Tūrisms

3.apr
Ekvatoriālajā Āfrikā esmu bijis vairākkārt un bieži dzirdējis neizpratnes pilnus jautājumus – nu ko tu tajā Āfrikā esi pazaudējis? Tur taču tāda nabadzība, netīrība un haoss. Slimības, čūskas un skorpioni. Taču nezinu nevienu, kurš pēc brauciena uz Āfriku paliktu neapmierināts. Vairākums Āfriku iemīl un vēlas uz turieni aizbraukt vēlreiz. Kas tad ir tas, ar ko Āfrika pievelk?
 
30.mar
Optimistiskākajā gadījumā ceļojumus pa Latviju iedzīvotāji varēs atsākt vasarā, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
27.mar
Sākšu ar atrunu. Februārī, kad nedēļas nogalē lidoju uz Angliju, nekādu karantīnu vai ceļojumu ierobežojumu vēl nebija. Mediji gan kaut ko rakstīja par Covid-19 Uhaņā, par Eiropu, tomēr par Angliju nekādu brīdinošu ziņu vēl nebija. Nešķita, ka briti to uztvertu nopietni. Tāpat kā mēs. Vīruss nebiedēja, drīzāk māca ziņkārība, kāda gan izskatās jocīgiem ļautiņiem piebāztā sala dažas dienas pēc tam, kad tās valdība bija lepni paziņojusi, ka viņi vairs nav Eiropas Savienībā.
 
20.mar
Portugāles galvaspilsētā Lisabonā man izdevās pabūt pāris dienas pagājušā gada oktobrī – krietnu laiku pirms pasauli sāka plosīt koronavīruss. Šobrīd Portugāle Covid-19 izplatības dēļ ir pilnībā slēgusi sauszemes robežu ar Spāniju. Lisabonas lidosta gan pagaidām vēl darbojas.
 
18.mar
Lai mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes sekas un nodrošinātu atbalstu tūrisma nozarei, Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) ir izveidojis Krīzes vadības padomi un sācis darbu pie tūrisma nozares atjaunošanas plāna, informēja RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.
 
15.mar
Reiz Zilākalnā 1960.gadā uzbūvētais ūdenstornis nodrošināja ūdensapgādi ciema iedzīvotājiem un uzņēmumiem, taču 21.gadsimta sākumā apklusa, pacietīgi gaidot kādu, kas tam piešķirs jaunu elpu, lai tajā atkal mājotu dzīvība. Mūsdienās, kad arvien populārāks kļūst industriālais mantojums, Zilākalna ūdenstornis vēris durvis apmeklētājiem jaunā veidolā kā kultūrvēstures un apmeklētāju centrs - ZTornis.
 
13.mar
Tāpat vien aizbraukt uzmest aci tuvējo kaimiņvalstu muižām un pilīm var, ja sanāk piestāt uz mirkli garāmbraucot. Tomēr Lietuvā muižu un piļu saimnieki savus īpašumus ir sakārtojuši un iekārtojuši tūristiem interesantus, tāpēc ar mirklīgu apstāšanos par tiem papriecāties nevarēs. Aukštaitijā vien ir aplūkojamas vairākas izcilas muižas un pilis.
 
6.mar
Pateicoties reljefam, Otepē tiek dēvēta par Igaunijas Šveici. Tur ir ko redzēt, jo īpaši nesteidzīgiem ceļotājiem. Kad gribas izmest līkumu pa Igauniju un nerikšot kā aidiniekam no viena objekta uz nākamo, tad apstāšanās vērta ir Cantervillas pils jeb Pihajerves muiža Otepē maliņā. Tās īpašnieks atgādina trakās Adamsu ģimenītes tēti Gomesu un ir šīs muižas lieliskākais… eksponāts nedrīkst teikt, nē. Vienkārši – bez Cantervillas Gomesa viesmīlīgais muižas komplekss nebūtu tik pievilcīgs.
 
28.feb
Doties uz Spānijas Katalonijas pavalsts galvaspilsētu Barselonu var jebkurā gadalaikā. Ja ir vēlēšanās apskatīt pilsētu, nevis doties uz tuvējiem kūrortiem dīki zvilnēt jūras krastā, tad labāk pavasarī, rudenī vai ziemā. Barselona ir viena no tūristu visiecienītākajām pilsētām pasaulē – par to liecina ne vien statistika, bet arī neizsīkstošie cilvēku pūļi pie populārākajām apskates vietām.
 
26.feb
Nacionālā tūrisma veicināšanas aģentūra "Lithuania Travel" aicina doties ceļojumā pa unikālām teritorijām, kuras ir augstu novērtējis Eiropas Komisijas finansētais starptautiskais EDEN projekts. 
 
