Tūrisms

Vakar, 14:44
Esiet sveicināti Ventspilī – ģimenei un atpūtai draudzīgajā pilsētā!
 
18.jūl
No 3. līdz 4. augustam Limbaži svin 795 gadu jubileju, aicinot uz svinībām tuvus un tālus viesus.
 
14.jūl
Vējš matos, brīvības garša, pasaules apceļošana un jauntatklājēja aizrautība - šīs sajūtas ir pazīstamas teju katram motociklistam. Taču vairāku simtu vai pat tūkstošu kilometru pievārēšanai dzelzs rumaka “sedlos” nebūt nav viegli, tāpēc, lai ceļojums sagādātu tikai prieku, ir vērts ņemt vērā dažus ieteikumus.
 
14.jūl
Ienākumu līmenim augot un ceļojumu iespējām kļūstot arvien pieejamākām, Latvijā pieaudzis to iedzīvotāju, skaits, kas sava atvaļinājuma laikā šogad plāno doties ceļojumā uz ārzemēm. Ārvalstis par sava atvaļinājuma brauciena galamērķi šogad izvēlējušies jau 44% atpūtnieku, turklāt 20% šādu lēmumu pieņēmuši, neskatoties uz esošām nenokārtotām finansiālām saistībām, - liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja.
 
11.jūl
Plānojot brīvdienas, rīdzinieki visbiežāk skatās tālāk par savu degungalu un plāno izbraukumus, ekskursijas, pasākumu apmeklējumus, atpūtas vietas un aktīvu darbošanos kādā no lielajiem tūrisma galamērķiem, neredzot, ka tieši degungalā ir Mārupes novads ar pietiekami plašu un interesantu piedāvājumu. Stereotips, ka Pierīgas novados nav ko darīt, ir novecojis un atmetams kā savu laiku nokalpojis.
 
10.jūl
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018. gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas. Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas "Eurocontrol" izpilddirektors Ēmons Brenans (Eamonn Brennan) informē, ka lielais streiku skaits ir būtiski ietekmējis arī lidojumu precizitāti. 
 
10.jūl
Sestdien ,14.jūlijā ar tradicionāliem pasākumiem, koncertiem, tirdziņiem, dažādām aktivitātēm un lielo vakara balli pludmalē Rojā atzīmēs Zvejnieksvētkus . Tie šajā skaistajā vietā, Ziemeļkurzemes piekrastē, tiks svinēti jau 68.reizi . Diena iesāksies ar sportiskam aktivitātēm. Svētku rītā ikviens interesents aicināts piedalīties rīta vingrošanā pie jūras. Notiks sacensības pludmales volejbolā, futbolā, virves vilkšanā un svara bumbu celšanā .
 
8.jūl
Pērnava, ko dēvē arī par Igaunijas vasaras galvaspilsētu, ir lielisks galamērķis laiskām SPA brīvdienām un gardēžiem. Tev nav jāmeklē tālas kūrorta pilsētas. Tikai 2-3 dienas Pērnavā un Tu atgriezīsies mājās, pozitīvi uzlādējies.
 
7.jūl
Tallinā allaž ir, ko redzēt, pat, ja Igaunijas galvaspilsētā ieskrien uz vienu dienu. Tā tiešām ir ātra ieskriešana un izskriešana, ja līdz Tallinai un atpakaļ uz Rīgu ir paredzēts vienas dienas brauciens. Šoreiz mērķis bija izbaudīt multimediālo izstādi Monet2Klimt – Kloda Monē, Vinsenta van Goga un Gustava Klimta kustīgās gleznas.
 
7.jūl
Vasara ir atvaļinājumu laiks, kas ļoti daudziem saistās ar iespēju doties tuvos un tālos ceļojumus. Apdrošināšanas kompānija “Seesam" ir apkopojusi biežākos ceļojumu riskus un gadījumus no dzīves, ar kuriem ir sastapušies mūsu klienti ceļojumu laikā.
 
6.jūl
Valsts robežsardzes amatpersonas trešdien, 4. jūlijā, apturējušas trīs nepilngadīgus Latvijas pilsoņus, kuriem nebija atbilstošās vecāku notariāli apliecinātās piekrišanas, lai izceļotu no Latvijas.
 
