Tūrisms

Vakar, 10:12
Divu dienu uzturēšanās Londonā sniedza pāris brīvības ieelpas, atmiņu aizmetņus par dzīvi, kad iztikām bez sejas aizklāšanas, rindām, kodiem un apsargu rūcieniem. Tiesa, no 30. novembra raizēs par Covid-19 omikrona paveida iespējamo straujo izplatību Lielbritānijā tiek ieviestas stingrākas prasības – sabiedriskajā transportā un veikalos ir jānēsā sejas maskas.
 
18.nov
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 10 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
 
16.nov
Lai gan šā gada septembrī oficiālā Covid-19 statistika bija daudz biedējošāka nekā pirms gada, Latvijas tūristu mītnēs šā gada septembrī apkalpoti par 35,8% vairāk ārvalstu un vietējo viesu nekā 2020. gada septembrī.
 
12.nov
Dabas aizsardzības pārvalde veic apmeklētāju uzskaiti 35 dabas tūrisma objektos un maršrutos visos Latvijas reģionos.
 
1.nov
Pirmdien, 1.novembrī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nodeva Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas Motormuzeja īpašumā septiņus vēsturiskos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, ar kuriem mediķi devās izsaukumos astoņdesmito gadu beigās, deviņdesmitajos un līdz pat 2012.gadam.
 
29.okt
Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā no četrām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
 
27.okt
"Gan oktobrī, gan novembrī plānotajiem ceļojumiem bija un ir vērojams ļoti labs pieprasījums. Cilvēki labprāt izmanto šo laiku, lai pirms ziemas uzņemtu sauli un vitamīnus," Neatkarīgajai apstiprināja tūroperatora “Novatours” vadītāja Audrone Keinīte.
 
23.okt
Kaucmindes pils Latvijas vēsturē ieņem īpašu vietu. Aizvien no paaudzes paaudzēs tiek nodotas receptes, kuru sākums ir prestižais Kaucmindes Latvijas Mājturības institūts, kurā tikai izskolotas izcilas saimnieces. Šobrīd Kaucmindes pils iet bojā. Nepieciešama steidzama reakcija un darbība! laikrakstam "Bauskas dzīve" raksta Dagnija Jankovska
 
21.okt
Jau no šodienas dzīvojam „lokdaunā", kad daudz kas mums ir liegts – sēdēt kafejnīcās, apmeklēt frizieri un sporta klubu, muzejus. Un ne tikai. Iepriekšējā „lokdauna” laikā vismaz dabas takas bija apvērtas. Bet šoreiz daļa no tām arī slēgtas apmeklētājiem.
 
16.okt
Eiropas vēsturiskās pilsētas un Vidusjūras pludmales piesaista daudzus tūristus, taču labākie galamērķi dažreiz atrodas tālu no ievērojamākajām vietām un tos lielākoties zina vien vietējie iedzīvotāji, raksta ASV televīzijas kanāls “CNN”, piedāvājot iepazīties ar Eiropas 20 skaistākajām vietām, starp kurām tas ir ierindojis arī Jūrkalni, kas atrodas Latvijā.
 
15.okt
Augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 256 600 ārvalstu un vietējo viesi, kas ir par 14,9% mazāk nekā 2020.gada augustā un par 0,5% mazāk nekā šā gada jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
10.okt
Pēc senas pavārgrāmatas receptes Kandavas amatniecības centrā ikvienam pagatavos smaržīgu ozolzīļu kafiju. Šogad raža ir tik laba, ka centram jāsauc palīgspēki zīļu lobīšanā, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.
 
4.okt
Vasarā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) īstenotā projekta “Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.–2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība” ietvaros tika atklāti septiņi jauni pilskalni.
 
3.okt
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju plāno ceļojumu šajā rudenī.
 
3.okt
Lai atvadītos no šā gada neparastās vasaras, kad ceļojumu plānus vēl koriģē pandēmija, augusta otrajā pusē devāmies trīs dienu braucienā uz kaimiņvalsti Igauniju.
 
2.okt
Kamēr saule un ne tik aukstie laikapstākļi mūs lutina, ir laiks doties ārā un izbaudīt ikgadējā zelta rudens sniegto burvību.
 
30.sep
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" ziņo, ka kopš septembra beigām ieviesusi jaunu automātisku Covid-19 ceļošanas dokumentu pārbaudi pasažieriem, kuri ceļo ar tiešajiem lidojumiem uz Rīgu.
 
25.sep
Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, septembrī ir nedaudz pieaugusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm un publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu.
 
19.sep
Iestājoties rudens sezonai, Latvijas iedzīvotāju vēlme ceļot neapsīkst - avio biļešu iegāde un naktsmītņu rezervācija dubultojusies, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, liecina Citadele maksājumu karšu norēķinu dati. Vienlaikus situācija pasaulē arvien ir mainīga, valstīm īstenojot Covid - 19 ierobežošanas pasākumus, tāpēc vairs tikai retais ceļot uzdrošinās bez ceļojuma apdrošināšanas. Kā būt drošam, ka mainīgie starpvalstu ceļošanas noteikumi neizbojā atpūtu, bet pozitīvs Covid-19 tests krietni nepatukšo maciņu, liekot atcelt braucienu vai nespējot atgriezties mājās? 
 
18.sep
Gothardam Ketleram, Kurzemes hercogam, nebija nekādu citu iespēju parāda dzēšanai kā vien ieķīlāt sešas zemnieku un zvejnieku mājas. Vienām mājām bija dots Kemmeru vārds. Tas notika 1561. gadā. Kemmeru māju, protams, sen vairs nav, taču tās, iespējams, atradās tagadējās sēravotu ēkas vietā. Māju nosaukums savulaik deva sākotni slavenajiem Ķemeriem, kas pēc sabrukuma un aizmirstības tagad sāk pamazām atdzimt.
 
14.sep
Dziedātāja un dziesmu autore MARTA jeb Marta Grigale nedēļas nogalē devusies ceļojumā uz Londonu.
 
11.sep
Rudens sākums ir laiks, kad gribas vēl pagūt izbaudīt atpūtu pie dabas, tādēļ šis ir īpaši piemērots laiks pastaigām gar skaistākajām Latvijas upēm.