Skaistums&Veselība

9.dec
Uztura speciāliste skaidro, ka šāda kombinācija neļauj organismam uzņemt labvēlīgos mikroelementus, raksta izdevums “Mirror”.
8.dec
Uz interviju realitātes šovā “Slavenības. Bez filtra” ieradusies dziedātāja un režisore Liene Greifāne. Kopā ar Katrīni Vasiļevsku viņa ļaujas vaļsirdīgai sarunai un labprāt dalās pārdomās par naudas pelnīšanu un savu attieksmi pret dzīvi kopumā.
8.dec
Izrādās, ka mazināt iekaisuma procesus mūsu organismā var arī ar ēdiena, precīzāk, garšvielu palīdzību - zinātnieki apgalvo, ka šī maģiskā garšviela ir kurkuma jeb Indijas safrāns, raksta “Eatingwell” speciālisti.
8.dec
Mēs visi zinām stāstus par cilvēkiem, kuri no bailēm kļūst sirmi. Domājams, ka stresa dēļ mati zaudē krāsu un kļūst gaiši, tāpat kā ļoti veciem cilvēkiem. Bet vai tas ir reāli? Zinātnieki jau sen ir pētījuši šo jautājumu un atraduši uz to pilnīgi saprotamu atbildi.
8.dec
Pazīstamā uzņēmēja un grāmatu izdevēja Vija Kilbloka izveidojusi  “Veselības tievētāju” grupa “Facebook”, lai motivētu visus sekotājus ar rūpību attiekties pret savu ķermeni, iedvesmotos meklēt aizvien jaunu informāciju grāmatās, dalītos pieredzē un sniegtu savstarpēju atbalstu.
7.dec
Noteikti pirmais jautājums katrai grūtniecei varētu būt, vai tas ir droši - fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā. Un atbilde ir jā, ja tava grūtniecība ir normāla un nav nekāda apdraudējuma jeb uzraugošais ārsts ir devis atļauju un pati jūties labi.
7.dec
Kad esam saaukstējušies un saķēruši iesnas, vairumam cilvēku deguna izpūšana šķiet pašsaprotama - un tam ir iemesls. Vismaz uz brīdi brīvs deguns ļauj vieglāk elpot un justies labāk. Bet kā deguna šņaukšana ietekmē mūsu veselību ilgtermiņā? Skaidro CNN.
7.dec
Novembrī Kongo Demokrātiskās Republikas dienvidrietumu provincē no nezināmas slimības nomira 143 cilvēki. Par to raksta Reuters, atsaucoties uz valdības datiem.
6.dec
Izdarīto darbu rezumēšanu pirms Jaunā gada mēdz dēvēt par noderīgu tradīciju. Bet ne visi psihologi tam piekrīt. Galu galā cilvēka psihe ir veidota tā, ka uz neveiksmēm mēs reaģējam asāk nekā uz uzvarām.
6.dec
 “Augu bāze ir diezgan plašs termins, ko bieži lieto, lai aprakstītu veģetārā uztura variācijas. Tas var nozīmēt augu izcelsmes diētu, kas izslēdz visus dzīvnieku izcelsmes produktus, diētu, kas galvenokārt sastāv no augiem ar nelielu daudzumu dzīvnieku izcelsmes produktu, piemēram, siera vai zivīm,” raksta healthline.com.
6.dec
Pirms neilga laika Igaunijas ziņu portāls “Elu24” rakstīja par to, kā kāda Tallinas iedzīvotāja iegādājās nedēļu novecojušu auksti kūpinātu lasi. "Man sāka palikt slikti," redakcijai sacīja vīlusies kliente. Igaunijas lauksaimniecības un pārtikas departamenta pārstāve atgādina, ka šis ir produkts, kuram derīguma termiņa ievērošana ir ārkārtīgi svarīga.
6.dec
Parīzes, Stokholmas, Diogena, Stendāla, Greja un pat menedžera sindroms – ir daudz neparastu garīgo traucējumu. Zinātnieki strādā ar smadzenēm, mēģinot izskaidrot to izcelsmi, taču līdz šim viņi to nevar izdarīt.
5.dec
Droši vien ikviena sieviete sev kādreiz ir uzdevusi jautājumu - vai krūšturis ir nepieciešams, lai krūtīm palīdzētu cīnīties ar gravitācijas ietekmi, vai arī - gluži otrādi - nēsājot krūšturi, krūtis zaudē savu dabisko tvirtumu? Uz šo jautājumu atbildes meklē “The Guardian” eksperti.
5.dec
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centrs 4 otorinolaringoloģe Karīna Rapša un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
4.dec
“Ir daudzas stratēģijas, kas palīdz veicināt labu un kvalitatīvu miegu, tostarp izmaiņas uzturā, jo dažiem ēdieniem un dzērieniem ir miegu veicinošas īpašības. Ir arī noderīgi katru dienu ieturēt maltītes konsekventos laikos,” raksta healthline.com.
4.dec
“Kumelīte jau sen ir bijusi galvenā sastāvdaļa nomierinošos ādas kopšanas režīmos. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir izmantojuši kumelīti kā dabisku līdzekli ādas sausuma, kairinājuma un brūču dzīšanas ārstēšanai,” raksta healthline.com.
4.dec
Saruna ar traumatologu/ortopēdu Andreju Peredistiju.
4.dec
Mikroviļņu krāsns ir ērta iespēja uzsildīt ēdienu, tomēr tās ir arī bēdīgi slavenas ar to, ka ēdienu ne vienmēr uzsilda vienmērīgi, ļaujot kaitīgām baktērijām izdzīvot un radot draudus veselībai. Izdevums “Parade” nosauca piecus ēdienus, kurus nekad nevajadzētu sildīt mikroviļņu krāsnī.
4.dec
Kustības ir svarīgas ne tikai ķermenim, bet arī smadzenēm. Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā “Annals of Behavioral Medicine”, liecina, ka fiziskās aktivitātes var paātrināt informācijas apstrādi un uzlabot kognitīvo darbību, samazinot risku saslimt ar demenci.
4.dec
Dziedātāja, pasniedzēja, kordiriģente un leģendāro "Čikāgas piecīšu" dziedātāja Lorija Vuda-Cinkusa par saviem matiem regulāri saņem komplimentus.
4.dec
Kāpēc dažiem cilvēkiem var rasties grūtības zaudēt svaru, neskatoties uz to, ka viņi pareizi ēd un regulāri vingro, zinātniska teorija to izskaidrot. Svara nomešana var būt grūts uzdevums, un bieži vien šķiet, ka neatkarīgi no tā, cik daudz pūļu pieliktu, svars nekrītas.
3.dec
Ir laika starpība starp brīdi, kad esat ēdis pietiekami, lai remdētu izsalkumu, un brīdi, kad smadzenes patiešām saprot, ka esat paēdis. Kāpēc? Smadzenēm ir vajadzīgs brīdis, lai saprastu, ka esat paēdis, un tas nozīmē, ka  sniedzaties  pēc pēdējās maizītes vēl pēc tam, kad izsalkums jau remdējies.