26.feb
Latvijas tūrisma kompānijas (ar retiem izņēmumiem) turpina tirgot ceļojumus uz Ķīnu un Itāliju, pat neskatoties uz koronavīrusa izplatību. Ja situācija ceļojuma galamērķī pasliktināsies un drošības apsvērumu dēļ tūristi atteiksies no došanās uz turieni vai galamērķi iekļaus karantīnas zonā, atgūt iemaksāto naudu par ceļojumu var būt neiespējami.
 
23.feb
Pagājušā gada vasarā apmeklētājiem tika atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis Lietuvā. Tornis tika uzbūvēts Nemunas deltas reģionālajā parkā un ir 55 m augsts. Līdz tam Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās, taču tagad atliek mērot 300 soļus, lai savām acīm baudītu skaisto ainavu.
 
22.feb
Tādas pasaulslavenas vietas kā Riodežaneiro, Bali, Sidneja, Bruneja, Omāna u.c. spēj pārsteigt pat daudzus pieredzējušus ceļotājus, kuri līdz tam ceļojuši tikai Eiropā, novērojis tūrisma operatora "INTERLUX Travel". Saskaroties ar pilnīgi citu kultūru, dabu un ēšanas tradīcijām, viņi saprot, ka līdz šim baudījuši diezgan vienveidīgus ceļojumu iespaidus.
 
22.feb
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
 
21.feb
Tutanhamona kapeņu atklāšanas simtgade būs tikai 2022. gada 4. novembrī, bet jau tagad norisinās šī unikālā notikuma atzīmēšanas pasākumi. Ja vien ir dažas dienas laika, ir vērts doties uz Londonu, kur vēl līdz maija sākumam galerijā Saatchi iespējams apskatīt izstādi Tutanhamons, faraona dārgumi.
 
19.feb
Ar vai bez sniega, bet brīvās dienas vēlams pavadīt svaigā gaisā, un piedāvājumu šādām iespējām ir daudz. Šīs nedēļas nogalē ir iespēja doties izzinošā pārgājienā pa senajiem lībiešu zvejniekciemiem no Mazirbes līdz Kolkai.
 
14.feb
Parasti kā ārkārtīgi kaitinošu uztvēru jebkuru Latvijas salīdzinājumu ar Igauniju – sak, tur tas labāks nekā Latvijā un šis. Tagad, pēc brauciena pa Tallinas jaunākajiem muzejiem un populārzinātniskajām darbnīcām, jāsaka – tiešām lieliska vieta ģimenes brīvdienām! Un nesavelciet skeptisku grimasi, lasot vārdu «muzejs» – tas, ko ar šo vārdu saprot Igaunijā, ir radikāli atšķirīgi no Latvijas muzejiem. Muzeji Tallinā ir mūsdienīgi un ar aizraujošām līdzdarbības iespējām – izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan prasmi izstāstīt vēstures stāstu tā, lai tas būtu vizuāli iespaidīgi. Var tikai apskaust, kā igauņi pratuši investēt gan Eiropas fondu naudu, gan privātos līdzekļus, lai valsts, kur klimats ne tuvu nav tūrismam labvēlīgs, spētu ar to ieinteresēt valsts viesus.
 
7.feb
Kārdinājumi un kārumi var būt divi vienā, ja ļaujas kņudošai vēlmei izbaudīt kaut ko jaunu. Protams, vasarā Kurzemes jūrmala čum un mudž no atpūtniekiem, bet šis ir ļoti labs laiks, lai dotos mazā izpētes braucienā, gūtu nelielus piedzīvojumus un noskatītu labas vietas iespējamai ilgākai atpūtai gada siltākā laikā Kurzemē.
 
31.jan
Jauno, 2020. gadu vēlējāmies sagaidīt nevis ierastā mājas gaisotnē, bet kaut kur ārpus dzimtajām ārēm.
 
30.jan
No 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2020, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur varēs uzzināt, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.
 
28.jan
Šīs nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, notiekošajā 27. starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour 2020 būs iespējams uzzināt par aktualitātēm, kā arī vēlreiz atklāt ne tikai vietējo ceļotāju novērtētās skaistās, bet ne tik plaši zināmās vietas. Aktīvākie ceļotāji apgalvo – tieši šajās vietās top visskaistākās un arī neparastākās bildes, kas jo īpaši svarīgi sociālo tīklu laikmetā.
 
27.jan
Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā un šis ģeoloģiskais dabas piemineklis būs apskatāms tikai no Amatas upes pretējā krasta.