Kultūra

22.sep
Sakarā valstī noteikto ārkārtas stāvokli un pulcēšanās ierobežojumiem šā gada pavasarī nenotika trīs cikla “Brīvdienu mūzika” koncerti, kas tika pārcelti uz rudeni un notiks tagad. Klausītājiem, kuri bija iegādājušies biļetes vai abonementus uz Brīvdienu mūzikas koncertiem “Skaistākās operu ārijas”, “Piazzolla, Lācis, Tango”, kā arī “Spāņu mūzika un dejas”, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes un abonementus, informē Dzintaru koncertzāles pārstāvji.
 
19.sep
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) centies pārliecināt Latvijas Etnogrāfiskā muzeja direktora amata konkursa līderi Unu Sedlenieci atteikties no amata, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks".
 
19.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Zvīgulis un Vimba, Tiguls un Jančevskis, Krauze un Dž. Dž. Džilindžers, Čehovs, Čaklais un «Čello Cēsis»
 
17.sep
Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai (RRVB) bez atlīdzības nododams valsts nekustamais īpašums Rīgā, Riharda Vāgnera ielā 4, ceturtdien, 17.septembrī, trešajā - galīgajā - lasījumā lēmusi Saeima.
 
15.sep
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti pretendenti "Spēlmaņu nakts 2019/ 2020" balvām 18 kategorijās. Pasākumā piedalījās teātru, žūrijas un preses pārstāvji.
 
15.sep
Rīgā, kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē, šodien plkst.18 notiks sarīkojums, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.
 
13.sep
Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties sarīkojumā, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, satikties ar jubilāru un viņa kinokolēģiem.
 
13.sep
Dārza svētki aizraus gan lielus, gan mazus, piedāvājot iespēju piedalīties iedvesmu sarunās, meistardarbnīcās, koncertos, apmeklēt mājražotāju tirdziņu, kā arī svētku noslēguma koncertu, kur uzstāsies Babītes novada jauktais koris "Maska" un diriģents Jānis Ozols.
 
13.sep
«Es biju no tiem, kuriem dīkstāves laikā bija diezgan liela depresija, jo domāju, ka tas var ievilkties tik ilgi, ka savas dzīves laikā diez’ vai ar savu profesiju vēl nodarbošos. Lai arī ar prātu mēģināju ticēt, ka tā jau nebūs, mana emocionālā puse to tiešām uztvēra ļoti saasināti,» atzīst Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Piektdien, 18. septembrī, pulksten 19 viņai pirmizrāde – titulloma britu autora Roberta Aika lugas «Ārsts» iestudējumā, ko no angļu valodas tulkojis un iestudējis režisors Gatis Šmits.
 
12.sep
12. un 13.septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls, kas šogad veltīts izcilā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem festivāla koncertos tiksimies ar izcilo pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, mecosoprānu Lusianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti.
 
10.sep
Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) programmā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" starp 64 juridiskām personām sadalīti 276 362 eiro, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
10.sep
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākusi veikt tehnisko apsekojumu padomju laikos celtajai ēkai Rīgā, Elizabetes ielā 2, kur nākotnē iecerēts būvēt akustisko koncertzāli, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
10.sep
Ar izstādi "Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā" šodien durvis vērs jaunais mākslas centrs Rīgā "Zuzeum", informēja izstāžu vadītāja Ieva Zībārte.
 
10.sep
Dubultos šodien plkst.14 tiks atklāts latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai veltīts piemineklis, informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.
 
8.sep
Ja apmeklētāji neievēros distancēšanos, pasākumu varēs pārtraukt uz īsu brīdi, uz garāku laika posmu vai pavisam, atkarībā no situācijas un iespējas nodrošināt distancēšanos, paredz Kultūras ministrijas (KM) izstrādātās vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai.
 
7.sep
25.septembrī pl.18.30 notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā "XXL", kas būs jau trešais režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Daugavpils teātrī. Šoreiz Dž. Dž. Džilindžers iestudēs amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nīla Labuta lugu "Resnā cūka", kuru no angļu valodas tulkoja Evita Mamaja, informē VSIA "Daugavpils teātris" Sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.
 
6.sep
 Svētdien, 6.septembrī, Ziedoņa muzejs un Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties pārgājienā "Ceļā ar Baronu" un satikties Dainu kalnā,  informēja Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.