Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardKultūra

Platforma "Latvian Literature" izveidojusi virtuālu tūri, piedāvājot iespēju apceļot Rīgas vietas, kas minētas dažādu Latvijas autoru darbos, aģentūru LETA informēja platformas pārstāve Anete Konste.
24.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) pretendentus vērtēs septiņu ekspertu komisija, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) direktore Eva Eglāja-Kristsone.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
2025.gadā varētu slēgt Raiņa un Aspazijas muzeju Lugano, Šveicē, kur abi dzejnieki savulaik dzīvoja trimdā, vēsta Latvijas Radio, atsaucoties uz Šveicē dzīvojošo Vitu Matīsu, kura līdz darbojusies ekspozīcijas izveidē.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
Skolēnu grupām tūres laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 14" izstādēs "Attāluma draudzības" un "Mākslinieks ir klātesošs" mākslas mediatoru vadībā pieejamas bez maksas, aģentūru LETA informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) pārstāve Krista Luīze Priedīte.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji sekotu sabiedrisko mediju saturam, tam ir jābūt "ar viņiem un par viņiem", piektdien sabiedrisko mediju jomas konferencē savu viedokli pauda "Satori.lv" redaktors Igors Gubenko.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
Nav pareizi, ka aktieriem ir beztermiņa darba līgumi, jo aktiera darbs un profesija paģērē zināmu projekta statusu, komentējot pēdējā laika diskusijas teātra vidē, intervijā aģentūrai LETA saka Dailes teātra direktors Juris Žagars. Viņš arī atzīst, ka pašlaik Latvijas teātros īsā laika posmā ir notikuši vairāki skandāli, kas rada turbulenci nozarē.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
Mūžībā devies koncertu organizators, festivālu producents Ervīns Zants, vietnē "Facebook" raksta viņa dēls Elviss Zants.
19.sep Portāls nra.lv
Latvijas Nacionālajā teātrī 3.oktobrī pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu aktieri Uldi Dumpi 80.gadu jubilejā.
17.sep Ziņu aģentūra LETA
Kuldīga iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – tā, atzīstot un novērtējot Kuldīgas vecpilsētas unikālo vērtību arī pasaules mērogā, lēmušas dalībvalstis Pasaules mantojuma komitejas 45. sesijā, kas no 10. līdz 25. septembrim norisinās Rijādā, Saūda Arābijā.
17.sep Portāls nra.lv
Glezniecības simpozijs ik gadu Daugavpilī pulcē mākslinieka Marka Rotko sekotājus un daiļrades cienītājus, kas caur savu unikālo māksliniecisko redzējumu savā daiļradē turpina iemiesot Marka Rotko paustās idejas. Mākslinieki divas nedēļas dzīvo ārpus ierastās vides: mijiedarbojas, iedvesmojas un rada unikālus darbus, ko nodot skatītāju vērtējumam kopīgā izstādē un pēcāk – Rotko centra kolekcijā, vēsta Marka Ritko centrs.
15.sep Portāls nra.lv
Dailes teātra Lielajā zālē šodien īpaši gaidīts notikums - sezonas atklāšana ar aktiera un režisora Džona Malkoviča izrādes "Leopoldštate" pirmizrādi.
15.sep Portāls nra.lv
3. oktobrī uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu Uldi Dumpi 80. jubilejā.
15.sep Portāls nra.lv
Vakardien, 13. septembrī, modes un izklaides centra “Rīga Plaza” mākslas galerijas “ART RC gallery” telpās norisinājās Māras Upmanes-Holšteines autobiogrāfiskās grāmatas “Piezīmes uz šaubu malām” atklāšanas svētki. Pasākuma vadītāja lomā iejutās atraktīvais dīdžejs Magnuss Eriņš, un vakara gaitā viesus sagaidīja gan neformālas sarunas par un ap jauno grāmatu un tās lasījumi, gan arī muzikāls sveiciens no grupas "Astro'n'out", ziņo Daiga Zīmele, "Piezīmes uz šaubu malām" publicitātes pārstāve.
14.sep Portāls nra.lv
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) aicinājis nākamo gadu aizvadīt dzejnieka Viļa Plūdoņa 150.gadu jubilejas zīmē, to atzīmējot ar kultūras un izglītības programmu visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrija (KM).
12.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas kultūras mantojuma dienās šodien būs pieejamas aktivitātes 54 kultūras mantojuma objektos, informē Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) pārstāve Linda Zonne-Zumberga.
9.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā no šodienas līdz svētdienai, 10.septembrim, Latvijā apmeklētājiem būs pieejamas gandrīz 70 kultūras mantojuma vietas, informē Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) pārstāve Linda Zonne-Zumberga.
8.sep Ziņu aģentūra LETA
Dailes teātra jaunā sezona būs sarežģīta, saspringta un interesanta, šodien preses konferencē uzsvēra teātra direktors Juris Žagars.
5.sep Ziņu aģentūra LETA