Kultūra

10.sep
Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) programmā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" starp 64 juridiskām personām sadalīti 276 362 eiro, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
10.sep
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākusi veikt tehnisko apsekojumu padomju laikos celtajai ēkai Rīgā, Elizabetes ielā 2, kur nākotnē iecerēts būvēt akustisko koncertzāli, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
10.sep
Ar izstādi "Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā" šodien durvis vērs jaunais mākslas centrs Rīgā "Zuzeum", informēja izstāžu vadītāja Ieva Zībārte.
 
10.sep
Dubultos šodien plkst.14 tiks atklāts latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai veltīts piemineklis, informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.
 
8.sep
Ja apmeklētāji neievēros distancēšanos, pasākumu varēs pārtraukt uz īsu brīdi, uz garāku laika posmu vai pavisam, atkarībā no situācijas un iespējas nodrošināt distancēšanos, paredz Kultūras ministrijas (KM) izstrādātās vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai.
 
7.sep
25.septembrī pl.18.30 notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā "XXL", kas būs jau trešais režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Daugavpils teātrī. Šoreiz Dž. Dž. Džilindžers iestudēs amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nīla Labuta lugu "Resnā cūka", kuru no angļu valodas tulkoja Evita Mamaja, informē VSIA "Daugavpils teātris" Sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.
 
6.sep
 Svētdien, 6.septembrī, Ziedoņa muzejs un Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties pārgājienā "Ceļā ar Baronu" un satikties Dainu kalnā,  informēja Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
 
6.sep
"Domājat, ka man dzīvē viss ir tikai no cukura un medus? Tā nenotiek. Man ir līdzīgi kā jebkuram cilvēkam, taču tas, ka dzīvoju mūzikas pasaulē, ne tikai bagātina un krāšņo manu dzīvi, bet dod arī tādu spēku un iedvesmu, ka uz saviem spārniem varu mēģināt pacelt arī citus," saka pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante.
 
5.sep
Ar masku gājienu 5.septembrī atklās laikmetīgās tēlniecības festivālu "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020", kas Rīgas pilsētvidē ļaus baudīt 12 jaunradītus Latvijā dzīvojošu mākslinieku darbus.
 
5.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Šimkus un Skride, Hiršs un Zeļģe, Gupalo un Oriole, Tuta un lielā Lapsa
 
4.sep
Finanšu ministrijas iecere ar nākamo gadu samazināt darbaspēka nodokļu slogu, kas daļai strādājošo ļautu uz rokas saņemt no pāris līdz pāris desmitiem eiro uz rokas vairāk, neattiecas uz autoratlīdzību saņēmējiem, kas, pēc FM aplēsēm, Latvijā ir aptuveni 39 tūkstoši. Tieši otrādi autoratlīdzību saņēmēju atalgojumu ir plānots padarīt daudz pieticīgāku.
 
4.sep
Šodien skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, un ar iestudējumu "Mališ" Dmitrija Petrenko režijā tiks atklāta teātra 114.sezona, norāda teātra pārstāve Zanda Borga.
 
3.sep
Daugavpils teātris jauno sezonu 11.septembrī atklās ar režisora Ivara Lūša iestudēto komēdiju krievu valodā "Mīlestība 32m2", informēja teātra pārstāve Janīna Ivanova.
 
2.sep
Ja likvidēs autortiesību nodokļu režīmu, no nākamā gada tiks iznīcināta latviešu literatūra, tādu viedokli pauda Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.
 
2.sep
Nacionālās kultūras padome, 19.augusta sēdē iepazīstoties ar Finanšu ministrijas sagatavotajiem priekšlikumiem attiecībā uz izmaiņām autoratlīdzību sistēmā, iebilst pret to tālāku virzību.
 
2.sep
Finanšu ministrijas (FM) piedāvātais risinājums un laika grafiks attiecībā uz izmaiņām autoratlīdzību sistēmā radīs papildus šoku kultūras nozarei, uzskata Kultūras ministrija (KM).
 
1.sep
Latvijas Nacionālā opera un balets ar nepacietību gaida tikšanos ar saviem skatītājiem jau 2. septembrī, atklājot jauno sezonu ar Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers” pirmizrādi. Pirms ēkas atvēršanas publikai ir veikta pilnīga Latvijas Nacionālās operas ēkas publiskās daļas dezinfekcija, lai šī būtu viena no drošākajām vietām Rīgā. Ar vislielāko atbildību esam parūpējušies par skatītāju plūsmas organizēšanu, distances nodrošināšanu un citiem piesardzības pasākumiem.
 
1.sep
Pēc Liepājas teātra primāro vajadzību nodrošināšanas, jārod stabils Liepājas teātra pastāvēšanas modelis, tādu aicinājumu Liepājas pašvaldības vadībai un teātrim paudis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
 
30.aug
«Šis ir stāsts par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējams – mīlēt tos, kuri ir līdzās, rīkoties godīgi un nesavtīgi,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš iestudējis lietuviešu režisora Marjus Ivaškeviča lugu «Malыš», ar ko 4. septembrī skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, atklājot 114. sezonu.
 
29.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: «Musiqq» un Osokins, Brauere un Mutangirovs, Lūriņa un Vazdika, «Lampa» un «Pepija Garzeķe», Vizbulis un Strikaite-Lapiņa.
 
28.aug
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) 31.augustā apmeklēs Liepājas teātri un piedalīsies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes izbraukuma sēdē.