Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

Inga Paparde
Viena gada laikā valsts budžeta izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā palielinājušies par piektdaļu, un tas ierindo Latviju pirmajā vietā Baltijā pēc pabalstu un pensiju izdevumiem procentos no iekšzemes kopprodukta.
Arnis Kluinis
Šonedēļ vēsture izspēlē ļaunu, bet pelnītu joku pret krieviem, jo 83. gadadiena Padomju Savienības uzbrukumam Somijai pienākusi ar salu, kas nogalina uzbrucējus Ukrainā tieši tāpat, kā nogalināja uzbrucējus Somijā.

Ekspresjautājums

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem #SIF_MAF2022

Veselība

Latvijā ir pieejama kvalitatīva un pasaules līmeņa HIV/AIDS ārstēšana, tomēr tikai puse HIV pacientu saņem antivirālo terapiju. Atbalsta biedrības cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV, valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks sarunā ar “Neatkarīgo” uzsver, ka šai problēmai ir vairāki iemesli, sākot no nelīdzestības, proti, cilvēks dažādu iemeslu dēļ, neārstējas, beidzot ar bailēm, ka “mani kā HIV pacientu ierakstīs kādos sarakstos un to visi uzzinās”.

Dienas citāts

„Krievu laikos” pilsētu izpildkomitejās bija darbinieku bufetes, kurās dažādi priekšnieki – ar privilēģijām! - varēja piektdienās nopirkt kādu deficīta preci. Piemēram, cieti žāvētu desu, konservētus zaļos zirnīšu un poļu alu. Izskatās, „krievu laiki” atgriezušies: Valsts prezidenta kancelejas darbone Sarmīte Ēlerte uzskata, ka privileģētajos ieskaitāmi gan ministri, gan deputāti – viņiem jāpiešķir iespēja rezervēt un iegādāties Dziesmu svētku biļetes, kā smejies, bez rindas. Jo, redz, bez viņu pielemtā finansējuma (no mūsu nodokļu naudas) nekādi Dziesmu svētki nenotiktu! Tad deputātiem un ministriem vajadzētu bez rindas piešķirt arī citas privilēģijas, jo viņi nodokļus maksā kaut kā citādi nekā mēs, mirstīgie. Piemēram, dabūt pa galvu ar cietžāvētu desu. Tas bonusam!
- Elita Veidemane

Vārds jaunajiem

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm