Tūrisms

17.okt
2020.gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019.gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
 
17.okt
Covid-19 krīzes laikā, kad ceļošanas iespējas ir ierobežotas, “Mežtaka”, kas vijas garām vairāk nekā 400 ievērības cienīgām vietām, ir lieliska alternatīva dabas, vēstures un kultūras pieminekļu mīļotājiem. Taka ir interesanta ikvienā gadalaikā, turklāt, staigājot pa to, nav jāvelk maskas.
 
13.okt
No svētdienas, 18.oktobra, vēlreiz uz laiku tiks pārtraukta viesnīcas "Tallink Hotel Riga" darbība, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī jaunos ceļošanas ierobežojumus, informēja Igaunijas prāmju operatora "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.
 
13.okt
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" oktobra beigās veiks divus ceļojumu aģentūru organizētus lidojumus virs Kurzemes un Vidzemes, pauda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
11.okt
Tūrisma nozares saglabāšanai ir nepieciešamas subsīdijas, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja tūrisma nozares uzņēmumu pārstāvis, biznesa augstskolas "Turība" asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.
 
9.okt
Labos laika apstākļos brīvdienās Siguldas apkārtnē var būt īpaši intensīva satiksme, tāpēc jāplāno papildu laiku ceļam, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
 
2.okt
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
26.sep
Siguldā šajā nedēļas nogalē, 26.septembrī, norisināsies Zelta rudens sezonas atklāšanas svētki, kurā notiks amatnieku tirgus, aizraujoša programma ģimenēm ar bērniem, "Rudens Street Food" zona, kā arī grupu "Sudden Lights" un "Oranžās brīvdienas" koncerts.
 
21.sep
Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam Čehijā, uz un no šīs valsts no šodienas aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
20.sep
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
18.sep
Gandrīz visi tūrisma biznesā strādājošie Pierīgā jeb 98% ir uzticīgi tam, ko dara, un tikai 2% būtu gatavi patlaban apdomāt iespēju pārdot biznesu, secināts Rīgas plānošanas reģions starptautiskā projekta "Vietējās garšas" ("Local Flavours") laikā veiktā izpētē par mazo un vidējo tūrisma produktu attīstītājiem Pierīgā.
 
18.sep
Barselonas Svētās ģimenes (Sagrada Familia) baznīcas būvniecība netiks pabeigta 2026.gadā kā sākotnēji tika plānots sakarā ar koronavīrusa pandēmijas izraisītajām ekonomiskajām grūtībām.
 
17.sep
Liepājas pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā, kad starp ezeru un jūru, vietā, kur tecēja Līvas upe, izveidojās Līvas ciems. Pirmo reizi rakstos Līvas ciema vārds ierakstīts 1253. gada 4. aprīlī. Šobrīd Liepāja ir moderna pilsēta, kurā godā pagātni un domā par nākotni.
 
17.sep
Valkā, Rūjienā un Salacgrīvā un pat pie IKEA veikala Rīgā mašīnas ar Igaunijas numuriem šobrīd ir redzamas reti. Apsīkusi arī tirdzniecība pierobežas alkohola veikalos. Savukārt Latvijas iedzīvotāji, kuri septembrī bija ieplānojuši apceļot Igauniju, šobrīd maina plānus un vai nu ceļošanu atliek uz vēlāku laiku, vai arī izvēlas citu ceļojuma galamērķi.
 
16.sep
Koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze globālajai tūrisma nozarei šī gada pirmajos sešos mēnešos izmaksājusi 460 miljardus dolāru (386 miljardus eiro) zaudētos ienākumos, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
15.sep
Latvijai nevajadzētu palielināt robežvērtību, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, no 16 uz 25 Covid-19 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šādu nostāju šorīt Latvijas Radio pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
13.sep
Šī gada ierobežojumi ļoti būtiski ietekmēja tūrisma iespējas. Ņemot vērā to, ka dažādās zemēs bija ļoti atšķirīgi epidemioloģiskie ierobežojumi, tūrisma braucienu piedāvājumā parādījās arī pilnīgi jaunas iespējas. Viens no šādiem maršrutiem bija kruīza braucieni no Rīgas uz Ālandu salām.
 
12.sep
Šodien "Abavas vīna darītavas" ābeļdārzā Ārlavciemā pie Tukuma notiks vīna darītavas desmitgades svinības, informē "Abavas vīna darītavas" pārstāve Liene Barkāne.
 
12.sep
Igaunijai šodien nokļūstot to valstu sarakstā, no kuras, ierodoties Latvijā, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija, policija turpinās nodrošināt ieceļotāju kontroli, taču speciālus reidus Igaunijas robežas tuvumā nerīkos.
 
9.sep
Vietu piepildījums lidmašīnās pagājušajā nedēļā sarucis līdz 38%, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja lidostas "Rīga" Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.
 
5.sep
Atgriežoties no ceļojumiem pa Eiropas valstīm, 14 dienu pašizolācija nav jāievēro, iebraucot no Lietuvas, Igaunijas, Somijas vai Kipras. Iebraucot Latvijā no visām pārējām Eiropas valstīm, šī prasība ir obligāta. Slimību profilakses un kontroles centrs Covid-19 bīstamo valstu sarakstu vakar veidoja, atkāpjoties no iepriekšējās prakses. Iespējams, lai nodrošinātu, ka Lietuva un Igaunija šonedēļ nebūtu jāiekļauj dzeltenajā sarakstā.
 
3.sep
No ceturtdienas uz un no Latvijas lidlaukiem atļauti lidojumi uz visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Spāniju, Andoru, Maltu un Luksemburgu, ziņo Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.