Izklaide

15.nov
Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē 2. un 3. decembrī atkal būs skatāms un klausāms komponista Kārļa Lāča mūzikla “Pūt, vējiņi!” jauniestudējums.
 
14.nov
Programmas “Kino un balets” noslēdzošajā seansā “Pirms priekškara” šo svētdien, 20. novembrī, pulksten 16 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks piecu īsfilmu pirmizrādes.
 
14.nov
Šo trešdien, 16. novembrī, uz “First Mir” naktskluba skatuves uzstāsies populārais kanādiešu mākslinieks un muzikālais producents Apashe. Viņš te ieradīsies savas “Renaissance II” pasaules koncerttūres ietvaros.
 
14.nov
Ar jaunu dziesmu “Pulksten 12” klajā nākusi šovā “X Faktors” iepazītā dziedātāja Diona Liepiņa, kura aktīvi gatavojas sava debijas mini albuma izdošanai, kas gaidāms 2023. gada pavasarī.
 
14.nov
Jaunā dziesminiece Kristiāna Millere, kura šogad izcīnīja “Grand Prix” balvu 2022. gada jauno izpildītāju konkursā “Saldus Saulīte”, nodevusi klausītāju vērtēšanai savu debijas singlu  “Vēstules”.
 
13.nov
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā šodien no plkst.11 līdz 15 svinēs Mārtiņdienu - ar Mārtiņu masku gājienu, Mārtiņdienas gaiļu izstādi, masku, puzuru, sveču darināšanas darbnīcām, kalēja amata demonstrējumiem, rotaļām, dančiem, informē muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.
 
13.nov
Dziedātājs Jānis Stībelis (pazīstams arī kā J Stever) ikdienā pārvietojas ar automašīnu, kā ganu labu un ērtu pārvietošanās līdzekli mūziķis atzīst arī velosipēdu. Radio Latviešu Hiti Youtube šovā “Braucam?!” sarunā ar dziedātāju Kato Jānis atklāj, ka reiz piedzīvojis nopietnu autoavāriju. Mašīna vairs nebija lietojama.
 
13.nov
Atzīmējuši Mārtiņdienu, Lāčplēša dienu un vīru kopas “Vilki” 30. gadadienu, latvju bāleliņi svinētkārām acīm pavērās apkārt, kas vēl būtu atzīmējams un gratulējams, un atminējās, ka tūliņ, tūliņ taču būs Valsts proklamēšanas diena. “Eu, bet šajos svētkos mums uzrunu teiks tas pats vecais, visiem apnikušais premjers, ja? Jauna nebūs, nē, nemaz?” mazliet vīlušies, pārprasīja bāleliņi.
 
12.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krasovska, Jančevska un Lepers, Lancmanis un Blumbergs, Sidorova, Matvijenko un «Raxtu raxti»
 
12.nov
Šonedēļ savu debijas mini albumu “Vēl aizvien man sapņos” klajā laidusi jaunā dziedātāja Grēta Grantiņa, kas plašākai publikai kļuva pazīstama pēc uzvaras TV3 šova “X faktors” ceturtajā sezonā. Viņas virzība augšup gada laikā bijusi tik strauja, ka šķiet – tas tiešām var notikt tikai sapņos.
 
11.nov
Rudens koncertsērijā “Art of Riga Jazz” Latvijas Radio 1. studijā 9. decembrī uzstāties pieteikusies itāļu jaunā džeza apvienība “XY Quartet”.
 
11.nov
Mākslas darbu kolekcija, kas bija piederējusi kompānijas "Microsoft" līdzdibinātājam Polam Alenam, ir pārdota izsolē par 1,6 miljardiem ASV dolāru, kas ir jauns rekords.
 
10.nov
Par latvju ārtroka (vismaz viņi sevi paši pozicionē šajā žanrā) apvienības “Perestroika” debijas albumu apskatniekam pilnas ausis piežūžoja mūzikā drēbi saprotoši ļaudis, tā kā nebija, kur sprukt – nācās vien iepazīties ar šī dīvainā nosaukuma grupas daiļradi. Uzreiz jāsaka, ka labi vien bija, ka piežūžoja, jo ar šo projektu nudien ir vērts iepazīties tuvāk.
 
