Latvijā

Vakar, 19:27
Veselības ministrijas (VM) un mediķu arodbiedrības sarunās panākts kompromiss, ka nākamgad mēneša vidējā darba samaksa visām ārstniecības personām solidāri, līdzvērtīgi tiek paaugstināta par 10%, vēsta lsm.lv. Rīt, 21. septembrī, iespējams, tiks lems par streika prasību mīkstināšanu.
 
Vakar, 16:05
Latvijā elektroenerģijas cena kāpa par 8 %, Igaunijā – par 12 %, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un vienoti bija 133,98 EUR/MWh. Lietuvā cena pieauga par 9 % un bija 134,75 EUR/MWh. Baltijā elektroenerģijas cenas kāpumu galvenokārt veicināja elektroenerģijas cenu pieaugums Ziemeļvalstīs. Enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala pieauga 10 reizes, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, jo pēc ikgadējiem apkopes darbiem atjaunota NordBalt starpsavienojuma darbība. Tikmēr enerģijas plūsmas no Krievijas bija par 23 % mazākās, bet enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 14 %, informē "Latvenergo".
 
Vakar, 12:30
Tuvāko divu mēnešu laikā maizes un miltu izstrādājumu cenas varētu pieaugt par aptuveni 10% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, skaidro Latvijas Mazinieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka.
 
18.sep
Premjers Krišjānis Kariņš "Vienotības" kongresā atzīmēja, ka viņš ar finanšu ministru Jāni Reiru iestājas par to, lai tiktu palielināts neapliekamais minimums.
 
18.sep
Teju visas Cēsu ielas garumā šodien no rīta bija izveidojusies pircēju rinda, kas gaidīja uz veikala atvēršanu. Tik lielu pircēju interesi izsauca vēsts vakar "Facebook", ka visas mantas veikalā, kas atrodas Cēsu ielā 23, varēs dabūt par brīvu. Kādreiz šajā vietā bija veikals "Kilostacija". Diemžēl cilvēki tā arī netika pie bezmaksas mantām.
 
17.sep
Rekordlielā cenu kāpuma dēļ elektrības tirgotāji, kuri agrāk noslēguši ilgtermiņa līgumus ar klientiem, bieži vien ir spiesti pārdot elektroenerģiju, ciešot zaudējumus. Tuvākajos mēnešos redzēsim bankrotus, prognozē “Latvenergo”, vēršoties pie dažiem klientiem ar lūgumu izprast situāciju un maksāt vairāk, nekā teikts līgumā, vēsta lsm.lv.
 
17.sep
Atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotāja SIA "Getliņi eko" no nākamā gada par apmēram 90% iecerējis palielināt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
 
17.sep
Rīgā, Cēsu ielā 23, ir veikals, kurā visas tajā esošās pārdošanā izliktās preces iespējams iegūt pilnīgi bez maksas.
 
17.sep
Likvidējamā "Latvijas krājbanka" šogad augustā nav veikusi atmaksas Noguldījumu garantiju fondam, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais bankas darbības pārskats.
 
16.sep
Latvijas ekonomika salīdzinoši sekmīgi ir pārvarējusi līdzšinējās Covid-19 pandēmijas radītās sekas, un pēc krituma pirmajā ceturksnī ir vērojamas pārliecinošas ekonomikas atjaunošanās pazīmes, pausts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) nostājā par makroekonomikas politikas jautājumiem.
 
16.sep
Valdības partijas nākamā gada budžeta plānošanas sarunu laikā izteikušās, ka tajās apsvērta neapliekamā minimuma celšana vismaz līdz 400 eiro, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. Sarunas ar partiju pārstāvjiem liecina, ka, visticamāk, politiķi priekšlikumu atbalstīs.
 
16.sep
Ārvalstu investori joprojām izceļ Latvijas nodokļu sistēmas neprognozējamību kā vienu no galvenajiem šķēršļiem Latvijas investīciju vides uzlabošanā, pausts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) nostājā attiecībā uz nodokļu politiku un administrēšanu.
 
16.sep
Valsts AS "Sadales tīkls" nākuši klajā ar jaunu e-vides pakalpojumu - pieslēguma maksas karti, kas lielākajai daļai īpašumu sniedz iespēju noskaidrot jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas izmaksas.
 
15.sep
Ja pirms gada divistabu dzīvoklis Rīgā jaunā projektā maksāja ap 80-85 tūkstošiem eiro, tad šobrīd būs jāšķiras no 90-95 tūkstošiem eiro. Tātad - kāpums gandrīz 12 procentiem, vēsta ReTV.
 
14.sep
Šokolādes fabrikas "Laima" jaunās ražotnes atklāšanas pasākumā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš LTV žurnālistiem atklājis, kas ir viņa mīļākais "Laimas" produkts.
 
14.sep
Latvijā darbaspēka samaksu būvniecības nozarē visbūtiskāk ietekmē būvniecības apjoms Latvijā, kā arī darbaspēka samaksas līmenis un būvniecības nozares pieprasījums citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, secināts Ekonomikas ministrijas (EM) veiktajā pētījumā "Par prognozētām izmaiņām darbaspēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē Latvijā".
 
14.sep
Šā gada ceturtajā ceturksnī Latvijā varētu būt iekšzemes kopprodukta (IKP) samazinājums pret iepriekšējo ceturksni, pieaugums 2021.gadā kopumā varētu sasniegt 5,1%, otrdien Latvijas un Baltijas ekonomikas apskata prezentācijā sacīja bankas "Luminor" ekonomists Pēteris Strautiņš.
 
13.sep
"Rimi" veikalu ēku pārvaldītājs SIA "Plesko Real Estate" plāno būvēt tirdzniecības centru Ķīšezera ielā starp Čiekurkalnu un Mežaparku, liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputātiem iesniegtā informācija.
 
13.sep
"Fontes" Vispārējā atalgojuma pētījums par 2021.gadu apliecina, ka darbinieku atalgojums 2021.gadā ir audzis par 5,9%.
 
11.sep
Rēzeknes novadā iedzīvotāji savas balsis varēja nodot vienā no 32 vēlēšanu iecirkņiem, Varakļānu novadā - vienā no trim vēlēšanu iecirkņiem.
 
11.sep
Bez aizķeršanās visos balsošanas iecirkņos šorīt ir sākušās pašvaldību vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados, atklāja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).
 
10.sep
Latvijas Valsts kasē piektdien saņemts pirmais Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda finansējuma avansa maksājums 237 miljonu eiro apmērā, konferencē "Eiropas Savienības atveseļošanas un noturības mehānisma Latvijas nacionālais plāns: unikāla iespēja vai papildu finansējums?" informēja finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieks Ints Dālderis (JV).