Kultūra

Anda Zadovska: Ja idejas ir vērtīgas, tās izdodas
16.aug 2
16.aug
Rundāles pils muzejs turpmākajos gados jāvada līdzīgi jau pašlaik izvirzītiem uzstādījumiem un ideāliem, pauda ilggadējais muzeja vadītājs Imants Lancmanis, kurš šī gada nogalē atstās amatu, lai dotos pensijā.
 
16.aug
Piektdien, 17. augustā, rudens viesizrādes Rīgā sāks Valmieras teātris, izrādot četrus iepriekšējā sezonā tapušus iestudējumus, kuros visos tiek pētītas savstarpējās attiecības un mīlestības dažādā daba.
 
15.aug
Sestdien, 18. augustā, pulksten 18 Kultūras pilī Ziemeļblāzma pirmo reizi norisināsies Jūgendstila tērpu modes parāde, kur modeļu lomā iejutīsies sabiedrībā pazīstamas dāmas.
 
15.aug
Rīgas apkaimēs, kurās nav savu kultūras centru, aktīvi darbojas divi radošie Stropi – Mans Ķengarags un Mans Ziepniekkalns. Abas kultūrtelpas radītas, lai veicinātu rīdzinieku līdzdarbošanos kultūras procesos, un arī Rīgas pilsētas svētkos tur notiks radošas aktivitātes.
 
15.aug
«Jubilejas ir jāsvin, jo, kā es parasti saku: tās liek tev savākties un, palūkojoties atpakaļ, izvērtēt, ko esi paveicis, ko labu izdarījis un kur varbūt arī kļūdījies,» saka režisors, sabiedriskais un kultūras darbinieks, Rīgas Latviešu biedrības (RLB) priekšsēdētājs Guntis Gailītis.
 
14.aug
«Mēs uzdodam jautājumus, bet atbildes nedodam – jo jebkura iedota atbilde ierobežo cilvēka vēlmi domāt patstāvīgi. Es ticu, ka sabiedrību veido domājoši indivīdi, pretējā gadījumā tā ir nevis sabiedrība, bet pūlis,» saka režisore Anta Priedīte. Rītvakar pulksten 19 Brasas apkaimē pirmizrādi piedzīvos viņas iestudēta brīvdabas izrāde Brasa. Pumpurs. Spēks.
 
14.aug
No 18. līdz 23. augustam Rīgā jau sesto gadu notiks laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!. Ar ieskaņas izrādēm Rīgas svētkos – 18. un 19. augustā Esplanādē, laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja – bez maksas būs skatāmas sešas spāņu un zviedru mākslinieku izrādes.
 
10.aug
Apkopojot 2018. gada pirmā pusgada statistiku par filmu apmeklējumu kinoteātros, Latvijas kino rezultātu dinamika ir iespaidīgi pozitīva, – tā ziņo Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.
 
9.aug
«Esmu ar viņu personīgi ticies, kopā daudz uzstājušies un daudz pļāpājuši. Atceros viņu tiešām kā fantastisku cilvēku, kā štramu, staltu, spēcīgu, gudru un asprātīgu vīrieti, kurš mūs, tolaik jaunus puikas, mīlēja pamācīt, kā dzīvē notiek...» tā par mūsu valsts vienaudzi – komponistu Eduardu Rozenštrauhu – saka dziedātājs Andris Daņiļenko.
 
9.aug
Mūžībā devies Dziesmu un Deju svētku režisors Uģis Brikmanis, apstiprināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.
 
9.aug
Sestdien, 11. augustā, Likteņdārza amfiteātrī – Koknesē, uz salas Daugavā – notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts. To tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1.
 
9.aug
Nupat iznākušās grāmatas „Dzīvot valstij” autors, Saeimas deputāts un Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars augustā aicina lasītājus uz tikšanos un ir gatavs viņiem dāvināt savu sacerējumu.
 
9.aug
Jūlija nogalē un augusta pašā sākumā Ventspilī notika 4. Starptautiskais jauno vokālistu konkurss par Alīdas Vānes balvu.
 
9.aug
15. augustā pulksten 19 Brasas apkaimē pirmizrādi piedzīvos brīvdabas izrāde Brasa. Pumpurs. Spēks.
 
8.aug
Jolantas Rābantes un viņas dzimtas māju nosaukums Stūrīši tiešām ir ļoti zīmīgs, jo atrodas triju pagastu – Limbažu, Skultes un Liepupes – satecē. To savulaik cēlis Jolantas vecvectēvs Teodors Graudiņš, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā izveidojot te arī sabiedriskās un kultūras dzīves saliņu.
 
8.aug
4.augustā mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks, informēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins.
 
8.aug
«Vasarā vajag un man arī patīk atpūsties, bet – ne pārāk ilgi, jo tad es sāku iznīkt. Daudz labāk jūtos, kad man ir darbs un prāts aizņemts ar radošām idejām,» atzīst Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Evija Martinsone (soprāns).
 
7.aug
«Darbs šīs izrādes veidošanā tika ieguldīts ļoti liels, tāpēc man ir dubults prieks, ka tas atmaksājas – Piafa dzīvo, un es domāju, ka dzīvos vēl ilgi,» gandarīta ir Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone. Ceturtdienas un piektdienas vakarā Dailes teātra skatuve piederēs viņai un viņas atveidotai izcilajai māksliniecei Edītei Piafai.