Tūrisms

15.dec 2021
Biežo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu maiņas dēļ tūrisma nozarē valda vispārējs apjukums, atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".
 
5.dec 2021
Lielākoties par Baldoni atceramies ziemā, kad uzkrīt pirmais sniegs un sākam domāt par slēpošanu, jo Riekstukalns ir viens no populārākajiem kalnu slēpošanas kompleksiem. Taču Baldone ievērojama arī ar vairākām citām nozīmīgām vietām, kuras vērts apskatīt. Ceļojumu uz Baldoni var apvienot ar slēpošanu vai doties ģimeniskā izbraukumā jebkuros laika apstākļos.
 
4.dec 2021
Ziemassvētku laiks Ventspilī ir sācies! Pilsētā mirdz svētku rotājumu gaismas, koši sapostas eglītes un kursē “Ziemassvētku vilcieniņš”, bet Lielais laukums pārsteidz ar jaunumu – Ziemassvētku klavierēm!
 
1.dec 2021
Divu dienu uzturēšanās Londonā sniedza pāris brīvības ieelpas, atmiņu aizmetņus par dzīvi, kad iztikām bez sejas aizklāšanas, rindām, kodiem un apsargu rūcieniem. Tiesa, no 30. novembra raizēs par Covid-19 omikrona paveida iespējamo straujo izplatību Lielbritānijā tiek ieviestas stingrākas prasības – sabiedriskajā transportā un veikalos ir jānēsā sejas maskas.
 
18.nov 2021
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 10 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
 
16.nov 2021
Lai gan šā gada septembrī oficiālā Covid-19 statistika bija daudz biedējošāka nekā pirms gada, Latvijas tūristu mītnēs šā gada septembrī apkalpoti par 35,8% vairāk ārvalstu un vietējo viesu nekā 2020. gada septembrī.
 
12.nov 2021
Dabas aizsardzības pārvalde veic apmeklētāju uzskaiti 35 dabas tūrisma objektos un maršrutos visos Latvijas reģionos.
 
1.nov 2021
Pirmdien, 1.novembrī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nodeva Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas Motormuzeja īpašumā septiņus vēsturiskos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, ar kuriem mediķi devās izsaukumos astoņdesmito gadu beigās, deviņdesmitajos un līdz pat 2012.gadam.
 
29.okt 2021
Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā no četrām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
 
27.okt 2021
"Gan oktobrī, gan novembrī plānotajiem ceļojumiem bija un ir vērojams ļoti labs pieprasījums. Cilvēki labprāt izmanto šo laiku, lai pirms ziemas uzņemtu sauli un vitamīnus," Neatkarīgajai apstiprināja tūroperatora “Novatours” vadītāja Audrone Keinīte.
 
23.okt 2021
Kaucmindes pils Latvijas vēsturē ieņem īpašu vietu. Aizvien no paaudzes paaudzēs tiek nodotas receptes, kuru sākums ir prestižais Kaucmindes Latvijas Mājturības institūts, kurā tikai izskolotas izcilas saimnieces. Šobrīd Kaucmindes pils iet bojā. Nepieciešama steidzama reakcija un darbība! laikrakstam "Bauskas dzīve" raksta Dagnija Jankovska
 
21.okt 2021
Jau no šodienas dzīvojam „lokdaunā", kad daudz kas mums ir liegts – sēdēt kafejnīcās, apmeklēt frizieri un sporta klubu, muzejus. Un ne tikai. Iepriekšējā „lokdauna” laikā vismaz dabas takas bija apvērtas. Bet šoreiz daļa no tām arī slēgtas apmeklētājiem.
 
16.okt 2021
Eiropas vēsturiskās pilsētas un Vidusjūras pludmales piesaista daudzus tūristus, taču labākie galamērķi dažreiz atrodas tālu no ievērojamākajām vietām un tos lielākoties zina vien vietējie iedzīvotāji, raksta ASV televīzijas kanāls “CNN”, piedāvājot iepazīties ar Eiropas 20 skaistākajām vietām, starp kurām tas ir ierindojis arī Jūrkalni, kas atrodas Latvijā.
 
15.okt 2021
Augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 256 600 ārvalstu un vietējo viesi, kas ir par 14,9% mazāk nekā 2020.gada augustā un par 0,5% mazāk nekā šā gada jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
10.okt 2021
Pēc senas pavārgrāmatas receptes Kandavas amatniecības centrā ikvienam pagatavos smaržīgu ozolzīļu kafiju. Šogad raža ir tik laba, ka centram jāsauc palīgspēki zīļu lobīšanā, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.
 
4.okt 2021
Vasarā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) īstenotā projekta “Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.–2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība” ietvaros tika atklāti septiņi jauni pilskalni.
 
3.okt 2021
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju plāno ceļojumu šajā rudenī.
 
3.okt 2021
Lai atvadītos no šā gada neparastās vasaras, kad ceļojumu plānus vēl koriģē pandēmija, augusta otrajā pusē devāmies trīs dienu braucienā uz kaimiņvalsti Igauniju.
 
2.okt 2021
Kamēr saule un ne tik aukstie laikapstākļi mūs lutina, ir laiks doties ārā un izbaudīt ikgadējā zelta rudens sniegto burvību.
 
30.sep 2021
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" ziņo, ka kopš septembra beigām ieviesusi jaunu automātisku Covid-19 ceļošanas dokumentu pārbaudi pasažieriem, kuri ceļo ar tiešajiem lidojumiem uz Rīgu.
 
25.sep 2021
Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, septembrī ir nedaudz pieaugusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm un publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu.
 
19.sep 2021
Iestājoties rudens sezonai, Latvijas iedzīvotāju vēlme ceļot neapsīkst - avio biļešu iegāde un naktsmītņu rezervācija dubultojusies, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, liecina Citadele maksājumu karšu norēķinu dati. Vienlaikus situācija pasaulē arvien ir mainīga, valstīm īstenojot Covid - 19 ierobežošanas pasākumus, tāpēc vairs tikai retais ceļot uzdrošinās bez ceļojuma apdrošināšanas. Kā būt drošam, ka mainīgie starpvalstu ceļošanas noteikumi neizbojā atpūtu, bet pozitīvs Covid-19 tests krietni nepatukšo maciņu, liekot atcelt braucienu vai nespējot atgriezties mājās?