Kultūra

17.jan
28. janvārī žurnāliste, bijusī aizsardzības ministre un iekšlietu ministre, tagad "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece svinēs apaļu dzīves jubileju un draugus gaidīs uz savas otrās grāmatas – izdevniecībā "Mediju nams" tikko izdotās "Gandrīz gadagrāmatas" – prezentācijas ballīti.
 
17.jan
«Būtiskākais, ko pēdējo gadu laikā esmu iemācījusies, ir pateikt «nē», izdarīt savas izvēles un nedomāt par to, ko par mani padomās. No manis visu laiku kāds grib kaut ko izspiest – vai emocijas, vai laiku, vai iespēju tikt uz žurnāla vāka. Tāpēc ir svarīgi saprast, ko es pati pavisam noteikti negribu. Jo, kamēr tu nezini, ko tu negribi, tu katru dienu vari dabūt to, ko negribi,» saka žurnāliste, bijusī aizsardzības ministre un iekšlietu ministre, tagad Hotel Roma vadītāja, Helēnas (20) un Haralda (18) mamma Linda Mūrniece.
 
16.jan
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku, preses konferencē pavēstīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
16.jan
Modes muzejā no 21. janvāra būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kuru tapšanas iedvesmas avots bijuši slaveni aromāti.
 
16.jan
«Šī izrāde ir par cilvēka izaugšanu un acu atvēršanu, realitātes ieraudzīšanu un tās pieņemšanu, un cenšanos mainīt uz labu sevi, līdz ar to – pasauli,» saka aktrise Lauma Balode, kura šodien debitē Jaunajā Rīgas teātrī iestudējuma Zalkša līgava pirmizrādē.
 
16.jan
Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas kultūras dzīvē tika svinēta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgade.
 
15.jan
Ja par katru cilvēku var uzrakstīt romānu, tad dzimtas stāsts ir vēl jo saistošāka lasāmviela. Šobrīd Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izstāde Dzimtas grāmata. Tajā apkopoti 12 dzimtu stāsti un aplūkojamas katrai no tām svarīgas relikvijas: bērnības atmiņu pieraksti, nošu grāmatas, Bībele un citas vērtīgas laikmeta liecības.
 
14.jan
«Jubilejas koncerts tiek organizēts ne tāpēc, lai izceltu kādus savus personīgos sasniegumus vai īpašo gadu skaitu. Šis fakts vienkārši ir ļoti labs iemesls, lai satiktos ar manā dzīvē un karjerā ļoti svarīgiem un nozīmīgiem cilvēkiem,» saka saksofonists Zintis Žvarts.
 
14.jan
Pagājušajā nedēļā tika izziņoti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nomināciju Top 5, un virknē no tiem pavīdēja ieraksti, kas tapuši RIGaLIVE – dziesmu rakstīšanas nometnēs, kuru idejas autore ir Agnese Cimuška-Rekke.
 
13.jan
Zelma Jēgere – šobrīd gandrīz vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā. Noslēgumam tuvojas pērn iesāktā Viņas tūre jaunā albuma promotēšanai, un atlicis vēl tikai pēdējais koncerts tās ietvaros – 17. janvārī Tallinas kvartālā esošajās Tu jau zini kur telpās.
 
13.jan
Tirdzniecības centrā Rīga Plaza aplūkojama unikāla divriteņu kolekcija, kuras vērtība tiek lēsta aptuveni pusotrs miljons eiro un kuras eksponāti «pārstāv» visu pasauli.
 
10.jan
Nedēļas sākumā Jaunajā Rīgas teātrī jau piekto reizi notika NN nakts jeb kritiķa Normunda Naumaņa vārdā nosauktās gada balvas mākslas kritikā pasniegšanas ceremonija.
 
10.jan
Koncertu namā, kuru iecerēts uzcelt Minhenē, viena zāle var tikt nosaukta nesen mirušā latviešu diriģenta Marisa Jansona vārdā, ziņoja vietējais laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”.
 
10.jan
«Uzrakstiet man kādu dzejolīti,» viņš teic bez jebkāda smaida, bez ironijas. Viņš vēl piebilst, ka nemaz negrib spēlēt 12. janvārī, bet koncertam tomēr jāgatavojas. Tā ir viņa dzimšanas diena. Un šajā dienā viņš vienmēr strādā. Viņš atkal kāps uz skatuves, nervozi saberzēs rokas un paņems visus savā varā. Viņš aizmirsīs, ka jūtas noguris, viņā būs tikai mūzikas viļņojums. Pēc koncerta viņš mēģinās ātrāk nozust no sajūsmināto sveicēju smaidiem un ziedu kalniem, jo – mājās, mājās!
 
9.jan
Par māksliniecisko veikumu 2019.gada izskaņā Purvīša balvai nominēti mākslinieki Jānis Šneiders un Aija Zariņa, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.
 
9.jan
«Es pat nedomāju par to, kā šajā izrādē skartā tēma rezonēs sabiedrībā, jo tas, uz kāda fona notika tās mēģinājumu process, man pašai bija kā psihoterapijas seanss, kas par daudz ko lika domāt,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktrise Elīna Vāne.
 
9.jan
Janvāra sākumā Latvijas lielākie grāmatu tirgotāji publiskojuši savas versijas par 2019. gadā visnaskāk pirktajām grāmatām.
 
9.jan
Biedrība OPEN ielūdz uz UNESCO miera mākslinieces Elisso Bolkvadzes OPEN labdarības koncertu 16.01.20 plkst. 19:00 Lielajā Ģildē. Veicinot kultūras pieejamību, biļešu cena - 5 EUR.