Tūrisms

6.mar
Šis noteikti nebija plānots ceļojums. Atkal tā sajūta, kad aplūko lidsabiedrības mājaslapu, ieraugi kādu nepieklājīgi lētu piedāvājumu un nopērc biļetes, ne par ko nedomājot.
 
4.mar
Šogad nav sagaidāma ievērojama pasliktināšanās tūrisma nozarē kara Ukrainā dēļ, jo arī iepriekšējos divos gados pandēmijas ietekmē tūristu plūsma no Krievijas un Baltkrievijas nebija liela, vēsta Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
3.mar
Eiropas Savienības (ES) piemēroto sankciju dēļ tūrisma operatoram SIA "TT Baltics", kas ir TUI franšīzes turētāja Baltijā, līdz risinājuma rašanai ir jāatceļ plānotie ceļojumi, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji.
 
26.feb
Tikko noslēgušās ziemas olimpiskās spēles Pekinā, kurām līdzi sekoja liela daļa Latvijas iedzīvotāju, it īpaši tie, kam ir tuvi ziemas sporta veidi. Slēpošana ir vispopulārākais ziemas aktīvās atpūtas veids, tāpēc saprotamas ir daudzu Latvijas iedzīvotāju bažas, ka sniegs kūst un ziemai raksturīgās izklaides ir beigušās. Taču, kamēr kurzemnieki jau domā par redīsu sēšanu, tikmēr Vidzemē, tajā skaitā Madonā, nekas vēl neliecina par pavasara tuvumu – mežos, pļavās, silos un kalnos ir sniega pārpilnība.
 
19.feb
TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā Latvijas iedzīvotājiem jautāja – kā viņi plāno atpūsties brīvdienās, un kā pandēmija un cenu pieaugums ietekmējis viņu plānus?
 
12.feb
Apmācies, sniegots svētdienas rīts nerosina jauniem atklājumiem, taču ne viss ir tā, kā pirmajā brīdī varētu šķist. Aptuveni pusgadu dzīvojot Dubultu Rakstnieku namā, vēl ne reizi nebija sanācis aizbraukt pāris dzelzceļa staciju tālāk, lai iepazītu Pumpurus, Mellužus, Asarus, Vaivarus, līdz… Līdz kādas svētdienas rītā tapa pilnīgi skaidrs, ka beidzot ir īstais brīdis, lai dotos nelielā izbraukumā uz minētajām vietām.
 
12.feb
Krēta ir viens no populārākajiem galamērķiem cilvēkiem, kuri vēlas baudīt dabu, sauli, jūru un vēsturi.
 
6.feb
Nepilna pusgada laikā Covid-19 dēļ par pieciem procentpunktiem augusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm - ja pērnā gada septembrī par ceļošanu uz ārzemēm droši jutās 40% iedzīvotāju, tad patlaban šis rādītājs ir 35%, secināts "Benu aptiekas Stresa termometra" aptaujā, kuru veica kompānija "Gemius".
 
6.feb
2002. gada decembra sākumā Latviju pāršalca ziņa par milzu ugunsgrēku Cesvaines pilī. Domāju, ka tobrīd reti kurš cerēja, ka šis Eiropas mēroga historisma paraugs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla uz glezniecība, reiz atdzims visā savā spožumā. Nepilnus 20 gadus pēc lielās nelaimes, šā gada 12. februārī, Cesvaines pils pilnā apmērā atkal vērs savas durvis apmeklētājiem.
 
5.feb
Grieķija no pirmdienas ceļotājiem ar aktīvu Eiropas Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vairs neprasīs veikt testus pirms iebraukšanas valstī, paziņojis veselības ministrs Tanoss Plevris.
 
27.jan
Itālija no februāra atvieglos Covid-19 ierobežojumus iebraukšanai no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, pieprasot pasažieriem uzrādīt vakcinācijas, nesenas pārslimošanas vai negatīva testa pierādījumu, bet vairs nepakļaujot viņus karantīnai.
 
26.jan
Pagājušās nedēļas stiprais vējš radījis postījumus Slīteres Nacionālajā parkā, kur cietusi Šlīteres dabas takas laipa, tādēļ uz laiku apmeklētājiem tā slēgta, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centra "Slītere" vadītāja Baiba Ralle.
 
