Tūrisms

25.nov 2018
Kas gan vēl labāk piederas svētku laikam kā plaukstu sildīšana ar karstvīna krūzi zem mirguļojošu lampiņu virtenēm rosīgā Ziemassvētku tirdziņā?
 
22.nov 2018
Pašmāju indīpopa grupa “Neon Saturdays” savu jauno studijas albumu ar koncertu Rīgā svētīs 23. novembrī, RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 zālē, bet jau tagad ar tajā iekļauto skaņu materiālu var iepazīties “Spotify”, “Apple Music” un citās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.
 
20.nov 2018
Pirmais sniegs un svētku dekorācijas veikalu plauktos norāda uz brīnumaino Ziemassvētku laiku. Prātā rodas arī vairākas domas – kā mēs šogad pārsteigsim mūsu mīļos? Ceļojumu eksperti iesaka apvienot svētku noskaņojumu un apdāvināšanu apciemojot unikālus Ziemassvētku gadatirgus Vācijā.
 
18.nov 2018
Dobeles novada pašvaldība svinīgā ceremonijā šā gada 18. novembrī atklās Latvijas simtgades laukuma prezentācijas stendu.
 
14.nov 2018
Rudens un ziema ir piemērots laiks rāmai atpūtai, jaunas pieredzes gūšanai, ko sniedz Latvijas apceļošana. Daugavpils ir piemērota vieta, kur nesteidzīgi pavadīt nedēļas nogali un brīvo laiku. Tāpēc sniedzam idejas Daugavpils tūrisma objektu izzināšanai.
 
3.nov 2018
Iestājoties aukstākam laikam Līgatnes dabas taku vāveres rudo kažociņu nomainījušas pret ziemas pelēcīgo, malu malās saslēpušas gardumu krājumus un ir gatavas uzņemt ciemiņus – sestdien, 3. novembrī Līgatnes dabas takās notiks 2018. gada dzīvniekam – Eirāzijas vāverei – veltīta dienu, kurā varēs iepazīt šos atraktīvos un interesantos mazos grauzējus.
 
2.nov 2018
Ja latvietim pēkšņi ieradušies viesi ir teju vai nepatīkams pārsteigums un 80% gadījumu tie netiks uzņemti ar tūlītēji klātiem galdiem un ilgstošu «pasēdēšanu», tad gruzīniem ir pilnīgi pretēji: 80% gadījumu negaidītu viesu ierašanās nozīmē tūlītēju galdu klāšanu un vismaz trīs tostus par draudzību. Ja tā nenotiek – laikam kāds mājās ir saslimis vai saimnieka nav mājās ... Gruzīniem viesmīlība nav vienkārši tikums, tas ir likums. Un likumu pārkāpt nedrīkst, to taču visi zina.
 
27.okt 2018
Saistībā ar Briseles lidostas virszemes apkalpošanas uzņēmuma "Aviapartner" darbinieku streiku sestdien atcelti divi Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" reisi starp Briseli un Rīgu, liecina informācija aviokompānijas mājaslapā.
 
26.okt 2018
Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.
 
20.okt 2018
Kamēr Latvija vēl aizvien tiek lutināta ar siltām rudens dienām, ir pēdējais laiks visai ģimenei doties velo piedzīvojumā un noķert zeltainā rudens skaistos skatus. Pats patīkamākais ir izvēlēties maršrutu, taču pirms tā plānošanas ir jāizvērtē braucēju pieredze, jāpārliecinās par velosipēdu tehnisko stāvokli, kā arī jāatsvaidzina zināšanas par drošības noteikumiem uz ceļa.
 
14.okt 2018
Līdz ar krītošu kastaņu paukšķiem izplēn saules dāvātā bezrūpība un piezogas skumjas par aizgājušo vasaru. Nekas tā nepalīdz pārvarēt šādas maiņas kā izraušanās no ikdienas dodoties ceļojumā. Ceļojumam nav nepiemērotu laikapstākļu – izvēlies vēlamo galamērķi un jau pēc pāris stundām baudi zelta rudeni Siguldas senlejā vai krāšņo rudeni Gardas ezera apkārtni Itālijā jeb satiec okeāna viļņus Portugālē.
 
