\\Autori

SRSanta Raita

16.mai
Ar pastiprinātu svīšanu, kas ir viena no nepatīkamākajām karsta laika blakusparādībām un arī viena no sociāli būtiskām medicīniskām problēmām, nav vērts samierināties, jo īpaši tāpēc, ka šai problēmai ir efektīvs risinājums – botulīna toksīna injekcijas, ko pēc vajadzības var injicēt padusēs, plaukstās, pēdās.
 
14.mai
«Lai atvērtos pasaulei, vajag noticēt sev. Lai noticētu sev, vajadzīgs iekšējais spēks un spēks no dabas, no ģimenes. Mans darbs ir manas ticības sev rezultāts,» saka Dita Baumane-Auza, ārste ginekoloģe – dzemdību speciāliste, sertificēta rekonektīvās prakses ārste, mākslas terapeite, reiki meistare un māksliniece.
 
14.mai
«Mēs, sievietes, esam ļoti naskas dalīt savu enerģiju, reizēm aizmirstot, ka mums savus kausus kādreiz vajag arī piepildīt – apstāties, ieklausīties aizraujošos pieredzes stāstos, vienlaikus ieklausoties sevī, lai gūtu motivāciju un iedvesmu nākotnei,» saka Izaugsmes un iedvesmas foruma Līdere radītāja Solvita Kabakova.
 
9.mai
Turpinot ikgadējo pavasara tradīciju, Daugavpils teātris ieradies Rīgā ar viesizrādēm – uz VEF Kultūras pils skatuves iespējams noskatīties komēdiju Ekstrasensa cīņa, mūziklu Džeina Eira, traģikomēdiju Emigranti un dejas izrādi Kazanova. Henrieta. Venēcija.
 
9.mai
«Vēl nebiju piedzimusi, kad grupa Jumprava jau beidza savu aktīvo koncertdzīvi. Protams, bērnībā, skolas gados viņu mūziku dzirdēju radio, vēlāk viņi atkal apvienojās un koncertēja, bet – man Jumpravas dziesmu teksti šķita ļoti sarežģīti, es nesapratu, par ko viņi dzied. Patiesībā, pirms sākām strādāt pie šīs izrādes, par šo grupu zināju ļoti maz,» atzīst Latvijas Nacionālā teātra jaunā aktrise Madara Bore.
 
7.mai
«Šī ir ļoti dramatiska loma, un man tas ir liels izaicinājums,» atzīst Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Aleksejs Korgins. Viņš ir izteikts komēdijas aktieris, bet režisors Sergejs Golomazovs viņam uzticējis titullomu muzikālajā drāmā pēc Aleksandra Dimā piedzīvojumu romāna motīviem Grāfs Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess, kas no 10. maija tiks stāstīta un izdziedāta no jauna.
 
2.mai
19 sportisti, kuri pārstāvēja Latviju 5. Eiropas U-šu Kungfu čempionātā, kas no 25. aprīļa līdz 2. maijam norisinājās Maskavā, mājup atgriezušies ar 17 medaļām – 6 zelta, 4 sudraba, 7 bronzas. Tas ir lielākais mūsu sportistu sniegums šī sporta veida līdzšinējā vēsturē, un izcils rezultāts sīvajā konkurencē, jo čempionātā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieki no 27 valstīm.
 
2.mai
«Pirmsskolas gadi man vairāk asociējas ar šūpuļdziesmām un klausāmpasakām, bet jau pirmajā klasē es sāku lasīt Remarku un Gredzenu pavēlnieku,» saka Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) aktiermākslas specialitātes 4. kursa students Rūdolfs Apse.
 
1.mai
Auglīgās augsnes un bagātīgo labības ražu dēļ Zemgale jau izsenis tiek dēvēta par Latvijas "maizes klēti", tāpēc, lai atklātu maizes pasauli un izjustu maizes svētību pašu rokām, 4., 5. un 6. maijā SIA "Tērvetes maize" projekta "Atvērtās dienas laukos" ietvaros aicina ciemos uz nelielo maizes ceptuvi, ko maiznieks Jānis Kurpnieks pirms pieciem gadiem izveidoja sava tēva mājās, lai apvienotu tradīcijas un jaunākās tendences, veidojot savu stāstu par maizi – veselīgu, spēcinošu, bagātīgu.
 
30.apr
Sestdien, 18. maijā, pulksten 18 Ķīpsalas hallē Tautas deju ansamblis (TDA) Teiksma aicina skatītājus uz jaunu un līdz šim vēl neredzētu repertuāru dižkoncertā Jaunus rakstus izrakstīt, kurā būs skatāmas septiņu jauno horeogrāfu dejas.
 
