Izklaide

11.aug
Vakar, 10. augustā visas dienas garumā Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls "Liepājas vasara" norisinājās Rundāles pilī, piedāvājot klausītājiem izbaudīt vairākus izmeklētas kamermūzikas koncertus, iedvesmojošu sarunu ar personībām, kas komentārus neprasa, kā arī simfoniskās mūzikas koncertu ar virtuozām solistēm un kulminācijā gaismas nokrāsu un mūzikas skaņu piedzīvojumu naksnīgajā Rundāles pils rožu dārzā. Vienas dienas festivālu Rundāles pils Baltajā zālē ievadīja ļoti īpašs kamermūzikas koncerts čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova izpildījumā, ko papildināja muzikologa Oresta Silabrieža vienmēr aizraujošais stāstījums. Festivālā "Liepājas vasara" Ivars Bezprozvanovs, kas ir nozīmīga personība uz Latvijas mūzikas skatuves, svin 50. jubileju. Viņa radošā bilance apliecina patiesu veltīšanos mūzikai – tie ir tūkstoši operu un baleta izrāžu, simti kamermūzikas koncertu, desmiti solo ar orķestri. Turpat Baltajā zālē klausītāji varēja piedzīvot fantastisku Liepājas mežragu kvarteta aizrautīgo uzstāšanos. Mūziķi festivālam bija sagatavojuši programmu ar Bocas, Mocarta, Moltera, Brāmsa un Verdi, kā arī ar Morikones un Šova mūziku. Rundāles pils Zelta zālē šiem koncertiem sekoja saruna par tēmu "Bauda un pienākums", ko risināja mākslas vēsturnieks un gleznotājs, Rundāles pils bijušais direktors Imants Lancmanis, muzikologs un Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumu vadītājs Orests Silabriedis, kā arī filozofijas doktors, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Igors Šuvajevs. Pēcāk skatītāju stāvgrūdām pilnā pils Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā kopā ar daudzu Itālijas mūzikas konkursu laureāti, arfisti Dārtu Tisenkopfu un šī gada Lielās mūzikas balvas ieguvēju, klarnetisti Annu Gāgani atskaņoja gan Mendelszona Itāļu simfoniju un Debisī "Sakrālo un laicīgo deju" arfai ar stīgu orķestri, gan arī Mocarta 29.simfoniju un Vēbera Pirmo Klarnetes koncertu. Festivāls "Liepājas vasara" Rundāles pilī kulminēja ar burvīgu barokālu vasaras vakaru naksnīgajā pils rožu dārzā, kur klausītāji piedzīvoja muzikāli maģisku gaismu un skaņu performanci Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – čellista Leona Veldres, arfistes Dārtas Tisenkopfas, pirmo vijoļu grupas koncertmeistares Līgas Baltābolas un vijolnieces Baibas Lasmanes, kā arī gaismu meistara Mārtiņa Feldmaņa izpildījumā. No pils balkona rožu dārzu piepildīja Leklēra, Baha, Skarlati, Brāmsa un Mortari mūzika, kas noslēdzās ar brīnumskaistu lietus deju.
 
10.aug
Dziedātājs un radio raidījumu vadītājs Mārtiņš Ruskis publicē savu pirmo dziesmu no rudenī gaidāmā dziesmu albuma, kurā būs iekļautas jaunas Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmas, kā arī abu autoru, agrāk publicētu, skaņdarbu jaunas versijas. Dziesmas studijā “Factory Sounds Studio” producē Gints Stankevičs.
 
9.aug
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
9.aug
Kāds pastnieks no Arizonas štata ASV parādījis, kādos apstākļos nākas strādāt pat karstākajās vasaras dienās. Auto salonā zem vējstikla dienas gaitā saules staros var pat uzcept steiku.
 
9.aug
Latviešu arhitekts Austris Mailītis projekta "Koku Opera.Vējgāzes" laikā, izmantojot tikai koku, būvēs koncertzāli Somijas mežā, informēja pasākuma organizatoru pārstāve Marta Krivade.
 
9.aug
Tūristiem Grodņa ir pilsēta, kurā viena iespaidiem piesātināta diena ir pietiekami ilgs laiks, ko pavadīt skaistākajā Baltkrievijas pilsētā. Tā Grodņa tiek dēvēta. Vietējie patrioti pārdzīvo, ka Grodņā vēsturisko ēku eiroremonts ir sasteigts un paviršs, tādējādi liekot zaudēt pilsētas patieso seju. Grodņu var skatīt katrs pēc savām interesēm, bet tad jāzina, kurp doties. Ja gribas saprast, kas ir nozīmīgs vietējiem iedzīvotājiem, tad, gribi vai negribi, jāseko tūristiem piedāvātajām norādēm.
 
