Latvijā

18.okt
Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta šim amatam, apstiprināja Šteinbuka. Savukārt Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis nav oficiāli uzrunāts kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu.
 
18.okt
Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 219,465 miljoni eiro, kas ir par 20,1% vairāk nekā 2018.gada pirmajā pusgadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga par 71,3% un bija 26,614 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
 
17.okt
Politiķi kuluāros starp Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem min arī "Swedbank Latvija" vadītāju Reini Rubeni un Fiskālās disciplīnas padomes locekli, bijušo Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku, vēsta Latvijas Televīzija.
 
17.okt
Lai gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) budžets pēdējos divos gados ir audzis, biroja kopējās kapacitātes stiprināšanai vēl būtu nepieciešami papildu līdzekļi, komentējot 2020.gada budžeta projektu, norādīja KNAB.
 
17.okt
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par "ABLV Bank" pašlikvidāciju, ceturtdien "Delfi TV" intervijā ar Jāni Domburu teica Purgaile.
 
17.okt
Latvijas bankās joprojām tiek atmazgāta netīrā nauda, ceturtdien "Delfi TV" intervijā ar Jāni Domburu sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile.
 
17.okt
Sestdien, 9.novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījusi rakstniece Nora Ikstena, Rīgā Gaismas pilī to diktēs aktieris Vilis Daudziņš.
 
17.okt
TV3 Ziņu rīcībā nonācis audita materiāls par uzņēmuma "Rīgas satiksme"(RS) bijušās valdes darbību. Auditā identificēti vismaz seši pārkāpumi, kas var kalpot par pamatu, lai pret bijušo uzņēmuma valdi vērstos ar civilprasību tiesā par zaudējumu piedziņu, norādīts J.Eglīša sagatavotajā ziņu sižetā.
 
17.okt
Nepilnas diennakts laikā ļoti plašu sabiedrības atbalstu - virs 1500 parakstiem - ir guvusi Jāņa Jēkabsona iniciatīva platformā ManaBalss "Atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās - 14. Saeimas - ievēlēšanai".
 
17.okt
Igaunijas uzņēmēja Margusa Linnamē kontrolētā investīciju kompānija "UP Invest" iegādāsies biļešutirdzniecības operatoru "Baltic Ticket Holdings" (BTH), kam pieder arī "Biļešu Serviss" Latvijā.
 
17.okt
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs uzskata, ka šī brīža situācija starptautiskajā lidostā “Rīga” ir raksturojama ar vienu vārdu “bardaks” un ir nekavējoties jāsakārto. Pretējā gadījumā tas var negatīvi ietekmēt tās vadošo lomu starp Baltijas lidostām. Tādēļ komisijas vadītājs pieprasīs lidostas vadību klātienē skaidrot situāciju.
 
17.okt
Ekspremjers, tagad parlamenta opozīcijā strādājošais deputāts Māris Kučinskis (ZZS) ir pārliecināts, ka nākamā gada valsts budžetā naudu mediķu un pedagogu prasībām varēja atrast, izriet no viņa sacītā LNT raidījumā "900 sekundes".
 
16.okt
Britu laikraksta "Financial Times" izdevumā "fDi Intelligence" publicētajā pētījumā "Brīvās ekonomiskās zonas 2019" atsevišķās kategorijās izcelta arī Ventspils brīvosta.
 
16.okt
Nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Baltijas valstīs ir augstāks par Eiropas Savienībā (ES) vidējo, turklāt Latvijā tas ir augstāks nekā abās pārējas Baltijas valstīs, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" dati, kas apkopoti par 2018.gadu un aptver 25 no 28 bloka valstīm.
 
16.okt
Lai gan pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" šo gadu plāno noslēgt ar 1,3 miljonu eiro peļņu, uzņēmums arī nākamajam gadam prasīs ievērojamu dotāciju - 140 miljonus eiro, atzina uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.
 
16.okt
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" padomes primārais uzdevums ir izraudzīties jaunu uzņēmuma valdi un tikai pēc tam vērtēt bijušās valdes atbildību, šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā atzina uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.
 
16.okt
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" sadarbību ar SIA "Rīgas karti" pirms termiņa nelauzīs, kas nozīmē, ka rīdzinieki par šo sadarbību arī nākamgad maksās 20,6 miljonus eiro, noskaidroja aģentūra LETA.
 
16.okt
"Maxima Latvija" saņēmusi neviennozīmīgi vērtējamus aicinājumus no skaistumkopšanas produktu ražotāja "Keune" un tā pārstāvja Latvijā pārtraukt "Keune" skaistumkopšanas produkcijas tirdzniecību par pircējiem draudzīgu cenu. "Maxima" ieskatā tas apdraud pircēju iespējas izvēlēties produktus par labākām cenām, tādēļ "Maxima Latvija" izvērtē iespēju vērsties Konkurences padomē un tiesību sargājošās institūcijās.
 
16.okt
Neskatoties uz to, ka terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, pastāv risks, ka teroristu grupējumam "Daesh" pievienojušies Latvijas iedzīvotāji var izmantot savus kontaktus Latvijā, lai piesaistītu finansējumu teroristisku darbību veikšanai, teikts Valsts drošības dienests (VDD) sagatavotajā Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģijā 2019.-2021. gadam.
 
16.okt
Balstoties uz izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, Rīgā pieaugs maksa par kanalizācijā novadīto lietus notekūdeņu daudzumu, informēja uzņēmuma pārstāvis Arturs Mucenieks.
 
16.okt
2019. gada deviņos mēnešos Tet grupas apgrozījums bijis 162,8 miljoni eiro, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Tas audzis par 7%, liecina grupas neauditētie finanšu rezultāti. Savu vietu izklaides nozarē ar jaunāko un aizraujošāko saturu nostiprina Shortcut platforma, kuras ieņēmumi auguši par 122%, kā arī strauju izaugsmi piedzīvo jaunie biznesi - elektroenerģija (142%) un mākoņpakalpojumi (123%).
 
16.okt
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko akciju - atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos, kuru ietvaros darba devējiem ir iespējams atrast vajadzīgos darbiniekus.