Izklaide

15.mar
Reiz Zilākalnā 1960.gadā uzbūvētais ūdenstornis nodrošināja ūdensapgādi ciema iedzīvotājiem un uzņēmumiem, taču 21.gadsimta sākumā apklusa, pacietīgi gaidot kādu, kas tam piešķirs jaunu elpu, lai tajā atkal mājotu dzīvība. Mūsdienās, kad arvien populārāks kļūst industriālais mantojums, Zilākalna ūdenstornis vēris durvis apmeklētājiem jaunā veidolā kā kultūrvēstures un apmeklētāju centrs - ZTornis.
 
15.mar
Itālijā mītošā Latvijas operetes soliste Anta Jankovska iesaistījusies Facebook diskusijā, komentējot ziņu, ka «Itālijā vienā dienā 133 jauni koronavīrusa upuri».
 
14.mar
Pasaulslavenā dziedātāja Teilore Svifta savas dziesmas "The Man" videoklipā pārtapusi par vīrieti. Atsevišķā video fiksēts arī pats pārtapšanas process.
 
14.mar
Modele un Valmieras skaistumkopšanas salona El Studija saimniece Elīna Straume Lucerni, kura pērnā gada maijā mijusi gredzenus ar itāļu fotogrāfu Pjetro Lucerni un dzīvo Milānā, saviem Facebook draugiem, sekotājiem un «visiem lasīt gribētājiem» adresējusi vēstuli par šā brīža situāciju Itālijā.
 
14.mar
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
13.mar
Pat ja esat ļāvušies panikai un koronavīrusa epidēmijas gaidās lielā daudzumā sapirkušies griķus, tā nebūs velti izšķērdēta nauda. Griķi ir veselīgs produkts, no kura organisms var gūt daudz labuma.
 
13.mar
Tāpat vien aizbraukt uzmest aci tuvējo kaimiņvalstu muižām un pilīm var, ja sanāk piestāt uz mirkli garāmbraucot. Tomēr Lietuvā muižu un piļu saimnieki savus īpašumus ir sakārtojuši un iekārtojuši tūristiem interesantus, tāpēc ar mirklīgu apstāšanos par tiem papriecāties nevarēs. Aukštaitijā vien ir aplūkojamas vairākas izcilas muižas un pilis.
 
12.mar
Ņemot vērā jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos, ārzemju mākslinieki un sportisti atsakās no dalības pasākumos Latvijā, liecina pašvaldību publiskotā informācija.
 
12.mar
«Kāda ir sieviete līdere? Patiesa. Atklāta. Tāda, kura uzklausa un ieklausās. Tāda, kura uzdrošinās. Pat ja jūtas nedroša, pirms atvērt kādas durvis, un šķiet, ka sirds pa muti kāpj laukā, tik un tā sper to pirmo soli. Tādā veidā iedrošina un rāda priekšzīmi. Tāda, kura vajadzības gadījumā var iet pa priekšu vai ļauj savai komandai iet pa priekšu, pati paliekot aizmugurē – lai atbalstītu, iedrošinātu un, ja nepieciešams, arī pasargātu. Tāda, kura spēj savu «es» nolikt otrajā vietā,» saka Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
12.mar
Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže publisko kopīgo dziesmu "Laime Šī", kas aicina novērtēt sevi un priecāties par dzīvi. Dziesma tapa Aijas Andrejevas organizētajā radošajā nometnē, kurā tika rakstītas dziesmas viņas jaunajam albumam. Aija atceras: "Man bija sajūta, ka vajag radīt spēcīgu dziesmu, kurā piedalās tikai dāmas. Dienas beigās mēs sapratām, ka šī dziesma būs mums trijām, ne man vienai. Dziedot šo dziesmu kopā mēs vēl vairāk varam sievietes spēku parādīt!" Dziesmas ideja un frāze "laime šī" nāk no Agneses Rakovskas, kura atklāj: "Tā ideja pauž to, ka esam pateicīgas un laimīgas par to, kas šobrīd notiek mūsu dzīvēs. Mēs vēlamies iedvesmot arī citas sievietes atļauties būt pašām. Mēs ikkatra esam īpaša un unikāla!" "Dziesmu caurstrāvo prieks. Tā ir dzīves svinēšana. Sevis svinēšana!" saka Kristīne Pāže.
 
11.mar
Sabiedrības viedoklī nācies ieklausīties izdevniecības Hachette Book Group vadībai, kas nolēmusi tomēr nepublicēt kinorežisora Vudija Allena memuāru grāmatu Apropos of Nothing, kam veikalu plauktos bija jānonāk 7. aprīlī.
 
11.mar
Amerikāņu popzvaigzne Teilore Svifta ziedojusi miljonu dolāru, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri pagājušonedēļ cieta no tornado Tenesī štatā, kur virpuļviesuļi prasīja 24 cilvēku dzīvības un nodarīja lielus postījumus daudzās apdzīvotajās vietās.
 
10.mar
Bijušais kinoproducents Hārvijs Vainstīns, kuru tiesa atzinusi par vainīgu izvarošanā un seksuālā vardarbībā, no slimnīcas pārvests uz bēdīgi slaveno cietumu Ņujorkas Raikersa salā.
 
10.mar
Ar starptautiskās jaunās mūzikas festivāla un konferences “Tallinn Music Week” (“TMW”) komandas un partneru kopīgu lēmumu nolemts atlikt šo pasākumu, kas bija iecerēts no 25. līdz 29. martam. Tā norises laiks pārcelts uz nedēļu no 26. līdz 30. augustam.
 
10.mar
«Ja šodien teātris pārsvarā runā mūsdienīgā valodā, tad šajā izrādē, kuras darbība notiek 19. gadsimta trīsdesmitajos gados, no skatuves plūdīs nevis svaiga, bet antīka gaisa malks. Es pats pēdējoreiz ko līdzīgu esmu darījis, studējot Kultūras akadēmijā, kad strādājām ar seno literatūras dižgaru darbiem,» saka aktieris un režisors Reinis Boters (27).
 
10.mar
Sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas"
 
9.mar
Ņemot vērā to, cik bieži masu medijos var lasīt ziņas par kanādiešu popdziedātāju Džastinu Bīberu (starp citu, viņam jau ir 25 gadi!), varētu padomāt, ka šis puisis katru gadu laiž klajā jaunus singlu un albumus, kā arī saņem par tiem “Grammy” balvas.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, tātad tā saucamajā “melnajā piektdienā” tai visatbilstošākajā vietā, proti, Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” notiks baltkrievu grupas “Gods Of Tower” koncerts.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu indīroka grupa “X Ambassadors”, kas pašlaik plašākai auditorijai visā pasaulē atrāda savu jaunāko albumu “Orion”.
 
9.mar
No “Pump For Peace” projekta Dienvidāfrikā atgriezusies pašmāju uzņēmuma “We Build Parks” komanda. Divu nedēļu garumā tika veikta velotrases izbūve Lesoto sadarbībā ar vietējo organizāciju “Sepheo”, kas rūpējas par vietējo ielu bērnu izglītību un labklājību. Labdarības velotrašu izbūve maznodrošinātās pilsētās katru gadu organizē Šveices velo nozares līderis “Velosolutions”.