Tūrisms

21.sep
Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam Čehijā, uz un no šīs valsts no šodienas aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
20.sep
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
18.sep
Gandrīz visi tūrisma biznesā strādājošie Pierīgā jeb 98% ir uzticīgi tam, ko dara, un tikai 2% būtu gatavi patlaban apdomāt iespēju pārdot biznesu, secināts Rīgas plānošanas reģions starptautiskā projekta "Vietējās garšas" ("Local Flavours") laikā veiktā izpētē par mazo un vidējo tūrisma produktu attīstītājiem Pierīgā.
 
18.sep
Barselonas Svētās ģimenes (Sagrada Familia) baznīcas būvniecība netiks pabeigta 2026.gadā kā sākotnēji tika plānots sakarā ar koronavīrusa pandēmijas izraisītajām ekonomiskajām grūtībām.
 
17.sep
Liepājas pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā, kad starp ezeru un jūru, vietā, kur tecēja Līvas upe, izveidojās Līvas ciems. Pirmo reizi rakstos Līvas ciema vārds ierakstīts 1253. gada 4. aprīlī. Šobrīd Liepāja ir moderna pilsēta, kurā godā pagātni un domā par nākotni.
 
17.sep
Valkā, Rūjienā un Salacgrīvā un pat pie IKEA veikala Rīgā mašīnas ar Igaunijas numuriem šobrīd ir redzamas reti. Apsīkusi arī tirdzniecība pierobežas alkohola veikalos. Savukārt Latvijas iedzīvotāji, kuri septembrī bija ieplānojuši apceļot Igauniju, šobrīd maina plānus un vai nu ceļošanu atliek uz vēlāku laiku, vai arī izvēlas citu ceļojuma galamērķi.
 
16.sep
Koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze globālajai tūrisma nozarei šī gada pirmajos sešos mēnešos izmaksājusi 460 miljardus dolāru (386 miljardus eiro) zaudētos ienākumos, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
15.sep
Latvijai nevajadzētu palielināt robežvērtību, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, no 16 uz 25 Covid-19 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šādu nostāju šorīt Latvijas Radio pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
13.sep
Šī gada ierobežojumi ļoti būtiski ietekmēja tūrisma iespējas. Ņemot vērā to, ka dažādās zemēs bija ļoti atšķirīgi epidemioloģiskie ierobežojumi, tūrisma braucienu piedāvājumā parādījās arī pilnīgi jaunas iespējas. Viens no šādiem maršrutiem bija kruīza braucieni no Rīgas uz Ālandu salām.
 
12.sep
Šodien "Abavas vīna darītavas" ābeļdārzā Ārlavciemā pie Tukuma notiks vīna darītavas desmitgades svinības, informē "Abavas vīna darītavas" pārstāve Liene Barkāne.
 
12.sep
Igaunijai šodien nokļūstot to valstu sarakstā, no kuras, ierodoties Latvijā, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija, policija turpinās nodrošināt ieceļotāju kontroli, taču speciālus reidus Igaunijas robežas tuvumā nerīkos.
 
9.sep
Vietu piepildījums lidmašīnās pagājušajā nedēļā sarucis līdz 38%, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja lidostas "Rīga" Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.
 
5.sep
Atgriežoties no ceļojumiem pa Eiropas valstīm, 14 dienu pašizolācija nav jāievēro, iebraucot no Lietuvas, Igaunijas, Somijas vai Kipras. Iebraucot Latvijā no visām pārējām Eiropas valstīm, šī prasība ir obligāta. Slimību profilakses un kontroles centrs Covid-19 bīstamo valstu sarakstu vakar veidoja, atkāpjoties no iepriekšējās prakses. Iespējams, lai nodrošinātu, ka Lietuva un Igaunija šonedēļ nebūtu jāiekļauj dzeltenajā sarakstā.
 
3.sep
No ceturtdienas uz un no Latvijas lidlaukiem atļauti lidojumi uz visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Spāniju, Andoru, Maltu un Luksemburgu, ziņo Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.
 
3.sep
Augot inficēšanās līmenim ar Covid-19 Eiropas valstīs, Latvijai ar savu piedāvājumu tūrismā ir jāmēģina riskēt, jo tas, kas nekad iepriekš nav strādājis, iespējams, šoreiz var nostrādāt, pauž Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
1.sep
Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) aicina nekavējoties pārskatīt atbalsta iespējas nozares uzņēmumiem, kā arī kārtību, kādā tiek noteikti ierobežojumi starptautiskajai ceļošanai, informēja ALTA pārstāvji.
 
30.aug
„Viss būtu zem ūdens? Viss – šīs mājas, kapi un kalni?” – neticīgi pārjautā mana meita Linda, lai gan tas tik sen zināms, kaut arī sirds nespēj noticēt: Slutišķu sādža jau sen dusētu ūdens kapsētā, ja augšpus Daugavpils 1986.gadā PSRS monstrālo celtņu plānotāji būtu sākuši būvēt hidroelektrostaciju. Vairs nebūtu arī gleznaino Daugavas loku, pļavu un kraujo krastu. No Latgales daiļuma taptu atšķelts biezs, asiņains rieks.
 
25.aug
Lietuvas iekļūšana tā dēvētajā Covid-19 "dzeltenajā" vai "sarkanajā" sarakstā ļoti negatīvi ietekmētu Latvijas tūrisma nozari, pauž Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.
 
25.aug
Latvijas īstenoto Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumu dēļ vairāki simti tūristu no Latvijas bija iesprūduši Krētā. “Sākas zoodārzs. Krētas lidosta. Lidmašīnas nav,” tā svētdien notiekošo Hēraklijas lidostā raksturoja rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) priekšsēdētājs Arno Jundze, kurš, tāpat kā citi tūristi, lidostā velti gaidīja reisu uz Rīgu.
 
23.aug
Ko vērts redzēt Armēnijā.
 
22.aug
22. un 23.augustā visos Latvijas novados ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem īpaši sagatavotiem piedāvājumiem ciemos gaida lauku labumi - mājražotāji, amatnieki, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi, informē organizatori.
 
22.aug
Līdzīgi kā vairākās citās valstīs, arī Latvijā tiek veidota elektroniska anketēšanas sistēma ieceļotājiem, kas aizstās pašreizējās papīra anketas. Kad tiks ieviesta jaunā sistēma, elektroniski anketa būs jāizpilda gan ieceļotājiem, gan arī tiem iedzīvotājiem, kas atgriezīsies Latvijā. Pēc digitālās anketas aizpildīšanas katrai personai tiks izveidots un piešķirts personalizēts QR kods. Tas ļaus ātrāk apzināt Covid-19 riska personas, kā arī uzraudzīt pašizolācijā esošās personas.