Kultūra

6.jūl
Pagājušajā nedēļas nogalē brīvdabas koncertā Lubānā policisti priekšnesuma laikā sākuši apmeklētājiem aktīvi pārbaudīt Covid-19 sertifikātus, tādējādi radot nepatīkamus mirkļus gan skatītājiem, gan māksliniekiem, vēstīja Latvijas Radio.
 
4.jūl
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien vērs durvis skatītājiem, aicinot uz Galā koncertu "Operas zvaigžņu vasara", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
 
3.jūl
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) septembrī un oktobrī izrādīs četrus jauniestudējumus, aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
 
3.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Kļaviņa un Broka, Osokins un Gupalo, Māliņa un Kalns, Pauls un Kalniņš
 
3.jūl
Šī nedēļa latvju mūzikā aizritēja 21. starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas ritmi” ritmos, lai arī daudziem šie ritmi varbūt paskrēja garām, pienācīgi nenovērtēti. Jāatzīst, ka joprojām ir grūti pārorientēties no ieilgušā kultūras dzīves lokdauna uz laikiem, kad pa malu malām kaut kas šajā jomā beidzot sāk kustēt, kaut kas tiek rīkots un kaut kas ar kaut kādiem nosacījumiem arī notiek.
 
2.jūl
Netālu no Igaunijas un Latvijas robežas, Tervas pagasta Soglemegi, topošā Mulgi piedzīvojumu centra atrašanās vietā šodien un rīt norisināsies festivāls "Võnge", kurā uzstāsies mākslinieki gan no Igaunijas un Latvijas, gan citām Eiropas valstīm.
 
2.jūl
No šodienas līdz 31.oktobrim e-dziesmusvētku formātā norisināsies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumi, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
30.jun
Atceļot ārkārtas situāciju medicīnā, slimnīcas varēs brīvāk rīkoties ar resursiem, nekoncentrējoties tikai un vienīgi uz Covid-19 pacientu ārstēšanu. Sagaidāms, ka pilnībā varētu atjaunoties plānveida veselības aprūpe un pacienti varēs ātrāk saņemt arī ambulatoro ārstēšanu un konsultācijas.
 
29.jun
Grieķijas policija atradusi spāņu mākslinieka Pablo Pikaso gleznu "Sievietes galva", kas pirms deviņiem gadiem tika nozagta no Nacionālās galerijas Atēnās.
 
29.jun
Reaģējot uz jauno nodokļu reformu, dažādu mākslas jomu pārstāvji ar emocionāla videovēstījuma palīdzību izveic publisku protestu, aicinot ikvienu, kam rūp Latvijas kultūras nākotne, ar savu parakstu atbalstīt iniciatīvu interneta platformā manabalss.lv.
 
23.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls un Peters, Limuzīns un Skroderdienas, Līgo vilcieniņš un meitu vainagi
 
22.jun
Šodien, atzīmējot Cēsu kauju atceres dienu jeb Varoņu piemiņas dienu, Cēsīs norisināsies vairāki izzinoši pasākumi, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldībā.
 
21.jun
23.jūnijā, Jāņu vakarā, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas raidīs Raimonda Paula jauno programmu „Vasaras noskaņās”, kurā pirmatskaņojumu piedzīvos deviņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem.
 
19.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Pauls un Krauze, Deinats un Bikše, Nīmanis un Čudars
 
19.jun
«Ja kāds saka, ka latvieši nav sirsnīgi, tad es jau gandrīz mēneša garumā pārliecinos par pretējo – latvieši ir ļoti, ļoti sirsnīgi cilvēki. Patiesībā, es esmu patīkami pārsteigta, cik atvērti, daloties savās sajūtās, spēj būt latvieši,» saka dziesminiece Anta Eņģele. Viņa katru dienu saņem siltus pateicības vārdus no cilvēkiem, kuri sociālajā vietnē «Facebook» seko līdzi viņas tautasdziesmu maratonam, šīs vasaras emocionālākajam tiešraides notikumam.
 
17.jun
No 18. jūnija kultūrtelpā “M/Darbnīca”, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā, būs apskatāma Sanktpēterburgā dzimušā un Rīgā dzīvojošā mākslinieka Pāvela Hafizova jaunāko mākslas darbu izstāde “Air 3.0”. Līdz ar to tiks atklāta kultūrtelpas jaunā sezona, kuras muzikālā daļa startēs 30. jūnijā ar Rūdolfa Macata kvarteta uzstāšanos.
 
17.jun
Pēdējo reizi Jaunā Rīgas teātra (JRT) telpās Miera ielā 58a izrāde tika spēlēta 2020.gada 8.novembrī. Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ deviņus mēnešus izrādes klātienē nenotika, bet darbs pie jauniestudējumu tapšanas turpinājās. Jau jūlijā JRT skaitītājiem būs iespēja atgriezties JRT Lielajā un Mazajā zālē, informē teātra pārstāve Inga Liepiņa. 
 
16.jun
No 8. septembra līdz 18.septembrim Rīgā un reģionos norisināsies 26. Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus", informē pasākuma rīkotāju pārstāve Elza Lāma.
 
15.jun
Šā gada 18.jūnijā 90 gadu dzimšanas dienu būtu svinējis ievērojamais Latvijas arhitekts Jānis Vilciņš, kurš ir ne tikai Preses nama un bijušās Centrālkomitejas ēkas viens no arhitektiem, bet Atmodas laikā no 1987.gada kopā ar Daini Īvānu, Artūru Snipu un citiem līdzgaitniekiem iesaistījies kustībā par Daugavas saglabāšanu un Daugavpils HES būvniecības apturēšanu, aizsākot visas tautas atmodas kustību. Tāpat Jānis Vilciņš bija kaislīgs akvarelists, īpašie iemīļojot Vecrīgas mazo ieliņu skatus un Latvijas dabas ainavas.
 
14.jun
Šodien, 14. jūnijā plkst. 21.00 Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca aicina vienoties kopīgā lūgšanā par 1941.gada latviešu tautas deportācijas upuriem un baltkrievu tautas šodienas ciešanām
 
14.jun
No otrdienas, 15.jūnija, pret Covid-19 vakcinētie un pārslimojušie iedzīvotāji ar Covid-19 sertifikātu varēs pulcēties privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem, pirmdien preses konferencē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
12.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Antonija un Aleksis, «Osedžas zeme» un Ilgu tramvajs», trollītis Mumins un «Latvijas Sirdsdziesma»