\\Autori

Santa Raita

29.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Bulis un «Tunelis», Prauliņš un «Putni», Judins un Rancāne
 
28.nov
«Domāju, ka manas izjūtas, saņemot šo balvu, nav pārāk oriģinālas – es esmu šokā un vienlaikus ārkārtīgi laimīgs. Šāds novērtējums dod spēku turpināt strādāt un mērķi iet uz priekšu,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kārlis Reijers. Eduarda Smiļģa 134. dzimšanas dienā viņš saņēmis «Spēlmaņu nakts 2019/2020» balvu kategorijā «Gada aktieris».
 
22.nov
«Mūsu senči ir teikuši, ka cilvēkam nav jācenšas apgaismot visu pasauli – pietiks, ja viņš pats kļūs mazlietiņ gaišāks. Un es tam pilnībā piekrītu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Leonīds Lencs. Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, viņš saņems balvu «Par mūža ieguldījumu teātra mākslā».
 
21.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Blumbergs un Vītoliņa, Gupalo un Kalniņš, Dailes aktieru karaliste un visi JRT aktieri
 
19.nov
«Es nekad dzīvē neesmu ieturējusi nevienu diētu. Man tik ļoti patīk gatavot un arī baudīt ēdienu, ka pat nedomāju tādā veidā sev darīt pāri. Iespējams, tie ir labi gēni, kas mani no tā pasargā, bet ne tikai – tā ir arī sabalansēta ēdienkarte ar kvalitatīvu un mājās gatavotu ēdienu,» saka māksliniece Ieva Bondare.
 
18.nov
«Līdz šim vismaz reizi gadā man un Latvijai uzšāva salūtu, bet šogad nebūs. Tagad jau neko plaši nedrīkst svinēt, tāpēc svētku vakariņas būs šaurā ģimenes lokā,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis. Viņš savu dzimšanas dienu svin reizē ar Latviju 18. novembrī.
 
15.nov
«Kad runājam par kultūru, mēs gribam viens otru sadzirdēt, un tad arī sarunas rit ļoti viegli. Sarežģītība ir mūsu pašu priekšstatos, ko uzsūcam no sabiedrības, ja nepiedalāmies viedokļu veidošanā,» uzskata mūziķis, komponists un dziesminieks Kārlis Kazāks.
 
14.nov
Vērts redzēt un dzirdēt: Rubiķis un Kinča, Anže un Doveika, Ķibilds un Madernieks
 
14.nov
Leģendārā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra (97), kura kopš 1990. gada ik vasaru bija laimīga mērot tālo ceļu no Amerikas uz Latviju, lai izbaudītu ceriņu ziedēšanas laiku un sniegtu deju meistarklases un koncertus, šovasar globālās pandēmijas dēļ uz savu dzimteni nevarēja atbraukt. Tas dejotājai ir smags emocionāls pārbaudījums.
 
12.nov
«Es nekad neesmu bijis dīkstāvē, un arī «kovids» manā dzīvē praktiski neko nemaina,» atzīst dramaturgs, scenārists un režisors Lauris Gundars. 32 lugu un dramatizējumu, 14 pilnmetrāžas kinoscenāriju, divu seriālu, divu romānu, kā arī dramaturģijas amata rīku grāmatas «Dramatika jeb Racionālā poētika» autors.
 
9.nov
Jau vēstīts, ka sestdien, 7. novembrī, 82 gadu vecumā mūžībā devās latviešu aktieris Leons Krivāns. Piedāvājam aktiera pēdējo sarunu ar "Vakara Ziņām", kas notika šī gada septembrī, kurā Leons Krivāns arī atklāj savas veselības likstas.
 
8.nov
«Mēs strādājam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai strādātu. Un šī personīgi man ir būtiskākā šīs izrādes un šī laika atziņa,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Marija Linarte.
 
7.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Keišs un Pauls, Pecolli un Krovs, Miltiņš un Ieviņš, «Lielais Kristaps» un «Dons Kihots».
 
4.nov
Režisors un dramaturgs Kārlis Anitens savā profilā sociālajā vietnē «Facebook» apelē pie varas sirdsapziņas, sakot, ka līdzīgi kā mediķi, arī radošie cilvēki savu darbu dara neiedomājamā režīmā, tikai šai nozarei neviens no varas nepasaka ne paldies, ne lūdzu.
 
1.nov
«Es jūtos labi, man patīk šis starpstāvoklis starp divām galējībām – vasaru un ziemu. Man vispār patīk tādi starpstāvokļi un, ja vēl saule uzspīd, ir pavisam labi,» saka aktieris Gatis Gāga. Pie Latvijas televīzijas (LTV) skatītājiem viņš šoruden ieradies kā Aivars Liepiņš, ar dzīvi ne pārāk apmierināts klarnetes skolotājs – jaunajā seriālā «Projekts: Šķiršanās».
 
31.okt
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Brekte un Kaža, Andrejeva un Gupalo, Dieva dēli un Saules meitas.
 
29.okt
«Kad sāku filmēties, domāju: būs daudz darba, laika ēst nebūs, būs pozitīva deva stresa, tātad – nometīšu daļu svara. Bet SIA «Onita» pavārīte Inita filmēšanas grupai tik garšīgi gatavoja, ka no šīs apņemšanās nekas nesanāca…» smaidot saka Leļļu teātra aktrise Santa Didžus. Viņa arī izmeklētāja Frīda jaunajā pašmāju kriminālkomēdijā «Atriebējas», kas šoruden skatāms «Shortcut Films».
 
25.okt
Galerijā «Romas dārzs» Liepājā (Zivju ielā 3) šoruden atklāta leģendārā mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943‒2016) darbu izstāde «Blumbergs Liepājā», kas tapusi sadarbībā ar «Blumberga fondu».
 
25.okt
«Jau tagad zinu, ka tad, kad man paliks sešdesmit, es svinēšu nevis dzimšanas dienu, bet mājas kredīta nomaksāšanu. Četrdesmit gados šo kredītu paņēmu, un pēc trim gadiem tas būs nomaksāts,» saka pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs. Pirmdien, 26. oktobrī, viņam 57. dzimšanas diena.
 
24.okt
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Riva un Tīna, Osokins un Gupalo, māsas un brālis Balanas.
 
21.okt
«Ir kādas 15‒20 populāras diētas, kas cirkulē, bet visefektīvākā ir viena: ēd mazāk!» saka pazīstamais kultūrists Māris Šveiduks. Viņš nokauj visus iesīkstējušos mītus par un ap uzturu, sakot, ka patiesība, gluži tāpat kā viss ģeniālais, ir pavisam vienkārša: viss atkarīgs no tā, cik kaloriju uzņemam un cik iztērējam.
 
17.okt
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls, Jākobsons un Guļevska, Miltiņš un Sutugova, Virtmanis un Vētra, Kļava un Putniņš