Tūrisms

6.jun
Cerot uz sen apnikušās un visus nogurdinājušās koronavīrusa pandēmijas rimšanos un tūrisma ceļojumu atsākšanos, plānoto galamērķu sarakstam ir vērts pievienot Portugāles ziemeļos esošo Aroku. Maija sākumā netālu no šīs pilsētiņas tūristiem kļuvis pieejams pasaulē garākais gājēju piekartilts – 516 metrus gara konstrukcija, kas ved pāri iespaidīgajam Paivas upes kanjonam.
 
4.jun
Ventspils pašvaldība jau ilgstoši rūpējas par pilsētas ziemeļu - ziemeļaustrumu daļas attīstību. 2018. gadā tika atklāts labiekārtotais veloceliņš no Būšnieku ezera peldvietas līdz laivu bāzei, pie ezera labiekārtota peldvieta, katru gadu norisinās labiekārtojuma uzturēšana, piemēram, pamežu sakopšana, savukārt šogad ezera Austrumu pusē dabas taka papildināta ar septiņām zivju skulptūrām, kā arī pārmaiņas piedzīvo tuvumā esošais Briežu dārzs, sniedzot ventspilniekiem un pilsētas viesiem iespēju pavadīt aktīvu atpūtu brīvā dabā.
 
3.jun
Visbiežāk uzņēmumam, it īpaši jaunajam, kurš savu darbību vēl tikai attīsta, apgrūtinoša ir piemērotu telpu atrašana, jo svarīga ir ne tikai atrašanās vieta atbilstoši uzņēmuma darbības jomai, bet arī ieguldījumi, kas nepieciešami telpu remontam un pielāgošanai. Jau vairākus gadus Ventspils pašvaldība aktīvi strādā, lai uzņēmēji pilsētā justos gaidīti un atbalstīti. Viens no instrumentiem uzņēmēju piesaistei ir biroju pieejamība. Lai nodrošinātu šo iespēju, Ventspils pilsētas dome realizē vecpilsētas ēku atjaunošanas programmu, kuras ietvaros pašvaldība no privātpersonām iegādājas vecpilsētas namus, tos atjauno un piedāvā nomniekiem.
 
2.jun
Tā kā epidemioloģiskā situācija uzlabojas un vakcinācijas kampaņas paātrinās visā Eiropas Savienības (ES), Eiropas Komisija ierosina dalībvalstīm pakāpeniski atvieglot ceļošanas pasākumus, tostarp jo īpaši attiecībā uz ES digitālā "Covid" sertifikāta turētājiem.
 
30.mai
Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs, secināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījumā.
 
28.mai
Pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši apmēram 700 Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" darbinieki, kas veido apmēram 65% no uzņēmuma kopējā darbinieku skaita, informēja uzņēmumā.
 
28.mai
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jau gadu desmitiem veidojis seno zvejnieku laivu kolekciju. Šo darbu uzsācis muzeja pirmais vadītājs Andrejs Šulcs. Topošajā ekspozīcijā būs apskatāma 21 dažādos laika periodos būvēta un pilnībā restaurēta zvejas laiva, kas pakāpeniski tiek novietotas jaunbūvētajā laivu mājā. Līdz ar to Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs kļūs par vietu, kur vienkopus apskatāma lielākā restaurēto laivu kolekcija Baltijā.
 
25.mai
Meklējot Bulgāriju, piemetās vadātājs. Tāds vadātājs, kurš sajauca elektroniskās smadzenes «veizim», uzkarināja gūgli, un mēs turpinājām braukt pēc izjūtas. Vadātājs mūs aizveda līdz ķieģeļu magnāta Ņesterova mājai Kalnciemā, bet to noskaidrojām vēlāk. Sastaptā sieviete ar suni, kuram uz deguna māte daba bija uzzīmējusi rozā piecstaru zvaigzni, sacīja: vietējie šo māju dēvē par kantori. Pirmais ceļojums, iepazīstot Latvijas «ārzemes», bija sācies. Mērķis – apskatīt svešu zemju un vietu vārdos nosauktas vietas Latvijā.
 
