Lietojot vistas kaulu buljonu katru dienu, tajā esošais kolagēns un aminoskābes var palīdzēt uzlabot ādu, īpaši tad, kad tā saskaras ar pirmajām novecošanās pazīmēm, raksta “healthdigest.com”.
Fiziskām aktivitātēm nav jābūt sarežģītām - pat tikai ātra, desmit minūšu ikdienas pastaiga var sniegt ievērojamus ieguvumus veselībai, samazinot vairāku slimību, tostarp sirds slimību, insulta un vairāku vēža, risku, raksta “Medical Express”. Kā no šīm īsajām pastaigām gūt pēc iespējas lielāku labumu? Lasiet tālāk.
Pārbaudot kādas grūtnieces asinis 1972. gadā, atklājās, ka viņas sarkano asinsķermenīšu virsmā trūkst vienas molekulas. Piecdesmit gadus vēlāk zinātnieki no Lielbritānijas un Izraēlas, pētot šo neparasto molekulas neesamību, atklāja jaunu asinsgrupu, raksta izdevums “Science Alert”.
Janvāris ir ziemas vidus un mēnesis, kad gaišais laiks jau palielinās, lēnām, bet pārliecinoši. Cenšamies pēc ilgākas atpūtas atgriezties darba ritmā. Tāpēc janvāra sezonas produkti ir ļoti ērti – barojoši un kalorijām bagāti.
Daudzi ir iecienījuši karstos dzērienus, piemēram, kafiju vai tēju, un kdienā šim procesam parasti neveltām daudz laika - vienkārši nospiežam pogu elektriskajai tējkannai. Tomēr ikvienam būtu svarīgi zināt, kāpēc nav ieteicams vārīt ūdeni divreiz, raksta “unian.net”.
Dienas snaudas var būt noderīgas. Tomēr ir jāievēro daži noteikumi, lai naktī neciestu no bezmiega. Gulēšana dienas laikā ir vajadzīga ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.
Jauns pētījums atklāj, ka noteiktas personības iezīmes var izskaidrot, kāpēc daži cilvēki visu mūžu paliek vientuļi. Kā introvertums, zems apzinīgums un atklātības trūkums ir saistīti ar ilgtermiņa attiecību trūkumu? Zinātniskais secinājums: “mūžīgi” vientuļiem cilvēkiem ir 3 izteiktas rakstura iezīmes.
Kardiologs Šons Kotkins, kā arī sertificētas uztura speciālistes Karolīna Tomasone un Marija Elena Fraga nosauca vienu vienkāršu veidu, kā pazemināt asinsspiedienu bez medikamentiem, raksta “eatwell.com”.
Pētījumi liecina, ka pat neliels vai mērens alkohola daudzums ir kaitīgs veselībai - alkohola lietošana katru gadu izraisa aptuveni trīs miljonu cilvēku nāvi, raksta “postimees.ee”.
Cilvēka organismā, kura svars ir sasniedzis noteiktu robežu, izmaiņas notiek gēnu līmenī. Un viņam būs īpaši grūti atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.
Roku kopšana nav greznība, bet gan nepieciešamība. Ikvienam cilvēkam jārūpējas par savu veselību, īpaši par tām atklātajām ķermeņa daļām, kas ziemā saskaras ar vides agresiju.
Saskaņā ar Amerikas Sirds asociācijas datiem, fiziska piepūle, šķūrējot sniegu, var palielināt sirdslēkmes vai pēkšņas sirdsdarbības apstāšanās risku, raksta “Medical Xpress”.
Jaunā gada sākums tradicionāli kalpo par atskaites punktu, lai nospraustu dažādus jaunus mērķus un uzņemtos jaunas apņemšanās. Kuras populārākās Jaungada apņemšanās ir ieteicamas veselībai un kā tās veiksmīgāk īstenot, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Dejošana var palīdzēt novērst depresiju, bet tikai tad, ja cilvēkam ir Parkinsona slimība, ir atklāts jauns pētījums, kura pamatā ir smadzeņu MRI skenēšana un pacientu atsauksmes.
Jauns pētījums atklājis, ka cilvēku ēšanas paradumi var būt saistīti ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumu (ADHD) simptomiem. Tomēr ir vairākas svarīgas nianses.
Mikroplastmasas piesārņojums, iespējams, kļūs par mūsu laika galveno apdraudējumu - jaunā Barselonas Universitātes Ģenētikas un mikrobioloģijas katedras pētījumā konstatēts, ka tējas maisiņi var būt mikro- un nanoplastmasas piesārņojuma avots, raksta “Interesting Engineering”.
Dažiem cilvēkiem ir nepieciešams urinēt visu laiku, citiem nē stundām ilgi - vēlmes urinēt iemesli atšķiras. Padomi, kad vajadzētu doties pie ārsta. Satiksmes sastrēgumos, sanāksmēs vai nedēļas nogales iepirkšanās laikā urīnpūslis parasti tiek sasprindzināts, ja nav redzama tualete, raksta Fitforfun.
Ir daudz veidu, kā atbrīvoties no nevēlama sejas apmatojuma, taču ne visi no tiem dos ilgstošu efektu. Sievietēm matiņi aug arī uz sejas. Parasti mēs runājam par tiem matiņiem, kas praktiski ar neapbruņotu aci nav redzami.
Paracetamols, pazīstams arī kā acetaminofēns, ir viens no populārākajiem pretsāpju līdzekļiem pasaulē. Tomēr jaunie Notingemas universitātes pētījumi brīdina, ka ilgstoša šo zāļu lietošana var palielināt nopietnu veselības problēmu risku gados vecākiem cilvēkiem. Pētījums tika publicēts izdevumā “Arthritis Care & Research”.