Latvijā

Vakar, 17:35
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu AS "Baltic International Bank" 1 556 046 eiro apmērā par trūkumiem Bankas iekšējās kontroles sistēmā. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, kā arī jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums.
 
Vakar, 15:28
Zāļu lieltirgotavu krājumu uzskaites sistēma mudinās komersantus, kas pašlaik specializējas pārrobežu tirdzniecībā, pamest Latviju, kā rezultātā Latvija zaudēs ievērojamus nodokļu ieņēmumus no tranzīta un eksporta, kā arī ievērojamu skaitu darba vietu, šādu viedokli pauda uzņēmumu grupas AS "Repharm" padomes loceklis Dins Šmits.
 
Vakar, 13:50
Eksperimentā, kas veikts kampaņas #PatiesiViltots ietvaros, nedēļas laikā vairāk nekā 9 200 Latvijas iedzīvotāju apmeklējuši viltus interneta veikalu, un teju 10% no tiem vēlējušies veikt pirkumu, tādējādi pakļaujot sevi krāpniecības riskam. Izglītojošo kampaņu #PatiesiViltots, kas veltīta drošas iepirkšanās paradumu veicināšanai internetā, īsteno Omniva Latvija sadarbībā ar Swedbank un Xnet interneta veikalu.
 
Vakar, 13:25
"Ferratum Grupas" veiktais starptautiskais pētījums par Ziemassvētku tēriņiem parādīja, ka 31% Latvijas iedzīvotāju šajos Ziemassvētkos plāno tērēt vairāk nekā 200 EUR, no kuriem 7% svētku tēriņiem veltīs 500-900 EUR, bet 2% aptaujāto - pat vairāk nekā 1000 EUR.
 
Vakar, 12:21
Ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs SIA "Baltic Restaurants Latvia" pastiprinās pārtikas produktu piegādātāju un produkcijas ražotāju auditu, informēja kompānijas valdes loceklis Guntis Bredovskis.
 
Vakar, 11:19
Līdz ar ekonomikas augšupeju, uzlabojusies arī Latvijas iedzīvotāju finanšu rezerve, liecina Swedbank apkopotie dati. Teju piektdaļai (17%) ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā (par 2% punktiem vairāk nekā pērn), savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai - 7%. Pārējā iedzīvotāju daļa, aptuveni divas trešdaļas sabiedrības jeb 67% atzīst, ka viņu uzkrājums vērtējams apmēram vienas vidējās mēnešalgas apmērā.
 
Vakar, 10:28
“Maxima Latvija” uzsākusi ekspertu darba grupas izveidi, lai izvērtētu iespēju veidot nākotnē ieviešamās iepakojuma depozīta sistēmas operatoru, ņemot vērā izšķirošo lomu, kas šobrīd sistēmas veiksmīgai darbībai tiek piešķirta iepakojuma pārdevējiem.
 
Vakar, 9:29
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar transporta plānotājiem un ekspertiem diskutēja par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību periodā no 2020. - 2040. gadam.
 
5.dec
AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “OLMAFARM” kategoriski iebilst pret jaunu valdes locekļu iecelšanu “Olainfarm” valdē un uzskata to par pretlikumīgu, turklāt norāda, ka šāda rīcība ir izšķērdīga, jo rada uzņēmumam lielu papildus finanšu slogu, ņemot vērā nepamatoti dāsnos atlīdzības nosacījumus. Akcionāram nav izprotams, kāpēc “Olainfarm” padomei nepieciešams steidzamības kārtā iecelt valdē divus jaunus papildus valdes locekļus, vienlaikus saglabājot pilnvaras personām, kurām nav nedz zināšanu, nedz pieredzes farmācijas nozares uzņēmuma vadīšanai.
 
5.dec
Pēc jaunā vilcienu kustības saraksta spēkā stāšanās kopumā 218 vilcienu reisiem saīsināsies to izpildes laiks, proti, pasažieri, braucot ar vilcienu, galamērķī nokļūs no 1 līdz pat 36 minūtēm ātrāk nekā līdz šim.
 
