Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardTūrisms

"SmartLynx Airlines" veiktajā aptaujā katrs trešais Latvijas iedzīvotājs (35%) atzīst, ka baidās lidot ar lidmašīnu.
29.mai 2022 Portāls nra.lv
Pēc kovidpauzes divu gadu garumā vakar atsākās un šodien turpinās meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas” Tērvetē. Vakar redzētais šodien parādīts fotoreportāžā, bet no daudzām Latvijas vietām cilvēki vēl var paspēt uz šodienas pasākumu izbaudīšanu klātienē.
28.mai 2022 Arnis Kluinis
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
25.mai 2022 Daiga Stokenberga
Ja esi interesantu apskates objektu meklējumos un vēlies doties izbraucienā uz vietu, kas patiks dažādām paaudzēm, tad kā galamērķi izvēlies piedzīvojumu un iedvesmas vietu “Nākotnes parks” Jelgavas novadā. Ir vērts redzēt vairākus hektārus plašu ziedošu ābeļdārzu, dzelteni rozā lidmašīnu, stilīgas vintidža lietas, īstu gaziku nakšņošanai un senu mopēdu kolekciju!
20.mai 2022 Portāls nra.lv
Vīne nenoliedzami ir viena no Eiropas pērlēm, kas tūristus aicina ar mākslu, kultūru, mūziku un arhitektūru. Apskatot ceļvežus, top pilnīgi skaidrs, ka visu apskatīt dažās dienās nav iespējams, bet kā izvēlēties apskates vietas, lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu par pilsētu, nepārmaksātu un neviltos?
8.mai 2022 Daiga Stokenberga
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
27.apr 2022 Daiga Stokenberga
Lai atjaunotu mazo zīriņu kādreizējo populāciju Gaujas upes grīvā pie Carnikavas, Dabas aizsardzības pārvalde uz trijiem mēnešiem slēgs šo vietu apmeklētājiem, liecina ieraksts Ādažu novada pašvaldības "Facebook" lapā.
13.apr 2022 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Es atrados parkā, kad debesis pavērās un sāka aumaļām līt. Ar visu lietussargu pamuku zem koka, taču kājas grima aizvien dziļāk dubļos, zābaki, zeķes un miesa aši vien samirka, bet piles, kas trāpīja sejā vai aizkrita aiz apkakles, tērcītēm vien plūda pār mani.
8.apr 2022 Ance Šverna
Malta ir neliela salu valsts Vidusjūrā, un tās arhipelāgu veido piecas salas, no kurām apdzīvotas ir trīs. Savukārt tūristi visvairāk apmeklē divas lielākās: Maltas un Gozo salu. Maltas teritorija ir aptuveni Rīgas apmēros, tāpēc naivi iedomājos, ka pietiks laika ne tikai lielajai salai, bet arī tās mazās māsas – Gozo – apmeklējumam, taču, nonākot tur, sapratu cik ļoti biju maldījusies.
2.apr 2022 Linda Veidemane
 Igaunijas valdība nolēmusi no piektdienas, 1.aprīļa, atvieglot Covid-19 dēļ ieviestos ceļošanas noteikumus, paredzot, ka pasažieriem no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas, kā arī Andoras, Monako, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas, iebraucot Igaunijā, vairs nebūs jāuzrāda Covid-19 sertifikāti vai jādodas pašizolācijā.
31.mar 2022 Ziņu aģentūra LETA
Dabas aizsardzības eksperti aicina nepiebarot lāčus un neapdraudēt sabiedrības drošību, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
28.mar 2022 Ziņu aģentūra LETA
Pašlaik vēl ir pāragri izdarīt secinājumus vai aprēķinus par gaidāmo tūrisma sezonu Eiropā, tostarp vērtēt pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ietekmi uz Latviju, tās ekonomiku kopumā vai uz kādu sektoru, norāda Ekonomikas ministrija (EM).
