Izklaide

11.jūl
10. jūlijā Mežaparka Zaļajā teātrī notika “Tenoru trio” koncerts “Arrivederci Roma”. Trīs jauni, spilgti Latvijas Nacionālās operas solisti – Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Juris Vizbulis – kopā ar pavadošo mūziķu ansambli koncertprogrammā “Arrivederci Roma” atskaņoja iemīļotas opermūzikas melodijas, ko dažādos stilos – no klasikas līdz džezam – aranžējis Andrejs Puškarevs.  17. jūlijā, turpat notiks koncerts “Cantando y amando”. Koncerti notiek ar SIA “Rīgas meži” atbalstu.
 
11.jūl
Pēc trīs gadu pārtraukuma ar jaunu dziesmu “I Might Get High Tonight” atgriezies elektroniskās mūzikas trio “Bandmaster”, kurā darbojas Zelma Jēgere jeb Viņa, Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd un Andis Ansons.
 
11.jūl
Šajā nedēļas nogalē virknē piejūras pašvaldību tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki. Covid-19 izplatības dēļ šogad svētkos būtu jāievēro īpaša piesardzība un distancēšanās.
 
11.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
11.jūl
Latvijas Dabas fonds un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts GrassLIFE līdz pat septembrim kampaņā "Daba neko nav atcēlusi" aicina ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Viens no pasākumiem - koncerts "Pļavas putni" tagad visiem pieejams arī lielākajā mūzikas straumēšanas servisā Spotify, kā arī Apple Music, Amazon, Google Play un citos straumēšanas servisos.
 
11.jūl
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Aleksejs (10679), savukārt no sieviešu vārdiem – Margarita (3422).
 
10.jūl
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
10.jūl
Pašmāju “progressive & sludge” metāla brigādes “Oghre” otrais studijas albums un atkal latviski. Ar savu debijas ripuli “Gana” (2017) šī komanda aizsniedzās līdz sensacionāliem augstumiem – ietikšanai Top 5 Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” roka un metālmūzikas kategorijā, kur vienmēr bijusi nežēlīgi nikna konkurence. Jaunais albums ir turpinājums 2017. gadā aizsāktajai triloģijai par trim svarīgākajiem dzīvību veidojošajiem ķīmiskajiem elementiem – skābekli (“Gana”), ūdeņradi (“Grimt”) un oglekli (nosaukums vēl nav izdomāts).
 
9.jūl
Brantu muiža, Smiltenes novads, Brantu pagasts, Branti. 1532.gadā arhibīskaps Toms Šenings piešķīra kādam Horstam lietošanā 8,5 arklus zemes, kurš uz tās ierīkoja muižu. Patreizejā Brantu muižas ēka celta 19.gadsimtā. Kopš 1926.gada muižas ēkā ierīkota skola. Īpašnieki bijuši vairāki, bet pēdējie no 1851.gada ir fon Precmanu dzimta. Muižas īpašnieki neesot bijuši cienīti starp zemniekiem. Par viņiem stāstītās teikas, iespējams, nemaz nav teikas, bet patiesība. Tagad skola likvidēta un ēka netiek izmantota. 2020.gadā Ilze Briede pārdevusi savu labi iekopto saimniecību “Donas” un iegādājusies Brantu muižu, kur vēlas veidot mājturības skolu,nacionāli romantisku vietu , kur celt gaismā latviskās tradīcijas.
 
9.jūl
Amerikāņu dziedātājas, dziesmu autores un aktrises Noras Džonsas karjera bijusi raiba kā dzeņa vēders, par ko lielākoties gādājusi viņa pati. Savu muzikālo gaitu pirmsākumos dziedātāja vairāk darbojās džeza, folka un kantrī lauciņos, izdodot superveiksmīgos albumus “Come Away With Me” (2002) un “Feels Like Home” (2004), kas viņai sagādāja kaudzīti ar “Grammy” balvām (kopumā Norai ir deviņi patafoni).
 
9.jūl
Tirgū un veikalā jau nopērkami gardi Latvijas tomāti, un tūdaļ, tūdaļ tie sārtosies arī piemājas siltumnīcās. Tomātus mēdz dēvēt par "mīlas augļiem", jo sākotnēji tos audzēja kā dekorāciju vai dāvanu, kuru vīrietis dāvina sievietei. Savukārt tulkojumā no itāļu valodas tomātu sauc par "zelta ābolu". Tieši Itālijā tomāti ieguvuši kulta statusu kulinārijas jomā. Tos bieži izmanto, gatavojot mērces, zupas, kečupu un pastas, biezeņus un čatnijus. Šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka, kā pagatavot tomātus, un piedāvā divas gardas un oriģinālas receptes.
 
9.jūl
Dziedātāja Jenny May un reperis Reinis Kapone vienojušies dvēseliskā skaņdarbā “Mūsu zvaigzne”. Tai tapusi arī angļu versija, ko dziedātāja izpilda kopā ar amerikāņu reperi King Marino.
 
9.jūl
Iespējams, vispozitīvākā Latvijas grupa “Labvēlīgais tips” aicina uz ne mazāk pozitīviem koncertiem “Es nav redzējis Tevi jau sen!”: 25. jūlijā klausītāji gaidīti Valmieras, 1. augustā – Saldus, 7. augustā – Ikšķiles, bet 8. augustā – Alūksnes estrādē.
 
8.jūl
Ansamblis “Saldās sejas” modies no piespiedu dīkstāves un izdevis jaunu dziesmu “Kā tev iet?”, kurai tapis arī Saldū nofilmēts video. Kāpēc Saldū? Izrādās, ka vietas izvēli diktējusi koronavīrusa raisītā pandēmija.
 
8.jūl
Pašmāju reperis rolands če nodevis klausītāju vērtējumam savu jauno dziesmu “Riņķa deja (Krievu rulete)”, kurai tapis arī videoklips.
 
8.jūl
Amerikāņu alternatīvā metāla grupa “Mushroomhead” ilgus gadus tika uzskatīta par iespējamo “Slipknot” konkurenti – ar šo leģendāro brigādi var vilkt paralēles gan muzikālā ziņā, gan vizuālo līdzību dēļ (maskas), gan no sastāva daudzskaitlīguma viedokļa (tās rindās skaitās pat deviņi mūziķi!).
 
8.jūl
Svētdien, 12.jūlijā pl.15:00 LVM Pokaiņu mežs aicina visus uz brīnišķīgu vijoles un dzejas saskaņas koncertu dabā “Dzejas un vijoles maģija… Starp debesīm un zemi”, kurš notiks Pokaiņu meža bērzu Svētbirzē.