Izklaide

4.okt
Šā gada "Baltijas zīmolu topā" Jūrmalas pilsēta saņēmusi apbalvojumu kā mīlētākā pilsēta Lietuvā, apsteidzot Rīgu, Tallinu un Klaipēdu. Baltijas mērogā Jūrmala ir trešā mīlētākā pilsēta, bet Latvijā - astotā mīlētākā pilsēta Baltijas pilsētu vidū.
 
4.okt
Latvijā populārs ir izteiciens – pāri dīķim, ar to domājot Baltijas jūras otru krastu. Kad Portugālē stāvi uz augstas klints okeāna krastā, tad runāt par dīķi nenāk ne prātā. Tīri instinktīvi tu apjaut stihijas vareno spēku.
 
4.okt
"Pusnakts šova septiņos" veidotāji zināmās latviešu dziesmas "ietērpuši" jaunās skaņās. Kā tās skan, klausies video!
 
4.okt
Mūsdienu pasaulē itin viss, tostarp literārā "karte", kurā dzīvojam, plūst uz priekšu tādā tempā, ka šķiet: nekas vairs nav ilglaicīgs - kur nu vēl kādas grāmatas panākumi. Taču ir daži izņēmumi - tie, kurus, laikam paejot, sākam vispirms piesardzīgi un tad arvien noteiktāk dēvēt par klasiku. Viens no šādiem fenomeniem, kas pasaules literārajā ainā ienācis uz palikšanu, ir tā dēvētais Harija Potera fenomens: septiņu grāmatu sērija, kas pirms divdesmit gadiem, burtiski, apgrieza kājām visas pasaules lasītāju priekšstatus par bērnu literatūru.
 
3.okt
Respektablais mūzikas izdevums “Billboard” alternatīvā metāla supergrupas “Korn” jaunāko studijas darbu bija ierindojis rudens gaidītāko albumu skaitā, kas nav nekāds pārsteigums. Daudz dīvaināk, ka amerikāņu topā šis ripulis knapi ielīdis Top 10. Pēc skaita „The Nothing” ir jau trīspadsmitais šīs grupas studijas albums (tajā ir 13 kompozīcijas, un tas nāca klajā 13. datumā) un interesanti, ka 12 no 13 tās albumiem tikuši desmitniekā – to nespēja tikai 1994. gadā izdotais debijas ripulis. Protams, grupas ziedu laiki ir tālā pagātnē, ja precīzāk – tie beidzās ap gadsimtu miju un tā sākumu, kad topā bija “nu-metal” un “crossover”, unmodi diktēja tādi “Korn” albumi kā “Follow The Leader” (1998), “Issues” (1999) un “Untouchables” (2002).
 
3.okt
Šo svētdien, 6. oktobrī, Rīgas klubā „Melnā piektdiena” savas Eiropas koncerttūres ietvaros viesosies smagās mūzikas apvienība „Shokran” no Krievijas.
 
3.okt
Populārā zombijsāga "Staigājošie miroņi" uzsāk desmito sezonu. Tie seriāla varoņi kuri bija sākumā, visticamāk, vairs nebūs dzīvi sāgas nobeigumā. Tādēļ ir interesanti noskaidrot, kurš varonis postapokaliptiskajā pasaulē ir izdzīvojis visilgāk?
 
2.okt
Šo sestdien, 5. oktobrī, Rīgas klubā "Melnā Piektdiena" notiks alternatīvā metāla pasākums, kurā būs tā retā iespēja skatīt vaigā Vācijā bāzēto un Latvijā ne tik bieži redzēto, taču aiz dzimtenes robežām strauji atzinību gūstošo alternatīvā metāla grupu “Māra”, kā arī vēl trīs teicamas pašmāju apvienības – “Harta”, “Oghre” un “Mindesign”.
 
2.okt
Šodien Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notika filantropa Borisa Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā. Kā vēstīts, pēc smagas slimības sestdien mūžībā devies Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs. Viņš dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10.vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad - Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4.slimnīcā un Rīgas pilsētas 5.slimnīcā. Līdz 2008.gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs. 2010.gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.
 
2.okt
Pasaulē un arī latvju zemē pēdējos gados metālkora grupu ir savairojies tik daudz, ka, kā mēdz teikt, ķieģelim nav kur nokrist, lai kādai netrāpītu. Lūk, viena no pašām senākajām – masačūsetsiešu piecinieks “Killswitch Engage”, kas pastāv jau divdesmit gadus, un šajā laikā paguvis saražot astoņus studijas albumus.
 
1.okt
Sabiliešu grupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” astotais studijas albums, kas tiks stiprināts ar trim grupas 25 gadu pastāvēšanas jubilejas atzīmēšanas koncertiem 4. oktobrī koncertzālē “Hanzas Perons” Rīgā, 11. oktobrī Valmieras koncertzālē un 19. oktobrī Liepājā, kultūras namā “Wiktorija”.
 
30.sep
Šo ceturtdien, 3. oktobrī, smagās mūzikas cienītāju ceļš vedīs uz koncertzāli “Palladium”: pēc 14 gadu pārtraukuma ar koncertu Latvijā atgriežas viena no skandalozākajām un iespaidīgākajām mūsdienu grupām “Behemoth”.
 
30.sep
Pašmāju “shoegaze-dreampop” (latviskojot tas lasās pavisam dīvaini, proti, šūgeizs-drīmpops) apvienība “Tribes Of The City” ir ar pamatīgu pieredzi – tās pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad tā vēl saucās “The Movies” un pat pamanījās izdot albumu. Savukārt zem “TOTC” karoga klajā nākuši pat trīs albumi – “Running To The Sun” (2004), “For The Sleepy People” (2006) un dubultnieks “Recipe Of The Golden Dream” (2009), kuri tikuši nominēti arī Latvijas Mūzikas Gada balvas “zelta mikrofoniem”.
 
30.sep
Šo piektdien, 4. oktobrī, koncertzālē Hanzas Perons notiks grupas Pienvedēja piedzīvojumi koncerts, kam būs divi nopietni iemesli – jaunā albuma Nelaiks klajā nākšana un grupas ceturtdaļgadsimta pastāvēšanas jubilejas svinības.
 
30.sep
Ik dienu pasaulē notiek simtiem auto avāriju. Dažas no tām ir patiešām baisas.
 
30.sep
Amerikā kāda sieviete, braucot ar mašīnu, ceļa malā pamanīja novārgušu dzīvnieku. Domājot, ka tas ir kaķēns, viņa to aizveda mājās. Tacu liels bija pārsteigums, kad izrādījās, ka tas ir nevis kaķēns, bet gan lūsis.
 
30.sep
Ieteikumi ārvalstu tūristiem - kas jāzina, pirms viņi dodas uz Latviju!