Kultūra

20.jun
Dace Melbārde, kura turpmāk darbosies Eiropas Parlamentā, pie Kultūras ministrijas (KM) stūres noturējās piecus ar pusi gadus. Viens no iemesliem – viņa spēja atrast līdzsvaru starp dažādām kultūras jomām, jo pati nāca no šīs vides, atzīst nozarē strādājošie, norādot, ka viņa «lietām piegāja vairāk ierēdnieciski, nevis radoši».
 
19.jun
Pirktākās grāmatas 10.06.2019.–16.06.2
 
18.jun
Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts 2018/2019" pretendenti kategorijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" tiks paziņoti oktobrī, šodien žurnālistus informēja "Spēlmaņu nakts 2018/2019" nominantu paziņošanas pasākumā.
 
18.jun
Visvairāk "Spēlmaņu nakts" nomināciju šogad piešķirtas izrādēm "Pūt, vējiņi", "Vēstures izpētes komisija" un "MUMU".
 
14.jun
Ukraiņu un latviešu pusaudži ar īpašām vajadzībām Ropažos mācīsies runāt «mūzikas valodā».
 
13.jun
«Kas notiek ar cilvēkiem, kurus personiski neskar represijas, bet viņi tieši tāpat no tām cieš? Jo izšauta lode nekad netrāpa tikai vienam, tās sekas iet uz visām pusēm, cieš arī citi,» tā savu debijas romānu Vēstule ar pielikumu raksturo vēsturniece Inese Dreimane.
 
12.jun
Pirktākās grāmatas 03.06.2019.–09.06.2019.
 
12.jun
«Mēs jau visi arvien maināmies un augam, un arī bērniņš, ienākot ģimenē, iedod lielāku un emocijām bagātāku pieredzi. Mana iekšējā sajūta ir kļuvusi bagātāka, un es nebīstos teikt, ka arī laimīgāka,» saka Liepājas teātra aktrise Everita Pjata-Gertnere.
 
11.jun
«Saknes ir neparasti veidojumi. Tās ir kā gals un sākums vienlaikus. Esmu tām pateicīga par daudziem laimīgiem apskaidrības mirkļiem,» saka māksliniece Anna Heinrihsone. Jūrmalas Kultūras centrā šobrīd apskatāma viņas jaunāko darbu izstāde Mans miers ir beigts.
 
11.jun
«Ir tāda sajūta, ka visai pasaulei pāri iet melns mākonis, kaut kas kosmisks mūs iespaido negatīvi. Cilvēki krīt, lauž kaulus, mirst viens pēc otra. Arī jauni. Un kas notiek politikā – tur taču arī viss iet dēlī! Kāds mums, Amerikā, prezidents, tas taču ir ārprāts! Viss apkārt notiek traģiski un nepareizi,» domā leģendārā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra.
 
7.jun
Pēc Daces Melbārdes iekļūšanas Eiroparlamentā, par kuru diezin vai kāds šaubījās, pagājušajā nedēļā neizbēgami aktualizējās jaunā kultūras ministra kandidatūras jautājums. Diemžēl aktualizācija notika tik vājā līmenī, ka labākais, kas šajā jautājumā tika pateikts, izlasāms cehs.lv parodijā, kuras vēstījums bija nepārprotams. Proti, pašreizējos politiskajos apstākļos uz ministra posteni varētu kandidēt daudzi, jo zināšanas par nozari netiek prasītas. Pietiek, ja uzvārds sākas ar burtu K, gluži kā vārdā kultūra.
 
7.jun
«Ko tad mani tagad intervēt – 60 gadu jubilejas koncerti jau izskanējuši,» atgaiņājas Jānis. Tomēr ne jau tikai jubilejas ir svarīgas: komponists Jānis Lūsēns – kā viņš pats saka, būdams praktiķis – vērtē Latvijas kultūras dzīvi no sava «praktiskā» plaukta. Bet līdztekus – ieskats viņa daiļrades plānos. Kopā ar dzejnieci Māru Zālīti tiek sacerēts darbs par Bermonta laiku un Neatkarības karu, un pirmizrāde paredzēta 23. novembrī. «Operas teātrī tiks atjaunota Leļļu opera, savukārt nākamajā pavasarī kopā ar Aigaru Dinsbergu veidosim koncertuzdevumu Kaupēn, mans mīļais,» atklāj Jānis.
 
6.jun
«Par aktrises profesiju sapņoju jau kopš piecu gadu vecuma un ļoti apzināti gāju uz savu mērķi,» saka aktrise Maija Arvena (30), kura aktrises izglītību ieguvusi 2015. gadā ASV, absolvējot Ņujorkas filmu akadēmiju (New York Film Academy).
 
6.jun
Latvijas Nacionālais teātris ir pelnījis mūsdienīgu teātra zāli, nevis pielāgotu kostīmu noliktavu vai ogļu pagrabu, kā tas bijis un ir līdz šim. Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis metu konkursu par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi Simtgades alejā. Teātra jauno piebūvi varētu sākt būvēt ap 2022. gadu, kad būs beidzies līgums ar pašreizējo tenisa kortu apsaimniekotāju.
 
6.jun
Oskars Stroks neapšaubāmi ir daudzām leģendām un mītiem apvīta personība Latvijas populārajā mūzikā. Laiku pa laikam viņa personība tiek aktualizēta relatīvi šaurā lokā. Vai nu starp ļaudīm, kas interesējas par tango un pagājušā gadsimta 20–30. gadu Rīgas urbānajām izklaidēm, vai skatuves mākslā.
 
6.jun
«Gleznoju ūdens agregātstāvokli un garastāvokli – tā es varētu teikt par savām gleznām,» gleznotāja Dace Lielā raksturo savu darbu izstādi Gleznas, kas galerijā Daugava apskatāma līdz jūlija beigām.
 
5.jun
Ceturtdien, 6. jūnijā, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 100. sezonas sākumā – augustā, septembrī un oktobrī. Piedāvājumā arī trīs pirmizrādes – Reja Kūnija “Neiespējamā misija” Lielajā zālē, Ivana Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni” Mazajā zālē un Luidži Lunari “Trīs šūpolēs” Kamerzālē.
 
5.jun
Ja esat uz tā pārdomu viļņa, ko pozitīvā nozīmē izraisīja seriāla Sarkanais mežs noskatīšanās, tad jums noteikti jāizlasa igauņu rakstnieka Ilmara Taskas romāns Pobeda 1946, kura vāku izdaiļo pēckara padomju laika sapnis – krēmkrāsas luksusa auto Pobeda.
 
5.jun
Pirktākās grāmatas 27.05.2019.–02.06.2019
 
4.jun
«Diplomdarba izrāde ir mans pirmais lielais pieteikums, un tas ir sava veida pašportrets. Tāpēc, meklējot materiālu, man bija svarīgi, lai tas uzrunā mani personīgi, lai tas ir gaišs, dzīvi apliecinošs un cerību pilns. Jo tā es pati jūtos,» saka jaunā režisore Diāna Kaijaka.
 
3.jun
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 3. jūnijā plkst. 19.00 tiešraidē no mūzikas nama "Daile " vērot ikgadēju labdarības uzvedumu teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu".
 
3.jun
Šovakar, 3. jūnijā, pulksten 19 Mūzikas namā Daile jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies labdarības uzvedums Es esmu, kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam.