Izklaide

11.sep
Ar izstādi "Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā" ceturtdien durvis vēra jaunais mākslas centrs Rīgā "Zuzeum". 2017.gadā dibinātais "Zuzeum" ir mākslas kolekcionāru un mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu investīcija Latvijas un visa Baltijas jūras reģiona mākslas infrastruktūrā. Tā dibināšanas mērķis ir Latvijas mākslas popularizēšana starptautiskā kontekstā. Jaunās telpas un izstāžu zāles arvien augošo Zuzānu kolekciju padarīs pieejamu visplašākajai sabiedrībai. "Zuzeum" ēka, kas pēc arhitekta un inženiera Edmunda fon Trompovska projekta 1910.gadā celta kā korķa fabrika, ir Zuzānu kolekcijā pārstāvēto darbu un vairāku mākslinieku paaudžu laikabiedre, akcentēja Zībārte. Tā funkcionējusi jau tad, kad Rīgā darbojās pirmie modernisti un tika dibinātas mākslas skolas.
 
11.sep
Šo sestdien, 12.septembrī, dīdžeja [Ex] da Bass veidotā un vadītā “EHR” radio šova “Party Service” ekskluzīvā klubu tūre viesosies Jēkabpils naktsdzīves epicentrā – klubā “Luiize”.
 
11.sep
Ceturtdien Jūrmalā kāpās iepretī Aspazijas ieliņai, atklāts vides objekts "Aspazija kāpās", kas veltīts izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai. Skulptūra atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Skulptūra kāpās ir saskatāma arī no Aspazijas mājas verandas loga.
 
11.sep
Jaunu radio singlu un arī videoklipu izdevusi muzikālā apvienība “Nowhere in Space”. Tas saucas “Vairāk” un tapis kopā ar dziedātāju Kasparu Zlidni.
 
10.sep
ISSP Galerijā notika Andreja Strokina personālizstādes "Kosmiskās skumjas" atklāšana.
 
10.sep
Augsto tehnoloģiju lielvalsts Japāna nekautrējās par sevi atgādināt Latvijai ar piedāvājumu nopirkt no Japānas kaut mazliet zaļās tējas.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
9.sep
Burkānu kūkas recepte no "Rimi Gardēžiem".
 
9.sep
No šodienas līdz svētdienai Latvijas Nacionālajā dabas muzejā norisinās tradicionālā rudens izstāde "Sēņu dienas 2020", un tajā konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki. Sēņu izstādē Dabas muzeja speciālisti piedāvās iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību. Katru dienu tiks ievākts jauns materiāls un atrastās sēnes būs sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās - ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās -, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids. Izstādes tapšanas procesā jau daudzu gadu garumā izveidojusies jauka sadarbība ar apmeklētājiem - pateicoties aicinājumam nest uz izstādi savus atradumus, mikologu rokās nonākuši patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri, atzina muzejā. "Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, gaidīsim arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma," aicināja muzeja sēņu pētniece Inita Dāniele.
 
9.sep
Par godu aizejošajai vasarai (vai no bēdām par šādām šī gadalaika beigām) grupa “Rīgas Modes” šo sestdien, 12. septembrī, uzstāsies peldošajā kultūras un mākslas centrā “Noass”.
 
9.sep
Skotu alternatīvā roka trio “Biffy Clyro” itin bieži esam redzējuši arī mūsu pusē. Piemēram, 2012. gada novembrī viņi uzstājās koncertzālē “Palladium”, bet pirms trīs gadiem Lucavsalā iesildīja pašu Deivu Grolu ar “Foo Fighters”.
 
9.sep
Lai vairotu daudzveidību un taisnīgu pārstāvniecību kino nozarē, ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija noteikusi stingrus jaunus kritērijus filmām, kas pretendēs uz "Oskara" ceremonijas galveno balvu.
 
9.sep
Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesma "Veltījums dzejniekiem" ir pateicība tiem, kuri cauri laiku laikiem palīdzējuši uzturēt latvisku garu un spēcinājuši mūs grūtos brīžos.
 
9.sep
Vietu piepildījums lidmašīnās pagājušajā nedēļā sarucis līdz 38%, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja lidostas "Rīga" Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.
 
9.sep
Ar jaunu sparu sākuši skanēt aicinājumi boikotēt ASV studijas "Disney" jauno filmu "Mulana", plašākai sabiedrībai uzzinot, ka daļa filmas uzņemta Ķīnas Siņdzjanas reģionā, kas kļuvis bēdīgi slavens ar plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret musulmaņiem.
 
8.sep
Pirmdien Imantā notika labdarības festivāls "Bērnu rīts 2020". Festivālu vadīja Edgars Toretto un Roberto Meloni. Tajā piedalījās Marija Naumova, Lauris Reiniks, Roberto Meloni, Aija Andrejeva, Andris Kivičs, Chaina, Nātre, Kristaps Zutis, Deniss un Baiba Reine, kā arī iluzionists Robijs Trankalis. Festivāla auditorija bija Rīgas bērnu namu audzēkņi, tajā piedalījās aptuveni 130 bērni un audzinātāji no sešiem Rīgas bērnu namiem.
 
8.sep
Viena no šā brīža spēcīgākajām (varbūt arī pati spēcīgākā) postgrandža brigādēm “Bush” uz savu astoto studijas albumu faniem lika gaidīt trīs gadus – “The Kingdom” priekštecis “Black And White Rainbows” tika izdots 2017. gada martā.
 
8.sep
Nedēļas nogalē Ventspils Reņķa dārzā notika Latvijas suņu audzētāju federācijas organizētā starptautiskā šķirnes suņu izstāde.
 
8.sep
Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža (poļu: Dłużniewo, latgaliešu: Dlužņovys muiža), agrāk Laizēnu muiža (poļu: Lajziny), atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 km attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstilā celta ēka, ko mēdz dēvēt arī par Jauno pili. Tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss. Muiža celta no ķieģeļiem un šķeltiem laukakmeņiem, muižas ēkā pēc renovācijas atjaunota lūgšanu telpa jeb kapela.