Kultūra

9.aug
Nupat iznākušās grāmatas „Dzīvot valstij” autors, Saeimas deputāts un Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars augustā aicina lasītājus uz tikšanos un ir gatavs viņiem dāvināt savu sacerējumu.
 
9.aug
Jūlija nogalē un augusta pašā sākumā Ventspilī notika 4. Starptautiskais jauno vokālistu konkurss par Alīdas Vānes balvu.
 
9.aug
15. augustā pulksten 19 Brasas apkaimē pirmizrādi piedzīvos brīvdabas izrāde Brasa. Pumpurs. Spēks.
 
8.aug
Jolantas Rābantes un viņas dzimtas māju nosaukums Stūrīši tiešām ir ļoti zīmīgs, jo atrodas triju pagastu – Limbažu, Skultes un Liepupes – satecē. To savulaik cēlis Jolantas vecvectēvs Teodors Graudiņš, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā izveidojot te arī sabiedriskās un kultūras dzīves saliņu.
 
8.aug
4.augustā mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks, informēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins.
 
8.aug
«Vasarā vajag un man arī patīk atpūsties, bet – ne pārāk ilgi, jo tad es sāku iznīkt. Daudz labāk jūtos, kad man ir darbs un prāts aizņemts ar radošām idejām,» atzīst Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Evija Martinsone (soprāns).
 
7.aug
«Darbs šīs izrādes veidošanā tika ieguldīts ļoti liels, tāpēc man ir dubults prieks, ka tas atmaksājas – Piafa dzīvo, un es domāju, ka dzīvos vēl ilgi,» gandarīta ir Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone. Ceturtdienas un piektdienas vakarā Dailes teātra skatuve piederēs viņai un viņas atveidotai izcilajai māksliniecei Edītei Piafai.
 
7.aug
«Es esmu no cilvēkiem, kurš saņem un – dod, jo man nav žēl. Cilvēki dod man, un es atdodu visu. Visu, kas izdzīvots, pārdzīvots, pārdomāts. Katrs koncerts ir dzīva enerģētiskā apmaiņa, un tā tam ir jābūt – lai strāvo uz abām pusēm,» uzskata allaž šarmantā, pašmāju publikas iemīļotā un pasaulē atzītā operas dīva Inese Galante.
 
7.aug
Nacionālajā teātrī 100.sezonā nebūs skatāms "Žurkas" iestudējums, kurā tika parodētas norises valstī, jo "ņirgāšanās par savu valsti, prezidentu vai teātri nav nedz smieklīga, nedz gaumīga", šodien preses pārstāvjiem paziņoja jaunais Nacionālā teātra valdes loceklis Jānis Vimba.
 
3.aug
Šonedēļ Šveicē norit 71. Lokarno starptautiskais kinofestivāls. Tas ir viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā.
 
2.aug
No 3. līdz 12. augustam Saulkrastos jau piekto gadu pēc kārtas notiks festivāls Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem. Festivāla mākslinieciskā vadītāja, vijolniece Magdalēna Geka šogad dažādās Saulkrastu vietās pulcēs aptuveni 20 jauno latviešu mūziķu, no kuriem vairums ikdienā dzīvo, studē un strādā ārpus Latvijas.
 
2.aug
Sestdien, 4. augustā, pulksten 20 baleta mākslas cienītāji tiek aicināti uz Dzintaru koncertzāli, kur notiks 19. Starptautiskais baleta festivāls Baleta zvaigznes Jūrmalā, kurā piedalīsies pasaules baleta mākslas spožākās un uzlecošās jaunās zvaigznes. Kā ik gadu, festivāla programmā iekļauti arī Latvijas Nacionālā baleta jaunākie un spilgtākie darbi.
 
2.aug
Ar krāšņu un repertuāra ziņā daudzveidīgu programmu 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē notika Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts Dzimuši Latvijā.
 
2.aug
«Saule un karstums mūs nebiedē. Mēs jau esam piedzīvojuši ne tikai karstumu, bet arī tādas lietavas, ka, pārplūstot upei, ir jāmaina festivāla vieta. Jā, visādi ir gājis, bet – spēja pielāgoties palīdz mainīt domāšanu. Mēs esam gatavi jebkuriem laika apstākļiem,» saka horeogrāfe, dejas pedagoģe un dejotāja, Starptautiskā Laikmetīgās dejas festivāla Vides deja dibinātāja un organizatore Lilija Lipora.
 
2.aug
Sestdien un svētdien (4. un 5. augustā) Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks 8. Mūsdienu amatniecības festivāls. Abas dienas pasākumi ieplānoti no pulksten 10 līdz 17, ieeja pa centrālajiem un rietumu vārtiem.
 
1.aug
«Gadiem ilgi kopā ar draugiem makšķerējot Usmas ezerā, vienā brīdī sapratām, ka nevaram no ezera tikai ņemt – mums ir jādod arī kaut kas pretī, un ko gan mēs, mūziķi, citu varam dot, kā vien brīnišķīgu mūziku,» saka operdziedātājs Nauris Puntulis.
 
1.aug
Lai gan jaunās Mūzikas vidusskolas ēkas ar akustiskās koncertzāles funkciju durvju atvēršana paredzēta tikai nākamā gada rudenī, jau šobrīd aktīvi tiek domāts, kā ar lielisku, pašmāju un tuvāko ārvalstu auditoriju interesējošu saturu piepildīt unikālo koncertzāli.
 
31.jūl
Mākslas muzejs "Rīgas birža" informē, ka izdevies atklāt līdz šim nezināmus faktus par mākslinieka Jaņa Rozentāla gleznu "Princese ar pērtiķi."
 
31.jūl
«Es jau sen to zināju, bet pēdējie trīs mēneši to skaidri apliecināja, varu reāli psihot par sīkumiem, izšķiest sevi muļķībās un pārdzīvot par maznozīmīgām lietām, un absolūti racionāli savākties personiski grūtos brīžos, kad jārisina kas globāls,» saka operdziedātāja Anta Jankovska (soprāns).
 
31.jūl
«Tajā brīdī, kad festivāls ir piedzimis un ir vēl neapdauzījies praktiskajās problēmās un notikumos, tas ir vismīļākais. Pamazām tas paliek spurains kā pusaudzis, jo īpaši pēdējās nedēļas pirms festivāla lien ārā visādi niķi un stiķi, kaut kas negrib notikt tā, kā tam vajadzētu notikt. Bet, kad viss sāk notikt, tas kļūst par tavu kolēģi un labāko draugu,» saka scenogrāfs, režisors un Valmieras vasaras teātra festivāla direktors Reinis Suhanovs.
 
30.jūl
Dzintaru koncertzālē šodien plkst.19 notiks teātra un kino mūzikas festivāla "Jūras pērle" atklāšanas koncerts, kas veltīts Rīgas kinostudijas 70 gadu jubilejai, informēja festivāla rīkotāji.