Izklaide

26.nov
Pasaulslavenais burvju zēns ar rētu pierē - Harijs Poters atgriežas Latvijā! Grāmatas par Hariju Poteru jau labu laiku nav bijušas pārdošanā, pat lietotas tās maksāja ievērojamas summas, un reti kāds bija ar mieru šķirties no saviem eksemplāriem. Taču aug jauna lasītāju paaudze, kas ilgojas uzaugt ar izcili aizraujošu lasāmvielu.
 
25.nov
Latvijas Universitātē atklājusi audiovizuālo instalāciju "Latvijas kultūras alfabēts". Izstādes atklāšanā piedālījās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidents Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, izstādes idejas autore Krista Burāne, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, ilustrators Reinis Gailītis un tekstu autori Laila Burāne. Universitāte skaidro, ka izstāde ir veidota kā mācību grāmata - ābece, kurā katrs latviešu alfabēta burts iepazīstina ar nozīmīgiem pieturas punktiem un personībām, kas ir saistītas ar kādu no simtgadi piedzīvojušām institūcijām. Šo institūciju darbība veido kultūras valodu, ko lietojam mūsdienu Latvijā kā moderna, demokrātiska un eiropeiska sabiedrība.
 
25.nov
Viena no pagājušās nedēļas novitātēm – dziedātājas Katō debijas minialbums "Ko mani putni ēd".
 
25.nov
Kas vienmēr ir tavā rokassomiņā? Ko cilvēkā pamani vispirms? Trīs mīļākie vīrieši? – uz šiem un vēl citiem jautājumiem, pirms kopā kāpt uz Rīgas Ziemassvētku koncerta skatuves 25. un 26. decembrī, no dziedātājas Dināras Rudānes atbildes saņēma vokālās grupas “Framest” dziedātājs Mikus Abaroniņš. Starp citu, kopā viņi dziedās pirmoreiz!
 
25.nov
Aizvadītajā naktī Losandželosā norisinājās "American Music Awards" pasniegšanas ceremonija, kur kā allaž sanākuši demonstrēja visai dažādu izpratni par modi.
 
25.nov
Sestdien, 23.movembrī, norisinājās "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā  triumfu piedzīvoja Elmāra Seņkova izrāde "Pūt, vējiņi!", kas saņēma "Grand Prix" balvu, tāpat režisors plūca uzvaras laurus kategorijā "Gada režisors".
 
23.nov
Pasaulē Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas ir atšķirīgas, un par vērojumiem desmit valstīs pieredzē dalās Tūrisma operatora "INTERLUX Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Starp populāriem galamērķiem, kurp doties, lai iegūtu jaunu pieredzi Jaunā gada sagaidīšanā, ir Vācija, Šveice, Itālija, Somija, Čehija, Krievija un arī tālākas valstis, kā Japāna, Ēģipte, Peru un Ekvadora.
 
23.nov
Pēcsvētku nedēļā ar nelielu pasēdēšanu (ja precīzāk – pastāvēšanu) veikala/darbnīcas “Grandfather Hoodies” telpās tika dota svētība jaunās dziedātājas Katō (īstajā vārdā Anna Zankovska) debijas minialbuma jeb EP klajā nākšanai. Uzcītīgākiem latviešu mūzikas klausītājiem tajā gan nebūs gandrīz nekā jauna: šajā EP iekļautas sešas dziesmas, no kurām trīs (“Es gāju par tālu”, “Ko mani putni ēd” un “Pilns mēness”) jau izdotas kā singli, nupat šādu likteni piedzīvoja arī ceturtā (“Tu sit ārā man korķus”), bet vēl viena ir grupas “Raadio” savulaik izdotās dziesmas “Automāts” kaverversija.
 
22.nov
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
22.nov
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Andrejs (19699), savukārt no sieviešu vārdiem – Rita (6541).
 
22.nov
21. novembra vakarā biedējošā un neparastā atmosfērā Latvijā zināmas personības baudīja "Haunted Dinner" tematiskās vakariņas. "Haunted Dinner" formāts, kas ir populārs visā pasaulē, nu pieejams arī Latvijas gardēžiem, kas meklē neaizmirstamu un patiešām pārsteidzošu pieredzi.
 
22.nov
Nākamajā ceturtdienā, 28. novembrī, Arēnā Rīga notiks 80. gadu beigu supergrupas Jumprava lielkoncerts. Lai gan tam piekabināta grupas 35 gadu pastāvēšanas atzīmēšanas birka, tās līderis Aigars Grāvers no tās vairās – tas esot vienkārši fanu kopā pulcināšanas pasākums.
 
22.nov
Amerikāņu vijolniece un komponiste Lindsija Stērlinga ir ļoti daudzpusīga māksliniece. Viņa izpilda kompozīcijas dažādos žanros, sākot no klasiskās mūzikas un popa līdz pat elektroniskajai deju mūzikai un rokam, turklāt spēlē gan oriģināldarbus, gan citu izpildītāju dziesmu kaverversijas. It īpaši populāra viņa ir internetā – skaņdarba “Crystalize” video pirms septiņiem gadiem bija astotais skatītākais interneta vietnē “YouTube”, bet septembrī viņas sekotāju skaits šajā kanālā pārsniedza 12 miljonus, bet video skatījumu skaits – 2,7 miljardus (!).
 
21.nov
Jaunā tēlniece Ance Vilnīte turpina provocēt, "precoties" ar skandalozās performances biedreni. Kā savu video komentē pati Vilnīte: "Protams, video nav ne tuvu sajūtām dzīvē, tieši klātesamībā ir performances dzīvums un salkani, bet gaisā esošā enerģijas apmaiņa, taču - lai šis kalpo par ieskata iespēju visiem, kas netika todien būt kopā ar mums."