Kultūra

Latviešu animācijas vecmeistare Roze Stiebra: Pasaule ir taisnīga, un labais vienmēr uzvar
16:00 4
9.nov
Muzejs un pētniecības centrs Latvieši pasaulē un Latvijas Nacionālā bibliotēka kopīgi rīko Kolekcijas dienas 9. un 10. novembrī. Daudziem Padomju Latvijā dzīvojušiem latviešiem ir kāds atmiņu stāsts par ārzemju radiem – saviem vai paziņu lokā, viņu viesošanos tēvzemē, vēstulēm un cenzūru, paciņu sūtīšanu. Iespējams, no ārzemēm sūtītās mantas un vēstules aizvien ir saglabātas un pelnījušas nokļūt Eiropas digitālajā bibliotēkā. Lai visi var izlasīt.
 
8.nov
No 13. novembra līdz 4. decembrim Rīgā jau 18. reizi norisināsies Starptautiskais kamermūzikas festivāls, kurā šoruden galvenie akcenti likti uz franču baroku un to valstu mūziku, kuras svin pastāvēšanas simtgadi.
 
8.nov
No 15. līdz 25. novembrim Baltijas valstis ar plašu kultūras programmu atzīmēs simtgades Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un literatūras festivālā Les Boréales Francijā. Festivāls ar īpašu programmu 18.novembri atzīmēs Latvijas dienu.
 
8.nov
«Lai arī ansamblis Čikāgas piecīši savu darbību ir izbeidzis, mēs esam ļoti iepriecināti un pagodināti, ka mūs atceras un aicina koncertēt Latvijā. Un mēs to arī darīsim ar patiesi patriotisku garu, ar visu sirdi un dvēseli,» saka leģendārā trimdas ansambļa Čikāgas piecīši dziedātājs un dziesmu autors Armands Birkens. Sagaidot Latvijas simtgadi, viņš no Čikāgas nupat ieradies savā tēvu zemē, lai piedalītos vairākos svētku koncertos.
 
7.nov
16. un 17. novembrī Latvijas Nacionālās operas trupas jubilejas koncertā “Mūsu Operai 100” skanēs Latvijas Nacionālās operas izcilo solistu un klausītāju iemīļotu starptautisko operas zvaigžņu balsis. Koncerts “Mūsu Operai 100” notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā cikla "Dzimuši Latvijā" ietvaros.
 
7.nov
Rīt, 8. novembrī, Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps ietvaros pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma Lustrum – par čekas/VDK atstāto mantojumu. Filma veidota programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. «Atslēgu filmai man iedeva saruna ar Māru Zālīti, kurā viņa atsaucās uz Česlava Miloša teikto, ka nevienam cilvēkam, kurš ir piedzimis, uzaudzis un dzīvojis brīvībā, nav tiesību tiesāt tos cilvēkus, kuri dzīvojuši nebrīvē,» saka filmas režisors Gints Grūbe.
 
7.nov
Pirktākās grāmatas 29.10.2018.–04.11.2018.
 
7.nov
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā šodien plkst.15 tiks atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde "Kur gūšu Latvijas spēku?".
 
7.nov
«Visvairāk cīnos ar atbildības slogu, jo gribu, lai visiem ir svētki – gan skatītājiem, gan ikvienam māksliniekam, kurš šajā pasākumā piedalīsies. Tāpēc vislielākais izaicinājums ir, lai viss ir forši, jo mēs taču svinam dzimšanas dienu,» saka aktieris Māris Bezmers. Viņš šovasar ieguvis arī kino režijas maģistra diplomu.
 
6.nov
Izdevniecība "Zvaigzne ABC"
 
6.nov
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, līdz 2019. gada 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) skatāma izstāde Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme. Projekts norisināsies vienlaikus trīs vietās – LNMM galvenajā ēkā, izstāžu zālē Arsenāls un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. Neatkarīgā uz sarunu aicināja šīs izstādes kuratori, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāju Gintu Gerhardi-Upenieci.
 
6.nov
Aleksandra Čaka memoriālajā muzejā no šodienas līdz nākamā gada 31.janvārim tiks eksponēta izstāde "Dzejnieka kods", informēja muzeja pārstāve Antra Medne.
 
6.nov
«Es pats gribu atbildēt par to, ko daru. Es tāds esmu, negaidu, kad man kāds ko iedos,» saka teātra un kino aktieris Mārtiņš Vilsons. Vasaras sākumā kopā ar sievu Zani izveidojis izrāžu veidošanas un producēšanas uzņēmumu Vilsons Production, viņš piektdien, 9. novembrī, aicina uz tā pirmo pirmizrādi – komēdiju Kļov....
 
5.nov
Izdevniecība "Zvaigzne ABC"
 
5.nov
Nākamgad savu 25. dzimšanas dienu atzīmēs grupa “Pienvedēja piedzīvojumi”, kas pirmā Latvijā pierādīja, ka no “underground” aprindām iespējams izsisties plašākā apritē – tas viņiem izdevās ar hitu “Jel” un kaseti “Cilvēks ar trepēm”.
 
5.nov
No 8.novembra Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Kur gūšu Latvijas spēku?”
 
5.nov
Īsi pirms Latvijas valsts simtgades svinībām, no 7. līdz 13. novembrim, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Latvijas filmu nozares nozīmīgākais pasākums – Nacionālā kino balva Lielais Kristaps.
 
5.nov
27. novembrī starptautiskajā kinofestivālā "Tallinn Black Nights Film Festival" konkursa sadaļā "Baltic Film Competition" notiks režisores Ināras Kolmanes filmas "Bille" starptautiskā pirmizrāde. Kinofestivāls, kas notiks Tallinā laikā no 16. novembra līdz 2. decembrim, tāpat kā Kannu filmu festivāls, Berlināle u.c. ir "A" kategorijas filmu festivāls.