Tūrisms

11:05
Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotājās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
19.sep
Balvu novada muzejs ir labs piemērs, kā senatnīgais veiksmīgi saaudies ar moderno. Ne velti pirms četriem gadiem ieguvis Latvijas muzeju nozares gada balvu Zelta puteklis par labāko ekspozīciju, kā arī pretendējis uz labākā Eiropas muzeja nosaukumu.
 
15.sep
Latvijas apceļošana ir aizraujoša laika pavadīšana. Ja maršrutu apzināti novirza no populārām tūrisma takām, tad var piedzīvot negaidītus pārsteigumus, sastapt atsaucīgus cilvēkus un iekļūt publiski nepieejamās vietās. Neatkarīgā izvēlējās ielūkoties Latvijas un Baltkrievijas pierobežā. Vienīgais, ko iepriekš zinājām, – ka noteikti gribam apskatīt Laimes muzeju Indrā. Viss pārējais, ko izbaudījām, bija ekspromts, pateicoties Indras, Piedrujas un Robežnieku pagasta pārvalžu vadītājai Ērikai Gabrusānei.
 
8.sep
Kad tu, cilvēk, domā, ka iemīlēt var tikai Pēterburgu un Islandi, bet nonāc Karēlijā un – notiek tas – sānsolis ar Karēliju! Šajā republikā iedzīvotāju ir tikpat daudz cik Rīgā, bet cilvēku skaits uz kvadrātkilometru – tikai 3,5. Tāpēc lielākā daļa Karēlijas ir cilvēka prātu, roku un darīšanas nesabojāta. Redzētais un piedzīvotais apbur, pārņem savā varā un liek kļūt atkarīgai. Uz atgriešanos!
 
8.sep
Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā šodien Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus un aplūkot, kā pūces iejutušās savā jaunajā mītnē.
 
4.sep
Notikušais ar SIA Prieks tūre, kad klientiem gaidītās atpūtas vietā nākas cīnīties par samaksātās naudas atgriešanu, ir satraucis citu tūroperatoru klientus. Šobrīd aptuveni piektdaļai tūrisma kompāniju ir problēmas ar rēķinu vai nodokļu nomaksu.
 
2.sep
2018.gada gada otrajā ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ārvalstu tūristu skaits sasniedzis 419 000, kas ir par 7% vairāk nekā šajā pašā periodā pērn. Pavadīto nakšu skaits palielinājies par 9%, sasniedzot 786 125 naktis.
 
1.sep
Saule, pludmale, palmas, vējā plīvojoši mati un vissvarīgākais apģērbs ir peldkostīms... Piekritīsi, ka tas ir visskaistākais gadalaiks? Ja esi no tiem, kuriem kopā ar lāčiem gribētos doties ziemas miegā, lai atkal pamostos vasarā, kad dzīve ir visburvīgākā, iepazīsti tūroperatora un ceļošanas eksperta “Novatours” ieteiktus lieliskākos ziemas ceļojumu galamērķus, lai ziemu izdzīvot būtu vieglāk.
 
1.sep
Ir vairāki iemesli tam, ka varētu rasties kāre apskatīt Antverpeni – briljanti, Rubenss, lielākā katedrāle Beļģijā... Un ir arī vērts ļauties šai vēlmei, jo īpaši tad, ja ceļi jau aizveduši līdz Briselei, turklāt ar vienu dienu būs gana, lai aplūkotu Beļģijas otru lielāko pilsētu.
 
1.sep
Tradicionāli katru septembra pirmo sestdienu ikvienu aicinām doties uz Gulbenes novadu, kad notiek vērienīgi svētki vienīgajam regulāri kursējošam šaursliežu dzelzceļa bānītim, kas ikdienu pasažierus nogādā no Gulbenes uz Alūksni. Šodien jau no plkst. 10:00 aicinām piedalīties Bānīša 115.dzimšanas dienas svinībās Gulbenes novadā, kad arī notiks jauna izglītojoša un interaktīva centra “Dzelzceļš un Tvaiks” atklāšana.
 
30.aug
28.septembrī no Kijevas caur Minsku un Viļņu uz Rīgu sāks kursēt Ukrainas dzelzceļa formējuma starptautiskais pasažieru vilciens. Pirmo reizi vilciens no Kijevas izbrauks 28.septembrī, Rīgā tas pienāks 29.septembrī un tajā pašā dienā dosies atpakaļ uz Kijevu.
 
27.aug
Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas doties  atvaļinājumā  rudens mēnešos, bet vasaras pavadīt tepat Latvijā. Ceļojumi rudenī ir iespēja pagarināt vasaru, kas Latvijā drīz beigsies, tāpēc populārākā tūristu izvēle ir tieši siltās zemes.
 
