Izklaide

21.jūl
Šīs nedēļas latvju mūzikas ierakstu karstākais jaunums – Aminatas minialbums jeb EP “Savvaļas pusē” ar piecām dziesmām. Dziedātājai pavisam drīz, jau 4. augustā, uz Andrejostas kvartāla vasaras skatuves būs lielais solokoncerts, tāpēc saprotams, ka tam vajadzēja sagatavot arī kaut ko jaunu.
 
21.jūl
Latvijas plašajiem un krāšņajiem mežiem veltītu singlu “Mežos sauc” klajā laidis meiteņu trio “Madara”, kurā muzicē čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane, čelliste Erna Daugaviete un kontrabasiste Undīne Adele Berga.
 
21.jūl
Perspektīvais un interesantais pašmāju alternatīvā roka duets “Next To Zero” publiskojis savu otro singlu “Pretending To Be A Cowboy” no drīzumā gaidāmā albuma “More Power”.
 
21.jūl
Dziedātāja Katō (Anna Zankovska) klausītājiem piedāvā dziesmas “Laika mašīna” videoversiju, kura tapusi Londonā, vienā no mūziķes sirdij tuvākajiem ceļojumu galamērķiem. Šis ir trešais singls no jau izdotā pilnmetrāžas albuma “Es tā jūtos”.
 
20.jūl
Šovasar izveidotajā izklaides norišu centrā, kas, sevī apvienojot vairākas vietas, tiek dēvēta par Aristīda pagalmu jūlijā otrā pusē norisināsies daudzveidīgi mākslas notikumi, tostarp koncerti dažādas to variācijās.
 
20.jūl
Nostalģiskā popa grupa “Kautkaili” ar Kristīni Pāži un Didzi Bardo priekšgalā laidusi klajā jaunu dziesmu  “Kofeīna nakts”, kā arī aicina uz interesantiem koncertiem Valmierā un Rīgā.
 
20.jūl
21. augustā Andrejsalā uz “Wondersalas” skatuves ar šogad vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies kolorītais ukraiņu mākslinieks Verka Serdučka. Interesanti, ka šis datums ukraiņu radošās industrijas cienītājus noliks radikālas izvēles priekšā – 21. Augustā “Arēnā Rīga” uzstāsies diametrāli pretēji mākslinieki, ukraiņu supergrupa “Okean Elzy”.
 
20.jūl
Koncertdarbību turpina jaunā ukraiņu-latviešu etnomūzikas apvienība “Shakima Trio” - nākamais tās koncerts notiks 22. jūlijā Auces pilsētas svētkos, kad “Shakima Trio” pulksten 21 kā īpašie viesi uzstāsies Vecauces pils parkā. Ieeja tajā būs bez maksas.
 
19.jūl
Ja nu kāds joprojām dzīvo nupat aizvadītā “Positivus Festival” noskaņās, tad amerikāņu dziedātāja Lizzo varētu būt viena no tām māksliniecēm, uz kuras iespējamo viesošanos “pozitivusā” ar cerībām raudzīties nākotnē – stilistiski viņa šajā festivālā gluži labi iederētos (ar ko viņa sliktāka par Megan Thee Stallion?!), protams, cits jautājums par šīs mākslinieces izmaksām un rīkotāju vēlmēm.
 
19.jūl
Šonedēļ izziņots kāds jauns pasākums: Kuldīgā 9. - 11. septembrī pirmo reizi norisināsies klaviermūzikas festivāls “Kuldīga Piano”. Tā centrālais uzstādījums ir parādīt klavieru skanējuma daudzveidību un mūsdienu spēlēšanas tehnikas.
 
19.jūl
90. gados populārā latviešu “synth wave” grupa “LLL” izdevusi singlu “Tumsa ap mani”, piesakot savu atgriešanos arī koncertējošā sastāvā - tā būs sastopama festivālā “Laba Daba”, 6. augusta programmas ietvaros.
 
19.jūl
Gatavojoties “Zelta Mikrofons” laureātu koncertam, kas 26. jūlijā notiks Dzintaru koncertzālē, Latvijā populāri mūziķi ierakstījuši kopīgu dziesmu "Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu”.
 
18.jūl
Dīdžeju apvienība “Skrapneshi” (Dj Monsta & Dj PM2THEAM) izdevuši savu jauno singlu ar nosaukumu “Smejot”, kurā piedalās arī Ralfs Eilands. Šis darbs būs iekļauts arī apvienības debijas albumā, kuru klausītājiem plānots nodot šī gada beigās.
 
18.jūl
No 22. jūlija līdz 24. jūlijam Kazdangas pagasta atpūtas vietā "Lauku kūrorts" notiks festivāls “Stīga unplugged/izštepselēts”.
 
18.jūl
Pirms dažiem mēnešiem ar protesta dziesmu “Tukšpauris” pēc 12 gadu pārtraukuma mūzikā atgriezās grupas “R.A.P.” vokālists Artis Dvarionas, kura jaunais skatuves vārds ir Lapsene. Nu klausītājiem piedāvāts jauns singls - “Dziesma par krupju rīšanu”.
 
18.jūl
Savulaik reperis Gustavo, īstajā vārdā Gustavs Butelis, pārtapa ar Arstarulsmirus (pasē oficiāli ierakstītais vārds ir vēl garāks), bet nu Arstarulsmirus atkal atgriežas kā Gustavo – ar jaunu dziesmu un tās videoklipu “Mums vajag atpakaļ Gustavo”.
 
18.jūl
Pateicoties lielajai skatītāju interesei un atsaucībai, apmeklējot tirdzniecības centra «Domina Shopping» rīkoto «Vasaras festivālu», augusta beigās un septembra sākumā par godu jaunā  mācību gada sākumam visi, bet īpaši jaunieši, tiek laipni aicināti uz mūzikas festivālu «Back to School».
 
17.jūl
Pat tuvojoties nedēļas nogalei, joprojām nerimās ņemtne un jātne ap un par uz Lucavsalu emigrējušo “Pozitivusu”: kādam nepatika jaunā vieta, kādam mākslinieku saraksts, kādam bija par dārgu utt. “Kas tā par štrunta programmu, kur Žoržiks, kur Vitjka Lapčenoks, kāpēc nav “Eolikas” vai vismaz bītlu un “The Rolling Stones”!” tviterī un feisbūkā ņēmās un jājās tie, kuri “pozitivusā” līdz šim vēl ne reizi nebija spēruši kāju vai pabāzuši degunu. “Atslābstiet, tāpat līs,” drūmi norūca tie, kas tajā bija gan spēruši degunu, gan bāzuši kāju.
 
16.jūl
Rīgā, Lucavsalā, sācies populārās mūzikas festivāls "Positivus". Šī gada "Positivus" festivāla galvenie mākslinieku būs "A$AP Rocky", "Megan Thee Stallion" un "Jamie xx", informēja festivāla pārstāve Elva Lorence.
 
15.jūl
Instrumentālās mūzikas projekts “Gatis Gaugers & Telpa” sadarbībā ar Ati Ieviņu un Ilonu Balodi laiduši klajā jaunu dziesmu “Pūķa ola”.
 
15.jūl
Dziedošais Valsts policijas Ogres nodaļas policists Nikolajs Puzikovs pēc ilgākas klusēšanas klausītāju vērtējumam nodevis jaunu vasaras hitu, pie viena palepojoties ar jauno dienesta pakāpi.