\\Autori

Santa Raita

11.apr
«Krīzes laikā, kad apstākļi ir tādi, kādi tie ir, mēs esam spiesti vairāk domāt, esam spiesti arī riskēt. Kamēr vieni pārkvalificējas un meklē jaunas nodarbošanās, mana sajūta ir, ka mums, profesionāliem mūziķiem, ir jāturpina radīt saturs – kultūra. Jo neko citu jau mēs, visticamāk, nedarīsim,» domā komponists, producents un vokālās grupas «Framest» dalībnieks Jānis Ķirsis. Viņa iniciēta, Rīgā atklāta jauna kultūrtelpa «Auss».
 
10.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Vasks, Poga un Sirmais, Zandere un Kirjuša, Uškāns un Nakagava
 
8.apr
«Labsajūtas formula dzīves laikā katram cilvēkam mainās un, iespējams, pat daudzkārt. Arī es dažādos dzīves posmos esmu izdzīvojusi «dažādas dzīves», bet manas prioritātes nav mainījušās, tās tikai samainījušās vietām,» saka sievišķīgi šarmantā uzņēmēja, skaistumkopšanas salona «BBbinnija» vadītāja Binnija Ārberga.
 
5.apr
Pēc teātra režisora Viestura Roziņa iniciatīvas vietnē «manabalss.lv» sākta balsu vākšana «Par teātra mākslas pieejamību klātienē».
 
2.apr
Vērts redzēt, dzirdēt: Kupčs un Veismanis, Mence un Ešenvalds, Martinovs un Prudāne, Paukštello un Siksna
 
2.apr
«Visa teātra dzīve ik pa septiņiem gadiem iet uz katastrofu,» saka Dailes teātra aktieris un režisors, jutīgais dzīves pētnieks Juris Strenga. Atzīmējot Dailes teātra simtgadi, mākslas telpa un izdevniecība «Aminori» laidusi klajā grāmatu «Mana grāmatvedība», kurā apkopoti aktiera un režisora Jura Strengas stāstīti atgadījumi par teātri un dzīvi.
 
2.apr
«Lieldienās ar olām ir jāspēlējas – jākrāso, jāpriecājas par to skaistumu, jāripina, ar tām jāsitas un, lai cik tās būtu skaistas, obligāti visas jāsasit, lai nākamajā dienā būtu rasols,» saka māksliniece un bērnu grāmatu autore Indra Sproģe. Šogad Lielā diena viņai būs īpaša, jo arī pašai dzimšanas diena.
 
1.apr
«Neskaitu kalorijas. Jūtos omulīga, bet, protams, saprotu, ka nevar ēst visu, ko grib. Jo, gadiem ejot, vielmaiņa mainās, svars pieaug, un, iespējams, ir jāpārdomā ēdienkarte, tā jāpamaina uz ne tik kalorijām bagātu,» saka tautā mīlētā dziedātāja, leģendārā ansambļa «Čikāgas piecīši» soliste un divu vīru koru vadītāja Lorija Vuda-Cinkusa.
 
30.mar
«Aktieri ir jūtu cilvēki, emocionāli atvērti, tāpēc gan filmas, gan seriāla sižets, ja tas ir līdz galam profesionāli nostrādāts un patiesi pasniegts, gandrīz vienmēr trāpa arī mums,» saka aktieris un režisors Intars Rešetins. Kopā ar Dailes teātra aktrisi Vitu Vārpiņu viņi ierunājuši jauno un karstasinīgo Turcijas seriālu «Bahāras dzīves līkloči».
 
28.mar
«Nekad mūžā nevienam režisoram nevienu lomu neesmu prasījusi. Drīzāk konfliktos gājusi un tādēļ sev daudz ko atņēmusi. Bet to, ka man kādreiz kādu lomu ļoti ir gribējies nospēlēt un ir nosāpējis, ka tā aizgājusi garām, es nevaru noliegt. Bet – lai es ietu un lūgtos, nemūžam! Arī tagad, savos gados, to nedomāju darīt,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne. Viņa tikko pārkāpusi savas dzīves 80 gadu slieksnim.
 
