\\Autori

SRSanta Raita

Vakar, 14:00
«Mākslinieks katrā portretā ieliek mazliet no sevis. Saka jau, ka Leonardo da Vinči arī Monā Lizā esot sevi mazliet iegleznojis. Noteikti, ka arī manos portretos ir kāda daļiņa manis,» saka māksliniece Elizabete Melbārzde. Šovakar, 20. februārī, galerijā Istaba tiks atklāta viņas personālizstāde Nezināmas sievietes psiholoģiskais portrets.
 
19.feb
Šonedēļ liepājnieki piecas dienas būs Valmierā, lai iepazīstinātu skatītājus ar četriem iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī (VDT), gan koncertzālē Valmiera. Savukārt Daugavpils teātris savu krāšņo mūziklu Džeina Eira šovakar rādīs uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves.
 
19.feb
«Mani interesē jaunrade – jauni meklējumi, jauni izaicinājumi. Man ir interesanti strādāt žanrā, kurā satiekas dažādi mākslinieciskie virzieni un nav robežu. Šajā jauniestudējumā skatītājus sagaida gan operetes un kabarē dziedājumi, gan laikmetīgā cirka elementi, gan autentiska čigānu mūzika,» atklāj režisors Juris Jonelis.
 
14.feb
Lelles teātrī nav domātas tikai bērniem – marionetes ļoti labi iederas izrādēs pieaugušajiem. Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis ir iestudējis izrādi pieaugušajiem – Kazanova. Viegli pikantu fantāziju par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā. 16+. Pirmizrāde šodien, Visu mīlētāju dienā.
 
13.feb
Rītvakar, 14. februārī, pulksten 19 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars pirmizrāde – režisors no Sanktpēterburgas Sergejs Ščipicins ar aktieriem Agnesi Jēkabsoni, Sandi Pēci, Lauru Jerumu un Kasparu Kārkliņu iestudējis kanādiešu dramaturga Bernarda Sleida populārāko lugu – melodrāmu Nākamgad tai pašā laikā.
 
13.feb
Piektdien, 15. februārī, pulksten 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Ērika Emanuela Šmita luga Valoņas nakts, kas stāsta par pasaulslaveno mīlētāju Donu Žuanu. Režisors – Rolands Atkočūns (Lietuva).
 
12.feb
«Jebkuri svētki, kas uz mirkli apstādina laiku un liek mums kļūt atvērtākiem un smaidīgākiem, ir jauki,» saka operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns). Ceturtdien, Valentīndienas vakarā, viņa būs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur Ziedoņa zālē gaidāma krāšņa mūzikas un dejas izrāde Skrien piparmētras gaisā.
 
11.feb
Gada aukstākā sezona roku ādai ir vislielākais pārbaudījums, jo sals, vējš un mitrums padara to raupju un sausu.
 
7.feb
Slavenību fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs nesen publiskoja video, kurā pauda savu pārliecību, ka jebkurš cilvēks vienu reizi mūžā ir krāpis kādu no saviem partneriem.
 
7.feb
«Es portretēju gan Latvijas, gan pasaules slavenības, bet izstādi cenšos ieturēt vienā stilā – tie ir tikai Latvijas mūziķi, ar kuriem esmu sadarbojies un personīgi pazīstu,» saka mūziķis, basģitārists un gleznotājs Edijs Dukurs. Rītvakar pulksten 19 Zaļās villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra ielā 3a, Siguldā) projekta Galerija.
 
7.feb
«Ne jau vēsture mani interesē, bet šodiena un rītdiena. Vēsturē var saskatīt, no kā veidojās mūsdienu politiskās un demokrātiskās kultūras trūkumi. Jo tie jau neveidojās šodien, tie veidojās no dziļām traumām un pāridarījumiem. Bet mēs nedrīkstam nevēlamus vēstures aspektus paslaucīt zem tepiķa un uzskatīt, ka tādu nav bijis,» uzskata režisors Viesturs Kairišs. Šovakar Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde viņa iestudētajam Zigfrīda fon Fēgezaka Baltiešu gredzenam.
 
