Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardSanta Raita / Autori

«No skolas gadiem man atmiņā palikušas bezgalīgās soļošanas ierindas skatēs, militārā apmācība un gāzmasku gumijas smaka un talks uz sejas. Bet, ja es teiktu, ka padomju laikā nebija nekā skaista, es noliegtu savu bērnību un jaunību, kas katram ir tikai viena. Bija, noteikti bija!» saka režisore Ināra Kolmane.
28.jan Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Liepiņš un Zīvere, Šūmane un Zaļupe, Frolova un Plotņikova, Paradžanovs un Paronjanca
27.jan Santa Raita
Gada izskaņa un jauna gada sākums ir laiks, kad kavējamies pārdomās – atmiņās pārcilājam aizejošā gada notikumus un ar jaunu apņēmību un cerību raugāmies nākotnē. Apkopojām sabiedrībā pazīstamu cilvēku pārdomas par 2022. gadu.
26.jan Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Strads un Bulis, Burkovska un Dzērve, Breģe un Egliņa, Kuzma un Vecumnieks
21.jan Santa Raita
Salīdzinot mūziku topošajai spēlfilmai par pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem «Zeme, kas dzied» un Dailes teātra izrādei «Brands», komponists Jēkabs Jančevskis saka: «Tas ir kā no smalki uzpucēta opernama pa taisno ieiet privātā «frīku» masku ballē rūpnieciska angāra telpās.»
21.jan Santa Raita
«Īsta brīvība ir ieraudzīt savu neapzināto sasaisti ar ārējo pasauli un tās piedāvāto sistēmu, kas ir spēles noteikumi vienos vārtos, tāpēc es piedāvāju tev iziet ārpus šīs spēles,» saka mūziķis Kaspars Zlidnis. Klajā nākusi viņa otrā grāmata – «Spēka grāmata. Apziņas brīvība».
19.jan Santa Raita
«Mēdz teikt, ka cilvēks uz vecumu paliek bērna prātā. Ceru, ka ar mani tā vēl nav noticis, bet es savā vecumā esmu uzrakstījis savu pirmo grāmatu, un tā ir bērniem,» smaidot saka TV un teātra režisors, bijušais Daugavpils teātra režisors, tagad teātra mākslas pedagogs Harijs Petrockis.
15.jan Santa Raita
«Mēs ar sievu esam ļoti atvērti – draugus ciemos pie sevis aicinām biežāk nekā viņi mūs, vienmēr gatavojam vakariņas, mums patīk satikties un svinēt,» saka titulētais rallijkrosa autobraucējs, 2014. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 3. vietas ieguvējs Reinis Nitišs.
15.jan Santa Raita
«Daudzi mani vienaudži jūtas tā, ka tā «īstā dzīve» būs pēc apmēram desmit gadiem, jo tad būs kaut kas sasniegts, būs ģimene, bērni. Man, paldies dievam, tāda sajūta nekad nav bijusi. Man ir sajūta, ka mana dzīve notiek tagad, ka ir tas, kas ir tagad,» saka Valmieras teātra jaunā aktrise Ieva Estere Barkāne (24).
15.jan Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Tropa un Kairišs, Vasks un Pelēcis, Dreģe un Pupure, Sirmais un Orubs
14.jan Santa Raita
«Tagad mans uzdevums ir pieteikties konkursā, pierādīt to, cik es esmu spēcīga un lojāla valstij. Emociju izvirdums mūsu sensitīvajā šodienā ir pilnīgi lieks. Ir jāsaglabā miers,» intervijā Neatkarīgajā norāda Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
9.jan Santa Raita
«Dziesmu svētki ir augstākais punkts latviešu tautas kultūrā, un šajā izrādē man ir svarīgi saprast un pārdefinēt, kāpēc šie svētki ir nozīmīgi mums pašiem. Ir sajūta, ka miera laikos mēs savu valsti, cilvēkus, svētkus un brīvību sākam uztvert par pašsaprotamu, taču kaimiņu piemērs mums rāda, ka tā ir nemitīga cīņa, kas jāved ne tikai uz āru, bet arī sevī,» saka aktieris un režisors Matīss Budovskis.
8.jan Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Busulis un Kaupers, Doveika un Bonāte, Rudāne un Rozentāle, Vecumnieks un Flaics
7.jan Santa Raita
«Dzimšanas dienā sev novēlu meklēt un atrast harmoniju it visā, lai izlīdzsvarots ir viss, ko dodu citiem un ņemu sev,» saka iluzioniste un Iluzionisma teātra un muzeja «Mystero» vadītāja Dace Pecolli. 9. decembrī viņa svinēja savu 51. dzimšanas dienu.
4.jan Santa Raita
«Kamēr mēs turpinām dzert «lates» un klausīties iemīļotos meldiņus «Spotify», Ukrainā cilvēki joprojām klausās petardēs un lādiņos,» neaizmirst par Ukrainā notiekošo karu aicina šovmenis un pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš.
3.jan Santa Raita
«Nesen bija tāda neparasta, bet man būtiska jubileja. 2017. gada 28. novembrī es izsmēķēju savu pēdējo cigareti,» atklāj populārais mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.
2.jan Santa Raita
«Atceroties, kāds biju savos 35 gados, jāatzīst, ka šodien es jūtos daudz labāk, esmu laimīgāks,» saka dziedātājs, allaž smaidīgais un atraktīvais pasākumu un TV raidījumu vadītājs Roberto Meloni. 6. decembrī viņš svinēja savu 45. dzimšanas dienu.
31.dec 2022 Santa Raita