Izklaide

18.jan
Līgatnes dabas takas sestdien, 25. janvārī aicina zinātkāros un pēc piedzīvojumiem alkstošos dabas draugus uz nakts pārgājieniem, lai iepazītu zvēru noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā.
 
17.jan
Sagatavoti no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
17.jan
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Agnese (5836), savukārt no vīriešu vārdiem – Zigurds (1018).
 
17.jan
Vakar, 16. janvārī uz "Hanzas perona" skatuves kāpa Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Radio bigbenda mūziķi, kā arī dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs, lai klausītājus iepriecinātu ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu. Koncertā tika atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti šedevri, Lindas Leen skaņdarbi, Bjorkas un Maikla Bublē dziedāti hiti, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga opuss, kas tapis speciāli šai programmai. Programma pirmo reizi tika izpildīta 2019. gada vasarā festivālā "LNSO vasarnīca" Latgales vēstniecībā GORS (Rēzekne), izpelnoties skaļas publikas ovācijas. Koncerta diriģents – Guntis Kuzma.
 
17.jan
Lai gan tiek uzskatīts, ka “hard & heavy” ir 80. gadu mūzika, to joprojām visā pasaulē spēlē neskaitāmas jaunās un vairs ne tik jaunās grupas. Arī Latvijā, kur kā šī stila līderus no pēdējo gadu jaunpienācējiem gribētos minēt “Rebel Riot” un “Bloody Heels”.
 
17.jan
Madeirā ir vairāki simti levadu, kuru kopējais garums sasniedz 2170 kilometru. Dažas no tām vijas pa tik gleznainām vietām, ka tūristi tās izmanto kā pastaigu takas. Savukārt ekstrēmāk noskaņotie par takām izmanto kalnu kores un šauras strēles gar klints malām.
 
16.jan
15.janvārī Valmieras Viestura vidusskolas 4.A klases meitenes mājturības stundas laikā devās uz Valmieras Jaunatnes centru (VJC) “Vinda”, lai kopā ar VJC “Vinda” pulciņa “Rotaļlietu stāsts” vadītāju Vinetu Mūzi un viņu audzinātāju Ilzi Miglavu gatavotu auduma ligzdiņas Austrālijas krūmu ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem.
 
16.jan
Sagaidot jaunās filmas latgaliešu valodā "Piļsāta pi upis" ("Pilsēta pie upes") pirmizrādi kinoteātros 17. janvārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā filmas aizkadru video stāstu par kino un vēsturi. Aizkadru stāstā filmas radošā komanda – režisors un scenārija autors Viesturs Kairišs, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, aktieru atlases vadītāja Māra Liniņa, operators Gints Bērziņš un aktieris Gundars Āboliņš – skatītājiem atklās, cik svarīga ir vēsture un vai ir jebkādā veidā iespējams ietekmēt tās gaitu. "Piļsāta pi upis" ir filma latgaliešu valodā, kas tapusi pēc Gunara Janovska romāna ar tādu pašu nosaukumu. Filmas sižetā: Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos Ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.
 
16.jan
Šī gada 14. februārī pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Ēķa atklātās komēdijas "Klases salidojums" otrā daļa. Filmas radošā komandu piedāvā filmas treileri – ekskluzīvu video no trakā piedzīvojuma turpinājuma.
 
16.jan
Zelma Jēgere – šķiet, šobrīd vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā.
 
16.jan
Vakar, 15.janvārī, režisora Viestura Kairiša jaunākā filma "Piļsāta pi upis" piedzīvoja pirmizrādi Rīgas kinoteātrī "Splendid Palace".
 
16.jan
“Var salasīties daudz gudrību internetā, var klausīties citu sarunās, taču pa īstam saprast, kas ir alus, cik dažāds tas ir un kāds alus pašam patiesi garšo, var tikai garšojot un eksperimentējot. Alus festivāls, kur sabrauc daudzveidīgi un, lielākoties, citviet nesastopami amatalus meistari, ir īstā vieta, kur gūt savu saprašanu par amatalu, tā fantastisko daudzveidību un paša gaumi plašajā amatalus piedāvājumā,” pārliecināts ir darītavas «Labietis» un alus bāru «Miezis un kompānija» līdzīpašnieks Reinis Pļaviņš. Viņš atgādina, ka jau nākammēness savas īstās alus garšas meklējumu piedzīvojumam ikviens varēs ļauties vērienīgajā amatalus festivālā Riga Craft Beer Weekend.
 
16.jan
Jau ziņots, ka no 15. līdz 19. janvārim, Rīgā ar šovu "Crystal" viesojas viens no pasaulē lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem "Cirque du Soleil".
 
16.jan
Modes muzejā no 21. janvāra būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kuru tapšanas iedvesmas avots bijuši slaveni aromāti.
 
16.jan
Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālā 8. februārī piedalīsies Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, Bad Habits, DRIKSNA, Katrīna Bindere un Seleste. Tātad kopumā šī gada vienīgajā konkursa tiešraidē LTV1 par uzvaru “Supernovā” un tiesībām pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, cīnīsies deviņi dalībnieki.
 
15.jan
Ja tie, kuri vecāki par 50 gadiem, bieži apmeklē mākslas galerijas, muzejus, teātra izrādes un koncertus, tad, iespējams, viņi dzīvos ilgāk nekā vienaudži, kuri kultūras pasākumus neapmeklē, ziņo Reuters.
 
15.jan
Jau ziņots, ka no 15. līdz 19. janvārim, Rīgā ar šovu "Crystal" viesojas viens no pasaulē lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem "Cirque du Soleil".
 
15.jan
Pieci svarīgi fakti par EVAK (Eiropas veselības apdrošināšanas karti) un ceļojumu apdrošināšanu.