5.dec
Neskatoties uz mediķu arodbiedrības iebildumiem, Veselības ministrija (VM) neplāno rīkot atkārtotu nozares Stratēģiskās padomes sēdi, kurā lemtu par atalgojumam pieejamo papildu 60 miljonu eiro sadali, un jau strādā pie grozījumiem, lai ieviestu ministrijas izvēlēto modeli, norādīja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.
 
5.dec
Izmaiņas Rail Baltica projekta ieviešanā veiktas netiks. Baltijas valstu premjeri projekta uzraudzību nepārņems. Kopuzņēmuma padome paliek esošajā sastāvā, bet divas trešdaļas darbinieku, publiskojot negācijas par projektu, rīkojušies destruktīvi. Šādus skaidrojumus vakar saņēma Saeimas atbildīgā komisija un atzina, ka bažas par projekta dzīvotspēju ir pilnībā kliedētas.
 
5.dec
 Stratēģiskais partneris pieliek īpašas pūles, lai Latvija tiktu iekļauta finansiāli neuzticamo valstu sarakstā. Turpinoties Latvijas progresa ziņojuma atskaites vērtēšanai Eiropas Padomes komitejas Moneyval plenārsēdē, ar nediplomātisku paziņojumu klajā nācis ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails – viņš nezinot, vai ar īstenotajām reformām būs gana, lai Latvija izvairītos no iekļaušanas tā sauktajā pelēkajā sarakstā. Tulkojumā no diplomātu valodas tas nozīmē, ka nepietiks.
 
5.dec
Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akcionārs "Marguerite Fund" pārdos sev piederošos 29,06% "Conexus" akciju Japānas kompānijas "Marubeni" fondam, informēja abu uzņēmumu pārstāvji.
 
5.dec
Lai gan varbūtība, ka Latvija tiks iekļauta Finanšu darījumu darba grupas (FATF) tā sauktajā "pelēkajā sarakstā, ir augsta, nevajag to uzskatīt par ticamāko scenāriju, ceturtdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Kazāks.
 
5.dec
Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas (FATF) "pelēkajā sarakstā", negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā, atzina Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs un Finanšu nozares asociācijas padomes priekšsēdētāja vietnieks Reinis Rubenis.
 
5.dec
Apstiprinot jauno Sadales tīkla tarifu nākamajiem pieciem gadiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) un Sadales tīkls uzsvēra ieguvumus mājsaimniecībām, proti, sadales tarifa mainīgā daļa samazināsies vidēji robežās no 7 līdz 20 procentiem. Taču elektrības gala cenu veido ne tikai sadales un pārvades pakalpojums, bet arī maksa par elektrību un obligāto iepirkuma komponenti, tātad ieguvums gala cenā būs procentuāli mazāks pie identiska elektrības patēriņa.
 
4.dec
Iespēja, ka nākamgad februārī Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas "Moneyval" Latviju iekļaus "pelēkajā sarakstā", ir nekomfortabli augsta, trešdien raidījumā "Delfi.tv ar Jāni Domburu" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Kazāks.
 
4.dec
Latvijas Bankas padomes locekļa Mārtiņa Kazāka virzīšanu uz Latvijas Bankas prezidenta amatu koalīcijas politiķi pamato ar pretendenta "labo pieredzi makroekonomikas jomā" un "izcilo izglītību".
 
4.dec
Briselē sacerētā un uz Latviju tikai tagad rakstveidā atsūtītā prasība «likvidēt visas ieguldītājiem domātās sistēmas, kas paredz pilsonības vai uzturēšanās atļaujas iegūšanu», liek domāt tā, ka Latvija ir kārtējo reizi pārsteigusies pēc pirmā svilpiena izpildīt tādas prasības, kādas citas valstis līdz šim ignorējušas.
 
4.dec
Krievijas valsts kontrolētais dabasgāzes koncerns "Gazprom" šogad 30.decembrī rīkos tam piederošo 34,09911% Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akciju izsoli.
 
4.dec
Labklājības ministre Ramona Petraviča ir gandarīta, ka ar pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem beidzot izdevies iekustināt minimālā ienākumu līmeņa sistēmas pilnveidošanas plānu, kas ir svarīgi, lai mazinātu nabadzības riskus Latvijā.