\\Autori

SRSanta Raita

26.mar
«Šis laiks ir pārbaudījums cilvēkiem, gluži kā dabas aicinājums līdzšinējā ierastajā ikdienas ērtībā, kārtībā saskatīt īstenās esības vērtības, atgriezties pie līdzcietības, savstarpējā atbalsta, cilvēcības būtības kodola, aizstājot steigu ar sirdsmieru,» saka aktrise, dziedātāja, TV raidījumu un pasākumu vadītāja Vita Baļčunaite.
 
24.mar
Kopš 1961. gada, kad Starptautiskais teātra institūts (ITI) iedibināja Starptautisko teātra dienu, teātra cilvēki visā pasaulē to ik gadu atzīmēja 27. martā. Piektdien pirmo reizi šo 59 gadu laikā teātra mākslas meistari būs fiziski šķirti no saviem skatītājiem. Lai arī tālu katrs no savas skatuves un par savu nākotni satraukti un nedroši, Latvijas teātru aktieri tomēr nekrīt panikā un vismaz virtuālajā pasaulē turas cieši kopā. Viņi meklē jaunas radošas izpausmes, cits citu iedvesmo un, par spīti grūti laikiem, atrod spēka vārdus arī saviem uzticamajiem skatītājiem.
 
21.mar
«Saglabāt mieru, likt puzles, pavadīt laiku kopā... Ļoti vajag,» tā šajās dienās savā Instagram profilā raksta dziedātāja Māra Upmane-Holšteina, vienlaikus atzīstoties, ka viņa ir «tā mamma, kura strīdas ar vīru par lietām, ko viņš, būdams stoiciski mierīgs, nav kuplākā skaitā nopircis, kura dienas vidū aiztaisa durvis uz savu istabu, lai izskaitītu līdz desmit un pasēdētu Instagram, kad bērni tikko izkāvušies.
 
19.mar
Nav jau tā, ka, tikai sasniedzot 50 gadu slieksni, sākas novecošanās problēmas. Var teikt, ka tās nemanāmi sākas jau no piedzimšanas, bet visbiežāk pirmās saskatāmās pazīmes – sīkās grumbiņas pierē un ap acīm – parādās no apmēram trīsdesmit gadu vecuma. Ar laiku tās padziļinās, āda zaudē tvirtumu, sāk saplakt un noslīdēt vaigi.
 
19.mar
Ārkārtas situācija valstī ir radījusi vispārēju apjukumu, neziņu un arī bailes no nezināmā, un, kamēr jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, sabiedrībā populāras personības meklē pareizos vārdus, kā vairot mieru #paliecmājās apstākļos.
 
18.mar
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un publisko pasākumu aizliegumu, arī teātra trupa Kvadrifrons ir atcēlusi visas izrādes līdz 14. aprīlim un aicina cilvēkus būt atbildīgiem par sevi un citiem un pēc iespējas ierobežot došanos sabiedrībā.
 
17.mar
«Es atzīstu, ka neesmu eņģelis ar spārniņiem, bet – visi aktieri taču ir dulli. Es, protams, atvainojos ikvienam, kam esmu nodarījusi pāri, tomēr es uzskatu, ka ikviens cilvēks ir pelnījis, lai viņam tiktu dota otra iespēja. Un, ja tas tiek solīts, skumji, ka solījums netiek turēts,» saka skatītāju mīlētā aktrise Gunta Virkava.
 
16.mar
Savā rekonekcijas un psihosomatikas ārsta praksē strādājot ar pacientiem, kuri vēršas pēc palīdzības sakarā ar pieaugošo trauksmi saistībā ar Covid-19 jeb koronavīrusa straujo izplatību, ārste ginekoloģe, sertificēta rekonektīvās prakses ārste, mākslas terapeite, reiki meistare un māksliniece Dita Baumane-Auza uzskata par savu pienākumu dalīties ar informāciju par to, kas būtu jāzina un jālieto savai veselībai.
 
12.mar
«Kāda ir sieviete līdere? Patiesa. Atklāta. Tāda, kura uzklausa un ieklausās. Tāda, kura uzdrošinās. Pat ja jūtas nedroša, pirms atvērt kādas durvis, un šķiet, ka sirds pa muti kāpj laukā, tik un tā sper to pirmo soli. Tādā veidā iedrošina un rāda priekšzīmi. Tāda, kura vajadzības gadījumā var iet pa priekšu vai ļauj savai komandai iet pa priekšu, pati paliekot aizmugurē – lai atbalstītu, iedrošinātu un, ja nepieciešams, arī pasargātu. Tāda, kura spēj savu «es» nolikt otrajā vietā,» saka Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
10.mar
«Ja šodien teātris pārsvarā runā mūsdienīgā valodā, tad šajā izrādē, kuras darbība notiek 19. gadsimta trīsdesmitajos gados, no skatuves plūdīs nevis svaiga, bet antīka gaisa malks. Es pats pēdējoreiz ko līdzīgu esmu darījis, studējot Kultūras akadēmijā, kad strādājām ar seno literatūras dižgaru darbiem,» saka aktieris un režisors Reinis Boters (27).
 
