Svētdiena, 11.jūnijs

redeem Ingus, Mairis, Vidvuds

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLatvijā

Glābjot veselības budžetu, FM piedāvā apturēt nacionālā kino ražošanu. Nacionālais kino centrs un filmu producenti FM ierosinājumu atņemt jau ieplānotu naudu sauc par apdraudējumu kino pastāvēšanai FM ierosinājums pārdalīt 1,5 miljonus apdraud 15 jaunu filmu ražošanu, vēsta TV raidījums "Nekā personīga"
4.jun Portāls nra.lv
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" risina sarunas ar Eiropas aviobūves uzņēmumu "Airbus" par vēl 30 lidmašīnu "Airbus A220" iegādi, izmantojot līgumā paredzētās iespējas pasūtīt papildu lidmašīnas, intervijā aģentūrai "Reuters" paziņojis "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.
4.jun Ziņu aģentūra LETA
Veikalu tīkls "LaTS" investējis 50 000 eiro interneta tirdzniecības platformas attīstībā, aģentūru LETA informēja SIA "Latvijas Tirgotāju savienības" valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.
4.jun Ziņu aģentūra LETA
Banku sektora atrašanās "pelēkajā sektorā" dēļ esam zaudējuši simtiem miljonu eiro investīcijas, šodien Latvijas reģionu apvienības (LRA) kongresā pavēstīja Saeimas priekšsēdētājs, "Apvienotā saraksta" (AS) politiķis un LRA līderis Edvards Smiltēns.
3.jun Ziņu aģentūra LETA
AS "Latvenergo" izsludinājusi publisku atlasi vēja, saules un hibrīdelektrostaciju iegādei, liecina uzņēmuma paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
2.jun Ziņu aģentūra LETA
Latvijā biokurināmā vidējā cena pagājušajā apkures sezonā bija 38,07 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 52% augstāka nekā gadu iepriekš, liecina starptautiskās biokurināmā biržas "Baltpool" dati.
1.jun Ziņu aģentūra LETA
Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad pirmajos četros mēnešos strādāja ar 202,6 miljonu eiro peļņu, kas ir divas reizes vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
1.jun Ziņu aģentūra LETA
Gada pārskata vadības ziņojumā pausts, ka ieņēmumus kompānija sāka gūt 2022.gada februārī, kad Latvijā sāka darboties depozīta sistēma. Galvenie DIO ieņēmumu avoti ir depozīta sistēmas dalības maksa, ieņēmumi no neatgrieztās depozīta maksas un ieņēmumi no pārdotā pārstrādājamā materiāla.
1.jun Ziņu aģentūra LETA
Pēc provizoriskām aplēsēm, pasaules hokeja čempionāta norise Rīgā valsts ekonomikai piesaistījusi papildu 44 miljonus eiro, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
1.jun Portāls nra.lv
Nākamajos ceturkšņos iekšzemes kopprodukts (IKP) augs straujāk, lielā mērā arī pateicoties pieaugošajām investīcijām ekonomikā, aģentūrai LETA pavēstīja banku analītiķi.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Uzņēmēju noskaņojums šogad maijā turpināja pasliktināties apstrādes rūpniecībā, būvniecībā un pakalpojumos, savukārt mazumtirdzniecība ir vienīgā uzņēmējdarbības joma, kurā noskaņojums ir pozitīvs, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP)
31.mai Ziņu aģentūra LETA
AS "Conexus Baltic grid" ("Conexus") iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) jaunu dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu projektu, kas ir par 39% augstāks nekā pašreiz, aģentūru LETA informēja "Conexus" pārstāvji.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Ilgstošais sausums samazinās ražas apjomu un ietekmēs lauksaimnieku finansiālo situāciju, aģentūrai LETA pastāstīja lauksaimniecības kooperatīvu pārstāvji.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Veiksmīgi noslēdzoties arhitektoniski pievilcīgās veikala ēkas būvniecības, kā arī apkārtējo ielu krustojumu un pagalmu infrastruktūras labiekārtošanas darbiem, mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija” šodien paziņo sava jaunākā Rīgas divstāvīgā metropoles veikala atklāšanas datumu – tas notiks 15. jūnijā, plkst. 7.30 Kalnciema ielā 38.
31.mai Portāls nra.lv
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, pieaudzis par 0,8%, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, vēsta Centrālajā statistikas pārvalde.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvijas ekonomiskais sniegums ir raibs kā dzeņa vēders, vienas ekonomikas nozares ietvaros uzņēmumiem piedzīvojot gan vērā ņemamu izaugsmi, gan samērā izteiktu kritumu. Tomēr kopējais signāls ir vērsts situācijas pasliktinājuma virzienā, ko apliecina arī atsevišķu uzņēmēju aptauju dati. Tādējādi varam teikt, ka gan pasaules ekonomikas atslābums, gan inflācijas izraisītā iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās jau ir sākusi negatīvi ietekmēt Latvijas ekonomiskās izaugsmes ātrumu.
31.mai Mārtiņš Apinis
Valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi šogad pirmajos četros mēnešos bija 4,977 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 5,149 miljardu eiro apmērā, tādējādi veidojot 171,7 miljonu eiro deficītu, informē Finanšu ministrija (FM).
30.mai Ziņu aģentūra LETA
Pārtikas un energoresursu cenām stabilizējoties, to negatīvā ietekme uz mazumtirdzniecību mazināsies, prognozē Ekonomikas ministrijas (EM) Analītiskā dienesta analītiķe Ieva Šnīdere.
30.mai Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Ēnu ekonomikas īpatsvars pagājušajā gadā Latvijā samazinājās par 0,1 procentpunktu - līdz 26,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), otrdien ēnu ekonomikai Latvijā veltītā konferencē pavēstīja Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējas biznesa centra direktors Arnis Sauka.
30.mai Ziņu aģentūra LETA
Igaunija joprojām tiek uzskatīta par vienu no visdārgākajām Baltijas valstīm. “Neatkarīgā” nolēma pārbaudīt, vai tas atbilst patiesībai. Atklājās, ka atsevišķām pārtikas preču grupām cenas ir ievērojami zemākas nekā Latvijā.
30.mai Sola Rūja
Augstā inflācija, pārtikas cenu pieaugums lielveikalos, energoresursu krīze un citi šī brīža ekonomiskās situācijas radītie izaicinājumi, kuru ietekmē būtiski augusi dzīves dārdzība, tomēr neietekmē ceļošanas plānus gandrīz trešdaļai Latvijas iedzīvotāju. Cilvēki šovasar ceļos vai plāno ceļot tikpat daudz, kā ierasts, liecina "Swedbank" Finanšu institūta veiktais pētījums. Turklāt ceļot gatavu iedzīvotāju skaits ir pat pieaudzis no 26% pērn uz 31% šogad.
28.mai Portāls nra.lv
Svētdien elektrība pēc biržas cenām vairākas stundas būs pieejama par velti, liecina "Nordpool" informācija.
28.mai Ziņu aģentūra LETA