29.apr
Pavasaris un vasara ir laiks, kad uzplaukst un zied ne tikai daba, bet arī cilvēki. To veicina gan saudzīgs saules pieskāriens, gan tam sekojošs labs garastāvoklis, gan dekoratīvās kosmētikas bagātīgais krāsu piedāvājums.
 
29.apr
«Dejas balvas pasniegšanas ceremonija šogad notiks pirmo reizi Latvijas kultūras vēsturē. Tāpēc vakara gaitā skatītāji tiks aicināti domāt par to, cik daudzas pirmās reizes savā dzīvē jāpiedzīvo dejas māksliniekam, lai radītu darbus, kurus pamana un novērtē skatītāji, kolēģi un kritiķi,» saka režisore Krista Burāne.
 
25.apr
«Viņai bija asa mēle un paradums teikt visu, ko domā. Daudziem tas nepatika, un tāpēc pret viņu bijušas arī dažādas represijas. Bet – viņa bija ģeniāla māksliniece, un to nevarēja ne noliegt, ne arī noslēpt,» tā par pianisti Jautrīti Putniņu saka operdziedātāja Anta Jankovska.
 
24.apr
«Pavasaris ir emocionāli diezgan trauksmains un eksistenciāli izmisīgs laiks. Daba mostas, jaunie dzimst, vecos dzen prom. Skumjais mijas ar priecīgo, bet praktiski – ir vairāk gaismas, ir vairāk jāiet ārā, un viss būs labi! Jo pat Jēzus tak šai laikā ir gan sists krustā, gan augšāmcēlies. Tas ir fantastiski, ko pavasaris nes,» saka grafiķis Roberts Koļcovs.
 
18.apr
Izplatītākie ādas veidojumi ir kārpas, papilomas un seborejas keratomas. To ierosinātāji ir atšķirīgi, bet tos vieno tas, ka tie ir labdabīgi. Un tas nozīmē, ka šos veidojumus droši var ņemt nost ar lāzeru. Turklāt būtiska lāzermetodes priekšrocība ir tā, ka nevēlamos ādas veidojumus var noņemt praktiski bez pēdām.
 
16.apr
Piektdien, 19. aprīlī, pulksten 19 VEF Kultūras pilī Lieldienu laikam piestāvošā klusinātā noskaņā gaidāms Retro vakars. Un savu 59. dzimšanas dienu tur svinēs dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze.
 
10.apr
«Cēsu koncertzālei ir pavisam sevišķs pievilkšanas spēks. Tā vienmēr aicina atgriezties. Ar prieku un cerībām gaidu atkalsatikšanos aprīļa festivālā – šoreiz kopā ar maniem brāļiem mūzikā Arvo Pertu, Arturu Maskatu, Erki Svenu Tīru, Hugo Tičati un Vestardu Šimku,» saka šā mēneša gaviļnieks komponists Pēteris Vasks.
 
10.apr
TV raidījuma Degpunktā kādreizējā vadītāja Ieva Brante, kura jau kādu laiku rosās telekanālā STV Pirmā!, ir izbeigusi attiecības ar uzņēmēju Andri Ribāku, informē žurnāls Kas Jauns.
 
9.apr
2016. gadā nosvinējuši savas Rožu kāzas, tomēr šķirtus ceļus nolēmuši iet populārā kantri dziedātāja Linita Mediņa un viņas vīrs un meitiņas tētis Uldis.
 
9.apr
Sestdien, 13. aprīlī, pulksten 19 Latgales vēstniecībā GORS gaidāms klausītāju iemīļotās dziedātājas Marijas Naumovas solokoncerts Līdz gaišām asarām.
 
9.apr
Kad pēc 12 gadu darba aktrise un režisore palika bez piederības savam Jaunajam Rīgas teātrim (JRT), Liena Šmukste iekrita depresijā un divas nedēļas noraudāja spilvenā. Bet, izlasījusi feisbukā, ka Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) tiek uzņemti režijas maģistri, viņa noslaucīja asaras, jo saprata: «Kāpēc raudāt? Neviens jau man nepalīdzēs, man pašai ir sev jāpalīdz, un tas nozīmē – ir jāiet tālāk!»
 
9.apr
Sestdien, 13. aprīlī, pulksten 19 kinoteātrī Splendid Palace pirmo reizi Latvijā viesosies Eiropā ievērojamākais outdoor piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour – E.O.F.T. 18/19 Latvija. Gada labākās piedzīvojumu filmas vienā programmā un tikai vienā seansā!