Tūrisms

10.okt
Lidsabiedrība "Wizz Air" šodien izziņo jaunu un caurredzamu bagāžas politiku, kuras mērķis ir atvieglot pasažieriem iekāpšanu un kas garantē visiem pasažieriem vienas bezmaksas rokas bagāžas somas ienešanu lidmašīnas salonā visos "Wizz Air" lidojumos, sākot no 2018. gada 1. novembra.
 
6.okt
Nebūs pārspīlēti teikt, ka visa Latīņamerika ir bīstama vieta. Narkotikas, kontrabanda, cilvēku nolaupīšana ir ļoti ienesīgas nodarbes, tādēļ piemirstajos pierobežas rosās gan kriminālas bandas, gan bruņoti cīnītāji par savu taisnību.
 
6.okt
Šodien un rīt daudzviet Latvijā notiks krāšni dabas vērošanas svētki, izbaudot spilgtās rudens krāsas un atzīmējot Starptautisko Putnu vērošanas dienu. Darbas draugus gaida Slīteres Nacionālā parkā un arī Ķemeros.
 
6.okt
Šogad Dobeles ābolu svētki norisināsies Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā. Latvijas sulīgākais festivāls, kā jau katru gadu, pulcēs vienkopus novada un apkārtnes mājražotājus, stādaudzētājus un augļkopjus, lai piedāvātu labāko, kas nācis no dabas.
 
6.okt
Šodien no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – devītais Hercoga Jēkaba gadatirgus.
 
5.okt
Ceturtdien, 4. oktobrī, notika Satiksmes ministrijas un Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas delegāciju konsultācijas, kuru rezultātā tika parakstīts sarunu protokols par sadarbību aviācijas jomā. Protokola parakstīšana ļauj uzsākt tiešos lidojumus starp Latviju un Japānu.
 
5.okt
Vai rudens ir īstais brīdis, kad sākt neierastu tūrisma piedāvājumu? Jā, ja tas ir vēsturisko dārzu tūrisms.
 
5.okt
Tūrismā tāpat kā apavu vai rokassomiņu industrijā ir sava mode un savas sezonas aktualitātes. Ja pirms pieciem, sešiem gadiem tā bija Gruzija, tad pirms diviem, trim – Horvātija, savukārt šobrīd par savdabīgu „modes lietu” varam nodēvēt Izraēlu, kurp vēlas nonākt arvien lielāks pašmāju ceļotāju skaits.
 
4.okt
Lai gan tūrisma nozare ir plaša, tās nesto atdevi ir salīdzinoši viegli novērtēt. Balstoties uz datiem par viesnīcu noslodzi, izsniegto vīzu skaitu un atzīmēm par robežu šķērsošanu, varam droši apgalvot: šis gads tūrisma nozarē ir bijis lielisks ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. Tūristu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis par 15%. Tas nav viena gada panākums, tas ir ilgstoša darba, jaunu virzienu meklējumu, plašas sadarbības un veiksmīgas komunikācijas rezultāts, kurā būtisks faktors ir bagātīgā Latvijas valsts simtgades programma. Taču jau tagad jālemj, kas būs tūrisma izaugsmi veicinoši faktori nākotnē un par ko jāsāk starptautiski runāt jau šodien, lai pozitīvu rezultātu justu arī turpmāk.
 
4.okt
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot iegūto informāciju un pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 26.jūnija noteikumu Nr.380 “Noteikumi par kompleksa un saistīta tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību un kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem” (turpmāk – Noteikumi) 40.punktu, paziņo, ka SIA “Prieks Tūre” (reģ. Nr. 40003366030) (Prieks Tūre) ir likviditātes problēmas un tā nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus.
 
1.okt
Līdztekus AHHAA centra Igaunijas galvaspilsētā Tallinē durvis vērs jauns izklaides centrs, kurā būs panorāmas rats 120 metru augstumā, lielākā batutu arēna Eiropā, 360 grādu 4D kino un klinšu kāpšanas siena 10 metru augstumā.
 
29.sep
Astronomiskais rudens jau klāt, pavisam drīz daba kokiem uzvilks krāsainus brunčus un, kā ierasts, Sigulda un tās apkārtne būs ļaužu pārpildīta, jo īpaši šogad, kad Gaujas Nacionālais parks (GNP) svin pastāvēšanas 45. gadadienu.
 
28.sep
Tūkstošiem ceļotāju Eiropā piektdien nācies mainīt savus ceļojumu plānus, jo Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" saistībā ar stjuartu streikiem vairākās valstīs bijusi spiesta atcelt aptuveni 190 reisus.
 
