Izklaide

22.nov
21. novembra vakarā biedējošā un neparastā atmosfērā Latvijā zināmas personības baudīja "Haunted Dinner" tematiskās vakariņas. "Haunted Dinner" formāts, kas ir populārs visā pasaulē, nu pieejams arī Latvijas gardēžiem, kas meklē neaizmirstamu un patiešām pārsteidzošu pieredzi.
 
22.nov
Nākamajā ceturtdienā, 28. novembrī, Arēnā Rīga notiks 80. gadu beigu supergrupas Jumprava lielkoncerts. Lai gan tam piekabināta grupas 35 gadu pastāvēšanas atzīmēšanas birka, tās līderis Aigars Grāvers no tās vairās – tas esot vienkārši fanu kopā pulcināšanas pasākums.
 
22.nov
Amerikāņu vijolniece un komponiste Lindsija Stērlinga ir ļoti daudzpusīga māksliniece. Viņa izpilda kompozīcijas dažādos žanros, sākot no klasiskās mūzikas un popa līdz pat elektroniskajai deju mūzikai un rokam, turklāt spēlē gan oriģināldarbus, gan citu izpildītāju dziesmu kaverversijas. It īpaši populāra viņa ir internetā – skaņdarba “Crystalize” video pirms septiņiem gadiem bija astotais skatītākais interneta vietnē “YouTube”, bet septembrī viņas sekotāju skaits šajā kanālā pārsniedza 12 miljonus, bet video skatījumu skaits – 2,7 miljardus (!).
 
21.nov
Jaunā tēlniece Ance Vilnīte turpina provocēt, "precoties" ar skandalozās performances biedreni. Kā savu video komentē pati Vilnīte: "Protams, video nav ne tuvu sajūtām dzīvē, tieši klātesamībā ir performances dzīvums un salkani, bet gaisā esošā enerģijas apmaiņa, taču - lai šis kalpo par ieskata iespēju visiem, kas netika todien būt kopā ar mums."
 
21.nov
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Facebook ievietotajā video demonstrē izdzīvošanas komplektu krīzes situācijām.
 
21.nov
Vakar, 20. novembrī, noslēgusies pieteikšanās Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" sestajai sezonai. Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 126. "Supernova 2020" uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas nākamā gada maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā.
 
21.nov
Raidījuma “Ieklausies Dvēseļu putenī!” jaunākajās epizodēs, kas skatāma LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume, skatītāji varēja atklāt grupas “Musiqq” dalībnieku slēptos talantus, proti, kalēja dotības, kā arī ar grupas “The Sound Poets” solista Jāņa Aišpura starpniecību uzzināt, kā skanējušas īsta strēlnieka ermoņikas.
 
21.nov
Franču šampanietis Moët Brut Impérial atzīmē 150 gadu jubileju, kam par godu privātā ballītē Vecrīgas viesnīcā Grand Palace Hotel pulcējās sabiedrībā zināmi cilvēki, baudot noslēpumainības un greznības apdvestu svinību gaisotni. Šampanietis radīts 1869. gadā un nosaukts par godu Moët & Chandon ilgstošajai sadarbībai ar franču galmu.
 
20.nov
Pagrīdes eksperimentālā roka un “dūņu metāla” grupas „elssa” debijas albums – pieejams digitālajā vidē un drīz arī kasetes (!) formātā. Kas šī vispār ir par apvienību? Grupa ir no Rīgas, tā radusies 2017. gadā, neilgi pēc noizmetāla grupas „Oytö” izjukšanas, kad uz vienu roku sametušies vokālists (ja tā šo trokšņotāju var saukt…) Marģers Zālītis ar bundzinieku Aleksandru Baronu un ģitāristu/taustiņnieku Arni Kalniņu. Pagājušā gada sākumā trokšņojošajai trīsvienībai pievienojies basģitārists Jānis Emīls Katinskis un aptuveni gada laikā radīts materiāls albumam, kas ierakstīts pie Ģirta Laumaņa jeb Lomika viņa „Hodila Records” studijā Valmierā.
 
20.nov
Popervāles muiža atrodas Talsu novada Lubes pagastā. Muiža vēstures dokumentos pirmo reizi minēta 1582. gadā, kad hercoga Magnusa laikā izlēņota Piltenes rakstvedim P. Gekem. Popervāles pils celta 1808. gadā. Ārlavas muiža. Kas atrodas Talsu novada Ārlavas pagastā celta 18.-19. gs. mijā, pārbūvēta 19., 20. gadsimtā. Kandavas mācītājmuiža atrodas Kandavas novada Kandavas pagastā. Mācītājmuižā dzīvojis Kandavas iecirkņa prāvests (1821-1836) Karls Ferdinands Amenda (Karl Ferdinand Amenda, 1771. - 1836.), slavenā vācu komponista Ludviga van Bēthovena draugs, kas te saņēmis komponista vēstuli, kurā tas viņam pirmajam rakstījis par sākušos dzirdes zaudēšanu.
 
20.nov
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga par godu Latvijas 101.dzimšanas dienai izveidojusi vērtīgu rotu kolekciju "Rotājies, Latvija!", kas veidota sadarbībā ar juvilierizstrādājumu tirgotāju "Grenardi".
 
20.nov
Lielāko nomināciju skaitu mūzikas pasaules prestižajai godalgai "Grammy" šogad izpelnījusies amerikāņu dziedātāja un repere "Lizzo", kas pretendē uz astoņām godalgām, pavēstīja žūrijas pārstāvji.
 
20.nov
Šodien savu 72.kāzu jubileju svin britu karaļpāris. Piedāvājam apskatīt arhīva foto no greznajām kāzām.
 
20.nov
Jau pēc diviem mēnešiem, no 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis; darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas Piļsāta pi upis treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības.
 
20.nov
2019. gada novembrī aprit viens gads kopš ir iznācis Ozola pēdējā laika skaļākais albums “Neona Pilsēta”. Albumā ir iekļauti tādi singli, kā “Stils”, “Personības Rekords”, Nekad”, Zapte” u.c. ALbums ir saņēmis gada balvu nominācijā “Labākais hip hop albums 2018”, kā arī bija pamanīts un nominēts starp 10 labākajiem albumiem “Austras balvā”.
 
20.nov
Japānis Masaki Nakagava, kurš jau vairākkārt publicējis dziesmas latviešu valodā, arī Latvijas dzimšanas dienā sagatavojis īpašu sveicienu.
 
19.nov
Pirmā operas izrāde pēc teju 19 gadus pastāvējušā aizlieguma otrdien notikusi Turkmenistānā, kur autoritārais līderis Sapurmurats Nijazovs 2001.gadā bija deklarējis, ka šī mākslas forma "nav savienojama ar turkmēņu mentalitāti".
 
19.nov
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
 
19.nov
Valsts svētku dēļ nedaudz pagarinātajās brīvdienās ietrāpījās arī kāda muzikāla novitāte – sestdien Operas skvērā gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros ar īpašu priekšnesumu tika prezentēts popdziedātājas Aminatas minialbums jeb EP. Latviešu valodā!