Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_downwardTūrisms

Salai nāksies cīnīties ar mēnešiem vai, iespējams, pat gadiem ilgu kritisku ūdens trūkumu, raksta euronews.com.
Vakar, 12:31 Portāls nra.lv
Eiropa ir pievilcīgs ceļojumu galamērķis visos gadalaikos, bet ziemā tā iegūst īpašu burvību. Sākot ar slēpošanu kalnos un beidzot ar pastaigu pa sniegotām ainavām. Lai jums būtu vieglāk izvēlēties, kur doties ceļojumā, esam apkopojuši TOP 10 iecienītākos ceļojumu galamērķus Eiropā.
27.feb Publicitātes materiāls
Rīgas lidostā no šā gada 11.oktobra darbu sāks Apvienoto Arābu Emirātu aviokompānija "flydubai", kas trīs reizes nedēļā piedāvās ceļotājiem tiešos lidojumus starp Rīgu un Dubaiju, informēja Rīgas lidostas pārstāvji.
15.feb Portāls nra.lv
Par militārajiem objektiem, vēstures notikumu izklāstiem interese ir palielinājusies, kopš iznācis militārā tūrisma ceļvedis, aģentūrai LETA intervijā pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
14.feb Ziņu aģentūra LETA
Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem pieejams jauns tūrisma objekts - skatu tornis Kuldīgā, Ventas upes krastā. Tas kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem piedāvās uzkavēties vairākās platformās, ļaujot variēt ar labākajiem skatiem uz UNESCO Pasaules mantojuma pērli - Kuldīgas vecpilsētu, gleznaino Ventas ieleju, Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu.
10.feb Portāls nra.lv
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” iniciatīvas “DiscoverEU” 2023. gada otrajā kārtā bezmaksas ceļošanas kartes ieguvuši vairāk nekā 36 000 Eiropas jaunieši. No Latvijas šo iespēju saņēmuši 155 jaunieši, kuri varēs ar vilcienu izbaudīt neaizmirstamu ceļojumu pa Eiropu. Nākamā pieteikšanās “DiscoverEU” iniciatīvai sāksies jau šī gada aprīlī – Eiropas Jaunatnes nedēļas laikā!
22.jan Portāls nra.lv
Atverot pirts durvis, sejā iesitas karsta gaisa vilnis. Aptuveni tādas pašas sajūtas bija, izejot no lidmašīnas, sperot pirmos soļus uz Vjetnamas zemes.
21.jan Linda Veidemane
Grieķijas nacionālā lidsabiedrība "Aegean Airlines" vasaras lidojumu sezonā piedāvās reisus starp Viļņu un Atēnām, piektdien informēja Lietuvas starptautisko lidostu operatorkompānija "Lietuvos oro uostai".
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā šis gads tūrisma jomā varētu būt līdzīgs kā 2023.gads vai arī nedaudz labāks, jo inflācija Eiropā  ir piebremzējusies un līdz ar to arī uzlabojas potenciālo ceļotāju maksātspēja, saka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) vadītājs Andris Kalniņš.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere Valsts valodas centra (VVC) direktoram uzdevusi līdz š.g. 15.janvarim izvērtēt un sniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem tiesību aktos un izmaiņām to piemērošanā, lai nodrošinātu to, ka sabiedriskajā transportā uz un no starptautiskās lidostas “Rīga”, kā arī citos transporta infrastruktūras objektos būtu pieejama informācija angļu valodā vai vairākās Eiropas Savienības (ES) oficiālajās valodās. Tāpat ministre no VVC sagaida skaidrojumu par svešvalodu lietošanu vietās, kur vienkopus pulcējas plašs ārvalstu tūristu loks, informē Tieslietu ministrija.
9.jan Portāls nra.lv
No 2024. gada jūnija Venēcija ieviesīs ierobežojumus cilvēku skaitam tūristu grupās un aizliegs skaļruņus, vesta UNIAN.
3.jan Portāls nra.lv
Venēcijas pašvaldība nolēmusi ierobežot gida vadītu tūristu grupu lielumu līdz 25 cilvēkiem, sacīts pašvaldības paziņojumā.
