Kultūra

4.apr
Septembrī vai oktobrī nāks klajā leģendārās zviedru popgrupas ABBA jaunā dziesma, intervijā dāņu laikrakstam "Ekstra Bladet" atklājis grupas dalībnieks Bjorns Ulveuss.
 
2.apr
Šo piektdien, 5. aprīlī, ar jaunu programmu koncertzālē “Cēsis” viesosies pazīstamais islandiešu mūziķiem Högni Egilsons. Vienīgajā šī pavasara koncertā Baltijā varēs dzirdēt viņa jaunākos skaņdarbus balsij un stīgu kvartetam, kā arī populārākās dziesmas no debijas solo albuma “Two Trains”.
 
2.apr
Aizvadītajā piektdienā, 29. martā, apmeklētājus un Valmieras viesus vienuviet pulcēja svinīgā "Valmiermuižas teātra kafejnīcas" atklāšana Valmieras drāmas teātra pagrabstāvā. Sanākušos cilvēkus priecēja gan muzikāli priekšnesumi, gan ēdienu garšu daudzveidība, gan mākslas baudījums.
 
2.apr
Kultūras ministrijas (KM) un Rīgas domes ieskatā, reālākā vieta Nacionālās koncertzāles būvniecībai ir AB dambis, tas šodien izskanēja Rīgas pilsētas arhitekta biroja rīkotajā sanāksme, kurā eksperti sprieda par potenciālām Nacionālās koncertzāles atrašanās vietām.
 
31.mar
Mājas arestā esošais Kirils Serebreņņikovs atzīts par labāko režisoru Krievijas Kinematogrāfijas mākslas akadēmijas nacionālās kinoprēmijas "Nika" laureātu paziņošanas ceremonijā, kas sestdienas vakarā notika Maskavā.
 
30.mar
Īrijas latviešu tautas deju kopas aicina latviešus pievienoties projektā, kurā ar rekordlielu dejotāju skaitu plānots izdejot un nofilmēt deju "Es izjāju prūšu zemi", liecina portāla "baltic-ireland.ie" publicētā informācija.
 
29.mar
Rīgas Muzikālais teātris tika slēgts 1995. gadā. Kopš tā brīža Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur nav sava operetes jeb muzikālā teātra. Latvijas operetes fonds (LOF) kopš 2013. gada mēģina aizpildīt šo robu un pa šiem gadiem iestudējis četras operetes, divus mūziklus bērniem un vairāk nekā 22 operešu mūzikas koncertprogrammas. Fonda lūgums Kultūras ministrijai (KM) piešķirt tam šogad un turpmākajos divos gados 200 000 eiro žanra attīstībai, kā arī nodrošināt ar telpām noraidīts, jo «tādas naudas valsts budžetā nav».
 
29.mar
Šovakar Dailes teātra lielajā zālē pirmizrāde Vasīlija Sigareva Kareņinam. Talantīgā krievu dramaturga un kino režisora lugu, kas tapusi pēc Ļeva Tolstoja pasaulslavenā romāna Anna Kareņina motīviem, iestudējis un latviski tulkojis Dž. Dž. Džilindžers.
 
28.mar
«Šis ir stāsts par cilvēka izskata vērtību, varētu teikt, ka šī ir luga ar dubulto dibenu, kur skatītājs aicināts rūpīgi sekot notikumiem, vērot, domāt un analizēt,» saka aktieris un režisors Gundars Silakaktiņš (40). Svētdien, 31. martā, pulksten 19 Dailes teātra Kamerzālē pirmizrāde viņa jauniestudējumam Neglītenis.
 
28.mar
21. marta vakarā Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, klātesot vairāk nekā 150 vadošajiem Latvijas pasākumu nozares profesionāļiem, Latvijas augstākais profesionālais apbalvojums “LaPPA Pasākumu gada balva 2018” tika pasniegts 22 kategorijās. Latvijas simtgadē balvām tika pieteikts rekordliels skaits augstākās raudzes pasākumu, no kuriem labākie tika pie LaPPA medaļām.
 
