Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_downwardTūrisms

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien paziņoja, ka aprīkos visu tās Airbus A220-300 floti ar SpaceX interneta pieslēguma sistēmu Starlink.
10.jan Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" stjuarti Beļģijā piektdien sāka trīs dienu streiku, ietekmējot desmitiem reisu un tūkstošiem pasažieru.
30.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Kopumā pērn Latvijā viesojās 478 000 ārvalstu vairākdienu ceļotāju, no kuriem 61,8% bija vecumā no 25 līdz 44 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotā informācija par vairākdienu ārvalstu ceļotājiem 2021.gadā.
26.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Saistībā ar karu Ukrainā šogad ārvalstu tūristu ir ļoti maz, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
12.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele intervijā aģentūrai "Leta" vērtē plānu Rīgā iekasēt tūrisma nodevu.
4.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele saskatījusi kādu jaunu un daudzsološu tendenci Latvijas tūrisma jomā, proti, mājas restorānu izveidi. Viesojoties Pērnavā, man bija iespēja redzēt, kā tas darbojas Igaunijā.
3.dec 2022 Ilze Šteinfelde, Ziņu aģentūra LETA
Ja Covid pandēmijas laikā un arī pirms tās, Latgale bija iecienīts vietējais ceļotāju galamērķis, tad šis Latgales tūrisma nozarei ir bijis sarežģīts un grūts gads, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
3.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Biļete uz Varšavu maksās 25 eiro, brauciens ilgs 9 stundas. Biļete līdz Krakovai - 30 eiro, brauciens ilgs aptuveni 11 ar pusi stundas. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ir atlaides, vēsta portāls Delfi.lt .
28.nov 2022 Portāls nra.lv
Patlaban ceļotāji no Latvijas izrāda interesi par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada laikā, tomēr interese ir piesardzīga, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
24.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Brīvdienās Pērnavā latviešu valodu var dzirdēt bieži – sastopam latviešus viesnīcā, SPA, kafejnīcās un uz ielas. Pērnavā par tūristiem no Latvijas priecājas – pērn visvairāk atpūtnieku šajā Igaunijas pilsētā ieradās tieši no mūsu valsts, apsteidzot līdz tam vienmēr apmeklējuma ziņā līderos esošo Somiju.
22.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Katru reizi, kad esmu Romā, saplānoju braucienus uz tuvākajām apskates vietām un pilsētām. Ja esi atkarīgs no Itālijas sabiedriskā transporta, tad iespēju nav diži daudz. Šoreiz par galveno izbrauciena mērķi kļuva Neapole.
20.nov 2022 Linda Veidemane
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 11 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
18.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Profitis Ilias kalnos Rodā tālu no ziņkārīgo tūristu acīm paslēpusies villa, kas kādreiz tika būvēta Itālijas diktatoram Benito Musolīni. Viņš tajā bija cerējis pavadīt savas vecumdienas. Musolīni cerības nepiepildījās – ne viņš piedzīvoja vecumdienas, ne arī baudīja mierpilnu atpūtu izlolotajā villā ar pasakainu skatu uz Egejas jūru un tālumā vīdošo Simi salu. Braucot pa ceļu, kas Rodā savieno Eleousa ciemu ar Embonas vai Salakos ciemiem, nezinātājam pat prātā nevarētu ienākt, ka kalna virsotnē priežu un baltegļu ielenkumā atrodas kādreiz ārkārtīgi grezni uzbūvētā Musolīni villa. Par tās eksistenci neliecina neviena norāde uz ceļa. Burtiski dažu simtu metru attālumā, visticamāk, tai garām ir braukuši tūkstošiem tūristu, par tās esamību pat nenojaušot.
17.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Patlaban viesnīcu nozarei ir neskaidrības par plānotā tūrisma nodokļa izlietojumu un par iekasēšanas nosacījumiem attiecībā uz apartamentu izīrētājiem, aģentūrai LETA norādīja aptaujātie viesnīcu pārstāvji.
16.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Jautāti, vai pieaugošās dzīves dārdzības ietekmē viņi ir atcēluši vai plāno atcelt kādu atpūtas ceļojumu uz ārzemēm tuvākā gada laikā, 14% Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir atbildējuši, ka ir atcēluši atpūtas ceļojumu, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
29.okt 2022 Portāls nra.lv
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem.
22.okt 2022 Portāls nra.lv
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad astoņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 64,7% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 2,707 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
17.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk. Tomēr gandrīz katrs piektais iedzīvotājs ir gatavs mainīt savus paradumus un samazināt tēriņus, lai turpinātu ceļot kā līdz šim, secināts Latvijas aviokompānijas "SmartLynx Airlines" pasūtītā aptaujā.
15.okt 2022 Portāls nra.lv
Kam apnikusi vispirms automašīnu un pēc tam cilvēku rindošanās un spaidīšanās, kā arī ēdināšanas  u.c. pakalpojumu cenas oktobra pirmo nedēļu nogalēs Siguldā, tie nevilsies, mainot savu tradicionāli vertikālo orientāciju uz ceļojumu pa plakano Zemgali līdz pat Lietuvai.
25.sep 2022 Arnis Kluinis
Katra valsts lepojas ar kādu krāšņu dabas skatu, izcilu restorānu vai neaizmirstamu tūrisma objektu un, protams, cenšas piesaistīt pēc iespējas vairāk ceļotāju, kam šo dārgumu izrādīt. Taču itin visur ir atrodami arī tādi nostūri, pēc kuru apmeklējuma tūristi vēl ilgus gadus skurināsies no vilšanās un nepatikas. Latvijas īpašie maršruti tūristu biedēšanai pirmo reizi apkopoti vienuviet vietnē semacelojumi.com, balstoties neveiksmīgā ceļotāju pieredzē, kas guvusi plašu publisku rezonansi.
23.sep 2022 Portāls nra.lv
Kas jums pirmais nāk prātā, dzirdot vārdu „Pilzene”? Domāju, lielākā daļa noteikti atbildēs – alus! Un tālu no patiesības tas nav. Pilzene ir Čehijas alus darīšanas sirds un dvēsele. Taču Pilzenē ir daudz kas vairāk ko apskatīt, pa ceļam noteikti arī baudot kādu garšīgu alu.
18.sep 2022 Linda Veidemane
  „Vislielākais pārsteigums man bija tas, ka ieraudzīju: Latgale ir tik sakopta un skaista,” teic mūsu ceļabiedrs Uldis, atklādams savas izjūtas pēc brauciena uz Latgali. Viņš šajā Latvijas daļā bija pirmoreiz. Jādomā, ka ne pēdējo: Latgalē ir izcili daudz vietu, ko skatīt un izbaudīt.
10.sep 2022 Elita Veidemane