Kultūra

6.dec
Nespējot izvēlēties šī gada izcilāko neveiksmi, šogad lemts nepasniegt ikgadējo "Mērfija" balvu, pastāstīja Cicerona un Mērfija balvas pārstāvis Miervaldis Mozers.
 
6.dec
«Hariju Gulbi es saucu par latviešu Čehovu, jo Gulbis ir ļoti smalks un jūtīgs autors, viņa darbos ir daudz svarīgu jautājumu, un šobrīd man svarīgākie ir – kādi mēs esam viens pret otru, kā savus Cīrulīšus saglabāt sevī? Mūsdienās taču ir tik daudz cilvēku, kas dzīvo bez saviem Cīrulīšiem, ar tiem es saprotu ne vien dzimtās mājas, Cīrulīši var būt mīlestība, tuvs cilvēks, kāds sapnis vai vēl kas cits, bet daudzi tos zaudē, lai gan dzīvo brīnišķīgi – pelna naudu, iekārto dzīvi, un viņiem pat prātā neienāk, ka paši sev atņēmuši kaut ko ļoti būtisku,» saka režisors Edmunds Freibergs.
 
6.dec
No šodienas līdz 28.decembrim Rīgā norisināsies VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotais festivāls "Eiropas Ziemassvētki".
 
6.dec
Viņa ir ieguvusi kino režijas izglītību, bet viņas sapnis bija kļūt par aktrisi. Lai piepildītu šo sapni, viņa izgājusi dažādas skolas – mācījusies pie Annas Eižvertiņas, Pētera Krilova, Mihaila Gruzdova, Indras Rogas, Elmāra Seņkova un Krišjāņa Salmiņa. Viņai ir milzīga aktiermeistarības bagāža, tāpēc nevarētu teikt, ka tā ir nejaušība, ka viņa nokļuvusi uz lielās skatuves. Viņa – Elza Gauja.
 
5.dec
Pirktākās grāmatas 26.11.2018.–2.12.2018.
 
5.dec
13.–17. novembrī, kad Latvijas valstī bija iestājusies simtgades finiša taisne, Sanktpēterburgā notika Eiropas Komisijas iedibinātās Eiropas Teātra balvas un Teātra realitātes balvas pasniegšanai veltītie pasākumi, līdztekus VII Sanktpēterburgas kultūras forumam godinot krievu teātri Eiropas kontekstā.
 
4.dec
Ne tikai ASV, bet arī vairāku citu valstu grāmatu tirgos par pieprasītāko lasāmvielu kļuvusi bijušās ASV pirmās lēdijas Mišelas Obamas memuāru grāmata Becoming.
 
4.dec
Kultūras ministrija (KM) ar Kultūras alianses un nozares valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem vienojušies, ka turpmāk mākslinieku honorāri tiks atklāti tikai pēc pieprasījuma, nevis norādīti publiski, otrdien preses brīfingā sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
 
4.dec
«Katru reizi pirms jauniem darbiem man šķiet, ka es nevarēšu, ka kaut kas ir pazudis, spēju nav, bet vajag tik sākt darīt,» saka komponiste Anna Ķirse. Rīt, 5. decembrī, Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde režisora Vladislava Nastavševa jaunākajam iestudējumam Tenesija Viljamsa lugai Jaunības putns ar saldo balsi, kurai viņa rakstījusi mūziku un ir izrādes muzikālā noformējuma autore.
 
4.dec
«Mūsu sirdis ir ļoti trauslas, bet ikdienā bieži ar to nerēķināmies, jo īpaši sociālajos tīklos, kur nereti neizvēlamies vārdus, aizmirstam par pieklājību, toleranci, iejūtību un līdzjūtību,» saka dziedātāja Ginta Krievkalna.
 
3.dec
Šo trešdien, 5. decembrī, mūzikas namā Daile notiks Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts, kurš vienlaikus noslēgs Ievas 60. jubilejas gadu un prezentēs abu mūziķu jaunāko albumu Vēlēšanās.
 
