Tūrisms

Vakar, 22:01
Vispasaules pandēmija ir ietekmējusi vairāk nekā 50% aptaujāto 11 pasaules valstīs, un viņiem ir nācies atcelt savus vasaras brīvdienu plānus. Arī Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, pielāgojoties situācijai valstī un citur pasaulē.
 
11.jūl
Bābu kakts, Badadīķis, Biezā aste, Sāka lauzs, Bezzobju liekne – tie nav nosaukumi no Harija Potera grāmatām, bet gan apdzīvotas vietas Latvijā ‒ Indrānu, Zvārdes, Dobeles, Mālupes, Zirņu pagastā. Latvijā vārdus dod ne tikai apdzīvotām vietām, ūdenstilpēm un kalniem, bet arī pļavām, grāvjiem, ieplakām, atvariem, avotiem un sēkļiem. Ja kāds Valkas pagastā saka, aiziesim apskatīties Dibenu, tad vietējie saprot, ka domāts ir ezers, nevis kādas dzīvas būtnes ķermeņa daļa.
 
7.jūl
Latvijā tūristu mītnēs šogad maijā apkalpoti 30 tūkstoši viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.
 
5.jūl
Sapnī viss liekas skaistāks un krāsaināks, tajā iespējams izdzīvot ikdienā nesavienojamus notikumus. Tāds ir arī Šekspīra “Sapnis vasaras naktī” – romantisks, juteklisks un maģijas pilns. Pakrojas muižā, kurā arī šovasar, iedvesmojoties no Šekspīra lugas, uzplaucis ziedu festivāls, vasaras sapnis ievijies skulptūrās, kas veidotas no 2 miljoniem ziedu.
 
3.jūl
Lai gan ik gadu Latvijā ierodas aptuveni 600 līdz 900 tūkstoši tūristu no Krievijas, pērn – pat teju miljons, visbiežākie viesi Latvijā ir tūristi no Lietuvas. Taču tieši Krievijas tūristi ir visdāsnākie. Viņi pērn Latvijā viena brauciena laikā iztērēja vidēji 300 eiro, tas ir divas reizes vairāk nekā tūristi no Lietuvas un teju trīs reizes vairāk nekā tūristi no Igaunijas. Neatkarīgās aptaujātie tūrisma industrijas pārstāvji pieļauj, ka izmaiņas Krievijas konstitūcijā, par kurām, pēc provizoriskiem datiem, nobalsoja 78 procenti Krievijas pilsoņu, nekādu ietekmi uz Latvijas tūrisma industriju neatstās un tūristi no Krievijas turpinās braukt uz Latviju.
 
1.jūl
Atvieglojot ierobežojumus, atsāksies ceļošana un pastiprināsies arī starpvalstu cīņa par tūristiem. Vai Latvija uzvarēs šajā cīņā vai vismaz nezaudēs tajā, laiks rādīs. Lietuva plāno ārvalstu tūristiem apmaksāt trešo valstī pavadīto nakti, Itālija – daļai mājsaimniecību piešķirt 500 eiro Itālijas apceļošanai. Savukārt, Latvija pieturas pie pirmskrīzes mārketinga stratēģijas – informatīvām kampaņām un ārvalstu žurnālistu uzņemšanas.
 
29.jun
Pēc Covid-19 dēļ noteikto ceļošanas ierobežojumu atcelšanas Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījusi Uzņēmējdarbības attīstības fonda (EAS) tūrisma attīstības direktore Līna Marija Lepika.
 
28.jun
Mēdz teikt, ka viena no Latgales pērlēm ir trakais Tartaks. Upe, kas spēj pārsteigt pat pieredzējušus laivotājus. Pēc 20 uz ūdeņiem pavadītām stundām varu apliecināt, ka visi šie nostāsti atbilst patiesībai ar uzviju. Taču... man nākas teikt, ka Tartaks ir ne vien ekstrēmākā, bet arī romantistākā Latvijas upe vairāku iemeslu dēļ.
 
28.jun
Liepājas unikalitāte slēpjas koka arhitektūrā un sarkano ķieģeļu celtnēs. Tik plaša un labi saglabājusies koka arhitektūra nav nevienā citā Latvijas pilsētā
 
25.jun
 Sākot ar trešdienu, interesentiem atkal atvērts Parīzes Eifeļa tornis, tomēr vienīgi tiem, kas paši ir gatavi kāpt pa torņa kāpnēm, ir apvilkuši maskas un sasnieguši 11 gadu slieksni.
 
19.jun
Lai gan Mārupes novadu lielākoties uztver kā privātmāju rajonu, tas slēpj interesantas apskates vietas un unikālus objektus. Rīdziniekiem un pašiem mārupiešiem tie atrodas īsa brauciena attālumā. Šeit var atrast vietas, kur veldzēties pēc darba dienas, smelties iedvesmu un izzināt vēsturi. Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā. To šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Mārupes novadā atrodas daļa Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.
 
15.jun
Latvija turpmāk varētu būt pievilcīga veselības ziņā drošam tūrismam, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.
 
