Izklaide

14.jūl
Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.
14.jūl
Vasara ir aktīvākā kāzu sezona – tieši šajā laikā pāri visbiežāk izvēlas noslēgt laulību. Kā liecina modes un izklaides centra “Rīga Plaza” veiktā aptauja, 83% respondentu patīk apmeklēt citu kāzas. Tomēr vairāk nekā pusei gatavošanās to apmeklēšanai šķiet apgrūtinoša – šādu viedokli visbiežāk paudušas sievietes, kā arī aptaujātie vecumā no 30 līdz 39 gadiem.
14.jūl
Nākamās nedēļas nogalē, 19. un 20. jūlijā, Lucavsalā notiekošajā festivālā “Positivus” būs iespēja vērot no Ukrainas speciāli atvesto unikālo izstādi “Ukraine in Miniature”, kā arī uzstāsies divas ukraiņu grupas. Sadarbībā ar biedrību “Tavi Draugi” un “Music Saves Ukraine”, apmeklētāji tiks aicināti ziedot dažādām atbalsta iniciatīvām Ukrainā.
14.jūl
Pagājušajā nedēļā Rīga bija nokļuvusi labprātīgā džeza gūstā – te risinājās pēc skaita 24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas ritmi”. Ārzemnieki tā laikā demonstrēja savu augsto profesionālo meistarību, bet mūsējie – gan to, gan arī savas pēdējā laika novitātes.
13.jūl
Gada pēdējā ceturksnī Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla “Rīgas Ritmi” piedāvātā rudens koncertsērija “Art of Riga Jazz”, kuras ietvaros uzstāsies vairāki starptautiski atzīti pianisti. Tostarp poļu izcelsmes kanādiešu pianiste Alexandra Streliski, kura ir ievērojama filmmūzikas meistare un kuru uzskata par celmlauzi mūsdienu klasiskās mūzikas pasaulē.
13.jūl
Patriotiskas garšas tetovējumi – vai tas ir šīs vasaras trends? Nav divu domu, jo mūsu redakcija jau atkal saņēmusi ziņu no “Food Union”, ka šovasar jau otrais cilvēks ir informējis uzņēmumu par to, ka uz sava ķermeņa iemūžinājis tā ražoto gardumu – biezpiena sieriņu “Kārums”.
13.jūl
Atcelts vienīgais grupas “The Smile” koncerts Baltijas valstīs, kas bija paredzēts 13. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē. Grupa informējusi, ka atceļ visu augustā ieplānoto Eiropas turneju Džonija Grīnvuda slimības dēļ.
13.jūl
Vēl pirms pāris gadiem neviens Cēsīs nespēja iedomāties, ka gadiem nīstos metālistus apbalvos un godinās. Tagad tas ir noticis, un jau trešo gadu 13. jūlijā Vaivē notiek smagās mūzikas festivāls agrāk ar nosaukumu "Zāģis", tagad ar nosaukumu "Zombifests".
13.jūl
Pasaules līmeņa festivāls Rīgā – tā no lielformāta reklāmas plakātiem brēktin brēc “Positivus Festival” pieteikumi. Jāatzīst, ka tas nav īpaši pārspīlēts, jo “pozitīvie” nudien piedāvā pasaules līmeņa muzikālo notikumu – cits jautājums, ka tā mērķauditorija lielākoties ir gados jauna un ar specifisku gaumi, taču, objektīvi vērtējot, tas nemazina “PF” kvalitāti.
12.jūl
Īsi pirms bēdīgi noslēgtā olimpiskā kvalifikācijas turnīra basketbolā mūziķis Aivars Birzmalis izdevis jaunu dziesmu “Basketbola vasara”. Tā ir kā veltījums visiem esošo un topošo basketbolistu vecākiem, kuri noteikti saklausīs dziesmā kādu pazīstamu stāstu, kā arī ikkatram, kuram šis sporta veids ir tuvs, un, protams, visiem basketbolistiem.
12.jūl
Jaunā latviešu grupa “Idille”, kuru veido Rūdolfs Daņiļevičs, Gunārs Gaumigs, Kristiāns Kosītis un Ralfs Brieze, nodevusi klausītāju ausīm savu otro singlu ”Pāri upei”. “Tā ir alternatīvā kantrī/folka stila dziesma par cerību un vilšanos pilno ceļu līdz saviem sapņiem,” – tā to raksturo mūziķu pārstāvji.
12.jūl
Festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala” ir kļuvis par nozīmīgu notikumu Baltijas reģionā, kas ik gadu dod iespēju uzstāties arī Eirovīzijas dalībniekiem. Arī šogad tādu būs vesela virkne.
11.jūl
Lietuvas galvaspilsētā Viļņā 25. jūlijā jau trešo gadu notiks festivāls “Jauns kā Viļņa”, kurā ar bezmaksas (!) koncertu vienā no pilsētas lielākajām zaļajām zonām – Viņģa parkā (Vingio parkas) – uzstāsies britu popzvaigzne Rita Ora.
11.jūl
Gaidot savu līdz šim lielāko koncertu, kas notiks 31. augustā Mežaparkā, grupa “Jumprava” izdevusi jaunu singlu un tā video. “Interneta dzīvnieks” ir dziesma, kas būs iekļauta arī šogad gaidāmajā albumā “Jumprava 2024”.
11.jūl
Jau šajā nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. jūlijam, Līgatnes pagastā, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” tiks ieskandināts mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba”. Šogad apmeklētājiem tiks piedāvāts redzēt un dzirdēt ap 60 dažādus māksliniekus, kuri uz piecām skatuvēm pārstāvēs dažādus mūzikas žanrus un mākslas veidus.
11.jūl
Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, festivāls, cirks, radošais process, jubilejas kolekcija un piemiņas pasākums.
11.jūl
Dziļi sirdī zināt, ka ticat maģijai. Un neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks ir pagājis kopš maģiska rituāla, jūs nekad nepārstāsiet būt raganiski. Nebaidieties no šiem procesiem, jo šīs vieglās mīlestības burvestības atgādinās, ka maģijai nav jābūt sarežģītai, lai tā darbotos.
10.jūl
Holivudas zvaigzne Džordžs Klūnijs, kurš ir viens no vadošajiem līdzekļu vācējiem ASV Demokrātu partijai, trešdien aicinājis ASV prezidentu Džo Baidenu atteikties no kandidēšanas uz pārvēlēšanu amatā.
10.jūl
Dziedātājs Intars Busulis laidis klajā paša komponētu dziesmu “Es došos ārā”, pie viena aicinot uz koncertu Dzintaru koncertzālē, kas notiks 18. augustā.
10.jūl
Digitālā satura veidotāja Katrīne Vasiļevska raidījumā "Slavenības. Bez Filtra" ir devusies uz Mika Galvanovska koncertu, kurā viņai bija izdevība aprunāties ar dažiem slaveniem viesiem.
10.jūl
Pirmo reizi kāda neatkarīga mūzikas grupa no Latvijas realizējusi vērienīgu solo koncertu tūri Ķīnā – akadēmiskās mūzikas huligāni “Dagamba” priecēja klausītājus 11 pilsētās, uzstājoties koncertzālēs, kurās koncertus regulāri sniedz daudzi pasaulē populāri mākslinieki.
10.jūl
Aktrise Ināra Slucka viesojās raidījuma “Kad viņas satiekas”, kur dalās savās pārdomās par attiecību beigām un vienas valodas atrašanu attiecībās. Tāpat aktrise atklāj savas personīgās pieredzes un uzskatus, kas atspoguļo viņas skatījumu uz dzīvi un attiecībām.