Kultūra

1.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Astro’n’out» un «Daddy Was A Milkman», Jankovska un Indzeris, Jēkabsone un Pujāts, Vivaldi un Čaikovskis.
 
31.jūl
2019.gada rudenī, pateicoties Štutgartes Latviešu kultūras biedrības vadītājas Karīnas Ziegler uzņēmībai, tika realizēta ideja par latviešu diasporas jauniešu himnas radīšanu. Idejas autore uzrunāja ASV dzīvojošo latviešu komponisti Lolitu Ritmanis un tepat Latvijā dzīvojošo dziesmu autoru Guntaru Raču par kopīgas dziesmas radīšanu. Tā tapa skaņdarbs "Jauna dziesma", kuru studijā Rīgā, sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču ierakstīja Vācijā dzīvojošie un dzimušie latviešu jaunieši, piedaloties grupas "Dzeguzīte" dziedātājiem.
 
31.jūl
Viens no Liepājas "ārkārtīgi spēcīgiem resursiem" kultūras nozarē ir Liepājas teātris, un ir ļoti svarīgi gan pilsētai, gan valstij šobrīd atrast resursus un palīdzēt Liepājas teātrim pārvarēt krīzi, intervijā "Rietumu radio" sacīja kādreizējā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
 
31.jūl
„Aktieri ir emocionāli cilvēki, viņi saprata, ka situācija ir traka. Un no Kultūras ministrijas saņemtā īsziņa ir vienkārši ņirgāšanās par aktieriem. Viņiem nav tādas racionālas pieejas, sak, tagad mēs darīsim tā un tā... Patiesību sakot, mēs visi esam emocijās. Es tā bieži nesaku, bet – šoreiz raudiens nāk,” teic Liepājas teātra galvenais vīrs Herberts Laukšteins, SIA „Liepājas teātris” valdes priekšsēdētājs.
 
29.jūl
Mākslas festivāls "Cēsis 2020" šonedēļ piedāvā koncertu Cēsu Sv. Jāņa baznīcā, kurā skanēs Antona Bruknera, Tālivalda Ķeniņa, Maijas Einfeldes un Santas Ratnieces emocionāli piesātinātie sakrālie darbi Radio kora, ērģeļu un arfas interpretācijā, un Kino programmas "Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam" atklāšanu, kurai programmas kurators - filozofs Uldis Tīrons izvēlējies divas spilgtas īsfilmas.
 
29.jūl
Sagaidot savu piecdesmito dzimšanas gadadienu, Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks aicina uz koncertportretu ar Frici Bārdu "Arta Robežnieka jubileju gaidot".
 
28.jūl
Atbildīgo institūciju sarunas liecina par pozitīvu virzību uz to, lai tiktu nodrošināts, ka Liepājas teātris varētu turpināt savu darbību, tajā skaitā, arī iestudējot jaunas izrādes, pauda Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).
 
26.jūl
Piektdien, 31. jūlijā, «Hanzas peronā» pirmizrāde – režisora Vladislava Nastavševa iestudētā Antona Čehova izrāde «Trīs māsas». Māsu tēlos iejūtas aktrises Anta Aizupe (Irina), Inese Pudža (Olga) un Marija Linarte (Maša).
 
25.jūl
Etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un lemess" no jūnija ir pārcelts uz augusta sākumu, un tā norise būs atkarīga tikai no pašu apmeklētāju atbildības, pauda rīkotāju pārstāvis Valdis Bērzvads.
 
25.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Salmiņš un Kažociņa, Kulakovs un Rajecka, Brekte un Svilāns, Heinrihsone un Laure.
 
25.jūl
Šodien tiks atklāts Mākslas festivāls "Cēsis 2020", kura uzmanības fokusā šogad ir skaņa, lai COVID-19 pēckrīzes laikā, kad taktilās maņas ir ierobežotas, trenētu klausīšanās un sadzirdēšanas prasmes.
 
24.jūl
Valmieras teātris no 27.jūlija līdz 31.jūlijam mainīs biļetes uz septembrī pārceltajām izrādēm, informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.
 
24.jūl
Virkne kultūras darbinieku pēc ierašanās Latvijā no valstīm ar paaugstinātu Covid-19 saslimšanas līmeni darba pienākumu veikšanai varēs neievērot stingru pašizolāciju, liecina kultūras ministra rīkojums, kas šodien publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
23.jūl
Kultūras ministrijas (KM) lēmums neatbalstīt Liepājas teātri pandēmijas apstākļos, pamatojoties uz tā juridisko statusu, kamēr citi teātri atbalstu saņēma, ir augstprātība, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).
 
22.jūl
Ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību, sacīja SIA "Liepājas teātris" valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins.
 
22.jūl
Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis" no 24.jūlija būs skatāma kinoteātros 12 Lielbritānijas pilsētās un kinolente ir iekļauta jūlija beigās gaidāmajā Šanhajas Starptautiskajā kinofestivāla programmā.
 
21.jūl
Pirmdien, 3. augustā, Willa Teātris aicina uz Igora Gatina lugas "Petuški" jauniestudējumu Dž. Dž. Džilindžera režijā, kas notiks plkst. 19.00 K.K. fon Stricka villas zālē, informē pārstāvji.
 
19.jūl
Ceturtdien, 23. jūlijā, pulksten 19 pirmizrāde uz Dailes teātra lielās skatuves – režisores Paulas Pļavnieces jauniestudējums «Sidraba šķidrums», kam dots žanra apzīmējums – «Kauja pie kritenes. Komēdija».