\\Autori

Santa Raita

1.aug
Otrdien, 27. jūlijā, Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Savus šīs sezonas pirmos skatītājus teātris sagaidīs jau otrdien, 3. augustā, kad ar aktrises Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu tiks atklāts teātra simtgadei veltīts koncertcikls «Dailes kanons».
 
31.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Kopštāle un Laudere, Jankovska un Indzeris, Ieviņš un Ērglis, Rajecka un Roze
 
31.jūl
Ceturtdien, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātris atklāja jauno – 103. sezonu. Teātra direktors Jānis Vimba sumināja aizvadītajā sezonā labākos, pasniedza ceļojošās teātra balvas, atklāja jaunās sezonas radošās ieceres, kā arī sirsnīgi sveica aktierus, kuru ģimenēs ienākuši mazuļi un sumināja jaunlaulātos.
 
25.jūl
«Mans ampluā nav dziedāt kāzās un bērēs, bet arī mūziķiem, kuri neizpilda visa veida mūziku, prasa maksāt nodokļus. Un tas ir šausmīgi, jo ierobežojumu dēļ man reāli šovasar ir tikai divi koncerti,» saka šarmantā operas dīva Sonora Vaice. Piektdien, 30. jūlijā, viņa būs uz īpaši izbūvētas skatuves Alūksnes ezera krastā, peldvietā «Vējiņš», kur Alūksnes pilsētas svētku ietvaros pirmizrādi piedzīvos Operetes teātra multimediālā monoopera «Cilvēka balss. Telefons».
 
24.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls un Kalniņš, Galante un Vaikule, Panteļejevs un Zariņš, Marhils un draugi
 
17.jūl
«Mums ir ļoti darbīga vasara, bliežam uz nebēdu un ejam uz pilnu banku, izmantojot katru iespēju būt uz skatuves, jo neviens jau nezina, kas būs rudenī un ziemā,» saka Latvijā populārās un pasaulē atzītās blūza grupas «Latvian Blues Band» solists un «R&B Blues Festival» rīkotājs Jānis Bukovskis.
 
17.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krēmers un Osokins, Rutulis un Skutelis, Maliks un Ozoliņš, Gupalo un «Apvedceļš»
 
11.jūl
«Es diezgan racionāli pieeju šodien Latvijā un pasaulē notiekošajam. Es netērēju savu laiku pārdomām par to, ko nevaru ietekmēt, bet daru to, ko varu izdarīt. Un daru to pēc labākās sirdsapziņas,» saka Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis. Viņš ir viens no retajiem šī teātra aktieriem, kurš pandēmijas laikā attālināti, bet tikās ar publiku. Un šobrīd viņš aktīvi mēģina – kopā ar kolēģiem gatavojas «Vasaras vakariem Liepājas teātrī».
 
10.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Strazda un Mellis, Rubeze un Rubezis, Balode un «Abstinence», Albuže un Kuks
 
4.jūl
«Es labprāt slinkotu un neko nedarītu, taču manas profesijas specifika ir tāda, ka muskuļi jau dažu dienu laikā aizmirst, kā tas ir – spēlēt. Un klavierspēles līmenis attiecīgi krītas. Tāpēc arī visu šo pandēmijas laiku es katru dienu vairākas stundas vingrinos, tādā ziņā nekas nav mainījies. Mana profesija mani disciplinē,» saka izcilais pianists, Lielās mūzikas balvas laureāts Vestards Šimkus.
 
3.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Kļaviņa un Broka, Osokins un Gupalo, Māliņa un Kalns, Pauls un Kalniņš
 
23.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls un Peters, Limuzīns un Skroderdienas, Līgo vilcieniņš un meitu vainagi
 
19.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Pauls un Krauze, Deinats un Bikše, Nīmanis un Čudars
 
19.jun
«Ja kāds saka, ka latvieši nav sirsnīgi, tad es jau gandrīz mēneša garumā pārliecinos par pretējo – latvieši ir ļoti, ļoti sirsnīgi cilvēki. Patiesībā, es esmu patīkami pārsteigta, cik atvērti, daloties savās sajūtās, spēj būt latvieši,» saka dziesminiece Anta Eņģele. Viņa katru dienu saņem siltus pateicības vārdus no cilvēkiem, kuri sociālajā vietnē «Facebook» seko līdzi viņas tautasdziesmu maratonam, šīs vasaras emocionālākajam tiešraides notikumam.
 
12.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Antonija un Aleksis, «Osedžas zeme» un Ilgu tramvajs», trollītis Mumins un «Latvijas Sirdsdziesma»
 
12.jun
«Es esmu tik pašpietiekama, man ar sevi ir tik interesanti, ka pat pandēmijas apstākļos, kad ir vairāk brīva laika, man diena ir par īsu, lai pagūtu izdarīt visu, kas mani interesē. Protams, man ļoti patīk mans darbs, bet nav tā, ka teātris ir visa mana dzīve, tā nekad nav bijis,» atzīst Valmieras teātra skatītāju mīlētā aktrise Dace Eversa.
 
5.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Brekte un Svilāns, Ikstena un Repše, un trīs Ievas – Epnere, Raudsepa un Rupenheite
 
5.jun
«Kopumā es šo dīkstāves laiku vērtēju tikai pozitīvi, jo man beidzot bija iespēja uz visu apkārt notiekošo paskatīties no malas, pārdomāt, ko man pašam vajag un ko – nevajag,» saka populārais mūziķis Intars Busulis. Piektdien, 11. jūnijā, viņš būs uz Dzintaru koncertzāles skatuves Jūrmalā, kur kopā ar Kārli Lāci un «Abonementa orķestri», Latvijas Radio bigbendu un Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Kārļa Vanaga vadībā atklās Rīgas festivālu.
 
30.mai
«Tik sliktā situācijā, kādā esam šodien, neesam bijuši nekad. Skatuves māksliniekiem šī pandēmija ir tik milzīga traģēdija, ka to pat ir grūti aptvert. Un tie, kuri neiet vakcinēties… Nu, es pat nezinu, ko pateikt… Viņi domā tikai par sevi un vienlaikus riskē paši ar savu veselību,» saka skatītāju mīlētā estrādes dīva Laima Vaikule.
 
29.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Pūcītis un Sebris, Ancāns un Rubenis, Eilands un Veidenbaums
 
29.mai
"We have never been in such a bad situation as we are in today. For performing artists, this pandemic is such a huge tragedy that it is even difficult to grasp. And those who refuse to get vaccinated… Well, I don't even know what to say… They think only of themselves and at the same time risk their own health," says the beloved Latvian singer Laima Vaikule.
 
26.mai
Sarunā ar »Vakara Ziņām« žurnāliste, TV personība, modes un stila eksperte Maija Silova atklāj, kas ir tās 10 lietas, kas viņu raksturo visspilgtāk.