Kultūra

5.sep
«Rakstot scenāriju izrādei, es nonācu pie secinājuma, ka nemaz vairs negribu spēlēt Blānšu, es vairs negribu publiski sevi uzšķērst, vilkt ārā sāpīgas atmiņas un ciest. Es it kā ilgojos spēlēt «Ilgu tramvaju», bet patiesībā es ilgojos pēc kaut kā pavisam cita – es ilgojos pēc mīlestības un harmonijas, kā mēs visi,» saka aktrise Raimonda Vazdika. Ceturtdien, 9. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde mūzikas un drāmas telpā «OratoriO» – muzikāls viencēliens ar drāmas elementiem «Ilgojos pēc ilgu tramvaja».
 
4.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krēmers, Krilovs, Koļcovs, Keišs, Kopštāle, «Knīpas un Knauķi»
 
3.sep
Likteņdārzs saņēmis pastmarku kolekciju vairāku tūkstošu eiro vērtībā, ko bērnībā, pēc došanās bēgļu gaitās no Latvijas, sācis veidot latviešu arhitekts Ansis Reinhards, informē Kokneses fonds.
 
3.sep
Dažādu ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu dēļ Operetes teātris atceļ 6. oktobrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī paredzēto izrādi “Silva Čardaša karaliene”, informē Operetes teātra pārstāvji.
 
2.sep
Šodien pēc vērienīgas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem Mežaparka Lielā estrāde tiks atvērta apmeklētājiem, informēja Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktores vietniece Iluta Goba.
 
1.sep
10. un 11. septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 18. starptautiskais “Kremerata Baltica” festivāls.
 
28.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Račs un Muktupāvels, Račevskis un Trīs Osokini, Vasks, Kančeli un Jančevskis
 
27.aug
Nesen grāmatnīcu plauktos nonākusī Elīnas Maliginas grāmata “Panika”, ko autore parakstījusi ar pseidonīmu Helen Ora, iekļuvusi Latvijas pirktāko grāmatu topā.
 
26.aug
Piektdien, 3. septembrī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiek atklāti trīs jauni izstāžu projekti. Laikā no 16.00 līdz 19.00 ikviens ir aicināts apskatīt jaunatklātās izstādes kopā ar māksliniekiem un izstāžu veidotājiem.
 
26.aug
Šo sestdien, 28. augustā, koncertzālē “Cēsis” izskanēs ilgi gaidīts koncerts, kurā klausītājus priecēs trīs pianisti – Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini.
 
25.aug
No 25. augusta līdz 1. septembrim kultūrtelpā “M/Darbnīca” K. K. fon Stricka villas kompleksā norisināsies starptautiska vasaras sezonas noslēguma koncertsērija, kurā uzstāsies amerikāņu “r&b” kvintets “The CieL Experience”, globālās mūzikas duets “MiraMundo”, zviedru džeza dziedātāja Lizelote Ēstbloma, kā arī Elza Rozentāle un modulārā džeza projekts “Ten Ka”.
 
24.aug
Šonedēļ Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Viestura Kairiša iestudējums "Smiļģis" un koncertciklā "Dailes Kanons" jau šodien uz skatuves tiksies aktrise Lilita Ozoliņa un pianists Reinis Zariņš, informē Dailes teātra pārstāvji.
 
23.aug
Lai gan ik pa laikam tiek sludināts, ka kārtējais Raimonda Paula koncerts nu gan būs pats, pats pēdējais, kurā Maestro klātienē tiekas ar klausītājiem, par laimi, šie draudi tikpat bieži nepiepildās.
 
21.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Pauls un Busulis, Kulakovs, «Pērkons» un Menuets», franču džezs un Oras «Panika»
 
20.aug
Ministru Kabinets pērn atbalstīja 552 000 eiro piešķiršanu valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam ar mērķi “mazināt Covid-19 pandēmijas izraisīto seku ietekmi uz kultūras nozari, atbalstīt krīzes skartos šobrīd aktīvi strādājošos māksliniekus un vienlaikus kvalitatīvi papildināt muzeja krājumu ar vismaz 110 mākslinieciski augstvērtīgiem pēdējo 30 gadu laikā Latvijas mākslinieku radītiem mūsdienu vizuālās mākslas darbiem.