Izklaide

17.jun
Šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja, kara plosītā Ukraina, nespēs nākamgad sarīkot konkursu, piektdien pavēstīja Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU), piebilstot, ka izskata jautājumu, vai konkursu varētu rīkot otrās vietas ieguvēja Lielbritānija.
 
16.jun
Dailes teātrī 18. un 19. jūnija koncertos tiks atskaņotas albumā “Ziedonis. Lācis. Vīrieši.” iekļautās dziesmas, kuras speciāli rakstītas katram izpildītājam. Koncertos piedalās labi zināmi dziedātāji, aktieri un mūziķi - Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs.
 
16.jun
Tuvojoties Valmiermuižas etnomūzikas festivālam (tas notiks 17. – 18. jūnijā), kārtējās izlases “Sviests” klajā nākšana šķiet gluži vietā, lai arī šis pasākums ir atteicies no sviesta savā nosaukumā (burtiskā nozīmē). Taču mūzikas izdevniecība “Lauska” gan ne, tai “Sviests” (un droši vien arī sviests) joprojām ir cieņā.
 
16.jun
Jau šo sestdien, 18. jūnijā, Liepājas kultūrvietā „Wise” notiks pankroka lielkoncerts par godu jaunā „PND” albuma „Nenosaukts” iznākšanai. 
 
16.jun
Jāņu tuvošanās laiks ir pateicīgs ne vien Jāņu zāļu vākšanai rotāšanās nolūkos, bet arī dažādu ārstniecības augu ievākšanai. Kādi ārstniecības augi ir aktuāli un vācami šajā laikā un kādiem nolūkiem tos lieto? Kuras Jāņu zāles ir piemērotākās vainagiem un mājas rotāšanai? Kāda piesardzība jāievēro, vācot augus? Stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
16.jun
Pirms nepilna gada klajā nāca bērnu un vecāku nu jau ļoti iemīļotā lācēna Ričija Rū interaktīvā grāmatiņa “Ričijs Rū rīko koncertu”. Vienlaicīgi tika izdota Laura Reinika un viņa vecmāmiņas Veronikas Reinikas 11 jaunu dziesmu albums.
 
16.jun
Atjaunojot deju ansambļa “Daiļrade” dibinātājas un ilggadējas mākslinieciskās vadītājas Silvas Štelfas iedibināto tradīciju, 18. jūnijā plkst. 18.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks RKTMC “Mazā ģilde” visu paaudžu deju kolektīvu lielkoncerts “Vidusvasaras dzīvestības”. Koncertu vadīs bērnu tautas deju ansambļa “Dzintariņš” absolvente aktrise Zane Burnicka. Koncerta veidotājs - vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš.
 
16.jun
Priecīgā un pacilātā noskaņojumā, ar aktīvu skatītāju līdzi dziedāšanu un dejošanu, dažādām radošajām darbnīcām, lieliskiem muzikāliem priekšnesumiem, virkni konkursu skatītājiem un nomierinošu jūras šalkoņu fonā – sestdien, 11. jūnijā, Bērzciema jūras krastā aizvadīti Jaunie Mazjūras cerību un mīlestības svētki “Iebrien manā saulrietā”, uz kuriem kā galvenie mākslinieki aicināja Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā Jūdze”.
 
16.jun
15. jūnijā ar grupas "Citi zēni" koncertu tirdzniecības centra "Domina Shopping" C skvērā tika atklāts "Vasaras mūzikas festivāls". "Citi zēni»" pēc koncerta sniedza autogrāfus un fotografējās ar faniem, sakot lielu paldies klausītājiem par lielo atsaucību. Festivāls turpināsies šodien ar čellu grupas "Dagamba" koncertu, savukārt piektdienas vakara ballīti iegriezīs grupa "Musiqq". Pasākuma apmeklētājus pirms un pēc koncerta ar dažādu mūziku iepriecināja DJ Magnuss Eriņš; apmeklētājiem tika piedāvātas uzkodas un vasarīgi dzērieni. Biļetes uz ceturtdienas un piektdienas koncertiem vēl pieejamas "Biļešu Paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī Dominas informācijas centrā - ar 10% atlaidi.
 
16.jun
Sestdienas vakarā uz festivāla “Saldus Saule” skatuves kāps projekts “Rudens vēju muzikants”.
 
