Kultūra

27.nov
Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Dziesmu svētku procesu nenogalinās, šādu pārliecību pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis, attālināti atklājot Eiropas Latviešu apvienības (ELA) rīkoto forumu "ELKS - Ceļā uz Dziesmu un deju svētku 150-gadi".
 
26.nov
Lai gan muzikālās apvienības “Sarnovskis. Sēruma” sastāvā ietilpstošie Mareks Sarnovskis un Anna Sēruma varbūt arī nav plašākai auditorijai ļoti atpazīstami, mūzikā viņi ir jau ilgus gadus, atstājot tajā arī savus noturīgus nospiedumus.
 
26.nov
No šodienas amatiermākslas mēģinājumu norise varēs ilgt līdz plkst.22, otrdien lēma valdība.
 
24.nov
Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Gada izrādes titulu un “Grand Prix” saņēma Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā”, kuras režisors Valters Sīlis plūca laurus arī kā gada režisors.
 
23.nov
Šovakar Liepājas teātrī notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija, kurai šogad varēs sekot līdzi tikai tiešsaistē.
 
22.nov
Svētdien, 6.decembrī, plkst.19 Ventspilī, koncertzālē "Latvija" koncertā bez skatītājiem uzstāsies britu ērģelnieks Džeimss Makvinijs, pirmatskaņojot komponista Niko Mjūlija tieši šim koncertam radītos skaņdarbus no "Dzimšanas cikla", informēja SIA "Kurzemes filharmonija" mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga.
 
22.nov
«Mūsu senči ir teikuši, ka cilvēkam nav jācenšas apgaismot visu pasauli – pietiks, ja viņš pats kļūs mazlietiņ gaišāks. Un es tam pilnībā piekrītu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) aktieris Leonīds Lencs. Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, viņš saņems balvu «Par mūža ieguldījumu teātra mākslā».
 
21.nov
Kultūras pieejamība ir neatņemama ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa, un šobrīd Rīga piedāvā ļoti daudzveidīgu kultūras dzīvi. Taču ne visi cilvēki to var baudīt.
 
20.nov
Vakar, 19. novembrī, Dailes teātris atzīmēja 100. dzimšanas dienu. Vairāki aktieri dalījušies ar aizkustinošiem un sirsnīgiem vārdiem, kas veltīti darbam Dailes teātrī.
 
20.nov
Šodien tiešsaistē Kultūras ministrijas (KM) koordinētajai darba grupai pašvaldība prezentēs savu redzējumu par Liepājas teātra turpmāko darbību, informēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
19.nov
Līdz 31.decembrim Covid-19 ietekmes mazināšanai kultūrā būs ieguldīti kopumā 20 764 501 eiro, informēja Kultūras ministrija.
 
19.nov
Atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Jūrmalas pašvaldība pasniegusi augstākos apbalvojumus par ieguldījumu Jūrmalas pilsētas attīstībā, un Goda zīme un tituls "Goda jūrmalnieks" piešķirts arī tēlniecei Olgai Šilovai, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Elita Cepurīte.
 
19.nov
Tradicionāli katru gadu Rīgas domes priekšsēdētājs kopā ar SIA “Rīgas mežu” pārstāvjiem novembrī apmeklē kādu no “Rīgas mežu” mežniecībām, lai meklētu lielās Ziemassvētku egles Rīgas laukumiem.
 
19.nov
VAS "Latvijas pasts", atzīmējot Dailes teātra 100 gadu jubileju, šodien izdos pastmarku un aploksni, kas veltīta teātra dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim, informēja "Latvijas pasta" pārstāve Vineta Danielsone.
 
18.nov
Šodien par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai Rīgas kamerkoris "Ave Sol" veltīs koncertu "Brīvības atziņas", kuru būs iespējams 21:00 vērot televīzijā.
 
18.nov
Pievienojoties akcijai “Staro mājās”, kas šogad notiks pārceltā gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā, Rīgas Doms 18. novembrī izgaismos sabiedriskās kustības “Mans Doms” veidoto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju” – unikālu stikla skulptūru, kas svin Latvijas neatkarības garu un atgādina, cik daudz varam paveikt, ja esam vienoti.
 
18.nov
Šodien tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadiena.
 
17.nov
Mūžībā devies komponists Juris Ābols, informēja Latvijas Komponistu savienībā.