Tūrisms

11.jan
Lai gan Ķīnā dzīvojot pietiekami daudz latviešu un dažiem tur esot savs bizness, manā uztverē aizbraukt uz šo valsti tomēr nav nekas ikdienišķs. Gan lielā attāluma, gan valodu barjeras, gan arī politisko atšķirību dēļ, ar kurām mūs nereti biedē masu mediji. Visu šo iemeslu dēļ redzēt gribējās, tomēr ceļojums uz Ķīnu nebija manā prioritāšu sarakstā līdz brīdim, kad negaidot sapratu – būs vien uz turieni jābrauc.
 
4.jan
Tūrismam un ceļojumiem veltītie starptautiskie izdevumi un interneta vietnes vienā balsī atzīst, ka šogad pasaulē netrūks notikumu, kurus būtu interesanti apmeklēt klātienē. Tiem, kuri vēlas redzēt austrumnieciski greznas monarhu kronēšanas ceremonijas, jādodas uz Japānu vai Taizemi; ļaudis, kuri ar nostalģiju atminas Vudstokas festivālu vai Nīla Ārmstronga izkāpšanu uz Mēness, varētu plānot ceļojumu uz ASV; mākslas novirziena Bauhaus piekritēji pulcēsies Vācijā; 500 gadus kopš Leonardo da Vinči nāves pieminēs Itālijā un Francijā, bet ES pilsoņi, kuriem pietrūkst adrenalīna, var riskēt Brexit dienā, 29. martā, doties uz Londonu, lai pārbaudītu, kā tad īsti būs organizēta britu izstāšanās no ES.
 
2.jan
Sākot ar šā gada vasaru, tūristiem, kuri ieradīsies Venēcijā, būs jārēķinās ar papildu nodokli – no 2,5 līdz desmit eiro diennaktī. Venēcijas mērija, kas pēc ilgām cīņām ar valdību izkarojusi tiesības nodokļa noteikšanai, uzsver, ka visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti kanālu pilsētas uzturēšanai un labiekārtošanai, tomēr dažādas nodokļa piemērošanas nianses vēl nav līdz galam skaidras.
 
29.dec 2018
Nākamā gada janvārī Vecrīgā trešo gadu notiks ielu ēdiena festivāls jeb "Riga Street food festival", kurā četrpadsmit Rīgas restorānu šefpavāri apmeklētājiem piedāvās dažādus ēdienus, ziņo Rīgas tūrisma attīstības biroja pārstāve Anna Blaua.
 
28.dec 2018
Ģimeniskie, mājīgie un daudzdāvanu Ziemassvētki jau aiz muguras, un lielākajai daļai ļaužu jau ir gatavs scenārijs gadu mijas sagaidīšanai, taču mūsdienu pasaulē iespējams ir daudz kas, arī strauja pārvietošanās, tāpēc pat jaunā gada atnākšanas svinības ir savienojamas ar spējiem lēmumiem, ja par galamērķi izvēlas vietu kaut kur Eiropā. Lūk, vietu TOP 5.
 
26.dec 2018
Kad Barselonā esošā Svētās Ģimenes baznīca tiks pabeigta, tās būs augstākā sakrālā celtne pasaulē. Ēkas pamatakmeni iemūrēja pirms 136 gadiem, patlaban ir pabeigta vien trešā daļa darbu, taču majestātiskā būve vienmēr ir raisījusi cilvēku apbrīnu.
 
26.dec 2018
Aukstajos decembra vakaros tirdziņš Doma laukumā ir īstā vieta, kur smelties Ziemassvētku sajūtas. Omulīgo atmosfēru rada lielā egle un apkārt mirgojošās gaismas; ir jūtama pamatīga rosība. Starp piparkūku un štovētu kāpostu smaržu, dažādiem amatu darinājumiem un cilvēku čalām, manu uzmanību piesaista nekad neredzētas pērļu rotas. Tās ir Igaunijā dzīvojošās Lauras Šmidebergas meistardarbs.
 
