Kultūra

23.mai
«Tāda sezona, kāda teātrī līdz šim bija ierasta, šodien vienkārši nevar būt – mēs nevaram spēlēt izrādes lielajā zālē divdesmit pieciem cilvēkiem, kā to pieprasa attiecīgā brīža noteiktais sanitārais protokols,» saka Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. Tāpēc ceturtdien, 28. maijā, Latvijas Nacionālais teātris ar e-teātri «X paaudze» Ināras Sluckas režijā atklās jaunu spēles laukumu «Baltais kubs».
 
22.mai
Ievērojot tā saukto sanitāro protokolu, šodien VSIA "Daugavpils teātris" atsāks skatītājiem izrādīt izrādes, informē teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
 
21.mai
Melngalvju nams jubilejas gadā dāvanā saņēmis sudraba orhideju no sudrabkaļa Oļega Auzera, informēja SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Jansone.
 
21.mai
Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma Memoriālo muzeju apvienības desmit muzeji atkal ver durvis apmeklētājiem, aicinot ciemoties rakstnieku, mākslinieku un sabiedrības darbinieku memoriālajās telpās un dārzos. Tāpat no šodienas durvis apmeklētājiem vērs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma".
 
20.mai
Mūžībā aizgājis kinooperators un producents Alvis Mengots, radošs, enerģisks un pārliecinošs profesionālis, kaismīgs ideju ģenerātors un atbalsts jaunajiem kolēģiem, vēsta Latvijas Kinematogrāfistu savienība.
 
20.mai
28.maijā Latvijas Nacionālais teātris ar e-teātri "X paaudze" Ināras Sluckas režijā atklās jaunu spēles laukumu "Baltais kubs". E-teātris ir jauna teātra forma, kas ļauj teātrim ne tikai strādāt ieilgušās ārkārtējās situācijas apstākļos, bet varētu turpināt pastāvēt arī tad, kad teātra darbs atgrieztos ierastajā kārtībā.
 
20.mai
No šodienas Latgales vēstniecība "Gors" atkal piedāvā piedzīvot kultūras notikumus klātienē, sestdienās aicinot uz koncertu programmu, bet trešdienās un piektdienās uz kino, katrā notikumā piedaloties līdz 25 apmeklētājiem, informē "Gora" Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.
 
19.mai
Venēcijas biennāles birojs vakar, 18.05., nācis klajā ar paziņojumu par 17. Starptautiskās Venēcijas Arhitektūras biennāles - How will we live together? atklāšanas pārcelšanu uz nākamā - 2021.gada 22.maiju (norise plānota 6 mēnešus no 22.maija līdz 21.novembrim). Par gadu pārcelta arī Venēcijas Mākslas biennāle, kuras norise notiks 2022.gadā (plānota no 23.aprīļa līdz 27.novembrim).
 
18.mai
„Kultūra ir tā nozare, kas šajā dīkstāves laikā ir cietusi daudz vairāk nekā citas jomas. Pilnvērtīga kultūras dzīve vēl kādu laiku būs ierobežota, tāpēc kultūrai ir nepieciešams atbalsts. Kultūra ir stratēģisks valsts nākotnes jautājums, un šāda izpratne visā mūsu sabiedrībā ir fundamentāli svarīga, jo mūsu nacionālā valsts nevar pastāvēt bez savas kultūras, to nosaka arī Satversme,” nesen teica Valsts prezidents Egils Levits, un viņa paustajam var piekrist simtprocentīgi.
 
17.mai
«Būtu jau labi, ja kāds varētu pateikt, ka septembrī teātri būs vaļā un izrādes varēs notikt. Bet neviens tā nesaka. Ir tikai dažādi minējumi, un tieši šī neziņa mani visvairāk baida,» atzīst Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis. Viņš spēlē grāmatvedi Robertu pirmajā tuvplānu komēdijseriālā «#VisiMājās», kas veidots pašizolācijas apstākļos.
 
16.mai
«TOP 10» notikumi kultūrā - ko vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
 
15.mai
Ar 21.maiju trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā "Hanzas perons", Hanzas ielā 16a, tiks uzsākta ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija "Koncerts pirmajā rindā". Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot saviem cienītājiem mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, kā arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem.
 
14.mai
Kultūrtelpa Hanzas Perons un laikmetīgu skatuves mākslas notikumu sērija “Pārmija” aizsāk jaunu starpdisciplināru mākslas projektu “TURPINĀJUMS”. Kuratori – Krista un Reinis Dzudzilo, Reinis Liepiņš, Mārtiņš Daugulis, Katrīna Neiburga, Džemma Sudraba, Agnija Grigule un Klāvs Mellis – aicina uz domu apmaiņu par jautājumiem, uz kuriem atbildes meklē viņi paši. Laikā, kad pasākumu norise ir būtiski ierobežota, projekta autori vēlas radīt apstākļus jaundarbu tapšanai ar nolūku sarūpēt skatītājiem jaunus un kvalitatīvus projektus tad, kad situācija būs piemērotāka klātienes notikumiem.
 
14.mai
Apgāds "Jumava" publicējis videosarunu ar pasaules apceļotājiem Pēteri Strubergu un Ingūnu Grīnbergu.
 
13.mai
Ievērojot tā saukto sanitāro protokolu, maija beigās Daugavpils teātris atsāks skatītājiem izrādīt izrādes, informēja teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
 
12.mai
Svētdien 84.gadu vecumā mūžībā aizgājis bijušais Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis, Lielbritānijas latviešu sabiedriskais darbinieks, matemātiķis un Vītolu fonda atbalstītājs Andrejs Ozoliņš.
 
12.mai
No 13.maija Latvijas muzeji sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem, īstenojot kopīgu informatīvo kampaņu "#TiekamiesTagad".
 
12.mai
19.maijā režisors Gatis Šmits sāks darbu pie britu autora Roberta Aika darba "Ārsts" iestudējuma, bet 20.maijā darbu pie britu autora Dankana Makmillana darba "Elpa" iestudējuma sāks režisors Dmitrijs Petrenko.