9.aug
Vakar, 8. augustā neformālā gaisotnē norisinājās ikgadējā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonda dalībnieku, draugu un atbalstītāju tikšanās, piedaloties bijušajam Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim, viņa kundzei, LNSO patronesei Ivetai Vējonei, LNSO fonda līdzdibinātājiem Ilzei Aizsilniecei un Jānim Jenzim, kā arī LNSO direktorei Indrai Lūkinai. Tikšanās laikā tika pārrunāti iepriekšējā pusgada notikumi, kā arī iezīmēti nākotnes mērķi un jaunā programma. Tajā skaitā festivāls "LNSO vasarnīca", kas no 23. – 25. augustam norisināsies Rēzeknē. Muzikālo noskaņu pasākumam piešķīra LNSO klaviertrio ar talantīgajiem māksliniekiem – čellisti Daci Zālīti-Zilberti, vijolnieku Induli Cintiņu un pianistu Mārtiņu Zilbertu. Kopā viņi izpildīja Astora Pjacollas temperamentīgos skaņdarbus "Četri gadalaiki", izpelnoties plašas publikas ovācijas.
 
9.aug
Franču aktieris Alēns Delons pirms dažām nedēļām pārcieta insultu (smadzeņu trieku) un pašlaik atveseļojas Šveicē, ceturtdien paziņoja viņa vecākais dēls Entonijs Delons.
 
9.aug
Kas tās vēl tādas, gribas jautāt. Izklausās aizdomīgi. Bet pietiek iegūglēt, un var atrast gan informāciju, gan attēlus, gan receptes. Aukstās zupas kūku mode nāk no Lietuvas, kur divas radošas konditores izdomāja, patentēja un padarīja populāru aukstās biešu zupas jogurta torti. Tagad parādās arvien jaunas sāļo jogurta kūku versijas.
 
9.aug
Medijs "Daily Mail" publicējis video, kurā redzams, kādu izklaidi atradusi kāda suņa saimniece un viņas mīlulis. Izskatās, ka abiem iet pie sirds suņa skraidīšana, taisot ciet un vaļā durvis.
 
8.aug
9.augustā Lastādijas kvartālā (Turgeņeva ielā 15) norisināsies Vegānfestivāla ieskaņu koncerts, kurā uzstāsies Rihards Saule, Kris & Oz un Simple Man. Pasākuma mērķis ir aizvadīt vakaru labas mūzikas, gardu uzkodu un dzērienu pavadībā, vācot ziedojumus Vegānfestivāla organizēšanai.
 
8.aug
Pieredzējusī dziedātāja Daido (viņas vārda un uzvārda pilno versiju var tikai iekopēt no interneta, nevis atcerēties un/vai izrunāt – Dido Florian Cloud de Bounevialle O’Malley Armstrong) šogad var svinēt apaļu jubileju kopš saviem pirmajiem panākumiem, par kādiem uzskatāms viņas debijas albums “No Angel”, kas izdots 1999. gadā.
 
8.aug
Ņemot vērā aizvien pieaugošo Latvijas lidsabiedrības airBaltic pakalpojumu popularitāti Lietuvā, airBaltic par godu Lietuvai radījusi īpašu krāsojumu Airbus A220-300 lidmašīnai. Tagad airBaltic lidmašīnu Airbus A220-300 ar reģistrācijas numuru YL-CSK rotā Lietuvas karoga krāsas, kā arī tā nodēvēta galvaspilsētas Viļņas vārdā.
 
8.aug
Pirms dažiem gadiem pasaulē lielu interesi raisīja dizaineru radīti "facekini", kas būtībā ir peldkostīmi, kas sedz ne vien ķermeni, bet pat seju.
 
8.aug
Kāda kompānija Ķīnā sākusi jaunu biznesu. Proti, viņi izdomājuši pārdod dažādu mākslīgi veidotu formu augļus.
 
8.aug
Līga Rīdere, kura plašāku atpazīstamību guvusi pēc dalības šovā "X Faktors" klausītājiem prezentē savu jaunāko muzikālo veikumu.