28.mar
«Man bijusi ļoti piesātināta dzīve un tagad, kad esmu no teātra brīvs, laiks skrien vēl ātrāk,» saka teātra un kino skatītāju mīlētais aktieris Jānis Paukštello. Piektdien, 26. martā, viņš svinēja savas dzīves 70. šūpuļsvētkus.
 
27.mar
Šodien, 27. martā, Starptautiskajā teātra dienā, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sumina Teātra dienas izcilības balvu laureātus.
 
27.mar
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Lūriņa un Egliens, Osokins un Sirmais, Pauls un Skrastiņš, Pjacolla un Bahs
 
26.mar
«Es esmu atklājusi preparātu, kas simtprocentīgi neitralizē kovidu jeb vīrusu «SARS-CoV-2», un tagad visus savus spēkus un pūles pielieku, lai to varētu sertificēt un izplatīt,» ar tik sensacionāliem jaunumiem no Amerikas »Vakara Ziņas» pārsteidz pasaulē cienījamā zinātņu doktore biomateriālos (Bostonas universitāte) Alēna Butkēviča.
 
25.mar
«Lai arī deju nodarbības jau ilgāku laiku diemžēl notiek attālināti un ikdienā fiziskā slodze nav pārāk liela, neviens lieks kilograms, paldies Dievam, nav pienācis klāt,» saka pazīstamā sporta deju dejotāja un deju studijas «RV Studio» vadītāja Viola Abramova-Mailīte.
 
23.mar
«Atklājot savu patieso dabu, viss pārējais kļūs otršķirīgs, jo, lai pēc kā mēs tiektos, mēs tikai vēlamies būt vienkārši cilvēcīgi laimīgi,» saka pazīstamais mūziķis Kaspars Zlidnis. Tikko dienasgaismu ieraudzījusi viņa sarakstītā «Spēka grāmata».
 
22.mar
«Šis ir galējību laiks, interesants un neizsmeļams. Kas tad ir svarīgākais? Tādus jautājumus sev uzdodu, tādās frekvencēs vairāk dzīvoju,» saka aktieris, mūziķis un uzņēmējs Varis Vētra. Šodien, 22. martā, viņš svin savu 66. dzimšanas dienu.
 
21.mar
«Ja es būšu vajadzīgs, tad man būs ko teikt. Un man arī ir ko dot,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Jānis Paukštello. Piektdien, 26. martā, viņš pārkāps savas dzīves 70 gadu slieksni.
 
20.mar
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Geka un Saulītis, Jansone un Eņģele, Butāns un Šipkēvics, Makss un Morics
 
18.mar
«Ja tā padomā, tā ir liela laime, ka nav baigi jāmokās – vienkārši ņem un dari. Laime ir ikdienā,» uzskata spilgtā modes māksliniece un gleznotāja Elita Patmalniece. Un tā viņa arī dzīvo – nenogurstoši iet un dara. Un ar savu košumu padara pasauli dzīvespriecīgāku.
 
17.mar
«Es neesmu mācījusies par konditori. Man ir ādas mākslinieciskās apstrādes meistara, floristes un juridiskā izglītība,» saka pasakaini skaisto kūku meistare, «GG Kūknīca» īpašniece Gunita Moskovljeviča. Viņa pati kūkas neēd, tikai degustē. Pat cukuru pie kafijas neliek.
 
14.mar
«Ārējā pasaule ir sapnis, kuram agri vai vēlu būs jābeidzas, lai cik salds vai murgu pārņemts tas būtu. Mūžības kontekstā tā ir atmošanās no ilūzijas. Izjūti sevi kā mūžību un mosties jau šajā mirklī,» aicina pazīstamais mūziķis, grupas «Gain Fast» solists Kaspars Zlidnis.