Tūrisms

14.aug
Facebook grupas "Ceļo uz nebēdu" administrācija informē par kādu jauku Latvijas mēroga akciju.
 
11.aug
Gandrīz divus gadu desmitus iedzīvotāji, kas ceļo pa Eiropu, var saņemt kompensāciju no 250 līdz 600 eiro, ja viņu lidojums kavējas vairāk nekā par trim stundām. Šī kārtība drīzumā var tikt mainīta, raksta Politico.
 
31.jūl
Latvijas un Lietuvas pierobežas pilsētiņu Žagari dēvē par desu un ķiršu galvaspilsētu. Ja jums nav atmiņu no padomijas gadiem par desu iegādāšanos un nav ne jausmas arī par to, kāpēc tieši Žagares ķirši ir paši labākie, varat bez sirdsapziņas ēdām baudīt šī nelielā miestiņa viesmīlību tikai garāmbraucot. Nepilns simtiņš kilometru no Rīgas, un nonāksiet Žagarē. Vienas dienas sprauns izskrējiens uz tuvējo pierobežu var būt laba laika pavadīšana, ja padomā nav īpaši saspringta tūrisma programma.
 
30.jūl
Turcijas varasiestādes evakuējušas cilvēkus no vairākām viesnīcām Egejas jūras piekrastes kūrortpilsētā Marmarisā, meža ugunsgrēkam pārmetoties uz pilsētas dzīvojamiem rajoniem, vēsta vietējie mediji.
 
23.jūl
Sestdien, 2022. gada 23. jūlijā, notiks tradicionālais Dundagas sklandraušu festivāls. Visas dienas garumā līdz pat rīta ausmai Dundagā gaidāmi 25 pasākumi, kuros dundadznieki un Dundagas viesi pēc ilgāka pārtraukuma varēs baudīt daudzveidīgu kultūras programmu, sklandraušu gadatirgu un kopā būšanas prieku, ziņo portāls "travelnews.lv".
 
6.jūl
No jūlija līdz septembra vidum dažādās vietās Latvijā norisināsies "Mājas kafejnīcu dienas 2022", informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
20.jun
Pašlaik notiek pārrunas, lai nākamajā gadā tiktu atsākta satiksme "Tallink" līnijā Rīga-Stokholma, sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
20.jun
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
13.jun
"Ja atrodaties Turcijā, esiet modri. Rūpējieties par savu un savu tuvinieku drošību, kā arī sazinieties ar tuviniekiem Latvijā un informējiet, ka esat drošībā, " vēsta Latvijas vēstniecības Turcijā ieraksts sociālajā vietnē "Facebook".
 
12.jun
Klāt vasaras mēneši – populārākais atvaļinājumu laiks, kas gan šogad sakrīt ar lieliem izaicinājumiem ekonomikā pēcpandēmijas ietekmē un arī ģeopolitiskās situācijas dēļ. Vai Latvijas iedzīvotāji plāno atvaļinājumā ceļot? Vai pandēmijas laika ierobežotās ceļošanas iespējas liks tiekties atgūt iekavēto, vai arī energoresursu krīze spiedīs savilkt jostas un atlikt citu zemju kultūras baudīšanu uz mierīgāku laiku? To aptaujā Swedbank Finanšu institūts vaicāja Latvijas iedzīvotājiem.
 
11.jun
Šodien, 11. jūnijā, svinīgi tiek atklāts jaunākais Ventspils Ostas promenādes objekts “Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks””, tādējādi pirms dažiem gadiem pagarināto Ostas ielas promenādes iespaidīgo boju kolekciju papildinājis skatu laukums un mākslinieka Kirila Panteļejeva veidotais darbs, kam par pamatu ir jūras dzelmē atrastā kuģu dzenskrūve.
 
5.jun
Volfu dzimta Gulbenes pusē ienāca 17. gadsimtā un bija viena no ievērojamākajām dzimtām visā Vidzemē. Ar to saistīts arī vācu dirižabļu izgudrotājs Ferdinands Ādolfs Heinrihs Augusts fon Cepelīns – kas zina, varbūt bez Volfu dzimtas mūsu Rīgas Centrāltirgus paviljoni izskatītos pavisam citādi. Volfu dzimtai Vidzemē piederēja 36 muižas un 50 mazmuižas ar kopējo zemes platību 2898,9 km2. Tagadējā Gulbenes novadā tādas muižas bija Vecgulbene, Stāmeriena, Kalniena, Litene, Druviena, Lizums.
 
1.jun
Tūrisma nozarei pēc Covid-19 pandēmijas būs nepieciešami trīs atkopšanās gadi, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas viesnīcu operatora SIA "Mogotel" attīstības direktors Ivans Dokicāns.
 
31.mai
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs (Ventspilī, Riņķa ielā 2) ir harmoniska un arī atraktīva vieta, kas īpaši vasarā vilina gan senatnes mīļotājus, gan tos, kas vēlas pavadīt laiku kopā ar ģimeni.
 
30.mai
Lai Dabas aizsardzības pārvaldes aprūpē esošajās Randu pļavās palīdzētu atjaunot vērtīgos zālājus un biotopus, šogad un nākamgad tur ganīsies mobilais ganāmpulks. 11 jauno iemītnieču pienākumi nav grūti - vienkārši jāēd, ziņo portāls "ReTV".
 
29.mai
"SmartLynx Airlines" veiktajā aptaujā katrs trešais Latvijas iedzīvotājs (35%) atzīst, ka baidās lidot ar lidmašīnu.
 
28.mai
Pēc kovidpauzes divu gadu garumā vakar atsākās un šodien turpinās meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas” Tērvetē. Vakar redzētais šodien parādīts fotoreportāžā, bet no daudzām Latvijas vietām cilvēki vēl var paspēt uz šodienas pasākumu izbaudīšanu klātienē.
 
25.mai
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
 
20.mai
Ja esi interesantu apskates objektu meklējumos un vēlies doties izbraucienā uz vietu, kas patiks dažādām paaudzēm, tad kā galamērķi izvēlies piedzīvojumu un iedvesmas vietu “Nākotnes parks” Jelgavas novadā. Ir vērts redzēt vairākus hektārus plašu ziedošu ābeļdārzu, dzelteni rozā lidmašīnu, stilīgas vintidža lietas, īstu gaziku nakšņošanai un senu mopēdu kolekciju!
 
8.mai
Vīne nenoliedzami ir viena no Eiropas pērlēm, kas tūristus aicina ar mākslu, kultūru, mūziku un arhitektūru. Apskatot ceļvežus, top pilnīgi skaidrs, ka visu apskatīt dažās dienās nav iespējams, bet kā izvēlēties apskates vietas, lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu par pilsētu, nepārmaksātu un neviltos?
 
27.apr
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
 
13.apr
Lai atjaunotu mazo zīriņu kādreizējo populāciju Gaujas upes grīvā pie Carnikavas, Dabas aizsardzības pārvalde uz trijiem mēnešiem slēgs šo vietu apmeklētājiem, liecina ieraksts Ādažu novada pašvaldības "Facebook" lapā.