Tūrisms

5.mar
2018. gadā Latvijas galvaspilsētu apmeklējuši 3,5 miljoni ārvalstu viesu.
 
1.mar
Laosa ir viena no piecām pasaules sociālistiskajām valstīm, kurai ir viena valdošā partija. Pēc pilsoņu kara beigām komunisti gāza Laosas monarhiju, un kopš tā laika valstī ir komunistu vara. Taču sociālisma baisais rēgs tur noteikti nebija manāms, ja nu vienīgi to varēja nojaust Jaungadam par godu izkarinātajos sarkanajos karogos ar sirpi un āmuru.
 
22.feb
Uz Barselonu vasaras vidū var braukt vai nu karstuma mīlētājs, vai impulsīvs cilvēks. Bet viena īsa nedēļas nogale, divarpus sienas, Barselonā ir izturama pat cilvēkam, kuram svelme, tveice un nežēlīgi karsta saule nav tīkamākais pārbaudījums. Par laimi, lēto aviokompāniju mājaslapās bija brīdinājums, ka izlidošana parasti kavējas. Jo īpaši vasarā. Melots nebija. Gan lidojot no Rīgas uz Barselonu, gan atpakaļ, gaisa kuģi kavēja. Mulsinoši bija, ka taksometrā jāpiemaksā par pasažieru skaitu. Jo vairāk cilvēku vienā mašīnā, jo vairāk jāmaksā.
 
18.feb
Blakus Birštonas kūrortam, Nemunas loku reģionālajā parkā tiek būvēts skatu tornis, kas būs augstākais Lietuvā. No skatu torņa platformas pavērsies iespaidīgu skats - Nemunas loki.
 
18.feb
Statistikas dati liecina, ka pērn Latvijā bijis lielākais tūristu skaita pieaugums Eiropā. Apkalpoto viesu skaits Latvijas tūristu mītnēs kopumā pieaudzis par 6,5%, sasniedzot 1,03 miljonus, savukārt viesu pavadīto nakšu skaits audzis lēnāk – par 5,3% (dati par 3. ceturksni). Paraugoties uz ārvalstu viesu skaitu, redzams lielāks pieaugums – viesu skaits pieaudzis par 7,2%, bet pavadītās naktis par 8,3%.
 
15.feb
Viens no Lietuvas kultūrvēsturiskajiem novadiem ir Dzūkija ar neoficiālo galvaspilsētu Alītu. Ja gribas baudīt dabu un kā eremītam izvairīties no cilvēku biežņas, tad Dzūkija jeb Dainava ir piemērotākā atpūtas (arī aktīvās) vieta. Ceļojumu var sašaurināt līdz Dzūkijas nacionālā parka teritorijai. Starp citu, lielākais nacionālais parks Lietuvā! Kāpēc Dzūkija? Daudzi Latvijas iedzīvotāji brauc uz Druskininkiem. Lūk, no šīs iecienītās kūrortpilsētas Dzūkijas nacionālo parku var ar roku aizsniegt.
 
14.feb
Latvijas valstspiederīgajiem ceļojumi, lietišķi braucieni vai citu valstu apmeklēšana ģimenes apstākļu dēļ ir kļuvusi vienkāršāka gan mainītas ieceļošanas kārtības, uzlabotas dokumentu kārtošanas, gan cita veida palīdzības sniegšanas dēļ. Piemēram, Baltkrievijā un Uzbekistānā uz noteiktu laika periodu var ieceļot bez vīzas, Mongolijā vīzu var saņemt lidostā Ulanbatorā, kā arī ir valstis, uz kurām vīzu var noformēt tiešsaistē.
 
12.feb
Svētā Valentīna diena ikdienas steigā un drūzmā ir kā lielisks atgādinājums ikvienam par to, kas patiesi svarīgs. Pašu pagatavotas brokastis, mīļš sveiciens un buča vai atzīšanās mīlestībā, iespējams, Latvijas romantiskākajā pilsētā – Jūrmalā.
 
8.feb
Karēlija nelaiž vaļā. Saprotu tos, kuri tur atgriežas. Nedēļu ilgs Karēlijas apceļojums var iecirst āķi lūpā, jo... Solovku arhipelāgā var pagūt vien iemīt pēdu, Kižos, Sortavalā un tās apkaimes Ruskealas marmora klintīs, Petrozavodskā un Kondopogā – apsildīt degunu, iepriecēt acis, sajust. Ne visur arī vajag uzkavēties ilgāk. Tas gan ir atkarīgs no gadalaika, laikapstākļiem, personīgā noskaņojuma, apmeklējuma mērķa un vietējo cilvēku attieksmes. Par pēdējo uzreiz pateikšu – varbūt viņi ir nedaudz noslēgti un atturīgi, taču man gadījās sastapt labvēlīgus un atsaucīgus cilvēkus Karēlijā.
 
8.feb
No 8. līdz 10.februārim 21.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, baudīt aktīvu atpūtu visai ģimenei un, atbilstoši ledus festivāla tēmai “Kino”, vērot kino Jelgavas muzejos un ekspozīcijās.
 
5.feb
Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība (LVVB) sadarbībā ar divpadsmit vīna darītavām atklājusi vēl Latvijā neredzētu projektu – mājas lapu (www.latvijasvinature.lv), kura kalpos kā pārskatāms ceļvedis ikvienam interesentam, kurš vēlas doties tūrē pa Latvijas vīna darītavām.
 
