Latvijā

7:45
Globālās pretkorupcijas koalīcijas "Transparency International" veidotajā Korupcijas uztveres indeksā 2019.gadā Latvijas pozīcijas nedaudz pasliktinājušās, liecina organizācijas ceturtdien publicētā informācija.
 
7:30
Valdības deklarācija paredz izvērtēt iespējas ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem. Kopš 2018. gada Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem jau tiek piemērota samazinātā PVN likme 5 procentu apmērā, un, iespējams, šogad tiks samazināta PVN likme arī sabiedriskajā ēdināšanā.
 
6:30
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro jāizceļ kā pirmā no Latvijas valsts amatpersonām, kas atļāvusies publiski pateikt, ka tā sauktā biodegviela īstenībā tiek iegūta no fosilās degvielas.
 
Vakar, 12:27
Jau šobrīd neskaidra nauda tiek apgrozīta vairāk nekā skaidra un darījumu īpatsvars turpina pieaugt. Arvien biežāk tiek pieteikti risinājumi, kas ļauj cilvēkiem iepirkties, neizmantojot ne skaidru naudu, bet arī neizmantojot bankas kartes. Zviedri iecerējuši tuvāko gadu laikā no skaidras naudas atteikties pilnībā.
 
Vakar, 12:00
Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības logo (zaļo lapiņu) Latvijā atpazīst tikai 28 procenti, Igaunijā – 47 procenti, bet Lietuvā – 51 procents iedzīvotāju. Tajā pašā laikā vairums iedzīvotāju Baltijas valstīs vēlētos uzturā biežāk lietot bioloģisko pārtiku, bet nezina, kā to atpazīt, vai arī maldās savā izvēlē, mītus pieņemot par patiesību.
 
Vakar, 11:46
Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja "Moneyval" uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē, liecina publiskotā informācija.
 
Vakar, 11:06
Akciju sabiedrība Meridian Trade Bank šodien, 22. janvārī, ir mainījusi nosaukumu uz Industra Bank (Industra). Jaunais nosaukums atspoguļo bankas darbības stratēģijas maiņu, fokusējoties uz sadarbību ar Latvijas un Baltijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un sniedzot tiem pakalpojumus, kas nepieciešami biznesa veiksmīgai attīstībai.
 
Vakar, 8:03
VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, norādīja LDz pārstāve Ella Pētermane.
 
Vakar, 7:15
Latvijā šā gada sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 865,037 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,2% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.
 
21.jan
Latvijas izmaksas dalībai šogad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē "Expo 2020" sarukušas līdz 1,4 miljoniem eiro, apliecināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
21.jan
Ar Augstākās tiesas spriedumu no bijušajiem AS “Parex banka” akcionāriem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka solidāri piedzīts parāds 4,5 milj. euro par labu AS “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" (Possessor) meitas uzņēmumam SIA „REAP” (REAP).
 
21.jan
Norakstot "Parex bankas" kādreizējo īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka parādu, valstij būtu jādzēš arī citu Latvijas iedzīvotāju bezcerīgie parādi, pauda Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis un bijušais Lielvārdes mērs Jānis Āboliņš, kurš savulaik vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja "parādzīmi" par 200 miljoniem eiro.
 
21.jan
Vēja spārniem ir paskrējuši jau nedaudz vairāk kā 10 gadi kopš laika, kad Latvijas ekonomika bija ievēlusies dziļākajā bedrē un apņēmīgi, brīžiem haotiski meklēja ceļu augšup. No daudz kā nācās atteikties, pārskatīt un nereti pavilkt visam svītru un sākt no jauna. Tādēļ laika posms ir bijis izaicinošs un sarežģīts. Bija nepieciešami astoņi gadi, lai ekonomika atgrieztos pirmskrīzes līmenī. "Tādēļ to, kas ir mainījies laika nogrieznī kopš 2009. gada līdz 2019. gadam, izjūtu un vērtējumu saasināšanai salīdzinu ar to, kā veicies kaimiņiem," norāda "SEB bankas" ekonomists Dainis Gašpuitis.
 
21.jan
Aizvadītā gada novembrī Krustpils novadā atklātā AmberBirch kokapstrādes rūpnīca no janvāra uzsākusi darbu trīs maiņās, ražošanā iesaistot jau 50 darbiniekus. 17 jeb nedaudz vairāk nekā trešā daļa darbinieku ir reemigrējuši no ārvalstīm.
 
21.jan
2019. gada decembris līdzinās 2007. gada aprīlim ar mājokļu tirgus starpnieku vienprātību par to, ka apstājies cenu pieaugums dzīvokļiem Rīgas blokmājās.
 
21.jan
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vienojās noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.
 
21.jan
Vēl ne visi, bet daļa rīdzinieku ir saņēmuši rēķinus par komunālajiem maksājumiem un ir neizpratnē. Decembris bija silts, tomēr maksa par apkuri nav tik maza, kā varētu gaidīt.
 
21.jan
Atbilstoši pašlaik spēkā esošajam regulējumam no šā gada 1. marta paredzēts ļoti būtisks akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholam – alum un vīnam par aptuveni 10 procentiem, stiprajam alkoholam – pat par 30 procentiem. Finanšu ministrija bažījās, ka tik straujš akcīzes nodokļa kāpums plānotos ieņēmumus valsts budžetā neienesīs.
 
21.jan
Analītiķi no Picodi.com salīdzinājuši jaunākos datus par minimālo algu 2020. gadā 54 valstīs.
 
21.jan
Valsts kontrole secinājusi, ka kopš denacionalizācijas efektīva pieeja mājokļu drošībai valstī faktiski neeksistē. Liela daļa Latvijas dzīvojamā fonda degradējas pat līdz grausta stāvoklim.
 
21.jan
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagājušajā gadā valsts budžetā iekasējis 9,916 miljardus eiro, kas ir par 97,268 miljoniem eiro jeb 1% vairāk par plānoto, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
21.jan
Šodien Rīgā sāksies Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) misijas vizīte, informēja Finanšu ministrijā (FM).