15.jun
Sākot ar šodienu, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie varēs doties uz Somiju, neievērojot 14 dienu pašizolāciju. Uz Somiju bez prasības pašizolēties varēs doties, sākot ar šodienu. Ministrs atgādināja, ka 14 dienu pašizolācija nebūs jāievēro ne Baltijas valstu piederīgajiem, ne arī somiem.
 
13.jun
Naudas atmaksa par nenotikušo Enrique Iglesias koncertu ir jāveic koncerta organizatoriem, norāda "Biļešu serviss" valdes locekle Līga Rubine, skaidrojot, ka uzņēmumam nav juridisku tiesību rīkoties ar tam nepiederošu mantu. Vienlaikus "Biļešu serviss" vadība uzsver, ka jau 2019. gada novembrī uzņēmums vērsās Valsts policijā ar iesniegumu, lūdzot izvērtēt iespējamu krāpniecību saistībā ar koncerta organizēšanu, kā rezultātā "Biļešu serviss" rīcībā esošā nauda par nenotikušo koncertu šobrīd ir arestēta līdz lietas apstākļu noskaidrošanai.
 
13.jun
Izaugušas vairākas paaudzes, kam «Latvijas valsts mežu» apsaimniekotais dabas parks Tērvetē ir gluži vai ikvasaras piedzīvojumu galamērķis. Parks mainās, attīstās, plešas plašumā un kļūst bagātāks saturā, tāpēc cilvēki brauc turp vairākkārt un vienmēr atklāj ko jaunu. Tērvetē rūķi vairs nedzīvo tikai mežā un pazemē, bet arī pilsētā. Parkam tiek atvēlēta arvien lielāka teritorija ‒ tas plešas arī otrā pusē šosejai, līdzās lielajām autostāvvietām, kur jau iezīmējas «Kurbada pasaule» – izaicinājumiem bagātas velotrases, lielākais tīklu parks Baltijā un piecu grūtības pakāpju gaisa trases «Tarzāns». Taču «Kurbada pasaulei» vēl gaidāma izaugsme.
 
13.jun
Ceļojumā uz Šauļiem devos ceturtdien, dienā, kad mediji satraukti vēstīja par jauniem Covid-19 gadījumiem Lietuvā, raisot bažas par otrā saslimstības viļņa tuvošanos. Šauļos satraukums nebija manāms. Cilvēki jutās priecīgi, pamazām atgriežoties iepriekšējā dzīvē. Šauļos strādā kafejnīcas, muzeji un veikali – viss, kas varētu interesēt tūristus. Starp citu, par Latvijas‒Lietuvas robežas atvēršanu lietuviešu būtu uzzinājuši arī bez mediju starpniecības. Jau pirmajā dienā pēc robežas atvēršanas veikalos atkal esot bijusi dzirdama latviešu valoda.
 
12.jun
Iecienīti tūrisma objekti, purva takas, koka skatu torņi, laipas, labiekārtotas atpūtas vietas ar koka galdiem un soliem – tās ir vairāk nekā 300 tūrisma vietas, ko regulāri uztur un atjauno AS “Latvijas valsts meži” (LVM). No 12. jūnija apmeklētājus un meža piedzīvojumu atklājējus gaida visi LVM tūrisma objekti, arī tie, kas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā tika slēgti vīrusa izplatības ierobežošanas dēļ. Tomēr arī turpmāk mežā jābūt atbildīgiem un jāievēro noteiktā distance no citiem meža apmeklētājiem.
 
12.jun
Starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Lux Express" no pirmdienas, 15. jūnija, atjaunos starptautiskos reisus maršrutā Viļņa—Varšava, katru dienu nodrošinot vismaz viena autobusa kustību no Rīgas līdz Polijas galvaspilsētai.
 
12.jun
Vairāk nekā puse no Latvijas tūrisma un viesmīlības nozarē nodarbinātajiem pašlaik atrodas dīkstāvē vai ir jau atbrīvoti no darba, liecina Vidzemes Augstskolas (ViA) pētījums, kas tapis atsaucoties tūrisma un viesmīlības nozares profesionālo asociāciju aicinājumam. Pētījuma ietvaros aptaujāti vadošie nozares uzņēmumi, kas uzskata, ka ir nepieciešama pārskatīt valsts piedāvātos atbalsta mehānismus, lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēt krīzi.
 
7.jun
Latgales plašie lauki, dzidrie ezeri, zaļie meži un tikai Latgalei raksturīgā kultūrvide ir atklājama 7 jaunos velo maršrutos, kas izvedīs velo mīļus no Ziemeļlatgales cauri Rāznas nacionālajam parkam uz pierobežu Krāslavas novadā.
 
6.jun
Nacionālā tūrisma veicināšanas aģentūra "Lithuania Travel" izvēlējusies interesantākos objektus, kuru vidū sev piemērotas vietas atradīs gan ceļotāji ar ģimeni, gan tie, kas medī iespaidīgas fotovietas, gan arī tie, kam ceļojumi ir neatņemama daļa no jaunatklājumu prieka.