Kultūra

28.feb
In memoriam. Andrejs Žagars (1958–2019).
 
28.feb
«Tētis man vienmēr teicis, ka vajag uzdrīkstēties sapņot, pat par šķietami neiespējamo – jo, mēģinot piepildīt lielos sapņus, pa ceļam piepildīsies daudzi mazi,» saka jaunais aktieris Āris Matesovičs. Viņš ir viens no pieprasītākajiem savas paaudzes aktieriem, kurš jau var teikt, ka sapņi tiešām piepildās.
 
27.feb
Pirms nepilniem diviem gadiem, 2017. gada 4. maijā, Ogres Vēstures un mākslas muzejs ieguva plašas un muzeja vajadzībām piemērotas telpas – pārbūvējot 1970. gadā celto bankas ēku, tika radīta piemērota vide mūsdienīgam vēstures un mākslas muzejam, kas dod iespēju izvietot vismaz daļu no muzeja krājumiem ekspozīcijā Pietura Ogre, kā arī organizēt mākslas un tematiskās vēstures izstādes un ar to saistītus pasākumus.
 
27.feb
Pēc daudzkārtējiem skatītāju lūgumiem, pirmdien un otrdien, 4. un 5. martā, pulksten 19 Rīgas cirka telpās kā fēnikss no pelniem atdzims režisora Vara Piņķa veidotais iestudējums Trīs stāsti. Tas ir atjaunots un iekļauts jaunās teātra trupas Kvadrifrons repertuārā.
 
27.feb
Šogad Ogres novada Meņģeles pagasta centrā tiks pārbūvēta ēka Krievskola. Šajā 1840. gadā celtajā ēkā savulaik skolojies rakstnieks Sudrabu Edžus un viņa tēvs strādājis par skolotāju.
 
27.feb
Intervija ar Ogres novada Kultūras centra direktori Antru Purviņu.
 
27.feb
«Šīs atmiņas ir mana bagātība, ko es vēlos nodot mantojumā jaunajai paaudzei, lai rosinātu arī mūsdienu bērnus radoši un aktīvi aizvadīt brīvo laiku. Jo katrs jauns atklājums un piedzīvojums ir brīnums, kas vairo izziņas prieku,» saka Liene Lasmane, grāmatas Pagalma mantojums. 32 jautras spēles un rotaļas autore.
 
27.feb
Mākslas un kultūras cilvēks – tā par Andreju Žagaru teic viņa draugi un pazinēji. Vienmēr apsēsts ar idejām, uzņēmīgs un tiešs – vēl tā viņi saka. Viņa dzīve bija tik intensīva, ka neatlika laika apstāties – viņi turpina. Un tas viss ir patiesība.
 
27.feb
Festivāls piedāvās visdažādākos Latvijā šobrīd pieejamos zināšanu ceļus, kas palīdz iepazīt sevi un pilnveidoties fiziskajā, emocionālajā, mentālajā un garīgajā līmenī. Vienas dienas laikā būs iespējams apmeklēt ap 100 dažādām meistarklasēm, izvēloties savai pašreizējai dzīves situācijai un interesēm atbilstošākās.
 
27.feb
Fotomākslinieka Gunāra Bindes (Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, jo daudzu balvu saņēmējs un prēmiju laureāts) personālizstāde būs skatāma Pēterbaznīcā līdz 10. martam. Bet mēs ar Gunāru te runājam gan par mākslu, gan par viņa dzīves, šā laika uztveri un izjūtu. Es uzskatu Gunāru par Latvijas fotomākslas klasiķi. Turklāt – Gunārs izstaro gaismu.
 
26.feb
Jau šajā nedēļas nogalē – no 1. līdz 3. martam – Ķīpsalā notiks "Latvijas Grāmatu izstāde 2019", kurā lietderīgi pavadīt laiku īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Mazie lasītāji varēs ne tikai apskatīt jaunākās grāmatas, iepazīt to autorus un satikt dažādus pasaku tēlus, bet arī radoši, izzinoši un aizraujoši darboties.
 
26.feb
«Ja man trijos vārdos jānoformulē, par ko ir šī izrāde, es teiktu, ka par draudzības dažādajām formām. Un vienlaikus tajā tiek uzdots jautājums, kāda mākslai vispār ir jēga, un – kāpēc mēs to darām?... Bet racionālas atbildes jau nav, tā katram pašam ir jāmeklē starp rindām,» domā režisors Valters Sīlis.
 
26.feb
89 gadu vecumā mūžībā aizgājis skolu arhitekts Vitālijs Fjodorovs, informēja Latvijas Pilsētu celtniecības projektēšanas institūta valdes locekle Daila Šēnberga.
 
25.feb
Jau rīt, 26. februārī, Latvijas Mākslas akadēmijā notiks sabiedrisko mediju nozīmīgākais notikums kultūrā – balvas Kilograms kultūras 2018 pasniegšanas ceremonija. LTV1 ēterā tā būs tiešraidē vērojama no pulksten 21.15.
 
23.feb
Šodien plkst.11 Rīgas Doma baznīcā notiks Nacionālā teātra 100 gadu jubilejai veltīts dievkalpojums, bet plkst.18 teātrī norisināsies īpašs svētku koncerts, informēja Nacionālā teātra pārstāvji.
 
22.feb
Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
22.feb
«Šis darbs nav kūrorts, bet es zināju, kur pieteicos, un arī piekritu strādāt,» saka Nacionālā teātra vadītājs Jānis Vimba. Pirms nepilna gada viņu kā labāko kandidātu teātra vadītāja amatam izvēlējās Kultūras ministrijas izveidotā nominācijas komisija. Savus pienākumus viņš sāka pildīt 27. jūnijā. Sestdien Nacionālais teātris svinēs savas dibināšanas simtgadi.