4.mar
«Ja bieži vien no traģēdijas cilvēku šķir tikai viens solis, tad no šķietamas bezizejas līdz pozitīvam risinājumam arī ir tikai viens solis. Tieši tikpat tuvu,» saka režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs (34).
 
3.mar
«Pēdējos desmit gadus man teātrī ir mazāk darba, un es nebaidos teikt, ka personisku iemeslu dēļ. Bet tam ir milzīga pievienotā vērtība, jo es esmu cilvēks, kurš attīstās, tikai nonākot krīzes situācijā,» saka Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Pavasara sievišķīgākajā dienā, 8. martā, sievišķīgi šarmantā skatuves māksliniece svinēs apaļu dzīves jubileju – ar lomām izrādē Esi sveicināta, bohēma!
 
2.mar
Pirmie pavasara saules stari, lai arī ilgi gaidīti, tomēr ir ļoti skarbi – tie nesaudzīgi izgaismo sejas un ķermeņa ādu, kas pēc rudens/ziemas sezonas kļuvusi bāla, sausa un nespodra.
 
1.mar
X faktora trešās sezonas uzvarētāja Elīna Gluzunova kļuvusi par mammu savai trešajai atvasei – dēliņam Tomasam.
 
27.feb
«Gan pašam atļauties runāt par to, kas tevi satrauc, sāpina un nomāc, gan spēt uzrunāt un arī sadzirdēt otru – tā ir mācība mūža garumā,» uzskata Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Anatolijs Fečins (41).
 
27.feb
Līdz ar pavasara atnākšanu beidzas gada grūtākais periods sejas ādas kopšanā –, jo ziemā to ietekmē straujas gaisa temperatūras un relatīvā mitruma izmaiņas un, protams, vitamīnu deficīts. Dabai atmostoties no ziemas miega, mainās arī ādas stāvoklis – neatkarīgi no vecuma un ādas tipa. Tas jāņem vērā, izvēloties pavasarim atbilstošas ādas kopšanas metodes.
 
26.feb
«Tagad jau ir ļoti moderni ielūkoties otra cilvēka privātajā dzīvē – viņa skapī, viņa telefonā... Skatītājiem tas būs bišķiņ piedūriens, kā tas notiek uz skatuves,» domā skatītāju mīlētais Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.
 
25.feb
«Dzīve ir pārāk īsa, lai ietu tikai uz vienu teātri,» saka jaunizveidotā teātra – Willa teātris – dibinātājs un producents Kalvis Lasmanis. Galvenais vadmotīvs, veidojot šo teātri, bija radīt jaunu platformu skatītājiem un aktieriem.
 
20.feb
«Kā teica Andris Freidenfelds: mums pensija nedraud, jo līdz ar gadiem kļūstam arvien vērtīgāki – kā labi izturēts konjaks. Un tā arī ir, jo mēs neesam popdīvas, kurām visu mūžu jābūt jaunām un tāpēc jāšpricē botokss. Mēs, jo grubuļaināki, jo vērtīgāki,» smaidot saka Latvian Blues Band ģitārists un vokālists Jānis Bukovskis (38).
 
20.feb
«Es ļoti gaidu koncertus Latvijā, jo te tos izbaudu daudz vairāk nekā citviet pasaulē. Spēlējot Latvijā, ir jāatdod no sevis vislabākais, jo klausītājs ir ļoti prasīgs – viņš jutīs, ja neatdosi sevi visu,» saka jaunais pianists Daumants Liepiņš, Lielās mūzikas balvas 2017 laureāts, viens no četriem jaunajiem pianistiem pasaulē, kuram žurnāls Pianist Magazine 2020. gadā iesaka sekot līdzi.
 
17.feb
Viens no labas veselības stūrakmeņiem ir rūpes par sevi. Nav nepieciešams krasi mainīt savus paradumus, pietiks vien ar pāris darbību iekļaušanu savā ikdienā, lai justos daudz labāk.
 
16.feb
Pirms vairākiem gadiem mūziķis Igo Mežotnē pie Lielupes noskatīja senu kaļķu dedzinātavu un, lai iegādātos 1897. gadā celto kaļķa cepli, kurā dedzināti pat ķieģeļi Mežotnes pils celtniecībai, pārdeva sev piederošo īpašumu Teikā.