Tūrisms

6.jūl
No jūlija līdz septembra vidum dažādās vietās Latvijā norisināsies "Mājas kafejnīcu dienas 2022", informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
20.jun
Pašlaik notiek pārrunas, lai nākamajā gadā tiktu atsākta satiksme "Tallink" līnijā Rīga-Stokholma, sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
20.jun
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
13.jun
"Ja atrodaties Turcijā, esiet modri. Rūpējieties par savu un savu tuvinieku drošību, kā arī sazinieties ar tuviniekiem Latvijā un informējiet, ka esat drošībā, " vēsta Latvijas vēstniecības Turcijā ieraksts sociālajā vietnē "Facebook".
 
12.jun
Klāt vasaras mēneši – populārākais atvaļinājumu laiks, kas gan šogad sakrīt ar lieliem izaicinājumiem ekonomikā pēcpandēmijas ietekmē un arī ģeopolitiskās situācijas dēļ. Vai Latvijas iedzīvotāji plāno atvaļinājumā ceļot? Vai pandēmijas laika ierobežotās ceļošanas iespējas liks tiekties atgūt iekavēto, vai arī energoresursu krīze spiedīs savilkt jostas un atlikt citu zemju kultūras baudīšanu uz mierīgāku laiku? To aptaujā Swedbank Finanšu institūts vaicāja Latvijas iedzīvotājiem.
 
11.jun
Šodien, 11. jūnijā, svinīgi tiek atklāts jaunākais Ventspils Ostas promenādes objekts “Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks””, tādējādi pirms dažiem gadiem pagarināto Ostas ielas promenādes iespaidīgo boju kolekciju papildinājis skatu laukums un mākslinieka Kirila Panteļejeva veidotais darbs, kam par pamatu ir jūras dzelmē atrastā kuģu dzenskrūve.
 
5.jun
Volfu dzimta Gulbenes pusē ienāca 17. gadsimtā un bija viena no ievērojamākajām dzimtām visā Vidzemē. Ar to saistīts arī vācu dirižabļu izgudrotājs Ferdinands Ādolfs Heinrihs Augusts fon Cepelīns – kas zina, varbūt bez Volfu dzimtas mūsu Rīgas Centrāltirgus paviljoni izskatītos pavisam citādi. Volfu dzimtai Vidzemē piederēja 36 muižas un 50 mazmuižas ar kopējo zemes platību 2898,9 km2. Tagadējā Gulbenes novadā tādas muižas bija Vecgulbene, Stāmeriena, Kalniena, Litene, Druviena, Lizums.
 
1.jun
Tūrisma nozarei pēc Covid-19 pandēmijas būs nepieciešami trīs atkopšanās gadi, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas viesnīcu operatora SIA "Mogotel" attīstības direktors Ivans Dokicāns.
 
31.mai
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs (Ventspilī, Riņķa ielā 2) ir harmoniska un arī atraktīva vieta, kas īpaši vasarā vilina gan senatnes mīļotājus, gan tos, kas vēlas pavadīt laiku kopā ar ģimeni.
 
30.mai
Lai Dabas aizsardzības pārvaldes aprūpē esošajās Randu pļavās palīdzētu atjaunot vērtīgos zālājus un biotopus, šogad un nākamgad tur ganīsies mobilais ganāmpulks. 11 jauno iemītnieču pienākumi nav grūti - vienkārši jāēd, ziņo portāls "ReTV".
 
29.mai
"SmartLynx Airlines" veiktajā aptaujā katrs trešais Latvijas iedzīvotājs (35%) atzīst, ka baidās lidot ar lidmašīnu.
 
28.mai
Pēc kovidpauzes divu gadu garumā vakar atsākās un šodien turpinās meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas” Tērvetē. Vakar redzētais šodien parādīts fotoreportāžā, bet no daudzām Latvijas vietām cilvēki vēl var paspēt uz šodienas pasākumu izbaudīšanu klātienē.
 
25.mai
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
 
20.mai
Ja esi interesantu apskates objektu meklējumos un vēlies doties izbraucienā uz vietu, kas patiks dažādām paaudzēm, tad kā galamērķi izvēlies piedzīvojumu un iedvesmas vietu “Nākotnes parks” Jelgavas novadā. Ir vērts redzēt vairākus hektārus plašu ziedošu ābeļdārzu, dzelteni rozā lidmašīnu, stilīgas vintidža lietas, īstu gaziku nakšņošanai un senu mopēdu kolekciju!
 
8.mai
Vīne nenoliedzami ir viena no Eiropas pērlēm, kas tūristus aicina ar mākslu, kultūru, mūziku un arhitektūru. Apskatot ceļvežus, top pilnīgi skaidrs, ka visu apskatīt dažās dienās nav iespējams, bet kā izvēlēties apskates vietas, lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu par pilsētu, nepārmaksātu un neviltos?
 
27.apr
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
 
13.apr
Lai atjaunotu mazo zīriņu kādreizējo populāciju Gaujas upes grīvā pie Carnikavas, Dabas aizsardzības pārvalde uz trijiem mēnešiem slēgs šo vietu apmeklētājiem, liecina ieraksts Ādažu novada pašvaldības "Facebook" lapā.
 
8.apr
Es atrados parkā, kad debesis pavērās un sāka aumaļām līt. Ar visu lietussargu pamuku zem koka, taču kājas grima aizvien dziļāk dubļos, zābaki, zeķes un miesa aši vien samirka, bet piles, kas trāpīja sejā vai aizkrita aiz apkakles, tērcītēm vien plūda pār mani.
 
2.apr
Malta ir neliela salu valsts Vidusjūrā, un tās arhipelāgu veido piecas salas, no kurām apdzīvotas ir trīs. Savukārt tūristi visvairāk apmeklē divas lielākās: Maltas un Gozo salu. Maltas teritorija ir aptuveni Rīgas apmēros, tāpēc naivi iedomājos, ka pietiks laika ne tikai lielajai salai, bet arī tās mazās māsas – Gozo – apmeklējumam, taču, nonākot tur, sapratu cik ļoti biju maldījusies.
 
31.mar
 Igaunijas valdība nolēmusi no piektdienas, 1.aprīļa, atvieglot Covid-19 dēļ ieviestos ceļošanas noteikumus, paredzot, ka pasažieriem no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas, kā arī Andoras, Monako, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas, iebraucot Igaunijā, vairs nebūs jāuzrāda Covid-19 sertifikāti vai jādodas pašizolācijā.
 
28.mar
Dabas aizsardzības eksperti aicina nepiebarot lāčus un neapdraudēt sabiedrības drošību, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
 
14.mar
Pašlaik vēl ir pāragri izdarīt secinājumus vai aprēķinus par gaidāmo tūrisma sezonu Eiropā, tostarp vērtēt pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ietekmi uz Latviju, tās ekonomiku kopumā vai uz kādu sektoru, norāda Ekonomikas ministrija (EM).