\\Autori

Santa Raita

5:45
«Ja dzimšanas diena iekrīt darbdienā, mēs teātrī viena otru mēģinām iepriecināt – uzpošam grima galdu, saliekam dāvaniņas un ziedus. Tā, lai darba diena ir priecīgāka,» saka skatītāju mīlētā Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne. Viņa savu dzimšanas dienu svin 21. septembrī, un šogad tā būs pirmdiena. Brīvdiena.
 
Vakar, 9:00
«Nav vairs tie auļi, kas bija agrāk – ir cits ātrums ieslēdzies, viss ir savādāk. Protams, ja ceļā gadās kalns, kā tas ir tagad, mēģinot jaunu izrādi, tad pēc inerces ātrums ir lielāks,» saka Valmieras teātra aktrise Inese Ramute. Viņai šodien pusapaļa jubileja un pirmizrāde teātra apaļajā zālē – režisora Reiņa Suhanova jauniestudējumā «Ģimene», kura pamatā ir amerikāņu dramaturga Stīvena Karama (Stephen Karam) luga «The Humans» (2015).
 
19.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Zvīgulis un Vimba, Tiguls un Jančevskis, Krauze un Dž. Dž. Džilindžers, Čehovs, Čaklais un «Čello Cēsis»
 
13.sep
«Es jau nekāds mīlētājs nekad neesmu bijis – Smiļģis mani savulaik teātrī paņēma uz raksturlomām. Laikam jau mana misija bija skatītāju sasmīdināt, un, lai skatītājam iepatiktos, daudz enerģijas pat nebija jāpatērē. Drīzāk otrādi – jāpiebremzē, lai neizgāztu par daudz kādu podu,» smaidot saka skatītāju mīlētais aktieris Leons Krivāns (82). Kino un teātra skatuves mākslinieks ar teicamu raksturotāja talantu un dabas dotu humora izjūtu.
 
13.sep
«Es biju no tiem, kuriem dīkstāves laikā bija diezgan liela depresija, jo domāju, ka tas var ievilkties tik ilgi, ka savas dzīves laikā diez’ vai ar savu profesiju vēl nodarbošos. Lai arī ar prātu mēģināju ticēt, ka tā jau nebūs, mana emocionālā puse to tiešām uztvēra ļoti saasināti,» atzīst Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Piektdien, 18. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde – titulloma britu autora Roberta Aika lugas «Ārsts» iestudējumā, ko no angļu valodas tulkojis un iestudējis režisors Gatis Šmits.
 
12.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jančevska un Burkovska, Maliks un Ozoliņš, Krēmers un Osokins, «Melo-M» un Rudāne, Ziedonis performancē un kartupeļu talkā
 
6.sep
Jaunu šovu pirmizrādes un iemīļotu raidījumu atgriešanās, Latvijas labākie aktieri un TV ekrānos vēl neredzētas personības – visu krāšņāko vietēji radīto saturu šoruden apvienos «Tet studio», kas pie skatītājiem to atnesīs «Shortcut» lietotnē un kanālos «360TV» un «STV Pirmā!».
 
6.sep
"Domājat, ka man dzīvē viss ir tikai no cukura un medus? Tā nenotiek. Man ir līdzīgi kā jebkuram cilvēkam, taču tas, ka dzīvoju mūzikas pasaulē, ne tikai bagātina un krāšņo manu dzīvi, bet dod arī tādu spēku un iedvesmu, ka uz saviem spārniem varu mēģināt pacelt arī citus," saka pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante.
 
5.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Šimkus un Skride, Hiršs un Zeļģe, Gupalo un Oriole, Tuta un lielā Lapsa
 
2.sep
«Spēlējot balles, ir praktiski neiespējami ievērot veselīgu ēšanas režīmu, un, iespējams, tas arī manu veselību pabojāja. Pirms pieciem gadiem piedzīvojis nepatīkamas kuņģa veselības problēmas, tagad varu dalīties savā pieredzē, jo nu esmu ļoti gudrs – zinu, kas manam organismam der, kas neder, kas ir veselīgi un no kādiem produktiem ieteicams izvairīties,» apgalvo grupas «Liepavots» solists Māris Tālbergs.
 
