Tūrisms

30.jūl
Piejūras kempings Ventspilī savus pirmos viesus uzņēma 2001. gada 3. augustā. Tas atrodas Ventspils pilsētas zaļajā zonā, nepilnu 2 km attālumā no pilsētas un aptuveni 500 m no Ventspils Zilā karoga pludmales. Kempinga teritorija robežojas ar Piejūras brīvdabas muzeju un Enkuru parku. Netālu no kempinga atrodas Bērnu pilsētiņa, Pludmales akvaparks, Zilā karoga pludmale un vēl citi tūristu iecienīti objekti.
 
30.jūl
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
 
29.jūl
Gaisa satiksme pasaulē līdz līmenim, kāds tika novērots pirms koronavīrusa pandēmijas, atgriezīsies vien 2024.gadā, liecina jaunākās Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) prognozes.
 
25.jūl
Augstākā Latvijas pilsēta ar vienīgo gaisa trošu nobraucienu – 350m pāri ezeram, kur iespējams traukties 50km/h lielā ātrumā. Tas nav tikai gaisa trošu ceļš, tas ir stāsts par piedzīvojumu, par dienu, kad ikvienam iespēja uzkāpt tornī un laisties lejā – nezināmajā, no 9m augstuma.
 
23.jūl
No dzīves 59 gadu vecumā aizgājis ietekmīgās angļu kulta rokgrupas "Cardiacs" solists Tims Smits, trešdien pavēstīja Smita grupas biedri.
 
20.jūl
Datu valsts inspekcija (DVI) bažījas, ka cīņai pret Covid-19 izplatību ieviestā iebraucēju anketēšana Latvijā varētu būt ieviesta "anketēšanas pēc", nedodot reālu labumu.
 
18.jūl
Valmieras krāšņākā rota Gauja gluži kā mākslinieka ota ar savu tecējumu iekrāso pilsētu. Vietām tās krasti ar straujo upes plūdumu savijas intensīvā krāsu paletē, citviet dabas rāmajā "gleznā" jaušami citi krāsu toņi. Viss vienuviet - starp četriem tiltiem pār Gauju. Valmieras Tūrisma informācijas centrs nomarķējis jaunu pārgājienu taku 12 kilometru garumā, kas ved gar abiem Gaujas krastiem.
 
17.jūl
Tallink Grupp šodien paziņoja, ka saistībā ar lielo pieprasījumu, uzņēmums pagarinās divus pagaidu maršrutus: Rīga - Helsinki - Rīga ar kuģi Silja Serenade līdz 2021.gada janvārim un Turku - Tallina - Turku ar kuģi Baltic Queen līdz 2021.gada marta beigām.
 
16.jūl
Latvijā 46% iedzīvotāju šovasar plāno doties ceļojumā ārpus valsts robežām.
 
16.jūl
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šogad jūnijā no visām trīs Baltijas valstu galvaspilsētām pārvadājusi kopumā 60 409 pasažierus. 2020.gada jūnijā "airBaltic" veica 1091 lidojumu 36 maršrutos.
 
16.jūl
Vārds „Smiltene” cēlies no latgaļu cilts vārda „smiltesele”, kas pirmo reizi vēstures avotos minēta 1427. gadā kā tirgotāju un amatnieku apmetne, taču tās pirmssākumi meklējami jau 13. gadsimtā. Tas liecina par Smilteni kā senas un bagātas vēstures pilsētu.
 
15.jūl
Līdz ar Baltijas valstu robežu atvēršanu kaimiņvalstu iedzīvotāji jūnijā aktīvi apmeklēja Latviju – par 43% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā un 11 reizes, salīdzinot ar šī gada aprīli, pieaudzis pirkumu skaits ar Lietuvā un Igaunijā izdotajām maksājumu kartēm, liecina Citadeles informācija par norēķiniem Latvijas POS terminālos.
 
12.jūl
Vispasaules pandēmija ir ietekmējusi vairāk nekā 50% aptaujāto 11 pasaules valstīs, un viņiem ir nācies atcelt savus vasaras brīvdienu plānus. Arī Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, pielāgojoties situācijai valstī un citur pasaulē.
 
