Tūrisms

19.sep
Lielbritānijas nacionālās aviokompānijas "British Airways" piloti trešdien atcēluši 27.septembrī ieplānoto streiku, paziņojusi Lielbritānijas Lidsabiedrību pilotu asociācija (BALPA).
 
17.sep
Par godu Latvijas simtgadei pilsēta kļuvusi par vienu vides objektu bagātāka. Ventspils piejūras kāpu zonā turpmāk ventspilniekus priecēs Latvijas kontūras zīme ar soliņiem un piekļūšanas celiņu līdz platformai, kuru forma un izvietojums attēlo Latvijas simtgadei izstrādāto bezgalības zīmi.
 
16.sep
Tāpat kā miljoniem cilvēku dodas vīnu iepazīt uz Franciju, viens no tūrisma galamērķiem visiem alus cienītājiem noteikti ir Čehija. Šis brūvējums ir ne tikai augsti novērtēts visā pasaulē, bet arī čehu nacionālais dzēriens, ar ko vietējie iedzīvotāji lepojas un kuru viņi pēta un kritizē tikpat rūpīgi kā francūži vīnu. Aizrautīgs ceļotājs un “Mežpils alus” someljē Andris Rasiņš dalās savos iespaidos par Čehijā piedzīvoto un iesaka, ko noteikti ir vērts nobaudīt un apmeklēt.
 
13.sep
Savas valsts vēstures zināšanas ir vajadzīgas, lai justu saikni ar savu zemi un tautu. Lai būtu piederīgs tai. Jaunais tūrisma maršruts Baltu ceļš ļauj ielūkoties tālākā pagātnē un iepazīt seno cilšu kultūrvēsturisko mantojumu. Zemgaļu, kuršu un sēļu «loki» ved gan pa Latvijas, gan Lietuvas teritoriju un aptver aptuveni 110 tūrisma objektus vairāk nekā 2000 kilometru garumā.
 
12.sep
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šovasar maršrutā starp Rīgu un Liepāju pārvadājusi vairāk nekā 4700 pasažieru, kas ir par 56% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informē "airBaltic" pārstāvji.
 
11.sep
Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15. septembrī, notiks Gaujas Nacionālā parka ceļotāju dienas, kur apmeklētāji tiks aicināti piedalīties pārgājienos, ļauties piedzīvojumiem, degustācijām un aktivitātēm dabā.
 
9.sep
Vienkāršotais Krievijas vīzu izsniegšanas režīms pašlaik attiecas uz iebraukšanu Kaļiņingradas apgabalā, bet no 1. oktobra – arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā. Uz Kaļiņingradu ar elektronisku vīzu var ceļot Latvijas pilsoņi (nepilsoņiem vīza nav nepieciešama), un jādomā, ka uz viņiem, tāpat kā pārējiem Baltijas valstu pilsoņiem, attieksies arī vienkāršāka iebraukšana Krievijas ziemeļu galvaspilsētā Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā.
 
7.sep
Spānija jau gadsimtu garumā piesaista ceļotājus ar savām elpu aizraujošajām ainavām, apbrīnojamo arhitektūru, bagāto vēsturi un saistošo kultūru. Lai arī kurā Spānijas vietā jūs atrastos, katrā nostūrī kūsā iedvesma. Tā ir vieta, kurā varat atklāt savu īsto aizraušanos un izdzīvot mirkļus, pēc kuriem vienmēr esat ilgojies.
 
7.sep
Dodoties ceļojumos ārpus mūsu valsts robežām, Latvijas iedzīvotāji automašīnu visbiežāk īrē Itālijā, Spānijā un Portugālē, bet populārākās pilsētas auto īrei ir Milāna, Bari, Barselona, Alikante un Lisabona - to noskaidrojis uzņēmums Discover Car Hire, kas salīdzina auto īres piedāvājumus visā pasaulē. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, pērn Latvijas iedzīvotāji par ceļojumiem Latvijā un ārpus tās robežām kopā iztērēja 897,7 miljonus eiro.
 
6.sep
Pat ja nav nepieciešama papildu injekcija pašapziņai, ir vērts doties nesteidzīgā ceļojumā uz setu zemi Igaunijā, jo, atgriežoties no tās, pašapziņas balsti būs kā no jauna ielieti.
 
5.sep
Gārsenes muiža Lietuvas pierobežā gadsimtu gaitā ir piedzīvojusi dažādas pārvērtības – gan vizuālas, gan saturiskas. Nu tā ir pārtapusi par tūristiem draudzīgu vietu, kur var apskatīt ekspozīciju, kas stāsta par muižas un apkaimes vēsturi, aplūkot mākslas un izzinošās izstādes, izstaigāt pili un dabas takas gar Dienvidsusējas krastiem.
 
4.sep
Austrijas galvaspilsēta Vīne otro gadu pēc kārtas atzīta par dzīvošanai piemērotāko pilsētu pasaulē, konstatēs žurnāla "Economist" ikgadējā pētījumā.
 