1.feb
Vienu dienu izzinošai izklaidei Londonā var veltīt Karaliskās Griničas observatorijas apmeklējumam. Jebkuros laika apstākļos, jo ziema Latvijas izpratnē ir ārkārtīgi reta parādība Lielbritānijā. Observatorijas ēkās ir daudz skatāmā un darāmā, vairāku stundu ekskursija ir nodrošināta. Observatoriju iekļauj plašs parks ar dažnedažādiem nostūriem, ar pārdrošām vāverēm un kašķīgiem putniem. Ir kafejnīcas, kur piesēst un baudīt angļu tēju. Par laimi, demokrātiskā atmosfērā, jo īsteno britu smalkajā tējas ceremonijā varētu krist kaunā, nezinot, no kuras puses uz kuru dzērienu apmaisīt un kā pareizi pirkstos paņemt kūciņu.
 
31.jan
Piektdien, 1. februārī, darbu sāks tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2019". Izstādes dalībnieki ceļotgribētājus aicinās apceļot Latviju un atklāt pasauli, iepazīstinot ar jauniem galamērķiem un īpašiem piedāvājumiem.
 
27.jan
Liels skaits planētas iedzīvotāju vēl joprojām netic globālajai sasilšanai. Neskatoties uz to, pasaulē ir simtiem pilsētu, kas dara visu iespējamo, lai kļūtu videi draudzīgākas un pilnībā pārietu uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Uzņēmums “Skycop” iepazīstina ar piecām pilsētām, kas ir uzsākušas pārmaiņu ceļu un kuras būtu vērts apmeklēt ikvienam.
 
25.jan
Esot Toskānā, nepabūt Sjēnā nav labais stils. Problēma vien tā, ka apbrīnot visus Itālijas skaistos skatus viena cilvēka mūžā diezin vai iespējams. Tas vienkārši ir par īsu. Tomēr redzēt Sjēnu vajag. Tas ir tā vērts, un diezgan droši, ka uz turieni gribēsies braukt vēl.
 
25.jan
Vairāk nekā 50 – tik liels dalībnieku skaits no Igaunijas izstādē “Balttour” vēl nebūs pieredzēts! No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā savus jaunākos tūrisma objektus, maršrutus un atpūtas iespējas prezentēs dalībnieki no kaimiņvalsts. Piedāvājam jau tagad ielūkoties, kurp doties un ko apskatīt Igaunijā.
 
24.jan
Viens no pavasara vēstnešiem ir tūrisma izstādes Balttour 2019 tuvošanās, kas šogad no 1. līdz 3. februārim notiks Ķīpsalā.
 
18.jan
Ja sniegs un ar to saistītie slēpošanas prieki nav deficīts arī pie latvju kaprīzajām ziemām, tad augsti kalni gan. Pati demokrātiskākā vieta, kur tikt pie visa iepriekš minētā vienkopus, šķiet, ir Polijas ziemas galvaspilsēta Zakopane.
 
14.jan
Šī ir jau otrā reize, kad Eiropas Komisija 18 gadīgiem jauniešiem piedāvā neformāli mācīties, ar “DiscoverEU” ceļojot pa visu Eiropu, plānojot savus ceļojumus, mācoties no savas pieredzes, gūstot iespējams pirmo patstāvīgas dzīves pieredzi, iepazīstot Eiropas kultūru dažādību un gūstot citas dzīvei noderīgas prasmes, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA).
 
11.jan
Lai gan Ķīnā dzīvojot pietiekami daudz latviešu un dažiem tur esot savs bizness, manā uztverē aizbraukt uz šo valsti tomēr nav nekas ikdienišķs. Gan lielā attāluma, gan valodu barjeras, gan arī politisko atšķirību dēļ, ar kurām mūs nereti biedē masu mediji. Visu šo iemeslu dēļ redzēt gribējās, tomēr ceļojums uz Ķīnu nebija manā prioritāšu sarakstā līdz brīdim, kad negaidot sapratu – būs vien uz turieni jābrauc.
 
4.jan
Tūrismam un ceļojumiem veltītie starptautiskie izdevumi un interneta vietnes vienā balsī atzīst, ka šogad pasaulē netrūks notikumu, kurus būtu interesanti apmeklēt klātienē. Tiem, kuri vēlas redzēt austrumnieciski greznas monarhu kronēšanas ceremonijas, jādodas uz Japānu vai Taizemi; ļaudis, kuri ar nostalģiju atminas Vudstokas festivālu vai Nīla Ārmstronga izkāpšanu uz Mēness, varētu plānot ceļojumu uz ASV; mākslas novirziena Bauhaus piekritēji pulcēsies Vācijā; 500 gadus kopš Leonardo da Vinči nāves pieminēs Itālijā un Francijā, bet ES pilsoņi, kuriem pietrūkst adrenalīna, var riskēt Brexit dienā, 29. martā, doties uz Londonu, lai pārbaudītu, kā tad īsti būs organizēta britu izstāšanās no ES.
 
2.jan
Sākot ar šā gada vasaru, tūristiem, kuri ieradīsies Venēcijā, būs jārēķinās ar papildu nodokli – no 2,5 līdz desmit eiro diennaktī. Venēcijas mērija, kas pēc ilgām cīņām ar valdību izkarojusi tiesības nodokļa noteikšanai, uzsver, ka visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti kanālu pilsētas uzturēšanai un labiekārtošanai, tomēr dažādas nodokļa piemērošanas nianses vēl nav līdz galam skaidras.