Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLatvijā

Latvijā ir vērts investēt, jo valsts nodrošina attīstītu infrastruktūru un labi izglītotu darbaspēju, uzsvēra Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, šodien Bostonā "Spotlight Latvia 2023" konferencē uzrunājot ASV uzņēmējus.
18:21 Ziņu aģentūra LETA
Finanšu ministrija (FM) piedāvā enerģijas izmaksu kompensēšanai mazaizsargātām mājsaimniecībām no Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" novirzīt 60 miljonus eiro, liecina Tiesību aktu portālā (TAP) publiskotais plānošanas dokumenta grozījumu projekts.
13:26 Ziņu aģentūra LETA
Krīžu laikā valdība ir sniegusi būtisku atbalstu ekonomikai, kas ir bijis saistīts ar izdevumu palielināšanu, bet vienlaikus parāda apjoms pret ekonomiku nav būtiski pieaudzis. Šobrīd ir apmēram 40% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir vērtējams kā salīdzinoši zems un drošs valsts parāda līmenis, intervijā “Neatkarīgajai” stāsta Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
9:22 Mārtiņš Apinis
Pēdējās nedēļās aizvien lielāku aktualitāti gūst nākamā gada valsts budžeta izstrāde, kas īr īpaši sarežģīta visai nepārliecinošā ekonomiskā fona ietekmē. Tāpat savu aktualitāti nav zaudējuši aizvien dārgākie kredīti Latvijas komercbankās un atziņas par solidaritātes nodokļa ieviešanu no banku virspeļņas. Par to un citiem ekonomikas jautājumiem plašāk intervijā “Neatkarīgajai” stāsta Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
5:30 Mārtiņš Apinis
Raidījumā "Kur tas suns aprakts" nesen viesojās uzņēmējs Ģirts Rungainis.
0:30 Portāls nra.lv
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam, ar ko varēs īstenot atbalsta pasākumus jaunu tūrisma produktu attīstības programmai, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.
Vakar, 23:16 Ziņu aģentūra LETA
Rēzeknes pilsētas pašvaldības domes sēdē ceturtdien tika grozīts budžets, palielinot plānoto deficītu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā. Pašvaldība ir nonākusi finanšu grūtībās un tai draud finanšu stabilizācijas procesa sākšana.
Vakar, 19:07 Ziņu aģentūra LETA
Elektroapgādes tarifa fiksētās maksas daļas samazinājumu fiziskām personām par 60% laika periodā no 2023.gada 1.septembra līdz 31.decembrim piemēros automātiski, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" (ST) pārstāvji.
Vakar, 18:38 Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas ļauj arī jaunajai valdībai pie nepieciešamības valsts budžeta projektu iesniegt arī pēc 15.oktobra.
Vakar, 16:38 Ziņu aģentūra LETA
A/S „Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” - lielākais lokomotīvju un dzelzceļa nozares detaļu un rezerves daļu ražošanas uzņēmums Baltijā aicina pievienoties savai komandai virkni speciālistu.
Vakar, 14:55 Portāls nra.lv
Ņemot vērā šī brīža tirgus situāciju un ekonomisko attīstību, Latvijas būvuzņēmēji piedāvā mainīt minimālo atalgojumu būvniecībā nodarbinātajiem, palielinot to līdz 930 eiro (bruto) vai minimālo stundas tarifa likmi līdz 5,60 eiro ar 2024.gada 1.janvāri, bet saglabājot līdzšinējo 780 eiro minimālo atalgojumu profesiju devītās pamatgrupas - vienkāršo profesiju - nodarbinātajiem īslaicīgi līdz 2024.gada 31.decembrim.
Vakar, 14:19 Portāls nra.lv
Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 0,5%, bet dīzeļdegvielas cena palielinājās par 1,9%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.
Vakar, 13:44 Ziņu aģentūra LETA
Paredzēt 6,8% vērtu nodokļa ieņēmumu pieaugumu brīdī, kad ekonomika jau, visticamāk, ir uzņēmusi lejupejošu tendenci, bet iepriekš strauji augošā inflācija var izvērsties deflācijā, ir ļoti liels izaicinājums. Tomēr uz to pagaidām tiek stūrēts nākamā gada valsts budžets.
Vakar, 8:00 Mārtiņš Apinis
Latvijā šogad janvārī-augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija palielinājusies par 18,8%, kas bija straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina trešdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotajā Vakanču tirgū Daugavpilī darba devēji piedāvās vairāk nekā 220 brīvas darbavietas, aģentūru LETA informēja NVA.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde turpina īstenot ieceri par atkrastes vēja enerģijas nozares centra izveidi Baltijas jūras austrumu daļā, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ pārstāvji.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien lēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektu, kas paredz ierobežot elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma tarifu izmaksu pieaugumu mājsaimniecībām.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Krievijas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Oļegs Zikovs, kurš šodien bija izsaukts uz Ārlietu ministriju (ĀM) paskaidrojumu sniegšanai par pensiju izmaksu kavēšanu savas valsts pilsoņiem Latvijā, apsolījis rast drīzu risinājumu pensiju pārskaitījumiem.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Šī gada astoņos mēnešos labdarības organizācija "Ziedot.lv" no Latvijas iedzīvotājiem saņēmusi lūgumus 2 miljonu eiro apmērā, lai palīdzētu apmaksāt ārstu nozīmētus medikamentus onkoloģijā, šodien ekspertu diskusijā par onkoloģisko slimību diagnostiku un kompensējamiem medikamentiem sacīja organizācijas valdes priekšsēdētāja Rūta Dimanta.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Nākamā gada budžeta prioritātes paliks nemainīgas, bet būs diskusijas par piešķiramiem apmēriem, komentējot jaunās valdības šonedēļ uzsākto darbu pie nākamā gada budžeta, medijiem otrdien sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien uzdeva Ministru kabinetam (MK) izvērtēt "Apvienotā saraksta" (AS) priekšlikumus elektroenerģijas sadales tarifu mazināšanai.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Vēl pirms pārrēķinu veikšanas no iepriekšējās sezonas energoatbalsta pagaidām provizoriski pāri palikuši ap 90 miljoniem eiro, šodien iezīmējās Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē.
19.sep Ziņu aģentūra LETA