Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardSanta Raita / Autori

Vērts apmeklēt kultūras pasākumus bez maksas līdz 2. jūnijam.
25.mai Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
25.mai Santa Raita
“Jūsu veselība vienmēr būs mana prioritāte,” ar šādu devīzi uz ekskluzīvu zināšanu autormaratonu “The Art of Healthy Ageing” aicina pazīstamā dermatoloģe un preventīvās medicīnas ārste (“Anti Aging Institute”), Rīgas Stradiņa universitātes lektore un zinātniskā pētniece Dr. Med. Jana Janovska (attēlā).
25.mai Santa Raita
No 15. līdz 18. jūnijam “Arēnā Rīga” ar savu viskrāšņāko akrobātisko izrādi “OVO” uzstāsies leģendārā Kanādas cirka trupa “Cirque du Soleil”. Viņi atgriežas Latvijā pēc trīs gadu pārtraukuma, lai ar košiem tērpiem, galvu reibinošiem trikiem, ar bosanovas un sambas ritmiem, kas apvienoti ar fankmūziku un elektromūziku, nepārtrauktas kustības virpulī atspoguļotu dienu krāsaino kukaiņu dzīvē.
23.mai Santa Raita
Sieviete uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē un tehnoloģijās. Sieviete karjerā un ģimenē. Sieviete – līdere. Kāda viņa ir, kā viņai izdodas sabalansēt dažādās lomas, ko uzliek sabiedrība, tradīcijas un viņa pati? Kāda viņa ir? To Dzīvesstils devās skaidrot Iedvesmas un izaugsmes Forumā “Līdere”, kas ar devīzi “Sapņo drošāk, sasniedz vairāk!” šogad notika jau sesto reizi.
21.mai Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: diriģentu koris, Misāne-Grasberga, Dzelzītis, Kaupers, Marhilēvičs, Lihtenbergs un Rīgas Festivāls.
19.mai Santa Raita
Latvijas Zinātņu akadēmijā 10. maijā atklāta izstāde “Dzintara ceļš. Reloading”, ko veidojušas divas Latvijā dzimušas mākslinieces – Lolita Timofejeva un Valentinaki, kuras jau vairākus gadus dzīvo Itālijā.
16.mai Santa Raita
“Izlasot lugu, man mati cēlās stāvus un mēģinājuma procesa laikā man no šīs sievietes ļoti ilgi bija reāli slikta dūša. Egoisma, paštaisnuma, atkarību, arī agresijas kokteilis. Ilgi “rakos”, līdz sapratu, kur tam visam “kājas aug”,” atzīst Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova.
14.mai Santa Raita
Pirmizrādes un viesizrādes: Silakaktiņš, Bukovska, Šmits, Slucka, Kalita, Balodis, Gailis, Jaunzema, Šipīcins, Niklasons, Groza, Gāšpāra, Daudziņš un Šapošņikovs.
10.mai Santa Raita
“Vienīgais, ko mēs šajā pasaulē līdz galam varam paredzēt, ir tās mainīgums un neparedzamība,” saka māksliniece Auce Biele. Pēc 12 gadiem, kas pavadīti Šveicē un Marokā, viņa šajā pavasarī kopā ar bērniem atgriezusies mājās, Latvijā, un atklājusi savu darbu izstādi Laidu muižas pilī.
9.mai Santa Raita
“Manās dziesmās nav ne abstrakciju, ne kādu apzināti veidotu konstrukciju. Es dziedu par to, kas mani uztrauc. Es esmu godīgs un patiess pret sevi un arī savu klausītāju mānīt negribu,” saka populārās deju mūzikas grupas “Tranzīts” solists Ralfs Rubenis.
7.mai Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Slucka, Roga, Šmits un Kalita, Krēmers, Bagele un Muktupāvels, Brauns un Kainaize
4.mai Santa Raita
“Būt karalienei nozīmē apzināties savu sievišķīgo spēku un ietekmi uz notikumiem savā dzīvē. Es katru dienu uzlieku sev galvā savu neredzamo karalienes kroni,” saka gleznotāja Ilze Laizāne.
3.mai Santa Raita
Pavasaris ir liels pārbaudījums matu veselībai un skaistumam, jo pēc rudens/ziemas sezonas, bijuši pakļauti temperatūras izmaiņām, vides piesārņojumam un gaisa mitruma izmaiņām, tie var kļūt sausāki, vairāk lūzt, elektrizēties.
2.mai Santa Raita
“Latvijā cenzūra ir aizliegta, bet es, protams, esmu saņēmis mājienus par to, kā man labāk runāt, vai kurus darbus kurā vietā izstādīt vai – neizstādīt. Vairāki no šiem darbiem būs arī šajā izstādē,” saka tēlnieks Egons Peršēvics.
30.apr Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Gupalo un Vilcāns, Ziedonis un Pauls, Znotiņš un Dišlere, Rudzinskis un Protektore
28.apr Santa Raita
No 29. aprīļa LOOK galerijā Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2023 programmas ietvaros būs skatāma Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) dzīvojošās latviešu mākslinieces Adeles Bea Cipstes (24) personālizstāde “Starp: impresijas par Abū Dabī”.
27.apr Santa Raita