Izklaide

9.sep
Burkānu kūkas recepte no "Rimi Gardēžiem".
 
9.sep
No šodienas līdz svētdienai Latvijas Nacionālajā dabas muzejā norisinās tradicionālā rudens izstāde "Sēņu dienas 2020", un tajā konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki. Sēņu izstādē Dabas muzeja speciālisti piedāvās iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību. Katru dienu tiks ievākts jauns materiāls un atrastās sēnes būs sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās - ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās -, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids. Izstādes tapšanas procesā jau daudzu gadu garumā izveidojusies jauka sadarbība ar apmeklētājiem - pateicoties aicinājumam nest uz izstādi savus atradumus, mikologu rokās nonākuši patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri, atzina muzejā. "Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, gaidīsim arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma," aicināja muzeja sēņu pētniece Inita Dāniele.
 
9.sep
Par godu aizejošajai vasarai (vai no bēdām par šādām šī gadalaika beigām) grupa “Rīgas Modes” šo sestdien, 12. septembrī, uzstāsies peldošajā kultūras un mākslas centrā “Noass”.
 
9.sep
Skotu alternatīvā roka trio “Biffy Clyro” itin bieži esam redzējuši arī mūsu pusē. Piemēram, 2012. gada novembrī viņi uzstājās koncertzālē “Palladium”, bet pirms trīs gadiem Lucavsalā iesildīja pašu Deivu Grolu ar “Foo Fighters”.
 
9.sep
Lai vairotu daudzveidību un taisnīgu pārstāvniecību kino nozarē, ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija noteikusi stingrus jaunus kritērijus filmām, kas pretendēs uz "Oskara" ceremonijas galveno balvu.
 
9.sep
Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesma "Veltījums dzejniekiem" ir pateicība tiem, kuri cauri laiku laikiem palīdzējuši uzturēt latvisku garu un spēcinājuši mūs grūtos brīžos.
 
9.sep
Vietu piepildījums lidmašīnās pagājušajā nedēļā sarucis līdz 38%, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja lidostas "Rīga" Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.
 
9.sep
Ar jaunu sparu sākuši skanēt aicinājumi boikotēt ASV studijas "Disney" jauno filmu "Mulana", plašākai sabiedrībai uzzinot, ka daļa filmas uzņemta Ķīnas Siņdzjanas reģionā, kas kļuvis bēdīgi slavens ar plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret musulmaņiem.
 
8.sep
Pirmdien Imantā notika labdarības festivāls "Bērnu rīts 2020". Festivālu vadīja Edgars Toretto un Roberto Meloni. Tajā piedalījās Marija Naumova, Lauris Reiniks, Roberto Meloni, Aija Andrejeva, Andris Kivičs, Chaina, Nātre, Kristaps Zutis, Deniss un Baiba Reine, kā arī iluzionists Robijs Trankalis. Festivāla auditorija bija Rīgas bērnu namu audzēkņi, tajā piedalījās aptuveni 130 bērni un audzinātāji no sešiem Rīgas bērnu namiem.
 
8.sep
Viena no šā brīža spēcīgākajām (varbūt arī pati spēcīgākā) postgrandža brigādēm “Bush” uz savu astoto studijas albumu faniem lika gaidīt trīs gadus – “The Kingdom” priekštecis “Black And White Rainbows” tika izdots 2017. gada martā.
 
8.sep
Nedēļas nogalē Ventspils Reņķa dārzā notika Latvijas suņu audzētāju federācijas organizētā starptautiskā šķirnes suņu izstāde.
 
8.sep
Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža (poļu: Dłużniewo, latgaliešu: Dlužņovys muiža), agrāk Laizēnu muiža (poļu: Lajziny), atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 km attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstilā celta ēka, ko mēdz dēvēt arī par Jauno pili. Tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss. Muiža celta no ķieģeļiem un šķeltiem laukakmeņiem, muižas ēkā pēc renovācijas atjaunota lūgšanu telpa jeb kapela.
 
7.sep
Šo svētdien, 13. septembrī, RTKMC “Mazā Ģilde” norisināsies Dzejas dienu koncerts “Ne/atstāj mani”, kurā uzstāsies pianists Elvis Artūrs Lintiņš, kontrabasists Staņislavs Judins un bundzinieks Pēteris Žīle. Elvja Artūra radītas oriģinālkompozīcijas piešķirs jaunu skanējumu Imanta Ziedoņa dzejai un epifānijām, ko izpildīs aktieri Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.
 
7.sep
Sestdien, 5. septembrī, nesen atklātajā mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” notika Katrīnas Gupalo koncerts «7 Skumjas zvaigznes un Alabamas mēness», kurā piedalījās arī elektroniskās mūzikas guru Oriole.
 
7.sep
Ar vēlmi atbalstīt 50 mazuļus ar kustību traucējumiem rehabilitācijas centrs "Poga" ar "Maxima Latvija" atbalstu sācis labdarības akciju, vācot līdzekļus bērnu agrīnās rehabilitācijas programmai "Podziņa", atklāja akcijas rīkotāji.
 
7.sep
Mančesteriešu sintīpopa dueta “Hurts” piektā studijas albuma klajā nākšana bija paredzēta septembra pirmās nedēļas nogalē, un tas nudien ir klāt kā pēc pulksteņa – vismaz mūzikas straumēšanas vietnē “Spotify” šis darbs jau ir noklausāms.
 
7.sep
Mākslinieks Deivids Gilivers radījis miniatūras, kuru iedvesma rasta jaunā koronavīrusa pandēmijas iespaidā.
 
6.sep
Aivara Strangas grāmatā “Latvijas un Krievijas miera līgums 1920. gada 11. augustā” aprakstītā līguma laušana ilustrē Krievijas politiku no līguma parakstīšanas brīža līdz šodienai.
 
6.sep
"Domājat, ka man dzīvē viss ir tikai no cukura un medus? Tā nenotiek. Man ir līdzīgi kā jebkuram cilvēkam, taču tas, ka dzīvoju mūzikas pasaulē, ne tikai bagātina un krāšņo manu dzīvi, bet dod arī tādu spēku un iedvesmu, ka uz saviem spārniem varu mēģināt pacelt arī citus," saka pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante.