Tūrisms

3.nov
Iestājoties aukstākam laikam Līgatnes dabas taku vāveres rudo kažociņu nomainījušas pret ziemas pelēcīgo, malu malās saslēpušas gardumu krājumus un ir gatavas uzņemt ciemiņus – sestdien, 3. novembrī Līgatnes dabas takās notiks 2018. gada dzīvniekam – Eirāzijas vāverei – veltīta dienu, kurā varēs iepazīt šos atraktīvos un interesantos mazos grauzējus.
 
2.nov
Ja latvietim pēkšņi ieradušies viesi ir teju vai nepatīkams pārsteigums un 80% gadījumu tie netiks uzņemti ar tūlītēji klātiem galdiem un ilgstošu «pasēdēšanu», tad gruzīniem ir pilnīgi pretēji: 80% gadījumu negaidītu viesu ierašanās nozīmē tūlītēju galdu klāšanu un vismaz trīs tostus par draudzību. Ja tā nenotiek – laikam kāds mājās ir saslimis vai saimnieka nav mājās ... Gruzīniem viesmīlība nav vienkārši tikums, tas ir likums. Un likumu pārkāpt nedrīkst, to taču visi zina.
 
31.okt
Tipisks ceļojuma galamērķis sastāv no atpūtas, muzejiem un tamlīdzīgām mierīgām nodarbēm. Kā būtu šo ''sistēmu'' kardināli mainīt?
 
27.okt
Saistībā ar Briseles lidostas virszemes apkalpošanas uzņēmuma "Aviapartner" darbinieku streiku sestdien atcelti divi Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" reisi starp Briseli un Rīgu, liecina informācija aviokompānijas mājaslapā.
 
26.okt
Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.
 
20.okt
Kamēr Latvija vēl aizvien tiek lutināta ar siltām rudens dienām, ir pēdējais laiks visai ģimenei doties velo piedzīvojumā un noķert zeltainā rudens skaistos skatus. Pats patīkamākais ir izvēlēties maršrutu, taču pirms tā plānošanas ir jāizvērtē braucēju pieredze, jāpārliecinās par velosipēdu tehnisko stāvokli, kā arī jāatsvaidzina zināšanas par drošības noteikumiem uz ceļa.
 
14.okt
Līdz ar krītošu kastaņu paukšķiem izplēn saules dāvātā bezrūpība un piezogas skumjas par aizgājušo vasaru. Nekas tā nepalīdz pārvarēt šādas maiņas kā izraušanās no ikdienas dodoties ceļojumā. Ceļojumam nav nepiemērotu laikapstākļu – izvēlies vēlamo galamērķi un jau pēc pāris stundām baudi zelta rudeni Siguldas senlejā vai krāšņo rudeni Gardas ezera apkārtni Itālijā jeb satiec okeāna viļņus Portugālē.
 
10.okt
Lidsabiedrība "Wizz Air" šodien izziņo jaunu un caurredzamu bagāžas politiku, kuras mērķis ir atvieglot pasažieriem iekāpšanu un kas garantē visiem pasažieriem vienas bezmaksas rokas bagāžas somas ienešanu lidmašīnas salonā visos "Wizz Air" lidojumos, sākot no 2018. gada 1. novembra.
 
6.okt
Nebūs pārspīlēti teikt, ka visa Latīņamerika ir bīstama vieta. Narkotikas, kontrabanda, cilvēku nolaupīšana ir ļoti ienesīgas nodarbes, tādēļ piemirstajos pierobežas rosās gan kriminālas bandas, gan bruņoti cīnītāji par savu taisnību.
 
6.okt
Šodien un rīt daudzviet Latvijā notiks krāšni dabas vērošanas svētki, izbaudot spilgtās rudens krāsas un atzīmējot Starptautisko Putnu vērošanas dienu. Darbas draugus gaida Slīteres Nacionālā parkā un arī Ķemeros.
 
6.okt
Šogad Dobeles ābolu svētki norisināsies Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā. Latvijas sulīgākais festivāls, kā jau katru gadu, pulcēs vienkopus novada un apkārtnes mājražotājus, stādaudzētājus un augļkopjus, lai piedāvātu labāko, kas nācis no dabas.
 
6.okt
Šodien no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – devītais Hercoga Jēkaba gadatirgus.
 
5.okt
Ceturtdien, 4. oktobrī, notika Satiksmes ministrijas un Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas delegāciju konsultācijas, kuru rezultātā tika parakstīts sarunu protokols par sadarbību aviācijas jomā. Protokola parakstīšana ļauj uzsākt tiešos lidojumus starp Latviju un Japānu.
 
