Izklaide

16.sep
Stockmann šoruden atdzīvina modi īpašā un neparastā veidā: šodien pirmo reizi Rīgas kanālā notika Stockmann rudens modes skate. Modes skates laikā braucienā ar plostu pa Rīgas kanālu devās 15 modeļi tērpos no jaunās rudens apģērbu kolekcijas. Viņu vairāk nekā pusstundu garajam stila ceļojumam ikviens interesents varēja sekot līdzi gan kanālmalā. Īpašās modes skates tapšanā piedalījās arī vairāki Stockmann rudens stila vēstneši. Muzikālo noformējumu veido mūziķi Maija un Reinis Sējāni, savukārt modes skates scenogrāfijā rudens interjera un dizaina aktualitātes ienesīs interjera arhitekte Anda Ozoliņa. Radošajā komandā darbojas arī horeogrāfe Elīna Gediņa un modeļu aģentūras Vacatio Studija modeļi.
 
16.sep
Ekoloģiskās mūzikas ansamblis “Ducele” pabeidzis darbu pie sava albuma, kurā jaunās skaņās ieskaņotas leģendārās trimdas latviešu grupas “Trīs no Pārdaugavas” līdera Viļņa Baumaņa dziesmas. Albums būs pieejams komplektā ar Noras Ikstenas un Viļņa Baumaņa grāmatu par šo grupu un nāks klajā 6. oktobrī.
 
16.sep
Latvijas Televīzija (LTV) izsludinājusi pieteikšanos pēdējo gadu lielākajam talantu šovam “Ko tu proti, Latvija?”. Līdz 4. oktobrim vietnē www.lsm.lv/kotuproti ikvienam ir iespēja pieteikt savu talantu, turklāt šoreiz ar vārdu “talanti” domātas prasmes visplašākajā to nozīmē, nevis tikai latvju zemē jau līdz apnikumam ierastie dziedātāji un dejotāji.
 
16.sep
Latviešu alternatīvā un indīroka grupa „Purple Negative” laidusi klajā savu otro minialbumu ar nosaukumu „Happy”, tajā iekļautas piecas dziesmas. Albuma prezentācijas koncerts notiks šosestdien, 19. septembrī, Kaņepes Kultūras centrā.
 
15.sep
Ja klausītājiem, kuri ar Merilina Mensona daiļradi iepazinušies tikai pēdējos trīs albumos, parādītu publikācijas, kas par šo vīru tika rakstītas 90. gadu beigās pēc perfekto albumu „Antichrist Superstar” (1996) un „Mechanical Animals” (1998) izdošanas, kā arī šā gadsimta sākumā pēc vai pirms Mensona koncertiem, viņi droši vien būtu neizpratnē – par ko vispār stāsts?! Šis mūzikā relatīvi rāmais kungs – skandalozs šokrokeris, kurš vainojams netiešā kūdīšanā uz pašnāvībām, baznīcu dedzināšanas, sātanisma un kā tikai vēl ne? Tas nevar būt!
 
15.sep
Ar savu pirmo solosinglu “Tam vienam” klausītājus pārsteidzis džeza un popmūzikas aprindās pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, kurš ir arī džezfanka grupas “Very Cool People” pastāvīgais dalībnieks. Dziesmai uzfilmēts arī humorīgs videoklips.
 
15.sep
Latvijai nevajadzētu palielināt robežvērtību, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, no 16 uz 25 Covid-19 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šādu nostāju šorīt Latvijas Radio pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
15.sep
ASV pirmo reizi kopš 80.gadiem pārdots vairāk skaņuplašu nekā kompaktdisku, liecina Amerikas Ierakstu nozares asociācijas (RIAA) dati.
 
14.sep
Šo ceturtdien, 17. septembrī, Lielajā ģildē uzstāsies etnomūzikas apvienība „Tautumeitas”, kas sava interesantā muzikālā formāta dēļ ir iekarojusi klausītāju sirdis gan Latvijā, gan visā pasaulē. Šoreiz šī būs īpaša uzstāšanās.
 
14.sep
Pašlaik jau dziesminieka kategorijā teju vai ieskaitāmais mūziķis Ainars Mielavs jau labu laiku iepriekš solīja, ka uz savu 60 gadu jubileju laidīs klajā jaunu studijas albumu. Vīrs un vārds – 10. septembrī, tieši Ainara dzimšanas dienā, dienasgaismu ieraudzīja “220 volti” ar desmit jaunām dziesmām.
 
13.sep
Šā brīža latvju repa līderis ansis publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ savu solo koncertu, kurš bija paredzēts 7. novembrī koncertzālē “Palladium”, pārcelis un sadalījis divos jaunos koncerta datumos - 20. un 21. novembrī.
 
13.sep
Dārza svētki aizraus gan lielus, gan mazus, piedāvājot iespēju piedalīties iedvesmu sarunās, meistardarbnīcās, koncertos, apmeklēt mājražotāju tirdziņu, kā arī svētku noslēguma koncertu, kur uzstāsies Babītes novada jauktais koris "Maska" un diriģents Jānis Ozols.
 
13.sep
Šī gada ierobežojumi ļoti būtiski ietekmēja tūrisma iespējas. Ņemot vērā to, ka dažādās zemēs bija ļoti atšķirīgi epidemioloģiskie ierobežojumi, tūrisma braucienu piedāvājumā parādījās arī pilnīgi jaunas iespējas. Viens no šādiem maršrutiem bija kruīza braucieni no Rīgas uz Ālandu salām.
 
13.sep
«Es biju no tiem, kuriem dīkstāves laikā bija diezgan liela depresija, jo domāju, ka tas var ievilkties tik ilgi, ka savas dzīves laikā diez’ vai ar savu profesiju vēl nodarbošos. Lai arī ar prātu mēģināju ticēt, ka tā jau nebūs, mana emocionālā puse to tiešām uztvēra ļoti saasināti,» atzīst Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Piektdien, 18. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde – titulloma britu autora Roberta Aika lugas «Ārsts» iestudējumā, ko no angļu valodas tulkojis un iestudējis režisors Gatis Šmits.