Tūrisms

18.apr
Pavasaris ir laiks, kad arvien vairāk vēlamies doties pārgājienos, kas ir veselīgi gan miesai, gan garam. Taču iepriekšēja fiziska nesagatavošanās un nepareiza apavu izvēle var gan sabojāt pārgājienu, gan pakļaut cilvēku dažādu traumu riskam.
 
15.apr
Tukums ir īpaša pilsēta īpašā vietā. Tā pirmo reizi rakstītajos avotos minēta 1253. gadā, kad Tukums (Tuckemen) pieminēts Miera Kursas dalīšanas līgumā. Pēc Kurzemes un Zemgales hercogistes izveides Tukuma viduslaiku pils kļuva par virspilskunga rezidenci. 1795. gadā Tukumam piešķīra pilsētas tiesības, kopš 2009. gada Tukums ir novada centrs. Tukumā un tā apkārtnē ir daudz skaistu, interesantu un noslēpumainu vietu. Esam apkopojuši informāciju par vietām, kuras var apmeklēt arī šajā, Covid-19 laikā, protams, ievērojot epidemioloģiskās prasības.
 
10.apr
Brīvdienās, 10. un 11. aprīlī, norisināsies Putnu dienas 2021.
 
10.apr
Patlaban Eiropas Savienībā (ES) tiek izstrādāts tā sauktais zaļais sertifikāts jeb Covid-19 pase, kas atvieglos pārvietošanos. Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) rīcībā esošo informāciju, vairākas Eiropas valstis ir gatavas šo sertifikātu ieviest jau maija sākumā, bet Latvija tikai augustā – visvēlāk no visām ES valstīm. Vai tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji līdz tam laikam nevarēs spert kāju ārpus Latvijas?
 
9.apr
. Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 2021. gada 4. jūnija plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Neapoli Itālijā. airBaltic ieplānojusi lidojumus starp abām pilsētām veikt divas reizes nedēļā, informē lidsabiedrība.
 
6.apr
Starptautiskajā laimes dienā 20. martā Lietuvas muzeji, kaut arī ar ierobežojumiem, sāka uzņemt apmeklētājus. Laimīgi bija apmeklētāji, laimīgi arī muzeju darbinieki. Latvijā muzeji pagaidām ir slēgti un ceļot uz Lietuvu pašlaik var, bet jāuzrāda negatīvs PRC vai antigēna tests. Diezgan ķēpīgi. Toties varam attālināti ļaut ielūkoties unikālā muzeja ekspozīcijā, kur atrodas arī Latvijas vecmeistaru apgleznota porcelāna servīze.
 
5.apr
Valdībai atceļot aizliegumu starptautiskajiem pasažieru gaisa pārvadājumiem caur lidostām uz/no trešajām valstīm, tūroperatori piedāvā atpūtas iespējas Ēģiptē. Kādas prasības ceļotājiem jāievēro, dodoties uz šo valsti un atgriežoties no tās?
 
2.apr
Tradicionāli Lieldienās Sigulda kļūst par simt šūpoļu galvaspilsētu, jo lieli un mazi zaķi šurp dodas šūpoties dažādās, krāšņās pašvaldības un uzņēmēju darinātās šūpolēs. Šajā gadā no 3. līdz 5. aprīlim Sigulda piedāvās unikālu pastaigu pilsētvidē “Fantāzijas šūpoļu ceļš”, kur vairākos punktos būs iespēja redzēt un baudīt radošas izpausmes par šūpoļu tēmu, tomēr šūpoties šajā gadā drošības apsvērumu dēļ nebūs iespējams.
 
31.mar
Vidzemē gatavojas aktīvām, aizraujošām un līksmām brīvdienām. Organizatori ir parūpējušies, lai pasākumi notiktu droši, ievērojot epidemioloģiskās prasības.
 
28.mar
Mudinot skolēnus ziņot par gājputnu atgriešanos starptautiskajā programmā "Dzīvais pavasaris", Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ievērot ieteikumus, kas pasargās putnus no lieka traucējuma un ļaus tiem ligzdot drošībā. Svarīgi atcerēties, ka jebkuras ligzdas postīšana ir likuma pārkāpums.
 