31.aug
Sagaidot jauno mācību gadu, kad mazie un lielie skolasbērni ar asterēm un gladiolām rokās dosies satikt savus skolotājus un skolasbiedrus, lai kopā nosvinētu Zinību dienu un turpmākos deviņus mēnešus cītīgi apgūtu jaunas zināšanas, »Vakara Ziņas«, sekojot slavenību interesei par sevis pilnveidošanu, secina: mācīties nekad nav par vēlu.
 
30.aug
«Šis ir stāsts par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējams – mīlēt tos, kuri ir līdzās, rīkoties godīgi un nesavtīgi,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš iestudējis lietuviešu režisora Marjus Ivaškeviča lugu «Malыš», ar ko 4. septembrī skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, atklājot 114. sezonu.
 
29.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Musiqq» un Osokins, Brauere un Mutangirovs, Lūriņa un Vazdika, «Lampa» un «Pepija Garzeķe», Vizbulis un Strikaite-Lapiņa.
 
27.aug
«Es neesmu ne Mārtiņš Rītiņš, ne Mārtiņš Sirmais, bet, spēlējoties ar produktiem un garšvielām, katrs no mums var būt pavāriņš. Jo ēdiena gatavošana ir māksla, un katrs savā katlā vai uz pannas var radīt savu mākslas darbu,» uzskata atraktīvais TV spēles «Superbingo» un dažādu pasākumu vadītājs Armands Simsons.
 
25.aug
«Ar mani ir diezgan vienkārši – es pati spēju atrast laimi, ja zinu, ka man tā jāsameklē,» saka psiholoģe (Dr. psych.), kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande. Šodien, 25. augustā, viņa svin savu dzimšanas dienu.
 
23.aug
«Mūzika ir vislabākās zāles. Nav labāku! Mūzika palīdz mazināt dusmas, ļauj attīrīt dvēseli, iekustināt sirdi un izplest spārniņus, lai varētu lidot. Mūzika ļauj actiņām mirdzēt!» saka pasaulslavenā operas dīva, unikālā soprāna īpašniece Inese Galante.
 
22.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Paukštello un «Dzeguzīte», Žagars un Vimba, Teterovskis un Butāns, «Pērkons» un «Ārpilsētas sakars».
 
17.aug
«Pagājušogad savu dzimšanas dienu nosvinēju čekas pagalmā, kur spēlējām «Meža meitas». Tik jocīga, mistiska un savā ziņā svētīga dzimšanas diena man vēl nebija bijusi,» atminas Valmieras teātra aktrise Māra Mennika. Pirmdien, 17. augustā, viņai dzimšanas diena. Un brīvdiena.
 
16.aug
«Es ceru, ka tik nikna un valdonīga kā Olga es tomēr neesmu, lai gan – arī man ir pietiekoši ass raksturs,» saka aktrise Sarmīte Rubule. Viņa spēlē automehāniķa Kostjas sievu Olgu skatītāju mīlētajā TV seriālā «Viņas melo labāk».
 
15.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Apkalna, Dukurs un Daksis, Paksadze un Munkevica, Smukais un «Turaidas Roze».
 
12.aug
«Šobrīd notiek aktīvi mēģinājumi – gatavojos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas lielajiem svētkiem Aglonā, kur dziedāšu 14. un 15. augustā,» saka operdziedātājs, Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Vizbulis. Sestdien, 8. augustā, viņš svinēja savu 39. dzimšanas dienu.
 
10.aug
«Jaunāka es nekļūstu, dažudien jūtos pavisam švaka, bet – sīksta gan man dzīvība. Vēl līdz 11. augustam vajadzētu izturēt – tad arī 101. dzimšanas dienu varētu nosvinēt!» mirkli pirms savas dzimšanas dienas, apbrīnojami dzīvespriecīga un moža ekskluzīvā sarunā ar »Vakara Ziņām« ir kādreizējā Jaunatnes teātra aktrise Elvīra Baldiņa.