\\Autori

SRSanta Raita

13.dec
«Mūzikas industrija baigi iztērē, jo pilnīgi viss tiek atdots publikai. Tāpēc es būtu ļoti priecīga, ja šajos Ziemassvētkos varētu iegūt vairāk spēka, stipruma un pārliecības par sevi. Varbūt to var kaut kā iesaiņot un palikt zem eglītes?...» jautā dziedātāja Elza Rozentāle.
 
12.dec
«Mēs esam spēlējuši lielās un pārpildītās koncertzālēs, arī baznīcās, kur dziesmas skan svinīgi un skaisti, bet šoreiz gribējās mūsu klausītājam būt pavisam tuvu klāt. Kā mājās, kad katra skaņa ir kā mīlestības pilns veltījums īpašam cilvēkam,» saka komponists Jānis Lūsēns.
 
11.dec
«Jo precīzāk darbs tiks izdarīts, jo lielāks būs Ziemassvētku brīnums. Tikai tas, kas ir smalki nostrādāts, rada to šķietamo vieglumu,» saka režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, atzīstot, ka scenogrāfam lielākā uzslava patiesībā ir tad, ja par tehniskām lietām neviens nerunā.
 
6.dec
Viņa ir ieguvusi kino režijas izglītību, bet viņas sapnis bija kļūt par aktrisi. Lai piepildītu šo sapni, viņa izgājusi dažādas skolas – mācījusies pie Annas Eižvertiņas, Pētera Krilova, Mihaila Gruzdova, Indras Rogas, Elmāra Seņkova un Krišjāņa Salmiņa. Viņai ir milzīga aktiermeistarības bagāža, tāpēc nevarētu teikt, ka tā ir nejaušība, ka viņa nokļuvusi uz lielās skatuves. Viņa – Elza Gauja.
 
5.dec
«Man Ziemassvētku sajūta atnāk reizē ar fonda Viegli koncertiem. Kad mēģinājumu process ir aiz muguras, ir labi padarīta darba sajūta, un tie tiešām mums visiem ir svētki,» saka dziedātāja, grupas Astro’n’out soliste Māra Upmane-Holšteine.
 
4.dec
Teātra un kino aktieris Gundars Āboliņš intervijā žurnālam Santa atklājis, ka visu mūžu cīnās ar lieko svaru – viņam ir gan resnās, gan tievās drēbes, un ik pa laikam tiek sākta stingra diēta.
 
4.dec
Divas latviešu supermodeles – Karlīna Caune un Ginta Lapiņa – nodibinājušas pašas savu modeļu aģentūru ASE Model Management, par ko pavēstījušas sociālās saziņas tīklā Instagram.
 
4.dec
«Mūsu sirdis ir ļoti trauslas, bet ikdienā bieži ar to nerēķināmies, jo īpaši sociālajos tīklos, kur nereti neizvēlamies vārdus, aizmirstam par pieklājību, toleranci, iejūtību un līdzjūtību,» saka dziedātāja Ginta Krievkalna.
 
3.dec
Maldīgs ir uzskats, ka sejas ādas novecošanās ir saistīta tikai ar ādas stāvokli. Būtisks priekšlaicīgas ādas novecošanās iemesls ir muskuļu tonusa zudums.
 
29.nov
«Ziemassvētku laiks vienmēr ir īpašs, kad nebūtiskais šķiet acīmredzams un mēs skaidrāk ieraugām un atceramies esības pamatvērtības – mīlestību, draudzību, nesavtīgu došanu un sirds siltumu,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētā dziedātāja Marija Naumova.
 
27.nov
«Tas bija mans sens sapnis – īstenot izrādi, kas nav redzama. Interaktīvu izrādi, kuru skatītājs neredz, bet piedzīvo caur dzirdi, tausti, ožu un garšu,» saka režisors Viesturs Roziņš.
 
22.nov
Dailes teātra daiļās aktrises Leldes Dreimanes skaistumkopšanas likums numur viens: nekad neiet gulēt ar grimu.
 
