Skaistums&Veselība

3:30
Mūsdienās veikalu plauktos ir desmitiem, ja ne simtiem, dzērienu veidu. Taču lielākā daļa no tiem tikai kaitēs mūsu organismam.
2:30
Medicīnas eksperti iesaka dienu sākt nevis ar kafiju, bet gan ar glāzi ūdens istabas temperatūrā. Šāds rīta rituāls, pēc ekspertu domām, palīdz uzturēt organisma hidratāciju, uzlabo iekšējo orgānu darbību un samazina kafijas blakusparādību risku.
Vakar, 16:03
Bez stabilas pašapziņas ir grūti veidot attiecības, sasniegt karjeras virsotnes un iegūt to, ko patiesībā vēlaties no dzīves, jo jūs pastāvīgi piepilda satraucošas domas, piemēram, "Es neesmu pietiekami labs".
Vakar, 15:58
Vasaras laiks var būt īpaši izaicinošs ādai. Nepareizi kopta āda vasarā var saskarties ar paaugstinātu priekšlaicīgas novecošanas un citiem riskiem. Kā saule ietekmē ādas novecošanas procesu, kā ādu pasargāt un kādi faktori ir būtiski ādas veselībai, aizsardzībai un labam izskatam, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, dermatoloģe Elīza Sālījuma un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Vakar, 10:03
Rostokas Universitātes Medicīnas centra zinātnieku sadarbībā ar Biovis Diagnostik nesen veiktais pētījums atklājis negaidītas zemeņu labvēlīgās īpašības vecāka gadagājuma cilvēkiem.
29.jun
Vasarā mati ir pakļauti vairākiem būtiskiem ārējās vides faktoriem – saules ultravioletajiem stariem, jūras sāļajam ūdenim un citiem ar vasaru saistītiem faktoriem, kuri var ietekmēt mūsu matus. Kā parūpēties par matu veselību un likt tiem izskatīties skaistiem vasarā, stāsta BENU Aptiekas kosmētikas speciāliste Marina Kigitoviča.
29.jun
Šie ir ideāli varianti vasaras karstumam. Kuras frizūras palīdzēs justies labāk vasaras karstumā, pastāstīja stiliste Jana Kondratjeva, raksta DoctorPiter.
29.jun
Izrādās, ka ideālais augums ir ievērojami augstāks par vidējo. Pētījumi liecina, ka sievietes biežāk izvēlas vīriešus, kas ir vidēji par 25 cm garāki par viņām, savukārt vīrieši dod priekšroku sievietēm, kas ir par 8 cm īsākas.
28.jun
Skaistas brīnumpārvērtības veic "Salvijas pārvērtības" Liepājā. Ar meikapa un aksesuāru palīdzību sievietē atklāt skaisto, netveramo, trauslo un īpašo. Nelieli otas pieskārieni spēj darīt brīnumus. Un skaistas esam mēs visas, tikai jāprot to pareizi izcelt un parādīt, sevi raksturo "Salvijas pārvērtības".
28.jun
Lielākā daļa cilvēku ir pārliecināti, ka makaroni ir īsts ienaidnieks figūrai. Tomēr tas nepavisam tā nav! Ir tikai jāzina, kā tos pareizi ēst, tad šis populārais produkts kļūs par neatņemamu veselīga uztura sastāvdaļu, raksta “TCH”.
28.jun
Vasaras siltajā laikā ēdiens var ātrāk sabojāties. Turklāt parasti arī vairāk uzņemam svaigus dārzeņus, zaļumus, ogas, kuri diemžēl ne vienmēr tiek pietiekami labi nomazgāti. Šie un citi faktori var ietekmēt saindēšanās risku. Kā pasargāt sevi no pārtikas saindēšanās un vēdergraizēm un ko darīt, ja tas tomēr noticis, stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
27.jun
Pēc negulētas nakts – vai tā bijusi svinīga, nemierīga vai vienkārši pārāk gara – ķermenis mostas noguris, prāts nemierīgs, un sajūta nav gluži laba. Šajā brīdī pirmais impulss bieži ir izdert tasīti kafijas, taču tā ne vienmēr ir īstā atbilde. Dažkārt ķermenim vajag ko maigāku – siltu, dabīgu tēju, kas nevis stimulē, bet atjauno, mitrina, nomierina un līdzsvaro. Un to iespējams pagatavot no augiem, kas aug tavā dārzā vai ir nopērkami tuvākajā veikalā. Kādu izvēlēties? Konsultē “Healthline.com”.
