Kultūra

1.jūl
30.jūnijā Losandželosā ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis (Vitaly Mansky).
 
1.jūl
No 14.jūlija Latvijas Nacionālais teātris atsāks uzņemt klātienes apmeklētājus ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa "Sajūtu izstādi gaisma".
 
30.jun
No rītdienas, 1.jūlija, palielināts apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var piedalīties kultūras pasākumos.
 
29.jun
Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē mīt ērģeles, kas klausītājus un ērģelniekus vienmēr fascinējušas ar īpašo skanējumu, brīnišķīgo skatu un iespējām, ko šis instruments paver māksliniekiem.
 
27.jun
Šajā nedēļā ar jaunu dziesmu – «Putnu būrītim jumts norauts» –, ko varēs dzirdēt Latvijas Radio 2 un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un radiostacijās, sevi piesaka jauns duets – aktrise un dziesminiece Raimonda Vazdika un šovmenis, mūziķis un grupas «Dziļi violets» solists Nauris Brikmanis.
 
26.jun
Latvijas Nacionālais teātris darbu klātienē plāno atsākt augustā, šorīt TV3 stāstīja teātra direktors Jānis Vimba.
 
22.jun
«Liktenis mani ir saudzējis, un es nevaru teikt, ka man bijusi grūta dzīve. Varbūt tikai par savu karjeru teātrī varu teikt, ka mans skatuves mūžs nav bijis ziediem kaisīts. Ir daudz, ko pārdomāt, un tam ir gan subjektīvi, gan objektīvi iemesli,» atzīst Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Vizma Kalme. Ceturtdien ļoti šaurā ģimenes lokā viņa nosvinēja apaļu dzīves jubileju, bet šodien plānots, ka aktrisi sumināt ieradīsies viņas kolēģi no Valmieras.
 
20.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūriņa un Alsiņa, Bahs un Mocarts, gongu un dabas skaņas.
 
19.jun
Šodien pie Latvijas Mākslas akadēmijas izvietots provokatīvs mākslas darbs, kurā pausts mudinājums iestāties pret iecerēto augstskolu pārvaldības reformu.
 
16.jun
Vakar, 15. jūnijā, negaidīti mūža mierā aizgājusi Dace Kļava (17.01.1965.–15.06.2020.) – izcila pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā, Koncertmeistaru katedras vadītāja, kā arī koncertmeistare akadēmiskās dziedāšanas, kora diriģēšanas un simfoniskās diriģēšanas katedrās, ziņo Latvijas Radio 3.
 
15.jun
„Ja tu esi menedžeris un vadītājs šajā laikā, tavos darba pienākumos nav paredzēta „žēlumā asiņojoša sirds”. Tavos pienākumos ir: darīt lietas, kas ir jādara,” it kā skarbi, tomēr pamatoti un loģiski teic Juris Žagars, Dailes teātra direktors, pirms tam – viens no vadošajiem teātra aktieriem. Pārsēsties no aktiera laivas direktora laivā – tas nav vienkārši. Par to arī runājam Jura Žagara kabinetā: par šo nevienkāršību laivu maiņas laikā, par kroņgripas krīzi un aktieriem, kuriem režisors nedod lomas, par kartupeļu stādīšanu un valdības lēmumiem.
 
13.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Keišs un Strenga, Krēmers un Osokins, Rutulis un «Dzelzs Vilks
 
13.jun
«Teātris savā būtībā ir dzīves atspoguļojums un, tā kā mūsu dzīve šodien lielā mērā notiek «gadžetos», šī izrāde gan vizuāli, gan stilistiski, gan formas ziņā tiek veidota kā «snapčata» izrāde. Lai arī es pati šajā e-pasaulē neesmu super advancēta, man ir divtik interesanti līst tajā visā iekšā, mēģināt to izprast un pievienot tam arī saturu un jēgu,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane.
 
12.jun
Pateicībā par mediķu pašaizliedzību, Rīgā atklās sešus metrus augstu skulptūru "Mediķi pasaulei", informēja tēlnieks Aigars Bikše.
 
12.jun
Ar Vasaras dārza koncertu sēriju "SEZONAS PIESLĒGUMS" Dailes teātris šodien uzsāk Latvijas teātriem neierasto vasaras sezonu. Sešus vakarus no 12. līdz 19.jūnijam teātra Vasaras dārzā skatītājus priecēs divdaļīga koncertprogramma tās idejas autoru Artūra Skrastiņa un Laura Dzelzīša vadībā. Savukārt jau jūlijā un augustā skatītājiem būs iespēja skatīties izrādes "Blokmājas DONS KIHOTS", "Elpa", "Sidraba šķidrums" un "Ārsts".
 
11.jun
Latvijas Nacionālais teātris no šodienas interesentiem piedāvā klausīties aktieru ierunātas audiogrāmatas, norāda teātra mārketinga projektu producente Ilze Blauberga.
 
11.jun
Rīgas Centrālā bibliotēka un vairākas filiālbibliotēkas no 10.jūnija piedāvā iespēju līdz 2,5 stundām vienu reizi dienā mācībām un darbam izmantot "izolēto lasītavu". Pakalpojumam pirms bibliotēkas apmeklējuma jāpiesakās, kā arī darbam lasītavā nepieciešamie informācijas resursi jārezervē, rakstot konkrētajai bibliotēkai uz e-pastu vai zvanot.
 
6.jun
No 30. maija apmeklētājiem atvērta Rojas brīvdabas estrāde, kurā notiek arī koncerti, informēja Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskā vadītāja Madara Aizgrāve.