30.nov
Šodien, 30. novembrī, VEF Kultūras pilī un rīt Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē notiks savulaik populārās Mikrofona aptaujas 50 gadu jubilejas koncerti. Pie to vadības stūres – leģendārie radio raidījumu vadītāji Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska.
 
30.nov
Šovakar, 30. novembrī, Dailes teātra lielajā zālē pirmizrāde Džeimsa Goldmena lugai Lauva ziemā. Darbs, kas vēsta par Anglijas karaļa Henrija II galma intrigām, latviešu teātra vēsturē atstājis spožu nospiedumu, jo reiz, septiņdesmito gadu beigās, ticis iestudēts toreizējā Andreja Upīša LPSR Valsts akadēmiskajā drāmas teātrī, tomēr kopš tā laika pagājuši gandrīz četrdesmit gadi. Jaunajā iestudējumā galvenajā lomā būs aktieris Juris Žagars.
 
29.nov
«Daudzi ikdienā neapmeklē koncertus, iztiek ar mūzikas klausīšanos radio un kompaktdiskos, bet Adventes laikā ir īpaša stīga, un, manuprāt, tā īpašā sajūta «aizdzen» uz baznīcu, tāpēc ik gadu Ziemassvētku tematikai veltītie koncerti ir labi apmeklēti. Ja ikdienā uz baznīcu neej, tad ap Ziemassvētkiem iekšējā balss saka – reizi gadā jau vajadzētu... saka komponists Valts Pūce. Ar koncertu 1. decembrī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā sākas Ziemassvētku projekts Tik klusa un svēta.
 
29.nov
Nupat izdevniecībā Zvaigzne ABC klajā nākusi grāmata Zilā ekonomika. Kopš grāmatas klajā laišanas 2010. gadā, tā tulkota 44 valodās, izdota miljonos eksemplāru. Neatkarīgā uz sarunu aicināja grāmatas autoru, uzņēmēju, ekonomistu un sabiedrisko darbinieku Gunteru Pauli (1956).
 
29.nov
Pirktākās grāmatas 19.11.2018.–25.11.2018.
 
29.nov
Trešdien mūžībā devies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arno Upenieks, ziņo teātris.
 
29.nov
Rīgas krematorijas mazajā zālē 30.novembrī plkst.10 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā pianista Ginta Bērziņa, informēja SIA "Forte PR" valdes loceklis Jānis Kļaviņš.
 
29.nov
«Ziemassvētku laiks vienmēr ir īpašs, kad nebūtiskais šķiet acīmredzams un mēs skaidrāk ieraugām un atceramies esības pamatvērtības – mīlestību, draudzību, nesavtīgu došanu un sirds siltumu,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētā dziedātāja Marija Naumova.
 
28.nov
Koncerts Mīlestības vārdā. 18+ vienas dalībnieces – Evijas Vēberes – dēļ ticis un vēl tiek apspriests. Par koncerta jaunajiem muzikālajiem horizontiem lai izsakās muzikologi. Nodokļu maksātājus varētu interesēt simtgades nozīmīgāko pasākumu izmaksas. Šis 19. novembrī sarīkotais koncerts arī bija viens no Kultūras ministrijas finansētajiem Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem. Precīzas kopējās koncerta izmaksas Neatkarīgajai vēl nav pieejamas, bet tās varētu būt vairāk nekā 200 000 eiro. Salīdzinājumam: 234 999 eiro izmaksāja pirotehnisks gaismas uzvedums Saules mūžs 11. novembra krastmalā 18. novembrī.
 
27.nov
«Bieži esam izmisumā un esam arī gatavi sastrādāt trakas lietas, lai tikai būtu mīlēti un ieraudzīti, un pamanīti, un atzīti,» teic aktrise Anta Aizupe. Ceturtdien, 29. novembrī, Dailes teātrī režisores Lauras Grozas-Ķiberes jaunākā darba Sapņotāji pirmizrāde, tajā Anta atveido galveno sieviešu lomu.
 
27.nov
«Tas bija mans sens sapnis – īstenot izrādi, kas nav redzama. Interaktīvu izrādi, kuru skatītājs neredz, bet piedzīvo caur dzirdi, tausti, ožu un garšu,» saka režisors Viesturs Roziņš.