Tūrisms

Vakar, 16:56
Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā būs Kopenhāgena, Parīze un Londona, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji, balstoties uz biļešu pārdošanas un ceļošanas paradumu datiem.
22.jun
Jāņi jau bija visskaistākie svētki vasarā. Agri no rīta vīri aizgāja jūrā zvejot. Sievas sakārtoja mājas, izmazgāja grīdas, noslaucīja visus celiņus tīrus, tīrus. Tos nokaisīja ar baltām smiltīm un kalmēm. Salika meijas un pīlādžu zarus, lai sargā no ļauna. Līdz 12 dienā bija jāpabeidz šie darbi.
19.jun
Gaileņu laiks ir sācies. Brīvdienās uz mežu dodas neierasti daudz cilvēku. Tas priecē, jo sēņošana ir viena no labākajām lietām, ko cilvēks var darīt. Tomēr vēlamies atgādināt dažas vienkāršas lietas, kuras nemeža cilvēkiem var būt nezināmas, raksta tūrisma aģentūra Redzēt Debesis.
16.jun
Agrā sestdienas rītā, Grieķijas austrumu salā Samosā, tika atrasts miris kāds Nīderlandes tūrists, ziņo vietējie mediji. Tas ir jaunākais notikums pēdējo gadījumu virknē, kad tūristi Grieķijas salās ir gājuši bojā vai pazuduši bez vēsts.
11.jun
CNN žurnālisti izveidojuši labāko nūdistu pludmaļu reitingu. Sarakstā ir arī Latvijas un Lietuvas pludmales.
9.jun
2023.gadā Latvijas iedzīvotāji devās 9,3 milj. vienas dienas un vairākdienu ceļojumos pa Latviju, par 0,3% mazāk nekā 2022.gadā un iztērēja 429,4 milj. eiro, par 5,9% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
8.jun
Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) vadītājs Andris Kalniņš intervijā ziņu aģentūrai LETA uzsver, ka valsts nepiešķir pietiekami apjomīgus finanšu resursus Latvijas tēla reklamēšanai un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mārketinga aktivitātēm tūrismā.
2.jun
No nākamā gada varētu izsniegt vienota veida pagaidu ceļošanas dokumentu, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais likumprojekts.
1.jun
Tas, ka vasaru gaida atplestām rokām – gan mazi, gan lieli, ir tiesa. Bērniem skola ir galā un pieaugušajiem vasara ir īstais atvaļinājumu laiks. Taču reizēm jūnijs, jūlijs un augusts var paskriet vēja spārniem.
29.mai
Kopš seniem laikiem muižnieki ir bijuši lieli ceļotāji un no ārzemēm atgādājuši eksotiskus augus, neredzētas mašīnas, kultūras tradīcijas un, protams, ēdienu receptes. Renārs Sproģis turpina seno tradīciju un kā Ruckas muižas saimnieks no Toskānas Itālijā atgādājis oriģinālu picas krāsni, kurā taps gan itāļu, gan latviešu gaumē ceptas picas.
28.mai
Polijas prezidents Andžejs Duda pa telefonu sazinājies ar Kongo prezidentu Fēliksu Tšisekedi, lai mēģinātu panākt poļu ceļotāja atbrīvošanu, kuram šajā Centrālāfrikas valstī tika piespriests mūža ieslodzījums par apsūdzībām spiegošanā, ziņo "nationalpost.com".
27.mai
Īsi pirms vasaras ceļojumu sezonas tūkstošiem cilvēku Spānijas Baleāru salās sestdien rīkoja protestu pret masu tūrismu.
27.mai
Tā arī nav noskaidrots, kas tieši izraisīja spēcīgo turbulenci, kas skāra lidsabiedrības „Singapore Airlines” reisu no Londonas, kura laikā gāja bojā kāds pasažieris, bet vairāki citi tika savainoti.
24.mai
Izziņota svētku programma visām četrām Dobeles pilsētas 770 gadu jubilejas dienām, informē Dobeles novada Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Sandra Safranoviča.
21.mai
Kopš pagājušā gada rudens, kad Ruckas muižas apsaimniekošanas tiesības ieguva biedrība “Live Latvija”, sākusies savā ziņā unikālas bibliotēkas veidošana – bibliotēkā jau ir un arī turpmāk būs tikai latviešu rakstnieku darbi, kuri tapuši dzimtenē vai ārpus tās robežām.
20.mai
Pirms kāda laika ciemojoties Austrijā, precīzāk – astotajā lielākajā Austrijas pilsētā – Velsā, man izdevās nonākt vietās, kur pat sapņos necerēju nonākt.
18.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei. Šeit pulsē stāsti, dzīvība un kaut kas mazliet netverams. Tas viss ir jāredz, lai piedzīvotu, sajustu, izgaršotu un novērtētu to, kas ir dažu desmitu kilometru rādiusā.
18.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei. Šeit pulsē stāsti, dzīvība un kaut kas mazliet netverams. Tas viss ir jāredz, lai piedzīvotu, sajustu, izgaršotu un novērtētu to, kas ir dažu desmitu kilometru rādiusā.
14.mai
Valdība otrdien atbalstīja nolīguma parakstīšanu par gaisa satiksmi starp Latviju un Mongoliju.
14.mai
Kauņas pilsētas padomes sēdē otrdien tika apstiprināta iebraukšanas maksas vecpilsētā ieviešana, un tas nozīmē, ka no augusta par iebraukšanu Lietuvas otras lielākās pilsētas vēsturiskajā centrā būs jāmaksā divi eiro.
5.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei.
1.mai
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) no maija līdz oktobrim organizē piecus pārgājienus Krustkalnu dabas rezervāta slēgtajā teritorijā, aģentūru LETA informēja pārvaldē.