Tūrisms

9.nov 2020
Pēc Covid-19 krīzes un ārkārtējās situācijas daudzi laukos esošie ēdinātāji varētu vairs neatsākt darbu, pirmdien intervijā Latvijas Radio bažas pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
4.nov 2020
Cilvēku plūsmu restorānos ietekmē katrs paziņojums par Covid-19 vīrusa uzliesmojumu vai kādu jaunu perēkli, jo cilvēki ir atbildīgi un izvērtē nepieciešamību apmeklēt sabiedriskās ēdināšanas vietas, intervijā sacīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs un Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.
 
3.nov 2020
Spāniju šogad pirmajos deviņos mēnešos apmeklēja 16,8 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir par 75% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, otrdien paziņoja valsts statistikas birojs.
 
28.okt 2020
Centienos apturēt Covid-19 izplatību Vācijā tiks slēgti bāri un krogi, kā arī tiks noteikti strikti ierobežojumi cilvēku iespējām pulcēties vienkopus, paredzēts jaunajā valdības plānā, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
27.okt 2020
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ starptautisko tūristu skaits šogad pirmajos astoņos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn nokrities par 700 miljoniem jeb 70%, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
23.okt 2020
Saistībā ar Covid-19 apkarošanai paredzētajā ieceļotāju kontroles informācijas sistēmā iesniegto e-apliecinājumu skaita samazināšanos Civilās aviācijas aģentūra (CAA) uzdevusi lidostai "Rīga" no piektdienas atsākt e-apliecinājumu QR kodu pārbaudes ielidojošajiem pasažieriem, informēja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.
 
23.okt 2020
No šī gada 26. oktobra uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”. “Semarah Hotels” grupā ietilpstošās viesnīcas finanšu apgrozījums 2020. gada septembrī, salīdzinot ar 2019. gada septembri, krities par 83%. Vasaras mēnešos, kad lielākoties Baltijas robežās ceļoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūristi, “Metropoles” noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, septembrī – vien 18%. Tūrisma industrijas katastrofālās situācijas dēļ Latvijā dibinātajā “Semarah Hotels” grupā, kurā ietilpst viesnīcas “Metropole”, “Grand Poet Hotel” un “Lielupe”, ar aptuveni 50% darbinieku tika pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.
 
23.okt 2020
Laikā, kad daļa uzņēmumu Covid-19 krīzē bija spiesti samazināt vai pat uz laiku pārtraukt darbošanos, atsevišķās jomās krīzes dēļ darba apjoms pat pieauga. Gaujas nacionālajā parkā apmeklējumu skaits šogad pat dubultojies.
 
21.okt 2020
Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 19. decembra uzsāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Kitili (Somija).
 
20.okt 2020
Tūrisma operatora "Tez Tour" organizētais pirmais čarterreiss uz Kipru sestdien bijis piepildīts 100% apmēra, tūrisma portālā "travelnews.lv" stāstīja "Tez Tour" ģenerāldirektors Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs.
 
17.okt 2020
2020.gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019.gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
 
17.okt 2020
Covid-19 krīzes laikā, kad ceļošanas iespējas ir ierobežotas, “Mežtaka”, kas vijas garām vairāk nekā 400 ievērības cienīgām vietām, ir lieliska alternatīva dabas, vēstures un kultūras pieminekļu mīļotājiem. Taka ir interesanta ikvienā gadalaikā, turklāt, staigājot pa to, nav jāvelk maskas.
 
13.okt 2020
No svētdienas, 18.oktobra, vēlreiz uz laiku tiks pārtraukta viesnīcas "Tallink Hotel Riga" darbība, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī jaunos ceļošanas ierobežojumus, informēja Igaunijas prāmju operatora "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.
 
13.okt 2020
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" oktobra beigās veiks divus ceļojumu aģentūru organizētus lidojumus virs Kurzemes un Vidzemes, pauda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
11.okt 2020
Tūrisma nozares saglabāšanai ir nepieciešamas subsīdijas, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja tūrisma nozares uzņēmumu pārstāvis, biznesa augstskolas "Turība" asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.
 
9.okt 2020
Labos laika apstākļos brīvdienās Siguldas apkārtnē var būt īpaši intensīva satiksme, tāpēc jāplāno papildu laiku ceļam, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
 
2.okt 2020
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
26.sep 2020
Siguldā šajā nedēļas nogalē, 26.septembrī, norisināsies Zelta rudens sezonas atklāšanas svētki, kurā notiks amatnieku tirgus, aizraujoša programma ģimenēm ar bērniem, "Rudens Street Food" zona, kā arī grupu "Sudden Lights" un "Oranžās brīvdienas" koncerts.
 
21.sep 2020
Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam Čehijā, uz un no šīs valsts no šodienas aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
20.sep 2020
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
18.sep 2020
Gandrīz visi tūrisma biznesā strādājošie Pierīgā jeb 98% ir uzticīgi tam, ko dara, un tikai 2% būtu gatavi patlaban apdomāt iespēju pārdot biznesu, secināts Rīgas plānošanas reģions starptautiskā projekta "Vietējās garšas" ("Local Flavours") laikā veiktā izpētē par mazo un vidējo tūrisma produktu attīstītājiem Pierīgā.
 
18.sep 2020
Barselonas Svētās ģimenes (Sagrada Familia) baznīcas būvniecība netiks pabeigta 2026.gadā kā sākotnēji tika plānots sakarā ar koronavīrusa pandēmijas izraisītajām ekonomiskajām grūtībām.