Latvijā

3.apr
Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru.
 
3.apr
Jāveicina medicīnas aizsarglīdzekļu ražošana Latvijā, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
3.apr
Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.
 
3.apr
Turpinoties koronavīrusa krīzei, kas būtiski ietekmē pieprasījumu pēc lidojumiem, Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir spiesta laika periodā no 2020.gada 15.aprīļa līdz 31. oktobrim papildus samazināt darbības apjomus, atceļot aptuveni 50% plānoto lidojumu. Šobrīd lidsabiedrība pielāgo lidojumu tīklu un reisu grafiku atbilstoši uz laiku samazinātai lidmašīnu flotei, lai spētu atjaunot regulāros lidojumus, kad šī krīze būs beigusies.
 
3.apr
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) strādā pie ekonomikas atjaunošanas rīcības plāna, kuru tuvākajā laikā iesniegs valdībai.
 
3.apr
Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic" nav jāmaksā bankrotējušajai Lietuvas nacionālajai aviokompānijai "flyLAL-Lithuanian Airlines" ("flyLAL") vairāk nekā 16 miljonu eiro kompensācija, ko "flyLAL" pieprasa, vainojot "airBaltic" negodīgā konkurencē, nolēmusi Lietuvas Apelācijas tiesa.
 
3.apr
New Hanza Capital valde un padome pieņēmusi lēmumu par vērienīga investīciju objekta īstenošanu, būvējot 18,3 miljonus eiro vērtu A klases noliktavu un loģistikas parku Rīgā, Maskavas ielā 462. Marta beigās noslēgts celtniecības līgums ar uzņēmumu Pillar Contractor un darbus plānots sākt jau tuvākajā laikā, liecina medijiem sniegtā informācija.
 
3.apr
Lai arī jaunākie dati par nodokļu plāna izpildi martā būs zināmi aprīļa beigās, šobrīd nav pamata optimismam par kopējo plāna izpildi, atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
 
3.apr
Šodien stājas spēkā Ministra kabineta noteikumi par dīkstāves pabalsta saņemšanu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
3.apr
Elektroenerģijas tirdzniecības uzņēmums Senergo nācis klajā ar aicinājumu atcelt maksu par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu ārkārtējās situācijas laikā, bet atbildīgās iestādes norāda uz elektrības lietotāju tiesībām individuāli vienoties par maksas samazināšanu.
 
3.apr
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kolektīvās atlaišanas pieteikumus saņem no ļoti plaša nozaru loka, atzina NVA direktore Evita Simsone.
 
3.apr
Banku piedāvātās kredītbrīvdienas nenozīmē, ka par kredīta atmaksu uz kādu laiku var vispār aizmirst. Kredītbrīvdienu laikā banka neprasa pamatsummas atmaksu, taču kredītņēmējam joprojām ir jāturpina maksāt kredītprocentus. Līdz ar to kredīts galu galā izmaksās dārgāk nekā tad, ja šādas brīvdienas netiktu izmantotas, vai arī pēc brīvdienu beigām jārēķinās ar lielākiem maksājumiem. Tomēr daudziem kredītņēmējiem šobrīd nav citas izejas, kā izmantot šo iespēju. Covid-19 līdz šim sagādājis problēmas ar kredīta atmaksu vismaz 3300 kredītņēmējiem no trim lielākajām bankām Latvijā.
 
2.apr
Līdz ar Covid-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna, liecina neoficiālā informācija par budžeta ieņēmumiem šā gada pirmajos trīs mēnešos.
 
2.apr
Jo Latvijas sabiedrība un valdība labāk cīnīsies ar Covid-19 vīrusa izplatību, jo īslaicīgi grūti būs ekonomikai, šādu nostāju ceturtdien žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
2.apr
Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem, paredz ceturtdien valdības ārkārtas sēdē pieņemtie grozījumi noteikumos par Covid-19 krīzē skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem.
 
2.apr
«Esam ieviesuši sistēmu, ka personas bez apgādājamiem saņem tādus pašus ienākumus kā pirms tam, savukārt personas ar apgādājamiem saņem mazāk,» sarunā ar Neatkarīgo norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālo jautājumu eksperts Pēteris Leiškalns. Viņš ar konkrētiem piemēriem aprēķinājis, kāds ārkārtas situācijas laikā ieviestais dīkstāves pabalsts sasniegs darbiniekus ar apgādājamiem un bez tiem.
 
2.apr
Valsts ieņēmumu dienests līdz vakardienai dīkstāves pabalstus bija izmaksājis 329 uzņēmumiem – gan maziem krīzes skartiem komersantiem, gan arī miljonus pelnošiem.
 
2.apr
Lai gan autopārvadātājiem pašreiz ir grūti piegādāt kravas noteiktajos termiņos, autopārvadājumu kravu plūsma notiek un Latvijas ražotāji un tirgotāji ir apgādāti ar visu nepieciešamo, intervijā aģentūrai LETA teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
2.apr
Pretēji bažām par iespējamo pārtikas produktu cenu sadārdzinājumu Covid-19 pandēmijas dēļ, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe prognozē, ka pārtikas cenas varētu pat samazināties. Iedzīvotāju pirktspējas krituma dēļ lielāks pieprasījums nākotnē varētu būt pēc lētākajiem piena produktu izstrādājumiem, tas ir, tādiem, kas ir ražoti no augu taukiem.
 
1.apr
Pirms Covid-19 sērga sāka plosīties pasaulē, attālinātās darba iespējas bija kā, teiksim tā, bonuss, ko strādājošie varēja izmantot vajadzības gadījumā. Tagad daudziem darbs no mājām ir kļuvis par ikdienu. Neatkarīgā uzrunāja vairākus uzņēmumus, lai noskaidrotu, kā viņi pielāgojušies šā brīža situācijai un kādi piesardzības pasākumi ir ieviesti, ja profesijas specifika neļauj strādāt ārpus biroja.
 
1.apr
Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" kapitālā ieguldīs Valsts kases aizdevumu 36 140 944 eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Ministru kabineta rīkojums.
 
1.apr
Pagājušās nedēļas nogalē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce izplatīja paziņojumu, ka valdības un koalīcijas partneru darba kārtībā patlaban nav plānu par administratīvi teritoriālās reformas atlikšanu. Tieši pretēji – aģentūrai LETA Juris Pūce apgalvoja: «Šonedēļ VARAM iesniedza priekšlikumus likumprojekta 3. lasījumam un, cik zinu, arī koalīcijas deputāti to darīja.