Latvijā

7.okt
Saeima pirms Andra Vilka iecelšanas par Latvijas Bankas (LB) padomes locekli apsprieda viņa grēku sarakstu, kurā atrodas gan patiesībai atbilstoši, gan arī viltoti ieraksti.
 
6.okt
"Valdībā skatītais piedāvājums izmaiņām nodokļu piemērošanā autoratlīdzību saņēmējiem panākts kā kompromisa variants ar Finanšu un Labklājības ministrijām. Bija būtiski panākt, lai izmaiņas autoratlīdzību saņēmējiem sāktu darboties pakāpeniski, nevis ar 1. janvāri, kā sākotnēji bija iecerēts, lai visi, kas noslēguši līgumus, spētu pilnvērtīgi un bez zaudējumiem pildīt savas līgumsaistības. Tas piedāvā radošajām personām - autoratlīdzību saņēmējiem – sociālās apdrošināšanas pakalpojumu grozu: slimības pabalstu, sākot no 11. dienas, maternitātes un paternitātes pabalstu u.c., vienlaikus dodot iespēju nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem," norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis.
 
6.okt
"Swedbank" sākusi dzēst klientiem 2008.gada krīzes hipotekāro kredītu parādus, kopumā paredzot dzēst saistības apmēram 3100 klientiem vismaz 110 miljonu eiro apmērā, pavēstīja bankā.
 
5.okt
Latvijas ekonomikai atkopšanās prasīs apmēram divus gadus, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas jaunieceltais padomes loceklis Andris Vilks.
 
3.okt
Covid-19 krīzē pieaudzis pieprasījums pēc privātmāju un nelielu dzīvokļu īres, taču īres cenas pandēmija nav būtiski ietekmējusi, informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" pārstāvji.
 
2.okt
Divas uzņēmumu grupas cīnās par tikai vienu atļauju no 2022. gada 1. februāra līdz 2029. gada 31. janvārim saņemt naudas depozītus par dzērienu traukiem un noorganizēt depozītu atmaksu tiem, kuri šos traukus atnesīs atpakaļ.
 
1.okt
Atbilstoši Bankas jaunajai attīstības stratēģijai Banka turpinās klientiem sniegt kreditēšanas un noguldījumu pakalpojumus, savukārt no 2021.gada 1.februāra tiks pārtraukta Bankas emitēto maksājumu karšu darbība un citi ikdienas pakalpojumi.
 
1.okt
Saeima šodien lēma Latvijas Bankas (LB) Padomes locekļa amatā iecelt Eiropas Investīciju bankas vadības komandas pārstāvi un bijušo finanšu ministru Andri Vilku.
 
30.sep
Vienošanās par 2021.gada budžetu ar pašvaldībām ir tuvu, trešdien valdības ārkārtas sēdē informēja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 
30.sep
Ministru kabinets trešdien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz vienkāršot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu, kā arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.
 
30.sep
Ar mērķi novērst vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrēšanu Latvijā, no 2021.gada 1.janvāra plānots ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli, paredz trešdien Ministru kabinetā (MK) atbalstītie grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.
 
30.sep
Valdība ārkārtas sēdē sāks skatīt 2021.gada valsts budžetu pavadošos likumprojektus, liecina Ministru kabineta ārkārtas sēdes dienaskārtība.
 
30.sep
Baltijas valstu kopuzņēmums AS "RB Rail" izsludinājis iepirkumu par pagaidu darbinieku nomu uz diviem gadiem, un tā prognozētā līgumcena ir 5,5 miljoni eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.
 
29.sep
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" vajadzībām Satiksmes ministrija par 364 500 eiro pirks trīs īpašumus Zolitūdē, Rīgā, šodien nolēma Ministru kabinetā.
 
29.sep
Sapņi, ka Latvijā bankas būs tilts starp austrumiem un rietumiem, un tā būs "mazā Šveice", ir pilnībā izgaisuši, šodienas konferencē "Kredītiestāžu darbības un uzraudzības juridiskie aspekti" savā uzrunā sacīja Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.
 
28.sep
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) kopumā atbalsta valsts budžeta projektu 2021.gadam, informēja LLDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
 
28.sep
Kopbudžeta ieņēmumi astoņos mēnešos bija 7,569 miljardi eiro un nodokļu ieņēmumu plāns astoņos mēnešos izpildīts par 91,5%, nesasniedzot plānoto par 537,4 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrija (FM).
 
28.sep
Latvijas ekonomika Covid-19 otrajam vilnim ir labāk sagatavojusies, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).
 
27.sep
“Trasta komercbankas” maksātnespējas administrators Armands Rasa atteicies ieskaitīt valsts budžetā bankā esošos 7,6 miljonus eiro, kas atzīti par noziedzīgi iegūtiem. Administrators uzskata, ka valstij uz šo naudu nav priekšroka, un tā jāsadala proporcionāli starp kreditoriem. Kā noskaidroja LTV raidījums “de facto”, šāds darījums ļautu Rasam atlīdzībā saņemt pāris miljonus eiro.
 
24.sep
Lai gan iedzīvotāju ienākumu nodokļa likme visās Baltijas valstīs ir līdzīga, kopumā darbaspēka nodokļa slogs visos līmeņos Latvijā ir augstāks nekā Lietuvā un Igaunijā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības konferencē par nodokļu politiku pavēstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) finanšu un nodokļu eksperts Jānis Hermanis.
 
24.sep
Latvijā 43% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 49% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā "Maksājumu radara" dati.
 
23.sep
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) 2021.gada budžeta projektu kopumā vērtē pozitīvi, īpaši uzsverot apmierinātību ar valdības lēmumu tuvāko divu gadu laikā nodrošināt Baltijā zemāko darbaspēka nodokļu slogu, aģentūru LETA informēja LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Raiba.