Tūrisms

23.jun
Uzlabojoties situācijai ar pandēmijas izplatības ierobežošanu un samazinoties saslimstības rādītājiem, iedzīvotāji sāk plānot atgriešanos pie ierastā dzīves ritma.
 
20.jun
Mazliet vairāk nekā pirms simt gadiem celtās Lūznavas muižas kādreizēji īpašnieki – dižciltīgā Kerbedzu dzimta – mīlēja mākslu un radošu gaisotni, un šeit bieži ciemojās mākslinieki, tostarp arī izcilais lietuviešu gleznotājs un komponists Čurļonis. Arī tagad šī tradīcija turpinās, un Lūznava, kas atrodas apmēram pusstundas brauciena attālumā no Rēzeknes, kopš 2015. gada kļuvusi par mūziķu un mākslinieku iecienītu pulcēšanās un uzstāšanās vietu. Arī šovasar paredzēts, ka Lūznavā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, bet augustā norisināsies Baltijas džeza festivāla «Škiuņa džezs».
 
20.jun
Lidostu drošības kontrole ir labi zināma ar stingriem noteikumiem un striktu pārbaudi. Tomēr daži ceļotāji mēdz to nenovērtēt un rīkojas pārgalvīgi, mēģinot transportēt visdažādākās lietas. Daļa no tām mēdz būt nekaitīgas, citas - bīstamas, vai pat dzīvas, bet skaidrs ir viens – tās aizliegtas gan lidostā, gan gaisa kuģī.
 
19.jun
Vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie Latvijas iedzīvotāji, atgriežoties no ES valstīm, var nedoties pašizolācijā. Taču tas nenozīmē, ka vakcinētie var iebraukt jebkurā citā valstī bez jebkādiem ierobežojumiem. Ceļotājiem jārēķinās, ka, iebraucot daļā valstu, arī vakcinētajiem joprojām ir jāveic Covid-19 testi vai jādodas pašizolācijā, karantīnā vai arī viņiem var veikt veselības pārbaudi uz robežas.
 
14.jun
Neskatoties uz to, ka pērn bija maz iespēju ceļot pa ārzemēm, 2020. gadā ievērojami samazinājās arī ceļojumi pa Latviju. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ iepriekš plānotos ceļojumus pa Latviju atcēla 21,6 % respondentu.
 
13.jun
15. jūnijā, savu 2021.gada sezonu sāks Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs", piedāvājot ventspilniekiem un pilsētas viesiem baudīt ostas skatus no Apvedtilta līdz pat ostas vārtiem.
 
12.jun
Latvijas reģionos izbūvēti un atjaunoti 60 kultūras un dabas mantojuma objekti – muižas, pilis, baznīcas, torņi, parki, muzeji, estrādes, dabas takas, dārzi, tilti, promenādes, pludmales un citas vietas. Visi šie objekti atrodas septiņos kultūras un dabas mantojuma ceļos, kurus iepazīstot var atrast un izprast Latvijas unikālās vērtības. Šoreiz mūsu ceļš veda uz Enguri pa Līvu ceļu.
 
12.jun
Jau astoto gadu pēc kārtas Latvijā norisinās pasākums „Atvērtās dienas laukos”. Tā ir iespēja apmeklēt dažādas pašmāju saimniecības, nobaudīt un iegādāties viņu produkciju, iepazīt dažādu amatnieku ikdienu, kā arī atpūsties un izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot vienīgi laukos. Šogad pasākums notiek no 10. līdz 13. jūnijam.
 
10.jun
Projekta "Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība" ietvaros maijā atklāti 9 jauni pilskalni Latgalē.
 
8.jun
Ārvalstu tūrisma atjaunošanos kavē liegums valstī ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.
 
7.jun
Sākot ar 7.jūniju, visas vasaras garumā līdz pat 22.septembrim Kurzemes un Zemgales plānošanas reģioni organizē ceļošanas akciju tūrisma maršrutā "Baltu ceļš", informē Sandra Kauranena, Zemgales plānošanas reģiona Projekta asistente/ tūrisma eksperte.
 
6.jun
Cerot uz sen apnikušās un visus nogurdinājušās koronavīrusa pandēmijas rimšanos un tūrisma ceļojumu atsākšanos, plānoto galamērķu sarakstam ir vērts pievienot Portugāles ziemeļos esošo Aroku. Maija sākumā netālu no šīs pilsētiņas tūristiem kļuvis pieejams pasaulē garākais gājēju piekartilts – 516 metrus gara konstrukcija, kas ved pāri iespaidīgajam Paivas upes kanjonam.
 
