Izklaide

20.apr
Lieldienu galdā goda vietā būs olas. Pat ja cilvēks nav īpaši liels olu cienītājs, šajos svētkos viņš kādu tomēr apēdīs, bet daudziem olas ir arī iecienīta ikdienas ēdienkartes sastāvdaļa. Savulaik tās tika nopeltas kā neveselīgas, holesterīna līmeni paaugstinošas un līdz ar to nevēlamas sirdij un asinsvadiem, un bija cilvēki, kuri no olām atteicās vai lietoja uzturā tikai olu baltumus. Vēlāk olas tika attaisnotas, bet vai tas nozīmē, ka tās var ēst neierobežotā daudzumā?
 
20.apr
Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt koncertus, sarīkojumus ģimenēm ar bērniem, Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos, folkloru kopu un dejotāju piedalīšanos. Pasākumi notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā garīgās, tā arī tautiskās noskaņās.
 
19.apr
Brīvo dienu Lieldienās ir gana daudz, var paspēt gandrīz vai visu – būt ģimenē, nokrāsot olas, uzvarēt vai zaudēt olu kaujās, aiziet uz kādu koncertu, kā arī paveikt kādu no latviešu tautas rituāliem, lai auglīgs un veiksmīgs šis gads.
 
18.apr
Turcija ir valsts, kura var lepoties ar unikālu ģeogrāfisko novietojumu divos kontinentos – Eiropā un Āzijā vienlaikus. Tikpat unikāls šajā valstī ir kultūru sajaukums – rietumi, austrumi, islāms un paražas, kas šeit koptas vēl no Osmaņu impērijas laikiem. Kādas eksotiskas paražas un tradīcijas izbaudīt un piedzīvot Turcijā, iesaka “Kidy Tour” produkta menedžere Elīna Aņiļonīte.
 
17.apr
Godinot Latvijas valstiskumam nozīmīgus notikumus, šī gada valsts simtgades programmas kodolu veidos norises, kas veltītas Brīvības cīņām un Latvijas armijas dibināšanai, nacionālo un vietējo institūciju aizsākumiem, kā arī akcijai "Baltijas ceļš", informēja Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Linda Pastare.
 
17.apr
Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” organizēja kulinārijas meistarklasi, lai izglītotu, kā no visbiežāk ziedotajiem pārtikas paku produktiem pagatavot gardas un veselīgas maltītes.
 
17.apr
Televīzijas realitātes šovu zvaigzne Kima Kardašjana atklājusi, ka kopš pagājušā gada intensīvi mācās un 2022. gadā cer nokārtot juristes eksāmenu.
 
17.apr
Skandalozas slavas apvītais aktieris Bens Afleks pašķīries no draudzenes Lindsijas Šūkusas, ar kuru kopā bija kopš 2017. gada vasaras.
 
16.apr
Leģendārās aktrises Džoanas Kolinsas Londonas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, taču, pateicoties viņas dzīvesbiedra un ugunsdzēsēju ātrajai rīcībai, neviens nav nopietni cietis.
 
16.apr
Britu karaļnams paziņojis, ka Saseksas hercogs Harijs un hercogiene Megana centīsies izvairīties no ažiotāžas, kas saistīta ar viņu pirmdzimtā nākšanu pasaulē – gaidāms, ka dzemdības notiks aprīļa beigās vai maija sākumā.
 
16.apr
Ziema ir klāt! Šāds paziņojums aprīļa saules staros var izsaukt smaidu daudzu sejās, taču HBO seriāla Troņu spēle (Game of Thrones) īstenie fani zina, par ko ir runa. Nule kā pirmizrādi piedzīvojusi episkā seriāla noslēdzošās sezonas pirmā sērija, ko īpašā LMT Mājas viedtelevīzijas rīkotā seansā bija iespējams noskatīties kinoteātrī Kino Citadele pirmdien, 15.aprīlī. Pirmizrādi ISENSE zālē apmeklēja vairākas pašmāju slavenības, un starp aizrautīgākajiem seriāla faniem varēja sastapt gan mūziķus, gan aktierus un pat pa kādam politiķim.
 
16.apr
Lai piedod pārējie latvju rokmūzikas dižgari, bet grūti iedomāties patiesāku Latvijas rokmūzikas tēlu par Ainaru Virgu. Īsts, patiess, bohēmisks un savā dzīvesveidā varbūt pat biedējošs. Viņš nupat nosvinējis savu 55 gadu dzimšanas dienu, ko vēlas atzīmēt ar kārtīgu jubilejas koncertu.
 
15.apr
15.aprīlī Krievijas estrādes dīva Alla Pugačova svin 70 gadu jubileju. Karjeras laikā dziedātāja ierakstījusi vairākus desmitus disku un albumu, 1996. gadā klajā nāca 13 kompaktdisku kolekcija («General Records»), piedalījusies daudzos prestižos festivālos un dziesmu konkursos, gan kā dalībniece, gan kā žūrijas locekle. Allai ir ne tikai spilgta karjera, bet arī ģimenes dzīve. Tagad viņa ir precējusies ar Maksimu Galkinu, kas ir viņas 5.vīrs. Pāris audzina 5 gadus vecos dvīņus Elizabeti un Hariju.
 
14.apr
ASV noticis modes šovs, kurā demonstrēti tērpi, kas radīti tikai un vienīgi no papīra.
 
14.apr
Atzīmējot Rīgas Motormuzeja 30 gadu jubileju, muzeja seno spēkratu ekspozīciju aprīļa beigās papildinās grezns 1912.gada limuzīns F/N type 2400. Auto darināts vēsturiskā beļģu ieroču fabrikā F/N.
 
13.apr
Pavisam nesen Jāņa Skuteļa "Pusnakts šovā septiņos" viesojās komponists Jānis Lūsēns, kurš piedalījās neparastā izaicinājumā. Viņam bija jāuzmin savas komponētās dziesmas, kas tiek rādītas vizuāli.
 
13.apr
Kalifornijā šonedēļ notiek leģendārais mūzikas un mākslas festivāls "Coachella", kurā tās apmeklētāji arī šogad tērpušies ārkārtīgi interesantos tērpos.
 
12.apr
Turpinot pērn vasarā iesākto tradīciju, vakar norisinājās šī gada pirmais kino vakars uz t/p “Alfa” jumta.