\\Autori

Santa Raita

2.sep
«Spēlējot balles, ir praktiski neiespējami ievērot veselīgu ēšanas režīmu, un, iespējams, tas arī manu veselību pabojāja. Pirms pieciem gadiem piedzīvojis nepatīkamas kuņģa veselības problēmas, tagad varu dalīties savā pieredzē, jo nu esmu ļoti gudrs – zinu, kas manam organismam der, kas neder, kas ir veselīgi un no kādiem produktiem ieteicams izvairīties,» apgalvo grupas «Liepavots» solists Māris Tālbergs.
 
31.aug
Sagaidot jauno mācību gadu, kad mazie un lielie skolasbērni ar asterēm un gladiolām rokās dosies satikt savus skolotājus un skolasbiedrus, lai kopā nosvinētu Zinību dienu un turpmākos deviņus mēnešus cītīgi apgūtu jaunas zināšanas, »Vakara Ziņas«, sekojot slavenību interesei par sevis pilnveidošanu, secina: mācīties nekad nav par vēlu.
 
30.aug
«Šis ir stāsts par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējams – mīlēt tos, kuri ir līdzās, rīkoties godīgi un nesavtīgi,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš iestudējis lietuviešu režisora Marjus Ivaškeviča lugu «Malыš», ar ko 4. septembrī skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, atklājot 114. sezonu.
 
29.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Musiqq» un Osokins, Brauere un Mutangirovs, Lūriņa un Vazdika, «Lampa» un «Pepija Garzeķe», Vizbulis un Strikaite-Lapiņa.
 
27.aug
«Es neesmu ne Mārtiņš Rītiņš, ne Mārtiņš Sirmais, bet, spēlējoties ar produktiem un garšvielām, katrs no mums var būt pavāriņš. Jo ēdiena gatavošana ir māksla, un katrs savā katlā vai uz pannas var radīt savu mākslas darbu,» uzskata atraktīvais TV spēles «Superbingo» un dažādu pasākumu vadītājs Armands Simsons.
 
25.aug
«Ar mani ir diezgan vienkārši – es pati spēju atrast laimi, ja zinu, ka man tā jāsameklē,» saka psiholoģe (Dr. psych.), kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande. Šodien, 25. augustā, viņa svin savu dzimšanas dienu.
 
23.aug
«Mūzika ir vislabākās zāles. Nav labāku! Mūzika palīdz mazināt dusmas, ļauj attīrīt dvēseli, iekustināt sirdi un izplest spārniņus, lai varētu lidot. Mūzika ļauj actiņām mirdzēt!» saka pasaulslavenā operas dīva, unikālā soprāna īpašniece Inese Galante.
 
22.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Paukštello un «Dzeguzīte», Žagars un Vimba, Teterovskis un Butāns, «Pērkons» un «Ārpilsētas sakars».
 
17.aug
«Pagājušogad savu dzimšanas dienu nosvinēju čekas pagalmā, kur spēlējām «Meža meitas». Tik jocīga, mistiska un savā ziņā svētīga dzimšanas diena man vēl nebija bijusi,» atminas Valmieras teātra aktrise Māra Mennika. Pirmdien, 17. augustā, viņai dzimšanas diena. Un brīvdiena.
 
16.aug
«Es ceru, ka tik nikna un valdonīga kā Olga es tomēr neesmu, lai gan – arī man ir pietiekoši ass raksturs,» saka aktrise Sarmīte Rubule. Viņa spēlē automehāniķa Kostjas sievu Olgu skatītāju mīlētajā TV seriālā «Viņas melo labāk».
 
15.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Apkalna, Dukurs un Daksis, Paksadze un Munkevica, Smukais un «Turaidas Roze».
 
12.aug
«Šobrīd notiek aktīvi mēģinājumi – gatavojos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas lielajiem svētkiem Aglonā, kur dziedāšu 14. un 15. augustā,» saka operdziedātājs, Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Vizbulis. Sestdien, 8. augustā, viņš svinēja savu 39. dzimšanas dienu.
 
10.aug
«Jaunāka es nekļūstu, dažudien jūtos pavisam švaka, bet – sīksta gan man dzīvība. Vēl līdz 11. augustam vajadzētu izturēt – tad arī 101. dzimšanas dienu varētu nosvinēt!» mirkli pirms savas dzimšanas dienas, apbrīnojami dzīvespriecīga un moža ekskluzīvā sarunā ar »Vakara Ziņām« ir kādreizējā Jaunatnes teātra aktrise Elvīra Baldiņa.
 
9.aug
Piektdien, 14. augustā, pulksten 19 pirmizrādi piedzīvos trupas «Kvadrifrons» izrāde – asiņains piedzīvojums pacietīgām ausīm «Rolanda dziesma». Tā ir interaktīvā klausāmizrāde, kas balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem.
 
8.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Kjurdians, Tiguls un Robežnieks, Keine un Čuļpajevs, «The Sound Poets» un «Kremerata Baltica».
 
6.aug
«Protams, kādreiz esmu ievērojusi arī diētas, bet nekad ar tām neesmu aizrāvusies,» saka veselības sporta un fiziskās sagatavotības trenere Zanda Zariņa-Rešetina, uzsverot, ka lielākoties to darījusi saistībā ar savu profesiju. Bet »Vakara Ziņu« lasītājām viņa iesaka ņemt vērā: «Neviena īstermiņa diēta nedos rezultātu ilgtermiņā. Ir jāveido veselīgi ēšanas paradumi ilgtermiņā un veselīgas attiecības ar ēdienu.»
 
5.aug
Savulaik populārās vokālās grupas «Cosmos» dziedātājs, tagad – koncertzāles «Baltais flīģelis» vadītājs un Siguldas «Devons» projektu vadītājs Juris Lisenko (38) un viņa dzīvesbiedre Diāna Apiņa (27) pašā vasaras viducī sagaidījuši pasaulē nākam savu otro atvasi.
 
2.aug
«Ir vienlīdz stulbi dzīvot Amerikā, Padomju Savienībā vai Latvijā, ja tu nevari darīt to, ko tu gribi,» saka skatītāju mīlētais teātra un kino aktieris Mārtiņš Vilsons. Pirmdien, 3. augustā, pulksten 19 viņam pirmizrāde «Willa Teātrī» (Rīgā, K. K. fon Stricka villas zālē) – krievu disidenta Venedikta Jerofejeva loma krievu dramaturga Igora Gatina lugā «Petuški» («Петушки»), ko iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers.
 
1.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Astro’n’out» un «Daddy Was A Milkman», Jankovska un Indzeris, Jēkabsone un Pujāts, Vivaldi un Čaikovskis.
 
26.jūl
Piektdien, 31. jūlijā, «Hanzas peronā» pirmizrāde – režisora Vladislava Nastavševa iestudētā Antona Čehova izrāde «Trīs māsas». Māsu tēlos iejūtas aktrises Anta Aizupe (Irina), Inese Pudža (Olga) un Marija Linarte (Maša).
 
26.jūl
«Straujās vīrusa Covid-19 izplatības dēļ lielai daļai iedzīvotāju nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, un mums visiem šis ir bijis emocionāli sarežģīts pusgads,» saka Irēna Cepurīte, kuras jaunākajam dēlam Mārim bija tikai 23 gadi, kad 2018. gada Līgo dienas priekšvakarā, 22. jūnijā, viņš labprātīgi šķīrās no dzīves. Pakārās.
 
25.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Salmiņš un Kažociņa, Kulakovs un Rajecka, Brekte un Svilāns, Heinrihsone un Laure.