Kultūra

10.mai
Pagājušā gadsimta 70. un 80. gados Igates pili visdrošāk varēja atrast, ja taujāja nevis pēc Igates ciema atrašanās vietas Limbažu rajonā, bet gan tad, ja skaidri un gaiši paprasīja: «Kur atrodas Valsts agrokomitejas civilās aizsardzības mācību kombināts?» Šobrīd Igates pils vairāk asociējas ar glauniem apartamentiem un smalkām ballēm, kas gan apsīkušas, bet padomju okupācijas laikā uz turieni partijas un valdības spice grasījās mukt, glābjoties no atomkara.
 
10.mai
Lielāka bērnu un jauniešu pulcēšanās ārpus telpām, piemēram, plānotajos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dotajā brīdī izklausās absurdi un, ņemot vērā pašreizējos epidemioloģiskos rādītājus, nepieļaujami, žurnālistiem pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas Infektoloģijas profila virsārste Gunta Laizāne.
 
9.mai
«Teātrim ar valsts atbalstu šai laikā ir ļoti paveicies. Protams, mums nav prieka eksistēt bez skatītājiem, bet, pateicoties Kultūras ministrijas sniegtajam finansiālajam atbalstam, kultūras dzīve nemirst, un tā ir milzīga laime,» saka režisors Oļegs Šapošņikovs, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un mākslinieciskais vadītājs.
 
8.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Jančevska un Jančevskis, Rinkevičs un Šimkus, Ģelzis un Bargais, Sutugova un Tisenkopfa
 
6.mai
Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad notiks no 6. līdz 8.augustam, būs veltīts bērniem un jauniešiem, aicinot māksliniekus un apmeklētājus ieraudzīt pasauli cita acīm.
 
6.mai
Dzintara Soduma 99. dzimšanas dienas zīmē šogad piešķirtas trīs balvas par novatorismu latviešu literatūrā - dzejniecei Amandai Aizpurietei, tulkotājai un rakstniecei Silvijai Bricei un dzejniekam un tulkotājam Arvim Vigulam, informē "Latvian Literature" pārstāve Anete Konste.
 
6.mai
Mūžībā devies operas solists Romāns Poļisadovs (22.04.1964 - 06.05.2021), informē Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve.
 
4.mai
Lai arī šogad Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadiena atkal jāatzīmē attālināti, Orķestris "Rīga" diriģenta Gunta Kuzmas vadībā iecerējis klausītājus priecēt ar latviešu mūzikas koncertu "Mūsu Latvija".
 
4.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šodien rīko tikšanos tiešsaistē pirms došanās uz Nīderlandi, lai piedalītos 65.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, aģentūru LETA informēja Latvijas Televīzijā.
 
4.mai
Tautas tērpu centrs "Senā Klēts" sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps" arī šogad organizē virtuālo gājienu tautas tērpos, aicinot ikvienu šodien, 4.maijā, uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā Facebook vai Instagram kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021.
 
4.mai
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - 4.maijā Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti" rīko svētku koncertus Latvijas novados - Alojā, Aucē, Ludzā, Lonē un Rojā.
 
3.mai
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzbūvēta izlādes-uzlādes siena, kas izmantojama kā dusmu novadīšanas rīks.
 
3.mai
Šogad aprit 30 gadi kopš 89 gadu vecumā mūžības ceļos aizsaukta apbrīnojama skolotāja, kura gan mācīja mūsu tautas dižgarus, gan arī lauza viņu sirdis. Mūsu tautas klasiķi viņu cēluši debesīs, un bijis arī kāds, kurš viņu atraidījis. Pati izcilā pedagoģe Milda Ozola (pēc precībām Bobrova-Ozola) pabijusi bēgļu gaitās Krievijā, koncentrācijas nometnēs Salaspilī un Vācijā, deputātes krēslā staļinlaika Maskavas Kremlī, vadījusi romantiskus mirkļus Latgales pusē Sološnieku sādžā, bet vēlāk, jau padomju laikā, Dzegužkalnā pie ugunskura jauniešiem stāstījusi par savām revolucionārajām likteņgaitām.
 
3.mai
Aprīļa nogalē sociālajā tīklā «Facebook» bija lasāma ziņa, ka mūžībā devies leģendāro Dailes teātra aktieru Harija Liepiņa (1927–1998) un Mudītes Šneideres vienīgais dēls Āris Liepiņš.
 
2.mai
Nacionālais teātris jau vairāk nekā desmit gadus cer uz otru skatītāju zāli un plašākām telpām darbiniekiem, ko iecerēts piebūvēt aiz vēsturiskās ēkas. 
 
2.mai
«Man ļoti bieži ir nācies spēlēt 4. maija svētku koncertos – gan kā solistei, gan kamermūzikas vai orķestra sastāvā. Un patiesībā iespēja būt uz skatuves šajā Latvijai nozīmīgajā dienā tikai vairo šo svētku prieku,» saka flautiste un flautas spēles pedagoģe Dita Krenberga. 4. maijā pulksten 17 viņa būs Rīgas Svētā Pētera baznīcā, no kurienes tiešsaistē notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts «Ziedu svētki».
 
1.mai
4.maija svētkos Bauskas Kultūras centrs vietējiem iedzīvotājiem piedāvā piedzīvot skaņu ceļojumu, ieklausoties latvietības spēka signālu translācijā "apzinies!", kas no 1. līdz 4.maijam skanēs Bauskas Pilskalna parka estrādē.
 
1.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pakalniņa un Mizišs, Osokins un Bēthovens, Znotiņš un Treinis, izlāde un uzlāde