25.jan
Jau vairāk nekā gadu no Rīgas nenotiek pasažieru kuģu satiksme, tāpēc daudzi Latvijas ceļotāji uz Stokholmu vai Helsinkiem devās no Tallinas ostas. Tomēr jau visai drīz arī no Rīgas būs iespēja doties kruīza ceļojumā.
 
15.jan
Pagājušā gada novembrī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 66 000 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 31,1% vairāk nekā 2020.gada novembrī, bet par 63,6% mazāk nekā 2019.gada novembrī pirms pandēmijas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
14.jan
Pēdējos divus gadus mūsu dzīvesveidu ietekmējis Covid-19 – dažādie ierobežojumi izmainījuši mūsu ikdienu līdz nepazīšanai: ceļot uz ārzemēm nav ieteicams, tikties plašās ballītēs nedrīkst, tikšanās ar kolēģiem lielākoties notiek interneta vidē, sporta zāles visbiežāk ir slēgtas, un pat uz veikalu ejam ar maskām, pasēm un speciālu sertifikātu. Taču cilvēkam no dabas ir spēja pielāgoties izmaiņām – mēs spējam būt radoši un atrast spēku un prieku vietās, kas iepriekš bija nepamatoti piemirstas un nepietiekami izmantotas – pļavas, meži, ezeri, purvi un jūra ar kovidu neslimo – tā ir vide, kur varam justies droši, atgūt fiziskos un garīgos spēkus arī visgrūtākajos brīžos.
 
9.jan
Pakroja daudziem Latvijas iedzīvotājiem saistās ar krāšņajiem Ķīnas laternu un ziedu festivāliem. Pakrojas muiža ir lielākais muižu komplekss visā Lietuvā, un tā ļauj gūt priekšstatu par to, kas ir visvisvis... Kad ceļošana kovida ierobežojumu dēļ ir drīzāk loterija un laimes spēle, tad aizskriet līdz Lietuvai, lai ziemas tumšumā izbaudītu psihedēlisku gaismas šovu, ir gan ātri, gan salīdzinoši lēti.
 
31.dec 2021
Aizvadītais gads bijis līdzīgi grūts gan ēdināšanas, gan naktsmītņu nozarei, atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
 
19.dec 2021
Ko mēs zinām par Dobeli? Tā ir pilsēta ar slaveno ceriņu dārzu, kas vasaras sākumā ar smaržu un krāsu spēj sasaukt uz Dobeli tūkstošiem ceriņu apjūsmotāju; tā ir pilsēta, kur savu selekcijas darbu uzsācis viens no Latvijas spilgtākajiem selekcionāriem Pēteris Upītis, kura darbs tiek turpināts, un ik vasaras nogali ļaudis pulcējas uz ābolu svētkiem; tā ir pilsēta, kur ir atdzimusi viduslaiku pils, kas savas tradīcijas vēl tikai veido; tā ir pilsēta, kas vienmēr patīkami pārsteidz ar romantiskiem pilsētas izrotāšanas akcentiem.
 
15.dec 2021
Biežo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu maiņas dēļ tūrisma nozarē valda vispārējs apjukums, atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".
 
5.dec 2021
Lielākoties par Baldoni atceramies ziemā, kad uzkrīt pirmais sniegs un sākam domāt par slēpošanu, jo Riekstukalns ir viens no populārākajiem kalnu slēpošanas kompleksiem. Taču Baldone ievērojama arī ar vairākām citām nozīmīgām vietām, kuras vērts apskatīt. Ceļojumu uz Baldoni var apvienot ar slēpošanu vai doties ģimeniskā izbraukumā jebkuros laika apstākļos.
 
4.dec 2021
Ziemassvētku laiks Ventspilī ir sācies! Pilsētā mirdz svētku rotājumu gaismas, koši sapostas eglītes un kursē “Ziemassvētku vilcieniņš”, bet Lielais laukums pārsteidz ar jaunumu – Ziemassvētku klavierēm!
 
1.dec 2021
Divu dienu uzturēšanās Londonā sniedza pāris brīvības ieelpas, atmiņu aizmetņus par dzīvi, kad iztikām bez sejas aizklāšanas, rindām, kodiem un apsargu rūcieniem. Tiesa, no 30. novembra raizēs par Covid-19 omikrona paveida iespējamo straujo izplatību Lielbritānijā tiek ieviestas stingrākas prasības – sabiedriskajā transportā un veikalos ir jānēsā sejas maskas.