Tūrisms

20.mai
Pirms kāda laika ciemojoties Austrijā, precīzāk – astotajā lielākajā Austrijas pilsētā – Velsā, man izdevās nonākt vietās, kur pat sapņos necerēju nonākt.
18.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei. Šeit pulsē stāsti, dzīvība un kaut kas mazliet netverams. Tas viss ir jāredz, lai piedzīvotu, sajustu, izgaršotu un novērtētu to, kas ir dažu desmitu kilometru rādiusā.
18.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei. Šeit pulsē stāsti, dzīvība un kaut kas mazliet netverams. Tas viss ir jāredz, lai piedzīvotu, sajustu, izgaršotu un novērtētu to, kas ir dažu desmitu kilometru rādiusā.
14.mai
Valdība otrdien atbalstīja nolīguma parakstīšanu par gaisa satiksmi starp Latviju un Mongoliju.
14.mai
Kauņas pilsētas padomes sēdē otrdien tika apstiprināta iebraukšanas maksas vecpilsētā ieviešana, un tas nozīmē, ka no augusta par iebraukšanu Lietuvas otras lielākās pilsētas vēsturiskajā centrā būs jāmaksā divi eiro.
5.mai
Tagad, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat Latvijā. Tās ir pilis un muižas. Tās ir vietas, kur pagātne ieskatās acīs nākotnei.
1.mai
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) no maija līdz oktobrim organizē piecus pārgājienus Krustkalnu dabas rezervāta slēgtajā teritorijā, aģentūru LETA informēja pārvaldē.
28.apr
Paši ventspilnieki saskata kuģa siluetu Piejūras brīvdabas muzeja jaunuzceltajā ēkā, kas vakar, 27. aprīlī, tika atvērta apmeklētājiem.
26.apr
Mūsdienās, lai piedzīvotu kādu skaistu un izsapņotu galamērķi, pietiek ar dažām dienām. Tas ir stāsts par mani, bet es nebaidos teikt, ka šajās dienās, ko pavadīju Parīzē un tās metro stacijās, paspēju ne tikai pierast pie slavenās pilsētas, bet arī iemīlēties tajā.
25.apr
Kad man kāds jautāja, kas ir mans sapņu ceļojuma galamērķis, es atbildēju – Parīze. Redzēt savām acīm Eifeļa torni. Īpaši naktī, kad tornis mirdz visā krāšņumā.
25.apr
Cīnoties ar masu tūrismu, Venēcijā no ceturtdienas ieviestas dienas biļetes.
25.apr
Latvijā lauku tūrismā šis gads varētu būt labāks nekā pagājušais, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
24.apr
“Šis bijis grūts laiks Baltijas jūras reģionam, bet ir cerības, ka pakāpeniski atkal atgriezīsimies pie augšupejošas tendences, kā tas bija pirms pandēmijas un Krievijas sāktā kara sākuma Ukrainā”, situāciju nozarē komentē Jens Chr. Skrede, Cruise Europe izpilddirektors, vēsta Rīgas brīvostas pārvalde.
24.apr
Savu atvaļinājumu nolēmu pavadīt kopā ar ģimeni Parīzē. Tas tāpēc, ka Parīze bija ne tikai mans un dvīņumāsas Leldes sapnis, bet arī mūsu mammas sapņu galamērķis jau gadiem ilgi.
24.apr
Ruckas muižas vēsture ir sena un gara – pirmo reizi tā vēstures dokumentos minēta 1577. gadā, kā daļa no Cēsu birģermeistara Sebastiana Detmera (citos avotos arī Ditmers un Detmans) īpašumā esošās zemes un tobrīd vēl nenes Ruckas vārdu. Savu nosaukumu tā ieguva tā sauktajos poļu laikos, kad 1584.gadā muiža nonāca poļa Rucka īpašumā un tieši viņa uzvārds, neskatoties uz daudzu īpašnieku maiņu un mēģinājumiem pārsaukt muižu savā vārdā, ir iesakņojies un palicis nemainīgs.
23.apr
Kosmētikas maciņš vienmēr palīdzēs. Tas ir uzticīgs draugs un pavadonis skaistuma jautājumos. Sieviešu kosmētikas maciņš vairs nav tikai aksesuārs, bet gan kaut kas vairāk.
23.apr
Šobrīd braucot uz Lietuvu ar vieglo automašīnu par ceļiem nav jāmaksā, bet tas var mainīties un par atsevišķu ceļu izmantošanu varētu tikt noteikta samaksa, vēsta lrytas.lt.
23.apr
Pavasaris Parīzē. Saka, šajā laikā tur esot īpaši skaisti, jo pats Eifelis ietinies rozā mākonī un āra kafejnīcās smaržo tā, ka garām vienkārši nav iespējams paiet.
20.apr
Šodien, kad ir iespēja ceļot uz tuvām un tālām zemēm, nereti aizmirstam par vietām, kas ir tepat dzimtenē, Latvijā. Tās ir pilis. Tās ir muižas. Un tās ir vietas, kur pagātne ieskatās nākotnei acīs.
8.apr
Russ Kuks ir kļuvis par pirmo cilvēku vēsturē, kurš noskrējis visu Āfrikas garumu. Turklāt, dodoties ceļā, viņš apsolīja negriezt matus un bārdu, kamēr nebūs pabeidzis.
28.mar
Tikai pusstundas brauciena attālumā – aptuveni 30 km no Rīgas centra atrodama viena no Latvijas jaukākajām purva laipu takām. Lai tur nokļūtu, no Rīgas puses jābrauc gandrīz līdz maizes ceptuvei "Lāči" un pie norādes "Cielavas" jāgriežas pa kreisi. Tur pamanīsiet arī vispārīgu norādi "Purva laipa".
22.mar
Ja brīvdienu maršruts ved uz Jēkabpils pusi, vērts iepazīt Laukezera dabas taku.