Kultūra

21.mai
Sākot ar 22. maiju, svētdienās “Radio SWH” ēterā no pulksten 17 līdz 18 būs klausāms jauns raidījums – “Pietura vecākiem”. Tā veidotāji un vadītāji ir “Centrs ZIN” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis, kas piedāvās viegli saprotamas un pielietojamas idejas visu vecumu bērnu vecāku ikdienas atvieglošanai.
 
21.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Osokins un  Gupalo, Dīcis un Groza, Mitrohins un Hermanis, «Jumprava» un «Credo»
 
20.mai
Pēc pandēmijas radītās pauzes darbu pie savas otrās lugas “Upe” iestudēšanas atsākusi Dramaturgu teātra jaunā režisore un dramaturģe Antra Legzdiņa, informē teātra pārstāvji.
 
18.mai
Šī gada 4. jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau vienpadsmito reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts “Tiguļkalns”, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus, radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.
 
17.mai
Lai vienpusēji pārtrauktu 2002.gada 14.martā Maskavā parakstīto Latvijas Kultūras ministrijas (KM) un Krievijas Kultūras ministrijas vienošanos par sadarbību kultūras jomā, valdība šodienas sēdē apstiprināja īpaši izstrādātus Ministru kabineta (MK) noteikumus.
 
16.mai
Šo trešdien, 18. maijā, “ATTA centrā” uz jaunā albuma “A Dream We Didn't Know About” prezentācijas koncertu aicina mūziķi Edgars un Kristīne Cīruļi. Grupai “Dream Teller”, kuras sastāvā ir pieprasīti mūziķi no dažādām valstīm, šis būs lielākais koncerts līdz šim, kopā pulcējot 10 no 12 grupas dalībniekiem.
 
14.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Zemītis un Zariņš, Ūdris un Balode, Rinkevičs un Liepiņš, Johnny Salamander un Meldra
 
12.mai
Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī to nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”.
 
10.mai
Amerikāņu mākslinieka Endija Vorhola veidotais Merilinas Monro portrets izsolē Ņujorkā pirmdien pārdots par 195 miljoniem dolāru (184,7 miljoniem eiro).
 
10.mai
Dailes teātris sociālajās vietnēs dalās sēru vēstī. Mūžība devies aktieris Pēteris Liepiņš.
 
9.mai
14.maijā Muzeju naktī visā Latvijā piedalīsies vairāk nekā 190 muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori, pirmdien preses konferencē informēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
7.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Vaice un Siliņš, Mičule un Petrenko, Segala un Djakonovs, Znotiņš un Cābulis
 
6.mai
No 25. maija līdz 8. jūnijam Rīgā norisināsies jau trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas šogad, reaģējot uz Krievijas militāro agresiju, būs veltīts Ukrainai.
 
1.mai
Svētdienas vakarā svinīgi pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) piecās kategorijās, informēja pasākuma rīkotāji.
 

Komentētākie