Latvijā

5:30
Latvijā sākusies zemeņu sezona. Vairāki ogu audzētāji piedāvā zemenes lasīt pašiem - no zemeņu lauka uzreiz savā groziņā.
 
Vakar, 23:00
Krievijas kompānija “Gazprom” vairs nedrīkst piedalīties “Latvijas gāzes” akcionāru sapulcēs, norāda Ekonomikas ministrija. Tas izriet no jaunajām izmaiņām Nacionālās drošības likumā, kas spēkā stājās pagājušajā nedēļā. “Latvijas gāze” gan uzskata, ka uz to likuma izmaiņas neattiecas, un “Gazprom” šonedēļ akcionāru sapulcē piedalījās, vēsta lsm.lv.
 
Vakar, 22:30
Piektdien stājas spēkā jaunā Eiropas Savienības (ES) regula par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos. Tā līdz 2032. gadam pagarina iespēju bez papildu maksas zvanīt, sūtīt īsziņas un lietot internetu citās bloka dalībvalstīs, vēsta LTV raidījums "Rīta Panorāma".
 
Vakar, 17:00
Tā kā nav paredzami jauni dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifi, kas stātos spēkā no 2022.gada 1.oktobra, dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifi pēc 30.septembra paliks nemainīgi, informēja vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") pārstāvji.
 
Vakar, 8:20
Neatkarīgās diskusiju raidījumā "Sarunas ar Veidemani" viesojas ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Neatkarīgās žurnāliste Elita Veidemane centās noskaidrot, vai "Latvijas gāzes" un "Latvenergo" peļnai ir saistība ar dabasgāzes un elektrības cenu kāpumu Latvijā.
 
Vakar, 7:20
Šodien stājas spēkā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi, kuru mērķis pakāpeniski paaugstināt valsts pārvaldes atlīdzības konkurētspēju, lai līdz 2027. gadam valsts pārvaldē strādājošajiem alga būtu vidēji 80 % no privātajā sektorā attiecīgajos amatos maksātās.
 
30.jun
Silgaļu ģimene Talsu novadā ir vieni no lielākajiem zemeņu audzētājiem Latvijā. Tāpēc, ja mazākām saimniecībām vajag vien padsmit darbiniekus un tās tiek galā ar vietējo darba spēku, tad SIA "Lubeco" zemeņu lasītāju vajag krietni vairāk, vēsta "TV9 pakalni".
 
30.jun
Latvijā maijā bezdarba līmenis bija 6,5%, un tas bijis augstāks nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, bet zemāks nekā eirozonā, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
 
30.jun
Līdz ar karsto laiku cilvēki vairāk patērē auksto zupu, tādēļ arī būtiski pieaudzis pieprasījums pēc kefīra, atzina piensaimnieki. LSM.lv novērojumi liecina – kefīrs vietām veikalos izpirkts un plaukti ir tukši.
 
30.jun
Augstas inflācijas apstākļos jāīsteno stimulējoša, bet vienlaikus precīzi mērķēta fiskālā politika, krīzes monitoringa jaunākajā ziņojumā par valsts ekonomisko un fiskālo situāciju norāda Fiskālās disciplīnas padome (FDP).
 
30.jun
Eiropas Savienības līmenī tiek izskatīts jautājums par iespēju Ukrainas kara bēgļu uzņemšanai izmantot Kohēzijas fonda finansējumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.
 
29.jun
Šodien Neatkarīgās diskusiju raidījumā viesojas ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Viņa atklāj, ka drīzumā valdībā plānota diskusija par iespēju samazināt akcīzes nodokli degvielai. "Šobrīd situācija ir tik kritiska, ka jāatbalsta visi iedzīvotāji," intervijā saka I. Indriksone.
 
29.jun
Kā liecina “International Trade Center” apkopotie dati, tad 2021. gadā pēc eksportēto rudzu kopējā apjoma (161 tūkstotis tonnu) Latvija bija ceturtajā vietā pasaulē. 2021. gadā Polija eksportēja 1,06 miljonus tonnu rudzu, Vācija – 376 tūkstošus tonnu rudzu, bet Kanāda eksportēja 142 tūkstošus tonnu rudzu. Pēc rudzu eksporta kopējā apjoma Latvija 2021. gadā apsteidza Krieviju, Ukrainu, Čehiju, Lietuvu un citas valstis.
 
29.jun
Ar 6,7 reizes lielāku apkalpoto pasažieru skaitu šā gada piecos mēnešos pret pagājuša gada pieciem mēnešiem lidosta “Rīga” vēl nav atgriezusies pie tāda darba apjoma un ienākumiem, ar kādiem beidzās pirmskovida laikmets pasaules un lidostas vēsturē.
 
29.jun
Re:Check pārbauda, vai Polijā ražotais piens ar ilgu derīguma termiņu nav veselīgs, kā apgalvo Zemnieku saeimas pārstāvis Mārtiņš Trons.
 
28.jun
Salīdzinot ar 2014.–2016. gada vidējo līmeni, pārtikas cenu indekss 2022. gada aprīlī bija +58,5%. Augu eļļas cena četros gados ir pieaugusi par 137,5%. Graudaugu cena ir pieaugusi par 69,5%. Taču tie vēl ir tikai “ziediņi”.
 
28.jun
Aizvadītajā nedēļā Latvijā vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 36% un bija 245,25 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.
 
28.jun
Vairāki cilvēki cietuši, uzticoties ar SIA "Ceļojumzinis" cieši saistītai tūrisma aģentūrai "3Travel". Aģentūra no vairākiem tūroperatoriem iegādājusies ceļojumus, pārdevusi tos un, neatmaksājot naudu par atceltajiem ceļojumiem, pazudusi. Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos, vēsta LTV raidījums "Ceturtā studija".
 
27.jun
Ekonomikas ministrija (EM) aicinājusi AS "Latvijas gāze" akcionāru kārtējās sapulces, kas notika pirmdien, organizēšanā ievērot Nacionālā drošības likuma prasības un liegt dalību uzņēmuma akcionāriem "Gazprom" un "Itera Latvija", aģentūrai LETA pavēstīja EM pārstāvji.
 
27.jun
Septiņi no 15 Valkas novada pašvaldības domes deputātiem pieprasa domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija, LA) atbrīvošanu no amata, liecina domnieku parakstītais iesniegums.
 
27.jun
AS "Latvijas gāzes" akcionāri pirmdien uzdeva uzņēmuma valdei līdz 10.augustam sasaukt akcionāru ārkārtas sapulci lēmuma pieņemšanai par kompānijas reorganizāciju nodalīšanas ceļā vai pamatkapitāla samazināšanu, dzēšot akcijas, kuras iesnieguši sabiedrības akcionāri, liecina uzņēmuma paziņojums biržai "Nasdaq Riga".
 
27.jun
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) ar citu VID struktūrvienību un KNAB atbalstu, veicot vairāk nekā 15 kratīšanas divos kriminālprocesos, aizturējusi piecas VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes amatpersonas un trīs privātpersonas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu, nelikumīgu akcīzes preču apriti lielos apmēros personu grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, Neakarīgo informēja VID.