Latvijā

17:11
Otrdien, 19. martā, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022. gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2020. gadam sagatavošanas grafiku.
 
15:30
Latvija kā viena no pirmajām valstīm saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi iegūstot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai. Latvijas paviljonam ir jābūt gatavam līdz 2020. gada oktobrim, kad izstāde sāks darboties. Expo 2020 solās būt ne tikai vērienīgākā, bet Latvijai arī dārgākā izstāde. Latvijas valsts izstādes vajadzībām tērēs 4,2 miljonus eiro.
 
12:45
Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien lēma no 2019.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes izņemt likuma grozījumus par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, kas paredz valstij vai pašvaldībām sniegt atbalstu dzīvojamo īres māju būvniecībai.
 
8:00
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju izmanto vien četru banku pakalpojumus, liecina socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS pasūtījuma veiktās aptaujas dati.
 
Vakar, 16:15
Pirmdien Latvijas rietumu daļā pastiprināsies vējš un mazināsies nokrišņi, bet Latgales austrumu novadus dienā skars spēcīgs lietus un slapjš sniegs, prognozē sinoptiķi.
 
16.mar
2020.gada budžeta izstrādes laikā tiks sākts veselības nozares izvērtējums un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jomu finansēšanas analīze, paredzēts Finanšu ministrijas rīkojuma projektā par 2020.gada budžeta sagatavošanas grafiku.
 
15.mar
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) informē, ka Latvija kā viena no pirmajām valstīm, 6.martā, saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi saņemot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai.
 
15.mar
Sociālo apdrošināšanas iemaksu procentpunkta apmērā iekasēšana valsts veselības apdrošināšanai no alternatīvajiem nodokļu režīmiem 2020.gada veselības budžetu varētu papildināt ar apmēram deviņiem miljoniem eiro, žurnālistiem sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
15.mar
E-talona sistēmas vidējās izmaksas Rīgā kopš 2009. gada, kad tā sāka darboties, ir bijušas 11,49 miljoni EUR, bet kopējās izmaksas šo desmit gadu laikā veidoja 113,346 miljonus EUR. Pie tam e-talona sistēma Rīgā ir izmaksājusi gandrīz par 600 tūkstošiem eiro lētāk, nekā to sākotnēji paredzēja noslēgtais līgums.
 
15.mar
Pašlaik Latvijas veikalos patērētājiem ir pieejamas vistu olas no dažādām valstīm, piemēram, Latvijas, Polijas, Lietuvas, Ukrainas un citām. Lielākā daļa pircēju domā, ka iegādājas Latvijā iegūtas olas, jo uzskata tas par kvalitatīvākām nekā, piemēram, no Polijas vai Ukrainas ievestās. Tomēr realitātē tikai retais pircējs patiešām pievērš uzmanību ražotājvalstij.
 
14.mar
14. martā Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora atlases komisija nolēma uz konkursa otro kārtu virzīt 5 no 12 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Pirmās kārtas ietvaros komisija vērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām.
 
14.mar
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos divos mēnešos valsts budžetā iekasējis 1,493 miljardus eiro, kas ir par 70,874 miljoniem eiro jeb 5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
13.mar
Ārstu atalgojuma pieaugums Veselības ministrijas (VM) kapitālsabiedrībās svārstīsies no 9% līdz 20%, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas kopsēdē sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
13.mar
Valsts aizsardzības budžets šogad plānots 636,6 miljonu eiro apmērā, taču aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP) par šādu budžetu ir "piesardzīgs prieks".
 
13.mar
Latvijas lidsabiedrība airBaltic turpina uzlabot pasažieru lidošanas pieredzi, piedāvājot jaunu un ērtu papildu pakalpojumu, kas sniegs iespēju bezmaksas rokas bagāžai pievienot papildu četru kilogramu svaru, par cenu sākot no 8,99 eiro. Izmantojot šo iespēju, kopējais pieļaujamais rokas bagāžas svars var sasniegt 12 kilogramus.
 
13.mar
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pabeigusi 12 Latvijas banku jauno biznesa modeļu izvērtēšanu, katrai bankai definējot individuālus uzraudzības pasākumus šim gadam, pavēstīja FKTK.
 
13.mar
Latvijas kaimiņvalsts enerģētikas lieluzņēmuma Eesti Energia meitasfirma Enefit sākusi piedāvāt elektrību Latvijas mājsaimniecībām.
 
13.mar
Uzsākot liellopu un jēru kautuves, kā arī gaļas pirmapstrādes ceha darbību, Cēsu gaļas kombināta mērķis bija  ne tikai augsta līmeņa  kaušanas  pakalpojumu sniegšana liellopu audzētājiem un iegūtās gaļas pārdošana ārvalstu tirgos, nodrošinot stabilu noietu, bet arī  veicināt liellopu un jēra gaļas patēriņu arī Latvijas tirgū.
 
13.mar
Aizvadītajā gadā visās Baltijas valstu galvaspilsētās mājokļi ir kļuvuši pieejamāki, liecina Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indeksa dati. Vispieejamākās dzīvesvietas 2018. gadā Baltijas valstīs bijušas Rīgā, kam sekojusi Tallina un Viļņa. Līdz ar ienākumu pieaugumu un mājokļu pieejamības uzlabošanos pērn par 2 procentpunktiem audzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vēlas tuvākajos divos gados iegādāties jaunu mitekli.
 
13.mar
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vairākums šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja precizētos grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.
 
13.mar
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien lēma nodot izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā Finanšu ministrijas (FM) rosinātos grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot iedzīvotājiem maksimāli atvieglot gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu.
 
13.mar
Marts iesākās ar uztraukumiem un šokējošiem pārsteigumiem par lielākiem vai mazākiem nodokļu parādiem, aizpildot iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarāciju, skandāliem interneta portālos un virkni absolūti tendenciozas un neprecīzas informācijas.