\\Autori

SRSanta Raita

14.nov
«Nav ko turēt sveci zem pūra! Man ir 13 dziesmas, kas sakrājušās pēdējo 15 gadu laikā – kopš sāku mācīties spēlēt ģitāru,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa (41). Rītvakar, 15. novembrī, pulksten 19 Cēsu pils omulīgākajā telpā – verandā – viņš ielūdz uz savu autorkoncertu Citādāks.
 
13.nov
«Kad biju maziņa, man ļoti nepatika teātris. Man tas likās drausmīgi garlaicīgs. Ilgu laiku nesapratu, kāpēc cilvēki iet skatīties uz citiem cilvēkiem, kuri ķēmojas,» saka aktrise Ance Strazda. Piektdien, 15. novembrī, viņai pirmizrāde Rīgas cirkā – teātra trupas Kvadrifrons jaunajā izrādē Fake News!, ko iestudējis režisors Klāvs Mellis.
 
12.nov
Ir noslēgusies 31. Rīgas modes nedēļa (Riga Fashion Week, RFW), kuras programma ietvēra labāko Latvijas modes mākslinieku un ārvalstu dizaineru 2020. gada pavasara/vasaras sezonas kolekciju skates. Neatkarīgā apkopojusi Latvijas modes dizaineru interesantākos un karstākos piedāvājumus nākamā gada pavasara/vasaras sezonai.
 
11.nov
«Visam, kas man garšo, bet organisms nepanes, esmu atradusi veselīgas alternatīvas. Eksperimentējot virtuvē, esmu radījusi receptes vienkārši un ātri pagatavojamiem našķiem un uzkodām no veikalos viegli pieejamiem produktiem,» saka žurnāliste Jarina Perepeļica, grāmatas Bezgrēka našķi autore.
 
10.nov
Kosmētikas ražošanas industrija visā pasaulē arvien aug un attīstītās, un arī Latvijas uzņēmumi neatlaidīgi realizē jaunas idejas, investē inovatīvos risinājumos un pārsteidz ar konkurētspējīgiem produktiem. Par to varēs pārliecināties Baltijā vērienīgākajos skaistuma industrijas svētkos – izstādē Baltic Beauty 2019 (ekspozīcijā Magnetic Latvia), kas šogad savu 15. dzimšanas dienu svinēs no 8. līdz 10. novembrim Ķīpsalas izstāžu zālē.
 
7.nov
Populārais Igaunijas bērnu apģērbu zīmols Huppa, kas labi orientējas mūsu reģiona mainīgajos laika apstākļos un ražo augstas kvalitātes vēja un ūdens necaurlaidīgus apģērbus, jaunajā rudens/ziemas sezonā īpašus jaunumus sarūpējis topošajām un jaunajām māmiņām.
 
5.nov
«Uzrakstīt operu esmu gribējis vienmēr, tāpēc varu teikt, ka viens no maniem mazajiem sapnīšiem ir piepildījies,» atklāj komponists Rihards Dubra. Piektdien, 8. novembrī, pulksten 19 un 9. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars pasaules pirmizrādi piedzīvos jauna latviešu oriģinālopera Suitu sāga.
 
30.okt
«Man ļoti patīk un es gribu strādāt Jaunajā Rīgas teātrī, man tā ir viskomfortablākā vieta šobrīd, kur attīstīties – tieši tā, kā es to vēlos. Bet vai man ir bail, ka manis tur varētu arī nebūt? Man būtu žēl, būtu skumji, bet – bail man nav. Jo es uzskatu, ka katrs ir savā vietā – tieši tur, kur viņam ir jābūt,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Marija Linarte. Viņai rītvakar pirmizrāde – režisora Gata Šmita jauniestudējumā Meklējot Spēlmani.
 
29.okt
«Savu modeles karjeru beidzu 2015. gadā, kad sapratu, ka ir laiks augt un attīstīt sevi kā radošu personību. Sāku studēt apģērbu dizainu un paralēli mācībām jau veidoju savu pirmo kolekciju,» saka savulaik pasaulē populārā latviešu modele, tagad modes dizainere un apģērbu zīmola Baronessa īpašniece Marta Bērzkalna. Viņa atzīst, ka ir patīkami satraukta, gatavojoties savai debijai Rīgas Modes nedēļā.
 
28.okt
Oranžajam rudens karalim ķirbim piemīt īsta brīnumdara spēks – tas palīdz ne tikai Pelnrušķītei nokļūt uz balli, bet arī svinēt Helovīnu, kas tiek atzīmēts 31. oktobrī, izrotāt māju silti rudenīgās noskaņās, kā arī pagatavot gardu un veselīgu maltīti.
 
23.okt
«Šā jauniestudējuma mēģinājumu procesā beidzot esmu izkliedējis savus priekšstatus par to, kā vispār notiek mēģinājumi. Viss notiek citādāk,» smaidot saka topošais aktieris, valmierietis, Liepājas Universitātes Aktiermākslas students Kārlis Rūdolfs Ērglis.
 
