Kultūra

3.jun
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 3. jūnijā plkst. 19.00 tiešraidē no mūzikas nama "Daile " vērot ikgadēju labdarības uzvedumu teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu".
 
3.jun
Šovakar, 3. jūnijā, pulksten 19 Mūzikas namā Daile jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies labdarības uzvedums Es esmu, kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam.
 
1.jun
1. jūnijs ir ne tikai skolēnu vasaras brīvlaika pirmā diena, bet arī Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šajā dienā daudzviet Latvijā gaidāmi skaisti, vērienīgi un ģimeniski pasākumi. Bezmaksas pasākumu ceļvedis Latvijas pilsētās.
 
31.mai
Laikmetīgā opera ir žanrs, kurā Latvijā runāt par sistemātisku attīstību ir grūti. Pamatā tādēļ, ka laikmetīgajai operai parasti nav nekāda sakara ar lielajiem operteātriem un operas industriju. Drīzāk tie ir atsevišķi skatuves mākslas projekti, kuriem vietā un nevietā piekarina vārdiņu eksperimentāls.
 
31.mai
Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija ziņo, ka ceturtdien mūžiībā devusies bijusī Rīgas Operetes soliste, aktiera Harija Spanovska mamma Inta Spanovska (1935-2019).
 
31.mai
Sestdien, 1. jūnijā, Vidzemes koncertzāle Cēsis svinēs pastāvēšanas piekto gadadienu. Veidotāju komanda uzsver, ka svinības būs vērienīgas, ar klasikas virsotnēm – ar Vāgneru, Blumbergu un Čaikovski. Vidzemes koncertzāles Cēsis mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska uzskata, ka piecu gadu jubilejas koncerts būs «apliecinājums mūsu pārliecībai, darbības principiem un sasniegumiem, ko raksturo izcilība, unikalitāte un laikmetīgums».
 
31.mai
Man šķiet, tas ir ļoti neētiski – pretnostatīt smagi slimus cilvēkus un viņu vajadzības pret vajadzību celt koncertzāli. To saku ne tāpēc, ka ienīstu slimus cilvēkus vai nezinātu, kā tas ir, ja nevari palīdzēt pat savam vistuvākajam. Es vienkārši uzskatu, ka, šādi pretnostatot, mēs nekad nedzīvosim labi. Ja nepratīsim rūpēties par saviem slimniekiem un kultūras vajadzībām, šī nekad nebūs labklājības valsts. Es šo situāciju salīdzinātu ar putna spārniem, kas lidonim noder vien tad, ja tie abi darbojas, jo, iztiekot bez tēlainiem salīdzinājumiem, gan koncertzāles, gan slimnieku atbalstu trijos vārdos sauc pavisam vienkārši – rūpes par cilvēkiem.
 
31.mai
Ir vismaz divi iemesli, lai šīs nedēļas nogalē dotos uz Kurzemes jūrmalu – 1. un 2. jūnijā Slīteres Nacionālajā parkā jau desmito gadu notiks Ceļotāju dienas, bet Lībiešu krastā Latvijā pirmo reizi notiks Mājas kafejnīcu dienas.
 
31.mai
Bērnu slimnīcā pērn pēc palīdzības vērsās 20 776 dažādu vecumu bērni, kuri bija guvuši traumas, un lielai daļai bija nepieciešama ilgstoša palīdzība un ārstniecība stacionārā. Zinot, cik daudz bērnu katru gadu iet bojā vai kļūst par invalīdiem dažādās sadzīves situācijās, Bērnu slimnīcas fonds kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi izveidojis grāmatu, kas varētu bērnus pasargāt.
 
31.mai
Sestdien, 1. jūnijā, pulksten 19 Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas Kvadrifrons izrāde LV vs RU. Iestudējums ir jaunā režisora Reiņa Botera diplomdarbs, noslēdzot režijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā.
 
30.mai
Pirktākās grāmatas 20.05.2019.–26.05.2019.
 
30.mai
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) otrais direktors Valdemārs Ģinters bija gan starptautiski pazīstams zinātnieks un arheologs, gan sabiedriskais darbinieks. Savas valsts patriots, kurš nolika zinātnieka darbu malā Latvijai būtiskos brīžos. Arī pēckara gados, dzīvodams Zviedrijā, neaizmirsa dzimteni. Ja būtu zinājis, ka aizbrauc projām no tās uz mūžu, būtu tajā palicis, atzinis Valdemārs Ģinters. Pirms aptuveni mēneša viņa personīgo lietu, fotogrāfiju un dokumentu krājums no Zviedrijas nogādāts mājās – LNVM, un kļūs par vērtīgumu pienesumu tā ekspozīcijai.
 
30.mai
Par jaunieceltās Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju pirmajā sēdē ievēlēts vairākkārtējs Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, iepriekšējo svētku noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" mākslinieciskais vadītājs, Rīgas doma zēna kora diriģents Mārtiņš Klišāns, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.
 
30.mai
«Kad pirms desmit gadiem atgriezos Latvijā, pat nespēju iedomāties, ka būšu tik akadēmiska – ka pabeigšu doktorantūru, stāvēšu auditorijas priekšā un lasīšu lekcijas, ka vadīšu bakalaura darbus,» saka pazīstamā dziedātāja, samtaini dziļā balss tembra īpašniece Endija Rezgale.
 
29.mai
«Mūzika, ko atskaņosim, komentārus neprasa. Tā vienkārši ir skaistākā mūzika, kāda var būt, un vēl jo baudāmāka tik skaistā vietā, kāda ir Rundāles pils,» saka diriģents Māris Kupčs. Šīs nedēļas nogalē, 1. jūnijā, Liepājas simfoniskais orķestris aicina uz cikla Liepājas skaņas Rundāles pilī piektās sezonas noslēguma koncertu.
 
29.mai
Piektdien, 31. maijā, Bauskas pilsētas rātslaukumā ar braucēju parādi atklās šajā nedēļas nogalē notiekošo FIA Eiropas Autokrosa čempionāta 2. posmu, kas norisināsies leģendārajā "Musa Raceland" sporta kompleksā.
 
29.mai
Kopš atvēršanas 2013. gadā Daugavpils Rotko centrs ir kļuvis par vienu no populārākajiem galamērķiem reģionā, kas vienmēr nāk lajā ar ko īpašu un neredzētu, piesaistot visdažādāko publiku, sākot no bērniem un senioriem, līdz pat īstiem mākslas gardēžiem un profesionāļiem no tuvām un tālām zemēm.
 
27.mai
Ar vērienīgu jubilejas koncertu un jaunu deju izrādi šonedēļ 100 gadu jubileju atzīmēs Tautas deju ansamblis “Katvari: 31. maijā Limbažu kultūras namā notiks mūsdienu dejas izrāde "33 minūtes tur", bet 1. jūnijā Limbažu estrādē risināsies tradicionālais jubilejas koncerts "1/2 naftalīna...".
 
24.mai
Žurnāliste Aija Kuģe pēc 40 gadu prombūtnes Latvijā atgriezās pirms pieciem gadiem. «Mani prom aizveda mīlestība,» saka Aija Kuģe, kura 17 gadu vecumā aizbrauca studēt psiholoģiju Maskavas Lomonosova universitātē, tur arī satika savu vīru, serbu mūziķi Jovanu Pavičeviču, un ģimene izvēlējās dzīvot vīra dzimtenē Dienvidslāvijā.
 
24.mai
«Tas biju es, kurš gribēja iestudēt Bīstamos sakarus,» bez vilcināšanās saka režisors Jans Villems van den Boss, – «tomēr, ja pavisam godīgi, šīs sarunas bija tik sen, ka vairs neatceros, kā īsti viss notika.»
 
23.mai
Cēsu Mākslas festivāls šogad notiks no 6. jūlija līdz 18. augustam, un, turpinot atzīmēt Latvijas valsts simtgadi, šīs vasaras festivāla tēma būs nacionālā kultūra globālajā laikmetā.