Izklaide

2.aug
Vai zinājāt, ka Latvijas teritorijā līgavas zagšana tika aizliegta 1422. gadā, lai vienkāršie ļaudis neprecētos pēc savas patikšanas, bet kungs varētu sapārot labākos strādniekus? Un to, ka XVI gadsimtā ļaudīm bija spiestā kārtā jāprecas baznīcā? Un kāzas nedrīkstēja svinēt ilgāk par divām dienām, un ēst un dzert pilnām mutēm arī nebija ļauts. Kāzu mielastam ēdieni un dzērieni bija limitēti.
 
2.aug
Stilīgi, prestiži un ļoti populāri galamērķi ir bijuši, ir un būs. Tomēr dzīve, gluži kā jūra, allaž piedāvā ko negaidītu, neparastu, pārsteidzošu un, pilnīgi neticami, bez maksas pieejamu ikvienam – to varētu teikt par šīs tūrisma sezonas jaunpienācēju, piekrastes gājēju ceļu Jūrtaka.
 
2.aug
Hiphop izpildītājs un mūzikas producents Fakts, īstajā vārdā Jānis Šmēdiņš, nodod klausītājiem singlu un videoklipu dziesmai “Vēlvirnreiz”, kas ir pirmais singls no Fakta gaidāmā otrā studijas albuma “Lauvas sirds”.
 
2.aug
Atcelts festivāls, ko bija iecerēts sarīkot par godu leģendārā Vudstokas festivāla 50.gadadienai, paziņojuši sarīkojuma organizētāji.
 
1.aug
Šīs nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā, Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, kas piedāvās noskatīties labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām.
 
1.aug
Lai gan šīs nedēļas nogalē daudzi mūzikas cienītāji droši vien kārti liks uz Līgatnes novada Ratniekos notiekošo festivālu Laba daba, daudz vairāk ļaužu posīsies uz Liepāju.
 
1.aug
Teju katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 29% no aptaujātajiem šogad ir apmeklējuši vai plāno apmeklēt kādu mūzikas festivālu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktās aptaujas rezultāti.
 
1.aug
Šīs nedēļas nogalē Līgatnes novada “Ratniekos” notiekošajā festivālā “Laba daba” uzstāsies daudz un dažādas interesantas grupas – gan ārzemju, gan pašmāju. Viena no tādām būs grupā “Juuk”, kuri spēlēs sestdien. Tajā sadarbojas pazīstami alternatīvās skatuves mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar tā saucamo “dark folk & country” stila mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mūžīgo un apjomīgo kā okeāns mīlestību pret skumjām un sērām. Grupā ir trīs dziesmu autori un solisti: Sniedze Prauliņa (balss, flauta), Edgars Šubrovskis (balss, ģitāras, bass) un Oskars Jansons (balss, ģitāras, bandžo), bet vēl grupā spēlē arī Dina Skreitule (vijole, piebalss) un Rinalds Maksimovs (bungas).
 
1.aug
Mēslainē izsviestās lietas SIA Liepājas RAS apsaimniekotajā atkritumu poligonā Ķīvītes dzīvo savu otro, kas zina, arī trešo un varbūt pat ceturto dzīvi. Lietas tiek izglābtas no samīcīšanas poligona kalnā, un daļu no tām varētu apskaust pat lielie muzeji. Piemēram, koka slidu. Unikāls eksemplārs.
 
30.jūl
Vismaz vienu TV seriālu Latvijā skatās mazāk nekā puse iedzīvotāju, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
30.jūl
Šodien, 30.jūlijā, no plkst.12:00 līdz 31.jūlija plkst.12:00 mājaslapā krastspretkrastu.lv iespējams reģistrēt komandu X diennakts basketbola turnīram “Krastu mačs”.
 
29.jūl
Soctīklos populāras kļuvušas kādas fotogrāfes uzņemtās bildes, kurās ar aplikācijas palīdzību zīdaiņiem "pielikti" zobiņi. Izskatās smieklīgi!
 
29.jūl
Diezgan dīvaini, ka uz perspektīvās britu indīpopa apvienības “Bastille” jaunāko albumu nācās gaidīt tik ilgi – tā priekštecis “Wild World” nāca klajā jau 2016. gada septembrī, pēc tam kādus divus gadus mūziķi solīja, ka sākuši darbu pie jaunā ripuļa, tas tūlīt ieraudzīs dienasgaismu utt., taču veikalus plauktos tas parādījās tikai jūnijā.
 
29.jūl
Šo ceturtdien, 1. augustā, Rīgas klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies 90. gadu reproka un “nu metal” supergrupa “Crazy Town”. Turklāt – ar sava labākā albuma programmu.
 
29.jūl
Ja kādu iemeslu dēļ atvaļinājums plānots nevis vasarā, bet rudenī, tieši tad ir labs laiks Portugāles apmeklējumam, apkopojot ceļotāju viedokli, secinājis tūrisma operatora "INTERLUX Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Augustā lielā tūristu pieplūduma dēļ finansiāli ir visdārgāk ceļot uz Eiropas kontinenta vistālāk uz rietumiem esošo valsti, bet Portugāles dienvidos pat septembrī un oktobrī vēl ir silti un patīkami, labie laikapstākļi dod iespēju peldēties līdz vēlam rudenim, restorānos tiek pasniegts jaunās ražas portugāļu vīns, bet svētki nekad nebeidzas.
 
29.jūl
Arī nākamajā gadā festivāls "Positivus" notiks divas dienas, informēja festivāla rīkotājs Ģirts Majors.