10.okt 2018
Lidsabiedrība "Wizz Air" šodien izziņo jaunu un caurredzamu bagāžas politiku, kuras mērķis ir atvieglot pasažieriem iekāpšanu un kas garantē visiem pasažieriem vienas bezmaksas rokas bagāžas somas ienešanu lidmašīnas salonā visos "Wizz Air" lidojumos, sākot no 2018. gada 1. novembra.
 
6.okt 2018
Nebūs pārspīlēti teikt, ka visa Latīņamerika ir bīstama vieta. Narkotikas, kontrabanda, cilvēku nolaupīšana ir ļoti ienesīgas nodarbes, tādēļ piemirstajos pierobežas rosās gan kriminālas bandas, gan bruņoti cīnītāji par savu taisnību.
 
6.okt 2018
Šodien un rīt daudzviet Latvijā notiks krāšni dabas vērošanas svētki, izbaudot spilgtās rudens krāsas un atzīmējot Starptautisko Putnu vērošanas dienu. Darbas draugus gaida Slīteres Nacionālā parkā un arī Ķemeros.
 
6.okt 2018
Šogad Dobeles ābolu svētki norisināsies Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā. Latvijas sulīgākais festivāls, kā jau katru gadu, pulcēs vienkopus novada un apkārtnes mājražotājus, stādaudzētājus un augļkopjus, lai piedāvātu labāko, kas nācis no dabas.
 
6.okt 2018
Šodien no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – devītais Hercoga Jēkaba gadatirgus.
 
5.okt 2018
Ceturtdien, 4. oktobrī, notika Satiksmes ministrijas un Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas delegāciju konsultācijas, kuru rezultātā tika parakstīts sarunu protokols par sadarbību aviācijas jomā. Protokola parakstīšana ļauj uzsākt tiešos lidojumus starp Latviju un Japānu.
 
5.okt 2018
Vai rudens ir īstais brīdis, kad sākt neierastu tūrisma piedāvājumu? Jā, ja tas ir vēsturisko dārzu tūrisms.
 
5.okt 2018
Tūrismā tāpat kā apavu vai rokassomiņu industrijā ir sava mode un savas sezonas aktualitātes. Ja pirms pieciem, sešiem gadiem tā bija Gruzija, tad pirms diviem, trim – Horvātija, savukārt šobrīd par savdabīgu „modes lietu” varam nodēvēt Izraēlu, kurp vēlas nonākt arvien lielāks pašmāju ceļotāju skaits.
 
4.okt 2018
Lai gan tūrisma nozare ir plaša, tās nesto atdevi ir salīdzinoši viegli novērtēt. Balstoties uz datiem par viesnīcu noslodzi, izsniegto vīzu skaitu un atzīmēm par robežu šķērsošanu, varam droši apgalvot: šis gads tūrisma nozarē ir bijis lielisks ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. Tūristu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis par 15%. Tas nav viena gada panākums, tas ir ilgstoša darba, jaunu virzienu meklējumu, plašas sadarbības un veiksmīgas komunikācijas rezultāts, kurā būtisks faktors ir bagātīgā Latvijas valsts simtgades programma. Taču jau tagad jālemj, kas būs tūrisma izaugsmi veicinoši faktori nākotnē un par ko jāsāk starptautiski runāt jau šodien, lai pozitīvu rezultātu justu arī turpmāk.
 
4.okt 2018
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot iegūto informāciju un pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 26.jūnija noteikumu Nr.380 “Noteikumi par kompleksa un saistīta tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību un kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem” (turpmāk – Noteikumi) 40.punktu, paziņo, ka SIA “Prieks Tūre” (reģ. Nr. 40003366030) (Prieks Tūre) ir likviditātes problēmas un tā nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus.
 
1.okt 2018
Līdztekus AHHAA centra Igaunijas galvaspilsētā Tallinē durvis vērs jauns izklaides centrs, kurā būs panorāmas rats 120 metru augstumā, lielākā batutu arēna Eiropā, 360 grādu 4D kino un klinšu kāpšanas siena 10 metru augstumā.