Kriminālziņas

5.feb
Šī gada sākumā Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknis aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar mazgadīgu meiteni aizturēja vīrieti. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis šīs darbības izdarījis vairākas reizes un vīrietis ir bijis cietušās radinieks. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, informē Valsts policija.
5.feb
Šā gada 30. janvārī, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa likumsargi, patrulējot Preiļu novadā, Stabulnieku pagastā, pamanīja vieglo automašīnu “Volvo V40” bez numura zīmēm. Automašīnas vadītājs, nereaģējot uz Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, uzsāka bēgšanu. Pēc pakaļdzīšanās un “Volvo” vadītāja meklēšanas pasākumiem likumsargi atrada bēgošo vadītāju, kurš izrādījās nepilngadīgs jaunietis. Par transportlīdzekļa vadītāja izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka deviņus administratīvā pārkāpuma procesus, vēsta Valsts policija.
4.feb
Valsts policija (VP) sestdien, 3.februārī, kādā tirdzniecības centrā Rīgā aizturējusi 1984.gadā dzimušu Lietuvas pilsoni, kurš tirdzniecības centrā urinējis un slavinājis Krievijas kara noziegumus.
3.feb
Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs vērtēs tiesas lēmuma pieņemšanas apstākļus, atceļot aizliegumu tuvoties cietušajai personai, informēja AT.
3.feb
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvalde meklē bezvēsts prombūtnē esošo 2004. gadā dzimušo Lindu Ivanovu, kura šā gada 3. februārī pulksten 6.30 izgāja no bāra "Nemiers" Rīgā, Aristīda Briāna ielā 9A, un devās nezināmā virzienā, līdz šim brīdim nav atgriezusies dzīvesvietā.
2.feb
Šonedēļ Pierīgā aizturēts kāds 23 gadus vecs vīrietis, kuru vaino par seksuāla rakstura noziegumu pret jaunu sievieti un kurš pēc tuvošanās lieguma atcelšanas mēģinājis cietušo nolaupīt, vēsta Latvijas Televīzija.
2.feb
Valsts policija par vardarbīgām laupīšanām Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē aizturējusi divas personas, informēja Valsts policija.
2.feb
Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par laupīšanu un sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu Liepājā, nododot krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
2.feb
Šā gada 19.janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par kādas pensionāres slepkavību.
2.feb
Valsts policija sākusi kriminālprocesu par vieglu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārstei.
2.feb
Pagājušajā gadā Datu valsts inspekcijā (DVI) saņemtas vairāk nekā desmit sūdzības par mediķu neatļauti apskatītiem personu datiem e-veselībā, taču šogad to skaits varētu pieaugt, aģentūra LETA noskaidroja inspekcijā.
2.feb
Valstij būtu jādomā, kā Satversmes tiesu (ST) padarīt pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.
2.feb
Valsts policija lūdz atsaukties aculieciniekus konfliktam ar taksometra vadītāju un automašīnas bojāšanu naktī uz 2023.gada 2.septembri.
2.feb
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. februāra plkst. 6.30 līdz 2. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD.
2.feb
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvalde meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1941. gadā dzimušo Ritu Unkovsku, kura šā gada 1. februārī izgāja no savas dzīvesvietas Rīgā, Dolomīta ielā, un līdz šim brīdim nav atgriezies, kā arī nav devusi par sevi nekādu ziņu.
2.feb
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 138 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas septiņas personas.
1.feb
Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka krimināllietu par pabalstu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 30.aprīlī plkst.14, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
1.feb
Ģenerālprokuratūra janvārī atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Ventspils brīvostas pārvaldē, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses pārstāve.
1.feb
Augstākas tiesas (AT) Civillietu departaments ir atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību strīdā starp kovidskeptiķu viļņa partijas "Brīvai stiprai Latvijai" valdes priekšsēdētaju Artūru Berni un TV3 "Bez tabu" žurnālistu Artūru Špaku par goda un cieņas aizskārumu, līdz ar to Bernim būs publiski jāatvainojas un jāsamaksā neliela morālā kaitējuma kompensācija.
1.feb
Administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 5.februārī plkst.14.
31.jan
Pērn būtiski audzis pret iekšlietu darbiniekiem par nepamatotu vardarbību sākto kriminālprocesu skaits, aģentūru LETA informēja Iekšējās drošības birojs (IDB).
31.jan
Latgalē viensētā uzietā metamfetamīna laboratorija bija piesaistījusi ķīmiķi no ārvalsts un līdz šim paspējusi saražot preci ap pusmiljona eiro vērtībā, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Raimonds Kronbergs.