10.nov
Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” ar prieku paziņojusi, ka viena Latvijas svētku lielkoncerta vietā notiks divi! Proti, izsludināts papildkoncerts, līdz ar to tagad “Raxtu Raxti” pasākumi plānoti 18. novembrī Dailes teātrī pulksten 14 un 19.
 
10.nov
Jaunā dziedātāja Grēta Grantiņa, kas kļuva plašāk pazīstama pēc uzvaras “X Faktora” ceturtajā sezonā, izdevusi debijas mini albumu “Vēl aizvien man sapņos”.
 
9.nov
“Arēnā Rīga” 18. novembrī plānotais grupas “Rammstein” līdera Tila Lindemana soloprojekta koncerts tomēr nenotiks – otrdien tika publiskota informācija, ka tas pārcelts uz nākamā gada rudeni.
 
9.nov
Par Latvijas lielāko hiphopa apvienību “Kreisais Krasts” runāts, dzirdēts un rakstīts daudz un ilgi, šīs daudzgalvainās komūnas sastāvā ietilpstošie reperi laiduši klajā albumus viens pēc otra, bet, kas to būtu domājis, ka viens no tās dibinātājiem Pionieris, īstajā vārdā Juris Šteinfelds, pats joprojām ir bez šāda vēsturiskā ieraksta savā CV! Nu šī netaisnība ir likvidēta, un klausītāji beidzot sagaidījuši Pioniera debijas albumu.
 
8.nov
Pagājušajā nedēļā klajā nāca mūziķes un dziesmu autores Martas Grigales jeb vienkārši Martas otrais studijas albums – pat neticas, ka kopš viņas pirmā pilnmetrāžas albuma “Lietas, kas notiek manā galvā” izdošanas apritējuši tikai nieka divi gadi, pa šo laiku taču noticis tik ārprātīgi daudz! Kopumā deviņas dziesmas plus interlūdija kopā ar vīru, sitamo instrumentu meistaru Kasparu Grigali, tostarp radiostacijās izskanējušās “Mīlestības kontrabanda” (tā albumā ielikta ar pirmo numuru), “Terapijā” un Ukrainas kara kontekstā tapusī “Filma, ko negribu redzēt”.
 
8.nov
Pirms pāris nedēļām, aprakstot amerikāņu metālkora grupas “Lamb Of God” lielisko albumu “Omens”, šo rindu autors pavaimanāja, ka 18. novembrī grupa uzsāk tūri pa Eiropas valstīm, sākot ar Dāniju un turpinot ar Zviedriju, Somiju, Poliju, Vāciju u.c. zemēm, gada beigās apciemojot arī Britu salas utt., bet Baltijai met līkumu. Kaķa lāsti tomēr debesīs kāpj – 2023. gada sākumā “dieva jēri” uzstāsies arī pie mums!
 
8.nov
Alternatīvās kultūras kafejnīcā “Leningrad” uzsākts slēgšanas mēneša festivāls, kura laikā tiks piedāvāta intensīva dažādu mūzikas pasākumu programma.
 
7.nov
Viens no pagājušās nedēļas karstajiem jaunumiem (tādu bija vismaz trīs) latviešu mūziķu izdoto albumu frontē - dziedātāja un dziesmu autora Krisa Noa jeb Chris Noah (īstajā vārdā Krists Indrišonoks) “Sony Music Finland & Baltics” paspārnē klajā nākušais minialbums. Tajā iekļautas sešas dziesmas, kuras Kriss producējis kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri Kristoferu Herisu. Tiesa, pilnībā jaunas ir tikai četras – “Only Yours” un “Sunboy” jau pietiekami padzīvojušās pa radiostacijām, turklāt pēdējā pat tik ļoti, ka koncertos tai braši dzied līdzi klausītāju pilnās zāles ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.