Kultūra

29.nov
Pirktākās grāmatas 19.11.2018.–25.11.2018.
 
29.nov
Trešdien mūžībā devies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arno Upenieks, ziņo teātris.
 
29.nov
Rīgas krematorijas mazajā zālē 30.novembrī plkst.10 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā pianista Ginta Bērziņa, informēja SIA "Forte PR" valdes loceklis Jānis Kļaviņš.
 
29.nov
«Ziemassvētku laiks vienmēr ir īpašs, kad nebūtiskais šķiet acīmredzams un mēs skaidrāk ieraugām un atceramies esības pamatvērtības – mīlestību, draudzību, nesavtīgu došanu un sirds siltumu,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētā dziedātāja Marija Naumova.
 
28.nov
Koncerts Mīlestības vārdā. 18+ vienas dalībnieces – Evijas Vēberes – dēļ ticis un vēl tiek apspriests. Par koncerta jaunajiem muzikālajiem horizontiem lai izsakās muzikologi. Nodokļu maksātājus varētu interesēt simtgades nozīmīgāko pasākumu izmaksas. Šis 19. novembrī sarīkotais koncerts arī bija viens no Kultūras ministrijas finansētajiem Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem. Precīzas kopējās koncerta izmaksas Neatkarīgajai vēl nav pieejamas, bet tās varētu būt vairāk nekā 200 000 eiro. Salīdzinājumam: 234 999 eiro izmaksāja pirotehnisks gaismas uzvedums Saules mūžs 11. novembra krastmalā 18. novembrī.
 
27.nov
«Bieži esam izmisumā un esam arī gatavi sastrādāt trakas lietas, lai tikai būtu mīlēti un ieraudzīti, un pamanīti, un atzīti,» teic aktrise Anta Aizupe. Ceturtdien, 29. novembrī, Dailes teātrī režisores Lauras Grozas-Ķiberes jaunākā darba Sapņotāji pirmizrāde, tajā Anta atveido galveno sieviešu lomu.
 
27.nov
«Tas bija mans sens sapnis – īstenot izrādi, kas nav redzama. Interaktīvu izrādi, kuru skatītājs neredz, bet piedzīvo caur dzirdi, tausti, ožu un garšu,» saka režisors Viesturs Roziņš.
 
23.nov
"Spēlmaņu nakts" galveno balvu saņēmusi režisores Ingas Tropas izrāde "Dvēseļu utenis" teātrī "Dirty Deal Teatro", par gada aktrisi atzīta Guna Zariņa, par gada aktieri - Vilis Daudziņš, bet gada režisora gods ticis Viesturam Kairišam par izrādēm "Salome" un "Baladīna", informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.
 
23.nov
Pārsniedzot 77 tūkstošus skatījumu, “Homo Novus” kļuvusi par skatītāko Latvijas simtgades filmu, apsteidzot tādas populāras filmas kā “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru” un “Paradīze `89”. Vienlaikus “Homo Novus” filma pamanīta arī otrpus okeānam un decembra sākumā būs skatāma uz lielajiem ekrāniem ASV – Baltijas simtgadei veltītajā Bostonas Baltijas filmu festivālā un Amerikas Filmu Institūta organizētajā “European Union Film Showcase” filmu programmā.
 
23.nov
Nākamo trešdien, 28. novembrī, pulksten 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (Krišjāņa Barona ielā 1 Rīgā) svinīgā ceremonijā tiks atklāti Izcilības balvas kultūrā 2018. gada laureāti.
 
23.nov
Ceru, ka šis nav tas gadījums, kad, citējot zelta laiku radio SWH ētera personības: «viss jau apēsts, viss jau izdzerts, jubilārs sāk nepatikt». Ballīte beigusies, un esam pamodušies nākamajā simtgadē. Tad, kad noskries putas, vietā būs uzdot jautājumu, kas palicis atmiņā – svētki vai sastrēgumi pēc svētkiem? Varu derēt, ka, notikušajam nonākot punktā «kādreiz zāle bija zaļāka», pat spaidīšanās pēcsvētku drūzmā un korķi liksies mīļš un neaizmirstams piedzīvojums, kāds iespējams tikai reizi simt gados. Jo padomājiet, pēc kā izskatās šie košie apgalvojumi – mēs atbraucām salūtu skatīties, bet tur kaut kādi idioti mums visu iztraucēja. Visi taču gribēja redzēt salūtu.
 
