Kultūra

7.jūl
Deju lieluzvedums "Māras zeme" ir viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem un dalībnieku ziņā kuplākajiem notikumiem. Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 7. jūlijā no plkst. 21.45 tiešraidē no Daugavas stadiona ielūkoties uzveduma tapšanas aizkulisēs.
 
7.jūl
Daugavas stadionā šodien plkst.22 notiks otrais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedums "Māras zeme", bet Mežaparka Lielajā estrādē plkst.20 izskanēs noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājums, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.
 
6.jūl
Mūzas, kas atbild par grāmatu rakstīšanu un izdošanu, ir vēlējušās tā, ka šovasar neilgā laika posmā iznākušas vairākas vecmeistaru grāmatas, par kurām droši vien visai maz izpaudīsies kritiķi, tomēr, visticamāk, tās ar prieku lasīs daudzi viņu talanta cienītāji. Un kāpēc gan neizbaudīt to, ko mums dod dzīves gudri un daudz pieredzējuši prāti?
 
6.jūl
Latviešu tautastērpu skate Dziesmu un deju svētku laikā notiek jau piekto reizi. Tajā kā modes parādē būs aplūkojami 200 tērpi, ko darinājuši 72 autori. Košs kaleidoskops uz koncertzāles Palladium skatuves un mēles no dažādiem novadiem un laikposmiem. Pašdarināti un kolektīvu veidoti. Vīru, sievu, un šoreiz – arī bērnu drēbju kārtas.
 
6.jūl
«Deju lielkoncerts būs ļoti skaists, emocionāls un grandiozs. Domāju, ka, to skatoties, tauta raudās. Pat lielākajiem skeptiķiem būs jāatzīst, ka deju uzvedums Māras zeme ir izdevies, pat neraugoties uz kaismīgajām diskusijām pirms tā,» uzskata vidējās paaudzes deju kolektīva Daugaveņa vadītāja Vilma Tāraude. Līksniešiem šie svētki sākās jau pagājušajā sestdienā līdz ar saules lēktu – pulksten četros no rīta, kad devās ceļā uz Rīgu.
 
6.jūl
Dziesmu svētku nedēļa izstaro labu garastāvokli. Pat virsraksti medijos kļuvuši tādi mīksti un pūkaini.
 
6.jūl
Vērmanes dārzā un Esplanādē visu Dziesmu un deju svētku nedēļu darbosies gadatirgus, kur ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar Latvijas novadu amatnieku darinājumiem un arī iegādāties tos, kā arī izbaudīt plašu koncertu programmu.
 
6.jūl
Daugavas stadionā šodien plkst.22 notiks pirmais deju lieluzvedums "Māras zeme", aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.
 
6.jūl
Mežaparka Lielajā estrādē ceturtdien pulcējās koristi, lai ievingrinātu balsis noslēguma koncertam Zvaigžņu ceļā. Tajā piedalās ne tikai kori, bet arī deju kolektīvi, pūtēju orķestri, folkloras ansambļi, solisti – kopā apmēram 18 000 dalībnieku. Dziedātāji jau pēc pirmās dienas atzina, ka skan labi, un cerot, ka koncerts tiešām izvērtīsies par notikumu Latvijas simtgadē.
 
5.jūl
Visas dienas garumā uz trim īpaši veidotām skatuvēm – Viensēta, Ciema godi un Ausma – ar savu tautu tradīcijām iepazīstināja Latvijas teritorijā sen dzīvojušās dažādās etniskās kopienas, kā arī Latvijā dzīvojošie un ārvalstu latviešu mākslinieku kolektīvi.
 
5.jūl
5.jūlijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika prezentēta vērienīga Imanta Tillera personālizstāde Ceļojums uz nekurieni, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei.
 
5.jūl
Svētki, lai cik skaisti tie būtu, agri vai vēlu paiet. Kādas atmiņas paliks pēc tam, kad emocijas būs norimušas un fotogrāfijas albumā sākušas izbalēt?
 
