Smokey eye - erotika, kaisle un Helovīna cienīgs grims

© Foto: publicitātes

Kādreiz to dēvējā vienkārši par “Gucci tēlu” laikā, kad par minētā modes nama radošo direktoru bija Toms Fords. Par šā grima veida aizsācēju mūsdienās uzskata grima mākslinieci Lindu Kantello, kas radīja unikālu un jaunu pieeju acu make-up.

Pretēji tā laika valdošajam precīzi konstruētam skaistumam, “smokey eye” bija daudz brīvāks, seksapils un piedeva noti bezrūpības, kas ļoti izcēlās uz visa pārējā fona. Turklāt kļuva par dizainera Toma Forda atpazīstamo parakstu. Šis dūmakainais acu grims piestāv visām sievietēm un, ja lūpukrāsu tiešām jāprot iznest, tad acu zīmulis, kas ir katra smokey-eye pamatā, ir viegli lietojams, aptver daudzveidīgas formas un ikvienai sievietei piešķirs noti seksapīla.

Universāls grims, kas piemērots dažādiem ādas tipiem, acu krāsām un sejas formām. To var pielāgot un pārveidot, lai izceltu katras sievietes individuālās iezīmes. Tāpēc skaistumkopšanas industrijā tam ir liela nozīme.

Foto: publicitātes

Smokey eyes (no angļu valodas - dūmakainas acis) ir populārs grima veids, kas rada intensīvu un noslēpumainu skatienu vakara vai svētku tēlam. Šim stilam raksturīgas tumšas krāsas, kas prasmīgi ieēnotas ap acīm, radot viegli iztušētu un dūmakas efektu.

Smokey eye grims radās pagājušā gadsimta 20.-30.gados un joprojām ir spēcīgākais ierocis vīriešu siržu iekarošanā un ne tikai. Tas radās pēc Pirmā pasaules kara, lielākoties kino iespaidā. Kino tajā laikā bija galvenais izklaides veids, un tieši no tā radās arī daudzas citas, jaunas modes tendences.

Gadu desmitiem kino bija kluss un melnbalts, tāpēc tā laika modes dāmas izmantoja melnas acu ēnas, tādējādi piešķirot acīm izteiksmību un dziļo skatienu. Lūpām galvenokārt tika uzklāta spilgti sārta lūpu krāsa.

Tālāk sekoja klusuma periods un par šādu grimu piemirsa līdz pat 70.gadiem, kad sabiedrību satricināja sieviešu protestu viļņi cīņā par vienlīdzību ar vīriešiem - trāpīgs laiks dūmakaino acu modei.

Tajā paša laikā aizsākās arī rokmūzikas kultūras veidošanās, kas arī sekmēja šī make-up atdzimšanu - dienas laikā priekšroka tika dota vieglam un mierīgam grimam un dabiskumam, taču nakts laikā, koncertos un pasākumos sejas grims bija košs.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

No pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām smoky- eye veidošanas tehnika ir būtiski mainījusies, kā arī mainījušās ir izmantoto acu ēnu krāsas. Tagad melno papildina spilgtas un bagātīgas krāsas un to daudzums viena grima ietvaros var mainīties - toņi drīkst būt vairāki! Galvenais ir izvēlēties pareizo krāsu gammu, kas piestāvēs acu krāsai un sejas tonim.

Grima mākslinieki iesaka apvienot vēsos un siltos toņus - ja acu zonā izmantojiet vēsu, tad lūpām vajadzētu būt siltākā krāsu gammā un otrādi.

Uzmanība jāpievērš arī uzacu formai, tām jābūt koptām un jāizskatās maksimāli dabīgi, lai veidotu harmonisku acu grimu, pielietojot tieši dūmakaino acu efektu. Vēl viens ieteikums - šis grims prasa vieglumu, tātad nekādu izteikti definētu līniju.

Galvenais nosacījums ir nepārpūlēties, šis grims prasa veiklību un aptuveni divas līdz trīs minūtes. Gluži kā īstena parīziete, kas uzpošas vakara iznācienam. Kas attiecas uz krāsām, tad te ir daudz variāciju, grims var būt ne tikai melns vai pelēks, bet arī tumši zils un vīna krāsā.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Ir neskaitāmi pamācību video, kā “pareizi” izveidot smokey acis, taču universālas receptes nav - viss, kas vajadzīgs ir acu zīmulis un ēnas. Acu ēnas var būt arī šķidras, būtiski ir, lai tās ir noturīgas. Vakaram variet brīvi papildināt acu ēnas ar vieglu mirdzumu, kas piedos papildus svinīgumu un greznumu, turklāt papildinās dabīgo acu mirdzumu.

Ikdienas smokey acu grima variācija ir maiga, un to var izmantot gan dienas pasākumiem, gan ikdienai birojā. Tumšo krāsu vietā var izmantot neitrālus smalkus toņus, arī ēnošanas tehnika var būt smalkāka un maigāka.

Mākslinieku, mūziķu un aktieru vidū smokey-eye grims nav retums, un jā, mēs runājam par vīriešiem. Arī viņu vidū šis meikaps guvis lielu atsaucību. Jebkurā gadījumā šim grimam vajadzētu izskatīties jutekliski un dzimumam šajā gadījumā ir pakārtota loma.

Daudzas sievietes uzskata, ka svarīgāks ir skaistums, taču fakts ir tāds, ka katra sieviete var izskatīties jutekliski un pievilcīgi. Patiesībā vienīgais noteikums ir - lai sieviete justos skaista, tai ir jājūtas labi, pašai par sevi. Kamēr tu jūties labi, apkārtējie domās, ka izskaties lieliski.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Smokey acu grims ir neatņemama pasaules modes un skaistuma sastāvdaļa, lai radītu unikālu izskatu un izceltu savu skaistumu, atspoguļojot mākslas ietekmi uz skaistumu. Tas ļauj katrai sievietei izpaust savu unikalitāti un joprojām ir populārs un aktuāls kosmētikas un grima pasaulē.

Tāpat kā visiem citiem grima paņēmieniem, arī smokey ir vairākas iezīmes, kas to izceļ. Nobeigumā dažas no galvenajām tā īpašībām, kuras ir vērts paturēt prātā:

  • Tieši dūmaka un dziļas krāsas rada vienmērīgas pārejas. Smokey acu grims bieži ietver tumšu acu ēnu izmantošanu, piemēram, melnu, pelēku, brūnu vai zilu. Var izmantot arī spilgtākas krāsas, piemēram, bordo, sarkanu, zaļu, violetu, rozā u.c.
  • Viens no galvenajiem dūmakainā grima paņēmieniem ir sajaukšana jeb blendings, tas ir, ēnu izpludināšana. Tas palīdz radīt gradienta efektu no tumša uz gaišu, padarot pārejas maigas un smalkas.
  • Smokey acu grimā īpaša uzmanība tiek pievērsta acs ārējam kaktiņam. Šī zona parasti tiek intensīvāk uzsvērta, izmantojot tumšas ēnas vai acu zīmuli.
  • Skropstu grims arī šeit spēlē svarīgu lomu - lai acu skatienam piešķirtu papildus dramatismu, skropstas bagātīgi ieklāj ar skropstu tušu vai vajadzības gadījumā izmanto mākslīgās skropstas.
  • Parasti lūpas kombinācijā ar smokey eye tiek mazāk uzsvērtas, tās nav spilgtas un izteiksmīgas, lai uzsvars paliktu tikai uz acīm. To palīdz maigi un neitrāli lūpu krāsas toņi.
  • Acu gļotāda un zona starp skropstām, izmantojot šo grimu, ir jānokrāso ar kajalu vai zīmuli, lai piešķirtu skatienam izteiksmīgumu un dziļumu.

Dzīvesstils

Neizvēlieties krāsas, pirms neesat izvēlējies priekšmetus pārējai telpai. Neatkarīgi no tā, vai pārvācaties uz jaunu māju vai uzlabojat savu pašreizējo telpu, var būt grūti izlemt, kā tieši vēlaties to iekārtot un padarīt to par savu. Vai krāsa izskatās pārāk tumša? Vai dzīvojamā istaba ir pārāk pārpildīta? Vai atmosfēra ir pozitīva un viesmīlīga.