Vecāku klubs

Vakar, 14:03
“Ir svarīgi atzīmēt, ka paaugstināta jutība nav problēma, kas jāatrisina, vai slimība, kas jāārstē. Vecāki un ģimenes cilvēki var palīdzēt bērniem attīstīt spēcīgu pašsajūtu, izprotot un pieņemot viņu unikālās iezīmes,” raksta extension.usu.edu.
19.nov
Šajās svētku brīvdienās ieplānojiet laiku, lai kvalitatīvi pavadītu tās kopā. Parādiet cits citam, ka esat svarīgi, ka jums rūp laiks, ko veltāt mīļajiem. Laiks  steidzas vēja spārniem, tāpēc apstādiniet to.
19.nov
“Cik reizes esat dzirdējis, ka kāds sūdzas par vīramātes iejaukšanos pāra attiecībās vai par sievastēva spītību? Kad divi cilvēki apprecas, viņi attiecībās iesaista savas izcelsmes ģimenes. Tā ir daļa no dzīves. Lai gan to ne vienmēr apzināmies, šī mijiedarbība var būtiski ietekmēt laulību gan pozitīvā, gan negatīvā veidā,” raksta extension.usu.edu.
18.nov
Komanda no Tjaņdzjiņas Medicīnas universitātes Ķīnā atklāja, ka televīzijas skatīšanās piecas stundas dienā palielina demences attīstības risku par gandrīz 50%.
17.nov
“Neatkarīgi no tā, vai jūs joprojām saskaraties ar šoku vai esat gaidījis šo mirkli gadiem ilgi, uzzinot, ka kļūsiet par tēvu, tas ir dzīves noteicošais brīdis. Ir normāli, ja ir satraukums, sākot no tīra prieka līdz šausmu sajūtām, pat bailēm, pat tad, ja tas ir kaut kas tāds, ko vienmēr esat gribējis,” raksta healthline.com.
30.okt
Pēc 55 gadu vecuma cilvēkiem arvien biežāk rodas biedējošas domas par vecumu. Tomēr izrādās, ka daudzi priekšstati par vecumdienām ir nepareizi. Zinātnieki no ASV Nacionālā novecošanas institūta runā par desmit izplatītiem mītiem, kas saistīti ar vecumdienām.
29.okt
“Iedomājieties spiedienu, kāds mūsdienu pasaulē tiek radīts jau pusaudža gados. Cenšoties sekot līdzi skolas darbiem, mājasdarbiem. Tālāk spiediens, kad jauniešiem ir jāizlemj, ko darīt ar savu nākotni pēc 9. vai 12.klases, kāda būs profesija, arī ārpusskolas aktivitāšu līdzsvarošana ar citiem pienākumiem, kas tikai apliecina, ka tīņi mūsdienās saskaras ar daudzām problēmām,” raksta extension.usu.edu.
28.okt
Traumatiski notikumi bērnībā un jaunībā cilvēkam nepaliek bez pēdām. Galvenais ir tos laikus atpazīt un tikt galā ar savām iekšējām problēmām. Slikta pieredze bērnībā var atkal vajāt pieaugušā vecumā, jo tā nopietni ietekmē cilvēka personības veidošanos.
21.okt
“Ja bērns ir izvēlīgs ēdājs, uzkodas un ēdienreizes var radīt lielu stresu vecākiem, īpaši vecvecākiem. Tāpēc, ja ģimenē ir izvēlīgs ēdājs, ir padomi, ko izmantojot, ikdiena manāmi uzlabosies. Tas atvieglos arī finansiālo pusi ģimenē,” raksta extension.usu.edu.
19.okt
No pētījumiem zināms, ka cilvēka izskats var paredzēt viņa vārdu. Tagad zinātnieki nolēmuši sīkāk izprast šīs saiknes būtību un noskaidrot, vai cilvēkiem jau no dzimšanas raksturīgie sejas vaibsti nosaka, kā viņus nosauks vecāki, vai arī viss notiek pretējā secībā.
19.okt
“Ja uzzināsiet, ka bērns tiek iebiedēts, jūsu kā vecāka tūlītēja reakcija, visticamāk, būs viņu aizsargāt un aizstāvēt, bet ko darīt, ja uzzināsit, ka jūsu bērns ir tas, kurš iesaistās iebiedēšanas konfliktā?
