Kultūra

19.apr
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC) sadarbībā ar režisori Ingu Tropu-Fišeri, dramaturgu Matīsu Gricmani un scenogrāfi Pamelu Butāni izveidojis filmizrādi par Zaķusalas TV torni “Data – tas ir mans vārds”.
 
17.apr
Darbu pie savas otrās lugas “Pārceltuve” iestudēšanas sācis Dramaturgu teātra dramaturgs un režisors Māris Gipters, informē teātra pārstāvji.
 
15.apr
Šodien plkst.19 Rīgas Domā diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā notiks Latvijas Radio kora Lielās Piektdienas koncerts, liecina paziņojums Latvijas Radio kara mājaslapā.
 
15.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Vasks un Ešenvalds, Garanča un Šišons, Linarte un Djakonovs, «Trio Palladio» un «Kijivas solisti»
 
14.apr
Šodien kristīgajā baznīcā tiek svinēta Lielā jeb Zaļā ceturtdiena - diena, kad saskaņā ar evaņģēlijos rakstīto tika iedibināts Svētais Vakarēdiens un Kristus tika nodots un sagūstīts.
 
13.apr
Maijā beigās sava jaunākā albuma “Human” koncerttūres ietvaros Baltijā viesosies amerikāņu poproka grupa “OneRepublic”. Nolemts piedāvāt iespēju vietējām grupām uzstāties tās koncertu ievadošajā daļā – savulaik tā bija vispārpieņemta prakse, kas pēdējos gados diemžēl vairs netiek piekopta.
 
10.apr
Palmu svētdienā, jeb kā mēs biežāk saucam - pūpolsvētdienā Rīgas Doms aicina uz īpašu koncertu, šoreiz klausītājus neierasti ieaicinot atrasties Rīgas Doma ērģeļu balkonā. 10. aprīlī pl. 18.00 Eiroradio tiešraidē un arī klātienē koncertu vadīs Radio Klasika žurnāliste Liene Jakovļeva, bet muzicēs Lielās mūzikas balvas nominanti un laureāti koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis.
 
10.apr
Ar pagājušajā nedēļā izskanējušo pianista Kristapa Vanadziņa solo programmu “Portreti” jaunu ciklu “Klavierstāsti” aizsācis kultūras un izklaides centrs “Hanzas perons”. Paredzēti pārsteigumi gan minētajā ciklā, gan arī visā pēdējos gados aizvien lielāku popularitāti gūstošās kultūrvietas šīs vasaras piedāvājumā.
 
9.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Dzelzītis un Grāvelis, Hermanis un Rācenājs, Paškevičs un Vanadziņš, Leimane un Brauere
 
8.apr
Leģendārā psihedēliskā roka grupa "Pink Floyd" pēc teju 30 gadu pauzes atsākuši muzicēt un ierakstījuši dziesmu "Hey, Hey, Rise Up", kā atbalstu Ukrainai.
 
8.apr
Mūzikas namā "Daile" 17.aprīlī plkst.19 apvienosies vairāki pašmāju komēdijas žanra pārstāvji, lai labdarības pasākumā "Izsmej karakuģi Ukrainas brīvībai" veltītu savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Daiga Eilande.
 
5.apr
Noslēgušies pieci Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammu konkursi, kuros sadalīti 1,8 miljoni eiro, informēja VKKF pārstāve Ilona Skuja.
 
3.apr
Nākamā nedēļa Rīgā aizritēs džeza zīmē: no 7. līdz 9. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage”, kas pulcēs konkursantus no 13 valstīm. Šoreiz konkursa koncerti būs skatāmi un klausāmi arī interneta tiešsaistēs, paverot iespēju kļūt par džeza mīļotājiem daudz plašākam interesentu lokam.
 
2.apr
Aprīlī beidzot pie skatītājiem nonāks Hermaņa Paukša psiholoģiskās drāmas „Saukšu tevi par Madaru” iestudējums, kuras režisors ir Dramaturgu teātra aktieris un režisors Artūrs Zemdega.
 
2.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Burkovska un Bonāte, Gods un Tatarinova, Altmanis un Petrauskis, Parša un Osokins
 
1.apr
Novosibirskas opera atcēlusi 2.jūnijā plānoto pasaulslavenā krievu soprāna Annas Ņetrebko koncertu, jo viņa nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā.
 
28.mar
Atzīmējot Starptautisko Teātra dienu, kas bija 27. martā, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) izziņojusi Teātra dienas Izcilības balvu laureātus. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā, 2. jūnijā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.
 
26.mar
Šo svētdien, 27. martā, pulksten 18:30 Latvijas Televīzijā (LTV1) tiks translēts starptautisks labdarības koncertmaratons “Save Ukraine - #StopWar”, kas notiks Varšavā. Tā mērķis ir izrādīt atbalstu Ukrainai.
 

Komentētākie