1.jūl
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (75%) izvēlas aktīvu atpūtu, turklāt, uzskati par atpūtu sakrīt dažādās vecuma grupās un dažādos valsts reģionos - tā liecina sporta zīmola 4F veiktā aptauja. Tā, piemēram, Rīgas un Rīgas rajona iedzīvotāju vidū 72% ir aktīvās atpūtas atbalstītāji, tikpat daudz ir arī Zemgalē (72%), savukārt Latgalē un Kurzemē - 76%. Vidzeme iemanto sportiskākā reģiona titulu, kurā aktīvajai atpūtai dod priekšroku 85% respondentu. Izrādās, ka paši sportiskākie Latvijas iedzīvotāji ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Tiem, kas šajā vasarā plāno izbaudīt ne tikai riteņbraukšanas priekus, bet doties arī aizraujošā pārgājienā uz skaistākajiem Latvijas nostūriem, Edgars Žagariņš, kas Somijā apguvis pārgājiena organizāciju studijas un ir “Abi divi pārgājieni” idejas autors, iesaka, kurp doties un kas jāņem vērā pirms došanās pārgājienā.
 
30.jun
Lidmašīnai gatavojoties nosēsties Ninbo lidostā, skats pa logu ir neaizmirstams. Lidojot virs miglas vālos tītām kalnu galotnēm, ir sajūta kā atrodoties Pandorā no filmas Avatars. Tas liek aizmirst 13 gaisā pavadītas stundas (3 lidojumos) un negulētu diennakti, kas pavadīta ceļā.
 
29.jun
Apmeklētājiem pieejams jauns tūrisma objekts - skatu tornis Pils salā, informē www.jelgavasvestnesis.lv
 
24.jun
Viena no vasaras krāšņākajām šķautnēm ir svētki, kas to pilda. Gredzenu mīšana ar savu otro pusīti ir viens no skaistākajiem un neaizmirstamākajiem dzīves mirkļiem - izsapņots un mīlestības pildīts, un daudzi izvēlas to svinēt tieši vasarā. Kad mīlestības svētki ir nosvinēti ģimenes un draugu lokā, nepieciešams arī mirklis jaunajai ģimenei skaistā un neaizmirstamā vientulībā.
 
23.jun
Suitu zeme, protams, vilina. Tur nokļūstot, var šķist, ka, pašam nezinot, esi iekāpis laika mašīnā. Pie lielpilsētas burzmas pieradušos var apskurbināt tur esošais miers un lēnīgums. Savdabības un īpatnības faniem var būt sajūta, ka ir nokļuvuši leiputrijā. Jo tur ja ne viss, tad ļoti daudz kas ir citāds. Iebrauc, noliec mašīnu un dodies suitu izpētē uz visu dienu...
 
20.jun
Mazāk nekā puse jeb 43% Latvijas iedzīvotāju neveic nekādus profilaktiskus pasākumus pasākumus, gatavojoties ceļojumam uz eksotiskajām valstīm vai jaunattīstības valstīm, kas var būt augsta riska galamērķi veselībai, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" 2018.gada rezultāti.
 
19.jun
18 pasaules valstu vidū Latvijas iedzīvotāji šīs vasaras brīvdienu tēriņiem plāno atvēlēt 25% jeb ceturto daļu savu ikmēneša ienākumu. Salīdzinoši igauņi ir iecerējuši tērēt 36,5%, liecina jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.
 
18.jun
Sākoties FIFA 2018 Pasaules kausa čempionātam futbolā, kas šogad mēneša garumā norisināsies Krievijā, miljoniem fanu un atbalstītāju dosies sekot līdzi tā norisei klātienē. FIFA 2018 laikā notiks 64 futbola spēles, kuras apmeklēs aptuveni 2,4 miljoni futbola fanu, turklāt čempionāts notiks 12 dažādās pilsētās visā valstī. Kamēr Krievijā Pasaules kauss ir tikai sācies, ceļojumu eksperti apkopojuši piecus padomus, kuriem vērts pievērst uzmanību pirms došanās uz futbola čempionātu.
 
18.jun
Sāremā kopš aizvadītās nedēļas nogales atvērta apmeklētājiem 52 metrus augstā Serves bāka, no kurienes pāri Irbes šaurumam tālumā saskatāms Latvijas krasts.
 
16.jun
Gaidot vasaras saulgriežus, Kuldīgas pilsētas ielas sāk posties svētkiem – meiju vārti, Jāņu galds un siera rituļi, bet kokos zaigo jāņtārpiņi. Ļaudis aicināti iesaistīties dažādas darbnīcas, apmeklēt teātra uzvedumus vai izdejoties kārtīgās zaļumballēs.
 
16.jun
Ja sanāk kaut kur pabūt tikai uz pāris vakariem, nav īpaši vērts iespringt uz konkrētās vietas apgūšanu no kultūrvēsturiskā aspekta, taču noķert attiecīgās pilsētas šarmu un ieelpot vienā ritmā ar tās iedzīvotājiem ir iespējams arī tik nelielā laika posmā. Šajā gadījumā īsi paciemojoties Minhenē.