\\Autori

SRSanta Raita

16.jūl
«Kopš festivāla rašanās, es pati sev esmu pēdējā vietā. Savas dziesmas izmēģinu pēdējā brīdī. Tā vietā, lai apgūtu un pilnveidotu savas dziesmas, es izdziedu viesmākslinieku melodijas – kopā ar festivāla orķestri izeju cauri visām dziesmām, lai mūziķiem būtu vieglāk spēlēt, jo aranžējumi top savlaicīgi un ir grūti spēlēt, ja nav vokālista,» saka skatītāju mīlētā estrādes dīva Laima Vaikule.
 
11.jūl
Vēl tikai vienu reizi – sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20 Ventspilī uz centrālās Jūras svētku skatuves – būs iespējams izbaudīt dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes un komponista Ulda Marhileviča īpašo kopdarbu – skatītāju atzinīgi novērtēto muzikālo dziesmu spēli Tobāgo. Tas ir skaists un reizē skumjš stāsts par drosmīgo kurzemnieku gaitām tālajā Tobāgo salā un, protams, par mīlestību.
 
11.jūl
Sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20 Cēsu Pils parka estrādē notiks gadskārtējie un vairāku paaudžu klausītāju allaž gaidītie komponista Imanta Kalniņa (78) mūzikas svētki Imantdienas. Šogad tiek piedāvāta īpaša programma, kas veidota divu nozīmīgu jubileju zīmē.
 
9.jūl
«Var dziedāt notis, var dziedāt vārdus, un tomēr vairāk par visu gribas dziedāt stāstu. Tāpēc ir īpašs prieks piedalīties Mīlestībā, kas nozīmē vairāk nekā tikai šo vārdu,» saka Latvijas Nacionālā teātra dziedošā aktrise Zane Dombrovska.
 
9.jūl
«Kad biju maza meitene, man ļoti patika skatīties seriālus – ģērbos visādos tērpos, vilku mammas kurpes un pati izspēlēju dažādas ainas no seriāliem,» saka aktrise un Operetes teātra jaunā soliste Elīna Avotiņa.
 
8.jūl
Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā jeb HEV (High Energy Visible) gaisma kaitē veselībai. Pirmie par to sāka runāt acu ārsti, norādot, ka tā veicina dažādas acu slimības. Nu par to runā arī dermatologi, uzsverot, ka zilais starojums iekļūst dziļi ādā, to neatgriezeniski bojājot un veicinot novecošanos.
 
5.jūl
«Ar Tobāgo esam apbraukuši visu Latviju. Tāpēc man jābrīnās un jānosmaida, kā tas varēja būt, ka Ventspils gubernators pa visiem šiem gadiem nevarēja šo izrādi dabūt uz Ventspili... Nu, lūk, Dievs visu salika savās vietās, un mūsu atjaunotās versijas pēdējā izrāde būs tieši Ventspilī. Tāds loģisks noslēgums, labāk nemaz nevar vēlēties. Lai dzīvo hercogs Jēkabs!» saka komponists un pianists Uldis Marhilevičs.
 
4.jūl
«Trenējam balsis, aujam kājās labākās deju kurpes un pošamies uz Ventspili, kur jau sestdien notiks lielākais šlāgermūzikas festivāls Uz dziesmotā viļņa,» aicina Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris. Kopā ar Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Mariju Bērziņu viņi priecēs klātesošos muzikālo priekšnesumu starplaikos.
 
2.jūl
«Kad stājos aktieros, biju iztēlojies, kā žūrijai ar Edmundu Freibergu priekšgalā dziedāšu Čikāgas piecīšu dziesmu: «Es zinu, ka mēs vēlreiz satiksimies, tik jautājums ir, kad tas būs un kur...» Bet – es nobijos un nenodziedāju. Baidījos, ka viņi nesapratīs manu humoru,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens, secinot, ka tas, kam dzīvē ir jānotiek, agrāk vai vēlāk arī notiek.
 
27.jun
Šonedēļ, no 27. līdz 29. jūnijam, Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu rekonstrukcija – Kuģa «Saratov» sagaidīšanai Liepājā – 100. Šis ir Latvijas valsts simtgades pasākums, kurā godinās notikumus pirms simt gadiem, kad Liepāja bija kļuvusi par Latvijas valsts pagaidu valdības mītnes vietu.
 