16.jun
16. jūnijā plkst.18 Domina Shopping grāmatnīcā "Polaris" ASV dziedātāja un mūziķe, aktrise, mūzikas producente, "krievu roka krustmāte" Džoana Stingreja (Joanna Stingray) Rīgā prezentēs savu grāmatu "Red Wave: An American in the Soviet Music Underground" (“Sarkanais vilnis. Amerikāniete padomju mūzikas pagrīdē”). Viesu tulks būs viņas draugs, mūzikas kritiķis Aleksandrs Kans, nesen izdotās grāmatas “Galvenās 20. gadsimta dziesmas. No diksilenda līdz hiphopam” autors.
 
16.jun
Ielīgošana Andrejsalā ar "Grodiem" Ukrainas bēgļu kopienas centrā "Common Ground"
 
15.jun
Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks, reperis un bītmeikers Kaizers izdevis savu debijas solo albumu, kura prezentācija notiks 18. jūnijā Tallinas ielas kvartāla “Angārā”. Uz skatuves Kaizeram pievienosies viņa senie repa cīņu biedri, tostarp no apvienībām “Kreisais Krasts” un “Prospekti”, kā arī īpašie viesi.
 
15.jun
Ar komisku dziesmu par cilvēka un suņa mīlestību debitējis ansamblis “kases grāvējs”, kura rindās – un arī šīs jokdziesmas klipā – var redzēt vairākus pazīstamus cilvēkus.
 
15.jun
Jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris” publicē jaunu dziesmu “Kur tu biji, alutiņ” un aicina sastapt grupu vairākos ielīgošanas laika un vasaras koncertos.
 
15.jun
Rīgā līgošana notiks vairākās vietās - Grīzņkalnā, Vērmanes dārzā, Brasas apkaimē, Ēbelmuižas parkā, Rātslaukumā, Doma laikumā un citur.
 
15.jun
Šodien, 15. jūnijā, ar grupas “Citi Zēni” koncertu tirdzniecības centrā “Domina Shopping” sāksies trīs dienu “Vasaras mūzikas festivāls”. Pasākuma producenti informē – sakarā ar laikapstākļiem ir mainīta festivāla norises vieta: visi koncerti notiks tirdzniecības centra C skvērā, iepretim J. Zemitāna tiltam (nevis uz A autostāvvietas jumta).
 
14.jun
23.jūnijā no plkst.18 Raiskuma parkā (Cēsu novadā) skatītāji tiek aicināti uz vērienīgu Līgo nakts koncertu - veltījumu "Limuzīnam Jāņu nakts krāsā". Tajā dažādu paaudžu aktieri ar dziesmām atgriezīsies filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" mājās - Raiskumā, kur pirms vairāk nekā 40 gadiem uzņemta leģendārā filma. Pēc koncerta - balle līdz rīta gaismai.
 
14.jun
Nacionālajā Kino centrā noslēdzies 2022.gada jaunu filmu ražošanas konkurss ar pieejamo finansējumu EUR 1 982 472; atbalstīti 16 filmu projekti - piecas spēlfilmas, septiņas dokumentālās filmas un četras animācijas filmas.
 
14.jun
Ja e-pastu par kādu jaunu projektu atsūta reperis rolands če, tad ir vērts iepazīties ar tā saturu. Ko tad viņš vēsta? “Viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes pašmāju reperiem Steps izdod savu otro studijas albumu “Slikc Sunc”. Albums tapis iepriekšējā pusotra gada laikā, tajā bez Stepa kā viesmākslinieki ir dzirdami lielākie vārdi Latvijas repmūzikā, tai skaitā ansis, Ozols, rolands če, Prusax, xantikvariāts un citi.”
 
14.jun
Lai gan tikai 1. jūlijā ar koncertu Saulkrastu estrādē sāksies grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, šīs nedēļas sākumā “labvēlīgie” jau “piedraudējuši” saviem cienītājiem ar rudeni un publiskojuši rudens tūres datumus.
 
14.jun
Izskanējis trešais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas deviņos koncertos pulcēja gandrīz 80 latviešu, ukraiņu un igauņu mākslinieku. No koncertu biļešu ieņēmumiem un ziedojumiem savākti jau vairāk kā 20 000 eiro, kas tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam – humānajai, medicīnas un aizsardzības palīdzībai.