Tūrisms

Vakar, 14:02
Ar vai bez sniega, bet brīvās dienas vēlams pavadīt svaigā gaisā, un piedāvājumu šādām iespējām ir daudz. Šīs nedēļas nogalē ir iespēja doties izzinošā pārgājienā pa senajiem lībiešu zvejniekciemiem no Mazirbes līdz Kolkai.
 
14.feb
Parasti kā ārkārtīgi kaitinošu uztvēru jebkuru Latvijas salīdzinājumu ar Igauniju – sak, tur tas labāks nekā Latvijā un šis. Tagad, pēc brauciena pa Tallinas jaunākajiem muzejiem un populārzinātniskajām darbnīcām, jāsaka – tiešām lieliska vieta ģimenes brīvdienām! Un nesavelciet skeptisku grimasi, lasot vārdu «muzejs» – tas, ko ar šo vārdu saprot Igaunijā, ir radikāli atšķirīgi no Latvijas muzejiem. Muzeji Tallinā ir mūsdienīgi un ar aizraujošām līdzdarbības iespējām – izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan prasmi izstāstīt vēstures stāstu tā, lai tas būtu vizuāli iespaidīgi. Var tikai apskaust, kā igauņi pratuši investēt gan Eiropas fondu naudu, gan privātos līdzekļus, lai valsts, kur klimats ne tuvu nav tūrismam labvēlīgs, spētu ar to ieinteresēt valsts viesus.
 
7.feb
Kārdinājumi un kārumi var būt divi vienā, ja ļaujas kņudošai vēlmei izbaudīt kaut ko jaunu. Protams, vasarā Kurzemes jūrmala čum un mudž no atpūtniekiem, bet šis ir ļoti labs laiks, lai dotos mazā izpētes braucienā, gūtu nelielus piedzīvojumus un noskatītu labas vietas iespējamai ilgākai atpūtai gada siltākā laikā Kurzemē.
 
31.jan
Jauno, 2020. gadu vēlējāmies sagaidīt nevis ierastā mājas gaisotnē, bet kaut kur ārpus dzimtajām ārēm.
 
30.jan
No 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2020, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur varēs uzzināt, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.
 
28.jan
Šīs nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, notiekošajā 27. starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour 2020 būs iespējams uzzināt par aktualitātēm, kā arī vēlreiz atklāt ne tikai vietējo ceļotāju novērtētās skaistās, bet ne tik plaši zināmās vietas. Aktīvākie ceļotāji apgalvo – tieši šajās vietās top visskaistākās un arī neparastākās bildes, kas jo īpaši svarīgi sociālo tīklu laikmetā.
 
27.jan
Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā un šis ģeoloģiskais dabas piemineklis būs apskatāms tikai no Amatas upes pretējā krasta.
 
24.jan
Nākamās nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2020. Būs iespējams uzzināt tūrisma sezonas jaunumus, informāciju par populārām ceļošanas iespējām. Organizētāji lēš, ka tūrisma izstāde varētu piesaistīt ap 30 tūkstošus apmeklētāju.
 
24.jan
Laimīgais Velsas princis Čārlzs, jo viņa karaliskajai augstības titulam pievienotais Velsas vārds nozīmē satriecoši skaistu zemi – Apvienotās Karalistes daļu. Uz Velsu var braukt veldzēt acis, nodarbināt kājas un atpūtināt prātu. Tur var pavadīt vairākas dienas gan nekurienē, gan civilizētākā saskarsmē ar dabu.
 
22.jan
Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizz Air" marta beigās pārtrauks lidojumus no Viļņas uz Atēnām un Reikjavīku.
 
21.jan
Šī gada tālo ceļojumu tendence būs censties redzēt un piedzīvot, turklāt izvēloties atturīgākas, bet reizē īpašas viesnīcas ar konkrētai vietai raksturīgu dizainu un autentiskiem interjera elementiem, prognozē tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Laikā, kad tūrisma nozarē aizvien raksturīgāk atteikties no liekā, nokļūt savā sapņu zemē, šķērsojot tūkstošiem kilometrus un kontinentu robežas, vairs nav tik dārgi un ekskluzīvi kā vēl pirms dažiem gadiem.
 
18.jan
Līgatnes dabas takas sestdien, 25. janvārī aicina zinātkāros un pēc piedzīvojumiem alkstošos dabas draugus uz nakts pārgājieniem, lai iepazītu zvēru noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā.
 
17.jan
Madeirā ir vairāki simti levadu, kuru kopējais garums sasniedz 2170 kilometru. Dažas no tām vijas pa tik gleznainām vietām, ka tūristi tās izmanto kā pastaigu takas. Savukārt ekstrēmāk noskaņotie par takām izmanto kalnu kores un šauras strēles gar klints malām.
 
