Latvijā

Vakar, 15:10
Aizvadītās nedēļas beigās pensiju un pabalstu izmaksa "PNB bankā" tika pārtraukta 10 342 klientiem, informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāve Iveta Daine.
 
Vakar, 14:55
"Arestētās mantas glabātāja", Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētajā AS Latvijas Naftas tranzīts šā gada sākumā tiešām ir sākts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzņēmumu ienākuma nodokļa audits, un tieši VID tad arī ir piespiedis uzņēmumu beidzot pārstāt ignorēt normatīvos aktus un iesniegt 2016. un 2017. gada darbības pārskatus. VID arī ir apķīlājis Meroni kontrolētā uzņēmuma līdzekļus vairāk nekā 7,7 miljonu eiro apmērā, vēsta portāls "pietiek.com".
 
Vakar, 12:30
Nodokļu reformas dēļ 2020.gada budžeta izdevumi jāsamazina par 94 miljoniem eiro, paziņojumā medijiem norādīja Fiskālās disciplīnas padomes pārstāvji.
 
Vakar, 12:00
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu "Pakistānas kebabs" strādājošu uzņēmumu darbību, informēja dienestā.
 
Vakar, 8:30
Eiropas Centrālās bankas lēmums Latvijas PNB banku atzīt par finanšu iestādi, kura ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, atdzīvināja vasaras nogales politisko un ekonomisko dzīvi Latvijā. Finanšu ministrs Jānis Reirs bija optimisma pilns un pauda nostāju, ka «ECB lēmums attiecībā uz PNB banku nerada ietekmi uz Latvijas banku sektoru, un tas ir stabils». Pat vairāk – «Latvija ir droša valsts, un bankas klienti var būt droši par savu naudu… Noguldījumu garantiju fondā ir uzkrāts pietiekams līdzekļu apjoms, un valsts budžeta līdzekļi šim mērķim nebūs nepieciešami.» Finanšu ministrs uzsvēra, ka šīs bankas slēgšana «ir sistemātiskas un konsekventas banku uzraudzības pieejas likumsakarīgs rezultāts».
 
20.aug
Pēc izdevumu pārskatīšanas ministriju resoros 2020.gada budžetā papildus rasti 93,7 miljoni eiro, otrdien Ministru kabinetu informēja Finanšu ministrija (FM).
 
20.aug
Finanšu ministrija (FM) ir labi sagatavojusi 2020.gada budžetu, otrdien pēc valdības sēdes sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) vadītājs Jānis Platais.
 
20.aug
Galda spēļu uzņēmums "Brain Games" iegādājies lietuviešu galda spēļu, pužļu un rotaļlietu mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmumu "New Media Publishing".
 
20.aug
Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētā AS Latvijas Naftas tranzīts beidzot, pēc divu gadu kavēšanās ir bijusi spiesta iesniegt savu darbības pārskatu par 2016. gadu. Tā šodien ziņo portāls pietiek.com.
 
20.aug
Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien atbalstīja trīs zemesgabalu, kas nepieciešami Skanstes apkaimes atjaunošanas projekta realizācijai, piespiedu atsavināšanu. Atsavināt paredzēts AS "Projekts B10" un uzņēmējam Mārim Sprūdam piederošus nekustamos īpašumus, kuriem prokuratūra uzlikusi arestu, skaidroja domē.
 
20.aug
Vienu un to pašu par dzīvokļu cenām Rīgā parāda gan Arco Real Estate un Ober Haus izmērītais cenu pieaugums, gan Latio cenu lidināšanās augstu virs iepriekš nosaukto firmu iezīmētā cenu līmeņa.
 
20.aug
Politiķi un baņķieri ir panākuši arvien jaunus ierobežojumus skaidras naudas apritei, un tagad brīnās, ka šo jaunievedumu kontrolei nepieciešami darbinieki, un viņiem arī galdiņš, pie kura apsēsties. Deputāts Aldis Gobzems publiskojis prioritārā pasākuma Skaidras naudas pārvietošanas kontroles pastiprināšana tāmi.
 
20.aug
Latvijas preses izdevēju asociācija nozares vārdā un uzņēmums Latvijas pasts beidzot vienojušies par slēdzamā līguma tekstu, un tas nozīmē, ka šķēršļi avīžu un žurnālu piegādēm nākamajā gadā ir novērsti. Vēl tikai Saeimai steidzamības kārtā jāpieņem valdības izstrādātie grozījumi Pasta likumā.
 
20.aug
Rīgas domes atbildīgie departamenti nav informēti par savu kapitālsabiedrību noguldījumiem "PNB Bankā".
 
20.aug
AS "PNB banka" jaunajiem akcionāriem vēlme stiprināt bankas kapitālu bija jāpauž agrāk, nevis pēc tam, kad bankas darbība jau ir apturēta, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale. 
 
20.aug
Naudas ieplūdināšana Latvijas ekonomikā modificē gan strādājošo, gan darbu meklējošo cilvēku skaita samazināšanos atbilstoši valsts iedzīvotāju kopskaita sarukumam un novecošanai.
 
20.aug
Lai gan Latvijas sabiedrībā iesakņojies uzskats, ka vislielākā dzīves dārdzība ir galvaspilsētā Rīgā, reģionu pilsētu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem. Tā, piemēram, rīdzinieku ģimenei mājokļa izdevumiem vien jāatvēl vidēji 10% no saviem ikmēneša ienākumiem, kamēr jēkabpiliešiem - 14,4%, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums .
 
20.aug
Nesen satiksmes ministrs Tālis Linkaits veica izbraukumu ar dīzeļvilcienu līdz Bolderājai un atpakaļ. Pēc šīs labās gribas demonstrācijas ministrs pavēstīja, ka pasažieru pārvadājumi vilciena maršrutā Rīga–Bolderāja varētu tikt uzsākti tuvāko divu līdz trīs gadu laikā.
 
20.aug
No šodienas visām vilcienu biļetēm, kuras tiks iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs tiks piemērota 5% atlaide, informēja AS "Pasažieru vilciens" pārstāve Agnese Līcīte.
 
20.aug
Labklājības ministrija izziņojusi šāgada pensiju indeksācijā piemērojamos indeksus – vispārējā gadījumā tas būs 1,0719, tomēr, tā kā pensiju palielinājums atkarīgs no katra pensionāra darba jeb apdrošināšanas stāža, arī šie indeksi ir dažādi. Lielāki tiem, kuriem lielāks darba stāžs. Vēl jāņem vērā, ka uz rokas saņemamo pensijas apmēru ietekmēs arī pēc pensijas indeksācijas piemērotais iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas nenoliedzami samazinās pensijas pielikumu.
 
20.aug
Kamēr krāpnieki internetā piedāvā par nelielu komisiju atgūt PNB bankā zaudētos noguldījumus, bet maksātnespējas administratoru cunfte berzē rokas drīzo dzīru gaidās, pati PNB banka nemaz negrasās tik viegli padoties un apgalvo, ka tai naudas pietiek. Jaunie īpašnieki, kas gan vēl nav saņēmuši uzraudzības institūciju akceptu bankas pirkuma darījumam, jau iedarbinājuši kontaktus ASV vēstniecībā.
 
19.aug
Valdošā koalīcija apzinās nepieciešamību risināt jautājumu par papildu finansējumu sabiedriskajiem medijiem, taču pagaidām sarunas par iespējamajiem situācijas risinājumiem 2020.gada budžeta kontekstā vēl ir tikai procesā.