Izklaide

15.jūl
Latvijas 1. Rokkafejnīcas Rokoko zālē šodien notika preses konference, kurā informēja par festivālu "Vārti". Festivāls "Vārti" notiks Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē 25.jūlijā, un tajā uzstāsies grupa "Turaidas Roze". Preses konferencē piedalījās 1984. gadā sarakstītās rokoratorijas "Kā zeme, kā jūra, kā debess" autori Juris Kulakovs un Juris Sējāns, dziedātāja Olga Rajecka un Popes muižas vēsturiskās verandas atjaunošanas projekta autore - arhitekte Zaiga Gaile. Trīs dienu vietā šogad festivāls "Vārti" aicina uz vienu mākslinieciski bagātu dienu. Pēc teju 40 gadiem atdzimšanu uz Popes brīvdabas estrādes skatuves piedzīvos Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna 1984.gadā radītā rokoratorija "Kā jūra, kā zeme, kā debess" grupas "Pērkons" izpildījumā.
 
15.jūl
No 17. līdz 19. jūlijam Jūrmala aicina apmeklēt koncertus un norises Horna dārzā, Mellužu estrādē un Dzintaru pludmalē.
 
15.jūl
Postmetāla grupas “Velns Viņu Zin” otrais studijas albums ">>z" sastāv tikai no diviem oriģināldarbiem – kompozīcijas “Dzeguze”, kura ilgst 12 minūtes “ar kapeikām”, kā arī skaņdarba “Atspulgs”, kuras hronometrāža pārsniedz 10 minūtes. Iegādājoties šo albumu, tā lejuplādē ietilpst “VVZ” interpretācija par grupas “Dead Can Dance” dziesmu “Mesmerism” no viņu 1985. gadā izdotā albuma “Spleen And Ideal” – šajā versijā ar savu vokālu piedalās Kristiāna Kārkliņa (“Pamirt”, “Eschatos”). Jāatgādina, ka “VVZ” ir tumšās instrumentālās mūzikas trio, kas radies Rīgā 2016. gada nogalē, un tā sastāvā ietilpst Didzis Upens (ģitāra), Kristaps Kupšāns (bass) un Normunds Balodis (bungas).
 
15.jūl
Nupat interneta vietņu plašumos palaists jaundibinātās latvju grupas “RS88” videoklips dziesmai “Vienā laivā”.
 
15.jūl
Četrus mēnešus pēc slēgšanas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ trešdien apmeklētājiem durvis atkal vērusi Parīzes Disnejlenda.
 
15.jūl
Sadarbojoties ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma studentu Arvi Belovu, grupai “Pienvedēja Piedzīvojumi” tapis videoklips albumā “Nelaiks” iekļautajai dziesmai “Pacelties”.
 
15.jūl
Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ visā pasaulē tikuši atcelti vai pārcelti daudzi sporta pasākumi, diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs" norisināsies arī šogad. Kā ierasts, ikgadējie basketbola svētki notiks 15. un 16.augustā, Rīgas svētku un Ostas 820.gadadienas ietvaros. Tiesa, šogad turnīrs gaidāms nedaudz citādā veidolā, aicinot līdzjutējus un sporta entuziastus spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan TV ekrānos.
 
15.jūl
Šajā nedēļā, konkrēti 15. jūlijā, ceturtdaļgadsimta jubileju, jeb 25 gadus kopš pirmatskaņojuma brīža atzīmē grupas 100Debija pati populārākā dziesma „Man dimantu nav". Šim notikumam par godu, gluži kā svētku torte ar 25 svecītēm, ir ieskaņota šīs dziesmas jauna un no oriģināla radikāli atšķirīga producenta Ginta Stankeviča veidota versija, kurā 100debijai kā solisti ir pievienojušies Antra Stafecka un Normunds Pauniņš.
 
15.jūl
No šodienas plkst.21.45 līdz 16.augusta plkst.21 tiks daļēji slēgta satiksme Tērbatas ielā Rīgā, posmā no Elizabetes ielas līdz ieejai Vidzemes tirgū.
 
14.jūl
Ar interesantu video klajā nācis jaunais ģitārists Matīss Jēkabsons – instrumentālo skaņdarba “Gandrīz mierā” versiju.
 
14.jūl
Šonedēļ ar programmas papildinājumiem klajā nākuši starptautiskā jaunās mūzikas festivāla “Tallinn Music Week” organizatori, savā sarakstā iekļaujot vēl trīs grupas no Latvijas. Līdz ar to mūsējiem šajā prestižajā forumā būs trešā kuplākā pārstāvniecība.
 
14.jūl
Pagājušā gada nogalē pašmāju “hard & heavy” vienība “Bloody Heels” noslēdza līgumu ar ietekmīgo rokmūzikas ierakstu kompāniju “Frontiers Music srl”, kas ļāva viņiem sākt jaunu etapu savā attīstībā un arī jau ar pavisam citām domām raudzīties topošā albuma virzienā.
 
13.jūl
Ukrainā noskaidrota sieviete, kurai ir lielākās dabiskās krūtis valstī. Tā ir Mila Kuzņecova, kuras krūšu apkārtmērs sasniedz 135,5 centimetrus.
 
13.jūl
Lai cik tas nebūtu dīvaini, popdziedātāja Dua Lipa tiešām ir Dua Lipa – tas nav viņas skatuves vārds.
 
13.jūl
Interneta uzmanību piesaistījusi 31 gadu vecā ukrainiete Anastasija, kura ir mākslīgā skaistuma fane.
 
11.jūl
Sajūtu izstāde GAISMA Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē. Izstādes idejas autors gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.
 
11.jūl
10. jūlijā Mežaparka Zaļajā teātrī notika “Tenoru trio” koncerts “Arrivederci Roma”. Trīs jauni, spilgti Latvijas Nacionālās operas solisti – Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Juris Vizbulis – kopā ar pavadošo mūziķu ansambli koncertprogrammā “Arrivederci Roma” atskaņoja iemīļotas opermūzikas melodijas, ko dažādos stilos – no klasikas līdz džezam – aranžējis Andrejs Puškarevs.  17. jūlijā, turpat notiks koncerts “Cantando y amando”. Koncerti notiek ar SIA “Rīgas meži” atbalstu.
 
11.jūl
Pēc trīs gadu pārtraukuma ar jaunu dziesmu “I Might Get High Tonight” atgriezies elektroniskās mūzikas trio “Bandmaster”, kurā darbojas Zelma Jēgere jeb Viņa, Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd un Andis Ansons.
 
11.jūl
Šajā nedēļas nogalē virknē piejūras pašvaldību tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki. Covid-19 izplatības dēļ šogad svētkos būtu jāievēro īpaša piesardzība un distancēšanās.
 
11.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
11.jūl
Latvijas Dabas fonds un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts GrassLIFE līdz pat septembrim kampaņā "Daba neko nav atcēlusi" aicina ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Viens no pasākumiem - koncerts "Pļavas putni" tagad visiem pieejams arī lielākajā mūzikas straumēšanas servisā Spotify, kā arī Apple Music, Amazon, Google Play un citos straumēšanas servisos.