Izklaide

26.nov
Pavisma jaunā skanējumā apvienojušies jaunie un talantīgie mūziķi Ed Rallidae, Justiblvck un SKVR: “underground” stilā ieturētā dziesma “11:11” tapusi dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” 2019. gada sesijā.
 
26.nov
Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova izdevusi jaunu dziesmu “Mums viss vēl būs”, ko varētu dēvēt arī par dziesmotu mierinājumu šajā Covid-19 ierobežojumiem pārpilnajā laikā.
 
26.nov
Latvijas spēļu izstrādātājs "Beetroot Lab" izveidojis mobilo spēli "Dystopia: Contest of Heroes", kas tapusi sadarbībā ar jauktās cīņu mākslas (MMA) zvaigzni Konoru Makgregoru un viņa aģenta pārstāvēto "Paradigm Sports Management", informēja "Beetroot Lab" līdzdibinātājs Dāvis Ziediņš.
 
25.nov
Pirmajā Adventē, 29.novembrī, pilsētā iemirdzēsies Ziemassvētku egles, kultūras centros un dievnamos skanēs koncerti, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
 
25.nov
Uz nākamā gada 8.oktobri pārcelts grupas "Hurts" koncerts Arēnā Rīga, kurš sākotnēji bija plānots 25.martā. Covid-19 pandēmijas neprognozējamās attīstības un ierobežojumu dēļ ir bažas par tāda mēroga koncerta īstenošanu jau pavasarī, tāpēc visu vērienīgo turneju grupa nolēmusi pārcet uz nākamā gada rudeni.
 
25.nov
Latviešu producents MT$ laidis klajā debijas albumu “Homemade”, kurā apvienotas deviņas elektronikas un “lo-fi” hiphopa noskaņās ieturētas kompozīcijas. “Kopš darbojos ar mūziku, esmu centies apošņāt dažādus mūzikas stilus, un man ir bijis grūti iekļauties tikai viena žanra rāmjos. Strādājot pie šī ieraksta, es centos šo īpašību pārvērst par trumpi.
 
25.nov
ASV pirmā lēdija Melānija Trampa gatavojas Ziemassvētkiem, sagaidot Baltā nama galveno svētku rotu.
 
24.nov
Prestižās ASV mūzikas balvas "Grammy" žūrija otrdien izziņoja šā gada godalgu pretendentu vārdus, atklājot, ka uz vislielāko balvu skaitu - deviņām - pretendē amerikāņu popzvaigzne Bejonse.
 
24.nov
Latvijas Televīzija (LTV) savā koncertu ciklā “Koncerts Z studijā” turpina ievilināt teicamas grupas – sestdien, 28. novembrī, te uzstāsies “Astro’n’out”.
 
23.nov
Pirms daudziem gadiem anša (īstajā vārdā Ansis Kolmanis) vārds lika tikai vienaldzīgi paraustīt plecus – kārtējais latvju reperis varen plašajā latvju reperu armādā, taču tagad situācija ir kardināli mainījusies, un oktobra beigās klajā nākušo albumu “Liela māksla” var bez pārspīlēšanas dēvēt par vienu no gada gaidītākajiem mūzikas lieldarbiem. Jāatgādina, ka ansis plašāku auditoriju un repa troni iekaroja ar 2017. gadā izdoto albumu “Balzams”, kas ieguva “Zelta mikrofonu” kā 2017. gada labākais pašmāju repa ieraksts, tika nominēts Austras balvai kā viens no desmit labākajiem latviešu mūzikas 2017. gada ierakstiem un ieguva gada straumētākā latviešu mūzikas ieraksta titulu “DigiTop 100” topā, bet dziesmu nometnē “RigaLive” radītā un kopā ar Kristīni Pāži ieskaņotā dziesma “Zemes stunda” straumēšanas servisos atskaņota vairāk nekā 5,6 miljonus reižu. “Liela māksla” pēc skaita ir ceturtais studijas albums anša karjerā.
 
22.nov
Joki sagatavoti no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
22.nov
“Zelta mikrofona” konkursa “Ondo.lv Mūzikai” pirmās kārtas uzvarētāja Diona Liepiņa izdevusi savu jauno dziesmu “Nestunda” un klipu tai, kas kļuvis iespējams, pateicoties šajā konkursē iegūtajai naudas balvai 1000 eiro apmērā.
 
22.nov
Dienu pēc valsts svētkiem savu pēc skaita otro albumu klajā laida Zaķis, kurš dēvēts “par dziesminieku ar plašu dvēseli un māku ieskatīties savās “apenēs”” (tā viņš piesaka sevi pats).
 
22.nov
“Roks par neatkarību”, “Roks pret militārismu”, dziesmotā revolūcija un pat Atmoda – savulaik mūzikai sabiedriskās domas veidošanā un atbalstīšanā bija tikpat liela nozīme kā medijiem. Vai tā ir arī šajos laikos? Kā kur.
 
22.nov
«Mūsu senči ir teikuši, ka cilvēkam nav jācenšas apgaismot visu pasauli – pietiks, ja viņš pats kļūs mazlietiņ gaišāks. Un es tam pilnībā piekrītu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Leonīds Lencs. Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, viņš saņems balvu «Par mūža ieguldījumu teātra mākslā».
 
22.nov
Suns Preslijs, kurš pirms četriem gadiem tika pamests, atradis jaunas mājas Floridā, ASV, kur tam nodrošināts luksusa dzīvesveids - tūkstošiem dolāru vērti tērpi, manikīrs, restorānu apmeklējumi un pat personīgais dizaineris.
 
21.nov
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sadarbībā ar Luminor banku aicina mūsdienu amatniecības meistarus, kas iepriekš ir piedalījušies klātienes tirdziņos un izgājuši komisijas pārbaudi, pieteikties dalībai virtuālajā gadatirgū www.egadatirgus.lv.
 
21.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Blumbergs un Vītoliņa, Gupalo un Kalniņš, Dailes aktieru karaliste un visi JRT aktieri
 
20.nov
2020. gada 20. novembrī darbu uzsācis virtuālais "Laimas" labdarības namiņš, kurā ikviens ir aicināts palīdzēt sagādāt prieku un sarūpēt svētkos tik ļoti kārotās dāvanas kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un talantu attīstīšanai 1 200 bērniem no 11 Latvijas pilsētām un novadiem.
 
20.nov
Īsi pirms valsts svētkiem sintīroka grupa “Dani Ryan” no Rīgas izdevusi jaunu dziesmu “Komett”, kas ir jau trešais singls no topošā grupas albuma “Party!”, kas iznāks pavisam drīz – jau nākamajā nedēļā.