Kultūra

17.nov
Portāls "Meduza" ziņo, ka mūžībā devies teātra režisors un Krievijas Tautas skatuves mākslinieks Romāns Viktjuks.
 
15.nov
«Kad runājam par kultūru, mēs gribam viens otru sadzirdēt, un tad arī sarunas rit ļoti viegli. Sarežģītība ir mūsu pašu priekšstatos, ko uzsūcam no sabiedrības, ja nepiedalāmies viedokļu veidošanā,» uzskata mūziķis, komponists un dziesminieks Kārlis Kazāks.
 
14.nov
Aktrise Anta Aizupe sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar pārdomām, kas viņai pašlaik esošās ārkārtējās situācijas laikā pietrūkst visvairāk.
 
13.nov
Sākot ar šovakaru, trīs dienas uz Rēzeknes namu fasādēm varēs apskatīt Elitas Patmalnieces brīvdabas fantāziju "Sapnis Rēzeknē", uzzinājām pilsētas pašvaldībā.
 
12.nov
Zinātnieki no Lielbritānijas testēja asins paraugus no 2847 darbiniekiem, izmantojot ātros koronavīrusa antivielu testus, raksta "The Mirror".
 
12.nov
No šodienas līdz svētdienai Nacionālā Kino centra (NKC) interneta portālā "Filmas.lv" būs iespējams noskatīties nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" nominētās filmas, informēja festivāla preses sekretāre Zane Dzene.
 
11.nov
Šodien, 11.novembrī, spēkā stājušies grozījumi Autortiesību likumā, kas nosaka administratīvo atbildību un paredz sodus par autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem, informē Kultūras ministrija.
 
11.nov
Aizvadīto astoņu mēnešu laikā mūzikas nams "Daile" nav saņēmis Covid-19 ietekmētajām kultūras organizācijām paredzēto valsts atbalstu, pavēstīja kultūrvietas direktore un īpašniece Anda Zadovska.
 
11.nov
Ordeņu kapituls līdz ar valsts svētkiem virknei sabiedrībā zināmu cilvēku nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu un Viestura ordeņus un Atzinības krustus.
 
11.nov
Šodien Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena un Bermontiādes 101.gadadiena, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus.
 
10.nov
Uz atbalstu ārkārtas situācijas laikā varēs pretendēt arī kultūras nozare, paredz otrdien valdībā apstiprinātie atbalsta mehānismi Covid-19 izplatību ierobežojošo pasākumu ietekmētajiem nodokļu maksātājiem, informē Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
 
10.nov
Dailes teātris līdz 29.decembrim pārtrauc iestudējumu publisku izrādīšanu, liecina paziņojums teātra mājaslapā.
 
9.nov
Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma "Bedre" jeb "The Pit" piedzīvojusi pasaules pirmizrādi un saņēmusi galveno balvu - "Grand Prix" - kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma Lībekas kinofestivālā Vācijā, informēja filmas radošās komandas pārstāve Ligita Mieze.
 
9.nov
Šogad 11.novembrī, Lāčplēša dienā, notiks Brīvības tēla fasādes izgaismošanas mēģinājums. Tā mērķis ir pārliecināties, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini būs atbilstoši vajadzībām konkrētajā vidē. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā projekta ietvaros tiks izgaismots Brīvības tēls, kas šobrīd grimst tumsā jau pēc plkst. 18.00, ziņo Ilze Ošāne no Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda.
 
9.nov
Saistībā ar ārkārtējo situāciju, starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada aprīli, informē "Baltijas fokusa" programmas un simpozija kuratore Kristīne Briede.
 
9.nov
Pasākumu rīkotājiem šobrīd jādomā par reālu naudas atgriešanu skatītājiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
7.nov
82 gadu vecumā mūžībā devies latviešu aktieris Leons Krivāns. Par aktiera nāvi sociālajā vietnē "Facebook" paziņojusi viņa meita.
 
7.nov
7.novembrī, plkst.12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē jau sesto reizi norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā, pavēstīja nodibinājuma "Pasaules valoda" valdes loceklis Raimonds Grants.
 
6.nov
Sestdien, 2020. gada 7. novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē jau sesto reizi norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Aptuveni 300 vārdu garo tekstu “Pasaka par vārdu tapšanu” īpaši šim nolūkam radījis dzejnieks, publicists un tulkotājs Ilmārs Šlāpins. To Rīgā – Gaismas pilī – diktēs aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa un tas tiešraidē būs dzirdams Latvijas Radio 1. Savukārt tās pašas dienas plkst. 16.00 notiks ceturtais pasaules diktāts latgaliešu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā “Pīci breinumi”. Diktātā skanēs latgaliešu joki, kurus diktēs Latvijas “Instagram” zvaigzne Lauris Zalāns.
 
6.nov
Valdības diskusijā par ārkārtējo situāciju Kultūras ministrija (KM) piekops skaidru taktiku - jebkuriem lielākiem ierobežojumiem kultūras nozarē jānāk ciešā sazobē ar atbalsta mehānismiem, tādu viedokli savā sociālā tīkla "Facebook" lapā paudis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
4.nov
Nav jūtama valdības vēlme atbalstīt kultūru līdztekus citām Covid-19 pandēmijas skartajām nozarēm, kopīgā paziņojumā norāda nozares uzņēmēji.
 
3.nov
Mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra aktieris Pēteris Šogolovs, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījuši teātra pārstāvji.