Vecāku klubs

26.feb
Diennakts ritmiem - mūsu iekšējiem pulksteņiem - ir liela nozīme, kad un cik daudz mēs ēdam, atklājuši amerikāņu eksperti.
25.feb
Droši vien esat dzirdējuši, ka patiesi veselīgas pusdienas ir jāpagatavo pašam. Tomēr šis apgalvojums ir tikai daļēji patiess. Jā, savā virtuvē varat kontrolēt sastāvdaļu kvalitāti un precīzi noteikt, ko pievienot savam ēdienam.
22.feb
Bērnu audzināšana ir daudz vairāk par viņu pamatvajadzību nodrošināšanu, aizsardzību un disciplinēšanu - tā ir arī kādas prasmes mācīšanu, kas veido bērna nākotni vairāk nekā atzīmes vai talants - tā ir emocionālā inteliģence, raksta “Forbes”.
21.feb
Lielākā daļa cilvēku neatceras notikumus, kas notikuši 2 vai 3 gadu vecuma, un pat bērnības atmiņas pēc šā vecuma bieži vien paliek fragmentāras.
20.feb
Viss, ko mēs sakām, ietekmē mūsu dzīvi. Tajā pašā laikā ir frāzes, kas var negatīvi ietekmēt fizisko un psiholoģisko veselību. Daži bīstami izteicieni, ko vajadzētu izslēgt no vārdu krājuma.
19.feb
Reizēm šķiet, ka, ja suns ir ļoti pūkains un liels, tad pastaigai sniegotajos plašumos viņam noteikti nekas papildus nav vajadzīgs. Galu galā ne haskijiem, ne sanbernāriem nav vajadzīgas siltas drēbes un zābaki, taču viņi pastāvīgi “strādā” aukstos apstākļos.
18.feb
Zinātnieki ir pierādījuši, ka mājdzīvnieku īpašnieki dzīvo ilgāk. Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuriem ir pūkaini vai spalvaini draugi, var pagarināt savu dzīvi par 5–10 gadiem, pateicoties dzīvnieku pozitīvajai ietekmei uz veselību un emocionālo labsajūtu, raksta RBC.
16.feb
Pasakas mums daudz māca jau no agras bērnības. Turklāt spēcīgas psihes labad tās var izmantot pat terapeitiskiem nolūkiem. Bērniem parasti patīk pasakas. Fantastiski stāsti, kuros labais vienmēr uzvar pār ļauno, ir pazīstami gandrīz ikvienam.
14.feb
Veiksim īsu eksperimentu. Veltiet mirkli un padomājiet par pirmo vārdu, kas ienāk prātā pēc šo 5 vārdu izlasīšanas: sirds, kupidons, gulbji, roze un baloži. Par ko tu domāji?
10.feb
Rotaļlietu jucekļa savākšana mājās bieži nozīmē izkaisītu puzles gabaliņu, plastmasas rotaļlietu un spēļu virtuves piederumu savākšanu, un katrs vecāks zina arī to, kā ir atkal un atkal savākt grozā nebeidzamo rotaļu dzīvnieku komandu. Kāpēc bērniem šīs mīkstās rotaļlietas tik ļoti patīk un kāpēc nekad nevajag noniecināt, ja bērns rotaļlietas sauc par saviem draugiem - skaidro psihologi kopā ar “romper.com”.
9.feb
Vecāki bieži saviem bērniem meklē jautras un izglītojošas aktivitātes, kas palīdzētu viņiem attīstīt svarīgas dzīves prasmes, tomēr, saskaņā ar “kumon.com”, papildus dažādi interešu izglītībai un sociālajiem pulciņiem, kāda pavisam vienkārša aktivitāte ir pieejama mums visiem, neizejot no mājām - tā ir ēst gatavoša kopā ar bērniem.
7.feb
Situācija ar drošības jostu izmantošanu vieglajos transportlīdzekļos ar gadiem ir krietni uzlabojusies, bet šī tendence nav attiecināma uz mikroautobusiem un autobusiem, ikdienā novērojusi Valsts policija. Negadījuma brīdī sekas šādam lēmumam nepiesprādzēties var būt smagas gan pašam, gan apkārtējiem pasažieriem.
7.feb
Nav noslēpums, ka fizikas un citu eksakto priekšmetu apgūšana bērniem un jauniešiem skolās arvien biežāk mēdz sagādāt grūtības.
29.jan
Kad jūsu bērns uzvedas pārāk izaicinošs vai kategoriski atsakās kaut ko darīt, ir svarīgi nevis spiest un kaunināt, bet gan mēģināt uzklausīt viņa viedokli, saka Stenfordas universitātes psiholoģe Kerolaina Fleka. izdevumam “Make.it”.
25.jan
Diez vai ir cilvēks, kurš nekad nebūtu nonācis situācijā, kad viņam bija jāsaka "nē", bet tā vietā viņš teica "jā", iepriecinot citus, bet nododot sevi. Kāpēc ir tik grūti izrunāt šo īso vārdu? Un pats galvenais, kā pārstāt baidīties no atteikumiem un iemācīties pateikt “nē”, vienlaikus paliekot pārliecinātam un mierīgam, stāsta Tengri Life.
22.jan
Katram no mums ir “iekšējais bērns”, tas palīdz dzīvot harmonijā ar sevi, priecāties un būt pārsteigtiem. Bet dažreiz spontanitāte pārvēršas infantilismā, kas kavē panākumus un laimi.
21.jan
Pirms jebkuras procedūras veikšanas, ārstam ar pacientu ir jāizveido emocionālā saikne un jārada viņam drošības sajūta, īpaši, ja tas ir bērns, uzskata Kristers Dzenis, Zobārstniecības klīnikas “SIROWA Rīga” mārketinga direktors.
16.jan
Zinātnieki no Aalto universitātes Somijā ir izveidojuši unikālu karti, kas parāda, kā mīlestība pret dažādiem objektiem ietekmē smadzeņu darbību. Pētījums ir publicēts žurnālā “Cerebral Cortex”. Cilvēka smadzenēs atrastas sešas mīlestības formas.
9.jan
Daudziem vecākiem bērnu audzināšana sagādā lielas bažas - vecāki uztraucas par viņu atzīmēm un to, vai viņi iegūst draugus. Vecākiem, kuru bērniem ir grūtības iekļauties, šīs problēmas var saasināties. Izdevums “Tango” raksta, ka šķietami dīvaina bērnu uzvedība patiesībā var norādīt, ka ģimenē aug mazs ģēnijs.
8.jan
Pat maigākā un pareizākā partnera “pārvaldība” savās interesēs ne pie kā laba nenovedīs. Ir ētiskāki veidi, kā ieinteresēt cilvēku un panākt savstarpējo ieinteresētību.
8.jan
Iemācīties pateikt savam bērnam “nē” ir svarīgs veids, kā parādīt viņam, ka viņa vecāki viņu mīl, raksta “CNBC”.
7.jan
Profesore Emīlija Ostere, vecāku audzināšanas speciāliste, sniedz padomus, kā atrast savu ceļu kā vecākiem. Ar padomiem dalās “The Guardian”.