Tūrisms

15.jan
Saistībā ar jaunajiem noteikumiem, kas paredz visiem iebraucējiem nodrošināt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testu, no šodienas caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) robežās, kā arī no Šveices un Apvienotās Karalistes, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais.
 
15.jan
No šodienas, lai ieceļotu Latvijā, būs nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām ieceļošanas brīdī, paredz iepriekš valdībā lemtais.
 
15.jan
Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot.
 
10.jan
Neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, joprojām ir pieprasījums pēc ceļošanas – vieniem tā ir darba diktēta nepieciešamība, citi noilgojušies pēc atpūtas svešās zemēs. Taču jārēķinās, ka vismaz tuvākajā laikā gan biznesa, gan tūrisma braucieni nebūs tik bezrūpīgi kā pirms pandēmijas.
 
22.dec 2020
Uz laiku slēgta Cenas tīreļa purva taka un Bumbu kalna skatu tornis, jo šajos objektos nav iespējams nodrošināt vienvirziena kustību, informēja pašvaldības SIA "Rīgas meži" sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Ronija Dreimane.
 
21.dec 2020
Cilvēkus vienmēr fascinējis tas, ko ar loģiku it kā nevaram izskaidrot. Personas, vietas, objekti, kuras apvij leģendas, mīti un dažādas dīvainības vai sakritības, tas aizrauj mūsu prātus un liek lauz šķēpus par to, kas ir patiesība un kas - tikai iztēle.
 
21.dec 2020
Svētku laikā Valmierā notiks brīnumu lietas - taciņās, parkos, Gaujas krastos un dažādās iecienītās pastaigu vietās būs paslēpušies vairāki maršruti. Kāds būs pieņēmis Ziemassvētkiem un Jaungadam piestāvošu apveidu, kāds atklās tautas dziesmu gudrības, cits aicinās izpildīt interesantus uzdevumus, vēl kāds rosinās baudīt skaistu noskaņu.
 
23.nov 2020
Pagājušās nedēļas nokrišņu ietekmē Latvijas upēs paaugstinājies ūdens līmenis, straujāk tas kāpis Kurzemē un Vidzemē, bet gausāk - Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
19.nov 2020
Gulbene ir tipiska Latvijas pilsēta ‒ ar 1‒2 stāvu apbūvi, ar padomju tipveida dzīvojamo māju kvartāliem un pilsētas centru, taču neapšaubāmi ar savu īpatnējo noskaņu un skaistumu. Taču tās vēsture mērāma vairāku gadsimtu garumā. Gulbene pirmo reizi rakstos minēta 1224. gadā Tālavas zemju dalīšanas līgumā, kad to piešķīra Rīgas bīskapam. Gulbenes pirmsākumi meklējami Krustalīces ielokā, kur kādreiz atradies latgaļu pilskalns. 14.‒16. gs. šajā pašā vietā bijusi Rīgas virsbīskapa mūra pils.
 
19.nov 2020
Gulbenes novads lepojas ar daudzveidīgu un interesantu tūrisma piedāvājumu.
 
13.nov 2020
Sākot ar šovakaru, trīs dienas uz Rēzeknes namu fasādēm varēs apskatīt Elitas Patmalnieces brīvdabas fantāziju "Sapnis Rēzeknē", uzzinājām pilsētas pašvaldībā.
 
9.nov 2020
Pēc Covid-19 krīzes un ārkārtējās situācijas daudzi laukos esošie ēdinātāji varētu vairs neatsākt darbu, pirmdien intervijā Latvijas Radio bažas pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
4.nov 2020
Cilvēku plūsmu restorānos ietekmē katrs paziņojums par Covid-19 vīrusa uzliesmojumu vai kādu jaunu perēkli, jo cilvēki ir atbildīgi un izvērtē nepieciešamību apmeklēt sabiedriskās ēdināšanas vietas, intervijā sacīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs un Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.
 
3.nov 2020
Spāniju šogad pirmajos deviņos mēnešos apmeklēja 16,8 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir par 75% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, otrdien paziņoja valsts statistikas birojs.
 
28.okt 2020
Centienos apturēt Covid-19 izplatību Vācijā tiks slēgti bāri un krogi, kā arī tiks noteikti strikti ierobežojumi cilvēku iespējām pulcēties vienkopus, paredzēts jaunajā valdības plānā, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
27.okt 2020
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ starptautisko tūristu skaits šogad pirmajos astoņos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn nokrities par 700 miljoniem jeb 70%, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
23.okt 2020
Saistībā ar Covid-19 apkarošanai paredzētajā ieceļotāju kontroles informācijas sistēmā iesniegto e-apliecinājumu skaita samazināšanos Civilās aviācijas aģentūra (CAA) uzdevusi lidostai "Rīga" no piektdienas atsākt e-apliecinājumu QR kodu pārbaudes ielidojošajiem pasažieriem, informēja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.
 
23.okt 2020
No šī gada 26. oktobra uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”. “Semarah Hotels” grupā ietilpstošās viesnīcas finanšu apgrozījums 2020. gada septembrī, salīdzinot ar 2019. gada septembri, krities par 83%. Vasaras mēnešos, kad lielākoties Baltijas robežās ceļoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūristi, “Metropoles” noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, septembrī – vien 18%. Tūrisma industrijas katastrofālās situācijas dēļ Latvijā dibinātajā “Semarah Hotels” grupā, kurā ietilpst viesnīcas “Metropole”, “Grand Poet Hotel” un “Lielupe”, ar aptuveni 50% darbinieku tika pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.
 
23.okt 2020
Laikā, kad daļa uzņēmumu Covid-19 krīzē bija spiesti samazināt vai pat uz laiku pārtraukt darbošanos, atsevišķās jomās krīzes dēļ darba apjoms pat pieauga. Gaujas nacionālajā parkā apmeklējumu skaits šogad pat dubultojies.
 
21.okt 2020
Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 19. decembra uzsāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Kitili (Somija).
 
20.okt 2020
Tūrisma operatora "Tez Tour" organizētais pirmais čarterreiss uz Kipru sestdien bijis piepildīts 100% apmēra, tūrisma portālā "travelnews.lv" stāstīja "Tez Tour" ģenerāldirektors Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs.
 
17.okt 2020
2020.gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019.gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.