Latvijā

8:31
Aplokšņu algu saņēmēji slimības pabalstā saņem vidēji par 400 eiro mazāk nekā tie, kuri nomaksā visus nodokļus, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
 
18.sep
2020.gada 2. ceturkšņa beigās Latvijā bija 20,0 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2019.gada 2. ceturksni, to skaits ir samazinājies par 10,4 tūkst. jeb 34,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Sabiedriskajā sektorā bija 8,1 tūkst. brīvo darbvietu, bet privātajā - 11,9 tūkst. Gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits samazinājās par 10,0 tūkst. jeb 45,7%, bet sabiedriskajā - par 0,4 tūkst. jeb 4,7%.
 
17.sep
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks centrālās bankas padomes locekļa amatam izvirzījis Eiropas Investīciju bankas vadības komandas pārstāvi un bijušo finanšu ministru Andri Vilku, pavēstīja Latvijas Bankā
 
16.sep
Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kurā nācās veikt radikālas pārmaiņas finanšu sektorā, un tas rada būtiskas konkurences priekšrocības salīdzinājumā ar citām valstīm, trešdien Finanšu nozares asociācijas diskusijā "Atbilstības kultūra - ilgtspējīgas attīstības pamats" sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile.
 
16.sep
 Latvijas bankām ir jāmācās apkalpot augsta riska klientus, lai neciestu valsts ekonomika un konkurētspēja, trešdien Finanšu nozares asociācijas diskusijā "Atbilstības kultūra - ilgtspējīgas attīstības pamats" sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa.
 
16.sep
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 6,387 miljardus eiro, kas ir par 502,867 miljoniem eiro jeb 7,3% mazāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
16.sep
Priekšlikums, piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi plašākam pārtikas produktu klāstam, budžetā radītu zaudējumus līdz 80 miljoniem eiro.
 
15.sep
Samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme vietējiem augļiem un dārzeņiem negatīvi ietekmēs valsts budžetu, atzina Finanšu ministrijā (FM).
 
15.sep
Ministrijas Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fondam pieteikušas projektus 7,5 miljardu eiro apmērā, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
14.sep
Koalīcija vienojušies vēl šonedēļ turpināt darbu pie 2021.gada budžeta veidošanas, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
13.sep
Biedrība "Zemnieku saeima" aicina deputātus arī turpmāk atbalstīt samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, nformēja organizācijas sabiedrisko attiecību speciālists Sandis Liepa.
 
12.sep
Saskaņā ar "Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības" (turpmāk LPCS) aprēķiniem samazinātās 5% PVN likmes piena produktiem ieviešana padarītu tos par 11,7% lētākus un par 5% palielinātu piena produktu noietu. Vidēji viena mājsaimniecība (divi pieaugušie un viens bērns) gadā uz piena produktu iegādi tērē 508,8 EUR, no kuriem 65,5 EUR varētu ietaupīt pie samazinātās PVN likmes un izmantot citu produktu vai pakalpojumu iegādei.
 
10.sep
Latvijā ir jāturpina pilnveidot finanšu uzraudzības sistēmu, lai tās darbība neapgrūtinātu ārvalstu investīciju piesaisti, nostājas dokumentā par makroekonomikas politikas jautājumiem uzsver Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL).
 
10.sep
Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas ir jāveic ikvienam Latvijas pilsonim, jo jebkuram ir jābūt sociāli nodrošinātam, neatkarīgi, vai persona darbojas kultūras vai kādā citā nozarē, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
10.sep
Igaunijas parlaments 4. maijā pieņēma likumu, kas atļauj Igaunijā pārdot atsevišķus jaunos tabakas izstrādājumus. Pirms tam Igaunijā to tirdzniecība bija aizliegta. Viens no argumentiem, kāpēc Igaunijas parlaments izšķīrās par labu šādai rīcībai, bija fakts, ka aizliegums nav efektīvs, jo Igaunijas patērētājs šos produktus lietoja tāpat, turklāt iegādājās tos Latvijā. Tajā pašā laikā Latvija pēc Veselības ministrijas rosinājuma gatavojas aizliegt jauno tabakas produktu tirdzniecību. Visticamāk, arī Latvijā aizliegums nedos cerēto efektu, jo šos produktus var iegādāties tiešsaistē no ārvalstīm.
 
9.sep
Trešdien valdības un sociālo partneru veidojošā Nacionālā trīspusējās sadarbības padome (NTSP) konceptuāli vienojas par 2021.gada budžeta projektu, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
9.sep
Nekonstatējot nekādus pārkāpumus, Valsts darba inspekcija (VDI) nolēmusi izbeigt lietvedību saistībā ar nepilngadīgo nodarbināšanu Bruknas muižā, pavēstīja inspekcijā.
 
9.sep
2022. gada 1. februārī visiem Latvijas iedzīvotājiem būs jāapgūst vai jāatjauno padomju laiku manieres nest uz veikalu tukšas pudeles, lai iegūtu kaut mazliet naudas pilno pudeļu vai kādu citu nepieciešamo lietu pirkšanai.
 
9.sep
Latvijā šogad augusta beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.
 
8.sep
“Ir pilnīgi skaidrs, ka valdība nav nodarbojusies ar lielu jaunradi, kur atrast naudu, lai kompensētu mediķu algu pieaugumu. Vieglākais ceļš ir bijis pateikt, ka mēs vienkārši atņemsim naudu pašvaldībām un atdosim mediķiem. No vienas puses it kā cēla lieta, jo mediķiem vajag algu pieaugumu, bet citās vietās šī nauda vienkārši nav meklēta,” runājot par to, kas notiks ar pašvaldību budžetiem pēc nodokļu reformas, RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP5 norādīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
 
8.sep
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde uzsver, ka valdība nedrīkst par 5% samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu pašvaldību budžetā, kā to šobrīd piedāvā Finanšu ministrija (FM). Tas būtiski apdraudēs valsts jau papildu noteikto obligāto izmaiņu nodrošināšanu pašvaldībās nākamgad un vienlaikus pasliktinās situāciju iedzīvotājiem.
 
8.sep
Valsts ieņēmuma dienests (VID) lūdzis atmaksāt dīkstāves pabalstus par apmēram 4000 darbinieku, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.