24.mai
Tūrisma kompānijām atsākot piedāvāt ceļojumus ārpus Latvijas un aviosabiedrībām atjaunojot regulāros reisus, lidostā “Rīga” pamazām atgriežas dzīvība. Pasažieru skaits aprīlī bija 1,5 reizes lielāks nekā martā un 18 reizes lielāks nekā pērn aprīlī. Kopš gada sākuma avio ceļojumu iegāde pieaugusi par 45%, savukārt salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, aviobiļešu iegāde palielinājusies pat septiņas reizes, liecina AS “Citadele banka” dati par karšu maksājumiem gan internetā, gan maksājumu termināļos.
 
22.mai
Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai jāsāk atvērt robežas vakcinētiem tūristiem, noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
20.mai
Lai gan Mārupes novadu lielākoties uztver kā privātmāju rajonu, tas slēpj interesantas apskates vietas un unikālus objektus. Rīdziniekiem un pašiem mārupiešiem tie atrodas īsa brauciena attālumā. Šeit var atrast vietas, kur veldzēties pēc darba dienas, smelties iedvesmu un izzināt vēsturi. Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā. To šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Mārupes novadā atrodas daļa Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.
 
18.mai
Galapagu salās sabrukusi klints, kas pazīstama kā Darvina arka, ziņo BBC.
 
14.mai
Eiropas valstu saraksts ir pieaudzis līdz piecām valstīm un no nākamās nedēļas pašizolācija nebūs jāievēro pēc iebraukšanas Latvijā no Lielbritānijas, Islandes, Vatikāna, Portugāles un Sanmarīno, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
 
13.mai
Ja ir nepieciešama izziņa par veiktu vakcināciju pret Covid-19, piemēram, ceļošanai, tādu ir iespējams saņemt jau šobrīd, pat neskatoties uz to, ka vēl nav ieviests Digitālais zaļais sertifikāts. Veselības ministrs Daniels Pavļuts gan vairākkārt ir uzsvēris, ka šobrīd ir vēl par agru ceļošanai atpūtas un izklaides nolūkos.
 
13.mai
Pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus "Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", ceturtdien nolēma valdība.
 
9.mai
Pavasaris ir modies un, ņemot vērā, ka joprojām pārsvarā izklaides vietas ir slēgtas, publiski pasākumi nenotiek, arī ceļošanai ārpus valsts ir savi ierobežojumi, piedāvājam iepazīt Latvijas takas un pastaigu vietas, kurās iespējams izkustināt kājas un atpūtināt prātu!
 
8.mai
Sestdien Gaujas pietekā Amatā ūdens līmenis vēl ir pietiekami augsts laivošanai, bet no svētdienas tas būs zemāks par sekmīgai laivošanai nepieciešamo minimumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
8.mai
Laikā, kad koronavīrusa dēļ ceļošana ārpus Latvijas joprojām ir apgrūtināta, ir lieliska iespēja apskatīt Latvijas skaistākās un mazāk zināmās vietas. Tādas ir arī Preiļu novadā.
 
6.mai
Epidemioloģiskajai situācijai Izraēlā uzlabojoties, Eiropas Savienība (ES) atļāvusi tūrisma braucienus uz un no Izraēlas.
 
5.mai
Militārais mantojums mūsdienu sabiedrībā ir maz pazīstams, taču pamazām aktualizējot tā vēsturisko nozīmi un radot jaunus tūrisma objektus, mūsdienu sabiedrība tiek mudināta labāk iepazīt Latvijai nozīmīgos vēsturiskos aspektus. Šā gada 23. aprīlī apmeklētājiem tika atklāts Ventspils militārā mantojuma tūrisma objekts – 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis.
 
4.mai
Šajā pavasarī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētniecības projekta “Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021. gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība” ietvaros atklāti vēl pieci jauni pilskalni – Ļūbasta pilskalns, Sīķeles pilskalns, Veipieša pilskalns Daugavpils novadā, Vulānu pilskalns Riebiņu novadā, Keklišku pilskalns Ilūkstes novadā. 
 
4.mai
Šodien Latvija atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Iepriekšējos gados šajā dienā tika svinēti Baltā galdauta svētki. Šogad, tāpat kā pērn, epidemiloģiskās situācijas dēļ, baltā galdauta svētkus drīkst svinēt vien ģimenes lokā. Taču šodien, ja vien laika apstākļi atļauj, var doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 10 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.