Izklaide

1.apr
Kaut arī 1.aprīlis daudzviet pasaulē tradicionāli bijusi izjokošanas diena, Covid-19 pandēmijas dēļ daudzas valdības mudina atturēties no jokiem par vīrusa tematiku, turklāt dažas pārkāpējiem pat draud ar cietumsodiem.
 
1.apr
Latvijas lielāko populārās mūzikas festivālu - "Summer Sound" un "Positivus" - liktenis ir atkarīgs no kopējās Covid-19 izplatības situācijas Eiropā un starptautiski noteikto ierobežojumi turpināšanās, aģentūra LETA sacīja festivālu rīkotāji.
 
31.mar
Latviešu filmas – Dvēseļu putenis un Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes) –, kas nesen piedzīvoja pirmizrādi kinoteātros Latvijā, nu skatāmas tiešsaistē.
 
31.mar
Festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstam pievienojas Latvijas rokmūzikas žanra vieni no spēcīgākajiem un ilggadīgākajiem pārstāvjiem grupa Pienvedēja Piedzīvojumi. Šīs grupas saknes ir meklējamas nelielā Kurzemes pilsētiņā Sabilē, bet viņu radītā mūzika ir izskanējusi visā Latvijā un uzrunājusi klausītājus vairākās paaudzēs. Grupas sastāvs nav mainījies kopš tās dibināšanas 1994. gadā – pie ģitāras Aldis Lunde, bungām – Pēteris Lunde, vokāla un basģitārista lomu atvēlot Mārim Žigatam.
 
30.mar
Nīderlandē naktī uz pirmdienu no muzeja, kas slēgts sakarā ar pasākumiem koronavīrusa izplatības ierobežošanai, nozagta Vinsenta van Goga glezna, paziņojušas amatpersonas.
 
30.mar
Optimistiskākajā gadījumā ceļojumus pa Latviju iedzīvotāji varēs atsākt vasarā, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
30.mar
Latvijas Televīzija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa Supernova uzvarētāju Samantu Tīnu. Lēmums tiks pieņemts pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 
29.mar
Londonas tiesai nācies atcelt prāvu, kurā bija plānots skatīt Džonija Depa prasību pret avīzi The Sun un tās izdevējiem, jo aktieris, kurš pašlaik atrodas savā īpašumā Francijā, nevar ierasties Londonā noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ.
 
29.mar
Savās pārdomās par notiekošo saistībā ar koronaīrusa pandēmiju un tās iespējamām sekām nākotnē dalās JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.
 
28.mar
Amerikāņu dziedātāja Keitija Perija ir gandarīta, jo Losandželosas federālā tiesa atcēlusi zemākas instances spriedumu, saskaņā ar kuru viņa bija atzīta par vainīgu plaģiātā.
 
28.mar
Latvijas Dabas fonds jau devīto gadu pavasarī “pieslēdz” tiešraides no putnu ligzdām, ļaujot cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē pavisam tuvu ieskatīties dabas norisēs. Tiešraidēm no jūras ērgļu ligzdas Durbē un ūpju ligzdas Kurzemē šodien pievienojas zivjērgļu ligzda, melno stārķu un mazo ērgļu ligzdas. Tāpat varēs vērot pavisam jaunu vistu vanagu ligzdu Rīgā, kas parādīs putnu dzīvi urbānā vidē. Vēlāk sezonas gaitā putnu tiešraides papildinās vairākas putnu sugas sugas, kā arī zemūdens tiešraide no nēģu nārstošanas vietas.
 
28.mar
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Vija (5619), savukārt no vīriešu vārdiem – Gvido (1138).
 
27.mar
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
27.mar
Sākšu ar atrunu. Februārī, kad nedēļas nogalē lidoju uz Angliju, nekādu karantīnu vai ceļojumu ierobežojumu vēl nebija. Mediji gan kaut ko rakstīja par Covid-19 Uhaņā, par Eiropu, tomēr par Angliju nekādu brīdinošu ziņu vēl nebija. Nešķita, ka briti to uztvertu nopietni. Tāpat kā mēs. Vīruss nebiedēja, drīzāk māca ziņkārība, kāda gan izskatās jocīgiem ļautiņiem piebāztā sala dažas dienas pēc tam, kad tās valdība bija lepni paziņojusi, ka viņi vairs nav Eiropas Savienībā.
 
27.mar
Parasti nātru un citu ēdamo nezāļu laiks pienāk kaut kad maijā, bet šajā dīvainajā pavasarī sauju jauno nātru dzinumu dažviet varēja saplūkt jau februāra beigās. Varbūt arī jūsu apkārtnē kaut kur piesaulītē zem pērnajām lapām slēpjas pirmie maigie nātru zaļumi.
 
27.mar
Lielbritānijas prinča Harija dzīvesbiedre amerikāņu aktrise Megana Mārkla tikusi pie pirmā darbā pēc paziņojuma par distancēšanos no karaļnama un ierunās studijas "Disney" dokumentālo filmu par ziloņiem, pavēstījusi studija.
 
27.mar
Latvijas Televīzija (LTV) vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa "Supernova 2020" uzvarētāju Samantu Tīnu, solot lēmumu pieņemt pēc ārkārtējās situācijas beigām, informēja medijā.
 
26.mar
«Šis laiks ir pārbaudījums cilvēkiem, gluži kā dabas aicinājums līdzšinējā ierastajā ikdienas ērtībā, kārtībā saskatīt īstenās esības vērtības, atgriezties pie līdzcietības, savstarpējā atbalsta, cilvēcības būtības kodola, aizstājot steigu ar sirdsmieru,» saka aktrise, dziedātāja, TV raidījumu un pasākumu vadītāja Vita Baļčunaite.
 
26.mar
Labestība un mīļums staro no amatnieces Līgas Bormanes veidotajām smukumlietām – zvēriņiem un pasaku personāžiem, arī no viņas pērļotajām rotaslietām. Gulbenē viņa vienmēr rosās tradicionālajā ikmēneša Zaļajā tirdziņā. Nereti viņa piedāvā savus darinājumus arī iknedēļas vakara tirgū. Līgas veidotas mīkstās rotaļlietas ir nopērkamas arī vietējos amatniecības veikaliņos. Mazajās bodītēs. Visu, ko izveidojusi, amatniece piedāvā par salīdzinoši nelielām cenām. Pati saka – vēlas, lai katram būtu iespēja sevi iepriecināt. Cilvēki nespēj bez smaida un laba vārda paiet garām. Viņa izstaro labestību. Pilsētnieki to pamana un novērtē. Viņiem to vajag!