22.okt
«Mēs sevi esam definējuši kā vietu, kur māksliniekiem attīstīt savu ideju, nodoties jaunradei un veidot savu rokrakstu. Jauna, mūsdienīga teātra valoda var veidoties apstākļos, kur netiek uzreiz prasīts rezultāts, jo bieži vien tā ir došanās nezināmajā. Jaunas skatuves valodas atklājumi veidojas tieši procesā, nevis produktorientētā ražošanā,» saka Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) vadītājs, režisors Andrejs Jarovojs.
 
17.okt
Tā kā gada aukstā sezona – rudens, ziema un agrs pavasaris – ir vispiemērotākais laiks lāzerprocedūrām, kas atbrīvo no nevēlamiem ādas veidojumiem un pigmentācijas, ir īstais brīdis doties pie dermatologa, lai noskaidrotu, kādas sekas uz ādas veselību atstājis aizvadītajā vasarā saulē pavadītais laiks.
 
17.okt
«Bieži vien jauniestudējumu mēģinājumu laikā nākas ilgi sēdēt un gaidīt savu uznācienu. Es jau ceturto gadu šo laiku izmantoju, sēžot lekcijās akadēmijā un gaidot zvanu no izrāžu vadītājas, kad jāskrien uz mēģinājumu – man vajag 15 minūšu, lai aizskrietu līdz teātrim,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Etnomuzikoloģijas nodaļas ceturtā kursa studente Zane Jančevska.
 
16.okt
«Kad pirms desmit gadiem savā dzimšanas dienā biju nolēmis sarīkot «kaut ko mazu» savās mājās Baltezerā, pie manis ieradās 320 cilvēku. Toreiz man teica: «Dulls tu esi, bet tev izdodas...» Un tagad es domāju: dzīvojam tikai vienreiz – lai ir kārtīga ballīte!» saka slavenais un atraktīvais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš.
 
15.okt
«Jautājums, ko darīt pavasarī pēc skolas beigšanas, šobrīd ir vēl atvērts. Ir doma par studijām un pieredzes iegūšanu ārzemēs, bet es varu apsolīt, ka vokālās grupas Insomnia vārds no Latvijas mūzikas industrijas nekur nepazudīs – grupa turpinās augt un pilnveidoties,» saka Rīgas Doma kora skolas 4. kursa students, jaunās vokālās grupas Insomnia dibinātājs, producents un mūziķis Gustavs Melbārdis.
 
14.okt
«Šis rudens mūs provocē uz struktūru, apjomu, zeķēm ar apdruku, masīviem apaviem un matu rotām, neaizmirstot par total beige stabilajām pozīcijām,» saka modes eksperte un raidījumu vadītāja Maija Silova, kura allaž izceļas ar nevainojamu gaumi. Savā Instagram kontā @silovamaija viņa dalās ar aktuālākajām šīs sezonas modes tendencēm.
 
10.okt
«Vasara pagāja vienā mirklī, un tā jau ir – kad ir daudz darba, laiks skrien. Bet rudens, godīgi sakot, ir pienācis par ātru. Man nepatīk, ka ir drēgns, lietains, ka jau jāsāk domāt par ziemas riepām. Šādā laikā patīkamāk ir sēdēt pie kamīna,» smaidot saka dziedātājs Viktors Lapčenoks (72).
 
10.okt
«Mana mīļā Latvija, mana mīļā zemīte, es jūtos svētīta un apdāvināta, piedzimusi šeit, bet – lai arī jau gadiem ilgi kopā ar Enriko nesam Latvijas vārdu pasaulē vairāk nekā jebkurš cits, nekādu atbalstu no Latvijas diemžēl nesaņemam. Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) savu atteikumu pamatoja, sakot: kāpēc mums jāatbalsta veiksmīgi uzņēmēji? Mums jākļūst par neveiksmīgiem uzņēmējiem, lai iegūtu Latvijas atbalstu? Nopietni?!...» ne bez sarūgtinājuma sirdī saka iluzioniste Dace Pecolli.
 
9.okt
Līdz pat 10% jaundzimušo viņu dzīves pirmajās dienās/nedēļās jebkurā ķermeņa vietā var parādīties asinsvadu dzimumzīmes. Tās iedalāmas divās pamatgrupās: pirmā ir asinsvadu audzēji, kas atkarībā no lokalizācijas var uzvesties diezgan agresīvi, un otra ir kapilārās malformācijas, tautā sauktas par ugunszīmēm jeb portvīna plankumiem, to palielināšanās ir proporcionāla bērna augšanai.
 
5.okt
Āda ir veselības un pašsajūtas spogulis, tādēļ rūpēm par to mēdzam veltīt daudz laika un līdzekļu, tomēr – vai vienmēr zinām, kā pareizi rūpēties par ādu?
 
3.okt
«Cita skatuve ir cita skatuve – ja mājās pat sienas palīdz, tad tā enerģija, kas nāk no publikas, spēlējot uz citas skatuves, ir patīkami atsvaidzinoša un perspektīvu papildinoša. Tāpēc viesizrādes vienmēr gaidu atplestām rokām un atvērtu sirdi,» saka Liepājas teātra aktieris Sandis Pēcis (32).
 

Rīgas namu pārvaldnieks