Izklaide

27.jūl
Austrāliešu indīpopa un EDM mūziķes Tones And I (īstajā vārdā Tonija Votsone) daudzu gaidītais debijas albums, kas, kā informē izdevēji, ir “īpaši intīms 14 dziesmu albums, kas atklāj dziedātājas ceļu no pieticīgas dzīves un muzicēšanas Bairona līča pludmalē, Austrālijā, līdz godam nopelnītai vietai starp pasaules popmūzikas zvaigznēm.”
 
27.jūl
Saseksas hercogienei Meganai Mārklai var nākties nožēlot par interviju, kuru kopā ar savu dzīvesbiedru princi Hariju viņa sniedza Oprai Vinfrijai, un viņai šo situāciju vajadzētu labot.
 
27.jūl
Ceturtdien, 5. augustā, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” kopā ar jaukto kori “Ventspils”, kā arī Ventspils Kamerorķestra un Ventspils bigbenda mūziķiem koncertprogrammas “Roka balādes. Dueti” izpildījumā piedalīsies solisti - Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Andris Ērglis un Atis Ieviņš. Diriģents Aigars Meri.
 
26.jūl
“Sob Rock” ir prestižās “Grammy” balvas laureāta, dziedātāja, ģitārista un producenta Džona Meijera astotais studijas albums, kas ierakstīts “Henson Studios” Losandželosā, ASV.
 
26.jūl
Kopīgā dziesmā “FaceTime” ir apvienojušies pieredzējušais mūziķis un producents Rassell (Ruslans Kuksinovičs) un jaunais dziedātājs Hatty (Artūrs Hatuļevs), kurš plašākai publikai zināms darbojoties projektā "Milleny" kopā ar reperi Reiku.
 
26.jūl
Šonedēļ tiek uzsākta “LV džeza sērija 2021”, kas tiešsaistes formātā piedāvās latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncertus leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā. Koncerti notiks reizi mēnesī līdz pat gada beigām. 
 
26.jūl
Sākot ar augustu Hanzas Perona āra kultūras notikumu terasē “Vasaras perons” skatītāji tiks aicināti uz koncertvakariem, starp kuriem šovasar vienīgais grupas “Canrival Youth” kino dziesmu koncertsērijas “Naivais ku-kū” koncerts Rīgā, The Sound Poets ar akustisko koncertsēriju “Klusāk”, Rīgas Modes, Alise Joste un Chris Noah.
 
25.jūl
Lai gan mūzikas pasākumu mucai spunde jau ir vaļā, lielākie festivāli šovasar tomēr izvēlējās atkal “pārcelties” uz nākamo gadu. Uz šī fona pavisam negaidīta bija vēsts par pavisam jauna festivāla rīkošanu, turklāt pašā Rīgas centrā: 30. un 31. jūlijā kultūrtelpā “Hanzas perons” un tās terasē norisināsies “Var! Būt!” ar vairāk nekā 20 mūziķu apvienību dalību.
 
24.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls un Kalniņš, Galante un Vaikule, Panteļejevs un Zariņš, Marhils un draugi
 
24.jūl
Notika Astotais pasaules brīnums: lai gan gādīgais Kariņpaps uz divām nedēļām devās atvaļinājumā, Zeme turpināja griezties ap savu asi un riņķot ap Sauli, Daugava nesāka tecēt pretējā virzienā, kovids un karstā vasara pierimās, bet premjera vietā palikušais Rinkinkēvičs neparakstīja nosodījumu Ungārijai un neatļāva praidu, jo tas jau bija izdarīts bez viņa. Latvijā dzīve turpinājās, turklāt nekas neliecināja, ka tā varētu apstāties arī nākamajā nedēļā, kad atvaļinājumā plānoja doties prezidentīgais Levits.
 
23.jūl
4. augustā Kalnciema kvartālā vasaras sezonas koncertu sniegs projekts “Shipsea”, kurā darbojas Jānis Šipkēvics, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Macats. 
 
