Kultūra

15.sep
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti pretendenti "Spēlmaņu nakts 2019/ 2020" balvām 18 kategorijās. Pasākumā piedalījās teātru, žūrijas un preses pārstāvji.
 
15.sep
Rīgā, kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē, šodien plkst.18 notiks sarīkojums, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.
 
13.sep
Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties sarīkojumā, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, satikties ar jubilāru un viņa kinokolēģiem.
 
13.sep
Dārza svētki aizraus gan lielus, gan mazus, piedāvājot iespēju piedalīties iedvesmu sarunās, meistardarbnīcās, koncertos, apmeklēt mājražotāju tirdziņu, kā arī svētku noslēguma koncertu, kur uzstāsies Babītes novada jauktais koris "Maska" un diriģents Jānis Ozols.
 
13.sep
«Es biju no tiem, kuriem dīkstāves laikā bija diezgan liela depresija, jo domāju, ka tas var ievilkties tik ilgi, ka savas dzīves laikā diez’ vai ar savu profesiju vēl nodarbošos. Lai arī ar prātu mēģināju ticēt, ka tā jau nebūs, mana emocionālā puse to tiešām uztvēra ļoti saasināti,» atzīst Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Piektdien, 18. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde – titulloma britu autora Roberta Aika lugas «Ārsts» iestudējumā, ko no angļu valodas tulkojis un iestudējis režisors Gatis Šmits.
 
12.sep
12. un 13.septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls, kas šogad veltīts izcilā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem festivāla koncertos tiksimies ar izcilo pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, mecosoprānu Lusianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti.
 
10.sep
Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) programmā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" starp 64 juridiskām personām sadalīti 276 362 eiro, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
10.sep
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākusi veikt tehnisko apsekojumu padomju laikos celtajai ēkai Rīgā, Elizabetes ielā 2, kur nākotnē iecerēts būvēt akustisko koncertzāli, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
10.sep
Ar izstādi "Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā" šodien durvis vērs jaunais mākslas centrs Rīgā "Zuzeum", informēja izstāžu vadītāja Ieva Zībārte.
 
10.sep
Dubultos šodien plkst.14 tiks atklāts latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai veltīts piemineklis, informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.
 
8.sep
Ja apmeklētāji neievēros distancēšanos, pasākumu varēs pārtraukt uz īsu brīdi, uz garāku laika posmu vai pavisam, atkarībā no situācijas un iespējas nodrošināt distancēšanos, paredz Kultūras ministrijas (KM) izstrādātās vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai.
 
7.sep
25.septembrī pl.18.30 notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā "XXL", kas būs jau trešais režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Daugavpils teātrī. Šoreiz Dž. Dž. Džilindžers iestudēs amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nīla Labuta lugu "Resnā cūka", kuru no angļu valodas tulkoja Evita Mamaja, informē VSIA "Daugavpils teātris" Sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.
 
6.sep
 Svētdien, 6.septembrī, Ziedoņa muzejs un Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties pārgājienā "Ceļā ar Baronu" un satikties Dainu kalnā,  informēja Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
 
6.sep
"Domājat, ka man dzīvē viss ir tikai no cukura un medus? Tā nenotiek. Man ir līdzīgi kā jebkuram cilvēkam, taču tas, ka dzīvoju mūzikas pasaulē, ne tikai bagātina un krāšņo manu dzīvi, bet dod arī tādu spēku un iedvesmu, ka uz saviem spārniem varu mēģināt pacelt arī citus," saka pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante.
 
5.sep
Ar masku gājienu 5.septembrī atklās laikmetīgās tēlniecības festivālu "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020", kas Rīgas pilsētvidē ļaus baudīt 12 jaunradītus Latvijā dzīvojošu mākslinieku darbus.
 
5.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Šimkus un Skride, Hiršs un Zeļģe, Gupalo un Oriole, Tuta un lielā Lapsa
 
4.sep
Finanšu ministrijas iecere ar nākamo gadu samazināt darbaspēka nodokļu slogu, kas daļai strādājošo ļautu uz rokas saņemt no pāris līdz pāris desmitiem eiro uz rokas vairāk, neattiecas uz autoratlīdzību saņēmējiem, kas, pēc FM aplēsēm, Latvijā ir aptuveni 39 tūkstoši. Tieši otrādi autoratlīdzību saņēmēju atalgojumu ir plānots padarīt daudz pieticīgāku.