Tūrisms

24.mai
Stambulas piedzīvojums man bija negaidīts, tāpēc jo īpaši vērtīgs. Kad saņēmu ziņu ar jautājumu: «Vai Stambulā esi bijusi?», atbildēju noliedzoši un mierīgi turpināju strādāt. Vēl pēc mirkļa pienāca nākamā ziņa: būšot vien jābrauc uz Stambulu, jo draugu pulciņš sen nekur nav bijis kopā.
 
18.mai
Muzeju nakts pasākumi šogad norisināsies 190 vietās visā Latvijā, informē kultūras ministre Dace Melbārde. Muzeju nakts tēma šogad ir "Tālavas turētājs", aicinot izcelt varonību Neatkarības kara cīņu simtgades atzīmēšanā.
 
17.mai
Ikviens no mums bieži vien pirms ilgi gaidītā ceļojuma nonāk dilemmas priekšā, ko ņemt līdzi un kārtot čemodānā, un ko labāk atstāt mājās? Vēl jo sarežģītāks šis uzdevums kļūst brīžos, kad līdzi plānots ņemt tikai rokas bagāžu – ko tajā atļauts pārvadāt un cik daudz? Ko neaizmirst paņemt līdzi, lai lidojumu padarītu patīkamāku? Ar praktiskiem padomiem rokas bagāžas kārtošanā dalās "Kidy Tour" produkta menedžere Elīna Aņiļonīte.
 
17.mai
Tie, kas mani nav redzējuši pēdējos trīs gadus, ir šokēti par manu ārējo izskatu, jo šajā laikā esmu atbrīvojies no liekiem 30 kilogramiem svara. Tradicionālais jautājums, ko man uzdod, ir par manu diētu. Taču mana atbilde ir daudz vienkāršāka.
 
10.mai
Katram ceļotājam ir savs mērķis ceļošanai. Un arī ceļojumam pašam ir savs mērķis. Man ceļošanas mērķis ir lauzt savus stereotipus un aizspriedumus par tautām, kultūrām un valstīm, kuras nepazīstu. Tas ir veids, kā rast jaunu redzējumu pašai par savu dzīvi.
 
3.mai
Kad portugāļu jūrasbraucēji 15. gadsimtā atklāja Madeiras salu, tā viņiem nepavisam nepatika – salu no visām pusēm sargāja nepieejamas klintis, kas neļāva ērti piestāt, savukārt pati sala bija tik blīvi noaugusi ar mežiem, ka portugāļi neredzēja cita risinājuma, kā vienkārši salu nodedzināt. Pirms sešiem gadsimtiem nevienam neienāca prātā, ka sala varētu pievilināt miljoniem tūristu, kas nebeidz par to priecāties.
 
26.apr
Astoņi gadi ir aizritējuši nemanot, un no 10. līdz 26. maijam pasaules hokeja čempionāta saimnieces lomā atkal iejutīsies Slovākija. Gluži tāpat kā 2011. gadā, vairākumu spēļu mūsu izlase aizvadīs Bratislavā (Košicē iespējams vien ceturtdaļfināls), un tas nozīmē, ka līdzjutējiem brīvajā laikā būs iespēja ne tikai sīki un smalki izpētīt Slovākijas galvaspilsētas piedāvājumus, bet arī paviesoties Ungārijā un Austrijā, kas atrodas rokas stiepiena attālumā.
 
22.apr
No 4. līdz 6. maijam Latvijā (Lietuvā – 10.–12. maijā) ceļotāji tiek aicināti doties neilgā ceļojumā uz laukiem, piedalīties akcijā Atvērtās dienas laukos.
 
19.apr
Brīvo dienu Lieldienās ir gana daudz, var paspēt gandrīz vai visu – būt ģimenē, nokrāsot olas, uzvarēt vai zaudēt olu kaujās, aiziet uz kādu koncertu, kā arī paveikt kādu no latviešu tautas rituāliem, lai auglīgs un veiksmīgs šis gads.
 
18.apr
Turcija ir valsts, kura var lepoties ar unikālu ģeogrāfisko novietojumu divos kontinentos – Eiropā un Āzijā vienlaikus. Tikpat unikāls šajā valstī ir kultūru sajaukums – rietumi, austrumi, islāms un paražas, kas šeit koptas vēl no Osmaņu impērijas laikiem. Kādas eksotiskas paražas un tradīcijas izbaudīt un piedzīvot Turcijā, iesaka “Kidy Tour” produkta menedžere Elīna Aņiļonīte.
 
12.apr
Kopš šā gada 1. janvāra uz pusgadu ES prezidējošā valsts ir Rumānija. Prezidējošās valsts statuss dod iespēju sevi parādīt pārējai pasaulei, jo šajā laikā tiek rīkoti dažādi augsta līmeņa pasākumi, uz kuriem ierodas ne tikai liels skaits šo pasākumu dalībnieku, bet arī uzaicinātie žurnālisti.
 
