Kultūra

13.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Vilsons, Pujāts un Bulis, Slucka, Roziņš un Mellis, Skulme un Tabaka
 
12.nov
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienu, šogad valsts galvaspilsētā nenotiks lieli publiski pasākumi, taču, ņemot vērā mājsēdes noslēgšanos, valsts svētku koncertus ar iemīļotu skatuves mākslinieku dalību Rīgas kultūras iestādēs varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē.
 
11.nov
Ordeņu kapituls nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvot 33 cilvēkus, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"
 
10.nov
10. novembrī aktrise Ausma Kantāne atzīmē 80 gadu jubileju un Dailes teātris, kurā aktrise ilgstoši spēlējusi, dalījies ar viņai veltītu ierakstu.
 
9.nov
Valdība šodien lēma no 15.novembra atjaunot kultūrvietu darbību klātienē, kā arī iespēju organizēt un apmeklēt publiskus kultūras pasākumus, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus,informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
 
8.nov
Noslēdzoties ceturtajam konkursam mērķprogrammā "Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija", Kultūras ministrija atbalstījusi kompensēt biļetes 35 kultūras pasākumu rīkotājiem par 718 603 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).
 
8.nov
Kongresu nams pēc pārbūves pārtaps par Kronvalda koncertzāli, informē SIA "Rīgas nami" mārketinga un komunikācijas pārvaldes direktore Agnese Kvedere.
 
8.nov
Līdz gada beigām jābūt skaidrībai, vai akustisko koncertzāli izvietos Kongresu namā, informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone (JV).
 
7.nov
«Pagājušā gada nogale nebija viegla, bija ļoti daudz depresīvu momentu un eksistenciālu pārdomu par to, ko un kāpēc darīt, un – vai vispār darīt… No nepieciešamības kaut kur izlikt šo emociju gammu es rakstīju mūziku, un šī mūzikas radīšana bija ļoti dziedinoša. Ja es to nebūtu darījis, man viennozīmīgi būtu bijis daudz, daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku,» atzīst komponists, ģitārists, kvinteta «Rihards Lībietis Orchestra» dibinātājs un vadītājs Rihards Lībietis (30).
 
6.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Hiršs un Rešetins, Broka un Keišs, Buravickis un Butāns, Meierovics un «Dvēseļu putenis»
 
5.nov
Mākslas zinātniecei Gintai Gerhardei-Upeniecei svinīgā ceremonijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pasniegta Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā,  informēja Saeimas Preses dienestā.
 
4.nov
Kultūras un teātra mīļotāji nepacietīgi gaida, kad atkal būs iespējams piekopt rituālu - došanos uz teātri. Kamēr iespējas ir ierobežotas Jaunais Rīgas teātris piedāvā alternatīvu- iegādāties teātra izrāžu ierakstus.
 
3.nov
4.novembrī 95. dzimšanas dienu svin dzejniece, prozaiķe un tulkotāja Daina Avotiņa.
 
1.nov
Kultūras ministrija ir gatava pārskatīt ierobežojumus pasākumiem bez norādītām sēdvietām un pasākumiem ārpus telpām pēc "lokdauna", pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes atzina kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
1.nov
Kultūras ministrijas (KM) aicinājumam izvirzīt pretendentus Izcilības balvai kultūrā šogad atsaukušies seši pieteicēji, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
 
30.okt
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Rinkevičs un Veismanis, Ikstena un Skujenieks, Pelnrušķīte un Īkstīte
 
28.okt
Rudens plaukumā īpašu pārsteigumu saviem klausītājiem ir sagādājusi Latvijā un ārpus tās populārā dziedātāja Samanta Tīna. Šodien, 28.oktobrī, klausītāju vērtējumam tiek nodota mūziķes jaunākā dziesma latviešu valodā "Nemaz, nemaz", kurā dziedātāja ir dzirdama sev neierastā ampluā - uz brīdi iejūtoties repa skaitītājas lomā. Singls tapis sadarbībā ar reperi Edavārdi un mūziķi un producentu Ingaru Viļumu.
 
27.okt
Laura Krūmiņa-Zvaigzne ir radījusi brīnišķīgu uz patiesiem notikumiem balstītu pirmsskolas vecuma bērnu grāmatu “Pipara un Pērles piedzīvojumi. Sarkankrūtītis nepatikšanās”.
 
25.okt
Latvijas Nacionālā baleta māksliniece Grieta Grīnberga izcīnījusi zelta medaļu Dienvidāfrikas Starptautiskā baleta konkursa laikmetīgās dejas kategorijā pieaugušo grupā. Grieta Grīnberga konkursā piedalījās ar īpaši viņai veidotu Elzas Leimanes horeogrāfiju “Stīgas”, kas māksliniecei jau vasarā atnesusi pirmo vietu 5. Starptautiskajā Baltijas baleta konkursā.
 
25.okt
Saistībā ar ārkārtējo situāciju un masu pasākumu aizliegumu telpās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris (MČRK) aptur savu darbību līdz "lokdauna" beigām - 14.novembrim, informē teātra pārstāve Kristīna Tolmadževa.
 
24.okt
Latvijas Nacionālā teātra (LNT) aktieri un režisori turpina darbu pie jauniestudējumi, sacīja LNT valdes loceklis Jānis Vimba.
 
24.okt
Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso 11 meistardarbi sestdien izsoļu nama "Sotheby's" rīkotajā vairāksolīšanā Lasvegasā, ASV, pārdoti par 108,9 miljoniem dolāru (93,6 miljoniem eiro).