Izklaide

11.jan
Nav ko sūroties, ka nevaram atļauties dārgus ceļojumus, ja tepat Rīgā, samaksājot EUR 1.15 varam doties aizraujošos ceļojumos kaut vai katru dienu. Mēs taču atrodam laiku dažādām izklaidēm un veselīgam dzīvesveidam – skrienam, vingrojam un ieturam diētas, bet vajadzētu atrast laiku arī, lai iepazītu savu pilsētu – vietu, kur tu dzīvo, tā podkāstā Rīta mikriņš satiksmē – brīvu vietu nav saka režisors Kārlis Anitens, atklājot, ka kopā ar bērniem regulāri dodas izzināšanas ceļojumos gan ar velosipēdiem, gan sabiedrisko transportu. Kas reiz bijis Juglā, kur Mežaparkā slēpjas perons un kur izložņāt fortus –  atklāj režisors.
 
11.jan
Ja jaunajā gadā esi spēris varonīgu soli un savā ēdienkartē atteicies no pievienotā cukura un rūpnieciski ražotajiem saldumiem, tomēr pēkšņi sakārojas kādu konfekti – apēd vienu dateli.
 
11.jan
Grupa "Satellites LV" laiž klajā jaunu dziesmu "Metro nav draugs". Skaņdarbs ir vienlaikus gan kā veltījums, gan apsveikums 35 gadu jubilejā grupai "Jumprava".
 
11.jan
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
10.jan
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Roberts (9772), savukārt no sieviešu vārdiem – Lidija (6159).
 
10.jan
Režisora Dzintara Dreiberga filma “Dvēseļu putenis” nupat aizgājušajā 2019. gadā bija absolūts latvju kinoteātru dižpārdoklis un rekordists, pārspējot pat visus “titānikus” un “avatarus”, turklāt – pelnīti. Iznāca arī šīs filmas soundtreks jeb skaņu celiņš ar 34 kompozīcijām, kuras radījusi Amerikā dzīvojošā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis.
 
10.jan
Apceļojot kādu valsti, ir vietas, kuras jāapmeklē obligāti. Ja palaidīsi tās garām, tad skaitīsies, ka tavs ceļojums nav bijis gluži pilnasinīgs. Teiksim, esot Indijā, noteikti jāapmeklē slavenais Tadžmahals. Ja tev nav bildītes ar šā viduslaiku maharadžas sievas mauzoleju fonā, tad vari uzskatīt, ka Indijā nemaz neesi bijis.
 
10.jan
2020. gada sākums ļoti priecīgs iezīmējies aktrisei Kameronai Diazai un mūziķim Bendži Medenam, jo pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā – meitiņa, kuru vecāki nosaukuši par Reditu.
 
9.jan
Diezgan absurdā un grūti izprotamā ķibelē, kas draud ar samērā nopietnu sodu, iekūlies britu rokmūziķis Rods Stjuarts, kuram nāksies stāties tiesas priekšā Floridā par kautiņa izraisīšanu.
 
9.jan
Pasaulē populārā straumēšanas kompānijas "Netflix" seriāla "Stranger Things" ceturto sezonu paredzēts filmēt Lietuvā, tai skaitā bijušajā Viļņas Luķišķu cietumā, no kura ieslodzītie pērn pārvesti uz citām soda izciešanas vietām, ziņu aģentūrai BNS pastāstījuši vairāki informēti avoti.
 
9.jan
Visvairāk nomināciju "Zelta Mikrofona" balvai saņēmusi grupa "Instrumenti", ar trīs ierakstiem uz balvu pretendē Raimonds Pauls, kā arī dziedātāja Patrisha.
 
9.jan
Kad Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” žūrijas sapulcē tika izdalītas anketas ar vērtējamajiem ierakstiem, kuru vidū cita starpā bija arī smagā roka veterānu “Opus Pro” albums, sanākušie neticīgi saskatījās – kā, “Opus Pro” albums, pa kuru laiku?!
 
9.jan
Sākot no šodienas, 9. janvāra, Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" YouTube kontā iespējams noklausīties tās konkursam pieteiktās dziesmas un izpildītājus, kurus atlases žūrija decembrī aicināja uz noklausīšanos klātienē.
 
9.jan
2020. gada 25. janvārī Transporta un sakaru institūtā (TSI) notiks studentu un absolventu tikšanās. Šoreiz TSI nolēma izmainīt klasisko absolventu vakara formātu un aicināt ne tikai bijušos, bet arī esošos studentus tikties visiem kopā. Tieši neformāla tikšanās “alma mater” sienās, kad nav jādomā par sekmēm un rezultātiem, var radīt negaidīti labu iznākumu – gan jaunus kopprojektus, gan jaunus draugus. Reģistrācija pasākumam jau atvērta!
 
8.jan
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Deju zālē notika akadēmijas simtgadei veltītas grāmatas "Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music" atklāšana.
 
8.jan
2020. gada 7. februārī no plkst. 21.00 līdz 6.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 82. karnevāls, kas pārtaps par portālu ceļojumiem uz nākotnes pasauli, piedāvājot vērienīgu mākslas un radošuma svētkus, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Pasākumu atklās plkst. 21:00 Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas studenti ar īpaši karnevālam sagatavotu performanci. Uzreiz pēc ceremonijas pilnā sparā uzsāks darboties un atdzīvoties akadēmijas telpas, padarot karnevālu par visu mākslu svētkiem – trīsstāvīgu performanci 9 stundu garumā.
 
8.jan
Džeza dziedātājas, improvizatores, pianistes un komponistes Elīnas Silovas debijas albumā iekļautās dziesmas tapušas Kopenhāgenā. Katra no tām atspoguļo kādu no mūziķes dzīves posmiem divu gadu garumā - četras dziesmas latviešu, bet četras angļu valodā.
 
8.jan
Šonedēļ izdots singls “Where Are You”, kas ir pirmā dziedātājas Signijas Taraņenko oriģināldziesma. Iepriekš viņa iepazīta grupā “Carnelian”, kā arī piedziedot fona vokālus Atim Auzānam, Andrim Baltacim un citiem.
 
8.jan
«Pasaulē vairāk atzīmē viņa nāves dienu, kas ir 16. augustā, bet es esmu ieviesis tradīciju atzīmēt viņa dzimšanas dienu,» saka dziedātājs, ģitārists, dziesmu autors un rokenrola izpildītājs Ivars Pētersons.
 
8.jan
Mūziķis Markus Riva izdevis jaunu dziesmu, kas radīta kopā ar dziedātāju Aminatu Savadogo. Tas ir dziļi personisks stāsts par iekšēju ticību un nesalaužamu garu, kas vieno abus dziedātājus un aicina ikkatru vienmēr vairāk ieklausīties sevī.