Tūrisms

13.jun
Gulbenes elektrovilcieniņš piedāvā iespēju nepilnu stundu garā izbraucienā pa pilsētu iepazīt tās vēsturiskos centrus.
 
11.jun
Vasara ir laiks, kad ne tikai varam apmeklēt dažādus izklaidējošus pasākumus tepat uz vietas, bet arī doties tuvākos un tālākos braucienos, lai baudītu kultūru, dabas tuvumu vai jautru ballīti. Igaunija ir veiksmīgs galamērķis gan atpūtai ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām, kas meklē piedzīvojumus un jaunus iespaidus.
 
10.jun
Aktīvās atpūtas sezonai uzņemot apgriezienus, Latvijas slavenības kā savu pārvietošanās līdzekli un brīvdienu sabiedroto izvēlas velosipēdu. Lelde un Aivis Ceriņi, Ints Teterovskis, Roberto Meloni, Samanta Tīna, Mārtiņš Sirmais un Andris Kivičs kopā ar velo nomu Sixt atklāj iemīļotākos velo maršrutus un neaizmirstamākos piedzīvojumus uz divriteņa.
 
10.jun
Ir virkne neapstrīdamu un lielisku iemeslu ceļot – dabas pārsteidzošais krāšņums, pilnvērtīgāka atpūta, jauni iedvesmojoši iespaidi un vēl daudzi citi. Pieredze, no kuras varam mācīties un ar kuru varam pilnveidot savu ikdienu pēc atgriešanās, ir neatņemama mūsu dzīves bagātība. Kulinārais baudījums ir viena no tām vērtībām, kuru varam ne tikai iedzīvināt savā ikdienā pēc atgriešanās no atpūtas brauciena, bet varam arī tajā dalīties ar draugiem, radiem un pat nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.
 
10.jun
Arvien biežāk sociālajos tīklos lasāmas atsauksmes par kaimiņvalsts galvaspilsētā atklāto, un teju visi atzīst – Viļņas apmeklējums pārspējis cerēto. Mākslinieku kvartāls, izcili ēdieni, ko atzinīgi novērtē Latvijas kulinārijas blogeri, draudzīga atmosfēra, velotūres un citas izklaides iespējas tur pieejamas vienuviet. Turklāt tas viss izbaudāms tikai dažu stundu brauciena attālumā.
 
9.jun
Latviešiem, aizbraucot uz Londonu, pirmās reizes ar kultūras un izklaides programmu viss ir kārtībā. Skaistu vietu šajā pilsētā netrūkst. Tomēr ko iesākt tad, kad Lielais Bens apskatīts, Haidparka vāveres pabarotas un šopings Oksfordstrītā iemēģināts?
 
9.jun
9. un 10.jūnijā Kuldīgas novadā, Pelču pagastā, peoniju dārzā "Ziedoņi" notiks 5. Peoniju dārza svētki. Dārza svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot peoniju dārzu ar vairākiem simtiem šķirņu un iepazīt peonijas dažādos veidos
 
8.jun
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU. Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.
 
8.jun
Svinot Latvijas apaļo jubileju, jūnija beigās patriotiskā stafetes maratonpeldējumā “100 par 100” dosies 10 peldētāji, kuri aptuveni 36 stundās plāno pārpeldēt Rīgas jūras līci.
 
6.jun
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU. Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.
 
6.jun
2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, par 5,8 % palielinājās Latvijas iedzīvotāju vienas dienas braucienu skaits un to izdevumi - par 11,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vairākdienu braucienu skaits samazinājās par 2,6 % un pavadīto nakšu skaits - par 5,0 %, savukārt izdevumi palielinājās par 21,0 %. Visos braucienos kopā iedzīvotāji pērn iztērējuši 930,9 milj. eiro, par 141,4 milj. jeb 17,9 % vairāk nekā gadu iepriekš.
 
6.jun
Šī gada 19. jūnijā lielākais asteroīds Vesta nonāks opozīcijā, pietuvojoties Zemei līdz 170,6 miljoniem kilometru, maksimumā sasniedzot aptuveni piektā zvaigžņlieluma spožumu (salīdzinājumam: Zeme atrodas vidēji 150 miljonu kilometru attālumā no Saules). Jau tagad tumšās nakts debesīs to iespējams saskatīt pat ar neapbruņotu aci. Nākamā reize, kad Vesta pietuvosies tik tuvu Zemei, būs pēc 2040. gada. Iepriekšējo reizi opozīcijā tā nonāca 2007. gadā, kad tā atradās 171,2 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Iespēja mēģināt ieraudzīt Vestu ar neapbruņotu aci būs šogad no 5. jūnija līdz 16. jūlijam, bet maksimālo spožumu tā sasniegs tieši opozīcijas laikā 19. jūnijā.
 
