\\Autori

Santa Raita

10:00
«Laikā, kad mums, māksliniekiem, tika atņemta jebkāda iespēja būt uz skatuves, es kā mūziķis ļoti daudz patērēju dažādus mākslas pasaules radītos mākslas darbus, un tas šajā mums visiem neierastajā laikā manu garīgo pasauli spēja noturēt labā līdzsvarā. Un tas ir svarīgi – stiprināties garīgi, jo, tikai esot psiholoģiski stabili, mēs varam tikt galā ar jebkuru problēmu un atrast vislabāko loģisko risinājumu, kā neapstāties un dzīvot tālāk,» saka saksofonists un pedagogs Oskars Petrauskis.
 
9:45
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Rozentāle un Vizulis, Pauls un Macats, Vazdika un Akuratere
 
2.jūl
«Es esmu viena no tām laimīgajām sievām, kurai vīrs vakariņas neprasa. Šajā ziņā Regnārs ir absolūti patstāvīgs – viņš pats par sevi parūpējas. Līdz ar to mana «atbildība virtuvē» ir tikai tik, cik paēdināt pašai sevi, un to es daru visdažādākajos veidos,» atklāj Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane.
 
30.jun
«Tā laikam ir mūza, kas atnāk, kad sajūtu sevī dzimstam jaunu ideju. Iespējams, tie ir kādi personīgi pārdzīvojumi, kas radoši iedvesmo. Jā, grūti tās sirreālās izjūtas izskaidrot... Laikam radīt apģērbu ir līdzīgi kā rakstīt mūziku,» domā modes mākslinieks Normunds Birkhans.
 
27.jun
«Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka tad, kad manu gadu pirmais cipars nomainīsies uz «četri», man sāksies jauns laiks un nākamais gadu desmits būs vēl labāks un skaistāks. Es tiešām ticu, ka vēl pēc desmit gadiem varēšu teikt, ka šie bija ļoti labi gadi,» saka skatītāju mīlētā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika. Šodien, 27. jūnijā, viņa svin savu 40. dzimšanas dienu!
 
27.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Grūbe un Subatnieks, Lūsēns un Brauns, Rudāne un Paškevičs
 
27.jun
Šajā nedēļā ar jaunu dziesmu – «Putnu būrītim jumts norauts» –, ko varēs dzirdēt Latvijas Radio 2 un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un radiostacijās, sevi piesaka jauns duets – aktrise un dziesminiece Raimonda Vazdika un šovmenis, mūziķis un grupas «Dziļi violets» solists Nauris Brikmanis.
 
22.jun
«Liktenis mani ir saudzējis, un es nevaru teikt, ka man bijusi grūta dzīve. Varbūt tikai par savu karjeru teātrī varu teikt, ka mans skatuves mūžs nav bijis ziediem kaisīts. Ir daudz, ko pārdomāt, un tam ir gan subjektīvi, gan objektīvi iemesli,» atzīst Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Vizma Kalme. Ceturtdien ļoti šaurā ģimenes lokā viņa nosvinēja apaļu dzīves jubileju, bet šodien plānots, ka aktrisi sumināt ieradīsies viņas kolēģi no Valmieras.
 
20.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūriņa un Alsiņa, Bahs un Mocarts, gongu un dabas skaņas.
 
13.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Keišs un Strenga, Krēmers un Osokins, Rutulis un «Dzelzs Vilks
 
13.jun
«Teātris savā būtībā ir dzīves atspoguļojums un, tā kā mūsu dzīve šodien lielā mērā notiek «gadžetos», šī izrāde gan vizuāli, gan stilistiski, gan formas ziņā tiek veidota kā «snapčata» izrāde. Lai arī es pati šajā e-pasaulē neesmu super advancēta, man ir divtik interesanti līst tajā visā iekšā, mēģināt to izprast un pievienot tam arī saturu un jēgu,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane.
 
11.jun
Aktieris Kristaps Ķeselis, kuru teātra skatītāji iepazina spēlējam pamatā uz Latvijas Nacionālā teātra un «Dirty Deal Teatro» skatuvēm, bet TV skatītāji – Arvīda lomā vizuāli un emocionāli krāšņajā LTV daudzsēriju filmā «Saplēstā krūze», jau divas sezonas ir prom no savas profesijas.
 
6.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Skrastiņš un Dzelzītis, Kalniņa un Zemītis, Auziņš un Vītoliņa
 
6.jun
«Es dziedu lielākoties savas dziesmas, kas, sasniedzot četrdesmit gadu vecumu, pie manis atnākušas kā brīnums – pēc kaut kā piedzīvota, pārdzīvota. Es izpildu arī citu autoru dziesmas, bet tikai tādas, kurās esmu atradis tādu emociju gammu, kas manī ievibrē,» saka dziesminieks, dziesmu autors un atraktīvais pasākumu vadītājs Ēriks Loks.
 
3.jun
«Nekad nevajag sevi uztvert pārāk nopietni,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Anna Klēvere. To viņa arī sev novēl dzimšanas dienā, kas ir šodien, 3. jūnijā.
 
1.jun
«Man patīk gatavot ēdienu, un es to daru gandrīz katru dienu. Mājās ledusskapis ir ēdieniem pilns, ģimene nespēj visu apēst, tāpēc esmu nolēmis ar to dalīties – jo draugi saka, ka man labi sanāk,» teic savulaik populārā «Teātra bāra» un vēlāk Jaunā Rīgas teātra skatītāju iecienītā «Teātra restorāna» īpašnieks Dāvis Auškāps.
 
31.mai
«Mājās mēs esam drošībā, katrs savā komforta zonā un pilnīgi citā pasaulē. Savukārt uz skatuves, lai rastos brīnums, mums sevi ir jāatkailina, un tas mūs padara trauslus un neaizsargātus. Tāpēc, ilgāku laiku sēžot mājās, ķermenis pie šī komforta pierod, un tam ir zināms šoks, kad atkal jākāpj uz skatuves,» atzīst Liepājas teātra aktrise Everita Pjata-Gertnere.
 
30.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Nastavševs, Vazdika, Andrejeva, Hiršs, Dimiters
 
30.mai
«Mūzika ir mīlestība, un dzīvot bez mīlestības nav ne pareizi, ne veselīgi. Tāpēc šajā savādajā laikā aicinu ikvienu baudīt skaistu mūziku,» saka pasaulē pieprasītais latviešu pianists Andrejs Osokins, izcila vēriena klavierspēles virtuozs.
 
30.mai
«Ziņās rāda, ka visapkārt cieš, mirst. Negribu saslimt. Negribu mirt. Angļu valodā ir tāds teiciens: «I am too young and good looking to die». Esmu par jaunu un skaistu, lai ciestu un mirtu,» tā no savām mājām Čikāgā, ASV, «bunkurā sēžot», sarunā ar »Vakara Ziņām« saka leģendārās grupas «Čikāgas piecīši» solists Armands Birkens, neslēpjot, ka ir radušās atkal dažāda līmeņa bailes.
 
28.mai
13. maijā Stambulā savu pirmdzimto sagaidījusi Latvijā un nu jau arī pasaulē populārā zīmola «Narciss» radītāja Alise Trautmane-Uzunere un viņas vīrs ‒ turku finansists Tolga Uzuners.