\\Autori

Santa Raita

5:45
Skatītāju mīlētajai operas dīvai Sonorai Vaicei 3. maijā bija dzimšanas diena. 
 
22.mai
«Mēs runājam par sievietei aktuālām tēmām, akcentējam to, par ko vajag skaļi runāt, ko nedrīkst paslaucīt zem tepiķa. Un tajā pašā laikā mūsu apmeklētājas mums raksta, cik ļoti viņas šodien ir nogurušas – no nepārtrauktā stresa un neziņas par rītdienu – un ka viņas ļoti gaida forumu «Līdere» kā svētku dienu. Tāpēc mums ir jāatrod balanss – no vienas puses, mēs nedrīkstam ignorēt apkārt notiekošo, bet, no otras puses, mūsu misija ir padarīt šo dienu gaišāku, nododot sievietēm tādu vēstījumu, kas viņas atkal uzlādētu un iedvesmotu iet tālāk,» saka izaugsmes un iedvesmas foruma «Līdere» idejas autore un organizatore Solvita Kabakova.
 
21.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Osokins un  Gupalo, Dīcis un Groza, Mitrohins un Hermanis, «Jumprava» un «Credo»
 
19.mai
«Skaista sieviete ir starojoša sieviete, tāda, kuru mīl un kura sevi mīl. Tāda ir arī mana māsa Sintija,» saka dziedātāja Samanta Tīna.
 
15.mai
Smēķēšana ir process, kas izraisa spēcīgu fizisku un psihisku atkarību no nikotīna, un dažādas aptaujas rāda, ka lielākā daļa (70%) smēķētāju vēlas atmest smēķēšanu. Kamēr viens nezina, kā to izdarīt, otrs attaisnojas, ka tas nav tik vienkārši, bet trešais vienā dienā pieņem lēmumu un pasaka cigaretēm nē.
 
15.mai
«Ja mēs varam palīdzēt, mums ir jāpalīdz. Es saprotu, ka visi jau esam noguruši, bet karš diemžēl nav beidzies un neizskatās, ka tik drīz beigsies. Cilvēkiem Ukrainā palīdzība ir vajadzīga katru dienu, un mēs nedrīkstam pagurt palīdzēt,» uzskata operdziedātāja Anta Jankovska.
 
14.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Zemītis un Zariņš, Ūdris un Balode, Rinkevičs un Liepiņš, Johnny Salamander un Meldra
 
7.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Vaice un Siliņš, Mičule un Petrenko, Segala un Djakonovs, Znotiņš un Cābulis
 
7.mai
«Šodien ir kardinālu nostāju laiks, neviens nedrīkst būt pelēks, ir jābūt vienā vai otrā pusē. Skaidrs, ka es esmu nostājusies gaismas pusē un tagad tik atliek sēt gaismu – dziedāt, spēlēt un darīt tieši to, ko katrs vislabāk protam,» saka daudzpusīgā skatuves māksliniece Raimonda Vazdika. Sestdien, 14. maijā, pulksten 18 kultūras pilī «Ziemeļblāzma» ar muzikālu viencēlienu «Ilgojos pēc ilgu tramvaja» un jaunu dziesmu albumu «Vēstules rokrakstā smalkā» viņa svinēs apaļu dzīves jubileju.
 
4.mai
«Pandēmijas otrajā pavasarī biju sev noformulējusi, ka dzīvē esmu atradusi līdzsvaru – man ir skola, terapija, klienti un semināri –, ka it kā viss ir okei, taču mani nepameta sajūta, ka kaut kā tomēr ļoti pietrūkst… Un es sapratu, kas tas ir – tā ir būšana uz skatuves, tā ir radoša dauzīšanās, pēc kā esmu ļoti noilgojusies. Tāpēc, kad janvārī Kārlis (Anitens) man piezvanīja un piedāvāja kopā veidot izrādi, es biju laimīga. Piekritu, vēl nezinot, kas tas būs,» atzīst aktrise, teātra mākslas un runas pedagoģe un sertificēta drāmas terapeite Anna Šteina.
 
1.mai
«Mēs esam tie, kas mēs bijām arī pirms 30 gadiem – maksimāli patiesi pret savu klausītāju un paši pret sevi. Mēs nespēlējam to, ko nespējam nospēlēt un kas mums pašiem nepatiktu, bet to, ko spēlējam, to darām ar lielu prieku. Tieši šis prieks būt kopā uz skatuves arī ir mūsu spēks,» saka mūziķis un dzejnieks Guntars Račs.
 
1.mai
«Mākslinieks veido domformu, katram tā ir sava, un, ja viņš to nes tālāk, viņam ir jābūt gatavam ar to arī sastapties dzīvē. Ir mākslinieki, kuri runā par tēmām, kas sasāpējušas, bet es uzskatu, ka tās nevajadzētu nest mākslā, «norakstot nost» no sevis negatīvo – ne glezniecībā, ne rakstniecībā,» uzskata metālmāksliniece Dina Dubiņa. Viņa par savu uzdevumu uzskata radīt prieku, sniegt aizsardzību un nest pozitīvu enerģiju.
 
30.apr
Šajā pavasarī tautā mīlētās šlāgergrupas «Baltie lāči» līderis Andris Baltacis kopā ar skatuves kolēģiem no trim novadiem apvienojušies akustiskā koncertprojektā «PārNovadnieki» un dodas pie saviem klausītājiem visā Latvijā. Andris Baltacis pārstāv Latgali, Māris Sloka no grupas «Klaidonis» - Zemgali, Kurzemi - Artis Šimpermanis no «Rumbas kvarteta», bet Vidzemi - Silvestrs Lorencs no grupas «Zelta kniede».
 
30.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jacuka un Novikova, Ļaha un Laicāne, Beiris un Zariņš, Fomins un «Druga Rika»
 
24.apr
Dziedātāja, šova «X faktors» pirmās sezonas fināliste Adriana Miglāne Sondore apgalvo, ka sevi neuzskata par populāru. «Es nekad dzīvē sevi neesmu vērtējusi augstāk par citiem, nekad,» viņa uzsver.
 
24.apr
«Man kā aktierim, kuram ļoti patīk spēlēt raksturlomas, galvenā loma filmā «Uzticības persona» bija īsts izaicinājums, jo, lai palīdzētu partneriem un filmai kopumā, man bija jānoliek malā savs ego. Nospēlēt galveno lomu ir daudz sarežģītāk nekā spilgti parādīties dažās epizodēs, kur aktieris var ieguldīt sevi ļoti koncentrēti un ar to palikt skatītājam atmiņā,» saka seriālu un kino zvaigzne Jurijs Djakonovs (35).
 
23.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Mennika un Jakovels, Kučinska un Dombrovskis, Golomazovs un Grosmans, Binde un Rozentāls
 

Komentētākie