\\Autori

SRSanta Raita

23.jan
«Man ļoti patīk tādi mākslinieki, kuri savā daiļradē spēj ietekmēties no senām mūzikas tradīcijām un, apvienojot tās ar ko mūsdienīgu, izveidot savu oriģinālu skanējumu. Tāds ir arī komponists Pēters Šāriks no Ungārijas,» saka džeza dziedātāja un komponiste Evilena Protektore (35).
 
22.jan
«Ik pa laikam, izdzirdot kādu melodiju, kas mani uzrunā, es to pārlieku uz klavierēm, un vairāku gadu garumā tās sakrājušās jau koncertprogrammas apmērā,» saka pianists, komponists un Ventspils mūzikas skolas koncertmeistars Toms Juhņevičs (38). Ceturtdien, 23. janvārī, Ventspils jaunajā koncertzālē Latvija gaidāms viņa solokoncerts Iedvesmojošas melodijas.
 
22.jan
«Pēdējo gadu laikā pasaule ir ļoti mainījusies. Mēs esam pazaudējuši vērtību skalu, pēc kuras mērām, kā dzīvojam. Izrādē runāsim par godīgumu, par atbildību un izvēlēm, kuras nenosaka panākumi, bet gan vēlme būt par labu cilvēku. Un to, cik grūti ir būt patiesi labam,» saka režisors Dmitrijs Petrenko (38). Sestdien, 25. janvārī, viņam pirmizrāde Liepājas teātrī – Vienaldzības gadsimts.
 
21.jan
«Teikt jā ir interesantāk nekā teikt uzreiz nē,» saka psihoterapeite Aina Poiša, norādot, ka tas ir izvēles brīdis – vai tu gribi iziet ārpus komforta zonas un iegūt savā dzīvē ko jaunu, vai, šauboties savā varēšanā, nemet sev izaicinājumu un sačāksti savā drošības aliņā.
 
20.jan
Gandrīz trešā daļa jeb 28% pieaugušo Eiropā ir piedzīvojuši bezmiega naktis, kas sekojušas negausīgai mobilā telefona lietošanai pirms gulētiešanas, – liecina viedtālruņu ražotāja OnePlus pētījums. 
 
18.jan
Par četru bērnu tēvu kļuvis pazīstamais žurnālists un dokumentālo filmu autors Sandijs Semjonovs.
 
17.jan
«Būtiskākais, ko pēdējo gadu laikā esmu iemācījusies, ir pateikt «nē», izdarīt savas izvēles un nedomāt par to, ko par mani padomās. No manis visu laiku kāds grib kaut ko izspiest – vai emocijas, vai laiku, vai iespēju tikt uz žurnāla vāka. Tāpēc ir svarīgi saprast, ko es pati pavisam noteikti negribu. Jo, kamēr tu nezini, ko tu negribi, tu katru dienu vari dabūt to, ko negribi,» saka žurnāliste, bijusī aizsardzības ministre un iekšlietu ministre, tagad Hotel Roma vadītāja, Helēnas (20) un Haralda (18) mamma Linda Mūrniece.
 
14.jan
«Jubilejas koncerts tiek organizēts ne tāpēc, lai izceltu kādus savus personīgos sasniegumus vai īpašo gadu skaitu. Šis fakts vienkārši ir ļoti labs iemesls, lai satiktos ar manā dzīvē un karjerā ļoti svarīgiem un nozīmīgiem cilvēkiem,» saka saksofonists Zintis Žvarts.
 
9.jan
«Es pat nedomāju par to, kā šajā izrādē skartā tēma rezonēs sabiedrībā, jo tas, uz kāda fona notika tās mēģinājumu process, man pašai bija kā psihoterapijas seanss, kas par daudz ko lika domāt,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Elīna Vāne.
 
8.jan
«Pasaulē vairāk atzīmē viņa nāves dienu, kas ir 16. augustā, bet es esmu ieviesis tradīciju atzīmēt viņa dzimšanas dienu,» saka dziedātājs, ģitārists, dziesmu autors un rokenrola izpildītājs Ivars Pētersons.
 
7.jan
«Es esmu ļoti prasīga, vispirms jau pati pret sevi. Es uzskatu, ka viss ir jādara perfekti, un ar savu piemēru rādu citiem priekšzīmi. Protams, arī savstarpējā uzticēšanās ir ārkārtīgi svarīga, lai gan – es pati nevainīguma prezumpcijai ticu tikai vienu reizi,» saka SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) viceprezidente un valdes locekle Laura Keršule.
 
