Kad pirms diviem gadiem savai modes mārketinga pasniedzējai pajautāju, ko darīt ar saviem iecienītajiem melnajiem legingiem, kas tobrīd skaitījās nestilīgi, viņa atbildēja: «Ieliec skapī un nogaidi. Nepaies ne 2 gadi un tie atkal būs topā».
Ir 2024.gads, un melnie legingi ir visur, pat līdz šim nepieredzētā versijā - ar baltām sporta zeķēm un snīkeriem. Un tam bija pierādījums, jo šoruden visas manas stilīgās Strēlnieku ielas kaimiņienes zibināja savas slaidās kājas dizaineru radītos melnos legingos.
Uz šo jautājumu ir daudz «jā» un «nē» atbilžu. Droši vien lielākā daļa no mums varētu piekrist, ka sievietes jau sen melnus legingus ir iekļāvušas bāzes garderobē.
Patiesību sakot, legingi nekad netika īsti atcelti. Ja tie nebija ikdienas vai svētku garderobes sastāvdaļa, tad sportā tie ir un būs neaizstājami.
Legingi ir garderobes sastāvdaļa, ko var nēsāt visa gada garumā, taču tie ir īpaši piemēroti vēsākos laika apstākļos, kad tos var kombinēt ar lielgabarīta džemperi un dūnu jaku. Turklāt, pateicoties to pieguļošajam piegriezumam un glītajam siluetam, legingi lieliski sader ar šī rudens aktuālākajām tendencēm - spīdīgu kleitu vai rūtainu pledu.
Citas veiksmīgas un stilīgas kombinācijas ir ar oversize žaketēm, gariem mēteļiem vai bieziem džemperiem, radot elegantu un nepiespiestu noskaņu. Teksturētas versijas, piemēram, ar rievām vai mākslīgo ādu, piešķir šim apģērbam mūsdienīgu izskatu. Elegantam un stilīgam koptēlam pievienojiet glītus aksesuārus un apavus, piemēram, zamšādas zābakus līdz celim.
Izvairieties no šīm stila kļūdām.
Elastīgās, tievās bikses 1958. gadā izgudroja ķīmiķis Džozefs Šiverss. Viņš ir tēvs elastīgajam sintētiskajam audumam, ko sauc par spandeksu, pazīstamu arī kā likru, kas no 20. gadsimta vidus ir revolucionizējis modes industriju. Jau nākamajā gadā tirgū nonāca pirmie likras legingu pāri.
Piemēram, 1970. gados legingi kļuva par plašu tendenci, pateicoties tādām slavenībām, kā Debijai Harijai no grupas «Blondie» un populārā TV seriāla «Čārlija eņģeļi» zvaigznēm. Legingi bija leģendārā naktskluba «Studio 54» atmosfēras «liecinieces», pateicoties kam tās pat ieguva nosaukumu «disko bikses».
1980.gados Madonna legingus pieņēma kā vienu no savas garderobes pamatelementiem, bieži valkājot tos uz skatuves un filmējoties tajos «Like a Virgin» videoklipā.
Taču, godīgi sakot, legingi bija pieejami daudz, daudz agrāk. Pirmsspandeksa laikmetā tos, protams, šuva no dabīgiem materiāliem, piemēram, vilnas un kokvilnas. Iespējams, tas būs pārsteigums, bet agrīnākās šaurās un ērtās bikses ir meklējamas jau 13.gadsimtā.
Toreiz kāds zeķu darinātājs nolēma uzadīt garākas zeķes, t. i., tādas, kas sniedzas līdz pat augšstilbam. Lai varētu ērti pārvietoties, viņš nolēma virs ceļgala pievienot brīvāku daļu. Mērķis bija radīt ērtu, izturīgu apakšējo apģērbu, kas ļautu ērti kustēties un ko varētu izmantot medījot. Lai gan tas var šķist smieklīgi, ņemot vērā to, cik reti mūsdienās redzams, ka vīrieši valkā legingus, ļoti ilgu laiku tie bija ekskluzīvs vīriešu apģērbs.
Lasi arī: Padomi par to, ar ko var un ar ko nevar valkāt legingus