Izklaide

8.okt
Latgaliešu poproka grupas "Dabasu Durovys" piektais studijas albums – tā priekštecis “Pādys Runoj” jeb “Pēdas runā” tika izdots pirms četriem gadiem, bet pa starpu abiem šiem izdevumiem vēl klajā nāca arī grupas līdera Arņa Slobožaņina soloalbums “Pasamūds puosokā” (2019. gada maijā).
 
7.okt
Rīgas centrā notika One Wolf rudens - ziemas 2020/21 kolekcijas "CITY MONK" skate pilsētvidē.
 
7.okt
Dziedātāja Katrīna Dimanta publiskojusi dziesmu “Tu uz mani paskaties” – pirmo singlu no viņas 2021. gadā gaidāmā solo albuma “Krāsas”.
 
7.okt
Suntažu rokmūzikas grupas “B Optimist” trešais studijas albums ar 11 oriģināldziesmām latviešu valodā tapis pēdējo trīs gadu laikā, bet vispār apvienības pirmsākumi meklējami 2013. gadā.
 
7.okt
TV3 raidījumā ”Vakariņas mammai” kopā ar viesmīlības ekspertu Arvi Zēmani vakariņas savai mammai Doloresai gatavoja radio ”Star FM” personība Oskars Lepers un aktieris Rihards Lepers.
 
6.okt
Noslēgusies otrā jauno mūziķu konkursa Ondo.lv kārta, kurā uzvarējusi dziedātāja ar skatuves vārdu AnnaKrista – Anna Krista Ostrovska. Viņa balvā tikusi pie 1000 eiro, kurus var izmantot jaunu ierakstu radīšanā, kā arī videoklipu veidošanā.
 
6.okt
Džona Bon Džovi 1983. gadā izveidotās rokbrigādes izdoto studijas albumu skaits sasniedzis 15 – tas, pieskaitot šo te ar gadskaitli aplaimoto ripuli. Jāatgādina, ka iepriekšējais albums “This House Is Not For Sale” tika izdots pirms četriem gadiem un savāca Nr.1 laurus daudz un dažādu valstu topus, ieskaitot Ameriku (Britu salās gan tas bija tikai piektais).
 
5.okt
Šo ceturtdien, 8. oktobrī, pulksten 22 kanālā TV3 pirmizrādi piedzīvos pārvērtību šovs “Operācija: Jauna dzīve”, kura vadītājas lomā iejutīsies TV personība Aija Selga-Brikmane.
 
5.okt
Kādu laiku klusējusī rokgrupa "Židrūns" ierakstījusi jaunu albumu, kā pirmo fragmentu no tā publicējot dziesmu "Rindās kails". Albums tiks izdots 30. oktobrī, kad Rīgā, pagaidām noslēpumā paturētā vietā, notiks ieraksta izdošanai veltīts koncerts.
 
5.okt
Klusi un nemanāmi arī latvju zemei ir uzklupusi tā saucamā “k-pop” (korejiešu popmūzikas stils, kurā samiksēts pops, hiphops un EDM) sērga, tāpēc nebūtu pareizi atstāt bez ievērības dienvidkorejiešu meiteņu kvarteta “Blackpink” pirmo Rietumu tirgum domāto albumu.
 
4.okt
Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā “Art of Riga Jazz” 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs attiecīgi poļu dziedātājas Judīta Pisarčika un latviešu taustiņnieka Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists Ralfs Šmīds, kā arī prominentais itāļu džeza kvartets “XY Quartet”.
 
4.okt
Teju puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju kultūras pasākumus, piemēram, teātra izrādes, kino un citus šoruden nav apmeklējuši un neplāno to darīt, liecina pētījumu aģentūras “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati, kas atspoguļoti TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
4.okt
«Jauna cilvēka iekšējie un ārējie konflikti ir mūžīgi un nodarbinājuši cilvēkus visos laikos,» uzskata režisore Inese Mičule. Valmieras drāmas teātrī (VDT) viņa iestudējusi ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes leģendāri slaveno lirisko drāmu «Jaunākā brāļa vasara». Šodien, 3. oktobrī, – jauniestudējuma otrā pirmizrāde.
 
4.okt
Zinātnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka uz Marsa var būvēt pilsētas no garneļu čaulas.
 
3.okt
Jaunās Džeimsa Bonda filmas "No Time To Die" ("Nav laika mirt") veidotāji paziņojuši, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ atkal atliek tās izlaišanu - līdz 2021.gada aprīlim.
 
3.okt
“Sony Music Entertainment” paspārnē klajā nākusi leģendārā Rodžera Votersa koncertfilma “Us+Them” – šoreiz “blu-ray”, DVD, CD un vinila plates formātos.
 
3.okt
Vērts redzēt, apmeklēt, izlasīt: Dūmiņa un Skrastiņš, Kļava, Krūmiņš un Mellis, Izjumovs un Antoņenko, Doroteja, Čaklais un «21. gadsimta Mocarts».
 
3.okt
Šo sestdien, 3. oktobrī, plkst. 11.00 Lielajā laukumā ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti iesaistīties aktivitātē “Jerusalema dejas izaicinājums”.