26.aug
Vai zināji, ka Igaunija ieņem pirmo vietu Eiropā muzeju daudzuma ziņā (attiecība: muzeju daudzums pret 100 000 iedzīvotāju). Igaunijā ir 246 muzeji, kuri 2017. gadā tika apmeklēti vairāk nekā 3,5 miljonus reižu. Savukārt, apmeklētāju skaits labākajās Igaunijas izklaides vietās gadā sasniedz 400 000.
 
26.aug
Mūsdienās ceļojuma galamērķi ir tik dažādi - kūrorts Grieķijā, tempļi Taizemē, zinātnes centrs Igaunijā u.c. Lai neatkarīgi no galamērķa ārzemju brauciens izdotos veiksmīgi, mobilo sakaru operators BITE apkopojis praktiskus Latvijā zināmu un pieredzes bagātu ceļotāju padomus par to, kā ceļot gudri.
 
26.aug
Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas doties atvaļinājumā rudens mēnešos, bet vasaras pavadīt tepat Latvijā. Ceļojumi rudenī ir iespēja pagarināt vasaru, kas Latvijā drīz beigsies, tāpēc populārākā tūristu izvēle ir tieši siltās zemes. Kā liecina ceļojumu organizatora “Kidy Tour" apkopotā informācija, šobrīt rezervēti jau vairāk nekā 52 % no visiem ceļojumiem uz Turcijas kūrortiem rudens mēnešos. Atvaļinājumam rudenī ir virkne priekšrocību, piemēram, mērenāks klimats siltajās zemēs, zemākas cenas, labākais augļu ražas laiks un mazāki tūristu pūļi iecienītākajos tūrisma objektos.
 
25.aug
Šogad Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parks Tērvetē svin apaļu jubileju – 60. dzimšanas dienu! Kopš 1958. gada, kad Tērvetes mežniecība mežkopja Miķeļa Kļaviņa vadībā parka teritorijā sāka pirmos labiekārtošanas darbus, mežs no necaurredzamiem brikšņiem izveidojies par vienu no iecienītākajiem tūristu dabas objektiem Latvijā.
 
22.aug
Kā katru gadu, septembra pirmajā sestdienā notiks SIA Gulbenes–Alūksnes bānītis organizētie Bānīša svētki. Tā ir jau gana sena tradīcija, jo paši pirmie Bānīša svētki tika organizēti 2000. gadā. Šoreiz Bānīša svētkos viss būs kā vienmēr un tomēr mazliet citādāk.
 
22.aug
Pēc klejojumiem pa Latgali dzima lokāls joks: uz Barselonu katrs var aizbraukt, bet uz Īdeņu... Jā, nekurienē, toties neaprakstāmi skaistā vietā Nagļu pagasta Īdeņā Jānis un Anna Macāni ir iekopuši saimniecību. Uz Īdeņu ceļu atraduši tūristi no Japānas, Maltas, Singapūras, Jamaikas, Bolīvijas, Katalonijas un citām valstīm. Macāni dzīvo un strādā savā Latgalē un uzskata, ka šis nav depresīvs novads, ja cilvēkam ir čaklas rokas un galva uz pleciem. Bez darba nekas nerodas.
 
20.aug
Pirmdienas, 20.augustā, rītā Getvikas lidostā Londonā izcēlies haoss pasažieru vidū, jo izslēgušies ekrāni, kuros redzama informācija par avioreisiem.
 
19.aug
Lielākā daļa vecāku nespēj iedomāties atvaļinājumu bez saviem bērniem - jo tā ir lieliska iespēja vairāk laika pavadīt kopā. Taču, īpaši pirmajā reizē dodoties uz ārzemju kūrortiem ar mazuli, var rasties daudz jautājumu. Ceļojuma organizatora "Kidy Tour" produkta menedžere Latvijā Elīna Aņiļonīte sniedz 5 padomus par to, kā parūpēties par bērnu drošību un veselību atvaļinājuma laikā.
 
18.aug
Kad šogad Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja Izraēlas dziedātāja Netta un pēc nolikuma nākamajā gadā šis populārais Eiropas dziesmu konkurss notiks kādā no Izraēlas pilsētām, tad tiem, kuri ir draugos ar ģeogrāfiju, radās jautājums, bet vai tad Izraēla neatrodas Āzijā?
 
13.aug
Ja Laimes muzejs tiktu atklāts Rīgā, tad miljoni grieztos aumaļām. Indrā Laimes muzejs ir un daudz kas izdarīts pašu spēkiem, līdzekļus taupot, nevis tērējot. Krāslavas novada Indrā, Latvijas un Baltkrievijas pierobežā, cilvēki ir laimīgi, darot paši, nevis izlietojot svešu naudu.