4.jun
Ventspils pašvaldība jau ilgstoši rūpējas par pilsētas ziemeļu - ziemeļaustrumu daļas attīstību. 2018. gadā tika atklāts labiekārtotais veloceliņš no Būšnieku ezera peldvietas līdz laivu bāzei, pie ezera labiekārtota peldvieta, katru gadu norisinās labiekārtojuma uzturēšana, piemēram, pamežu sakopšana, savukārt šogad ezera Austrumu pusē dabas taka papildināta ar septiņām zivju skulptūrām, kā arī pārmaiņas piedzīvo tuvumā esošais Briežu dārzs, sniedzot ventspilniekiem un pilsētas viesiem iespēju pavadīt aktīvu atpūtu brīvā dabā.
 
3.jun
Visbiežāk uzņēmumam, it īpaši jaunajam, kurš savu darbību vēl tikai attīsta, apgrūtinoša ir piemērotu telpu atrašana, jo svarīga ir ne tikai atrašanās vieta atbilstoši uzņēmuma darbības jomai, bet arī ieguldījumi, kas nepieciešami telpu remontam un pielāgošanai. Jau vairākus gadus Ventspils pašvaldība aktīvi strādā, lai uzņēmēji pilsētā justos gaidīti un atbalstīti. Viens no instrumentiem uzņēmēju piesaistei ir biroju pieejamība. Lai nodrošinātu šo iespēju, Ventspils pilsētas dome realizē vecpilsētas ēku atjaunošanas programmu, kuras ietvaros pašvaldība no privātpersonām iegādājas vecpilsētas namus, tos atjauno un piedāvā nomniekiem.
 
2.jun
Tā kā epidemioloģiskā situācija uzlabojas un vakcinācijas kampaņas paātrinās visā Eiropas Savienības (ES), Eiropas Komisija ierosina dalībvalstīm pakāpeniski atvieglot ceļošanas pasākumus, tostarp jo īpaši attiecībā uz ES digitālā "Covid" sertifikāta turētājiem.
 
30.mai
Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs, secināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījumā.
 
28.mai
Pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši apmēram 700 Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" darbinieki, kas veido apmēram 65% no uzņēmuma kopējā darbinieku skaita, informēja uzņēmumā.
 
28.mai
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jau gadu desmitiem veidojis seno zvejnieku laivu kolekciju. Šo darbu uzsācis muzeja pirmais vadītājs Andrejs Šulcs. Topošajā ekspozīcijā būs apskatāma 21 dažādos laika periodos būvēta un pilnībā restaurēta zvejas laiva, kas pakāpeniski tiek novietotas jaunbūvētajā laivu mājā. Līdz ar to Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs kļūs par vietu, kur vienkopus apskatāma lielākā restaurēto laivu kolekcija Baltijā.
 
25.mai
Meklējot Bulgāriju, piemetās vadātājs. Tāds vadātājs, kurš sajauca elektroniskās smadzenes «veizim», uzkarināja gūgli, un mēs turpinājām braukt pēc izjūtas. Vadātājs mūs aizveda līdz ķieģeļu magnāta Ņesterova mājai Kalnciemā, bet to noskaidrojām vēlāk. Sastaptā sieviete ar suni, kuram uz deguna māte daba bija uzzīmējusi rozā piecstaru zvaigzni, sacīja: vietējie šo māju dēvē par kantori. Pirmais ceļojums, iepazīstot Latvijas «ārzemes», bija sācies. Mērķis – apskatīt svešu zemju un vietu vārdos nosauktas vietas Latvijā.
 
24.mai
Tūrisma kompānijām atsākot piedāvāt ceļojumus ārpus Latvijas un aviosabiedrībām atjaunojot regulāros reisus, lidostā “Rīga” pamazām atgriežas dzīvība. Pasažieru skaits aprīlī bija 1,5 reizes lielāks nekā martā un 18 reizes lielāks nekā pērn aprīlī. Kopš gada sākuma avio ceļojumu iegāde pieaugusi par 45%, savukārt salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, aviobiļešu iegāde palielinājusies pat septiņas reizes, liecina AS “Citadele banka” dati par karšu maksājumiem gan internetā, gan maksājumu termināļos.
 
22.mai
Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai jāsāk atvērt robežas vakcinētiem tūristiem, noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
20.mai
Lai gan Mārupes novadu lielākoties uztver kā privātmāju rajonu, tas slēpj interesantas apskates vietas un unikālus objektus. Rīdziniekiem un pašiem mārupiešiem tie atrodas īsa brauciena attālumā. Šeit var atrast vietas, kur veldzēties pēc darba dienas, smelties iedvesmu un izzināt vēsturi. Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā. To šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Mārupes novadā atrodas daļa Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.