Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_downwardLatvijā

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nākamajā nedēļā ķersies pie vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītās iniciatīvas par pāreju uz četru dienu darba nedēļu izskatīšanas.
12:15 Ziņu aģentūra LETA
Iekšlietu dienestu vadītāji jaunās koalīcijas politiķus aicinātu sakārtot infrastruktūru, nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu un "nepārdomāti nereformēt" izdienas pensijas.
Vakar, 18:12 Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un š.g. 1. decembrī apstiprinājusi VAS “Latvijas Pasts” iesniegtos universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifus. Jaunie vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi būs spēkā no 2023. gada 1. janvāra, savukārt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifi – no 2023. gada 1. marta.
Vakar, 9:25 Portāls nra.lv
Valstī notiekošais algu pieaugums aizvien vairāk nespēj nosegt tos robus, ko iedzīvotāju makos un kontos nodara straujais patēriņa cenu kāpums. Ar katru ceturksni strādājošo vidējais pirktspējas rādītājs, kas balstīts uz darba samaksas un patēriņa cenu izmaiņām, uzrāda aizvien lielāku kritumu. Šajā ziņā izņēmums nav bijis arī gada trešais ceturksnis.
Vakar, 9:00 Mārtiņš APINIS
Lai sasniegtu mērķus attiecībā uz atkritumu šķirošanu un to nenonākšanu poligonā, ir plānoti papildu nodokļi, vēsta Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentes Lindas Zalānes un žurnālista Dāvida Freidenfelda sagatavotais sižets lsm.lv.
Vakar, 5:00 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Limbažos "Maxima"veikalos pusstundas laikā tika izpirkts viss lētais cukurs.
Vakar, 1:30 tautaruna.lv
Līdz ar Latvijas vienotās kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam apstiprināšanu no Taisnīgas pārkārtošanas fonda valstī tiks ieguldīti 192 miljoni eiro, lai atbalstītu taisnīgu pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas otrreiz virzīto līdzīgu lēmumprojektu par uzdevumu valdībai mēneša laikā izstrādāt priekšlikumus par papildu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus "Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā", kuros izskatīšanas procesā varētu iestrādāt atbalsta sniegšanas Ukrainas bēgļiem pagarinājumu
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Pagājušajā nedēļā Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena samazinājās par 2,2%, bet dīzeļdegvielas - par 3,2%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Nodokļu un muitas lietu prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts uzņēmuma vadītājs par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij vairāk nekā 953 377 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "SPAR Latvija" nākamnedēļ Cēsīs atvērs pārtikas veikalu "SPAR", aģentūru LETA informēja "SPAR Latvija" mārketinga direktors Oskars Millers.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Latvijā šogad trešajā ceturksnī bija mazākā vidējā bruto darba samaksa starp Baltijas valstīm, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības iniciatīvas portālā "Mana balss" sākta parakstu vākšana par nekustamā īpašuma atcelšanu ģimenēm ar bērniem.
1.dec Portāls nra.lv
Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1384 eiro, kas ir par 6,3% jeb 82 eiro vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Banka "Citadele" un Eiropas Investīciju bankas (EIB) grupa ir parakstījušas vienošanos, kas palīdzēs paplašināt aizdevumus vietējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs vismaz 460 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvji.
1.dec Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Latvijas ekonomiskais sniegums nozaru griezumā ir raibs “kā dzeņa vēders”, tomēr pasaules ekonomikas bremzēšanās ir jūtama arī pie mums. Lai gan netrūkst ekonomikas sfēru, kas turpina strādāt ar visai apskaužamu izaugsmi, tomēr kritums divās lielākajās nozarēs novelk uz leju kopējās tautsaimniecības izaugsmes datus.
1.dec Mārtiņš APINIS
Pēdējie mēneši pasaulē ir iezīmējušies ar krasu cenu samazinājumu gan akciju, gan obligāciju, gan zelta tirgū, tādējādi daudziem ieguldītājiem radot apmulsumu par to, kur izvietot savu kapitālu vispārējo negāciju jūrā. Ja raudzītos uz emitentu cenu virzību populārākajos segmentos kopš gada sākuma, tad runa būtu pat par divciparu procentos mērāmiem mīnusiem.
1.dec Mārtiņš APINIS
Valsts a/s “Latvenergo” atskaite par šā gada 9 mēnešos nopelnītajiem 104,26 miljoniem eiro atklāj, kur palikusi nauda, pēc kuras pazušanas citi valsts uzņēmumi “Augstsprieguma tīkls” un “Sadales tīkls” pieprasīja savu tarifu celšanu. 
1.dec Arnis Kluinis
Jaunie noteikumi tiešmaksājumu saņemšanai būs stingrāki, taču vienlaikus palīdzēs pilnveidot saimniekošanas efektivitāti, otrdien, 29.novembrī, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biedru kopsapulcē atzīmēja Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns.
30.nov Ziņu aģentūra LETA
Nenoteiktība un straujais cenu kāpums ir sabremzējis ekonomiku un sagaidāms, ka IKP kopumā 2022.gadā varētu pieaugt 1-2% robežās, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vadītāja vietnieks Jānis Salmiņš.
30.nov Ziņu aģentūra LETA
Šī gada deviņos mēnešos AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) apgrozījums sasniedza 204,5 miljonus eiro - ieņēmumi par elektroenerģijas pārvades tīkla pakalpojumiem sasniedza 56,3 miljonus eiro, savukārt zaudējumi ir 15,3 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
30.nov Ziņu aģentūra LETA

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm