Tūrisms

1.jun
Līdz 15.jūnijam lielākā daļa Eiropas varētu kļūt "ceļot brīva" - tās ietvaros varētu būt iespējams brīvi pārvietoties, vairs neprasot ievērot 14 dienu pašizolācijas prasību pēc robežu šķērsošanas, šorīt intervijā TV3 pieļāva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
31.mai
Kad 2020. gads jau tuvojas vidum, sašķirot šā gada horoskopus derīgos un nederīgos šķiet vilinoši viegli. Proti, derīgi tikai tie, horoskopi, kuros apsolīta sērga, slimība un karantīnas vārdā nosaukta sēdēšana mājās visās šā vārda nozīmēs.
 
27.mai
Salīdzinājumā ar apjomīgu finansiālo atbalstu un iespēju turpināt darbu, ko savu valstu tūrisma nozares uzņēmumiem nodrošina Lietuva un Igaunija, Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts. Atbalsta trūkums krīzes apstākļos sekmēsies ar lielāko tūrisma kompāniju aiziešanu no Latvijas, atstājot tirgū vien nelielos uzņēmumus, kas iespējams pāries pelēkajā zonā, norāda "Baltic Travel Group" vadītājs Vlads Korjagins.
 
27.mai
Romas Kolizejs, kas ir Itālijas populārākā tūristu atrakcija, 1.jūnijā tiks atkal atvērts apmeklētājiem pēc tam, kad tas gandrīz trīs mēnešus ir bijis slēgts jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.
 
26.mai
Iebraucējiem Spānijā no 1.jūlija vairs nebūs obligāti jāievēro divu nedēļu karantīna, paziņojusi valdība. Šāds lēmums pieņemts valdības sēdē pirmdien.
 
25.mai
Laikam kļūstot siltākam, mūsos atjaunojas arī vēlme ceļot, iepazīt un atklāt ko jaunu. Šobrīd skaidrs, ka neceļosim uz siltām pludmalēm, bet šogad veltīsim laiku savas zemes Latvijas iepazīšanai. Ventspils Tūrisma informācijas centrs apkopojis informāciju par vietām, ko šajā īpašajā laikā, ievērojot piesardzību ir iespēja apmeklēt Ventspils pusē.
 
25.mai
Pagaidām Latvijā nav novērots liels skaits tūristu no Lietuvas un Igaunijas, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.
 
22.mai
Samazinātie ārkārtas situācijas ierobežojumi valstī ļauj atsākt darbu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Lauku tūrisma uzņēmēji ir gatavi droši uzņemt Baltijas valstu viesus, taču līdzatbildīgiem drošības pasākumos jābūt arī iedzīvotājiem, šodien preses konferencē uzsvēra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns. Ieskicējot tūrisma nozares tuvāko nākotni, eksperti atzina - drošības atgādinājumu pavadīta, šīs sezonas pamatā būs Latvijas atklāšana no jauna.
 
22.mai
 Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) šodien apmeklētājiem atvērs astoņas tā apsaimniekotās purva takas-laipas, kurās ir iespējams organizēt apmeklētāju kustību pa apli.
 
21.mai
Līdz ar Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt ārkārtējās situācijas laikā ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, no 22. maija astoņas AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotās purva takas (laipas), kurās ir iespējams organizēt apļveida kustību, atkal būs pieejamas apmeklētājiem.
 
21.mai
Ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) vadītajā Ekonomikas attīstības grupā izskatītie priekšlikumi par divu pakāpju atbalsta mehānismu ēdināšanas un izmitināšanas sektora atbalstam nedos vēlamo rezultātu.
 
20.mai
Lai arī kopš sestdienas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, Lietuvas pierobežā tūristu pieplūdumu vēl nejūt, atzina tūrisma nozares pārstāvji.
 
20.mai
Ceļotgribētāji nepacietībā jau trin kājas – Grieķijā drīzumā sola +40 grādu karstumu, vismaz tā vēsta „travelnews.lv”, bet nokļūt silto zemju pludmalēs pa taisno no Latvijas pagaidām nevar. Taču jau šobrīd var ceļot pa Latviju individuālā kārtā un jau tuvākajās brīvdienās daļa tūrisma kompāniju atsāks arī grupu ceļojumus pa Latvijas skaistākajām vietām. Tomēr jārēķinās, ka arī ceļojumos būs jāievēro pret Covid-19 ieviestie aizsardzības pasākumi.
 
18.mai
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šodien atsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Tallinu un Viļņu, norāda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
18.mai
Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad martā veidoja 17,4%, kas ir līdz šim zemākais rādītājs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati par periodu no 1997.gada janvāra.
 
16.mai
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi no šodienas atkal būs pieejami apmeklētājiem, informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.
 
14.mai
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvalde) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi sākot no šīs nedēļas nogales atkal būs pieejami apmeklētājiem.
 
14.mai
Idejas brīvdienām: ko apskatīt Jelgavā.
 
13.mai
Covid-19 pandēmijas dēļ nākotnē ceļošana kļūs dārgāka, lai gan īstermiņā cenas samazināsies, norāda Tūrisma asociācijas prezidente Inga Kavaca.
 
13.mai
Eiropas Komisija pieļauj (EK), ka Eiropas Savienības (ES) valstis varētu atvērt robežas citām dalībvalstīm tūrisma sezonas laikam, ja tajās Covid-19 epidēmija būs pakļauta kontrolei un būs pietiekami labi sagatavotas veselības aprūpes sistēmas, teikts dokumenta projektā.
 
13.mai
Asociācija “Lauku ceļotājs” bija cerējusi, ka šosezon uz Latviju lielākā skaitā atbrauks japāņu tūristi. Mārketinga kampaņā ieguldīts laiks, nauda, pūles, taču japāņi neatbrauks. Jo ‒ kovids. Tas nozīmē, ka Latvijas dabā ir jādodas pašiem un ar nakšņošanu. Šis ir īstais brīdis, lai iepazītu savu zemi un palīdzētu izdzīvot lauku viesmīlības nozarei. Varbūt valsts subsidētās ceļazīmes šo piedzīvojumu finansiāli atvieglos. “Neatkarīgā Avīze” sarunājas ar asociācijas vadītāju ASNĀTI ZIEMELI.
 
1.mai
Pasaulē ir neskaitāmas skaistas vietas, un daudzas no tām iekļautas populāros ceļvežos, kuri apgalvo, ka ja ne visas, tad daļa no tām noteikti jāredz dzīves laikā. Arī Latvijā ir daudz skaistu vietu, un šoreiz izvēlamies desmit, kuras latvietim savas dzīves laikā būtu vērts apskatīt.