23.jūl
Komponista Kārļa Lāča un dziedātājas Aijas Vītoliņas radošajam tandēmam tapis jauns video - dziesmai "Kādām dīvainām kustībām". Klips tapis kā stāsta turpinājums jau ziemā aizsāktajam videostāstam par Kārli Lāci un Aiju Vītoliņu: no aukstās un sniegotas ziemas, abi mākslinieki nokļuvuši svelmainajā vasarā, pilnā ar ceriņu smaržu.
 
23.jūl
Šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju – 85 gadus kopš Mazās zāles – pirmās slēgtas konstrukcijas koncertzāles Latvijā – atklāšanas 1936. gadā. Par godu šim notikumam Dzintaru koncertzāle aicina klausītājus uz krāšņu “Jūrmalas festivālu”, kas klātienē priecēs klausītājus no 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem izciliem koncertiem.
 
22.jūl
Amerikāņu alternatīvā metāla, “hard & heavy”, postgrandža un pat blūzroka vokālista/ģitārista Mailsa Kenedija (īstajā vārdā Mailss Ričards Bass) kontā ir rakstu darbi kādos 15 studijas albumos.
 
22.jūl
Spēlfilmas “Jaungada taksometrs” veidotāji un nākamās paaudzes televīzija Go3 nāk klajā ar mūsdienīgu jauniešu mīlas stāstu – romantisko komēdiju “Saki Jā!”. Tā ir pirmā latviešu spēlfilma, kas jau pavisam drīz pieredzēs savu pirmizrādi kinoteātros – 13. augustā.
 
21.jūl
“…un balvu par pašu, pašu noslēpumaināko grupu saņem (skan tremolo) – grupa “Elles vārdi”!” tā varētu skanēt, bet nekad neskanēs ievadvārdi kādā latvju smagās mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā, uz skatuves izsaucot psihedēliskās “noise” un “doom metal” grupas “Elles vārti” pārstāvjus.
 
21.jūl
Līdz 5. augustam var pieteikties Latvijā nebijuša mēroga boksa šovam, kas jau drīzumā būs skatāms kanālā TV6, un kuram dalībniekus meklē dažādās nozīmēs labi pazīstamie Kaspars Kambala un Kristaps Zutis.
 
21.jūl
No šīs nedēļas līdz pat gada beigām mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs “Sirēnu sala” AB dambi pārvērtīs par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. No 135 virtuāliem “skaņas mākoņiem” veidotā instalācija ar mobilās lietotnes palīdzību ikvienam ļaus pārvietoties skaņdarbā un veidot unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju.
 
21.jūl
Dziesmas, kas dzimušas latviešu kinofilmās un jau kļuvušas par leģendām, šovasar vienos “Latviešu kino dziesmu svētkos”, kuru koncerti sāksies 23. jūlijā Baldones Vanagkalna estrādē, turpināsies vēl sešās Latvijas pilsētās un noslēgsies 28. augustā Kuldīgas estrādē.
 
20.jūl
Laiks skrien ātri – jau pagājuši divi gadi kopš grupas ar kolorīto nosaukumu “Tavas Māsas Nāsis” iepriekšējā izdevuma ar ne mazāk kolorīto nosaukumu “Kad tu *irsi (?)” klajā nākšanas, lai gan šķita, ka tas noticis nupat, nupat.
 
20.jūl
Ielu muzikante Evelīna Krama publicējusi pašas sarakstīto un savu otro oficiāli izdoto dziesmu “Laimīgam būt”, kurā apdzied savas skolas laika sajūtas un to, cik svarīgi ir dzīvē izdarīt pareizās izvēles.
 
20.jūl
Svinot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv astoto jubileju, šo piektdien, 23. jūlijā, no pulksten 13 līdz 23 notiks dārza svētki. Iepriecinošākā vēsts – ieeja bez maksas! Daudzus neiepriecinošā vēsts – kovidsertifikāts gan būs vajadzīgs.