23.nov
Gatavošanās valsts simtgades svinībām deva impulsus dažādiem projektiem, un viens no tiem realizējās arī tūrisma jomā – klajā nāca karte Ceļošana Latvijā 100+ gados, kurā fiksēti interesanti fakti, kas saistīti ar ceļošanu šajā teritorijā.
 
23.nov
Šovakar (23. novembrī) notiks Spēlmaņu nakts svinīgā apbalvošanas ceremonija, bet jau rīt Latvijas Leļļu teātris dosies ceļā, lai vestu vienu no kategorijā Gada lielās formas izrāde nominētajām izrādēm Zelta zirgs. Variācijas par Raiņa tēmām uz 14. Starptautisko laikmetīgo leļļu teātra festivālu ImPuls.
 
23.nov
Latvijas Nacionālajā teātrī šodien plkst.21.15 notiks "Spēlmaņu nakts 2017/2018" svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) radošo projektu koordinatore Undīne Preisa.
 
22.nov
«Mēs kā teātris neesam politiski ne orientēti, ne noskaņoti, mēs strādājam savam skatītājam, piedāvājot labi pavadīt laiku. Jo, ja civilizācija simt astoņdesmit gadu laikā neko nav spējusi mainīt, diez vai mēs ar savu izrādi ko pamainīsim,» saka režisors un Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.
 
22.nov
Ingai Žoludei, pirmajai Latvijas rakstniecei, kas ieguvusi Eiropas Savienības balvu literatūrā, šis rudens ir darba pilns. Nupat apgādā Dienas Grāmata klajā nācis viņas romāns Materia botanica, kas savā ziņā turpina romāna Silta zeme varoņu gaitas, tāpēc abi darbi iekļauti vienos vākos. Nesen Inga atgriezās no tūres pa Polijas pilsētām, kurās viņa prezentēja stāstu krājuma Mierinājums Ādama kokam izdevumu poļu valodā, tiekoties ar lasītājiem Vroclavā, Poznaņā, Krakovā un Varšavā. Par šiem notikumiem un literatūru arī saruna ar Neatkarīgo.
 
22.nov
Šā gada nogale aizritējusi divu latvju supergrupu jubilejas koncertsvinību zīmē: pērkonieši atzīmē Ievas Akurateres un Jura Kulakova 60. dzimšanas dienas, bet Menuets – savas pastāvēšanas 50. gadadienu. Abas šīs leģendārās grupas vieno arī tas, ka to sastāvā ir brāļi Juris un Leons Sējāni.
 
21.nov
Šo sestdien, 24. novembrī, pulksten 15 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Zemessardzes orķestris, bigbends un koris Stars, kā arī Somijas latviešu koris “Ziemeļmeita” diriģenta kapteiņa Anda Kareļa vadībā klausītājiem dāvinās krāšņu koncertu, atzīmējot valsts 100. gadadienu.
 
21.nov
Svinot Baltijas valstu simtgadi, sestdien, 24. novembrī, pulksten 19 Lielajā ģildē būs iespēja vērot unikālu performanci – uz skatuves vienlaikus kāps triju Baltijas valstu diriģenti un trīs orķestri, atskaņojot amerikāņu mūsdienu komponista Maikla Dohertija divdaļīgo simfoniju Laika mašīna.
 
21.nov
«Varētu jau apzināt tik daudz radu un arī draugu, lai piepildītu kādu kultūras namu, bet tieši šajā dienā man ir svarīgi būt blakus tēvam un mātei, un to es arī darīšu,» saka šīsdienas jubilārs žurnālists Armands Puče, kurš dienā, kad viņam aprit apaļi 50, nolēmis doties uz dzimto pilsētu Limbažiem.
 
21.nov
Karaliskais Amsterdamas Concertgebouw orķestris nešaubīgi ir viens no labākajiem pasaules orķestriem. Tas ir slavens ar savu īpašo skanējumu, kas tiek slīpēts lieliskajā Amsterdamas koncertzālē, ar saviem neskaitāmajiem ierakstiem, un, protams, mēs lepojamies, ka no 2004. līdz 2015. gadam tā mākslinieciskais vadītājs bijis maestro Mariss Jansons.
 
21.nov
Pirktākās grāmatas 12.11.2018.–18.11.2018.