Izklaide

14.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Zemītis un Zariņš, Ūdris un Balode, Rinkevičs un Liepiņš, Johnny Salamander un Meldra
 
14.mai
Šo sestdien, 14. maijā, pulksten 22 Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā tiešraidē no Turīnas būs skatāms Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls – jau piekto reizi pēc kārtas bez mūsējiem. Latvijai pie netikšanas Eirovīzijas finālā gan vajadzētu jau pierast – pēdējoreiz tur mūs 2016. gadā ievilka Justs, taču “Citi zēni” nudien izdarīja visu, kas bija viņu spēkos, un aizkulisēs pat virmo versija, ka mūsējie tika nogremdēti apzināti.
 
13.mai
Ar plaši apmeklētu pasākumu kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē grupa “Sudden Lights” ceturtdienas vakarā prezentēja savu trešo studijas albumu “Miljards vasaru”. Vienlaikus klajā nācis arī grupas jaunākais singls “Par neuzņemtu foto”, kurš arī, aplausiem skanot, tika pirmoreiz plašākai auditorijai prezentēts jau minētajā pasākumā.
 
13.mai
Skaņas mākslinieks un elektroniskās mūzikas producents Andris Indāns (“Gas Of Latvia”), “underground” aprindās pazīstams arī kā Andžonis, publicējis albumu, kas “ierakstīts pandēmijas laikā, saspēlējoties ar apkārt dzirdamajām trauksmes sirēnām, kuras pasaulē turpina skanēt arvien skaļāk.”
 
13.mai
Dziesmas “Brīnišķīga diena” autori ir Dons (Artūrs Šingirejs) un rolands če (Rolands Čivčs), kā arī Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd, kurš to arī producējis. Dziesmas mūzikas video veidojusi Madara Dzintara Pluša. “Esmu priecīgs un gandarīts par iespēju sadarboties ar DJ Rudd, bet jo īpaši vēlos izcelt rolanda če pienesumu šai dziesmai - viņa radošumu varu tikai apjūsmot. Ceru, ka “Brīnišķīga diena” būs labs papildinājums daudzām saulainām vasaras ballītēm,” saka Dons. “Dziesma tapa organiski: katrs trāpīja pa īstajām pogām, kā rezultātā ir radies šis grandiozais skaņdarbs. Jau šobrīd pārņem zosāda no tā, kā dziesma skanēs Dona koncertā Siguldas pilsdrupās, priekā!” piebalso rolands če.
 
13.mai
Veiksmīgāk nekā Latvijai Eirovīzijas pusfināls šogad bijis Lietuvai un Igaunijai. Abas kaimiņvalstis tikušas finālā.
 
12.mai
Pašmāju “heavy/thrash metal” grupas “Iron Wings” jaunākais albums, atšķirībā no tā priekšteča, 2020. gada pavasarī izdotā diska “Dzejnieks”, ir pilnībā angļu mēlē. Kaut kur interneta plašumos iepriekš jau cirkulēja dziesmas “Apathy” un “Angel”, nesen tām piebiedrojās arī “Devil’s Lullaby”, bet kopumā jaunajā ripulī ir 11 skaņdarbi.
 
12.mai
Grupa “The Sound Poets” laidusi klajā videoklipu savam jaunā albuma perspektīvākajam singlam “Skārienjūtīgs”, kā arī izziņojusi Siguldas un Liepājas koncertu iesildītāju – tā būs jaunā dziedātāja Būū.
 
12.mai
Kanāls TV3 Plus piektdien, 13. maijā, pulksten 21.30 piedāvā ukraiņu kulta grupas “Okean Elzy” labdarības koncertu “Viss būs labi”. Enerģiskā un emocionālā koncerta ieraksts tapis greznajā Kijivas metro stacijā “Zelta vārti”.
 