5.okt
Vai rudens ir īstais brīdis, kad sākt neierastu tūrisma piedāvājumu? Jā, ja tas ir vēsturisko dārzu tūrisms.
 
5.okt
Tūrismā tāpat kā apavu vai rokassomiņu industrijā ir sava mode un savas sezonas aktualitātes. Ja pirms pieciem, sešiem gadiem tā bija Gruzija, tad pirms diviem, trim – Horvātija, savukārt šobrīd par savdabīgu „modes lietu” varam nodēvēt Izraēlu, kurp vēlas nonākt arvien lielāks pašmāju ceļotāju skaits.
 
4.okt
Lai gan tūrisma nozare ir plaša, tās nesto atdevi ir salīdzinoši viegli novērtēt. Balstoties uz datiem par viesnīcu noslodzi, izsniegto vīzu skaitu un atzīmēm par robežu šķērsošanu, varam droši apgalvot: šis gads tūrisma nozarē ir bijis lielisks ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. Tūristu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis par 15%. Tas nav viena gada panākums, tas ir ilgstoša darba, jaunu virzienu meklējumu, plašas sadarbības un veiksmīgas komunikācijas rezultāts, kurā būtisks faktors ir bagātīgā Latvijas valsts simtgades programma. Taču jau tagad jālemj, kas būs tūrisma izaugsmi veicinoši faktori nākotnē un par ko jāsāk starptautiski runāt jau šodien, lai pozitīvu rezultātu justu arī turpmāk.
 
4.okt
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot iegūto informāciju un pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 26.jūnija noteikumu Nr.380 “Noteikumi par kompleksa un saistīta tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību un kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem” (turpmāk – Noteikumi) 40.punktu, paziņo, ka SIA “Prieks Tūre” (reģ. Nr. 40003366030) (Prieks Tūre) ir likviditātes problēmas un tā nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus.
 
1.okt
Līdztekus AHHAA centra Igaunijas galvaspilsētā Tallinē durvis vērs jauns izklaides centrs, kurā būs panorāmas rats 120 metru augstumā, lielākā batutu arēna Eiropā, 360 grādu 4D kino un klinšu kāpšanas siena 10 metru augstumā.
 
29.sep
Astronomiskais rudens jau klāt, pavisam drīz daba kokiem uzvilks krāsainus brunčus un, kā ierasts, Sigulda un tās apkārtne būs ļaužu pārpildīta, jo īpaši šogad, kad Gaujas Nacionālais parks (GNP) svin pastāvēšanas 45. gadadienu.
 
28.sep
Tūkstošiem ceļotāju Eiropā piektdien nācies mainīt savus ceļojumu plānus, jo Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" saistībā ar stjuartu streikiem vairākās valstīs bijusi spiesta atcelt aptuveni 190 reisus.
 
23.sep
Divi no iecienītākajiem ceļojumu veidiem 2018. gadā* ir nelieli izbraukumi uz pilsētām un ceļojumi apskates objektu iepazīšanai. Ja jūs sapņojat par braucienu uz kādu pilsētu ar pastkaršu cienīgiem skatiem vai nelielām brīvdienām ar vēsturisku noskaņu, kas vienlaikus neiztukšotu maciņu, šie galamērķi būs jums pa prātam. Uzņēmums Booking.com, kas piedāvā plašāko naktsmītņu klāstu visā pasaulē, ir izpētījis datus par cenām un ieteikumus no starptautiskiem ceļotājiem, lai noskaidrotu vecpilsētas, kas ir gan apveltītas ar vēsturisku noskaņu un neparastu skaistumu, gan ar vispieņemamākajām cenām rudenī. Gandrīz puse ceļotāju no visas pasaules (45 %) apgalvo, ka vēsturisku vietu apmeklēšana ir galvenais iemesls, kādēļ viņi dodas ceļojumā. Izvēlieties kādu no ceļotāju ieteiktajām vecpilsētām un dodieties piedzīvojumā pa bruģakmens ieliņām, iepazīstot šo pilsētu vēsturi.**
 
22.sep
Šogad galvenā atpūtnieku plūsma no Baltijas valstīm bijusi uz Turciju, liecina ceļojumu organizatora "Kidy Tour" apkopotā informācija. Turciju kā atpūtas galamērķi izvēlējušies 26% Latvijas, 28% Igaunijas un 42% Lietuvas ceļotāju. Lielākā daļa tūristu vasaras atpūtā devušies uz septiņām naktīm, taču populāras ir arī ceļojumu paketes uz deviņām vai desmit naktīm.