Mūsdienās nav nekas neparasts, ja brokastis, pusdienas un vakariņas pavadām telefona sabiedrībā - tomēr ir kāds nopietns iemesls, kāpēc to nevajadzētu darīt, nemaz nerunājot par to, ka tas ir vienkārši nepieklājīgi, raksta “Daily Mail”.
Eksperti ir izteikuši brīdinājumu par tālruņa lietošanu pie galda vai jebkur citur ēšanas laikā - izrādās, tas ir bīstami ne vien mentālajai, bet arī mūsu fiziskajai veselībai.
Dr. Gerets Nī, vecākais fizioloģijas pasniedzējs Česteras Universitātē, brīdina, ka mūsu viedtālrunī var būt kaitīgas baktērijas, kas pēc tam var izplatīties ēdienā.
Uz tālruņa esošās baktērijas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku līdz ādas infekcijām.
"Cilvēkiem ar traucētu imūnsistēmu tas var izraisīt ļoti nepatīkamas infekcijas, piemēram, sepsi vai pneimoniju,” piebilst doktors.
Lai gan Dr. Nī iesaka viedtālruni turēt tālu no pusdienu galda, ja nevarat būt prom no tā, ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai novērstu baktēriju izplatīšanos.
"Gandrīz uz visām tālruņu virsmām ir izplatītas bīstamās baktērijas E. coli un fekāliju streptokoki,” viņš skaidro, un, lai cik pretīgi tas izklausītos, šīs baktērijas parasti sasniedz mūsu viedtālruņus caur mūsu pašu rokām, norāda Dr. Nī.
"Mūsu rokas katru dienu pieskaras aptuveni 150 dažādām lietām, un vēl vairāk, ja, piemēram, esat ārsts vai strādājat medicīnā vai sabiedriskajā ēdināšanā," viņš teica.
“Mūsu rokas parasti visbiežāk pieskaras tālruņa ekrānam, un baktērijas pāriet no jebkura objekta, kuram pieskaramies, uz tālruni. Tas jo īpaši attiecas uz tālruņa lietošanu tualetē, un tas var izraisīt baktēriju izplatīšanos ēdienā, ja ēšanas laikā izmantojat arī tālruni,” skaidro doktors.
Lūk, pieci padomi, kā tīrīt jūsu viedtālruni.
Pirms mēģināt tīrīt viedtālruni, eksperti iesaka to atvienot no lādētāja, lai izvairītos no bojājumiem.
Pēc tam noņemiet tālruņa vāciņu un nomazgājiet vāciņu to ar karstu ziepjūdeni un ļaujiet tam pilnībā nožūt.
“Izmantojiet specializētu tīrīšanas līdzekli, lai neradītu paliekošas pēdas, ja tas ir veidots no ādas vai PU ādas,” piebilst eksperti.
Tīriet tālruņa ārpusi ar drānu bez plūksnām, lai notīrītu putekļus un gružus.
Izmantojiet spirta vai dezinfekcijas salvetes, lai noslaucītu tālruņa ārpusi un ekrānu, pievēršot īpašu uzmanību vietām ap pogām un skaļruņu atverēm.
"Lai ierobežotu ūdens bojājumu iespējamību, izvairieties no šķidru tīrīšanas līdzekļu izsmidzināšanas tieši uz tālruņa,” piebilst eksperti.
Neaizmirstiet arī par veco labo zelta likumu - pirms ēšanas vienmēr nomazgāt rokas, lai izvairītos no baktēriju izplatīšanās.