31.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Salīdzinot ar aizvadīto gadu, 2023. gadā Latvijā ievērojami pieaudzis tālsatiksmes autobusu pasažieru skaits. Mihals Lemans (Michal Leman),“FlixBus” rīkotājdirektors Baltijas valstīs, norāda, ka ekonomiskās lejupslīdes apstākļos cilvēki vēlas ietaupīt finanšu līdzekļus. Latvijā tālsatiksmes autobusu operators “FlixBus” nodrošina astoņus tālsatiksmes galamērķus, un šogad populārākie no tiem bijuši - Tallina, Viļņa un Kauņa
28.dec 2023 Portāls nra.lv
Itālijas centrālajā daļā arheologi ir atrakuši un izpētījuši senās pilsētas Interamna Lirenas paliekas, kas bija pamesta un aizmirsta aptuveni 1500 gadus, raksta UNIAN.
27.dec 2023 Portāls nra.lv
Šajā ziemā ceļojumā plāno doties 47% Latvijas iedzīvotāju, braucienam atvēlot līdz 500 eiro, aģentūru LETA informēja risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
25.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Šodien, 25.decembrī, notiks pirmais tiešais lidojums no Rīgas uz Šrilanku. To organizē tūroperators Join UP! Baltic, pirmais reiss ir pilnībā izpārdots, un Ziemassvētku laikā uz eksotisko salu dosies 148 ceļotāji. Lidojumu uz Matales lidostu veiks aviokompānija "SkyUp Airlines", un tas ir īsākais pieejamais lidojums uz eksotisko salu no Rīgas
25.dec 2023 Portāls nra.lv
Kamēr decembrī visas pilsētas, kā jau katru gadu, sacenšas par to, kam ir skaistākā egle, viena vieta Lietuvā nolēma mainīt noteikumus. Ziemassvētki nav tikai koks, Ziemassvētki ir atmosfēra, kas atsauc labākās bērnības atmiņas.
25.dec 2023 Portāls nra.lv
Sekojot pieaugošajam pieprasījumam pēc eksotiskiem atpūtas galamērķiem, ar pirmo tiešo reisu no Rīgas lidostas tūroperators "Join UP! Baltic" sāk piedāvāt jaunu ceļojumu galamērķi - Šrilanku no 25.decembra. Lidojumu uz Matales lidostu veiks Ukraiņu aviokompānija "SkyUp Airlines", un tas ceļotājiem būs īsākais pieejamais lidojums uz eksotisko salu no Rīgas.
19.dec 2023 Portāls nra.lv
Likvidēta ceļojumu aģentūra SIA "T.U.I.", liecina "Firmas.lv" informācija.
16.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Šodien, 11.decembrī ostā piestājis 12 klāju pasažieru kuģis “Viking Cinderella”, kas kompānijas “Viking Line” organizēto ziemas kruīzu Stokholma-Rīga-Stokholma ietvaros uz Rīgu atvedis 1122 tūristus no Skandināvijas, visvairāk no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, bet arī no Vācijas, Polijas, Lielbritānijas un citām valstīm. Šomēnes Rīgas ostā ir pieteikti divi “Viking Cinderella” apmeklējumi, otrais gaidāms pēc nedēļas, 18.decembrī, informē Rīgas brīvostas pārvalde.
11.dec 2023 Portāls nra.lv
Polijā pēc dzelzceļa maršruta galvenās rekonstrukcijas pabeigšanas īsi pirms Ziemassvētkiem, 22. decembrī, atgriežas ilgi gaidītie tiešie vilcieni no Krakovas uz Polijas Tatru kalnu galvaspilsētu Zakopani. Tas paveikts, pateicoties vērienīgām Eiropas Savienības investīcijām Polijas dzelzceļa tīklā un dzelzceļa līniju modernizācijai. Dažos maršrutos dzelzceļa satiksme bija pieklususi par vairākas desmitgades.
10.dec 2023 Andra Ozola
Kopš decembra sākumā pa Lietuvu kursē Ziemassvētku vilcieni. Šāds - svētku rotā tērpts - vilciens dosies arī uz Rīgu 27. decembrī, kad tiks atklāts jaunais maršruts, vēsta TV3, atsaucoties uz Lietuvas medijiem.
6.dec 2023 Portāls nra.lv