7.apr
Daudzi ceļotāji, kuri braucienu plānošanas laikā saskārušies ar vajadzību izvēlēties naktsmītni, piekritīs – reizēm pārņem sajūta, ka jābūt gluži vai tūrisma jomas profesionālim, lai saprastu, ko nozīmē visi tie viesnīcu termini, saīsinājumi un apzīmējumi. GoTrip.lv speciālisti visai bieži saņem jautājumu, ko īsti sevī ietver daudzkārt pieminētais “All Inclusive” (“Viss iekļauts”) un vai vispār ir vērts to izvēlēties? Varbūt vienkārši pietiek ar brokastīm vai var iztikt vispār bez ēdināšanas? Šajā rakstā palīdzēsim to saprast.
 
5.apr
Kopš šīs nedēļas gidu vadītās ekskursijas pa Amsterdamas sarkano lukturu rajonu iespējams organizēt tikai līdz septiņiem vakarā, bet, sākot ar nākamo gadu, tās būs aizliegtas vispār. Tas ir tikai viens no lēmumiem, ko Amsterdamas mērija beidzamajā laikā pieņēmusi, lai mazinātu uz skaļām izklaidēm noskaņoto tūristu radīto haosu pilsētas ielās.
 
5.apr
Kinoepopejas Zvaigžņu kari cienītājiem Savienotajās Valstīs šī vasara būs īpaša. Kompānijas Walt Disney Co. izklaides parkos Kalifornijas štata Anaheimā un Floridas štata Orlando attiecīgi 31. maijā un 29. augustā sāks darboties jaunas šai filmu sērijai un tās varoņiem veltītas atrakcijas.
 
3.apr
Kad Latvijā no ziemošanas vietām atgriežas gājputni, tiek rīkotas Putnu dienas. Šīs nedēļas nogalē, 6. un 7. aprīlī, vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumos visā Latvijā gan putnu pazinēji, gan arī tie, kam šie būs pirmie soļi putnu vērošanā, tiek aicināti vērot putnus, doties izzinošos pārgājienos, piedalīties būrīšu darbnīcās.
 
2.apr
Aizvadītajā piektdienā, 29. martā, apmeklētājus un Valmieras viesus vienuviet pulcēja svinīgā "Valmiermuižas teātra kafejnīcas" atklāšana Valmieras drāmas teātra pagrabstāvā. Sanākušos cilvēkus priecēja gan muzikāli priekšnesumi, gan ēdienu garšu daudzveidība, gan mākslas baudījums.
 
1.apr
Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācija (EUROCONTROL) publicējusi pārskatu par Eiropas aviācijas nozares attīstību. Ir nosauktas arī piecas lielākās aviokompānijas, kas veic visvairāk lidojumu Eiropā vienā dienā. Pirmajā vietā ir Ryanair ar 1811 lidojumu dienā, otrajā vietā ir Lufthansa ar 1335 lidojumiem dienā. Trešajā vietā - easyJet UK ar 1321 lidojumu dienā, bet attiecīgi ceturtajā Turkish Airlines ar 1100 lidojumiem un piekto vietu ieņem aviosabiedrība SAS ar 769 lidojumiem.
 
29.mar
Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji, jautāti, vai ir bijuši Polijas galvaspilsētā Varšavā, atbildētu apstiprinoši, piebilstot – caurbraucot. Taču Varšava ir noteikti tā vērta, lai pilsētu nevis izskrietu cauri, bet apskatītu tās ievērojamākās vietas, piemēram, atjaunoto Vecpilsētu.
 
22.mar
Pēc vienas Baltkrievijā aizvadītas dienas, kas bija piesātināta daudziem notikumiem un informācijas, bija neviltota interese uzzināt, kāds būs brauciena turpinājums. Iespaidus par ceļojuma pirmo dienu var lasīt Neatkarīgās 15. marta numurā.
 
15.mar
Jāteic godīgi – Baltkrievija ilgus gadus nebija iekļauta manu ceļojumu galamērķī. Par šo valsti zināju vispārīgo informāciju, bet padziļinātu interesi tā man neradīja.
 
13.mar
2018. gads Cēsīm ir bijis pārliecinošs tūrisma nozares izaugsmes gads. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, nakšņotāju skaits Cēsu novada naktsmītnēs pieaudzis par 26%. Ārzemju tūristu skaits pieaudzis par 19%.
 
8.mar
Turpinām ceļojumu pa Laosu. Atkal esam mūsu uzticamo motorolleru sedlos, un nākamā pietura – izklaides ar ziloņiem. Man ir ļoti negatīva attieksme pret ziloņu izmantošanu tūrisma industrijā.