22.nov
«Mēs kā teātris neesam politiski ne orientēti, ne noskaņoti, mēs strādājam savam skatītājam, piedāvājot labi pavadīt laiku. Jo, ja civilizācija simt astoņdesmit gadu laikā neko nav spējusi mainīt, diez vai mēs ar savu izrādi ko pamainīsim,» saka režisors un Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.
 
20.nov
«Ja notikumi, kas top lēnām un rūpīgi, dažkārt pat gadiem ilgi, rezultējas lielā darbā, kuram notic arī citi un ir gatavi ar tevi iet uz vienu mērķi, un ja vēl galarezultāts spēj ietekmēt cilvēkus pozitīvi – aicinot domāt, tad ir milzīgs prieks. Tas ir tas patiesais gandarījums,» atzīst populārais mūziķis Igo.
 
15.nov
«Skaņdarbs Spārni, lielums un spēks ir stāsts par man personīgi tuvām, manuprāt, cilvēka garīgai attīstībai un saiknei ar Visumu ārkārtīgi būtiskām tēmām – par piederības apziņu, piedošanas spējām un mīlestību,» saka viens no savas paaudzes spilgtākajiem un publikas atzītākajiem komponistiem Jēkabs Jančevskis (26).
 
15.nov
«Pēdējos gados man vairākas lomas ir tādas, kur ar aktiermeistarību nepietiek, kur vajag psihologa, psihiatra skaidrojumu. Un šī atkal ir tāda – ar diagnozi,» saka skatītāju mīlētā Dailes teātra aktrise Indra Briķe. Viņai šovakar pirmizrāde – Džesijas loma amerikāņu dramaturģes Māršas Normenas lugā Ar labu nakti, māt, ko Kamerzālē iestudējis režisors Rolands Atkočūns.
 
14.nov
«Reizēm viens salauzts zāles stiebrs, ko esmu nofotografējis, daudz vairāk pastāsta par to, kā tajā brīdī esmu juties, nekā, ja es būtu fotografējis saulrietu,» saka aktieris Mārtiņš Meiers (33). Valmieras teātrī tikko atklāta Mārtiņa Meiera un Ivo Martinsona (37) fotoizstāde, kurā ir iespēja apskatīt abu aktieru darbus, kas tapuši ilgākā laika posmā.
 
13.nov
«Man ir prieks par sadarbību, kas izveidojusies ar Mūzikas namu Daile, jo tā darbojas kā repertuārkoncerta vieta, kas nozīmē, ka katru koncertprogrammu tur iespējams turēt repertuārā ilgāku laiku un tādējādi to nevis vienreiz atspēlēt, bet ar katru reizi arvien attīstīt,» saka dziedātājs Daumants Kalniņš (28).
 
13.nov
«Sportošanai ir dažādi ieguvumi, bet man vissvarīgākais ir tas, ka kustēšanās palīdz «sakārtot galvu». Visi pārējie ieguvumi nav mazsvarīgi, bet tomēr savā ziņā otršķirīgi,» saviem sekotājiem sociālajā vietnē Instagram raksta TV raidījumu un pasākumu vadītāja Anna Rozīte.
 
12.nov
Iedvesmojoties no nesen aizvadītajām modes nedēļām lielākajās pasaules metropolēs, šā rudens aktuālākās grima tendences iesaka latviešu blogeres MalvinaMoney, Annika Petraškeviča, Emīlija Sama un zīmola Artistry skaistuma eksperts Andžejs Savickis.
 
9.nov
2. novembrī dzimšanas dienu savā ģimenes lokā atzīmēja operdziedātāja Elīna Šimkus. »Vakara Ziņas« sūta sirsnīgus sveicienus jubilārei!
 
8.nov
No 13. novembra līdz 4. decembrim Rīgā jau 18. reizi norisināsies Starptautiskais kamermūzikas festivāls, kurā šoruden galvenie akcenti likti uz franču baroku un to valstu mūziku, kuras svin pastāvēšanas simtgadi.