Skaistums&Veselība

Skaistums&Veselība

Miegainība

Sola Rūja

Vai mākslīgā saldinātāja aspartāma lietošana izraisa vēzi?

Inese Liepiņa-Ašmane

Pirms kāda brīža neskaitāmos virsrakstos parādījās ziņa, ka aspartāms izraisa vēzi. Lai gan Pasaules Veselības Organizācija (PVO) tik tiešām nesen pārskatīja aspartāma lietošanas drošību, jaunākajā ziņojumā tomēr tik skaidri šī saistība ar aspartāma lietošanu un onkoloģisko slimību risku netiek minēta. Kas vispār ir aspartāms, kur tas atrodams un vai tiešām tā lietošana izraisīs vēzi?

No diloņa līdz Laimas slimībai. Kāpēc dažas slimības kļūst modernas?

Jeļena Vlasova

Vai slimība var būt modē? Dīvaini, bet - jā. Šī tendence pie mums atnākusi no XIX gadsimta, un, šķiet, šodien modes slimību saraksts strauji palielinās.

4 lietas, ko nevajag darīt pēc seksa

Sola Rūja

Dažas izplatītas kļūdas, ko lielākā daļa cilvēku pieļauj uzreiz pēc seksa, kas var izveidot atsvešinātību starp partneriem. Bet jūs taču vēlaties atcerēties savus mīlas priekus, izbaudīt visu jautrību, vai ne?

Mūsdienīgas somas no sēņu sporām

Sola Rūja

Procesus, kas neskar pašus, mēs bieži vien palaižam gar "ausīm". Tāpat arī nespējam just sāpes cita vietā. Tikai izjūtot vai ieraugot, vai sadzirdot, "atveras acis". Ievads izklausās pēc klišejas, bet stāsts, par ko es šodien gribu pastāstīt ir par… somām. Par somām, ko izgatavo no ananāsu lapām, pārstrādātiem plastmasu kilotonnu kalniem, veciem zvejnieku tīkliem, ābolu atkritumiem, kaktusa šķiedrām.

Violeta zobu pasta, smaržas ar vārīta ūdens aromātu, maska intīmai zonai…Visneparastākie skaistumkopšanas jaunumi

Jeļena Vlasova

Konkurence mūsdienu skaistumkopšanas nozarē ir ļoti liela. Vadošie kosmētikas koncerni un mazie uzņēmumi ir spiesti laist tirgū kaut ko jaunu un neparastu - pat ja produkts nekļūst par hitu, tas kādu laiku piesaistīs uzmanību.

5 mīti par sirds veselību vasarā

Santa Raita

Ne tikai vecums un līdzšinējās sirdskaites ir vienīgie iemesli, kādēļ karstumā palielinās sirds slodze. Sirds veselību var ietekmēt dažādi faktori, tostarp pārkaršana, kā arī alkohola un nepareiza zāļu lietošana.

Urīna nesaturēšana. Kāpēc par to nerunā?

Sola Rūja

Nesen, lidojot no tālākas zemes, lidmašīnā dzirdēju divu draudzeņu sarunu. Viena sūdzējās, ka pēc otrajām dzemdībām esot sajūta, ka tur lejā viss it kā esot tik izstaipīts, ka pat nošķaudoties nevar saturēt urīnu. Otra draudzenei piebilda, ka esot līdzīga sajūta, tik iemesls esot veiksmīgi nomesti 20 kilogrami. Pirmā gan piebilda, ka draudzene neesot vairs divdesmitgadniece – varbūt gadi darot savu.

Sievietes proporcijas. Kā iegūt pievilcīgu dibenu?

Simona Andersone

“Dibens ir sievietes rota”- tas nav fakts, bet tā daudzi domā. Es personīgi uzskatu, ka sievietes galvenā rota ir sievietes enerģija un mirdzums acīs, bet fiziskais arī nav mazsvarīgs. Vai sievietei ir 18 vai 50 gadi - mēs visas vēlamies patikt sev un justies iekārojamas un sievišķīgas.

Bernadeta. Izstāstīt savu stāstu. Epilepsija.

Sola Rūja

Gada kārstākajā svētdienā tiekamies ar Bernadetu Rīgā, Klusā centra klusākajā kafejnīcā. Esam četras meitenes, kuras nedaudz satrauktas gaida šā stāsta varoni. Piesārtusi, smaidīga viņa ienāk. Pasūta espreso un pievienojas. Un stāsts var sākties.

Kā izvairīties no ādas “izžūšanas”?

Santa Raita

Vasara ir laiks, kad varam ne vien iegūt saules enerģiju un vērtīgus vitamīnus no vasaras ogām, zaļumiem un dārzeņiem, bet arī laikapstākļu un saules staru ietekmē pakļaut savu ādu dehidratācijas riskam.

Ko darīt, ja sekss nesagādā baudu?

Sola Rūja

Ilgstošās partnerattiecībās esam iepazinuši otra cilvēka paradumus, zinām, kas viņam patīk un kas nepatīk. Tas pats attiecas arī uz seksu. Tomēr, izpētot dažādas pieredzes, pamanīju vienu interesantu momentu – daudzas sievetes apgalvo – “mans partneris nemāk mīlēties”. Šis apgalvojums mani šokēja, tāpēc sāku meklēt atbildes.

15 interesantākie fakti par tualeti

Sola Rūja

Tualete cilvēkam ir neatņemama dzīves sastāvdaļa – gluži, kā ēdiens, dzēriens un pat gaiss. Bez tās mēs nevaram iedomāties komfortablu ikdienu. Par tualeti varbūt mēs nedomājam visu laiku, bet tur tiek pavadīts liels daudzums no mūsu dzīves.

Kādas ir ideālas brokastis? Iesaka preventīvās medicīnas ārste

Santa Raita

Kamēr uztura speciālisti sociālajos medijos turpina lauzt šķēpus, aizstāvot auzu pārslu biezputru brokastīs, Dr. Med Jana Janovska piedāvā savu versiju ideālām brokastīm, kas apgādā organismu ar tam nepieciešamajām uzturvielām un maksimāli ilgi ļauj saglabāt sāta sajūtu.

lasītākais

Ritrem