30.aug
Laiku pa laikam medijos un sociālajos tīklos parādās virsraksti, kuros dažādās kombinācijās dominē vārdi «apkrāpj tūristus».
 
26.aug
Ceļotāji vēlas paplašināt zināšanas par pasaules ģeogrāfiju, iepazīt vietējo kultūru un ēdienus, gūt jaunas paziņas, praktizēt savas svešvalodu zināšanas, aizmirsties no ikdienas un iedvesmoties jauniem mērķiem dzīvē, ceļojumu grupu gidu vērojumos dalās tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.
 
23.aug
Atbildēt uz jautājumu – vai ir vērts braukt uz Portugāli, ir vieglāk par vieglu. Atbilde ir viennozīmīga – jā. Portugālē ir viss, kas ceļotājam vajadzīgs – saule, jūra (okeāns), smilšainas pludmales, samērā maigs klimats, iespaidīgi dabas skati, vēsturiskas viduslaiku celtnes, savdabīga pilsētu arhitektūra, kafejnīcas, restorāni gan uz ielām un laukumiem, gan fantastiskās vietās okeāna krastā. Arī plašs visdažādākā līmeņa viesnīcu piedāvājums. Un tas viss par ļoti pieņemamām cenām. Ar jaukiem, atsaucīgiem cilvēkiem apkārt. Salīdzinājumā ar, teiksim, Horvātiju Portugāle pārspēj visās līnijās.
 
20.aug
Rīgas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks” nākamā gada laikā iecerēts izveidot skatu torni apvienojumā ar kilometru garu pastaigu taku kokos. 
 
20.aug
Rīgas vēsturiskā mantojuma apskate un izcili restorāni ir galvenie iemesli, kāpēc tūristi izvēlas apmeklēt Latvijas galvaspilsētu, tā liecina pēc “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” pasūtījuma Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 2018. gadā veiktais ārvalstu tūristu patērētajuzvedības pētījums.
 
16.aug
Ap ziemas saulgriežu laiku Somijas ziemeļos esošais Ziemassvētku vecīša ciemats Rovaniemi (Lapzemes reģiona centrs) piesaista milzum daudz tūristu. Taču Lapzeme un Ziemassvētku pasakas burvības baudīšana noteikti nav vienīgais iemesls, kāpēc ir vērts doties uz Somiju. Ir gana daudz pieturas punktu ceļotājiem, kur piestāt, lai iepazītu šo valsti arī vasarā. Mūsu ceļš šovasar veda uz Dienvidsomiju.
 
15.aug
Lielākā tūrisma vērtība digitālajā gadsimtā ir tas, ko digitālā realitāte nespēj sniegt – pieredze, mijiedarbe, saskarsme ar vietu, vidi un cilvēkiem. Tāpēc jebkuras, it īpaši mazas pilsētas tūrisma piedāvājuma veiksmes atslēga slēpjas tās spējā vērtēt sevi ceļotāju acīm un dāvāt patīkamu, vērtīgu piedzīvojumu. Katrai pilsētai piemīt kaut kas īpašs, tomēr šovasar aizvadītās Radošās darbības nedēļas “radi!2019” īstenotās radošo industriju tūrisma misijas Latvijas mazpilsētās liecina, ka nav nemaz tik viegli to identificēt. Kā mazpilsētām atrast savu īpašo identitāti, un kā šajā procesā var palīdzēt dizaina domāšana?
 
13.aug
Ko darīt nedēļas nogalē vai atvaļinājumā? Aizbrauc uz Šauļiem! Būsiet pārsteigti, cik šeit daudz aizraujošu lietu, izklaižu un iespēju patīkami un interesanti pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Ja trūkst ideju, iegriezieties visitsiauliai.lt vai Tūrisma informācijas centrā.
 
9.aug
Tūristiem Grodņa ir pilsēta, kurā viena iespaidiem piesātināta diena ir pietiekami ilgs laiks, ko pavadīt skaistākajā Baltkrievijas pilsētā. Tā Grodņa tiek dēvēta. Vietējie patrioti pārdzīvo, ka Grodņā vēsturisko ēku eiroremonts ir sasteigts un paviršs, tādējādi liekot zaudēt pilsētas patieso seju. Grodņu var skatīt katrs pēc savām interesēm, bet tad jāzina, kurp doties. Ja gribas saprast, kas ir nozīmīgs vietējiem iedzīvotājiem, tad, gribi vai negribi, jāseko tūristiem piedāvātajām norādēm.
 
6.aug
11.augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 visi Vecmīlgrāvja iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz kārtējiem Mīlgrāvja krastmalas svētkiem “Krāsaini sapņi”, kuri, kā ierasts, tiks svinēti Vecmīlgrāvī, Meldru ielas bērnu laukumā.
 

Rīgas namu pārvaldnieks