Tūrisms

21.aug
Atklājies līdz šim neievērots fakts – 1936. gada kalendārā 23. augustā ierakstīta vārda diena – Sprīdītis! Savukārt plaši zināms ir fakts, ka Tērvetē – rakstnieces Annas Brigaderes mājās «Sprīdīši» ‒ ir tapis plaši pazīstamais pasaku tēls Sprīdītis, kurš vēlāk iemūžināts arī koka skulptūrā. Vēlāk viņam piebiedrojās Annele, Lutausis, Sīkstulis, Meža ķēniņš un daudzi citi. Tieši šie tēli ir sākums dabas parkam «Tērvete», ko apsaimnieko un attīsta akciju sabiedrība «Latvijas valsts meži» (LVM).
 
21.aug
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien kā ikkatru piektdienu atjaunos valstu sarakstu, uz kurām netiek rekomendēts doties, un tas faktiski nozīmē avioreisu, prāmju un pasažieru autobusu reisu atcelšanu uz šīm valstīm. Tāpat tiks atjaunots saraksts ar valstīm, no kurām atgriežoties, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Sekojot www.ecdc.europa.eu ik dienu atjaunotajiem datiem par 14 dienu kumulatīvo Covid-19 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotāju katrā valstī, iespējams, sarkano valstu sarakstā varētu nonākt arī Grieķija, un tas nozīmē, ka tiks pārtraukti lidojumi arī uz Krētu, lai gan šajās salās Covid-19 gadījumu skaits ir ļoti mazs.
 
20.aug
Daugavpils pilsēta var droši lepoties ar unikālu 19. gs. valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures pieminekli – Daugavpils cietoksni. Tas ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gs. pirmās puses cietoksnis un pēdējais uzbūvētais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, kura platība ir 150 ha. Cietokšņa teritorija atrodas abos Daugavas krastos un no putna lidojuma izskatās pēc saules, zvaigznes, bruņurupuča vai sikspārņa silueta. Pēdējos gados Daugavpils cietoksnis ir kļuvis par vienu no Latgales un arī Latvijas populārākajiem apskates objektiem un ekskursiju galamērķiem.
 
20.aug
Daugavpils ‒ Latvijas otrās lielākās pilsētas ‒ vēstures pirmsākumi meklējami viduslaikos, kad latvju zemes iekaroja vācu krustneši. Atskaņu hronikā minēts, ka Dinaburgas pili 1275. gadā dibināja Livonijas ordeņa maģistrs Ernsts fon Ratcburgs pie tirdzniecības ceļa, kas atradās uz krievu un poļu zemju robežām. Mūsdienās Daugavpils ir mājas vairāk nekā 82 tūkstošiem iedzīvotāju un ar aizraujošiem apskates objektiem interesanta vieta pilsētas viesiem.
 
19.aug
Ja pasauli un Latviju neplosītu Covid-19, Rīgā jau no nākamā gada 1. janvāra tiktu ieviests tūrisma nodoklis. Koronavīrusa dēļ tā ieviešana tika atlikta uz gadu. Starp Rīgas mēra kandidātiem nav vienprātības par šāda nodokļa ieviešanas nepieciešamību – daļa uzskata, ka tas Rīgai nav vajadzīgs, bet daļa ir pārliecināta, ka tam būtu jābūt pat piecas reizes lielākam, nekā plānots.
 
18.aug
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" jūlijā no visām trīs Baltijas valstu galvaspilsētām uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā pārvadājusi 151 529 pasažierus, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā jūnijā, informēja "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
16.aug
Pēc ceļošanas ierobežojumu atcelšanas no kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas jūnijā vērojams straujš tūristu pieplūdums. Viesu skaits no Igaunijas, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūniju, pieaudzis par 5,6 %, bet to pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 17,6 %. Savukārt viesu skaits no Lietuvas, salīdzinot ar pērnā gada jūniju, ir samazinājies tikai par 3,5 %, bet to pavadīto nakšu skaits – par 0,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.
 
15.aug
Kopš vakardienas Latvijas tūristiem pēc ceļojuma uz Grieķiju (tāpat arī pēc ceļojuma uz 23 citām Eiropas valstīm) ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Brīvās ceļošanas logs, kas neprasīja pašizolāciju pēc atgriešanas mājas no Grieķijas, ir aizvēries. Es vēl paguvu apciemot Krētu, pirms ierobežojumi ar Grieķiju tika atjaunoti.
 
8.aug
Grieķiju līdzīgi kā Latviju koronavīruss līdz šim ir saudzējis. Grieķijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits pārsniedzis 5000, bet, pārrēķinot uz 10,5 miljoniem iedzīvotāju, Grieķijā ar Covid-19 saslimušo īpatsvars ir pat mazāks nekā Latvijā.
 