28.mar
Pēc tam, kad iznāca mans romāns Sarkanais dzīvsudrabs, diezgan daudz stundu aizvadīju ar laikabiedriem debatēs par to, kā tad toreiz, 90. gados, bija.
 
27.mar
Pirktākās grāmatas 18.03.2019.–24.03.2019.
 
27.mar
«Ja savā monoizrādē Lidojums, to spēlējot Krievijā, varu atļauties krieviski runāt ar akcentu, tad šajādarbā tas nav vēlams. Bet man patīk spēlēt svešvalodā, jo tas ļauj maksimāli koncentrēties tikai tam, kas ir jānospēlē, izvairoties no liekvārdības,» saka Dailes teātra aktieris Andris Bulis (37).
 
27.mar
Latviešu diriģents Mariss Jansons aprīlī Zalcburgas Lieldienu festivāla laikā saņems Starptautisko Herberta fon Karajana balvu, informēja "RJMF2019" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
27.mar
Trešdien, 27.martā , tiek atzīmēta Starptautiskā teātra diena. To 1961.gadā iedibinājis UNESCO Starptautiskais teātra institūts.
 
27.mar
«Ir laba sajūta, ka man ir bijusi pauze no teātra, ir bijusi pilnīgi cita dzīves izjūta, tas man bija nepieciešams. Ir brīnišķīgi, ka varu nākt uz darbu un darīt visu ar prieku – mēģināt jauno izrādi, spēlēt repertuārā esošajās izrādēs. Un priekam nekas netraucē, teiksim, pārslodze, pārgurums... Ļoti izbaudu to, ka man vairs nav lieka laika, ko vienkārši tērēt,» saka aktrise Ieva Segliņa.
 
26.mar
«Šis ir stāsts par Alunāna dzīvi un viņa ietekmi uz latviešu teātri,» saka aktieris un režisors Valdis Lūriņš. Rīt, Starptautiskajā teātra dienā, Latvijas Radio pulksten 22.05 piedāvā noklausīties muzikāla uzveduma Re, kā ziņģe skan! pirmatskaņojumu, kas veltīts Ādolfa Alunāna 170 gadu jubilejai, kas pērn tika plaši atzīmēta.
 
26.mar
Jaunais Rīgas teātris un Alvis Hermanis turpina sadarbību ar Mihailu Barišņikovu. Pēc iepriekšējā kopdarba – izrādes "Brodskis/Barišņikovs", kura jau ceturto sezonu ceļo pa pasauli, tiek gatavots jauns kopīgs projekts.
 
26.mar
«Dzīve ir par īsu, lai pagūtu izdarīt visu, ko gribētos. Kādreiz man tādas sajūtas nebija, tā parādās tagad, kad dzīve arvien vairāk iet uz galu. Vēl gribas izdzīvot to, to un to, bet – Dievs jau tā nav domājis. Viņš katram liek izdzīvot savu apjomu, un es ceru, ka mans apjoms ir vēl gana liels,» saka skatītāju mīlētais teātra un kino aktieris Mārtiņš Vilsons.
 
25.mar
Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) par mūža ieguldījumu piešķirta Londonā dzīvojošajai dzejniecei un atdzejotājai Veltai Sniķerei, preses konferencē sacīja balvas ekspertu žūrijas locekle Eva Eglāja-Kristsone.
 
25.mar
Šīs nedēļas aizrit dziedātājas un vokālās pedagoģes Igetas Gaiķes zīmē: sestdien Liepājā notika viņas vadītā Brīvās gribas ansambļa Stiprās sievas koncerts, savukārt 31. martā Rīgā, deju studijas Dzirnas telpās, risināsies Igetas jubilejas koncerts.
 
22.mar
Latviski šoziem izdots Jāņa Hvoinska tulkotais skandalozā krievu klasiķa Vladimira Nabokova romāns Camera obscura. Jāpiebilst, ka tulkotājs izmanto darba sākotnējo krievu versiju, nevis vēlāk paša autora mīkstināto angļu Laughter in the Dark.