Izklaide

4.okt
«Jauna cilvēka iekšējie un ārējie konflikti ir mūžīgi un nodarbinājuši cilvēkus visos laikos,» uzskata režisore Inese Mičule. Valmieras drāmas teātrī (VDT) viņa iestudējusi ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes leģendāri slaveno lirisko drāmu «Jaunākā brāļa vasara». Šodien, 3. oktobrī, – jauniestudējuma otrā pirmizrāde.
 
4.okt
Zinātnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka uz Marsa var būvēt pilsētas no garneļu čaulas.
 
3.okt
Jaunās Džeimsa Bonda filmas "No Time To Die" ("Nav laika mirt") veidotāji paziņojuši, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ atkal atliek tās izlaišanu - līdz 2021.gada aprīlim.
 
3.okt
“Sony Music Entertainment” paspārnē klajā nākusi leģendārā Rodžera Votersa koncertfilma “Us+Them” – šoreiz “blu-ray”, DVD, CD un vinila plates formātos.
 
3.okt
Vērts redzēt, apmeklēt, izlasīt: Dūmiņa un Skrastiņš, Kļava, Krūmiņš un Mellis, Izjumovs un Antoņenko, Doroteja, Čaklais un «21. gadsimta Mocarts».
 
3.okt
Šo sestdien, 3. oktobrī, plkst. 11.00 Lielajā laukumā ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti iesaistīties aktivitātē “Jerusalema dejas izaicinājums”.
 
2.okt
Joki sagatavoti no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
2.okt
Vakar, 1. oktobrī, Lielajā ģildē notika Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sezonas atklāšanas koncerts, kurā Daumants Liepiņš LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā priecēja klausītājus ar Sergeja Prokofjeva, Aleksandra Skrjabina un Lindas Leimanes mūziku. Koncertu apmeklēja arī bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, kura ir LNSO patronese, kā arī Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis.
 
2.okt
Grupa “Rihards Lībietis Orchestra” klajā laidusi pirmo singlu “Night Follow Me” no pavasarī gaidāmā albuma “Willful Blindness”. Šai dziesmai tapis arī videoklips, kura režisore ir Marija Migliniece.
 
2.okt
No septembra grupa “Saldās sejas” apņēmusies katra jauna mēneša pirmajā datumā publicēt jaunu mēneša dziesmu, un oktobris nav kļuvis par izņēmumu.
 
2.okt
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
1.okt
Šajos laikos, kad pasaules smagās mūzikas skatuvei kā apnicīgas iesnas uzbrūk dažādas “frīkmetāla” izpausmes, aizvien pieprasītāks kļūst “old school” jeb vecās skolas “death metal”.
 
1.okt
Septembra pēdējā dienā pašmāju mūziķe Marta nākusi klajā ar jaunu dziesmu “Drāma”, kas tapusi sadarbībā ar producentu DJ Rudd, un ir priekšvēstnesis oktobra beigās gaidāmajam albumam “Lietas, kas notiek manā galvā”.
 
1.okt
Gulbenes novada Tirzā, nelielā Edgara Biržes uzņēmumā “LEFF” top unikāls grīdas segums – pasaulē vienīgais līklīniju parkets. Ekskluzīvo grīdas segumu jau novērtējuši pasūtītāji Nīderlandē, Lielbritānijā un pat tālajā Singapūrā. Jau rīt, 2. oktobrī to varēs iepazīt izstādē “ComfortHome 2020” Ķīpsalā!
 
1.okt
Rīgas Zooloģiskajā dārzā uz pastāvīgu dzīvi ir atgriezušies tīģeri, turklāt viens no dzīvniekiem ir Latvijā dzimušā tīģera Klifa Granta meita, informēja Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienests.
 
30.sep
Komiķis Saša Barons Koens uzņēmis turpinājumu savai 2006.gada filmai "Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan" ("Borats: Amerikas kultūras mācība par labu dižajai Kazahstānai") un kompānija "Amazon" to plāno laist klajā pirms ASV prezidenta vēlēšanām 3.novembrī.
 
30.sep
Amerikāņu alternatīvā metāla brigādes “Deftones” devītais studijas albums vēl tikai sācis savu ceļu pa topu tabulām un uz klausītāju ausīm, taču nav šaubu, ka šis darbs vismaz no komerciālā viedokļa būs viens no veiksmīgākajiem vokālista Čino Moreno grupas albumiem.
 
30.sep
Ar stāvovācijām un aizkustinājuma asarām izskanēja pirmizrāde VEF Kultūras pilī muzikālajai vīzijai “Nora un Viktors. Zelta duetam 50”. Šī ir jau trešā izrāde jaunajā žanrā, kas tiek saukts par muzikālu vīziju. (Iepriekšējās bija par “Čikāgas piecīšiem” un Raimonda Paula daiļrades sākumu).
 
30.sep
Pavisam nesen latvju repa vecmeistars Ozols izdeva singlu kopā ar jauno talantu Prusax, bet šonedēļ viņš klausītāju vērtēšanai nodevis jaunu dziesmu “Antidepresanti”, kas tapusi sadarbībā ar pavisam jaunu vārdu mūzikā – ZeBrene.
 
30.sep
Šonedēļ sākās spēlfilmas „Jumprava. Lielais notikums” filmēšana – Valmierā, un šī izvēle nav nejauša. Šai pilsētai ir īpaša nozīme grupas “Jumprava” stāstā, jo tieši tur meklējami grupas pirmsākumi – sākotnēji Aigara Grāvera un Aigara Krēslas muzikālie eksperimenti Valmieras slimnīcas vokāli instrumentālajā grupā „Vitamīns”.
 
29.sep
Grupa "Carnival Youth" nodevusi klausītāju vērtējumam savu versiju Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmai “Ances romance”, kura skanējusi filmas “Klāvs - Mārtiņa dēls” skaņu celiņā.