8.aug
Laikā, kad daudzu prātā rosās jautājums, vai ceļot ir droši, naskākie ceļotāji jau atgriežas no atpūtas baudīšanas ārvalstīs, gandarīti daloties ar jauniegūto ceļošanas pieredzi. Viena no pirmajām valstīm, kas vēra savas durvis Latvijas ceļotājiem, un joprojām ir ceļošanai drošu valstu sarakstā, bija Grieķija. Valsts savus viesus sagaida ar īsteni siltu vasaru, tirkīzzilu jūru un sirsnīgu viesmīlību, tomēr tā ir arī sarūpējusi jaunus noteikumus ieceļotājiem.
 
3.aug
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" no 4.septembra sāks jaunus sezonālos lidojumus no Rīgas uz Salonikiem Grieķijā,  informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.
 
3.aug
Covid-19 ienesis korekcijas arī Grieķijas tūrisma industrijā. Krētas kūrorti un tūristu iecienītākās apskates vietas šobrīd ir tukšākas nekā iepriekšējās vasarās. Darbu atsākušas vien tās viesnīcas, kas spēj izpildīt stingrās drošības prasības un kurām dota atļauja darboties. Vienīgais, kas ir palicis nemainīgs, ir Grieķijas klimats un viesmīlība.
 
30.jūl
Reti kurā pilsētā var atrast to vietu, lai droši teiktu – no šejienes tā ir sākusies. Latvijā šāds rets, ja ne vienīgais, gadījums ir Ventspils. Ventspils pils ir senākā un nozīmīgāka celtne pilsētā, pilsētas veidošanās cēlonis un asns, no kura vairāk nekā 700 gadu laikā izaugusi mūsdienu Ventspils.
 
30.jūl
Ko vērts redzēt, baudīt un piedzīvot Ventspilī.
 
30.jūl
Piejūras kempings Ventspilī savus pirmos viesus uzņēma 2001. gada 3. augustā. Tas atrodas Ventspils pilsētas zaļajā zonā, nepilnu 2 km attālumā no pilsētas un aptuveni 500 m no Ventspils Zilā karoga pludmales. Kempinga teritorija robežojas ar Piejūras brīvdabas muzeju un Enkuru parku. Netālu no kempinga atrodas Bērnu pilsētiņa, Pludmales akvaparks, Zilā karoga pludmale un vēl citi tūristu iecienīti objekti.
 
30.jūl
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
 
29.jūl
Gaisa satiksme pasaulē līdz līmenim, kāds tika novērots pirms koronavīrusa pandēmijas, atgriezīsies vien 2024.gadā, liecina jaunākās Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) prognozes.
 
25.jūl
Augstākā Latvijas pilsēta ar vienīgo gaisa trošu nobraucienu – 350m pāri ezeram, kur iespējams traukties 50km/h lielā ātrumā. Tas nav tikai gaisa trošu ceļš, tas ir stāsts par piedzīvojumu, par dienu, kad ikvienam iespēja uzkāpt tornī un laisties lejā – nezināmajā, no 9m augstuma.
 
23.jūl
No dzīves 59 gadu vecumā aizgājis ietekmīgās angļu kulta rokgrupas "Cardiacs" solists Tims Smits, trešdien pavēstīja Smita grupas biedri.
 
20.jūl
Datu valsts inspekcija (DVI) bažījas, ka cīņai pret Covid-19 izplatību ieviestā iebraucēju anketēšana Latvijā varētu būt ieviesta "anketēšanas pēc", nedodot reālu labumu.
 
18.jūl
Valmieras krāšņākā rota Gauja gluži kā mākslinieka ota ar savu tecējumu iekrāso pilsētu. Vietām tās krasti ar straujo upes plūdumu savijas intensīvā krāsu paletē, citviet dabas rāmajā "gleznā" jaušami citi krāsu toņi. Viss vienuviet - starp četriem tiltiem pār Gauju. Valmieras Tūrisma informācijas centrs nomarķējis jaunu pārgājienu taku 12 kilometru garumā, kas ved gar abiem Gaujas krastiem.
 
17.jūl
Tallink Grupp šodien paziņoja, ka saistībā ar lielo pieprasījumu, uzņēmums pagarinās divus pagaidu maršrutus: Rīga - Helsinki - Rīga ar kuģi Silja Serenade līdz 2021.gada janvārim un Turku - Tallina - Turku ar kuģi Baltic Queen līdz 2021.gada marta beigām.