Izklaide

18.jun
Kinoteātris Splendid Palace, noslēdzot 95. jubilejas sezonu, ceturtdien, 20. jūnijā, aicina uz pasākumu Vasaras nakts ar Šekspīru – tas vienlaikus notiks divās zālēs, vienā tiks demonstrēta filma Romeo+Juliet, otrā – tiešraide no Vīnes valsts opernama, kurā notiks pirmizrāde jauniestudējumam Otello ar Aleksandru Antoņenko titullomā.
 
18.jun
Tehnoloģiju uzņēmums Huawei izsludina savu pirmo emocijzīmju (emoji) dizaina konkursu, kurā var piedalīties dizaineri no visas pasaules un kura mērķis ir ieviest rūpīgi izstrādātus, radošus un oriģinālus emoji, ar ko iepriecināt gan savus ilggadējos, gan jaunos lietotājus.
 
18.jun
Sestdien tirgus apmeklētājus pārsteigs dažāda veida aktivitātes - jau no plkst. 11:00 Nēģu laukumā norisināsies grilēšanas dueļi un degustācijas, kurās būs iespējams nogaršot dažādus Jāņu siera veidus, dažādās marinādēs grilētu gaļu, kā arī pašiem pagatavot tematiskus našķus uz uguns. Būs pieejama kroņu un vainagu pīšanas darbnīca, kurā katram būs iespēja tikt pie pašdarināta vainadziņa, savukārt ķermeni ar latviešu spēka zīmēm un citiem tautiskiem ornamentiem varēs izrotāt hennas darbnīcā.
 
18.jun
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā zvejnieka sēta “Vītolnieki” ielūdz uz Vasaras saulgriežu svinībām piektdien, 21. jūnijā no 17.00 līdz rīta gaismai.
 
18.jun
Nokļūt kosmosā un apskatīt Visumu savām acīm, tas ir daudzu cilvēku sapnis. Ieraudzīt Zemi visā savā krāšņumā un varbūt pat pietuvoties kādai zvaigznei vai planētai. Iespējams, ka tieši starp mums atrodas kāds, kurš nākotnē iepazīs kosmosa telpu. Tieši tāpēc zinātnes centrs AHHAA, kas atrodas tepat mūsu kaimiņos Igaunijā, Tartu, ir atklājis jaunu izstādi Ahhaa, skrējiens kosmosā!, kas stāsta par cilvēces lielāko vēlmi – vairāk ceļot un tālāk izzināt kosmosa plašumus.
 
18.jun
Viņš bija aktīvs, sportisks, draudzīgs un jautrs. Viņš mīlēja baudīt dzīvi un ņēma no tās visu, ko tā piedāvāja. Diemžēl arī to, kas neatgriezeniski sagrāva viņa psihi. Viņam bija tikai 23 gadi, kad pērn Līgo dienas priekšvakarā, 22. jūnijā, viņš labprātīgi šķīrās no dzīves. Pakārās. Tik skaudri, neticami un negaidīti aprāvās dzīvespriecīgā neretieša Māra Cepurīša dzīve.
 
17.jun
Vasara ir īstais laiks Latvijas brīvajiem saimniekiem ķerties pie sievas meklēšanas! Jā – tieši tā, klāt šova “Saimnieks meklē sievu” jaunās sezonas iepazīšanās raidījums, kurš TV3 būs skatāms šovakar, 17. jūnijā plkst. 21:00. Šajā raidījumā šova vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare ciemosies pie 10 brašiem, staltiem, darbīgiem, krietniem un pats galvenais – brīviem Latvijas saimniekiem, kas gatavi iepazīties!
 
17.jun
Pēdējos mēnešos kaleidoskopiskā ātrumā mainās ne tikai Latvijā valdošie laika apstākļi, bet arī par tiem vēstošās TV personības. Daži gan ar kaut ko iekrīt acīs uzreiz. Piemēram, kā jaunais LNT laika ziņu cilvēks Mārtiņš Spuris – viņš arī perspektīvās grupas Franco Franco bundzinieks.
 
16.jun
Sestdien ar rekonstruētā vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena „Brīvība” ierašanos Cēsu dzelzceļa stacijā atklāta Cēsu kauju simtgadei veltītā nedēļa.
 
15.jun
Vasara patiesi ir trakumu laiks, kad cilvēkiem itin viegli sanāk iekulties dažādās nepatikšanās!
 
15.jun
Vasaras saulgriežu vakarā, 21. jūnijā, Kocēnu novada pašvaldība aicina no tuvākām un tālākām malām sanākt Jāņa bērnus, lai no plkst. 21.00 Kokmuižas promenādē kopā izdzīvotu un tvertu saulgriežu burvību caur senlatviešu rituāliem, dziesmām un dančiem, kā arī meistarklasē darinātu savu īpašo vainagu.
 
15.jun
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Viktors (14211), savukārt no sieviešu vārdiem – Ludmila (13441).
 
14.jun
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
14.jun
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Džūkstes pasaku muzeju 22. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 ielūdz uz Līgo ieskaņas pasākumu Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās un turpat netālu esošajā Džūkstes pasaku muzejā. Pasākumā ikviens varēs uzzināt, vai tiešām “visa laba jāņuzāle” pīšanai vainagos, iemācīties uzpīt dabai draudzīgus vainagus, kā arī apgūt senas un mazāk senas rotaļas un spēles jestrākai saulgriežu svinēšanai.
 
14.jun
Jūrmalas pilsēta aicina uz Līgo pasākumiem 23. jūnijā, kas sāksies ar atjaunotās Mellužu estrādes atklāšanu un turpināsies ar līksmu līgošanu Mellužu parkā un Kauguru pludmalē.
 
14.jun
Pirms kāda laika "Pusnakts šovā septiņos" viesojās grupa "Instrumenti", kas mēģināja atminēt paši savas dziesmas. Vai tas izdevās?
 
14.jun
Austroungārijas karaliene Elizabete (Sisī), Edinburgas hercogs Filips Mauntbatens, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, britu rakstnieki Lorenss un Džeralds Dareli... Kura vieta Eiropā saistās ar šo cilvēku dzīvi un darbiem? Pieņemu, ka daži uzminēs – tā ir Grieķijai piederošā Korfu sala. Zaļākā no Grieķijas salām, kas skaisto skatu kolekcionāriem sagādās īstenu saldēdienu.
 
14.jun
Jau vairākus gadus līgotāji, kuriem tuvāka ir tradicionālā Jāņu svinēšana, pulcējas Rīgas augstākajā kalnā - Dzegužkalnā, kur arī šogad iedzīvotāji gaidīti Jāņu nakts svinībās, aicinot kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazīt latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
 
13.jun
Viesnīcā "Radisson Blu Latvija" mobilo sakaru operators "Latvijas mobilais telefons" iepazīstināja ar paveikto dronu tehnoloģiju attīstībā.