15.jan
Pieci svarīgi fakti par EVAK (Eiropas veselības apdrošināšanas karti) un ceļojumu apdrošināšanu.
 
15.jan
Jau no 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur uzzināsi, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.
 
11.jan
Nav ko sūroties, ka nevaram atļauties dārgus ceļojumus, ja tepat Rīgā, samaksājot EUR 1.15 varam doties aizraujošos ceļojumos kaut vai katru dienu. Mēs taču atrodam laiku dažādām izklaidēm un veselīgam dzīvesveidam – skrienam, vingrojam un ieturam diētas, bet vajadzētu atrast laiku arī, lai iepazītu savu pilsētu – vietu, kur tu dzīvo, tā podkāstā Rīta mikriņš satiksmē – brīvu vietu nav saka režisors Kārlis Anitens, atklājot, ka kopā ar bērniem regulāri dodas izzināšanas ceļojumos gan ar velosipēdiem, gan sabiedrisko transportu. Kas reiz bijis Juglā, kur Mežaparkā slēpjas perons un kur izložņāt fortus –  atklāj režisors.
 
10.jan
Apceļojot kādu valsti, ir vietas, kuras jāapmeklē obligāti. Ja palaidīsi tās garām, tad skaitīsies, ka tavs ceļojums nav bijis gluži pilnasinīgs. Teiksim, esot Indijā, noteikti jāapmeklē slavenais Tadžmahals. Ja tev nav bildītes ar šā viduslaiku maharadžas sievas mauzoleju fonā, tad vari uzskatīt, ka Indijā nemaz neesi bijis.
 
6.jan
»Vakara Ziņu« fotogrāfe, kādreizējā autogrāfu medniece Ingrīda Punka kopā ar vīru cukurkukurūzas selekcionāru un audzētāju Aivaru Punku, kuru plašāka sabiedrība pazīst kā Opi no TV realitātes šova «Barbarosa», pērnā gada nogalē pabija savā pirmajā septiņu dienu kruīzā pa Vidusjūru ar kruīzu kuģi «MSC Magnifica».
 
27.dec 2019
Latviešu dzejnieka Rietekļa (1856–1940) dzejolī Tik pie Gaujas ir vārdi: «Svešās malās esot jauki,/Daudz jo daiļi brīnumi,/Augsti kalni, plaši lauki,/Greznām puķēm rotāti.» Nav mums augstu kalnu. Tie vienmēr ir vilinājuši Latvijas ceļotājus. Vieni dodas ķert adrenalīnu kalnu slaloma trasēs, citi atvaļinājumu pavada ar telti un mugursomu, veicot kartē iezīmētu kalnu maršrutu. Šogad man bija iespēja iepazīties ar samērā vilinošu, taču nebūt ne vienkāršu un vieglprātīgi uztveramu kalnu reģionu, jo piedalījos pasaules čempionātā rogainingā, kas notika Katalonijas ziemeļos, Pireneju kalnos, pārdesmit kilometrus no Andoras.
 
20.dec 2019
Šoreiz atlidoju uz Romu viena. Tas bija apzināts lēmums, jo gribējās vienatnē izbaudīt Itālijas sajūtu – gluži kā mīlestību. To darīju no sirds, un Roma man atbildēja ar pretmīlu, dodot skaistu laiku, jaunas iepazīšanās un lieliskus iespaidus.
 
18.dec 2019
Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laiks šogad mūs lutinās ar vairākām brīvdienām. Plānojot nedēļas nogali vai svētku atpūtu, ir vērts apmeklēt tepat kaimiņos esošo Tallinu ar tās brīnišķīgo Ziemassvētku tirdziņu, plašo kultūras vietu klāstu un ēdienu piedāvājumu. Lai padarītu jūsu apmeklējumu vieglāku un aizraujošāku, apkopojām 5 vietas, kuras nevajadzētu palaist garām šajā vienlaikus inovatīvajā un noslēpumainajā viduslaiku pilsētā ziemeļos. Un pats labākais –  tās visas atrodas pastaigas attālumā viena no otras!
 
14.dec 2019
Ceļojums vienmēr ir piedzīvojums, kaut kas jauns un nebijis – tieši ar šādu atklājēja sajūtu iespējams sākt Jauno gadu ceļojumā, piedzīvot neredzētas cittautu tradīcijas, iegūt jaunus draugus un baudīt svētku sajūtu, kalt jaunus plānus un mērķus, zina teikt “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.