Izklaide

30.aug
Nākamais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Roterdamā, piektdien ziņo Nīderlandes raidorganizācija NPO.
 
30.aug
Šogad maijā bijušais Zemessardzes speciālo uzdevumu vienības (SUV) komandieris, atvaļinātais pulkvežleitnants Vilis Skuja saņēma Viestura ordeni. Lai cik pieticīgi viņš pats vērtē savus nopelnus mūslaiku Latvijas bruņoto spēku tapšanā, apbalvojumu V. Skuja bija pelnījis jau sen. Taču visiem šķita, lai nu kurš, bet Vilis valsts augsto apbalvojumu jau sen ir saņēmis. Nevar būt, ka nav!
 
30.aug
Ik pa pāris gadiem pirms Jāņiem jeb uz etnomūzikas festivāla “Sviests” norises laiku tiek apkopota atbilstoša nosaukuma postfolkloras dziesmu izlase, kas gan nenozīmē, ka to var klausīties tikai ap saulgriežiem – laba folklora ir laba folklora jebkurā gadalaikā.
 
30.aug
Šķiet, pateicoties populārajam Kaudzītes Matīsa dzejolim par brūklenāju, kas pastāvīgi zaļot rauga nenoskārstai vajdzībai, spoži tumšzaļās mētriņas raisa pārdomas par zūdošo un paliekošo, saistās ar skumjiem dzīves brīžiem, ar kaut ko vienlaikus gaišu un sērīgu. Tomēr lasīt brūklenes ir patīkami. Pēc tām nav jābrien purvā vai jālaužas cauri dzelkšņiem.
 
30.aug
Anna Novika ir 92 gadus veca Rugāju novada Lazdukalna Skujenieku iedzīvotāja. Vecumdienas viņa vada savas meitas Zigrīdas aprūpē. Iepriekš kādu laiku bija dzīvojusi pie otras meitas Birutas Gaigalavā. Var teikt, ka meitas savā starpā konkurē, kura ņems pie sevis mammu. Pati Anna smej, ka viņa ir vērtīga, viņai, lūk, ir pensija.
 
30.aug
Laiku pa laikam medijos un sociālajos tīklos parādās virsraksti, kuros dažādās kombinācijās dominē vārdi «apkrāpj tūristus».
 
30.aug
Teksasā uzņemts video, kurā dzirdams, kā mazs kaķēns, kurš meklē sev jaunas mājas drīzāk izklausās līdzīgāks pīlei nekā kaķim.
 
29.aug
Blogeris Rojs, plašāk zināms kā "Pipars", sadarbībā ar rehabilitācijas centru POGA organizēja tradicionālo labdarības burgeru ballīti.
 
29.aug
Latvijā Dārzeņus un augļus uzturā vairāk lieto sievietes, turpretim sēnes - vīrieši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
 
29.aug
Pavisam svaigs albums – hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” darbs “Tilts” tika izdots 22. augustā.
 
29.aug
Londonā durvis vērusi luksus klases viesnīca, kur katrs no numuriņiem veidots divos stilos.
 
29.aug
Ar krāšņu ceremoniju, klātesot daudzām kino pasaules spožākajām zvaigznēm, trešdien atklāts Venēcijas kinofestivāls, tomēr zināmu disonansi svētku noskaņā šogad izraisījusi ažiotāža ap Romāna Polaņska filmas iekļaušana festivāla skatē. Festivālā, kas tiek uzskatīts par starta platformu "Oskaru" nominācijām, piedalās vairāki Holivudas "smagsvari", arī Breds Pits, Džonijs Deps, Kristena Stjuarte, Merila Strīpa un Skārleta Johansone. Kritiķi festivāla rīkotājiem pārmet, ka no konkursa skates 21 filmas tikai divas režisējušas sievietes. Pārmetumus izpelnījušās arī atlasītās filmas. Festivāla direktors Alberto Barbera atklāšanas preses konferencē aizstāvēja lēmumu konkursa skatē iekļaut Polaņska darbu, sakot, ka Polaņskis ir "viens no pēdējiem meistariem, kas joprojām ir aktīvs Eiropas kino". 76.Venēcijas festivāls tika atklāts ar japāņu režisora Hirokazu Koreedas filmu "La Verite" ("Patiesība") ar franču aktrisēm Katrīnu Denēvu un Žiljetu Binošu galvenajās lomās. Polaņska vēsturiskais trilleris par ebreju izcelsmes franču virsnieka Alfrēda Dreifusa vajāšanu "J'accuse" ("Es apsūdzu") pirmizrādi pieredzēs piektdien. 86 gadus vecais režisors pats festivālu neapmeklēs, ziņu aģentūrai AFP sacīja Polaņska pārstāvis. Holivudas lielbudžeta filmu vidū lielāko interesi, domājams, izraisīs "The Joker" ("Džokers") ar komiksu varoņa Betmena ienaidnieka izcelsmes stāstu. Hoakins Fīnikss šajā kino darbā atveido galveno lomu. Potenciālo "Oskara" pretendentu vidū ir Stīvena Soderberga filma par Panamas dokumentu skandālu "The Laundromat" ("Veļas mazgātava"). Vēl viens gaidīts kino notikums ir zinātniskās fantastikas filmas "Ad Astra" pirmizrāde. Tajā galvenā loma ir Bredam Pitam. Festivāls noslēgsies 7.septembrī.
 
28.aug
Latvju reperis Nātre (īstajā vārdā Jānis Līcītis) pieskaitāms pie šī žanra veterāniem, jo aktīvi darbojas jau vairāk nekā desmit gadus – savulaik pielicis roku pie apvienības “Kreisais Krasts” pirmsākumiem, darbojies arī projektā “Savs i savs” u.c. Pirmais miksteips "Streetshop Mixtape Vol. 1", kas radies kopdarbā ar Ozolu, datējams ar 2008. gada maiju, pēc tam sekojuši vēl vairāki ieraksti.
 
28.aug
Ar labiem panākumiem no Rumānijā notiekošā TV konkursa “Cerbul de” Aur atgriezies dziedātājs Ralfs Eilands – viņš izcīnījis otro vietu un ieguvis Sudraba briedi.
 
28.aug
Aizvadītajā nedēļā ASV likumsargi steigušies palīdzēt skunsam, kura galva iesprūdusi jogurta traukā.
 
27.aug
Kārtējo reizi aizvadīta kanāla MTV mūzikas balvu pasniegšanas ceremonija. Šoreiz tā notika Ņuarkā, ASV Ņūdžersijas štatā. Kā jau katru gadu, arī šogad slavenības nebiedza pārsteigt ar tērpu izvēli.
 
27.aug
Ceturtdien, 29.augustā plkst. 13.15 Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks jau deviņpadsmitais milzu Galapagu bruņrupuču celšanas un svēršanas pasākums.