Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardKultūra

Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2023" pavasara balsojumā noskaidroti finālisti, informē Latvijas Televīzijas (LTV) pārstāvji.
27.mai Ziņu aģentūra LETA
Piektdien, 31. maijā, pulksten 16.00 Rotko muzeja pagalmā tiks svinīgi atklāta Vasaras izstāžu sezona.
24.mai Portāls nra.lv
Ko mums nozīmē brīvība un patriotisms; kā kopjam un godājam savu brīvību; vai mēs protam noformulēt to, ko mēs gribam un kas mums būtu vajadzīgs; kādus mērķus esam sev nosprauduši; kādēļ bedres Rīgas ielās kļūst mūžīgas; kādēļ profesionalitāte un rūpīga darba darīšana ir tik svarīga; vai aktieris redz un jūt savu skatītāju – par šiem un citiem jautājumiem TV intervija “Nra.lv sarunas” ar Jaunā Rīgas teātra aktieri Kasparu Znotiņu
24.mai Andra Ozola
«Es saprotu, ka mūsdienās māksliniekam noteikti par kaut ko ir jāiestājas – jābūt «par» vai «pret», ir jānāk ar lozungiem. Bet es melotu pati sev, ja ietu ar lozungiem un mēģinātu kādam kaut ko iestāstīt. Jā, man ir savs viedoklis par dažādām tēmām, man ir sava politiskā pārliecība, bet gleznošana man ir svēta lieta. Tā ir cita pasaule, un tas ir mans patvērums,» saka māksliniece Anita Arbidāne.
24.mai Santa Raita
Ar ziediem, gaismu virtenēm, skaistu mūziku un iedvesmojošiem vārdiem ir aizritējis 2024. gada Forums “LĪDERE”.
23.mai Lauma Ozola
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Ļaha un Laicāne, “Teiksma” un “Teiksmiņa”, Siksna un “Tranzīts”, “Sinfonietta Rīga” un “Raxtu Raxti”.
23.mai Santa Raita
Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, filmas, festivāls “Starptelpa” un vasaras kultūras vakaru atklāšana.
23.mai Santa Raita
20. maijā mūžībā devusies keramiķe Violeta Jātniece, informē Latvijas Mākslinieku savienība.
21.mai Portāls nra.lv
Dailes teātris ziņo, ka mūžībā devusies ilggadēja Dailes teātra trupas vadītāja Dace Zenne
21.mai Portāls nra.lv
Kopš pagājušā gada rudens, kad Ruckas muižas apsaimniekošanas tiesības ieguva biedrība “Live Latvija”, sākusies savā ziņā unikālas bibliotēkas veidošana – bibliotēkā jau ir un arī turpmāk būs tikai latviešu rakstnieku darbi, kuri tapuši dzimtenē vai ārpus tās robežām.
21.mai Portāls nra.lv
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumi ir tik apjomīgi, ka visu pārvietot kara apstākļos nebūs iespējams. Uz drošu vietu varēs nogādāt tikai nelielu daļu no vēstures liecībām. Latvijas vissenākā daļa Muzeju krātuvē ir agrais akmens laikmets. Šeit ir neskaitāmas lauskas, krama gabaliņi, kaulu paliekas, varētu teikt – ragi, nagi un visas visneiedomājamākās lietas, kuras atrastas dažādos izrakumos. Nosacītais senākais atradumu vecums datējams ar 9. g.t. p.m.ē..
19.mai Ieva Zemīte
Latvijā Muzeju diena un Muzeju nakts ir pasākumi, kas kļuvuši iecienīti. Viens no faktoriem ir bezmaksas ieejas biļete un otrs ir apmeklētības īpašā aura, kas ir pat jūtama gaisā.
18.mai Lauma Ozola
Šogad akcijai “Muzeju nakts” ir 20. gada diena, taču Muzeju dienu atzīmē jau ilgāk un arī Latvijā šī diena kļūst arvien populārāka.
18.mai Lauma Ozola
«Kad piecpadsmit gadu vecumā biju nofilmējusies epizodēs Rīgas kinostudijā, es pieņēmu ļoti stingru lēmumu, ka nekad nebūšu kameras priekšā. Un es esmu ļoti centusies pie tā turēties. Man tās būtu ļoti, ļoti lielas mokas, ja kāds iedomātos filmēt mani,» atzīst kinorežisore Dzintra Geka-Vaska.
16.mai Santa Raita
tālijā, Milānas Pikolo teātri, no šodienas līdz sestdienai būs skatāms Dailes teātra iestudējums "Rotkho", aģentūru LETA informēja Dailes teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
"Arēnā Rīga" 14. maijā  notika mūžībā aizgājušā komponista Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds", aģentūru LETA informēja producents Sandis Mohovikovs.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Ceļot jaunas muzeja ēkas vai atjaunojot esošās, Latvijā neviens nedomāja, ka kaimiņvalsts kā lācis kādu dienu celsies pakaļkājās, lai sāktu asiņainu karu, kas tagad apdraud arī mūsu valsts drošību. Situācija, kad jādomā, kā nosargāt muzeju krājumus, jau kādu laiku nomoka muzeju darbiniekus. Kādi ir draudi un ko sargā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs? Atklāti par situāciju Latvijā “Neatkarīgajai” stāsta muzeja direktors Arnis Radiņš.
16.mai Ieva Zemīte