6.jun
Ikviens no mums brīvdienās vēlas atpūsties un tās pavadīt mierīgā gaisotnē. Taču atslābinoties, ceļotāji Eiropā paliek neuzmanīgi un nereti kļūst par dažādu krāpnieku upuriem. Ceļojumu eksperti piedāvā apskatīt biežāk sastopamos krāpniecības veidus un laikus tos atpazīt, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām ceļojuma laikā.
 
4.jun
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2. un 3. jūnijā vareni un bagātīgi tika nosvinēts jau 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus, kas šogad norisinājās Latvijas valsts simtgades un Eiropas kultūras mantojuma gada zīmē, kopējam tirdzniecības metru skaitam sasniedzot teju 3 kilometrus un apmeklējumam vairāk nekā 36 300.
 
3.jun
Uzzini vairāk par 3 vietām Igaunijā, kas ir īpašas ar savu dabu, arhitektūru un atmosfēru. Aizvadi šeit pastaigas, izbaudi vasaras festivālus vai ūdens priekus, kā, piemēram, smaiļošanu. Neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru, jo Tu noteikti vēlēsies šīs vietas iemūžināt!
 
2.jun
Starptautiskā lidosta "Rīga" vērtē slīdceliņa ieviešanai nepieciešamo investīciju apjomu un termiņu, pastāstīja lidostas pārstāve Laura Karnīte.
 
2.jun
Jau pavisam drīz sāksies FIFA Pasaules kausa izcīņa futbolā, kas norisināsies Krievijā. Viena no pilsētām, kas uzņems sportistus un līdzjutējus, būs Soči. Ja ir vēlme turp doties, tad tagad tas izdarāms ātrāk nekā iepriekš, jo uz saulaino pilsētu Melnās jūras krastā ved airBaltic tiešais reiss. Atpūsties tur ir komfortabli, jo pēc olimpiskajām spēlēm pilsētā atjaunota infrastruktūra, ir modernas viesnīcas, tiek piedāvāti atveseļošanās pasākumi, ziemā – slēpošanas trases kalnu kūrortos.
 
2.jun
Tuvākā gada laikā atpūtas ceļojumā ārpus Latvijas plāno doties 37 % Latvijas iedzīvotāju, liecina jaunākais "Latvia Tours Ceļojumu indekss". To skaitā 12 % aptaujāto jau ir konkrēti atvaļinājuma plāni.
 
1.jun
Igaunija ir brīnišķīgs virziens ģimenes ceļojumam. Tur ir vienkārši nokļūt, taču ir neskaitāmas iespējas aizraujošai atpūtai kopā ar bērniem. Par ceļojumu kopā ar mazo stāsta blogeri un sociālo tīklu entuziasti Viesturs Kančs un Agija Kola – Kanča.
 
31.mai
1. jūnijā plkst. 14.00 Jūrmalā, Turaidas un Lienes ielu krustojumā, "Turaidas kvartālā" notiks divu vides objektu – pulksteņa ar mainīgām gaismām un liela, stilizēta, zvīļojoša dzintara gabala maketa atklāšanas pasākums.
 
26.mai
Muzeju nakti Rīgā neapmeklēju vairākus gadus – nenoliedzu, ka programma ir interesanta, bet tā drūzmēšanās un grūstīšanās, centieni ieraudzīt kaut ko aiz citu cilvēku mugurām… Nē. Ārpus Rīgas par Muzeju nakti ir patīkamas atmiņas. Lielākoties tur šis pasākums ir ģimenisks. Vismaz man ir gadījies Muzeju nakti ārpus galvaspilsētas piedzīvot tādu.
 
23.mai
No rītdienas - 24. un 25. maijā - Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna un vēl neiepazīta skatu punkta. Šajās dienās gandrīz 40 pilīs un muižās apmeklētājiem ieeja būs bez maksas, un daudzviet tiks piedāvāta speciāli izveidota pasākumu programma.