23.sep
Divi no iecienītākajiem ceļojumu veidiem 2018. gadā* ir nelieli izbraukumi uz pilsētām un ceļojumi apskates objektu iepazīšanai. Ja jūs sapņojat par braucienu uz kādu pilsētu ar pastkaršu cienīgiem skatiem vai nelielām brīvdienām ar vēsturisku noskaņu, kas vienlaikus neiztukšotu maciņu, šie galamērķi būs jums pa prātam. Uzņēmums Booking.com, kas piedāvā plašāko naktsmītņu klāstu visā pasaulē, ir izpētījis datus par cenām un ieteikumus no starptautiskiem ceļotājiem, lai noskaidrotu vecpilsētas, kas ir gan apveltītas ar vēsturisku noskaņu un neparastu skaistumu, gan ar vispieņemamākajām cenām rudenī. Gandrīz puse ceļotāju no visas pasaules (45 %) apgalvo, ka vēsturisku vietu apmeklēšana ir galvenais iemesls, kādēļ viņi dodas ceļojumā. Izvēlieties kādu no ceļotāju ieteiktajām vecpilsētām un dodieties piedzīvojumā pa bruģakmens ieliņām, iepazīstot šo pilsētu vēsturi.**
 
22.sep
Šogad galvenā atpūtnieku plūsma no Baltijas valstīm bijusi uz Turciju, liecina ceļojumu organizatora "Kidy Tour" apkopotā informācija. Turciju kā atpūtas galamērķi izvēlējušies 26% Latvijas, 28% Igaunijas un 42% Lietuvas ceļotāju. Lielākā daļa tūristu vasaras atpūtā devušies uz septiņām naktīm, taču populāras ir arī ceļojumu paketes uz deviņām vai desmit naktīm.
 
22.sep
Šī ir valsts, kurā gribas atgriezties, jau kāpjot iekšā lidmašīnā uz mājām. Un ne jau tādēļ, ka Islande būtu bagāta ar kādiem cilvēku sasniegumiem – modernu arhitektūru vai īpašām viesmīlības prasmēm. Ne viņi glīti būvēt māk, ne viesus aprūpēt. Un tūristu slaukšanai mākslīgi uzturētā dārdzība tāda, ka pašu islandiešu algas netiek līdzi cenām. Taču tā milzu vērtība ir cilvēka neskartā daba, un vislabāk to aplūkot no otras puses – tās, kas atrodas aiz tūristiem domātā labiekārtojuma – žogiem, striķiem un aizlieguma zīmēm.
 
22.sep
Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotājās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
19.sep
Balvu novada muzejs ir labs piemērs, kā senatnīgais veiksmīgi saaudies ar moderno. Ne velti pirms četriem gadiem ieguvis Latvijas muzeju nozares gada balvu Zelta puteklis par labāko ekspozīciju, kā arī pretendējis uz labākā Eiropas muzeja nosaukumu.
 
15.sep
Latvijas apceļošana ir aizraujoša laika pavadīšana. Ja maršrutu apzināti novirza no populārām tūrisma takām, tad var piedzīvot negaidītus pārsteigumus, sastapt atsaucīgus cilvēkus un iekļūt publiski nepieejamās vietās. Neatkarīgā izvēlējās ielūkoties Latvijas un Baltkrievijas pierobežā. Vienīgais, ko iepriekš zinājām, – ka noteikti gribam apskatīt Laimes muzeju Indrā. Viss pārējais, ko izbaudījām, bija ekspromts, pateicoties Indras, Piedrujas un Robežnieku pagasta pārvalžu vadītājai Ērikai Gabrusānei.
 
8.sep
Kad tu, cilvēk, domā, ka iemīlēt var tikai Pēterburgu un Islandi, bet nonāc Karēlijā un – notiek tas – sānsolis ar Karēliju! Šajā republikā iedzīvotāju ir tikpat daudz cik Rīgā, bet cilvēku skaits uz kvadrātkilometru – tikai 3,5. Tāpēc lielākā daļa Karēlijas ir cilvēka prātu, roku un darīšanas nesabojāta. Redzētais un piedzīvotais apbur, pārņem savā varā un liek kļūt atkarīgai. Uz atgriešanos!
 
8.sep
Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā šodien Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus un aplūkot, kā pūces iejutušās savā jaunajā mītnē.
 
4.sep
Notikušais ar SIA Prieks tūre, kad klientiem gaidītās atpūtas vietā nākas cīnīties par samaksātās naudas atgriešanu, ir satraucis citu tūroperatoru klientus. Šobrīd aptuveni piektdaļai tūrisma kompāniju ir problēmas ar rēķinu vai nodokļu nomaksu.