Ceļojumi

Ceļojumi

Kā neiekļūt aviokompāniju "melnajā sarakstā" jeb par ko lidostā nevajag jokot

Portāls nra.lv

Pamatīgs naudassods, iekļūšana aviokompāniju melnajā sarakstā un pat liegums uz kādu laiku lidot - tik nopietnas sankcijas var draudēt par neveiksmīgu jokošanos lidostas drošības kontrolē. Civilās aviācijas aģentūrā raidījumam “360TV Ziņneši” atzīst, ka šādu gadījumu ir arvien vairāk. Tieši par šādu rīcību kāds pasažieris šonedēļ vienkārši netika ielaists savā reisā un palika Rīgā. Par ko nedrīkst jokot lidostā - skaidroja Dana Albrehta.

Holandes tulpes. Kāpēc tās ir tik populāras visā pasaulē?

Dzīvesstils

Nīderlandes tulpes ar savu krāšņumu, grāciju un daudzveidību ir kļuvušas par vienu no visvairāk atpazīstamākajām un mīlētākajām ziedu šķirnēm visā pasaulē.

Aviokompāniju pārvadāto pasažieru skaits nākamgad sasniegs rekordaugstu līmeni

Ziņu aģentūra LETA

Aviokompānijas pasaulē nākamgad pārvadās 4,7 miljardus pasažieru, kas būs visu laiku augstākais līmenis, trešdien prognozē Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA).

Kazahstānas dārgumu krātuve Atirau reģions vilina ar kultūras bagātībām un ekonomisko sparu

Dana Robežniece

Atirau reģions Kazahstānā pazīstams ar savu kultūras bagātību un ekonomisko norišu mozaīku.  Valsts rietumos pie Kaspijas jūras esošais dinamiskais reģions izveidojis un nostiprinājis plašu starptautisko partnerattiecību loku.

Pazust Milānā: Como, Prada un Wes Anderson bārs

Sofija Šellare

Milāna ir modes gardēžu pilsēta un parasti to apmeklē laikā, kad ar vērienu tiek prezentētas aktuālākas tendences modes pasaulē. Tā ir liela, diezgan skaļa un masīva lielpilsēta, ar ārkārtīgi skaistu vēsturisku arhitektūru un vērienīgu kultūras mantojumu.

4 muižas 4 dienās jeb Lietuvas diskrētais šarms

Sola Rūja

Rudens ir lielisks laiks, lai dotos dažu dienu izbraucienā pa kaimiņvalsts Lietuvas skaistākajām vietām, iepazīt pērles – muižas, kurām jaunie saimnieki ir piešķīruši jaunu elpu.

Sabojātie svētki. Vairāki tūkstoši cilvēku "iekrituši slazdā" festivālā “Burning Man”

Jeļena Vlasova

Tūkstošiem cilvēku, kas ieradušies uz ikgadējo festivālu “Burning Man” Blekrokas tuksnesī ASV Nevadas štatā, vairākas dienas nespēj izkļūt no turienes spēcīgo lietavu dēļ.

Bauda acīm un vēderam. Kur paēst un ko apskatīt Tallinā?

Sola Rūja

Pilsēta piedāvā daudz un dažādas vietas, kur garšīgi paēst, nogaršot ko interesantu vai tradicionālu. Esmu izstaigājusi šīs pilsētas bārus un restorānus krustām un atpakaļ. Gan īstos Mišelin restorānus, gan vienkāršas kafejnīcas.

Slepenā Tallina

Sola Rūja

No 2020.gada 20.augusta ar vienu kāju dzīvoju Tallinā.  Kāds teiks: “o, trīs 20 - zīme,” varbūt, es teikšu dzīve jeb vienkārši nepaplašinātā teikumā - Tallinā ir dzīve. Es daudz ceļoju, ilgāku laiku līdz Tallinai biju dzīvojusi 2 pilsētās - Maskavā un Berlīnē. Visur man ir paticis, varbūt izņemot Indiju, bet tas trešās acs dēļ, kad tā atveras, sajūta liek nosvīst. Tāpēc priekšroku dodu pragmātiskākām sabiedrībām. Un Tallinā viss ir loģiski. Tomēr arī šajā pilsētā ir kripatiņas pasakas, īpaši izkāpjot no Rīgas realitātes.

Ikarija - sala, kur cilvēki aizmirst nomirt

Jeļena Vlasova

Grieķijas Ikarijas sala Egejas jūras austrumos mūsu tūristiem praktiski nav pazīstama. Un ne tikai mūsu. Šeit tūristu ir pavisam maz, un, salīdzinot ar citām Grieķijas salām, Ikarija šķiet diezgan mežonīga. Es šeit viesojos pirms dažiem gadiem, bet, par laimi, šeit nav daudz kas mainījies.

Рiezemēšanās ar šampanieti. Kā es lidoju ar gaisa balonu Lietuvā

Jeļena Vlasova

Lai gan man ir bail no augstuma, lidojums gaisa balonā jau sen bija mans slepenais sapnis. Latvijā šāda atrakcija tiek piedāvāta reti, bet Lietuvā gaisa baloni jau sen ir tikpat liels valsts simbols kā basketbols un kartupeļu cepelīni.

Restorāns baznīcā, mākslas centrs cietumā. 10 netradicionālas adreses, ko apmeklēt Viļņā

Jeļena Vlasova

Šogad ir īpašs iemesls apmeklēt Lietuvas galvaspilsētu - tā svin 700 gadu jubileju. Ja jūs jau esat bijuši Viļņā, jūs, iespējams, esat iepazinušies ar visiem tās galvenajiem apskates objektiem. Dzīvesstils ir izveidojis adrešu sarakstu tiem, kuriem ir apnikuši oficiālie tūrisma maršruti un kuri ir gatavi "iedziļināties", lai sajustu pilsētas atmosfēru.

Latvijas nirvāna: 13 greznas muižas nakšņošanai un pilnvērtīgai atpūtai

Jeļena Vlasova

Latvijas muižu apmeklējums ir ne tikai saskare ar vēsturi, bet arī iespēja pilnvērtīgi atpūsties. Jūties kā iepriekšējo gadsimtu aristokrāts un izbaudi lielisku iespēju nedarīt pilnīgi neko. Nu labi, var nedaudz izklaidēties.

lasītākais