5.jūl
Šķiet gandrīz neticami, ka šogad aprit jau divdesmit viens gads, kopš notiek Rīgas Operas festivāls. Simtgades virpulis šo faktu mazliet pieklusinājis, tomēr Operas festivāla tradīcija galvaspilsētā ir ievērības cienīgs notikums gan ikgadējā Rīgas mūzikas kultūras dzīvē, gan garākā laika nogrieznī.
 
5.jūl
Kokļu mūzika ir ieņēmusi īpašu vietu Dziesmu un deju svētku repertuārā. Šovakar Dailes teātrī būs skatāms koncertuzvedums Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!, kurā uzstāsies vairāk nekā 400 koklētāju, bet rītdien – nakts koncerts Rīgas Domā. Tajos skanēs gan klasiski, gan arī jauni skaņdarbi, atklājot šā instrumenta plašo diapazonu.
 
5.jūl
Vērmanes dārzā un Esplanādē visu Dziesmu un deju svētku nedēļu darbosies gadatirgus, kur ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar Latvijas novadu amatnieku darinājumiem un arī iegādāties tos, kā arī izbaudīt plašu koncertu programmu.
 
5.jūl
Daugavas stadionā jau trešo dienu notiek gatavošanās deju lieluzvedumam Māras zeme. Šovakar pulksten 22 skatītāji varēs baudīt sadancošanās pirmo rezultātu – ģenerālmēģinājumu. Tajā piedalās vairāk nekā 18 000 dažādu paaudžu dejotāju.
 
4.jūl
«Parasti man neveicas loterijās, bet šoreiz, iespējams, palaimējās tāpēc, ka anketu aizpildīja mana sieva, un mēs kā daudzbērnu ģimene ieguvām iespēju iegādāties biļetes uz dziesmu svētku noslēguma koncertu,» saka mūziķis Kārlis Kazāks, kurš kopā ar sievu un trim bērniem, vecumā no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, svētdien būs XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku koncertā Zvaigžņu ceļā.
 
4.jūl
Šodien, 5. jūlijā, pulksten 19 kinoteātrī Splendid Palace tiek demonstrēta dokumentālā filma Iemesti pasaulē – par vienu no nozīmīgākajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem Imantu Tilleru. Šis ir vienīgais seanss ar mākslinieka piedalīšanos, kurš Latvijā ieradies, lai valsts simtgades programmas ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē atklātu vērienīgu personālizstādi Ceļojums uz nekurieni.
 
4.jūl
Dziesmu un deju svētku nedēļā Latvijas simtgade šķiet sasniegusi savu epicentru. Vasaras mūzikas un kultūras dzīve vispār šogad ir daudz piesātinātāka nekā citkārt, turklāt līdzās kvantitātei un mērķauditorijas sadalījumam šogad koncertorganizatori augstākajā līgā cīnās arī par kvalitāti.
 
4.jūl
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 4. jūlijā no plkst. 17.00 tiešraidē vērot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koncertu mēģinājumus. Kopā ar Gintu Anžānu un Rihardu Sniegu ielūkosimies, kā priekšnesumiem Daugavas stadionā un Arēnā Rīga gatavojas deju kolektīvi un latviešu vokāli simfoniskās mūzikas koncerta dalībnieki.
 
4.jūl
Dziesmu svētku vokālo ansambļu konkursā Lielo balvu un 1000 eiro ieguva Ogres novada kultūras centra kolektīvs Anima Solla. Kopumā konkursā piedalījās 21 vokālais ansamblis vairākās kategorijās – sieviešu, vīru, jauktais, senioru un pusprofesionālais.
 
4.jūl
Vērmanes dārzā un Esplanādē visu Dziesmu un deju svētku nedēļu darbosies gadatirgus, kur ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar Latvijas novadu amatnieku darinājumiem un arī iegādāties tos, kā arī izbaudīt plašu koncertu programmu.