12.mai
23.jūnijā no plkst.18 Raiskuma parkā (Cēsu novadā) skatītāji tiek aicināti uz vērienīgu Līgo nakts koncertu – veltījumu «Limuzīnam Jāņu nakts krāsā». Tajā dažādu paaudžu aktieri ar dziesmām atgriezīsies filmas «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» mājās – Raiskumā, kur pirms vairāk nekā 40 gadiem uzņemta leģendārā filma. Pēc koncerta – balle līdz rīta gaismai. Šajā vakarā būs gan iespēja noskatīties režisora Jāņa Streiča leģendāro un visu paaudžu skatītāju iemīļoto filmu un godināt režisoru 85.dzimšanas dienā, gan tikties ar Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem, gan populārām grupām. Pasākuma goda viesi būs izcilie latviešu aktieri, kuri piedalījās filmā. Aktrise Olga Dreģe gaidot svētkus saka: «Zāļu vakarā mātes un meitas ir vienādas. Visas var kailas izģērbties un ripināties pa dziedinošu rasu. Tā ir svētība, tā ir veselība, tā ir paļāvība mūsu spēkam, mūsu sievišķīgajam stiprumam.» Ieeja pasākuma norises vietā – no plkst.18, kad ikvienam būs iespēja darboties vainagu pīšanas darbnīcā, baudīt gardus ēdienus, Jāņu sieru, atspirdzinošus dzērienus un skaisto skatu uz Raiskuma ezeru. No plkst.18.30 būs iespējams uz lielā ekrāna noskatīties filmu «Limuzīns Jāņa nakts krāsā».Plkst.20 sāksies koncerts – veltījums «Limuzīnam Jāņu nakts krāsā», kurā izskanēs gan neaizmirstamās dziesmas no filmas, gan skaņdarbi no Raimonda Paula plašā repertuāra. Koncertā piedalīsies Latvijas teātru dziedošie aktieri Ērika Eglija-Grāvele, Elīna Vāne, Ieva Puķe, Imants Strads, Edgars Pujāts, Lelde Dreimane un Lauris Dzelzītis. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa «Vintāža». Pēc koncerta tiks iedegs lielais Līgo nakts uguns kurs un sāksies nakts zaļumballe, kuru atklās grupa «Credo», bet pēc pusnakts turpinās muzicēt un Jāņu rītu kopā sagaidīt aicinās «Jauno Jāņu orķestris», savukārt starplaikos līgotājus izklaidēs DJ Roberts Gobziņš. «Divus gadus esam Līgojuši pa viensētām, bez kopīgiem Līgo svētkiem, zaļumballes, sadziedāšanās svētkiem, nu ir laiks nosvinēt – izdziedāties, izdejoties tā, kā vēl nekad!» aicina pasākuma rīkotāji, piebilstot: «Citi laiki, cita mode, citi tikumi un netikumi, citi varoņi un situācijas, bet nemainīga paliek Līgo svētku atmosfēra un cilvēku savstarpējās attiecības.»
 
11.mai
Joprojām jaunā, talantīgā un košā dziedātāja Patrisha (Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča) izdevusi jaunu dziesmu “Es varēju būt tā”, kā arī aicina savus klausītājus uz tikšanos vasaras koncertos.
 
11.mai
Dziedātāja Aminata izsludinājusi solokoncertu “Savvaļas pusē”, kas notiks 4. augustā uz Andrejostas kvartāla vasaras skatuves. 
 
11.mai
Latvijas grupa "Citi zēni" Eirovīzijas dziesmu konkursā izdarīja labāko, lai arī nespēja iekļūt finālā, šādu vērtējumu sniedza producents Juris Millers.
 
11.mai
Jau šovakar, 11. maijā, “Hanzas peronā” notiks grupas “Jungle” koncerts. Gandrīz pēdējā brīdī noskaidrojies, ka to iesildīs pašmāju “Gada albuma ‘2021” izdevēji, grupa “Rīgas Modes”.
 
11.mai
Līdz šim praktiski nezināmais pašmāju progresīvās mūzikas projekts “Jar Of King”, kura sastāvā ir Artis Apinis un Artūrs Patetko, izdevis debijas albumu ar astoņām instrumentālām kompozīcijām.
 
11.mai
15.maijā plkst.19 Ogres novada Kultūras centrā izskanēs Operetes teātra teatralizētā GALĀ programma «Musique d'amour» («Mīlestības mūzika»). Tajā īpašo viesu statusā piedalīsies Kijivas (Ukraina) Nacionālā akadēmiskā operetes teātra soliste Mariana Bodnar (Maryana Bodnar), izcilais vijolnieks Raimonds Ozols un tenors Guntars Ruņģis.
 
10.mai
Liepājnieku “vītolfermas” piektais studijas albums nācis klajā pēc grupas kārtējiem radošajiem uzplūdiem.
 
10.mai
"Galvenais, lai "Citi Zēni" nepārcenšas visā un lai tas pūlis viņu vietā nokliedz to "pussy" kā iecerēts. Ja būs klusums, tad būs melni...," ierakstā mikroblogošanas vietnē "Twitter" savas sajūtas pirms "Citu zēnu" uzstāšanās pauda Lauris Reiniks.
 
10.mai
Lai izteiktu atbalstu Ukrainas tautai, jaunu dziesmu “We Will Rebuild Ukraine” un tās un video publicējusi grupas “Franco Franco” sastāvā iepazītā mūziķe Elizabete Vētra. Šī ir viņas pirmā solo dziesma.
 
10.mai
Dienā, kad tika atzīmēta Eiropas diena, un kas šogad Latvijā tika noteikta par Krievijas agresijā pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu, tas ir, 9. maijā, rokgrupa “Inokentijs Mārpls” nākusi klajā ar dziesmu „Okupantu blūzs”.
 
10.mai
Jau šodien, 10.maijā, notiks pirmais "Eirovīzija" pusfināls, savukārt 12.maijā - otrais pusfināls, bet 14.maijā lielais fināls, kad tiks noskaidrots, kura valsts plūks uzvaras laurus!
 
10.mai
Šo otrdien, 10. maijā, pulksten 22 tiešraidē no Turīnas gaidāms Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā Latvijas pārstāvju, grupas “Ciri zēni” dziesma “Eat Your Salad” izskanēs kā otrā.
 

Komentētākie