Latvijā

16:55
Atstādinātie AS "Latvenergo" padomes locekļi kompensācijas nesaņems, jo to neparedz normatīvie akti, teica ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
14:22
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts kontroles likumā, kas paredz paplašināt Valsts kontroles (VK) tiesības - piedzīt zaudējumus no atbildīgajām personām par revīzijās konstatētajām nelikumībām.
 
13:59
Būtiski pieaug cilvēku skaits, kas Līgo svētkiem plānot tērēt vairāk līdzekļus nekā pērn, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja. Lai arī joprojām vairums respondentu jeb 37,5% visu svētkiem nepieciešamo lietu iegādei plāno tērēt 21 - 40 eiro, taču vairāk nekā 61 eiro iecerējuši atvēlēt 27,5%, salīdzinot ar 17% aptaujāto 2018. gadā.
 
13:42
No šā gada 1.jūlija līdz 2021.gada 31.jūlijam Rīgā par siltumenerģiju būs jāmaksā 51,9 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 16,9% vairāk nekā šobrīd, savukārt pēc tam tarifs samazināsies līdz 49,99 eiro par MWh, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
 
9:42
AS "Latvenergo" padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Pāvels Rebenoks, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga".
 
8:15
AS "Latvenergo" atceltā padome nepietiekami strauji risināja jautājumu par "Sadales tīkla" tarifu samazināšanu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
6:45
Konkurences padome (KP) rosina sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) polisēm uz laiku noteikt cenu griestus un samazināt pašreizējo tirgus caurskatāmību, kas apdrošināšanas kompānijām ļauj sekot līdzi konkurentu piedāvājumiem konkrētām personām.
 
6:15
Reaģējot uz Igaunijas parlamenta lēmumu no 1. jūlija samazināt akcīzes nodokļa likmi alkoholiskajiem dzērieniem par 25 procentiem, arī Latvijas parlaments šodien plāno izskatīt iespēju par 15 procentiem samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam, bet alum un vīnam atstāt to nemainītu.
 
Vakar, 22:48
Pērn licencētā azartspēļu nozare valsts un pašvaldību budžetos nodokļu veidā iemaksājusi apmēram 75 miljonus eiro, liecina Latvijas Spēļu biznesa asociācijas un Eiropas Kazino asociācijas pētījums par azartspēļu nozares ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.
 
Vakar, 21:03
Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmumi par AS "Latvenergo" padomes maiņu ir nepārdomāti un sasteigti, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem, šādu viedokli sociālajā tīklā "Twitter" paudis premjers Krišjānis Kariņš (JV).
 
Vakar, 19:51
Darba portālu CVMarket.lv un Your Move kopīgi rīkotajā aptaujā 96% respondentu norādījuši, ka pozitīvi vērtē izmaiņas Darba likumā, kas uzņēmumiem uzlika par pienākumu norādīt atalgojuma diapazonu darba sludinājumos.
 
Vakar, 19:33
Ekonomikas ministrija (EM) neatbalsta robežu atvēršanu vienkāršo darbu veicējiem no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) jeb "darbaspēka piedāvājuma slūžu atvēršanu", trešdien Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulcē sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
Vakar, 18:22
Trešdien atlaistā AS "Latvenergo" padome ir gandarīta par līdz šim paveikto uzņēmumā, taču ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmuma vērtēšanā ir atturīga.
 
Vakar, 18:06
Lēmums atlaist AS "Latvenergo" padomi ir nepamatota rīcība, kas ir balstīta uz politiskām interesēm, pauda Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs Andris Grafs.
 
Vakar, 17:14
Trešdien atlaista AS "Latvenergo" padome, apstiprināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
Vakar, 14:06
Alus darītāji ir satraukti par nozares likteni, akcīzes nodokli samazinot tikai stiprajam alkoholam.
 
Vakar, 12:15
Saeima jau rīt, 20.jūnijā, plāno lemt par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam, tādējādi to samazinot par 15%.
 
Vakar, 10:47
No jūlija stāsies spēkā vairāki šogad maija beigās veiktie būtiskie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
 
Vakar, 10:12
Nākamā gada valsts budžetam ministrijas iesniegušas pieprasījumus par vairāk nekā 600 miljoniem eiro, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
Vakar, 6:30
Milti un miltu izstrādājumi, piena šokolāde, augļi un dārzeņi šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami sadārdzinājušies. Būtiski samazinājušās tikai dažu citrusaugļu cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
 
Vakar, 6:15
Valsts kontrole (VK) pirms desmit gadiem Finanšu ministrijai norādīja uz nepieciešamību izvērtēt nodokļu atvieglojumu sistēmu kopumā un apzināt izmaksas, kas valstij rodas, administrējot tos. Šo desmit gadu laikā būtiski nekas nav mainījies – nodokļu atlaides joprojām tiek piešķirtas bez noteikta mērķa un neizvērtējot to efektivitāti. Valsts kontrole ir aprēķinājusi, ka valsts budžets šo atvieglojumu dēļ ik gadu neiegūst aptuveni 2,5 miljardus eiro.
 
18.jun
Otrdien, 18.jūnijā, tika prezentēts Ferratum Bank izstrādātais Dzīves kvalitātes mērījums #pacēlājs. Saskaņā ar tā rezultātiem dzīves kvalitāte kopumā Latvijā pēdējo desmit gadu laikā uzlabojusies. Proti, mērījuma dati, kas aplūko dzīves kvalitāti no trīs dimensiju perspektīvas, liecina, ka kopš 2010.gada kopējā izaugsme sasniegusi 25%. Vienlaikus, neskatoties uz straujo ekonomisko izaugsmi un citu apstākļu uzlabošanos, iedzīvotāju apmierinātības līmenis kopumā palicis faktiski nemainīgs.