12.okt
“Jau no trīs gadu vecuma bērni sāk modelēt savu vecāku uzvedību, domas un dzīvesveida izvēli.  Pētījumi atklāj, ka bērna ēšanas paradumus un pareizu ķermeņa bildi ietekmē viņu vide, īpaši pirmajos dzīves gados. Tāpēc bērni, kuri dzīvo ģimenē, kas nemitīgi runā par savu svaru negatīvi un kritizējoši, ir pakļauti lielākam riskam, ka arī viņiem vēlāk dzīvē būs slikts ķermeņa tēls,” raksta extension.usu.edu.
3.okt
Kad esat noraizējies, var viegli justies tā, it kā jums ir nepieciešams uzlabot noteiktas lietas, taču lielākā daļa no šīm lietām patiesībā ir ārpus jūsu kontroles. Starp darba stresu, ģimenes problēmām un cilvēka esības realitāti ir viegli sajust pasaules spiedienu uz saviem pleciem.
24.sep
Dažādiem mācīšanās un attīstības aspektiem ir dažādi kritiskie periodi. Piemēram, valodas apguves kritiskais periods sniedzas agrīnā pusaudža vecumā. Tas nozīmē, ka, lai gan agrā bērnībā smadzenes joprojām ļoti labi mācās valodas, tās joprojām ir salīdzinoši efektīvas līdz pusaudža gadiem.
23.sep
“Pirmās skolas nedēļas nosaka toni pārējam mācību gadam. Ir lietas, ko vecāki var darīt, sākot no pirmās skolas dienas, lai palīdzētu bērniem gūt panākumus un atvieglotu arī savu ikdienu,” raksta extension.usu.edu.
17.sep
“Brāļu un māsu sāncensība, kur brāļi un māsas sacenšas, strīdas un sacenšas par vecāku uzmanību, ir izplatīta gandrīz katrā ģimenē. Tas var izpausties dažādos veidos, ieskaitot mutiskus strīdus, fiziskus kautiņus, greizsirdību vai aizvainojumu,” raksta extension.usu.edu.
17.sep
Attiecību slēgšana attiecas uz miera, sapratnes un atbrīvošanās sajūtu, kas rodas, pieņemot, ka attiecības ir beigušās. Ikviens piedzīvo attiecību zaudējumus, un dažas beigas ir sarežģītākas, sāpīgākas vai mulsinošākas nekā citas.
16.sep
Ikviens savas dzīves laikā ir piedzīvojis deguna asiņošanu, taču izrādās, ka par deguna asiņošanu ir vēlams zināt vairāk, īpaši, ja deguna asiņošana atkārtojas.
16.sep
“Vai zināji, ka septembris ir ģimeņu maltīšu mēnesis, kas sniedz lielisku iespēju arī Latvijā iedibināt jaunu tradīciju tām ģimenēm, kas šo faktu nezināja, jo pirmsākumi meklējami ASV,” raksta extension.usu.edu.
16.sep
Kamēr astrologi apgalvo, ka cilvēka likteni ietekmē viņa dzimšanas datums, zinātnieki uzskata, ka runa nav par to, bet gan par to, kurš pēc kārtas bērns piedzimst ģimenē.
14.sep
Pagaidām, kad saulīte vēl lutina, cilvēkiem ir priecīgs prāts, bet brīdī, kad tumšais un drēgnais rudens būs klāt, garastāvokļa svārstības būs kā sauktas, kas ietekmēs garastāvokli un arī veselību. Tāpēc aplūkosim 10 idejas, kā nepazust rudenī un iemīlēt sevi.
11.sep
Pastāvīga vēlme palīdzēt citiem bieži vien izrādās destruktīva. “Glābēja sindroms” ir psiholoģisks stāvoklis, kad cilvēks cenšas palīdzēt citiem, kaitējot savām interesēm, upurējot sevi citu labā. Šāda veida uzvedība visbiežāk sastopama cilvēkiem, kuriem ir paaugstināta sociālā atbildība, empātija un vēlme būt izpalīdzīgiem.