Kultūra

29.jūl
Latvijas Nacionālā teātra (LNT) izrādes jaunajā 103.sezonā klātienē varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinēti vai šo slimību pārslimojuši cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.
 
29.jūl
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikums "Saulesvija" noslēgsies šodien, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
28.jūl
Ar tradicionālo darbinieku kopsapulci, direktora Jura Žagara un mākslinieciskā vadītāja Viestura Kairiša uzrunu un fotografēšanos pie teātra ēkas savu 102.sezonu otrdien, 27.jūlijā, sāka Dailes teātris.
 
27.jūl
Reaģējot uz vairāku mākslinieku publiski pausto sašutumu sociālajos tīklos par Valsts Kultūrkapitāla fonda stipendiju aizkavēšanos, kultūras ministrs Nauris Puntulis izdevis rīkojumu nekavējoties sagatavot nepieciešamo dokumentāciju, lai tuvākajā Ministru kabineta (MK) sēdē lemtu par finansējuma piešķiršanu, kas tiks izmaksāts Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Radošo personu nodarbinātības programmas 2.konkursa stipendiātiem.
 
24.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls un Kalniņš, Galante un Vaikule, Panteļejevs un Zariņš, Marhils un draugi
 
22.jūl
No 11.augusta līdz 15.augustam Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kuru laikā visiem apmeklētājiem stingri būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, sacīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Kristena Stengreviča.
 
21.jūl
Šī gada pirmajā pusgadā "Purvīša balvai 2023" nominēti mākslinieku Darjas Meļņikovas, Kriša Salmaņa, Ievas Epneres, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna darbi, informēja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.
 
17.jūl
«Mums ir ļoti darbīga vasara, bliežam uz nebēdu un ejam uz pilnu banku, izmantojot katru iespēju būt uz skatuves, jo neviens jau nezina, kas būs rudenī un ziemā,» saka Latvijā populārās un pasaulē atzītās blūza grupas «Latvian Blues Band» solists un «R&B Blues Festival» rīkotājs Jānis Bukovskis.
 
17.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krēmers un Osokins, Rutulis un Skutelis, Maliks un Ozoliņš, Gupalo un «Apvedceļš»
 
14.jūl
No šodienas līdz 13.augustam 11 koncertos Rīgas Domā izskanēs 34. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Rīgas doms 2021", aģentūru LETA informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.
 
12.jūl
No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais “Jūrmalas festivāls”.
 
12.jūl
No 23. jūlija līdz 1. augustam Latvijas dievnamos Cēsīs, Slokā, Valmierā, Rīgā, Ugālē, Viļakā un Liepājā pie klausītājiem atgriezīsies pēc kārtas jau Piektie Vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – ērģeļu zeme. Svētku jubilejas gadā gaidāmi septiņi ērģeļmūzikas koncerti izcilu mūziķu sniegumā, pirmskoncertu sarunas, ērģeļu demonstrējumi, video translācija un vairāki pasaules pirmatskaņojumi!
 
12.jūl
No šodienas 43 Latvijas pašvaldībās sāksies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
11.jūl
«Es diezgan racionāli pieeju šodien Latvijā un pasaulē notiekošajam. Es netērēju savu laiku pārdomām par to, ko nevaru ietekmēt, bet daru to, ko varu izdarīt. Un daru to pēc labākās sirdsapziņas,» saka Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis. Viņš ir viens no retajiem šī teātra aktieriem, kurš pandēmijas laikā attālināti, bet tikās ar publiku. Un šobrīd viņš aktīvi mēģina – kopā ar kolēģiem gatavojas «Vasaras vakariem Liepājas teātrī».
 
10.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Strazda un Mellis, Rubeze un Rubezis, Balode un «Abstinence», Albuže un Kuks
 
8.jūl
Jaunatnes dārzā Āgenskalnā šo sestdien, 10. jūlijā, notiks pirmais pasākums, kas pieteiks jaunu kultūrvietu Rīgā un ieskicēs nākotnes perspektīvu teritorijai ap pašlaik degradēto ēku Lapu ielā 24. Ēkā plānoti apjomīgi renovācijas darbi, pēc kuriem tā atdzims jaunā, Pārdaugavai raksturīgā koka arhitektūras veidolā.
 
6.jūl
Pagājušajā nedēļas nogalē brīvdabas koncertā Lubānā policisti priekšnesuma laikā sākuši apmeklētājiem aktīvi pārbaudīt Covid-19 sertifikātus, tādējādi radot nepatīkamus mirkļus gan skatītājiem, gan māksliniekiem, vēstīja Latvijas Radio.
 
4.jūl
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien vērs durvis skatītājiem, aicinot uz Galā koncertu "Operas zvaigžņu vasara", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.