Latvijā

19:04
Lielā sausuma dēļ piena lopkopji daudzviet Latvijā un gandrīz visā Kurzemē saskārušies ar zaļbarības trūkumu, tādēļ daudzi jau ķērušies klāt skābbarības ziemas krājumiem. Šī iemesla dēļ lopbarības trūkuma krīze vēl vairāk draud saasināties ziemā, un tā daudzām saimniecībām var radīt vairākus tūkstošus eiro neplānotus izdevumus vai pat nest zaudējumus, svētdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas sešos".
 
16:05
Politiskās partijas ir apņēmīgas palielināt iekasēto nodokļu apmēru līdz 33% no iekšzemes kopprodukta (IKP), secināts Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) partiju aptaujā.
 
14:49
Latviju 30.augustā un 31.augustā apmeklēs Eiropas Parlamenta (EP) Finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas īpašās komitejas delegācija (TAX3), lai ar politiskajiem partneriem un ekspertiem apspriestu "ABLV Bank" likvidācijas apstākļus, liecina EP informācija.
 
13:50
2017. gadā Latvijā piedzima 20 828 bērni. Gandrīz pusei (46,6 %) jeb 9 703 bērnu mātēm bija augstākā izglītība1 (2016. gadā - 46,0 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pirmo reizi sagatavotie dati par 2016. un 2017. gadā Latvijā dzimušajiem bērniem pēc mātes izglītības līmeņa. 7 229 jeb 34,7 % jaundzimušo mātēm bija vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība2 (2016. gadā 34,5%) un 2 775 jeb 13,3 % - pamatizglītība vai zemāka izglītība3 (2016. gadā - 14,1%).
 
11:25
Jaunieši Latvijā daudz vairāk nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā plāno saistīt savu dzīvi ar uzņēmējdarbību. Plāni nākotnē uzsākt savu biznesu ir 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lietuvā uzņēmējdarbībai plāno pievērsties 30%*, bet Igaunija – vien 24% jauniešu, secināts SEB bankas veiktajā Baltijas valstu aptaujā**.
 
9:31
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau otro reizi pagarinājusi pieteikšanos iepirkuma konkursā Siguldas serpentīna būvdarbu defektu novēršanai, sacīja DAP pārstāve Maija Rēna.
 
Vakar, 19:33
Šogad pirmajā pusgadā no Latvijas izvesti 75,17 miljoni litru alkoholisko dzērienu, kas ir par 7% vairāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
 
Vakar, 14:30
Zīmolu "Spilva" un "Gutta" īpašnieks "Orkla Foods Latvija" pagaidām neizjūt lielas problēmas ar izejvielu pieejamību, jo strādā pēc iepriekš noslēgtiem līgumiem, kur lielākā daļa piegādātāju pilda līgumos atrunātās saistības, pastāstīja uzņēmuma "Orkla Foods Latvija" vadītāja Lolita Bemhena.
 
Vakar, 14:20
Piektdaļa iedzīvotāju (22%) ir saskārušies ar situāciju, kad iepriekš kavētie maksājumi traucējuši vai pat lieguši saņemt aizņēmumu. Turklāt absolūts vairākums no šīs situācijas nav guvuši mācību, jo arī šobrīd maksājumus neveic laikus, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja .
 
Vakar, 9:15
Latvijā ir aizmirsts padomāt par darba ražīguma līmeņa palielināšanu, turklāt valstī ir radīta bezdarbnieku paaudze, kas neprot un negrib strādāt, šonedēļ Ludzā forumu cikla "Latvijas vērtības" atklāšanā sacīja šūšanas fabrikas "Nemo" īpašniece Inga Zemdega-Grāpe.
 
17.aug
Latvijas lielākās politiskās partijas priekšvēlēšanu solījumos kopumā pauž atbildīgu attieksmi pret valsts naudas izlietojumu, secina Fiskālās disciplīnas padome (Padome), pirmo reizi Latvijā veicot partiju aptauju, lai pirms oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām noskaidrotu partiju priekšvēlēšanu programmās iekļauto prioritāšu ietekmi uz valsts finansēm.
 
17.aug
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šī gada 7.augustā ir pieņēmis lēmumu par SIA "CMSPRO" (turpmāk - Sabiedrība) īstenoto negodīgo komercpraksi tīmekļvietnē www.discover.lv (turpmāk - Vietne), piemērojot Sabiedrībai soda naudu 10 000 EUR apmērā un uzliekot tiesisko pienākumu izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī aizliedzot negodīgu komercpraksi, ja tā ir paredzama.
 
17.aug
Fiskālās disciplīnas padome (FDP) brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.
 
17.aug
Rīgas standartapbūves dzīvokļu cenu korekciju jūlijā par –29 eiro par kvadrātmetru nekustamo īpašumu tirdzniecības starpnieks Latio izskaidro nevis ar naudas aizplūšanu, bet ieplūšanu Latvijā kopumā un mājokļu tirgū tajā skaitā.
 
17.aug
Valsts kanceleja (VK) šodien izsludinājusi jaunu atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam, pavēstīja VK pārstāve Santa Jirgensone.
 
17.aug
Atšķirībā no lielākās daļas Latvijas iedzīvotāju profesionāli ārvalstu lielo investoru konsultanti izprot ekonomikas procesus un labi saprot, kas patiesībā norisinās Latvijas ekonomikā.
 
16.aug
Latvijas miljonārs Vasīlijs Meļņiks uzskata, ka Ukrainas prokuratūras rīcība, arestējot viņam piederošos īpašumus, ir prettiesiska un nelikumīga.
 
16.aug
Finanšu ministrija (FM) un Tieslietu ministrija (TM) patlaban gatavo priekšlikumu, kas paredz atteikties no maksātnespējas administratoru "īsā saraksta", kurus piesaistīt banku maksātnespējas gadījumā, ceturtdien pēc Finanšu sektora sadarbības platformas sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
 
16.aug
Taksometru tiešsaistes pakalpojumu operatora "Yandex.Taxi" darbību ar personas datiem izvērtēšana ir Tieslietu ministrijas un Datu valsts inspekcijas kompetence, šorīt telekanālā LNT uzsvēra informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
 
16.aug
Latvijai labāk būtu atlikt ideju par e-vēlēšanu ieviešanu, šādu viedokli intervijā telekanālam LNT pauda informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
 
16.aug
Konditorejas un uzkodu ražotāja "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" šogad ir sākusi realizēt produkciju Nīderlandē, Armēnijā un Kazahstānā, sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
 
16.aug
Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā darbību sāks 30.augustā.