27.jun
Jauns Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes (NTNU) pētījums liecina, ka ikdienas pastaigas var ievērojami samazināt hronisku muguras lejasdaļas sāpju attīstības risku. Tomēr to efektivitāte ir atkarīga no ilguma un ātruma.
27.jun
Amerikāņu zinātnieki atklājuši, ka ēšanas secība var ietekmēt cukura līmeni asinīs un samazināt pārēšanās risku. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā Nature Medicine, ja vispirms ēdat olbaltumvielas vai šķiedrvielas un pēc tam ogļhidrātus, tas palīdzēs izvairīties no strauja glikozes līmeņa kāpuma, kas izraisa izsalkumu un svara pieaugumu.
26.jun
Krustnagliņu novārījums var būt slepenais ierocis pret nakts izsalkumu un bezmiegu.
26.jun
Lai gan krākšana bieži tiek uzskatīta par ikdienišķu traucējumu, pat īslaicīgi tas var ietekmēt miega kvalitāti gan pašam krācējam, gan viņa gultas vai istabas biedram, tomēr, apvienojot mierīgu miegu ar labāku elpošanu, var ievērojami uzlabot visu gulēšanas nakti. Pētnieki un miega eksperti ir atklājuši vienkāršu, bet efektīvu veidu - tikai 30 sekundes ilgs vingrinājums, kas stiprina mēles un rīkles muskulatūru un palīdz ierobežot krākšanu. Dalās eksperti no “Express.co.uk”.
26.jun
Zinātnieki ir izmantojuši nāvējošu sēnīti (Aspergillus flavus), lai radītu spēcīgas pretvēža zāles. Atklājums ir īpaši ievērojams, jo toksiskajai sēnītei, kas uzbrūk lauksaimniecības kultūrām, ir tumša vēsturiska reputācija. Ar neparasto atklājumu dalās "Interesting Engineering".
26.jun
Vasara ir aktīvās atpūtas sezona – pastaigas dabā, sportiskas aktivitātes un izbraucieni pie ūdens. Taču tieši šajā laikā biežāk nākas saskarties arī ar nelielām traumām – nobrāzumiem, skrambām, zilumiem vai kukaiņu kodumiem. Kā šādos gadījumos pareizi rīkoties un kad nepieciešama ārsta palīdzība, skaidro BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
26.jun
Daži ārsti var izmantot noteiktas manipulatīvas metodes un ne vienmēr par to ir informēti. Kā gaslighting izpaužas medicīnā?
25.jun
Uztura eksperti ir vienisprātis, ka dārzeņi ir lielisks papildinājums jebkuram sabalansētam uzturam, īpaši tādam, kura mērķis ir svara zaudēšana. Tie satur maz kaloriju, nodrošina šķiedrvielas, kas palīdz ilgāk saglabāt sāta sajūtu, un pievieno jūsu uzturam veselīgas uzturvielas. Tomēr, kā žurnālam “Eatingwell” stāsta uztura speciālisti, saldēti dārzeņi ir tikpat barojoši kā svaigi dārzeņi.
24.jun
Kaut gan “menopauze” joprojām ir vārds, kuru daļa sabiedrības izsaka čukstus vai kaunīgi nosarkstot, par to runājam arvien vairāk un skaļāk. Kaut arī šim sievietes transformācijas periodam bez ķermeniskām un fizioloģiskām pārmaiņām nāk klāt arī virkne psiholoģisku un emocionālu izaicinājumu, sievietes nereti tos noliedz vai ar tiem samierinās. Kognitīvi biheiviorālā (KBT) terapeite, klīnikas “Grandver” speciāliste Dr. psych. Ilona Krone uzskata, ka ikkatra transformācija nāk ar sava veida sāpēm, taču menopauze ir arī laiks, kad sievietei beidzot fokusā likt sevi un savas vajadzības.
24.jun
Ko nozīmē dzīvot un radīt pasaulē, kad acu priekšā sāk zust aina? Kā pieņemt to, ka ar gadiem pieredze un zināšanas kļūst bagātākas, bet redze – vājāka? Māra Ķimele, spilgta teātra personība, un Varis Brasla, režisors, kura filmas kļuvušas par latviešu kino klasiku, atklāti un personiski dalās savā pieredzē, kā ir zaudēt redzi – redzēt mazāk, bet sajust vairāk, raksta portāls divigani.lv.