Latvijā

Vakar, 12:05
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem – gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem – ir kritiska.
 
Vakar, 9:25
Padoms izvietot apkurei dārgo dabasgāzi ar daudz lētāko koksni izklausās pārāk vilinošs, lai būtu ticams, jo Latvijā nav nekādu mehānismu jeb garantiju kurināmās koksnes cenu stabilitātes un pieejamības uzturēšanai.
 
Vakar, 9:01
Jau pēc dažām nedēļām Latvijā sāks darboties depozītu sistēma, kas ļaus nodot izlietoto iepakojumu, pretī saņemot kuponu, ko varēs izmantot konkrētajā tirdzniecības vietā, apmaksājot pirkumu.
 
17.jan
Šķietami ļoti tuvu ir situācija, kad dzelzceļa kravu pārvadājumos caur Latviju varētu sākties sadarbība ar Ķīnu, pauž VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs. 
 
16.jan
Salīdzinājumā ar pagājušā gada sākumu, iedzīvotāju noskaņojums attiecībā uz gaidāmajiem ienākumiem nedaudz uzlabojies. Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju sagaida, ka šogad viņu ienākumi pieaugs, savukārt 45% domā, ka tie paliks esošajā līmenī, liecina SEB janvārī veiktās aptaujas rezultāti. Ienākumu nelielu kritumu sagaida 14% respondentu, bet 9% prognozē, ka tie kritīs ievērojami. Ienākumu krituma sagaidītāju skaits šogad ir par 14% mazāks nekā pērn.
 
13.jan
Valsts policijā (VP) joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos, noskaidroja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
13.jan
Baltijas valstu ekonomikas atveseļošanās prognozes ir optimistiskas, ja tiks risinātas kvalificēta darbaspēka trūkuma problēmas, secinājušas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tirdzniecības kameras.
 
13.jan
Eiropas Centrālā banka (ECB) apņēmusies turpināt eiro drukāšanu un tagadējo inflāciju gatava izskaidrot ar jebko, bet tikai ne ar eiro drukāšanu.
 
12.jan
Uzņēmēji vispārējo aktivitāti Latvijas ekonomikā pērn ceturtajā ceturksnī vērtēja negatīvi, vēsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), atsaucoties uz pētījuma "LTRK Ekonomikas indekss", kas veikts sadarbībā ar SKDS, datiem.
 
12.jan
Augstākie siltumenerģijas tarifi šajā apkures sezonā ir bijušajā Ozolnieku novadā, sasniedzot pat 101,93 eiro par megavatstundu (MWh), bet zemākie - Ķekavas novadā, kura cena par MWh ir 39,64 eiro, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācija.
 
12.jan
2021. gada nogalē tika fiksēts straujākais patēriņa cenu kāpums pēdējo 12 gadu laikā, ziņo Finanšu ministrija (FM).
 
12.jan
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķinātā pagājušā gada inflācija (gada laikā 7,8%, gada vidējā 3,3%) nebija pārsteigums ne ekonomistiem, ne arī sabiedrībai. Pārtikas, degvielas, elektrības un apkures cenu kāpumu 2021. gadā izjuta ne viens vien Latvijas iedzīvotājs. Eksperti ir vienisprātis, cenu kāpums nav apstājies un inflācijas augstākais punkts vēl ir priekšā.
 
11.jan
Galvenie ekonomikas izaicinājumi šogad saistīti ar izeju no Covid-19 krīzes, diskusijā "Eirozonas perspektīvas: ekonomikas izaicinājumi 2022.gadā" otrdien teica Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
11.jan
Latvijas teritoriālajos ūdeņos atkrastes vēja parku varētu būvēt 200 kvadrātkilometru jūras teritorijā pie Pāvilostas, otrdien valdības sēdes laikā prezentējot informatīvo ziņojumu par Igaunijas un Latvijas atkrastes vēja kopprojektu "Elwind", norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
11.jan
Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 3,3%, informē Centrālā statistikas pārvalde.
 
11.jan
Krišjāņa Kariņa valdībai pietika ar pirmajām sešām šā gada dienām, lai saprastu, ka ar 12,4 miljardiem eiro valdība līdz gada beigām neizvilks – kā jāaizņemas vēl vismaz 300 miljoni eiro.
 
10.jan
Uzņēmumi, kas nerisina ilgtspējas jautājumus, riskē zaudēt investoru interesi, secināts auditorkompānijas "PwC" pētījumā "PwC 2021 Global Investor ESG Survey".
 
10.jan
Latvija pērn 11 mēnešos eksportēja preces 14,94 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 2,8 miljardiem eiro jeb 23,1% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, bet importēja preces par 17,72 miljardiem eiro, kas ir par 3,98 miljardiem eiro jeb 29% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
10.jan
Eksporta izaugsmei vidējā termiņā izšķiroša nozīme būs konkurētspējas un produktivitātes kāpināšanai, norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
10.jan
Latvija pērn 11 mēnešos eksportēja preces 14,94 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 2,8 miljardiem eiro jeb 23,1% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, bet importēja preces par 17,72 miljardiem eiro, kas ir par 3,98 miljardiem eiro jeb 29% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
9.jan
Vairāk kā trešdaļa jeb 35% Latvijas iedzīvotāju ar saviem uzkrājumiem varētu izdzīvot ne ilgāk kā divus mēnešus, liecina Luminor bankas veiktā iedzīvotāju aptauja.
 
7.jan
Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā novembrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms, samazinājies par 3,6%, tai esot starp trīs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kur šajā periodā reģistrēts kritums, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" piektdien publiskotie dati par 22 bloka dalībvalstīm.