Tūrisms

31.mar
Vidzemē gatavojas aktīvām, aizraujošām un līksmām brīvdienām. Organizatori ir parūpējušies, lai pasākumi notiktu droši, ievērojot epidemioloģiskās prasības.
 
28.mar
Mudinot skolēnus ziņot par gājputnu atgriešanos starptautiskajā programmā "Dzīvais pavasaris", Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ievērot ieteikumus, kas pasargās putnus no lieka traucējuma un ļaus tiem ligzdot drošībā. Svarīgi atcerēties, ka jebkuras ligzdas postīšana ir likuma pārkāpums.
 
28.mar
Rīgā, Maskavas forštatē ir divi piecstāvu nami ar baisu vēsturi, no kuriem teju pusgadsimtu nāvē, spaidu darbos un nežēlīgā karaklausībā tika sūtīti tūkstošiem Latvijas un, pēc visa spriežot, arī desmitiem citu Eiropas valstu pilsoņu. Tie ir vairāk nekā gadsimtu veci īres nami Viļānu ielā 14 un 16, kuri nu smalki renovēti un kuros tiek pārdoti ekskluzīvi dzīvokļi, potenciālos iedzīvotājus piesaistot ar mistiskām pagānu zīmēm.
 
26.mar
Ar dziesmu “Laimīgais” un tās videoklipu piektdien, 26. martā, solokarjeru pieteicis latviešu mūziķis Raum, kurš pazīstams arī kā “Double Faced Eels” vokālists Reinis Straume.
 
25.mar
Valdība pieprasa, lai tūrisma operatori ziņotu Valsts policijai par katru klientu, kas nopircis komplekso tūrisma ceļojumu uz trešajām valstīm. Savukārt viesnīcniekiem jāuzmana, vai viņu viesnīcā pašizolācijā atrodošās personas ievēro prasības.
 
24.mar
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" no 2021. gada 1. septembra plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Dubaiju Apvienotajos Arābu Emirātos.
 
24.mar
Grieķija ļaus iebraukt no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un Izraēlas tūristiem, kas būs vakcinējušies pret jauno koronavīrusu, otrdien paziņojis Tūrisma ministrijas preses pārstāvis.
 
23.mar
Lidosta “Rīga” aicina pasažierus pirms plānotajiem lidojumiem laikus iepazīties ar epidemioloģiskajām prasībām, kas ceļotājiem noteikti viņu mērķa valstī. Lidostas pēdējā laika novērojumi liecina, ka īpaši daudz neskaidrību par ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem mēdz rasties pasažieriem, kas dodas uz Apvienoto Karalisti.
 
23.mar
Pasažieri, kuru lidojumi tiek atcelti vai aizkavēti uz Eiropas Savienības (ES) valstu lidostām reisus veicošas aviokompānijas darbinieku streika dēļ, drīkst pieprasīt kompensāciju, otrdien nolēmusi ES Tiesa.
 
23.mar
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" maija sākumā plāno atsākt lidojumus no Rīgas uz Liepāju.
 
22.mar
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pagājušā gada pavasarī strauji pieaudzis to cilvēku skaits, kuri dodas garākās un īsākās pastaigās – vieni izvēlas iešanu pilsētas ielās un parkos, citi meklē populārākos tūrisma apskates objektus, bet citi pieņem nopietnus izaicinājumus – dodas desmitiem un simtiem kilometru garos pārgājienos.
 
21.mar
Pagājušā gada laikā dabas datu sistēmā "Ozols" Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) reģistrējusi teju tūkstoti jaunu dižkoku, ko savās apgaitās atraduši Pārvaldes eksperti un vides inspektori vai pieteikuši iedzīvotāji.
 
21.mar
Islande ir pirmā valsts Eiropā, kurā vakcinētajiem un ar Covid-19 izslimojušiem tūristiem ir lielākas priekšrocības nekā nevakcinētajiem un ar Covid-19 neizslimojušiem. Tiesa, vakcinācijas vai izslimošanas faktam ir jābūt dokumentāli apstiprinātam.
 
20.mar
Kamēr ir drošāk ceļot tepat pa Latviju, brīvo laiku var izmantot, lai apskatītu latviešu filmās redzamās vietas un ēkas. Dažām var piekļūt ļoti tuvu, par citu kinofilmās redzamo māju, muižu vai piļu apmeklējumu jāvienojas ar īpašniekiem. Kinomīļiem piedāvājam »Vakara Ziņu« izvēlēto brīvdienu maršrutu.
 
18.mar
Saldus ir rosīga un moderna pilsēta, taču tā ir spējusi saglabāt savu šarmu arī mūsdienu industrializācijas laikmetā. Saldū un pilsētas apkārtnē ir ne mazums interesantu apskates objektu un to vidū arī pagaidām tūristiem maz zināmu vietu, piemēram, baznīca, zem kuras bijusi pazemes eja uz klosteri, vai kalpu māja, kas ievērojamāka par pašu pili.
 
16.mar
Islande no ceturtdienas ļaus iebraukt valstī visiem ceļotājiem, kam būs pierādījums, ka viņi ir vakcinēti pret Covid-19, pavēstīja Veselības ministrija.
 
15.mar
Valdībai atceļot aizliegumu starptautiskajiem pasažieru gaisa pārvadājumiem caur lidostām uz/no trešajām valstīm, Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novatours” atsāk ceļojumu organizēšanu uz Ēģiptes kūrortiem no Rīgas.
 
14.mar
“Mēs negribam, lai būtu čarterreisi, bet diemžēl tie notiek. Mēs pat esam pieņēmuši lēmumu kas aizliedz nebūtiskus ceļojumus ,” piektdienas valdības sēdē uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs, diskutējot par kārtību, kāda būtu jāievēro Latvijas iedzīvotājiem, atgriežoties no trešajām valstīm. Šādu kārtību bija nepieciešams pieņemt, jo valdība ar 17. martu ir atļāvusi lidojumus uz un no trešajām valstīm.
 
13.mar
Par spīti pandēmijai, vēlme doties atpūtā uz svešām zemēm nav mazinājusies. Ierobežojumu un mājsēdes dēļ tā ir pat pieaugusi. Lielākie Latvijas tūroperatori kopš pagājušās nedēļas piedāvā doties atpūtā uz siltām zemēm no Rīgas, protams, ievērojot visus drošības nosacījumus. Neatkarīgā skaidro, ar ko jārēķinās, dodoties ceļojumā un atgriežoties mājās.
 
11.mar
Talsus ieskauj deviņi pakalni – Talsu pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns, kas rada tikai Talsiem raksturīgo īpatnējo apbūvi un skatu ainas. Pati pilsēta ir viena no interesantākajām Latvijas pilsētām, kuras mazo ieliņu šaurajos līkločos var ieraudzīt senatnes pēdas. Tiesības saukties par pilsētu Talsi ieguva 1917. gadā.
 
10.mar
Dabas skaitītāji, apsekojot Latvijas pļavas, iekšzemes un piekrastes kāpas, saldūdeņus, alas, iežu atsegumus, purvus un mežus, ne vien pētīja biotopus un to stāvokli, bet arī novēroja retas sugas, tādējādi četrās sezonās kopumā atklājot 52 jaunas sugas, informē Dabas aizsardzības pārvalde.
 
8.mar
Koronavīrusa pandēmijas dēļ gandrīz trešdaļa galamērķu pasaulē šobrīd ir pilnībā slēgti starptautiskajiem tūristiem, pirmdien paziņoja ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).