5.feb
Trešdien, 6. februārī, pulksten 19 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs skatāms jauniestudējums Meistars un Aleksandra. Par mākslinieci un sievieti, kurai piemita stiprs, nelokāms raksturs, liela izturība, gribasspēks, pašdisciplīna un īpatnējs stoicisms, – Aleksandru Beļcovu (1892–1981).
 
5.feb
No piektdienas, 8. februāra, kinoteātra Splendid Palace repertuārā būs skatāma aktrises, režisores un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālās filmu skolas absolventes Elitas Kļaviņas debijas pilnmetrāžas dokumentālā filma Zorjana Horobraja (2019).
 
5.feb
«Mēs esam unikāls kurss – četriem no mums ir savs teātris: Kasparam Godam ir neatkarīgais Goda teātris Liepājā, Egijai Silārei ir kultūras telpa 3 māsas Vecrīgā un Imantam Stradam ir radošā apvienība Valmieras kinostudija,» saka aktrise Ilze Lieckalniņa. Kopš pērnā rudens viņai ir Cēsu mazais teātris, un viņa tic, ka teātris Cēsīs var veidoties, augt un attīstīties, un vēl vairāk bagātināt pilsētas kultūras dzīvi.
 
31.jan
«Man šis darbs sagādā lielu aizrautību un prieku, un es ceru, ka to jutīs arī skatītājs,» saka komponists un jauniestudējuma Ceļojums uz ziemeļiem autors Jēkabs Nīmanis. Pirmizrāde – otrdien, 5. februārī, Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē.
 
30.jan
«Tiklīdz aizgāja izrādes reklāma, biļetes strauji tiek izpirktas. Es esmu vienkārši šokā: uz skatuves vēl nekas nav uzlikts, bet izrādes nosaukums un divi aktieri savu darbu jau padarījuši. Tas ir bišķiņ apgrūtinājums, jo – kas tur beigās būs, es vēl nezinu,» smaidot saka režisors Juris Rijnieks. Ceturtdien, 31. janvārī, pulksten 19 Baložu kultūras namā pirmizrāde viņa jauniestudējumam – iepazīšanās komēdijai ar trillera elementiem Viņi melo labāk jeb randiņš ar 50 gramiem balzama.
 
29.jan
«Šie cilvēki ir apbrīnojami. Jā, varbūt kādreiz viņi kaut ko nevar izdarīt, bet tam, ko viņi izdara uz skatuves, ir liela pievienotā vērtība,» saka aktrise un režisore Kristīne Klētniece-Sika.
 
28.jan
Lai saglabātu un stiprinātu veselību ziemas mēnešos, ir svarīgi ne tikai ēst sabalansēti, bet arī uzņemt organismam svarīgus vitamīnus un mikroelementus.
 
24.jan
Sestdien, 26. janvārī, pulksten 18 Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde pirmajam aktiera Māra Korsieta režijā tapušajam iestudējumam pieaugušajiem 100 nakts pārpratumi. 16+.
 
24.jan
Svētdien, 27. janvārī, pulksten 14 Dzintaru koncertzālē šā gada pirmajā demokrātiskā koncertu cikla Brīvdienu mūzika koncertā uzstāsies talantīgie mūziķi brāļi Petrauski – pianists Raimonds Petrauskis un saksofonists Oskars Petrauskis.
 
24.jan
«Mocīties nav īpaši jēgas. Bet, ja tev ir kā dēļ dzīvot – un man tā ir sieva un meita –, tad ir spēks visu izturēt un parādās arī interese dzīvot,» saka režisors Mihails Gruzdovs. Jau otro reizi izgājis cauri smagam likteņa pārbaudījumam, viņš dzīvespriecīgs un mundrs ir atgriezies savā profesijā un Dailes teātrī, kur Kamerzālē iestudējis bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas lirisko komēdiju Smilšu cilvēciņi. Pirmizrāde trešdien, 30. janvārī.
 
22.jan
Kā sabalansēt darbu un atpūtu? Kā izbēgt no nebeidzamā skrējiena? Kā izlavierēt, lai nav tā, ka no rīta pamosties un – jau vakars klāt, jau nedēļa pagājusi, jau mēnesis... Kā iegūt harmoniju dzīvē? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē jaunā aktrise Alise Danovska (25).