Izklaide

12.okt
"Ar tikko nojaušamiem nagiem, sirdī ieķērušās vien, tik nevainīgas šķiet"... Latviešu turbofolka apvienība "Oranžās brīvdienas" piedāvā klausītajiem klausītājiem savu interpretāciju par pasaku meistara Kārļa Skalbes pasaku "Kaķīša dzirnavas", iepazīstinot ar pasakas sižetisko, ceturto kompozīciju - "Rozā ķepiņas (ar tikko nojaušamiem nagiem)" no muzikālas izlases "Skalbe. Dzirnavās". Izlasi rudens nogalē klajā laidīs NABA MUSIC/ MELO RECORDS.
 
12.okt
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Elīna (7953), savukārt no vīriešu vārdiem – Rolands (4143).
 
12.okt
Anekdotes sagtavotas no žurnāla "Vakara Ziņas"
 
11.okt
No 2019. gada 12. oktobra līdz 2020. gada 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns” – līdz šim lielākā mākslinieces darbu retrospekcija, kas visaptveroši parādīs viņas daudzpusīgo radošo mantojumu.
 
11.okt
Ēšana ir viena no nepieciešamībām – tas ir likums dzīvo būtņu pasaulē, tomēr cilvēks ir nolēmis, ka viņam vajag vairāk, un dzīvības uzturēšanu un nodrošināšanu pasludinājis par vienu no baudām.
 
11.okt
Ražīgais šlāgerdziedātājs (un dažkārt arī dīdžejs) Normunds Rutulis laidis tautās savu desmito soloalbumu, kurā šoreiz satilpināts ducis jaunu Raimonda Paula dziesmu.
 
11.okt
Jaunu skaņdarbu ir izdevis Latvijā un arī ārpus tās populārais aktieris Rihards Lepers. Dziesmas "Šoreiz bez asarām" mūzikas un vārdu autors ir pats aktieris, kā arī producents Kaspars Ansons, kurš iepriekš ir veiksmīgi sadarbojies ar tādiem mūziķiem, kā Aminata, Dons, Aija Andrejeva u.c. Savukārt, videoklipa režisors un operators ir Mārcis Birste.
 
11.okt
ASV kinoaktrise Andželina Džolija iemantojusi īpašu mediju ievērību, ierodoties filmas "Maleficent Mistress of Evil" pirmizrādē Londonā ļoti skaistā kleitā.
 
10.okt
Pirms pāris mēnešiem kādā zoodārzā Austrālijā nepilnu puskilogramu smagajam koalas lācītim gadījās kritiens, kura dēļ priekšējai kājiņai bija jāuzliek ģipsis.
 
10.okt
Pavisam jauna grupa no Jēkabpils, kas savu darbību uzsāka tikai 2018. gada aprīlī, taču jau pamanījusies izdot albumu un izcēlusies ar aktīvu darbību mediju lauciņā. “Pelnu” galvenais PR trumpis – tā ir vienīgā grupa, kas izpilda dziesmas tikai ar dzejnieka Jāņa Rokpeļņa tekstiem. Sastāvs: Anna Sēruma (vokāls, ģitāra), Alise Kļaviņa (vokāls, basģitāra) un Jānis Miķēns (bungas).
 
10.okt
«Vasara pagāja vienā mirklī, un tā jau ir – kad ir daudz darba, laiks skrien. Bet rudens, godīgi sakot, ir pienācis par ātru. Man nepatīk, ka ir drēgns, lietains, ka jau jāsāk domāt par ziemas riepām. Šādā laikā patīkamāk ir sēdēt pie kamīna,» smaidot saka dziedātājs Viktors Lapčenoks (72).
 
10.okt
Šodien, 10. oktobrī, sākusies pieteikšanās Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" sestajai sezonai. "Supernova 2020" uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas nākamā gada maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 20. novembrim.
 
10.okt
Aija Andrejeva laiž klajā otro vēstnesi, singlu "Bungādiņas", no pavasarī gaidāmā septītā studijas albuma "Es iešu tālāk", dziesmai tapusi arī video versija.
 
10.okt
«Mana mīļā Latvija, mana mīļā zemīte, es jūtos svētīta un apdāvināta, piedzimusi šeit, bet – lai arī jau gadiem ilgi kopā ar Enriko nesam Latvijas vārdu pasaulē vairāk nekā jebkurš cits, nekādu atbalstu no Latvijas diemžēl nesaņemam. Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) savu atteikumu pamatoja, sakot: kāpēc mums jāatbalsta veiksmīgi uzņēmēji? Mums jākļūst par neveiksmīgiem uzņēmējiem, lai iegūtu Latvijas atbalstu? Nopietni?!...» ne bez sarūgtinājuma sirdī saka iluzioniste Dace Pecolli.
 
10.okt
Mūziķis Lauris Valters otrdien, 8. oktobrī laidis klajā savu pirmo albumu “Mirklī ieklausies” un singlu ar mūzikas video “Es zinu!”
 
9.okt
Jelgavas zelta tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīna uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV! Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru "Asni". Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.
 
9.okt
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā aplūkojama pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL'S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde "MAREUNROL'S. Paplašinātā realitāte".
 
9.okt
Šonedēļ sākas koncertsērija, ko nevajadzētu palaist garām neievērotu – Jāņa Šipkēvica izveidotā projekta „Nepāriet” tūre. Pirmais koncerts jau ceturtdien, 10. oktobrī, Valkā, bet pēc tam šis pasākums būs dzirdams un redzams arī Krustpilī (13. oktobrī), Alūksnē (20. oktobrī), Siguldā (24. oktobrī) un Talsos (25. oktobrī), bet tūres finišs būs 5. novembrī Hanzas Peronā, Rīgā.
 
9.okt
Jau vairākus svētdienas vakarus skatītāji TV ekrānos var vērot šova "X Faktors" jauno sezonu. Kurš no izpildītājiem ir tavs favorīts?
 
9.okt
„Baltijas Zīmolu topa” apbalvošanas ceremonijā 3. oktobrī jaunajā kultūras un izklaides centrā „Hanzas Perons” tika sveikti un paziņoti arī ietekmīgākie Baltijas „Instagram” influenceri. Par „Baltijas Instagram influenceru top 100” līderi kļuva @akvuzeee no Lietuvas. Turklāt lietuviešu influenceri dominē gan pirmajā desmitniekā, gan visā topā. Pirmajā desmitniekā izdevies iekļūt tikai vienam latvietim un vienam igaunim – @niklavs un @hensugusta.
 
8.okt
Dziesma izskan Andra Gaujas kaisles drāmā ar tādu pašu nosaukumu. Filmas "Nekas mūs neapturēs" pirmizrāde notiks jau rīt, 9.oktobrī, un tuvākajās dienās filmas autori tiksies ar skatītājiem gan īpašos pasākumos Rīgā, gan reģionos - Rēzeknē, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī.