Kultūra

12.nov
Režisora Gata Šmita krimināldrāmai "1906" ir vislielākās cerības plūkt uzvaras laurus nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā pilnmetrāžas filma", prognozē "Optibet" bukmeikeri.
 
12.nov
Par godu Lāčplēša dienai un Latvijas valsts proklamēšanas dienai Latvijā tiek izrādīts koncertstāsts Sirdspuksti. «Tas vēsta par četrām dabas stihijām – uguni, ūdeni, gaisu un zemi. Ir svarīgi apzināties un novērtēt, ka mums Latvijā ir tas, kā nav nekur citur pasaulē, piemēram, dabā ir visas četras stihijas. Nenoliedzami – dabas ritmi veido cilvēku, mēs esam tādi, kādi esam, pateicoties arī dabai,» saka aktieris Edgars Lipors, kurš šajā uzvedumā atveido Cilvēku.
 
11.nov
Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes un piemiņas dievkalpojums notiks 16.novembrī, plkst.15 Rīgas Doma baznīcā, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.
 
11.nov
Mūžībā ir aizgājis dizainers Modris Bakmanis.
 
11.nov
Arī pirmsskolas vecuma bērni piedalījās Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru tuvinieku saietā Latvijas Kara muzejā. Kopumā to apmeklēja aptuveni 200 cilvēku.
 
11.nov
Nacionālā teātra aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balva par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino mākslā šodien tiks pasniegta Dailes teātra aktierim Artūram Skrastiņam un Jaunā Rīgas teātra aktierim Vilim Daudziņam.
 
11.nov
Latvijas simtgades pasākumu vadmotīvs šim gadam ir Varonība, īpaši akcentējot cīņu pret Pāvela Bermonta karaspēku un Rīgas atbrīvošanu 11. novembrī, Lāčplēša dienā. Šie notikumi raduši atbalsi svētku tradīcijās un piemiņas dienu kalendārā, mākslā un kultūrā gan pirmās brīvvalsts laikā, gan arī atjaunotajā Latvijā.
 
8.nov
NRA.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 8. novembrī no plkst. 18.30 vērot tiešraidi no Latvijas kino vēsturē īpaša notikuma – ilgi gaidītās režisora Dzintara Dreiberga kara drāmas “Dvēseļu putenis” pirmizrādes pasākuma. Skatītājiem būs iespēja ielūkoties pirmizrādes svinībās ar Valsts prezidenta Egila Levita un filmas radošās grupas klātbūtni.
 
8.nov
«Mums visiem jāzina šādi stāsti. Aleksandrs Grīns ir detalizēti aprakstījis vēsturiskos notikumus pirms Latvijas valsts tapšanas, turklāt – nevis kā vērotājs, bet kā strēlnieks, notikumu dalībnieks. Ja zinām un saprotam savas valsts saknes, tad varam apzināties konkrēto mirkli un situāciju, un arī – savu atbildību. Saprotot dārgo mantojumu, veidojas cita attieksme arī pret ikdienu. Neatkarīga nacionāla valsts nav bezmaksas velte, kas pienākas automātiski,» saka režisors Dzintars Dreibergs, kura pirmajai pilnmetrāžas spēlfilmai Dvēseļu putenis šodien pirmizrāde.
 
7.nov
Šogad novembrī, no rīta pamostoties, nav iespējams ieslēgt datoru tā, lai tas nepiedāvātu kaut ko no Dvēseļu puteņa.
 
6.nov
«Izrāde tapa deviņus mēnešus un desmit dienu. Tā ir iznēsāta kā bērns,» saka Lauma Balode, kura izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi atveido leģendāro latviešu rakstnieci un tulkotāju.
 
6.nov
Ingas Tropas iestudētā Alise Brīnumzemē bija, iespējams, viena no gaidītākajām šīs sezonas pirmizrādēm.
 
5.nov
«Uzrakstīt operu esmu gribējis vienmēr, tāpēc varu teikt, ka viens no maniem mazajiem sapnīšiem ir piepildījies,» atklāj komponists Rihards Dubra. Piektdien, 8. novembrī, pulksten 19 un 9. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars pasaules pirmizrādi piedzīvos jauna latviešu oriģinālopera Suitu sāga.
 
5.nov
Sestdien, 26,oktobrī, mūžībā devies raidījuma "Adreses", "Atslēgas" un "Kultūrdeva" raidījumu vadītājs Mārtiņš Ķibilds. Šonedēļ Latvijas Televīzijas pārstāvji sociālajos tīklos informējuši, kuram turpmāk kopā ar vadītājiem Aleksi Vilciņu un Kristīni Komarovsku tiks uzticēta raidījuma vadītāja loma, kuru iepriekš ieņēma Mārtiņš.
 
4.nov
Šodien Zigmars Liepiņš atstāj Latvijas Nacionālās operas un baleta vadītāja (LNOB) amatu, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.
 
1.nov
Nākamās nedēļas nogale aizritēs grupas Labvēlīgais tips zīmē – 1., 2. un 3. novembrī VEF Kultūras pilī būs viņu tūres = I A = noslēdzošie koncerti, kuri bija pilnībā izpārdoti jau teju mēnesi iepriekš. Nav slikti grupai, kas 1992. gadā lielā mērā tika veidota kā nenopietns joku projekts!
 
1.nov
Anda bērnībā dzīvoja pilī. Viņas adrese bija: Jaunpils pils. Tās augšējais – trešais – stāvs bija atvēlēts dzīvoklim, apakšā bija kultūras nams. Andas mamma bija kultūras nama direktore, bet Andai vajadzēja piedalīties itin visos pulciņos un būt pirmajai visās sacensībās. Tēvs savukārt vadīja pūtēju orķestri un estrādes ansambli. Anda atceras, kā kopā ar māsu Kristīni, vēl maziņas būdamas, mēdza uzvilkt slidzābakus jau dzīvoklī un tad, dzirksteles šķiļot, skrēja lejā pa akmens kāpnēm uz aizsalušo pils dīķi. Tēvs neko neteica, jo, patiesībā būdams fizkultūras skolotājs, atbalstīja māsu sportiskās aktivitātes.
 
31.okt
Galerijā Daugava atklāta leģendārās latviešu mākslinieces Maijas Tabakas jubilejas izstāde, kurā aplūkojami galvenokārt pēdējos gados tapuši darbi, kā arī dažas gleznas no privātkolekcijām.
 

Rīgas namu pārvaldnieks