\\Autori

SRSanta Raita

Vakar, 14:00
«Es ļoti daudz domāju par to, kas ir mīlestība. Vai mīlestībā vienmēr ir jāiegūst? Vai tai vienmēr vajadzīgs reāls kontakts ar otru? Vai tad tu esi sasniedzis, ko gribējis? Es nezinu. Manā pieredzē mīlestība, kas ir neaizsniedzama, kaut kādā ziņā šķiet pat daudz pilnīgāka,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kārlis Reijers. Par šiem jautājumiem viņam liek domāt jaunā – galvenā varoņa – loma Aivara Freimaņa romāna Katls iestudējumā, ko veido režisore Ināra Slucka. Pirmizrāde – ceturtdien, 19. septembrī, pulksten 19.
 
Vakar, 11:56
Nagu sēnīšu infekcijai jeb onihomikozei bieži netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība – ne profilaksei, ne arī ārstēšanai. Daudzi to uzskata tikai par kosmētisku problēmu un bieži griežas pie ārsta novēloti – kad jau ir bojāti visi nagi un pēdu āda.
 
18.sep
«Neviena lieta pasaulē nebūtu atklāta, ja nebūtu tādu dullo, kuri iet, meklē un mēģina saprast lietu kārtību. Jo šis izzināšanas process ir pats svarīgākais,» uzskata jaunais aktieris Emīls Krūmiņš (28).
 
16.sep
Lai arī vasara bija matu augšanai vislabvēlīgākais laiks, tā varēja atstāt arī negatīvu ietekmi uz matu veselību un izskatu.
 
10.sep
Daugavpils teātris gatavojas viesizrādēm galvaspilsētā, kur rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvās daudzveidīgu programmu – mūziklu Džeina Eira, Spēlmaņu nakts žūrijas atzinīgi novērtētās izrādes Jubileja ‘98 un Kliedzēji, kā arī provokatīvu, festivālā Baltkrievijā skatītāju ievērību guvušu izrādi Kailais karalis.
 
9.sep
Jau rītdien, 10. septembrī, Latvijas Televīzijas ēterā startēs jauns raidījums Kultūrdeva – izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par šīs nozares notikumiem un aktualitātēm Latvijā. Studijā viesus gaidīs Mārtiņš Ķibilds. Un jau tas vien ir interesanti.
 
5.sep
No 6. līdz 8. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 16. Kremerata Baltica festivāls.
 
5.sep
«Neiedomājami, bet šī man teātrī ir jau 41. sezona – mazas lomiņas sāku spēlēt jau kā pirmā kursa students. Man pašam liekas, ka tie četrdesmit gadi uz skatuves ir pat iespaidīgāks skaitlis par apaļajiem dzīves gadiem. Un, ja man tagad jāsaka, vai es būtu dzīvē gribējis darīt ko citu... Droši vien, ka nē. Ne jau katru dienu tev rauj septiņas ādas nost, ir jau arī daudz skaista tai aktiera liderīgajā dzīvesveidā,» smaidot saka skatītāju mīlētais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Lisners. Šodien viņu suminām 60. dzimšanas dienā!
 
4.sep
Atzīmējot ievērojamā kustību mākslinieka, Kustību teātra izveidotāja, režisora un pedagoga Anša Rūtentāla (1949–2000) jubileju, pirmdien, 9. septembrī, pulksten 19 galerijā Istaba tiks atklāta Ansim Rūtentālam veltīta piemiņas izstāde Es mīlu jūs visus.
 
3.sep
Šodien savu 70. dzimšanas dienu svin teātra un kino aktieris Rolands Zagorskis-Rolands, uz savu jubilejas benefici Mana atmiņu paradīze aicinot ikvienu interesentu – šovakar pulksten 19 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.
 
2.sep
No 4. līdz 7. septembrim Ķīpsalas izstāžu zālē uz Baltijas nozīmīgāko pārtikas industrijas notikumu Riga Food 2019, ko rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, pulcēsies nozares profesionāļi no visas pasaules.
 
29.aug
«Biju iecerējusi, ka skolotājas darbu strādāšu, kad būšu veca tantiņa, bet sanāca pavisam citādi – tikko sāku nodarboties ar aktiermākslu, uzreiz dabūju ielēkt arī pedagoģiskajā vilcienā,» saka dažādu paaudžu skatītāju mīlētā aktrise un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) docente Zane Daudziņa. Sākusi kā aktiermeistarības skolotāja bērnu studijā, turpinājusi kā skatuves runas pedagoģe Latvijas Kultūras koledžā, šoruden Zane Daudziņa uzsāks savu jau 20. mācību gadu kā LKA mācībspēks.
 
