Izklaide

15.aug
Piektdien un sestdien, 16. un 17. augustā, Liepājā pie jūras, aizsargājamā piekrastes teritorijā – Dienvidu fortos (Klaipēdas ielā 138) – notiks Klusuma festivāls mūzikas skaņās.
 
15.aug
Japānis Masaki Nakagava, kurš pavisam drīz plāno viesoties mūsu valstī, publicējis trīs latviešu dziesmu izlasi.
 
14.aug
Otrdien, 13. augustā, Rīgas Latviešu biedrības namā 100 gadu jubilejā tika sveikta aktrise Elvīra Baldiņa. Visvecākajai latviešu aktrisei, kura spēlēja Jaunatnes teātrī līdz tā slēgšanai 1992. gadā, simt gadu apritēja 11. augustā. Bet divas dienas vēlāk viņai bija vārda diena, un tad arī tika sarīkotas vērienīgas svinības.
 
13.aug
Ko darīt nedēļas nogalē vai atvaļinājumā? Aizbrauc uz Šauļiem! Būsiet pārsteigti, cik šeit daudz aizraujošu lietu, izklaižu un iespēju patīkami un interesanti pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Ja trūkst ideju, iegriezieties visitsiauliai.lt vai Tūrisma informācijas centrā.
 
13.aug
Kādas viensētas sienu dekori, kas veidoti pudeļu korķiem Maltā, Latgalē.
 
13.aug
Ieņēmumi par pagājušajā mēnesī Rīgā notikušā britu popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerta biļetēm bijuši vairāk nekā trīsarpus miljoni eiro, liecina ASV žurnāla "Billboard" interneta vietnē publiskotā informācija.
 
12.aug
Rīgas Zooloģiskā dārza "Āfrikas savannas" ekspozīcijā varēs apskatīt arī vienas no mazākajām antilopēm pasaulē - kērka dikdikus, informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.
 
12.aug
Kanādā kāda sieviete izglābusi suni no nāves. Zelta retrīvers saimnieks bija uzbarojis savu mīluli un vēlējies no dzīvnieka šī iemesla dēļ tikt vaļā, to iemidzinot. Taču Kaiu izglāba sieviete, kura palīdzēja dzīvniekam tikt vaļā no liekā svara.
 
12.aug
Pagājušajā nedēļā rudenīgos laika apstākļos ar pasākumu Daugavas krastā savu jauno rudens sezonu atklāja Tet telekanāli STV Pirmā! un 360TV.
 
12.aug
Dāņu vecās skolas “hard & heavy” brigāde “Volbeat” pastāv jau teju divus gadu desmitus. Tā izveidota 2001. gadā Kopenhāgenā, un savas pastāvēšanas laikā izdevusi jau septiņus studijas ierakstus.
 
11.aug
Vakar, 10. augustā visas dienas garumā Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls "Liepājas vasara" norisinājās Rundāles pilī, piedāvājot klausītājiem izbaudīt vairākus izmeklētas kamermūzikas koncertus, iedvesmojošu sarunu ar personībām, kas komentārus neprasa, kā arī simfoniskās mūzikas koncertu ar virtuozām solistēm un kulminācijā gaismas nokrāsu un mūzikas skaņu piedzīvojumu naksnīgajā Rundāles pils rožu dārzā. Vienas dienas festivālu Rundāles pils Baltajā zālē ievadīja ļoti īpašs kamermūzikas koncerts čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova izpildījumā, ko papildināja muzikologa Oresta Silabrieža vienmēr aizraujošais stāstījums. Festivālā "Liepājas vasara" Ivars Bezprozvanovs, kas ir nozīmīga personība uz Latvijas mūzikas skatuves, svin 50. jubileju. Viņa radošā bilance apliecina patiesu veltīšanos mūzikai – tie ir tūkstoši operu un baleta izrāžu, simti kamermūzikas koncertu, desmiti solo ar orķestri. Turpat Baltajā zālē klausītāji varēja piedzīvot fantastisku Liepājas mežragu kvarteta aizrautīgo uzstāšanos. Mūziķi festivālam bija sagatavojuši programmu ar Bocas, Mocarta, Moltera, Brāmsa un Verdi, kā arī ar Morikones un Šova mūziku. Rundāles pils Zelta zālē šiem koncertiem sekoja saruna par tēmu "Bauda un pienākums", ko risināja mākslas vēsturnieks un gleznotājs, Rundāles pils bijušais direktors Imants Lancmanis, muzikologs un Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumu vadītājs Orests Silabriedis, kā arī filozofijas doktors, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Igors Šuvajevs. Pēcāk skatītāju stāvgrūdām pilnā pils Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā kopā ar daudzu Itālijas mūzikas konkursu laureāti, arfisti Dārtu Tisenkopfu un šī gada Lielās mūzikas balvas ieguvēju, klarnetisti Annu Gāgani atskaņoja gan Mendelszona Itāļu simfoniju un Debisī "Sakrālo un laicīgo deju" arfai ar stīgu orķestri, gan arī Mocarta 29.simfoniju un Vēbera Pirmo Klarnetes koncertu. Festivāls "Liepājas vasara" Rundāles pilī kulminēja ar burvīgu barokālu vasaras vakaru naksnīgajā pils rožu dārzā, kur klausītāji piedzīvoja muzikāli maģisku gaismu un skaņu performanci Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – čellista Leona Veldres, arfistes Dārtas Tisenkopfas, pirmo vijoļu grupas koncertmeistares Līgas Baltābolas un vijolnieces Baibas Lasmanes, kā arī gaismu meistara Mārtiņa Feldmaņa izpildījumā. No pils balkona rožu dārzu piepildīja Leklēra, Baha, Skarlati, Brāmsa un Mortari mūzika, kas noslēdzās ar brīnumskaistu lietus deju.
 
10.aug
Dziedātājs un radio raidījumu vadītājs Mārtiņš Ruskis publicē savu pirmo dziesmu no rudenī gaidāmā dziesmu albuma, kurā būs iekļautas jaunas Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmas, kā arī abu autoru, agrāk publicētu, skaņdarbu jaunas versijas. Dziesmas studijā “Factory Sounds Studio” producē Gints Stankevičs.
 
9.aug
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".