Izklaide

6.mai
Grupas un albuma nosaukums, kas neatstāj visai daudz vietas iztēlei – “Purva Metāls” tiešām ir smagās mūzikas grupa, bet viņu izdotais “Purva Metāls” – šī projekta pirmais minialbums jeb EP, kuri iekļautas piecas kompozīcijas.
 
6.mai
Kad pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem «Mikrofona» dziesmu aptaujā izskanēja grupas «Krasts» dziesma «Tavas saknes tavā zemē», tā kļuva par vienu no Atmodas laika patriotisma un tautas emocionālā pacēluma muzikālajiem simboliem.
 
5.mai
Aprīļa pēdējo dienu karstākais jaunums pasaules mūzikā – britu rokgrupas “Royal Blood” trešais studijas albums, kurš jau pirms tā iznākšanas tika pieteikts kā viens no 2021. gada, iespējams, pašiem nozīmīgākajiem rokalbumiem.
 
5.mai
Grupai “Saldās sejas” sadarbībā ar dziedātāju Igo tapusi dziesma “Maijā”, kas ir ikmēneša dziesmu projekta “12” turpinājums. Tās mūziku šoreiz kopīgi rakstījuši Tomass Kleins un Guntars Račs, bet dziesmas vārdus - Račs un Igo.
 
5.mai
Sveicot Garkalnes novada iedzīvotājus Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo visas dienas garumā muzikālas pastaigas laikā ar Imanta Kalniņa dziesmām viesojās 16 novada ciemos.
 
5.mai
Militārais mantojums mūsdienu sabiedrībā ir maz pazīstams, taču pamazām aktualizējot tā vēsturisko nozīmi un radot jaunus tūrisma objektus, mūsdienu sabiedrība tiek mudināta labāk iepazīt Latvijai nozīmīgos vēsturiskos aspektus. Šā gada 23. aprīlī apmeklētājiem tika atklāts Ventspils militārā mantojuma tūrisma objekts – 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis.
 
4.mai
Kā bērnu mīļāko ēdienu - picu varam padarīt par ne tikai garšīgu, bet arī veselīgu un uzturvielām bagātu ēdienu?  Atklāj Bērnu slimnīcas uztura speciālistei un kustības "Ēstprieks" ēdienkartes līdzautorei Lizetei Pugai un  šefpavārs Lauris Aleksejevs.
 
4.mai
Latvijas Televīzija šodien, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, piedāvās iespēju svinēt brīvību ģimenes lokā - izbaudīt sirsnīgus populāru mūziķu un aktieru ģimeņu priekšnesumus dārza svētku koncertā un ieklausīties stāstos par īpašajām dzimtu relikvijām un svētku svinēšanas tradīcijām.
 
4.mai
4. maijā plkst. 17.00 tiešsaistē no Rīgas Svētā Pētera baznīcas būs skatāms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts “Ziedu svētki”.
 
4.mai
Šajā pavasarī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētniecības projekta “Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021. gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība” ietvaros atklāti vēl pieci jauni pilskalni – Ļūbasta pilskalns, Sīķeles pilskalns, Veipieša pilskalns Daugavpils novadā, Vulānu pilskalns Riebiņu novadā, Keklišku pilskalns Ilūkstes novadā. 
 
4.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šodien rīko tikšanos tiešsaistē pirms došanās uz Nīderlandi, lai piedalītos 65.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, aģentūru LETA informēja Latvijas Televīzijā.
 
4.mai
Nacionālā Kino centra tradicionālais 4.maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau otro gadu notiks tiešsaistē portālā filmas.lv.
 
4.mai
Šodien Latvija atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Iepriekšējos gados šajā dienā tika svinēti Baltā galdauta svētki. Šogad, tāpat kā pērn, epidemiloģiskās situācijas dēļ, baltā galdauta svētkus drīkst svinēt vien ģimenes lokā. Taču šodien, ja vien laika apstākļi atļauj, var doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 10 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
 
3.mai
Covid-19 pandēmijas dēļ otro gadu pēc kārtas atcelti tradicionālie Minhenes alus svētki "Oktoberfest", pirmdien paziņojis Bavārijas federālās zemes premjerministrs Markuss Zēders.
 
3.mai
Hiphopa grupa “ReQi” un uz grupas “Tumsa” bāzes izveidotā grupa “Pēc tumsas” par godu valsts svētkiem radījusi jaunu dziesmu “Latvijai”. Tā ir kā dāvana Latvijai tās 31. neatkarības atjaunošanas gadadienā.
 
3.mai
Šo otrdien, 4. maijā, pulksten 20:45 kanāls TV3 un Radio Star FM aicina skatītājus uz kopīgām svinībām svētku koncertā “Svinot Latviju!”. To vadīs brāļi Rihards un Oskars Leperi, un koncertā uzstāsies vairāk nekā 80 mūziķi.
 
3.mai
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētku laikā, 3. un 4. maija vakarā Saulkrastu kultūras centrs aicina uz skaistu pastaigu Baltajā kāpā, kur būs vērojams iedvesmojošs Latvijas valsts brīvībai veltīts izgaismojums. Laika posmā no plkst. 21. 30 – 01.00 sākot no ieejas Baltajā kāpā, būs apskatāms sarkanbaltsarkanos toņos veltīts izgaismots svētku sveiciens, kas papildināts ar atbilstošu muzikālo noformējumu. Tāpat arī Baltās kāpas koka laipas takās izkārtas simtiem gaismiņas, dodot iespēju novadniekiem un pilsētas viesiem mierpilni un nesteidzīgi izbaudīt svētku pastaigu Saulkrastu pilsētā, informē Saulkrastu kultūras centra administrācija. Visiem Baltās kāpās apmeklētājiem no plkst. 21.00 – 01.00 nebūs jāmaksā par stāvlaukuma izmantošanu.
 
2.mai
Sporta deju pasniedzējs Viktors Mironovs, kuru vairums Latvijas iedzīvotāju iepazina pēc šova "Dejo ar zvaigzni", kanāa 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" aizkustinājis ar stāstu par pieredzi, ko guvis laikā, kad bijis jābaidās par savu veselību.
 
2.mai
Jau vēstīts, ka 21. aprīlī Elizabete II atzīmēja savu 95. dzimšanas dienu, taču izrādās, ka karaliene svin divas dzimšanas dienas, raksta "Mirror".
 
2.mai
63 gadus vecā aktrise Šārona Stouna fotosesijā žurnālam "Elle Spain" pozējusi tērpusies vien baltā krekliņā un apakšveļā, atgādinot par savu slavenāko lomu filmā "Pamatinstinkts.
 
2.mai
Dziedātāja Sabīne Berezina kanāla STV pirmā! raidījumā "Kad viņas satiekas" atklājusi, ka šobrīd dzīvo kopā ar saviem vecākiem, kamēr vīrs Atis Geiba devies uz Somiju.
 
2.mai
Karaliskās ģimenes biogrāfe Andžela Levina paredz, ka Velsas princis, kļūstot par karali, izvēlēsies racionālāku karaliskās ģimenes modeli, pilnībā nošķirot Hariju un Meganu, raksta "Mirror".