14.mar 2022 Ziņu aģentūra LETA
Šodien, kad neesam vēl attapušies no divus gadus ilgās kovidpandēmijas un klāt jau ir Krievijas izraisītais karš, mums ir nepieciešams restarts – vieta, kur būt salīdzinošā drošībā no kara šausmām. Lansarote ir viena no Kanāriju salām ar augsti attīstītu tūrisma infrastruktūru, kuras izveidošanā lielākie nopelni pienākas pasaulslavenajam arhitektam un māksliniekam Cēzaram Manrikem (Cezar Manrique, 24.04.1919.–25.09.1992.), kurš ikvienu paša veidoto projektu spēja integrēt salas dabiskajā veidolā, saglabājot neskartu savdabīgo salas ainavu.
13.mar 2022 Daiga Stokenberga
Šis noteikti nebija plānots ceļojums. Atkal tā sajūta, kad aplūko lidsabiedrības mājaslapu, ieraugi kādu nepieklājīgi lētu piedāvājumu un nopērc biļetes, ne par ko nedomājot.
6.mar 2022 Linda Veidemane
Šogad nav sagaidāma ievērojama pasliktināšanās tūrisma nozarē kara Ukrainā dēļ, jo arī iepriekšējos divos gados pandēmijas ietekmē tūristu plūsma no Krievijas un Baltkrievijas nebija liela, vēsta Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
4.mar 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) piemēroto sankciju dēļ tūrisma operatoram SIA "TT Baltics", kas ir TUI franšīzes turētāja Baltijā, līdz risinājuma rašanai ir jāatceļ plānotie ceļojumi, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji.
3.mar 2022 Ziņu aģentūra LETA
Tikko noslēgušās ziemas olimpiskās spēles Pekinā, kurām līdzi sekoja liela daļa Latvijas iedzīvotāju, it īpaši tie, kam ir tuvi ziemas sporta veidi. Slēpošana ir vispopulārākais ziemas aktīvās atpūtas veids, tāpēc saprotamas ir daudzu Latvijas iedzīvotāju bažas, ka sniegs kūst un ziemai raksturīgās izklaides ir beigušās. Taču, kamēr kurzemnieki jau domā par redīsu sēšanu, tikmēr Vidzemē, tajā skaitā Madonā, nekas vēl neliecina par pavasara tuvumu – mežos, pļavās, silos un kalnos ir sniega pārpilnība.
26.feb 2022 Daiga Stokenberga
TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā Latvijas iedzīvotājiem jautāja – kā viņi plāno atpūsties brīvdienās, un kā pandēmija un cenu pieaugums ietekmējis viņu plānus?
19.feb 2022 Portāls nra.lv
Apmācies, sniegots svētdienas rīts nerosina jauniem atklājumiem, taču ne viss ir tā, kā pirmajā brīdī varētu šķist. Aptuveni pusgadu dzīvojot Dubultu Rakstnieku namā, vēl ne reizi nebija sanācis aizbraukt pāris dzelzceļa staciju tālāk, lai iepazītu Pumpurus, Mellužus, Asarus, Vaivarus, līdz… Līdz kādas svētdienas rītā tapa pilnīgi skaidrs, ka beidzot ir īstais brīdis, lai dotos nelielā izbraukumā uz minētajām vietām.
12.feb 2022 Lāsma Gaitniece
Krēta ir viens no populārākajiem galamērķiem cilvēkiem, kuri vēlas baudīt dabu, sauli, jūru un vēsturi.
12.feb 2022 Daiga Stokenberga
Nepilna pusgada laikā Covid-19 dēļ par pieciem procentpunktiem augusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm - ja pērnā gada septembrī par ceļošanu uz ārzemēm droši jutās 40% iedzīvotāju, tad patlaban šis rādītājs ir 35%, secināts "Benu aptiekas Stresa termometra" aptaujā, kuru veica kompānija "Gemius".
6.feb 2022 Ziņu aģentūra LETA
2002. gada decembra sākumā Latviju pāršalca ziņa par milzu ugunsgrēku Cesvaines pilī. Domāju, ka tobrīd reti kurš cerēja, ka šis Eiropas mēroga historisma paraugs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla uz glezniecība, reiz atdzims visā savā spožumā. Nepilnus 20 gadus pēc lielās nelaimes, šā gada 12. februārī, Cesvaines pils pilnā apmērā atkal vērs savas durvis apmeklētājiem.
6.feb 2022 Daiga Stokenberga