25.dec 2018
Jauno māmiņu apvienības galveno iniciatori Lieni Vuguli satieku Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā šujot lellei kleitiņu. Pēc dažiem pārmītiem vārdiem māksliniece aicina mani pie sevis iekšā, lai spēju ieraudzīt tirdziņu no iepriekš neredzēta skatpunkta: tirgotāja lomā. Iespraucos pa mazajām namiņa durvīm, apsēžos uz ķeblīša un paveros apkārt - tamborētas eglīšu dekorācijas, dažāda veida lellītes un skaistākās ledenes, ko jebkad esmu redzējusi.
 
21.dec 2018
Ziemassvētku brīnums un dāvanas ir kļuvuši par tik komerciālu terminu, ka negribas pat iedziļināties, kur tad atrodas tā vēsturiskā nesēja – Ziemassvētku vecīša jeb Santaklausa – pirmsākumi. Tiem, kam šis stāsts ir pagaidām svešs, var par atgādinājumu noderēt šis ekskurss Dienviditālijas pilsētas Bari vēsturē. Un ne tikai – savdabīgā kārtā ar Ziemassvētkiem var sasaistīt gan «rūķu mājiņu» pilsētu Alberobello, gan maģisko Bazilikatas reģiona pilsētas Materas stāstu, jo tā ir vieta, kas bijusi apdzīvota jau Kristus dzimšanas laikā un vismaz desmit reižu izmantota, lai mūsdienās filmētu Kristus laika vidi.
 
14.dec 2018
Decembra tumsa prasīties prasās tikt atsvaidzināta ar gaismu. Apmēram 140 kilometru attālumā no Rīgas ir Pakrojas muiža. Lielākā Lietuvā. Muižas parkā līdz 6. janvārim iekārtojusies izstāde Ķīnas lielās gaismas laternas. Tumsā krāsas šķiet uzbāzīgi košas. Pārsaldinātā sajūta izgaist, tiklīdz to atšķaida ar izstādēm, radošajām darbnīcām un citiem nenojaušamiem nostūriem muižas ēku kompleksā.
 
14.dec 2018
Decembris ir klāt, un līdz ar to – Ziemassvētku sajūtas! Tumšie un aukstie ziemas vakari liek meklēt kādu siltu dzērienu, vilnas zeķes un it visur gribas redzēt svētku gaismiņas. Mēs gādājam dāvanas un izbaudām katru brīvo mirkli, ko pavadām kopā ar saviem mīļajiem. Kopīgi piedzīvojumi padara šo svētku laiku vēl īpašāku. Apmeklē Ziemassvētku tirdziņus kopā ar saviem mīļajiem un izbaudi īpašos svētku ēdienus un atmosfēru! Ziemassvētku tirdziņi iededz mūsos svētku, mīlestības un miera sajūtu. Balstoties uz 208 000 ceļotāju balsojumiem, organizācija “Eiropas labākie ceļojumu galamērķi” ir paziņojusi šī gada labāko Ziemassvētku tirdziņu – un tas ir Tallinas!
 
13.dec 2018
Lielākā daļa Eiropas pilsētu Ziemassvētku periodam gatavojas īpaši, cenšoties piesaistīt tūristu uzmanību. Nav noslēpums, ka aktīvākā tūrisma sezona ir vasara, taču arī Ziemassvētki un Jaunais gads ir lieliski piemēri, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļojumā un izbaudītu svētku noskaņu – apmeklējot Ziemassvētku tirdziņus, vērojot pilsētas, kas ietērptas svētku rotās, salūtu, mūziku un baudītu gardus ēdienus. Eiropas lielākās pilsētas tā vien vilina ceļotājus, taču svētku brīvdienas nav tik garas, lai paspētu pabūt visās, tāpēc ceļojumu konsultante Jolanta Lele iesaka piecus galamērķus, kur izbaudīt svētku burvību, kā arī sniedz ieteikumus, kas noderēs, ceļojot svētkos.
 
12.dec 2018
Ziemas dienas ir īsas, un, kad esi brīvdienas rītā ilgāk pagulējis, mostoties aiz loga ieraudzījis saulīti lecam kā apsolījumu skaistai dienai, bet nekāda plāna vēl nav, – brauc uz Bausku! Tas ir tuvu no jebkuras vietas. Jo Bauska ir pašā Latvijas viducī!
 
11.dec 2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par aizsargājamiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem”. Tas precizē dabas pieminekļu robežas un nosaukumus, aktualizē administratīvo iedalījumu, kā arī nosaka piecus jaunus dabas pieminekļus.
 
