\\Autori

Santa Raita

Vakar, 7:00
«Man vairs nevienam nekas nav jāpierāda, man vairs nav sevi kaut kā īpaši jāapliecina. Šis ir tas brīdis, kad varu darīt to, kas man patīk. Tas ir līdzīgi kā ar mazbērniem – ja bērni mums ir jāaudzina, ir jāstrādā un par viņiem jārūpējas, tad mazbērnus mēs varam vienkārši mīlēt. Tā man šodien ir ar teātri – es daru tikai to, kas man patīk, es mīlu to, ko daru, un tas mani dara laimīgu,» saka tautā mīlētais teātra aktieris Jānis Skanis.
 
24.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Gauja un Broka, Busels un Berngardte, Mellis un Pļavniece, Vaļicka un Burnicka
 
20.sep
«Augustā pie debess juma zvaigznes iemirdzas īpaši spoži, un, lai būtu priecīgs, man kā romantiķim neko vairāk arī nevajag,» saka dziedātājs, komponists un finansists Jānis Moisejs. 19. augustā viņš svinēja savu 35. dzimšanas dienu.
 
18.sep
«Šodien, kad izšķiras Ukrainas, Latvijas un visas Eiropas nākotne, mūzika nevar un nedrīkst būt nošķirta no notikumiem, kas ietekmē mūs visus,» saka pianists Andrejs Osokins, uzsverot, ka māksla un mūzika gadsimtu gaitā ir sekojusi vēsturiskiem notikumiem, smalki un spēcīgi reaģējot uz tiem gan kā cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumu spogulis, gan arī globālu procesu atainotājs.
 
17.sep
Dziedātājs Jānis Stībelis vasaras izskaņā ierakstījis jaunu dziesmu un mūzikas video – jaunā dziesma «Viena» ieskandina rudenī gaidāmo koncertu sēriju. Diemžēl pirms kāda laika tika uzlauzts Jāņa Stībeļa «Facebook» profils, tādēļ mūziķis aicina viņam sekot jaunajā lapā «Jānis Stībelis Music» (@janisstibelisofficial).
 
17.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Krauze un Muktupāvels, Bulajevs un Veismanis, Sareika un Apkalna, Tropa un Šļubovska
 
12.sep
«Vienmēr dzimšanas dienu esmu svinējusi kopā ar savu dvīņumāsu Sintiju mājās – viesu namā «Slokas». Pagājušogad pirmo reizi nebijām kopā,» saka dziedātāja Evija Sloka.
 
11.sep
«Filmā nav ne politiska, ne sociāla «mesidža». Mans mērķis bija uztaisīt filmu par mūsu pasauli, kurai nav nekāda sakara ar realitāti. Lai cilvēki, kuri katru dienu «tiešraidē» redz karu un epidēmijas, pusotras stundas būtu atrauti no ikdienas problēmām, bailēm un dusmām, pilnībā aizmirstu sevi un savu dzīvi, kas ir bijusi pirms seansa,» saka kinorežisors Aiks Karapetjans.
 
10.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Kairišs, Seņkovs, Treinis un Slucka, Busulis un Siksna, Budovska un Znotiņš
 
3.sep
«Vecums nenāk viens – es jums teikšu, kā ir. Iespējams, darba apjoma izraisītais stress, neizprotamās cilvēku rīcības, bet teikšu, kā ir – man patīk haoss, bet tāds, kurā es orientējos,» saka pazīstamā stiliste un modes māksliniece Indra Salceviča.
 
3.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Igo un Olga, Dombrovska un Celms Naumova un Kalna, Kļaviņa un Karapetjans
 
3.sep
«Mana globālā teorija ir: domā kā vesels cilvēks, dari kā vesels cilvēks, un būsi vesels cilvēks. Tas tā baigi labi skan, bet jāatzīst, ka ne vienmēr man tas izdodas. Lai arī šo teoriju esmu apguvis, rokas reizēm nolaižas. Bet plinti krūmos es vēl neesmu iemetis, jo – man jau plintes nemaz nav!» smaidot saka dziedātājs, pianists un komponists Arnis Mednis.
 
30.aug
«Svinēju šaurā ģimenes lokā,» īsi un kodolīgi savas dzimšanas dienas ritējumu komentē Helmuts Balderis, viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas hokejistiem, viens no sava laika ievērojamākajiem hokeja uzbrucējiem pasaulē, kurš 1998. gadā kā pirmais Latvijas hokejists uzņemts IIHF Slavas zālē.
 
28.aug
«Situācija pasaulē ir ļoti sarežģīta. Ja godīgi, mums sarežģīta tā bijusi gan padomju laikos, gan citos vēsturiskos laikos, bet, manuprāt, viss atkarīgs no tā, kā mēs uz to spējam paskatīties. Es domāju, ka šī sarežģītība vairāk ir mūsos pašos. Katra situācija, ja nevari to mainīt, ir jāizvērtē un apzināti jāpieņem – lai saglabātu sevi, lai varētu turpināt piepildīt savus sapņus un vienkārši būt,» saka komponists un dziesminieks Arnis Miltiņš.
 
27.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Brekte un Rukšāne, Mednis un Baļčunaite, Reinis un Raumanis, Legrāns un Desē
 
21.aug
«Privātam teātrim šodienas ekonomiskajos apstākļos strādāt kļūst arvien grūtāk, tāpēc skaļi lielīties ar jaunās sezonas plāniem, kurus, iespējams, praktisku iemeslu dēļ nevarēsim īstenot, laikam būtu nevietā. Tas visu laiku ir cīniņš par izdzīvošanu. Protams, var teikt: nu netaisiet privātus teātrus un nesūdzieties. Bet «Teātris TT» nesūdzas, vien ik pa laikam izveido kādu izrādi, kas, mūsuprāt, ir nepieciešama Latvijas teātra kopbildei. Īpaši, kas attiecas uz latviešu jauno dramaturģiju,» saka dramaturgs, scenārists un režisors Lauris Gundars.
 
20.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Apeinis un Puntulis, Kaupere un Nagobade, Serebreņņikovs, Zjubina un Ņikuļins