Kultūra

3.sep
Daugavpils teātris jauno sezonu 11.septembrī atklās ar režisora Ivara Lūša iestudēto komēdiju krievu valodā "Mīlestība 32m2", informēja teātra pārstāve Janīna Ivanova.
 
2.sep
Ja likvidēs autortiesību nodokļu režīmu, no nākamā gada tiks iznīcināta latviešu literatūra, tādu viedokli pauda Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.
 
2.sep
Nacionālās kultūras padome, 19.augusta sēdē iepazīstoties ar Finanšu ministrijas sagatavotajiem priekšlikumiem attiecībā uz izmaiņām autoratlīdzību sistēmā, iebilst pret to tālāku virzību.
 
2.sep
Finanšu ministrijas (FM) piedāvātais risinājums un laika grafiks attiecībā uz izmaiņām autoratlīdzību sistēmā radīs papildus šoku kultūras nozarei, uzskata Kultūras ministrija (KM).
 
1.sep
Latvijas Nacionālā opera un balets ar nepacietību gaida tikšanos ar saviem skatītājiem jau 2. septembrī, atklājot jauno sezonu ar Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers” pirmizrādi. Pirms ēkas atvēršanas publikai ir veikta pilnīga Latvijas Nacionālās operas ēkas publiskās daļas dezinfekcija, lai šī būtu viena no drošākajām vietām Rīgā. Ar vislielāko atbildību esam parūpējušies par skatītāju plūsmas organizēšanu, distances nodrošināšanu un citiem piesardzības pasākumiem.
 
1.sep
Pēc Liepājas teātra primāro vajadzību nodrošināšanas, jārod stabils Liepājas teātra pastāvēšanas modelis, tādu aicinājumu Liepājas pašvaldības vadībai un teātrim paudis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
30.aug
«Šis ir stāsts par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējams – mīlēt tos, kuri ir līdzās, rīkoties godīgi un nesavtīgi,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš iestudējis lietuviešu režisora Marjus Ivaškeviča lugu «Malыš», ar ko 4. septembrī skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, atklājot 114. sezonu.
 
29.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Musiqq» un Osokins, Brauere un Mutangirovs, Lūriņa un Vazdika, «Lampa» un «Pepija Garzeķe», Vizbulis un Strikaite-Lapiņa.
 
28.aug
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) 31.augustā apmeklēs Liepājas teātri un piedalīsies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes izbraukuma sēdē.
 
26.aug
Dailes teātris šogad svin simtgadi, jubilejas gadā skatītājiem piedāvājot 11 jauniestudējumus. Kā centrālais notikums iecerēta teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītā izrāde “Smiļģis”. Sezonu teātris uzsāks ar angļu rakstnieka Roberta Aika darba “Ārsts” iestudējumu Gata Šmita režijā, kura pirmizrāde paredzēta 18. septembrī.
 
26.aug
Klasiskās mūzikas huligāni grupa “DaGamba” un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ar diriģentu Normundu Šnē pie diriģenta pults aicina uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu 4. septembrī plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē. Elpu aizraujošajā koncertā skanēs grupas “DaGamba” labāko skaņdarbu izlase, īpaši izceļot šā gada lielos jubilārus Ludvigu van Bēthovenu, kuram šogad aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram aprit 180 gadu!
 
24.aug
Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (V) un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) ir pārrunājuši iespēju abām pilsētām startēt kopā priekšatlases konkursā, lai kļūtu par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027.gadā, informēja Kuldīgas novada domē.
 
23.aug
«Mūzika ir vislabākās zāles. Nav labāku! Mūzika palīdz mazināt dusmas, ļauj attīrīt dvēseli, iekustināt sirdi un izplest spārniņus, lai varētu lidot. Mūzika ļauj actiņām mirdzēt!» saka pasaulslavenā operas dīva, unikālā soprāna īpašniece Inese Galante.
 
22.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Paukštello un «Dzeguzīte», Žagars un Vimba, Teterovskis un Butāns, «Pērkons» un «Ārpilsētas sakars».
 
21.aug
Mūžībā aizgājis aktieris, režisors un horeogrāfs Vladimirs Grigorjevs, informē teātris.
 
20.aug
Šodien Liepājas dome lems par finansējuma piešķiršanu Liepājas teātrim Covid-19 izraisītās krīzes seku likvidēšanai, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).
 
20.aug
No 4.septembra kinoteātris "Splendid Palace" atsāks gan regulāros filmu seansus, gan piedāvās ekskluzīvus restaurētās kino klasikas seansus, kas septembrī būs veltīti Federiko Fellīni simtgadei, informēja kinoteātra pārstāve Laura Jansone.
 
16.aug
«Es ceru, ka tik nikna un valdonīga kā Olga es tomēr neesmu, lai gan – arī man ir pietiekoši ass raksturs,» saka aktrise Sarmīte Rubule. Viņa spēlē automehāniķa Kostjas sievu Olgu skatītāju mīlētajā TV seriālā «Viņas melo labāk».
 
15.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Apkalna, Dukurs un Daksis, Paksadze un Munkevica, Smukais un «Turaidas Roze».
 
11.aug
Šī gada 8.augustā aizsaulē devies grafiķis un gleznotājs Benno Tālivalds, uzzināts Latvijas Mākslinieku savienībā.
 
10.aug
Šodien 71 gada vecumā mūžība devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips, mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta rakstnieka meita Arta Snipe.
 
10.aug
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) šodien sāks atmaksāt naudas līdzekļus, kas komisijas maksas veidā - 7,37% no biļešu cenas - tika ieturēti no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu elektronisko biļešu pircējiem 2018.gadā.