Tūrisms

Vakar, 20:30
Biļete uz Varšavu maksās 25 eiro, brauciens ilgs 9 stundas. Biļete līdz Krakovai - 30 eiro, brauciens ilgs aptuveni 11 ar pusi stundas. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ir atlaides, vēsta portāls Delfi.lt .
 
24.nov
Patlaban ceļotāji no Latvijas izrāda interesi par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada laikā, tomēr interese ir piesardzīga, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
 
22.nov
Brīvdienās Pērnavā latviešu valodu var dzirdēt bieži – sastopam latviešus viesnīcā, SPA, kafejnīcās un uz ielas. Pērnavā par tūristiem no Latvijas priecājas – pērn visvairāk atpūtnieku šajā Igaunijas pilsētā ieradās tieši no mūsu valsts, apsteidzot līdz tam vienmēr apmeklējuma ziņā līderos esošo Somiju.
 
20.nov
Katru reizi, kad esmu Romā, saplānoju braucienus uz tuvākajām apskates vietām un pilsētām. Ja esi atkarīgs no Itālijas sabiedriskā transporta, tad iespēju nav diži daudz. Šoreiz par galveno izbrauciena mērķi kļuva Neapole.
 
18.nov
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 11 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
 
17.nov
Profitis Ilias kalnos Rodā tālu no ziņkārīgo tūristu acīm paslēpusies villa, kas kādreiz tika būvēta Itālijas diktatoram Benito Musolīni. Viņš tajā bija cerējis pavadīt savas vecumdienas. Musolīni cerības nepiepildījās – ne viņš piedzīvoja vecumdienas, ne arī baudīja mierpilnu atpūtu izlolotajā villā ar pasakainu skatu uz Egejas jūru un tālumā vīdošo Simi salu. Braucot pa ceļu, kas Rodā savieno Eleousa ciemu ar Embonas vai Salakos ciemiem, nezinātājam pat prātā nevarētu ienākt, ka kalna virsotnē priežu un baltegļu ielenkumā atrodas kādreiz ārkārtīgi grezni uzbūvētā Musolīni villa. Par tās eksistenci neliecina neviena norāde uz ceļa. Burtiski dažu simtu metru attālumā, visticamāk, tai garām ir braukuši tūkstošiem tūristu, par tās esamību pat nenojaušot.
 
16.nov
Patlaban viesnīcu nozarei ir neskaidrības par plānotā tūrisma nodokļa izlietojumu un par iekasēšanas nosacījumiem attiecībā uz apartamentu izīrētājiem, aģentūrai LETA norādīja aptaujātie viesnīcu pārstāvji.
 
29.okt
Jautāti, vai pieaugošās dzīves dārdzības ietekmē viņi ir atcēluši vai plāno atcelt kādu atpūtas ceļojumu uz ārzemēm tuvākā gada laikā, 14% Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir atbildējuši, ka ir atcēluši atpūtas ceļojumu, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
22.okt
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem.
 
17.okt
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad astoņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 64,7% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 2,707 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
15.okt
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk. Tomēr gandrīz katrs piektais iedzīvotājs ir gatavs mainīt savus paradumus un samazināt tēriņus, lai turpinātu ceļot kā līdz šim, secināts Latvijas aviokompānijas "SmartLynx Airlines" pasūtītā aptaujā.
 
25.sep
Kam apnikusi vispirms automašīnu un pēc tam cilvēku rindošanās un spaidīšanās, kā arī ēdināšanas  u.c. pakalpojumu cenas oktobra pirmo nedēļu nogalēs Siguldā, tie nevilsies, mainot savu tradicionāli vertikālo orientāciju uz ceļojumu pa plakano Zemgali līdz pat Lietuvai.
 
23.sep
Katra valsts lepojas ar kādu krāšņu dabas skatu, izcilu restorānu vai neaizmirstamu tūrisma objektu un, protams, cenšas piesaistīt pēc iespējas vairāk ceļotāju, kam šo dārgumu izrādīt. Taču itin visur ir atrodami arī tādi nostūri, pēc kuru apmeklējuma tūristi vēl ilgus gadus skurināsies no vilšanās un nepatikas. Latvijas īpašie maršruti tūristu biedēšanai pirmo reizi apkopoti vienuviet vietnē semacelojumi.com, balstoties neveiksmīgā ceļotāju pieredzē, kas guvusi plašu publisku rezonansi.
 
18.sep
Kas jums pirmais nāk prātā, dzirdot vārdu „Pilzene”? Domāju, lielākā daļa noteikti atbildēs – alus! Un tālu no patiesības tas nav. Pilzene ir Čehijas alus darīšanas sirds un dvēsele. Taču Pilzenē ir daudz kas vairāk ko apskatīt, pa ceļam noteikti arī baudot kādu garšīgu alu.
 
10.sep
  „Vislielākais pārsteigums man bija tas, ka ieraudzīju: Latgale ir tik sakopta un skaista,” teic mūsu ceļabiedrs Uldis, atklādams savas izjūtas pēc brauciena uz Latgali. Viņš šajā Latvijas daļā bija pirmoreiz. Jādomā, ka ne pēdējo: Latgalē ir izcili daudz vietu, ko skatīt un izbaudīt.
 
4.sep
Eksperti noteikuši pasaules valstis, kas ir drošākās sievietēm, kuras vēlas ceļot vienas, ziņo portāls “Unian.ua”.
 
28.aug
Kāds mūziķa Laura Reinika ieraksts tik ļoti nav paticis mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājam, ka viņš uz to norādījis publiski.
 
18.aug
Vasaras mēneši ierasti ir atvaļinājumu laiks, un Luminor bankas dati  liecina, ka jūnijā un jūlijā iedzīvotāji par dažādiem pakalpojumiem ar maksājumu kartēm visbiežāk norēķinājušies Vācijā, Zviedrijā, Polijā, Itālijā, Spānijā, kā arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Maksājumi ārvalstīs galvenokārt bijuši par naktsmītnēm, pārtiku, kafejnīcu un restorānu apmeklējumiem, apģērbu iegādi un degvielu, kā arī izklaidi, kas ir biežāk sastopamie atvaļinājumu tēriņi.
 
14.aug
Facebook grupas "Ceļo uz nebēdu" administrācija informē par kādu jauku Latvijas mēroga akciju.
 
11.aug
Gandrīz divus gadu desmitus iedzīvotāji, kas ceļo pa Eiropu, var saņemt kompensāciju no 250 līdz 600 eiro, ja viņu lidojums kavējas vairāk nekā par trim stundām. Šī kārtība drīzumā var tikt mainīta, raksta Politico.
 
31.jūl
Latvijas un Lietuvas pierobežas pilsētiņu Žagari dēvē par desu un ķiršu galvaspilsētu. Ja jums nav atmiņu no padomijas gadiem par desu iegādāšanos un nav ne jausmas arī par to, kāpēc tieši Žagares ķirši ir paši labākie, varat bez sirdsapziņas ēdām baudīt šī nelielā miestiņa viesmīlību tikai garāmbraucot. Nepilns simtiņš kilometru no Rīgas, un nonāksiet Žagarē. Vienas dienas sprauns izskrējiens uz tuvējo pierobežu var būt laba laika pavadīšana, ja padomā nav īpaši saspringta tūrisma programma.
 
30.jūl
Turcijas varasiestādes evakuējušas cilvēkus no vairākām viesnīcām Egejas jūras piekrastes kūrortpilsētā Marmarisā, meža ugunsgrēkam pārmetoties uz pilsētas dzīvojamiem rajoniem, vēsta vietējie mediji.