Kultūra

8.jan
Vēl līdz 13. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivāls.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai.
 
8.jan
Ir jaunā gada sākums, un cilvēkiem ap šo laiku patīk veidot dažādus kopsavilkumus. Latvijas kino aizvadītais gads ir bijis iespaidīgs – Latvijas simtgades filmu programmas ietvaros klajā laistas jaunas spēlfilmas, animācijas filmas un dokumentālais kino. Par to varam pateikties ne tikai labajai gribai un valsts finansējumam, bet arī tehnoloģiju progresam. Konkursos uzvar aizvien daudzveidīgāks saturs, tās vairs nav tikai ar lielu kameru paviljonā uzņemtas lentes. Skatītāju lielākais ieguvums no tā ir dažāds, vieglāk pieejams, daudz demokrātiskāks kino. Tā ir autoru mākslinieciskā brīvība un skatītāju izvēles brīvība, kas ļauj jebkuru filmu uzņemt un noskatīties jebkur.
 
8.jan
«Es neesmu no tiem, kurš publisko savu privāto dzīvi, bet – pagājušogad es kļuvu par vectētiņu! Meitiņa man uzdāvināja mazmeitiņu Dārtu, un viņa manos piecdesmit gados man ir vislielākā dāvana,» priecīgi saka populārais un tautā mīlētais latgalietis, solists, mūziķis un dziesmu autors Andris Baltacis.
 
7.jan
Izdevniecība "Neputns"
 
6.jan
Izdevniecība "Jumava"
 
5.jan
Tulkojusi Laura Romanovska. Izdevniecība "Zvaigzne ABC"
 
4.jan
Juris Urtāns, Sandra Zirne, Arnis Āboltiņš, Jānis Zilgalvis "Ogres novada kultūrvēstures pieminekļi". Apgāds Jumava
 
4.jan
Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
4.jan
Vakardienas Neatkarīgajā noskaidrojām 2018. gadā Jāņa Rozes grāmatnīcās pārdotāko grāmatu topu, šodien laiks ielūkoties Zvaigznes ABC grāmatnīcās un Valtera un Rapas grāmatnīcās.
 
4.jan
2018.gada 25.decembrī mūžībā ir aizgājusi māksliniece Māra Zītare.
 
3.jan
2018.gadā Luvras muzeju Parīzē apmeklējis rekordliels cilvēku skaits, vēsta britu raidsabiedrība BBC.
 
3.jan
Ceturtdien, 3.janvārī, mūžībā devies Dailes teātra aktieris Āris Jānis Rozentāls.
 
3.jan
«Ir jābūt drosmei pieķerties, ir pietiekami trakam jābūt, lai sāktu darīt. Jo visi kā viens man teica, ka to nekad nevar izdarīt viens cilvēks, ka tas būtu jādara vairākiem pētniekiem, institūtam, bet amatieris jau nezina to, cik tas būs grūti. Un vēl ir jābūt ēzeļa pacietībai, lai izdarītu līdz galam,» saka Vitolds Mašnovskis.
 
3.jan
Dārgo lasītāj, atbilde uz jautājumu, kas Lācītim ir aiz ādas, ir šausmīgi vienkārša. Nu, protams, ka sekss un vardarbība. Tieši tā sauc viņa jaunāko grāmatu, kas pērnā gada nogalē nonāca grāmatnīcās, lai apzinīgākie pilsoņi varētu to (seksu un vardarbību) dāvāt visiem, kam Ziemassvētkos priecīgs prāts.
 
3.jan
Gads noslēdzies, un, kā jau ierasts, jaunā gada sākumā sāk pienākt pirmie aizgājušā gada apkopojumi, bez kuriem neiztiek nedz kultūra, nedz arī pārējās dzīves jomas.