Tūrisms

23.nov
Pagājušās nedēļas nokrišņu ietekmē Latvijas upēs paaugstinājies ūdens līmenis, straujāk tas kāpis Kurzemē un Vidzemē, bet gausāk - Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
19.nov
Gulbene ir tipiska Latvijas pilsēta ‒ ar 1‒2 stāvu apbūvi, ar padomju tipveida dzīvojamo māju kvartāliem un pilsētas centru, taču neapšaubāmi ar savu īpatnējo noskaņu un skaistumu. Taču tās vēsture mērāma vairāku gadsimtu garumā. Gulbene pirmo reizi rakstos minēta 1224. gadā Tālavas zemju dalīšanas līgumā, kad to piešķīra Rīgas bīskapam. Gulbenes pirmsākumi meklējami Krustalīces ielokā, kur kādreiz atradies latgaļu pilskalns. 14.‒16. gs. šajā pašā vietā bijusi Rīgas virsbīskapa mūra pils.
 
19.nov
Gulbenes novads lepojas ar daudzveidīgu un interesantu tūrisma piedāvājumu.
 
13.nov
Sākot ar šovakaru, trīs dienas uz Rēzeknes namu fasādēm varēs apskatīt Elitas Patmalnieces brīvdabas fantāziju "Sapnis Rēzeknē", uzzinājām pilsētas pašvaldībā.
 
9.nov
Pēc Covid-19 krīzes un ārkārtējās situācijas daudzi laukos esošie ēdinātāji varētu vairs neatsākt darbu, pirmdien intervijā Latvijas Radio bažas pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
4.nov
Cilvēku plūsmu restorānos ietekmē katrs paziņojums par Covid-19 vīrusa uzliesmojumu vai kādu jaunu perēkli, jo cilvēki ir atbildīgi un izvērtē nepieciešamību apmeklēt sabiedriskās ēdināšanas vietas, intervijā sacīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs un Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.
 
3.nov
Spāniju šogad pirmajos deviņos mēnešos apmeklēja 16,8 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir par 75% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, otrdien paziņoja valsts statistikas birojs.
 
28.okt
Centienos apturēt Covid-19 izplatību Vācijā tiks slēgti bāri un krogi, kā arī tiks noteikti strikti ierobežojumi cilvēku iespējām pulcēties vienkopus, paredzēts jaunajā valdības plānā, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
27.okt
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ starptautisko tūristu skaits šogad pirmajos astoņos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn nokrities par 700 miljoniem jeb 70%, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
23.okt
Saistībā ar Covid-19 apkarošanai paredzētajā ieceļotāju kontroles informācijas sistēmā iesniegto e-apliecinājumu skaita samazināšanos Civilās aviācijas aģentūra (CAA) uzdevusi lidostai "Rīga" no piektdienas atsākt e-apliecinājumu QR kodu pārbaudes ielidojošajiem pasažieriem, informēja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.
 
23.okt
No šī gada 26. oktobra uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”. “Semarah Hotels” grupā ietilpstošās viesnīcas finanšu apgrozījums 2020. gada septembrī, salīdzinot ar 2019. gada septembri, krities par 83%. Vasaras mēnešos, kad lielākoties Baltijas robežās ceļoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūristi, “Metropoles” noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, septembrī – vien 18%. Tūrisma industrijas katastrofālās situācijas dēļ Latvijā dibinātajā “Semarah Hotels” grupā, kurā ietilpst viesnīcas “Metropole”, “Grand Poet Hotel” un “Lielupe”, ar aptuveni 50% darbinieku tika pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.
 
23.okt
Laikā, kad daļa uzņēmumu Covid-19 krīzē bija spiesti samazināt vai pat uz laiku pārtraukt darbošanos, atsevišķās jomās krīzes dēļ darba apjoms pat pieauga. Gaujas nacionālajā parkā apmeklējumu skaits šogad pat dubultojies.
 
21.okt
Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 19. decembra uzsāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Kitili (Somija).
 
20.okt
Tūrisma operatora "Tez Tour" organizētais pirmais čarterreiss uz Kipru sestdien bijis piepildīts 100% apmēra, tūrisma portālā "travelnews.lv" stāstīja "Tez Tour" ģenerāldirektors Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs.
 
17.okt
2020.gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019.gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
 
17.okt
Covid-19 krīzes laikā, kad ceļošanas iespējas ir ierobežotas, “Mežtaka”, kas vijas garām vairāk nekā 400 ievērības cienīgām vietām, ir lieliska alternatīva dabas, vēstures un kultūras pieminekļu mīļotājiem. Taka ir interesanta ikvienā gadalaikā, turklāt, staigājot pa to, nav jāvelk maskas.
 
13.okt
No svētdienas, 18.oktobra, vēlreiz uz laiku tiks pārtraukta viesnīcas "Tallink Hotel Riga" darbība, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī jaunos ceļošanas ierobežojumus, informēja Igaunijas prāmju operatora "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.
 
13.okt
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" oktobra beigās veiks divus ceļojumu aģentūru organizētus lidojumus virs Kurzemes un Vidzemes, pauda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
11.okt
Tūrisma nozares saglabāšanai ir nepieciešamas subsīdijas, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja tūrisma nozares uzņēmumu pārstāvis, biznesa augstskolas "Turība" asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.
 
9.okt
Labos laika apstākļos brīvdienās Siguldas apkārtnē var būt īpaši intensīva satiksme, tāpēc jāplāno papildu laiku ceļam, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
 
2.okt
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
26.sep
Siguldā šajā nedēļas nogalē, 26.septembrī, norisināsies Zelta rudens sezonas atklāšanas svētki, kurā notiks amatnieku tirgus, aizraujoša programma ģimenēm ar bērniem, "Rudens Street Food" zona, kā arī grupu "Sudden Lights" un "Oranžās brīvdienas" koncerts.