7.dec 2018
Daudzi ceļotāji, kuri apmeklē Izraēlu, iebrauc arī teritorijās, kuras pēc starptautisko likumu normām neskaitās gluži Izraēla. Vai nu tās ir «okupētās teritorijas» (Jeruzalemes vecpilsēta, tas ir, Austrumjeruzaleme), vai Palestīnas pašpārvaldes teritorijas (visbiežāk Betlēme un Jērika). Bieži vien tūrists pat nepamana, ka vairs neatrodas «īstajā» Izraēlā, jo naudas vienības tās pašas un arī viss pārējais ne ar ko īpaši neatšķiras. Šeit es nerunāju par Gazas sektoru, kas ir stingri no Izraēlas atdalīts sektors, uz kuru Izraēla arī nepretendē. Tiesa, arī šajā gadījumā ir jārunā par Gazas sektoru Izraēlas nospraustajās robežās, nevis kā tas bija noteikts 1947. gada ANO rezolūcijā. Pašreizējais Gazas sektors ir apmēram divas reizes mazāks nekā Palestīnas arābiem atvēlētā teritorija saskaņā ar ANO Palestīnas sadalīšanas plānu starp arābiem un ebrejiem.
 
5.dec 2018
Pasaulē vadošā Kanādas ceļojumu lapa flightnetwork.com Slīteres Nacionālā parka Kolkas raga pludmali iekļāvusi 2018. gada pasaules neskartāko pludmaļu TOP 50. Viena no neparastākajām Latvijas pludmalēm ierindota augstajā 20. vietā.
 
2.dec 2018
Adventes laika tuvošanās iezīmē ne tikai gatavošanos gada skaistākajām brīvdienām, bet tas ir arī laiks, kad daudzviet tiek atklāti Ziemassvētku gada tirgi un citas ziemas sezonas izklaides. Ceļojumu eksperti šogad iesaka apmeklēt Skandināvijas valstis kopā ar ģimeni, lai izbaudītu piedāvātās ziemas sezonas izklaides un iepazītu šo valstu Ziemassvētku tradīcijas.
 
2.dec 2018
Lai arī zelta rudens jau beidzies un baltā ziema vēl nav sākusies, daba piedāvā daudz vairāk par svina pelēkām debesīm un vienmuļu zemes toņu gammu. Ja vien esat gatavi ļaut vaļu piedzīvojumu garam un doties jaunu taku meklējumos, acīgiem vērotājiem atklāsies arī vēla rudens skaistums: Melnalkšņu dumbrāja laipa, Slokas ezera taka un Ragakāpas dabas takas var kļūt par īstu atklājumu visos gadalaikos.
 
30.nov 2018
8. decembrī Sabilē plūdīs vīna upes un pilsēta pārtaps par karstvīna galvaspilsētu. Svētkos neiztikt bez karstvīna piedevām un īpašiem garšas pastiprinātājiem - krustnagliņām, mandarīna daiviņām, piparmētrām  un citiem baudījumiem.
 
30.nov 2018
Viens no labākajiem variantiem atslēgties no ikdienas īsajās brīvdienās ir doties kruīzā ar Tallink prāmi uz Stokholmu. Tieši tik vienkārši. Un iespējams, ka ļoti daudzi to jau ir paveikuši un domā – kāpēc gan vēlreiz uz turieni doties, viss taču ir jau redzēts – ar visu saprotot Stokholmas centru un Muzeju salu. Taču ir vērts labi apsvērt – vai tiešām viss arī visu nozīmē. Gadās arī pa atklājumam, kas sniedz negaidīti pozitīvas emocijas. Piemēram – pirms pieciem gadiem atklātais leģendārās zviedru popgrupas ABBA muzejs.
 
25.nov 2018
Kas gan vēl labāk piederas svētku laikam kā plaukstu sildīšana ar karstvīna krūzi zem mirguļojošu lampiņu virtenēm rosīgā Ziemassvētku tirdziņā?
 
22.nov 2018
Pašmāju indīpopa grupa “Neon Saturdays” savu jauno studijas albumu ar koncertu Rīgā svētīs 23. novembrī, RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 zālē, bet jau tagad ar tajā iekļauto skaņu materiālu var iepazīties “Spotify”, “Apple Music” un citās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.