Izklaide

7.jan
Britu mediji vēsta, ka pēc sešu nedēļu ilgas atpūtas Lielbritānijā atgriezies princis Harijs ar sievu Meganu, lai atsāktu pildīt karaliskos pienākumus. Šodien pāris atkal bija redzams iznākam sabiedrībā.
 
7.jan
"Lielo mūzikas balvu" par mūža ieguldījumu saņems komponisti Maija Einfelde un Pauls Dambis. "Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Nacionālajā operā un baletā 25.februārī plkst.19. Šogad balvu pasniegs astoņās kategorijās un katrā no tām ir trīs nominanti.
 
7.jan
Dziedātāja Elizabete Gaile likusi par sevi runāt diezgan straujos tempos. Pēc pašas minētā, ceļu kā soliste viņa uzsākusi vien 2017. gadā, kad klajā nāca viņas pirmais singls “The Same One”, kam sekoja vēl trīs dziesmas angļu valodā. No tām “The Way Back Home” tika konkursa “Supernova ‘2018” otrajā kārtā jeb Top 30, tomēr lielākie Elizabetes panākumi saistās ar dziesmām latviski. Tā 2018. gada rudenī radošajā nometnē “RigaLive” tapusī dziesma “Atbildi” sabija Latvijas Radio 5 – “Pieci.lv” topa pirmajā vietā, maijā izdotais singls “Kas aiz krūtīm sēž” uzreiz uzspurdza tā pašā spicē un tika arī noguldīts Latvijas Radio 2 “Muzikālajā bankā”, savukārt trešais viņas singls “Aizskrien laiks” iekļuva pat “Radio SWH” rotācijā.
 
7.jan
Mūziķis un producents Arstarulsmirus 2020. gada pirmajā pusē plāno izdot albumu "Skatu punkti". Līdz ar šo notikumu tiek izsludināti pirmie koncertsērijas koncerti: 3. maijā koncertzālē "Lielais dzintars, " Liepājā un 9. maijā Vidzemes koncertzālē, Cēsīs.
 
7.jan
Kad jau pagājušā gada martā (!) tika anonsēts kārtējais klasiskās mūzikas zvaigznes Andrea Bočelli koncerts “Arēnā Rīga”, šķita, ka līdz tā norisei taču atlikuši vēl gaismas gadi. Bet nu tas jau ir klāt – slavenais tenors te uzstāsies svētdien, 12. janvārī!
 
7.jan
Lielās mūzikas balvas 2019 žūrija otrdien, 7. janvārī preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2019 nominantus. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.
 
6.jan
»Vakara Ziņu« fotogrāfe, kādreizējā autogrāfu medniece Ingrīda Punka kopā ar vīru cukurkukurūzas selekcionāru un audzētāju Aivaru Punku, kuru plašāka sabiedrība pazīst kā Opi no TV realitātes šova «Barbarosa», pērnā gada nogalē pabija savā pirmajā septiņu dienu kruīzā pa Vidusjūru ar kruīzu kuģi «MSC Magnifica».
 
6.jan
Kā katru gadu, arī šogad Ķīnas pilsētā Harbinā notiek starptautiskai sniega un ledus skulptūru festivāls, kas ir slavens visā pasaulē.
 
6.jan
Apvienība “Ezeri” pamatīgi sabangoja latvju alternatīvās mūzikas skatuvi 2016. gadā, kad tika izdots tās debijas albums “Ogles” – nu kārta otrajam garadarbam.
 
6.jan
Šo sestdien, 11. janvārī, sava jaunākā albuma “Handfuls Of Night” pasaules tūres ietvaros Koncertzālē “Cēsis” atgriežas leģendārā angļu grupa “Penguin Café”.
 
6.jan
Svētdien notika 77.ikgadējā "Zelta globusu" pasniegšanas ceremonija, kurā galveno balvu saņēmusi kinolente par Pirmo pasaules karu "1917", kas atzīta par labāko dramatisko filmu. "Zelta globusu" ceremoniju rīko Holivudas Ārzemju preses asociācija, kas arī izraugās uzvarētājus.
 
6.jan
Šis gads sākās ar jaunu pašmāju seriālu – 1. janvārī Shortcut lietotnē pirmizrādi piedzīvoja un tagad arī Helio iTV pieejami Lielie Muļķi, kas tiek pozicionēts kā dokumentālās satīras formātā uzņemts darbs.
 
6.jan
Šo sestdien, 11. janvārī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar solo vokālo performanci “VocalSuite” uzstāsies londonietis Klīvlends Vatkiss. Priekšnesumā vokālā improvizācija mīsies ar elektroniskās mūzikas iespējām un mirkļa burvību.
 
6.jan
Parasti prātā palicis fakts, ka Ziemassvētku egle mājās jātur vismaz līdz 6. janvārim. Vēl kaut kur "aizķēries", ka 6. janvāris ir Zvaigznes diena. Bet, vai patiesi zinām, kas šī ir par dienu un, kāpēc tā ir būtiska? Šī ir diena, kad iespējams novērot un paredzēt kādi laikapstākļi gaidāmi vasarā.
 
6.jan
18.janvarī Vecrīgā ceturto gadu notiks Live Rīga organizētais ielu ēdiena festivāls jeb Riga Street food festival. Sešpadsmit Rīgas restorānu šefpavāri izies no siltajām restorānu telpām, lai pagatavotu savu interpretāciju par Latvijas street food. Pasākums notiks no 12:00 līdz 20:00 Kaļķu un Vaļņu ielu krustojumā, sniedzoties līdz pat Līvu laukumam.
 
5.jan
Lai gan folkgrupa “Dārdi” dārd jau astoņus gadus – tā izveidota 2011. gada vasarā, “Stipri vārdi” ir šīs apvienības debijas albums. Tajā iekļautas arī tādas jau pazīstamas dziesmas kā “Austošās saules dziesma”, “Rāmi, rāmi” un “Sajāja bramaņi”.
 
5.jan
Citronam piedēvē kulinārijā visbiežāk izmantotā citrusaugļa slavu. Vismaz mūsu platuma grādos tam jāpiekrīt. Citrons vienlīdz labi iederas gan karstā tējā ar medu, gan atspirdzinošā dzērienā ar ledu.