6.jan
No jaunā gada sākšu sportot un dzīvot veselīgāk! Reti kurš no mums vismaz reizi dzīvē nav izvirzījis sev šādu apņemšanos. Taču nereti šie plāni tā arī paliek nerealizēti – reizēm pietrūkst laika, citreiz motivācijas vai rodas dažādi apstākļi, kas traucē šo ieceri vērst par realitāti.
 
2.jan
Šogad ir divas valdošās planētas – Saturns un Marss, un tās astroloģijā ir «skarbās planētas». Tās patīk tiem, kuri no rīta līdz vakaram strādā, bet nepatīk tiem, kuri gaida lielāku algu vai kompensāciju par iepriekš padarīto. Otrie šogad paliks ar garu degunu, neko nedabūs. Tā apgalvo pazīstamais astrologs Andris Račs (astrologos.lv). Tradicionāli jaunu gadu iesākam ar viņa redzējumu, ko mums sola 2020. gads.
 
30.dec 2019
Kad gada nogalē tapa zināms, ka All Media Baltics no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu, savukārt kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā, uzņēmumā sākās darbinieku atlaišana. Lai arī All Media Baltics ir privāts uzņēmums, šāds lēmums bija trieciens visai Latvijas informatīvajai videi. Mirkli pirms gadumijas Neatkarīgā skaidro, ar kādām emocijām televīzijas kolēģi aizvada šo gadu un ko sagaida no jaunā.
 
19.dec 2019
«Visas domas, ko sev noformulējam un aizsūtām kosmosā, agrāk vai vēlāk piepildās. Tāpēc mans vēlējums sev un arī Neatkarīgās lasītājiem Ziemassvētkos – būsim ļoti precīzi savās domās,» saka dziedātāja, džeza vokāliste un vokālās grupas Framest dalībniece Beāte Zviedre.
 
17.dec 2019
«Šajā stāstā ir gan smiekli, gan traģēdija, gan brīžam pilnīgs absurds. Tajā ir viss, kas jebkurās cilvēku attiecībās, un tas nolasās ļoti skaidri. Skatoties šo izrādi, brīžam ir kauns un neērti, un brīžam pat drusku bail, cik precīzi ir atklāti cilvēku raksturi un būtība,» saka Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
 
16.dec 2019
Gada nogale ir piesātinātākais ballīšu, svinību un svētku vakariņu laiks, kurā līdzās aktuālajiem jautājumiem, kur un kā svinēt, kādas dāvanas sarūpēt un kādus cienastus celt galdā, aktuāls, protams, kļūst arī jautājums, ko vilkt mugurā.
 
15.dec 2019
Dailes teātra aktrise Ieva Florence-Vīksne intervijā portālam apollo.lv atklāj savas autoritātes teātrī.
 
15.dec 2019
Modele un skaistumkonkursu dalībniece Diāna Kubasova savā Instagram kontā atklājusi, ka savos 30 gados ir apceļojusi jau 68 valstis.
 
14.dec 2019
Dailes teātra aktieris Kaspars Zāle intervijā žurnālam Pastaiga komentējis savas bildes sociālajā vietnē Instagram (@kasparszale), kas nereti mēdz būt visai atklātas.
 
11.dec 2019
«Profesionāli man nav par ko sūdzēties, naktīs guļu mierīgi un varu domāt tikai labu – jo man ir Jāzeps, man ir Cielaviņa, man ir nenopietnais cilvēks, ar kuru mani pazīst arī jaunā paaudze. Nevienam neko netiku prasījis, to visu man Dievs un eņģeļi piespēlējuši. Bet par tiem mēsliem, kas pār mani gāzušies, pats jau esmu bijis vainīgs... Tikai – drusku par daudz to pēdējos gados ir bijis,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Jānis Paukštello (68).
 
10.dec 2019
«Mēs izpildām ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, bet galvenokārt tādas, kas rada šo svētku sajūtu. Un laikam jau man ir visatbildīgākais amats, jo nav noslēpums, ka mums ir savi skatītāji, kuriem šie koncerti kļuvuši par ikgadēju svētku tradīciju, un viņi ik gadu gaida kaut ko arvien jaunu,» saka diriģents, Rīgas Ziemassvētku koncerta 2019 mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš.