Latvijā

13.jūl
NATO samitā Briselē 11. jūlijā ASV prezidents Donalds Tramps pieprasīja, lai visu NATO dalībvalstu izdevumi aizsardzībai tiktu palielināti līdz 4% no iekšzemes kopprodukta. Līdz šim bija kopēja vienošanās, ka NATO dalībvalstis palielinās izdevumus aizsardzībai līdz 2% no IKP. Tiesa, puse no NATO dalībvalstīm deklarēja, ka šo mērķi līdz 2024. gadam nemaz neplāno sasniegt.
 
13.jūl
Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) rosina padarīt par ātru un lētu fizisko personu maksātnespējas procesu, lai norakstītu samērā sīkus parādus, kas parasti nav parādi bankām.
 
13.jūl
Siltā pavasara un vasaras dēļ labības pļauja Latvijā šogad iesākusies par pāris nedēļām agrāk nekā citus gadus. Tomēr sausums un karstums, kas lielākajā valsts daļā valdīja aprīlī, maijā un jūnijā, pēc Eiropas Komisija prognozēm, kviešu ražu Latvijā samazinās par 9 procentiem. Arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu apsekojumi liecina – vasarāji, it īpaši Kurzemē, šogad cerojuši maz vai nav cerojuši vispār, kas neļauj cerēt uz labu ražu.
 
12.jūl
Likvidējamajai "ABLV Bank" anulēts biržas "Nasdaq Riga" biedra statuss, liecina biržas publiskotā informācija.
 
12.jūl
Vairāki ceļu posmi Kurzemē vakar kalpoja par paraugu, kā iespējams palētināt tādu ceļu labošanu, kuriem nav jāiztur valsts galveno autoceļu slodze.
 
12.jūl
Vairāk nekā puse jeb 66% aptaujāto "mileniāļu" jeb jaunieši, kas dzimuši laikā no 1982.gada līdz 2000.gadam, izvēlas strādāt atvērtā un apvienotā darba vidē, šodien "SEB banka" diskusijā par darba tirgū piedāvāto iespēju atbilstību jauniešu vēlmēm sacīja Latvijas Universitātes (LU) profesore Zanda Rubene.
 
12.jūl
Telia Company prezidents un izpilddirektors Johans Dennelinds (Johan Dennelind) un Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis ir parakstījuši Saprašanās memorandu par sadarbības uzlabošanu kā LMT un Lattelecom akcionāriem.
 
12.jūl
Pirms pāris mēnešiem tika uzsākta sociāla akcija Latvija strādā. Tās ietvaros darba devēji apņemas nodrošināt ar darba vietām konkrētu cilvēku skaitu – tos, kuri atgrieztos Latvijā, lai strādātu šajos uzņēmumos.
 
12.jūl
Likvidējamajai "ABLV Bank" anulēta licence kredītiestādes darbībai, aģentūra LETA uzzināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).
 
11.jūl
Latvijai aizsardzībai ir jāvelta vairāk nekā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
 
11.jūl
Ceturtdien Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies vēl par kādu grādu augstāk, vietām īslaicīgi līs un dārdēs pērkons, prognozē sinoptiķi.
 
11.jūl
Situāciju darba tirgū stabilizētu vidējā alga 1440 eiro apmērā un darbaspēka ieplūšana Latvijā, trešdien bankas "Citadele" rīkotajā diskusijā par Latvijas darba tirgu norādīja eksperti.
 
11.jūl
Efektīva un kompakta valsts pārvalde nozīmē arī nelielu skaitu valsts iestāžu. Tomēr pagaidām valdības plāns reorganizēt vai likvidēt vismaz daļu no mazajiem kantoriem nav īstenots. Patiesībā neviena maza iestāde nav slēgta, un daudzas no tām turpina tērēt nodokļu maksātāju naudu par darbu, kas būtu izdarāms ar krietni mazākiem resursiem kādas lielākas institūcijas izpildījumā vai varbūt pat vispār nevienam nav vajadzīgs.
 
11.jūl
Saeima grib ar likumu samazināt ātro kredītu procentu likmes no 0,55% dienā līdz 0,07% dienā. Nozares pārstāvji apgalvo, ka tādā gadījumā nekādu ātro kredītu vairs Latvijā nebūšot vispār.
 
10.jūl
Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma “Baltic Agro” speciālisti.
 
10.jūl
Izputējušā uzņēmuma KVV Liepājas metalurgs (LM) nekustamie īpašumi tiek tirgoti par cenām zem pārdoto ēku būvmateriālu vērtības.
 
10.jūl
Reklāmas aģentūra "McCann" no Ērika Stendzenieka iegādājusies reklāmas uzņēmumu "Mooz!", informēja "McCann" pārstāvji.
 
9.jūl
Latvijas veikalu tīkli sākuši tirgot pirmās vietēji audzēto kartupeļu ražas, informēja lielākajos Latvijas mazumtirdzniecības veikalu tīklos.
 
9.jūl
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagaidām nesodīs kases aparātu reformu neievērojošos uzņēmumus un sankcijas tiks piemērotas tikai tad, ja komersants atkārtoti ignorēs VID norādes, norādīja VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.
 
8.jūl
Latvijas mājsaimniecībām banku izsniegto patēriņa kredītu apmērs šogad pirmajos piecos mēnešos palielinājies par 2,5% jeb 12,5 miljoniem eiro un maija beigās bija 503 miljoni eiro, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
 
8.jūl
Jūlija sākums Latvijā tradicionāli ir tūrisma "karstās sezonas" sākums, taču šoreiz, pateicoties Dziesmu un deju svētkiem, peļņa vēl lielāka varētu būt galvaspilsētas viesnīcām un Vecrīgas restorāniem, svētdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
8.jūl
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija (UGFA) 2017.gadā saņēma 11 134 iesniedzēju uzturlīdzekļu izmaksas iesniegumi, kas par vairāk nekā divām reizēm pārsniedz iesniegumu skaitu 2016.gadā, kad tika saņemti 5475 iesniegumi, liecina UGFA publicētais 2017.gada pārskats.