Kriminālziņas

16.okt
Ceturtdienas rītā Ķekavā pazudusī sieviete ar gadu veco meitiņu tās pašas dienas vakarā ir atrasta, taču bērns ir bez dzīvības pazīmēm, liecina Valsts policijas (VP) izplatītā informācija.
 
15.okt
Mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" tīklā pēdējo divu nedēļu laikā bloķēti vairāk nekā 1000 krāpniecisku zvanu, informēja kompānijas korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola.
 
15.okt
Eiropas un ASV amatpersonas ceturtdien paziņoja, ka vairākās valstīs, tostarp Latvijā, aizturēti 20 cilvēki par līdzdalību starptautiskā tīklā, kas atmazgājis miljoniem eiro, kurus ar ļaunatūru palīdzību nozaguši kibernoziedznieki.
 
15.okt
Valsts policija (VP) Vidzemes reģiona pārvalde Valkas iecirknis aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu Valkā aizturēts 1977. gadā dzimis vīrietis. Policijā uzsākts kriminālprocess, informē Valsts policija.
 
15.okt
14. oktobrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki aizdomās par personas nolaupīšanu un draudiem izdarīt slepkavību aizturēja divus vīriešus pret kuriem tika uzsākts kriminālprocess pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem.
 
15.okt
Kurzemes rajona tiesa Liepājā agrāk tiesātam slepkavam par pameitas nogalināšanu Vaiņodes novadā piespriedusi mūža ieslodzījumu, informēja prokuratūrā.
 
15.okt
Rīgā šonedēļ kāds garāmgājējs aizturējis vīrieti par deviņus gadus vecas meitenes apzagšanu, informēja Valsts policijā.
 
14.okt
Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā automašīnu tirdzniecībā iesaistīts uzņēmējs apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 127 872 eiro apmērā, informēja prokuratūra.
 
14.okt
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par grāmatas izskata aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu rosinājis Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt bijušo Rīgas mēru, patreizējo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Nilu Ušakovu (S), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
14.okt
Mobilo sakaru operators "Tele2" brīdina par strauju krāpniecisko zvanu pieaugumu no eksotiskajām valstīm un aicina iedzīvotājus šiem numuriem nekādā gadījumā neatzvanīt, ja neviens radinieks vai paziņa neatrodas šajās valstīs. Krāpniecisko zvanu skaits pēdējā ceturksnī palielinājies par aptuveni 45%, un "Tele2" īpaši aicina klientus par tiem informēt savus vecākās paaudzes tuviniekus, kuriem risks ciest no krāpniekiem ir daudz lielāks.
 
14.okt
Latvijā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas riskam ir tendence samazināties, izriet no Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) otrdien prezentētā nacionālā novērtējuma projekta.
 
12.okt
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par kukuļošanu uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un viņa meitai Maijai Krieviņai piespriedusi naudas sodu, apstiprināja prokurors Māris Leja.
 
12.okt
Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas apsūdzētas divas personas, tostarp, bijusī augsta ranga Valsts policijas amatpersona.
 
12.okt
Uzrādītas apsūdzības lietā par cietsirdīgu izturēšanos pret melno leopardu Specializētā vairāku nozaru prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību lietā par cietsirdīgu izturēšanos pret melno leopardu.
 
11.okt
Pirmdien, 12.oktobrī, sākot darboties Covid-19 apkarošanai paredzētajai ieceļotāju kontroles informācijas sistēmai, Valsts policija speciālus reidus nerīkos un privātās automašīnas aktīvi neapturēs, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
 
10.okt
Pagājušā gada beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka kāds vīrietis nepilda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, ar kuru viņam uzlikts par pienākumu apgādāt savus bērnus.
 
8.okt
Neatkarīgās avots, kas jau iepriekš sniedzis ticamu informāciju par Pāvela Rebenoka slepkavības apstākļiem, vēsta, ka nozieguma naktī Langstiņu ciema videonovērošanas sistēmu darbībā ir noticis tehnoloģisks pārrāvums. Tieši tik ilgs, lai atnāktu, noslepkavotu un aizietu. Vēl viens apstiprinājums faktam, ka advokāta nāve nebija tikai tāda sagadīšanās apročpogu laupīšanas gaitā.
 
7.okt
Vakar ap pulksten 21:00 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka kādā atpūtas vietā Liepājā atrodas agresīvi noskaņots un iereibis vīrietis, kurš konfliktē ar atpūtas vietas personālu un apsargu. Valsts policija vīrieti nogādāja Liepājas iecirknī un par notikušo ir uzsākts process administratīvā pārkāpuma lietā.
 
6.okt
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis 2.oktobrī saņēma informāciju par zādzību no veikala Rožupes pagastā. Lai atrastu iespējamo vainīgo personu, tika iesaistīts dienesta suns, kurš veiksmīgi izpildīja uzstādīto mērķi un atrada meklējamo personu!
 
6.okt
Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersonu Aigaru Pečaku par iespējamu prettiesisku, neefektīvu un neekonomisku rīcību, vadot un īstenojot projektu par infrastruktūras attīstību Krievu salā.
 
6.okt
Otrdien, 29.septembrī robežsargi Kaplavas pagastā aizturēja kādu valsts robežu nelikumīgi šķērsojušu Gruzijas pilsoni, kurš mēģinot "atpirkties" no robežsargiem, piedāvāja vīriešu rokas pulksteni "Rolex" un kukuli 100 ASV dolāru apmērā.
 
6.okt
Šī gada 2. oktobrī ap pulksten deviņiem vakarā Vecumnieku novadā līdz šim nenoskaidrots autovadītājs uzbrauca sievietei, kura ceļu satiksmes negadījuma vietā gāja bojā. Iespējams, notikušajam bija aculiecinieki, kuri aicināti sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņa numuru 26156961 vai 110.