28.mar
Rīgā, Maskavas forštatē ir divi piecstāvu nami ar baisu vēsturi, no kuriem teju pusgadsimtu nāvē, spaidu darbos un nežēlīgā karaklausībā tika sūtīti tūkstošiem Latvijas un, pēc visa spriežot, arī desmitiem citu Eiropas valstu pilsoņu. Tie ir vairāk nekā gadsimtu veci īres nami Viļānu ielā 14 un 16, kuri nu smalki renovēti un kuros tiek pārdoti ekskluzīvi dzīvokļi, potenciālos iedzīvotājus piesaistot ar mistiskām pagānu zīmēm.
 
26.mar
Ar dziesmu “Laimīgais” un tās videoklipu piektdien, 26. martā, solokarjeru pieteicis latviešu mūziķis Raum, kurš pazīstams arī kā “Double Faced Eels” vokālists Reinis Straume.
 
25.mar
Valdība pieprasa, lai tūrisma operatori ziņotu Valsts policijai par katru klientu, kas nopircis komplekso tūrisma ceļojumu uz trešajām valstīm. Savukārt viesnīcniekiem jāuzmana, vai viņu viesnīcā pašizolācijā atrodošās personas ievēro prasības.
 
24.mar
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" no 2021. gada 1. septembra plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Dubaiju Apvienotajos Arābu Emirātos.
 
24.mar
Grieķija ļaus iebraukt no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un Izraēlas tūristiem, kas būs vakcinējušies pret jauno koronavīrusu, otrdien paziņojis Tūrisma ministrijas preses pārstāvis.
 
23.mar
Lidosta “Rīga” aicina pasažierus pirms plānotajiem lidojumiem laikus iepazīties ar epidemioloģiskajām prasībām, kas ceļotājiem noteikti viņu mērķa valstī. Lidostas pēdējā laika novērojumi liecina, ka īpaši daudz neskaidrību par ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem mēdz rasties pasažieriem, kas dodas uz Apvienoto Karalisti.
 
23.mar
Pasažieri, kuru lidojumi tiek atcelti vai aizkavēti uz Eiropas Savienības (ES) valstu lidostām reisus veicošas aviokompānijas darbinieku streika dēļ, drīkst pieprasīt kompensāciju, otrdien nolēmusi ES Tiesa.
 
23.mar
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" maija sākumā plāno atsākt lidojumus no Rīgas uz Liepāju.
 
22.mar
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pagājušā gada pavasarī strauji pieaudzis to cilvēku skaits, kuri dodas garākās un īsākās pastaigās – vieni izvēlas iešanu pilsētas ielās un parkos, citi meklē populārākos tūrisma apskates objektus, bet citi pieņem nopietnus izaicinājumus – dodas desmitiem un simtiem kilometru garos pārgājienos.
 
21.mar
Pagājušā gada laikā dabas datu sistēmā "Ozols" Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) reģistrējusi teju tūkstoti jaunu dižkoku, ko savās apgaitās atraduši Pārvaldes eksperti un vides inspektori vai pieteikuši iedzīvotāji.
 
21.mar
Islande ir pirmā valsts Eiropā, kurā vakcinētajiem un ar Covid-19 izslimojušiem tūristiem ir lielākas priekšrocības nekā nevakcinētajiem un ar Covid-19 neizslimojušiem. Tiesa, vakcinācijas vai izslimošanas faktam ir jābūt dokumentāli apstiprinātam.
 
20.mar
Kamēr ir drošāk ceļot tepat pa Latviju, brīvo laiku var izmantot, lai apskatītu latviešu filmās redzamās vietas un ēkas. Dažām var piekļūt ļoti tuvu, par citu kinofilmās redzamo māju, muižu vai piļu apmeklējumu jāvienojas ar īpašniekiem. Kinomīļiem piedāvājam »Vakara Ziņu« izvēlēto brīvdienu maršrutu.