27.jun
«Nav tā, ka visām vecmāmiņām patīk Zilais lakatiņš. Vienai no manām vecmāmiņām, piemēram, mīļākā mūziķu grupa ir Rahu The Fool. Tu tādu zini?» smaidot jautā aktieris un režisors Klāvs Mellis. Sestdien, 29. jūnijā, pulksten 19 viņam pirmizrāde Cēsīs, festivālā Lampa – režisores Paulas Pļavnieces jauniestudējumā Vecmāmiņu valsts, kas tiks spēlēta Cēsu pilsmuižas klētī.
 
26.jun
«Kad biju maza meitene, man patika dziedāt, bet es ļoti kautrējos, ka uz mani skatās. Tāpēc, kad man radu priekšā lika dziedāt, es līdu skapī un atstāju mazu šķirbu – lai mani dzird, bet neredz,» atklāj dziedātāja Linda Dinsberga, pazīstama ar skatuves vārdu Anmary.
 
25.jun
Dermatologi uzskata, ka dzimumzīmes ir jāpārbauda reizi gadā. Jo īpaši tiem, kuriem to ir ļoti daudz, noteikti tiem, kuri pārmērīgi cep sevi saulē, un, protams, ja ģimenes anamnēzē bijusi diagnosticēta melanoma.
 
25.jun
Tā jau saka, ka rati jātaisa ziemā, bet ragavas – vasarā, un režisors Māris Martinsons tā arī dara. Īsi pirms Līgo svētkiem Neatkarīgajai bija ekskluzīva iespēja būt klāt romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs 2 uzņemšanas laukumā, kur tika filmēts Jaungada sveiciens un filmas varoņi jau sāka skaitīt stundas līdz Jaungadam.
 
19.jun
Sestdien, 22. jūnijā, no pulksten 11 Cēsīs ar apjomīgu pasākumu programmu tiks svinēta Latvijas uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade.
 
18.jun
Viņš bija aktīvs, sportisks, draudzīgs un jautrs. Viņš mīlēja baudīt dzīvi un ņēma no tās visu, ko tā piedāvāja. Diemžēl arī to, kas neatgriezeniski sagrāva viņa psihi. Viņam bija tikai 23 gadi, kad pērn Līgo dienas priekšvakarā, 22. jūnijā, viņš labprātīgi šķīrās no dzīves. Pakārās. Tik skaudri, neticami un negaidīti aprāvās dzīvespriecīgā neretieša Māra Cepurīša dzīve.
 
17.jun
Iestājoties karstam un saulainam laikam, arvien vairāk palielinās saules iedarbība uz ādu un ar to saistītie riski. Dodoties atpūsties pie dabas un ūdeņiem vai arī vienkārši atrodoties ārpus telpām saulainā laikā, nedrīkst aizmirst par aizsardzību no saules.
 
12.jun
«Mēs jau visi arvien maināmies un augam, un arī bērniņš, ienākot ģimenē, iedod lielāku un emocijām bagātāku pieredzi. Mana iekšējā sajūta ir kļuvusi bagātāka, un es nebīstos teikt, ka arī laimīgāka,» saka Liepājas teātra aktrise Everita Pjata-Gertnere.
 
11.jun
«Ir tāda sajūta, ka visai pasaulei pāri iet melns mākonis, kaut kas kosmisks mūs iespaido negatīvi. Cilvēki krīt, lauž kaulus, mirst viens pēc otra. Arī jauni. Un kas notiek politikā – tur taču arī viss iet dēlī! Kāds mums, Amerikā, prezidents, tas taču ir ārprāts! Viss apkārt notiek traģiski un nepareizi,» domā leģendārā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra.
 
6.jun
«Par aktrises profesiju sapņoju jau kopš piecu gadu vecuma un ļoti apzināti gāju uz savu mērķi,» saka aktrise Maija Arvena (30), kura aktrises izglītību ieguvusi 2015. gadā ASV, absolvējot Ņujorkas filmu akadēmiju (New York Film Academy).
 
5.jun
Svētdien, 9. jūnijā, Vasarsvētkos, gleznainajā Bruknas muižā jau astoto gadu pēc kārtas notiks labdarības koncerts Uzcel savu baznīcu!, kur savas dziesmas Bruknas baznīcai un tās labiekārtošanai veltīs daudzi tautā iemīļoti dziedātāji un populāri mūziķi. Koncertu vadīs Maija Kalniņa.