28.aug
«Pastāvēs, kas draudzēsies!» Ar šādu devīzi sestdien, 31. augustā, visas dienas garumā – no pulksten 10 līdz 20.30 – savu simtgadi atzīmēs Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Laipni gaidīts būs ikviens. Ieeja bez maksas.
 
27.aug
«Kustības māksla, tās abstraktā valoda ir viens no veidiem, kā aktivizēt cilvēkam sevis apziņu un domāšanas procesus vairākos līmeņos,» saka dejas māksliniece un horeogrāfe Alise Putniņa. Iedvesmojoties no izrādes ķermeņa un kustību pētījumiem, viņa ir radījusi un turpina izstrādāt savu kustību metodi, kuras pamatā ir elpas un nebeidzamas kustības sadarbība, kas ļauj paplašināt ķermeņa kustību robežas un trenē prāta un ķermeņa izturību.
 
22.aug
«Alfrēdam Kalniņam ir ap divsimt piecdesmit solo dziesmu, un tā katra ir kā maza pasaule, kurā iedziļinoties, tu saproti, cik daudz tur smalkumu un nianšu, cik plaša ir emociju un sajūtu gamma,» saka Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) tenors Juris Jope.
 
21.aug
«Trakā mākslā es biju ienākusi, un tas ir brīnišķīgi, ka tāda māksla ir un ka Dievs mani uz šī ceļa bija uzvedis. Šai mākslai es kādu laiku – piecdesmit gadus no sava mūža – varēju kalpot pēc vislabākās sirdsapziņas. Dažkārt arī ar milzīgām neveiksmēm, bet pamatā – lielu atzīšanu. Tagad varu teikt, ka man tomēr ir laimējies.» Tā savā grāmatā Ziemcieši. Mirkļi no manas dzīves raksta Vija Artmane.
 
20.aug
Sestdien, 24. augustā, pulksten 15 Kocēnu novadā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos – notiks izcilajam latviešu režisoram Uģim Brikmanim (2.10.1956.–9.08.2018.) veltīts noskaņu koncerts Augusta debesīs.
 
19.aug
Vasaras laikā pilnvērtīgi jāuzņem pēc iespējas dažādi sezonālie produkti – gan augļi, gan ogas, gan dārzeņi, turklāt tos var ne tikai iekļaut ikdienas ēdienkartē, bet arī izmantot skaistumkopšanā. Bet ar sejas maskām nevajadzētu pārspīlēt – tās ieteicamas ne biežāk kā pāris reizes nedēļā.
 
15.aug
Jaundzimušo hemangiomu izcelsmes iemesls joprojām nav līdz galam izpētīts, bet ir simtprocentīgi skaidrs, ka viens no šī procesa palaidējmehānismiem ir hipoksija – skābekļa trūkums bērna organismā.
 
15.aug
Piektdien un sestdien, 16. un 17. augustā, Liepājā pie jūras, aizsargājamā piekrastes teritorijā – Dienvidu fortos (Klaipēdas ielā 138) – notiks Klusuma festivāls mūzikas skaņās.
 
14.aug
«Šajā vasarā es esmu atpūtusies vairāk nekā citus gadus – četras nedēļas bez baleta treniņiem, un tas man ir daudz. Bet kopš jūlija sākuma atkal trenējos un jauno sezonu gaidu ar jaunu sparu,» saka Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Alise Prudāne (28).
 
13.aug
«Latvijā ir ļoti izglītota un prasīga publika, tādēļ katra uzstāšanās ir ar vislielāko atbildību. Īpaši jau Liepājā, kur Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls ilgo gadu laikā ļāvis iepazīt milzum daudz pianistu un arī citu zvaigžņu no gandrīz visām pasaules malām. Arī es vēl kā bērns gāju uz šiem koncertiem, un man bieži asaras bira no mūzikas aizkustinājuma. Un tagad man pašai tur jāspēlē. Jā, tas bija tas, ko es vēlējos, uz ko es cerēju, un nu tas brīdis ir klāt,» saka viena no Latvijā pieprasītākajām jaunās paaudzes pianistēm Agnese Egliņa.