Izklaide

16.jan
Šī gada 14. februārī pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Ēķa atklātās komēdijas "Klases salidojums" otrā daļa. Filmas radošā komandu piedāvā filmas treileri – ekskluzīvu video no trakā piedzīvojuma turpinājuma.
 
16.jan
Zelma Jēgere – šķiet, šobrīd vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā.
 
16.jan
Vakar, 15.janvārī, režisora Viestura Kairiša jaunākā filma "Piļsāta pi upis" piedzīvoja pirmizrādi Rīgas kinoteātrī "Splendid Palace".
 
16.jan
“Var salasīties daudz gudrību internetā, var klausīties citu sarunās, taču pa īstam saprast, kas ir alus, cik dažāds tas ir un kāds alus pašam patiesi garšo, var tikai garšojot un eksperimentējot. Alus festivāls, kur sabrauc daudzveidīgi un, lielākoties, citviet nesastopami amatalus meistari, ir īstā vieta, kur gūt savu saprašanu par amatalu, tā fantastisko daudzveidību un paša gaumi plašajā amatalus piedāvājumā,” pārliecināts ir darītavas «Labietis» un alus bāru «Miezis un kompānija» līdzīpašnieks Reinis Pļaviņš. Viņš atgādina, ka jau nākammēness savas īstās alus garšas meklējumu piedzīvojumam ikviens varēs ļauties vērienīgajā amatalus festivālā Riga Craft Beer Weekend.
 
16.jan
Jau ziņots, ka no 15. līdz 19. janvārim, Rīgā ar šovu "Crystal" viesojas viens no pasaulē lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem "Cirque du Soleil".
 
16.jan
Modes muzejā no 21. janvāra būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kuru tapšanas iedvesmas avots bijuši slaveni aromāti.
 
16.jan
Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālā 8. februārī piedalīsies Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, Bad Habits, DRIKSNA, Katrīna Bindere un Seleste. Tātad kopumā šī gada vienīgajā konkursa tiešraidē LTV1 par uzvaru “Supernovā” un tiesībām pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, cīnīsies deviņi dalībnieki.
 
15.jan
Ja tie, kuri vecāki par 50 gadiem, bieži apmeklē mākslas galerijas, muzejus, teātra izrādes un koncertus, tad, iespējams, viņi dzīvos ilgāk nekā vienaudži, kuri kultūras pasākumus neapmeklē, ziņo Reuters.
 
15.jan
Jau ziņots, ka no 15. līdz 19. janvārim, Rīgā ar šovu "Crystal" viesojas viens no pasaulē lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem "Cirque du Soleil".
 
15.jan
Pieci svarīgi fakti par EVAK (Eiropas veselības apdrošināšanas karti) un ceļojumu apdrošināšanu.
 
15.jan
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” gada nogalē izdeva albumu, kurā apkopotas desmit pazīstamas latviešu komponistu dziesmu aranžijas, radītas par godu brīvdabas koncertam “Kartupeļu ziedonis”, kas izskanēja 2019. gada jūlijā līdzās “kulturālo kartupeļu laukam” (kas tas tāds?) Kuldīgā.
 
15.jan
Vakar paziņotas ASV Kinoakadēmijas balvas pretendentes 24 kategorijās, un līdz 9. februārim, kad Losandželosā notiks 92. balvu pasniegšanas ceremonija, daudzas no tām iespējams noskatīties arī Rīgā.
 
15.jan
Žurnāla People rīcībā nonākusi informācija par aktrises Ketijas Kesidijas Losandželosas tiesā iesniegto laulības šķiršanas pieprasījumu. 33 gadus vecā aktrise ar Metjū Rodžersu apprecējās tikai mazliet vairāk kā pirms gada, taču nu nonākusi pie secinājuma, ka ģimenes dzīve nav iespējama neatrisināmu problēmu dēļ.
 
14.jan
Pirmā baznīca uzbūvēta 1567.gadā, kura nokalpojusi vairāk kā 130 gadu. Baznīca bijusi itin laba, ar sarkanu jumtu, pa pusei ar akmeņiem izbruģēta. Hercogs Ferdinands lika būvēt jaunu mūra baznīcu. 1711.g. tā tika pabeigta, bet interjera un iekārtas izbūves darbi vēl ilgi turpinājās. 1712.g. tika iebūvētas Ventspils ērģeļmeistara Karla Rāvemana darinātās ērģeles, bet 1722.g. uzstādīja Ventspils kokgriezēja J.Mertensa darināto baznīcas iekārtu-baroka altāra retablu, kanceli un ērgļu prospektu. Greznie kokgriezumi Salgales baznīcu padarīja par vienu no krāšņākajām hercogistes lauku baznīcām. Pirmā pasaules kara laikā baznīca diezgan izpostīta, taču pēc kara draudze salaboja jumtu un ērģeļmeistars Herberts Kolbe iebūvēja ērģeles. Otrā pasaules kara laikā tiek sagrauts baznīcas tornis, jumts, griesti, bet baznīcas iekārta palika gandrīz neskarta, taču to 20.gs. 50.gados izlaupīja un izvazāja vietējie iedzīvotāji. 21. gadsimtā iecienīta izbraukuma kāzu ceremonijas vieta, bet tad tas aizliegts bīstamības dēļ. Draudze baznīcas drupas atdāvinājusi pašvaldībai, lai atrastu veidu kā tās iekonservēt, bet pašvaldība finansējumu pagaidām tam nespēj atrast.
 
14.jan
Kārtējo reizi fotoobjektīvi pievērsti ASV pirmajai lēdijai Melānijai Trampai, kura visai ekstravaganti tērpta ieradusies Baltajā namā.
 
14.jan
Nupat Raimonds Pauls nosvinēja savu 84. dzimšanas dienu, kas, kā jau vienmēr, tika pavadīta radošā gaisotnē. Muzikālā spēka komponistam nekad nav trūcis - gada nogalē klausītāju vērtējumam tika nodots kārtējais Maestro albums – atkal ar Guntara Rača vārdiem, tikai šoreiz tajā iekļautās dziesmas iedziedājis Mārtiņš Ruskis.
 
13.jan
Zelma Jēgere – šobrīd gandrīz vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā. Noslēgumam tuvojas pērn iesāktā Viņas tūre jaunā albuma promotēšanai, un atlicis vēl tikai pēdējais koncerts tās ietvaros – 17. janvārī Tallinas kvartālā esošajās Tu jau zini kur telpās.
 
13.jan
Svētdien Kalifornijā noritēja 25. ikgadējā "Critics Choice Awards" balvu pasniegšanas ceremonija.