11.jūl
Bābu kakts, Badadīķis, Biezā aste, Sāka lauzs, Bezzobju liekne – tie nav nosaukumi no Harija Potera grāmatām, bet gan apdzīvotas vietas Latvijā ‒ Indrānu, Zvārdes, Dobeles, Mālupes, Zirņu pagastā. Latvijā vārdus dod ne tikai apdzīvotām vietām, ūdenstilpēm un kalniem, bet arī pļavām, grāvjiem, ieplakām, atvariem, avotiem un sēkļiem. Ja kāds Valkas pagastā saka, aiziesim apskatīties Dibenu, tad vietējie saprot, ka domāts ir ezers, nevis kādas dzīvas būtnes ķermeņa daļa.
 
7.jūl
Latvijā tūristu mītnēs šogad maijā apkalpoti 30 tūkstoši viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.
 
5.jūl
Sapnī viss liekas skaistāks un krāsaināks, tajā iespējams izdzīvot ikdienā nesavienojamus notikumus. Tāds ir arī Šekspīra “Sapnis vasaras naktī” – romantisks, juteklisks un maģijas pilns. Pakrojas muižā, kurā arī šovasar, iedvesmojoties no Šekspīra lugas, uzplaucis ziedu festivāls, vasaras sapnis ievijies skulptūrās, kas veidotas no 2 miljoniem ziedu.
 
3.jūl
Lai gan ik gadu Latvijā ierodas aptuveni 600 līdz 900 tūkstoši tūristu no Krievijas, pērn – pat teju miljons, visbiežākie viesi Latvijā ir tūristi no Lietuvas. Taču tieši Krievijas tūristi ir visdāsnākie. Viņi pērn Latvijā viena brauciena laikā iztērēja vidēji 300 eiro, tas ir divas reizes vairāk nekā tūristi no Lietuvas un teju trīs reizes vairāk nekā tūristi no Igaunijas. Neatkarīgās aptaujātie tūrisma industrijas pārstāvji pieļauj, ka izmaiņas Krievijas konstitūcijā, par kurām, pēc provizoriskiem datiem, nobalsoja 78 procenti Krievijas pilsoņu, nekādu ietekmi uz Latvijas tūrisma industriju neatstās un tūristi no Krievijas turpinās braukt uz Latviju.
 
1.jūl
Atvieglojot ierobežojumus, atsāksies ceļošana un pastiprināsies arī starpvalstu cīņa par tūristiem. Vai Latvija uzvarēs šajā cīņā vai vismaz nezaudēs tajā, laiks rādīs. Lietuva plāno ārvalstu tūristiem apmaksāt trešo valstī pavadīto nakti, Itālija – daļai mājsaimniecību piešķirt 500 eiro Itālijas apceļošanai. Savukārt, Latvija pieturas pie pirmskrīzes mārketinga stratēģijas – informatīvām kampaņām un ārvalstu žurnālistu uzņemšanas.
 
29.jun
Pēc Covid-19 dēļ noteikto ceļošanas ierobežojumu atcelšanas Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījusi Uzņēmējdarbības attīstības fonda (EAS) tūrisma attīstības direktore Līna Marija Lepika.
 
28.jun
Mēdz teikt, ka viena no Latgales pērlēm ir trakais Tartaks. Upe, kas spēj pārsteigt pat pieredzējušus laivotājus. Pēc 20 uz ūdeņiem pavadītām stundām varu apliecināt, ka visi šie nostāsti atbilst patiesībai ar uzviju. Taču... man nākas teikt, ka Tartaks ir ne vien ekstrēmākā, bet arī romantistākā Latvijas upe vairāku iemeslu dēļ.
 
28.jun
Liepājas unikalitāte slēpjas koka arhitektūrā un sarkano ķieģeļu celtnēs. Tik plaša un labi saglabājusies koka arhitektūra nav nevienā citā Latvijas pilsētā
 
25.jun
 Sākot ar trešdienu, interesentiem atkal atvērts Parīzes Eifeļa tornis, tomēr vienīgi tiem, kas paši ir gatavi kāpt pa torņa kāpnēm, ir apvilkuši maskas un sasnieguši 11 gadu slieksni.