Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_downwardSanta Raita / Autori

“Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu,” saka māksliniece Ilze Smildziņa. Mākslas galerijā “Bazar’t” atklāta viņas personālizstāde “Garā pupa”.
10:11 Santa Raita
«Man patīk svinēt dzimšanas dienu un uzņemt viesus, un tas vienmēr notiek mazliet gastronomiski. Bet šoreiz tas gāja secen, jo tieši pēc nedēļas tika atklāta mana personālizstāde,» saka pazīstamais grafiķis Roberts Koļcovs. 24. novembrī viņam 57. dzimšanas diena.
Vakar, 19:40 Santa Raita
«Es uz skatuves vienmēr esmu vairāk aktrise nekā mūziķe, tāpēc jau ļoti sen sapņoju nospēlēt kādu dramatisku lomu. Nu tas ir noticis, un tā ir tāda laime!» gandarīta ir populārā dziedātāja Marija Naumova.
4.dec Santa Raita
Pēc tam, kad intervijā žurnālam «Santa» Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa pastāstīja par attiecībām ar tēvu – populāro aktieri Andri Bērziņu, ar kuru nav tikusies vairākus gadus, viņš sociālajā vietnē «Facebook» precizējis savas atbildes uz meitas interviju.
3.dec Santa Raita
Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pārsteidz ar daudzajiem restorāniem, kafejnīcām, krodziņiem un grila bāriem, kas vilināt vilina ļauties kulinārijas priekiem. Vecpilsētā un pilsētas centrā to ir tiešām daudz un tā ir iespēja gan palutināt sevi ar gardiem un tradicionāliem vietējiem ēdieniem, gan izgaršot pasaules valstu virtuvi, gan nesteidzīgi izbaudīt izsmalcinātas maltītes viesnīcu restorānos.
3.dec Santa Raita
«Dažkārt esmu aizdomājies, ka labāk būtu piedzimis 17. novembrī, tad pēc svinībām vienmēr būtu brīvdiena,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis. Viņš savu dzimšanas dienu svin reizē ar Latviju, 18. novembrī, un nākamajā dienā, kā likums, viņam vienmēr ir jāstrādā.
1.dec Santa Raita
Pirmizrādes, pirmatskaņojums, svētku koncerti, viesizrādes: Mūrnieks, Jonelis, Roga, Kirmuška, Lūriņa, Ļovina, Brīniņa, Mellis, Golomazovs, Širjajevs, Kalniņa, Kalita, Kagainis un Kaijaka.
1.dec Santa Raita
Vērts apmeklēt: koncerti, izstādes un Citādais Advents baznīcā.
30.nov Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lancmanis un Koļcovs, Lūriņa un Brīniņa, Tiguls un Karlsons, Bulajevs un Špicberga.
30.nov Santa Raita
Diabēts tiek saukts par «nemanāmo slepkavu», jo cilvēks ilgu laiku var būt diabēta slimnieks, par to pat nenojaušot. Tāpēc ikvienam ir svarīgi apzināt savus riskus, pieņemt lēmumu un savlaicīgi rīkoties, lai izvairītos no saslimšanas ar cukura diabētu.
27.nov Santa Raita
Tuvojoties gada izskaņai, dziedātāja, TV šova «X faktors» zvaigzne Adriana Miglāne jau secinājusi, ka šis gads viņai ir bijis smagākais. Milzīgas mācības un liela trauma. Ir notikušas tādas lietas, kuras aizmirst nevarēs nekad.
26.nov Santa Raita
Latvijas titulētākais hokejists Sandis Ozoliņš, meklējot atbildes uz saviem «kāpēc», sapratis: lai ikdienā spētu būt klātesošs labā garīgā un fiziskā esībā, ir jāspēj parūpēties vispirms par sevi.
26.nov Santa Raita
“Man patīk, ka es kā režisors, veidojot izrādi un redzot kopējo kompozīciju jeb bildi, varu to ietekmēt, izmainīt, rekonstruēt. Bet ir ļoti bailīgi, ka nav iespēju ietekmēt pasauli, jo ir kādi citi lieli režisori, kas ar mums spēlējas. Kā gribētos būt režisoram un apstādināt nejēdzības, kas notiek pasaulē!” saka “Spēlmaņu nakts” 2022./2023. Gada režisors Elmārs Seņkovs.  
24.nov Santa Raita
Vērts apmeklēt: koncerti, izstādes, jubilejas un animācijas filma, un “Ineses Galantes talanti”.
23.nov Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Rudzinskis un Auziņš, Bezmers un Strads, Koko un Roko, Vītols un mēs.
23.nov Santa Raita
«Pateicoties savai dzimšanas dienai, tumšais gadalaiks man paiet iekšēji smeldzīgi un reizē laimīgi,» saka dziesminiece Anta Eņģele. Viņai dzimšanas 14. novembrī.
22.nov Santa Raita
“Godīgi sakot, man ir sajūta, ka kulinārija Latvijā vēl guļ. Mārtiņš Rītiņš un viņa “Vincents” savulaik bija pirmie, kuri kaut ko mēģināja mainīt, bet es ceru, ka “Michelin” ienākšana daudziem palīdzēs atmosties. Un es ticu, ka rezultāts būs,” saka šefpavārs un restorāna “Max Cekot Kitchen” līdzīpašnieks Makss Cekots. Viņa restorāns ir pirmais Latvijā, kas saņēmis vienu “Michelin” zvaigzni!
22.nov Santa Raita
Novembris pasaulē zināms kā cukura diabēta mēnesis, kad nozares speciālisti vērš pastiprinātu uzmanību cukura diabēta cēloņiem un tā profilakses iespējām.
22.nov Santa Raita
«Ja tu lieto alkoholu, mums joprojām ir pa ceļam. Pat ļoti. Es pilnīgi saprotu to foršumu, kas uzplaiksnī mirklī, kad pirmā vīna glāze vakarā pēc tās grūtās dienas sastop tavas lūpas. Tas siltums. Kā atlaiž…» saka populārais mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.
20.nov Santa Raita
Pirmo reizi par dziedātāju Intaru Busuli ir tapusi filma – «Mans tētis – Intars Busulis». Tā ir ļoti atklāta, sirsnīga un arī humora pilna filma par Intara dzīvi no viņa četru bērnu – Lenija, Emilijas, Amelijas un Jāņa – perspektīvas.
19.nov Santa Raita
«Acīmredzot man bija jāiziet kaut kādi loki, lai es nonāktu pie sevis. Paldies dievam, ka man bija šāda iespēja, un es nenožēloju nevienu sekundi no tā diezgan smagā laika, kāds bija, kopš aizgāju no teātra,» saka harismātiskais un talantīgais skatuves mākslinieks Ģirts Liuziniks.
19.nov Santa Raita
«Es jau jubilejas tā īpaši nesvinu, man nepatīk. Es strādāju, man darbs ir lielākā dāvana,» saka mākslinieks Pēteris Sidars, kurš tiek dēvēts par vienu no novatoriskākajiem Eiropas tekstilmāksliniekiem, jaunu tehniku atklājēju, avangarda mākslinieku. 3. novembrī viņam bija 75. dzimšanas diena.
17.nov Santa Raita