Bizness

14.jun
“Maxima Latvija” atklājusi pirmo “Maxima” veikalu Baložos, Baložu ielā 5. Attīstot veikalu tīklu Pierīgā, tā izveidē investēti vairāk nekā 2,2 miljonu eiro un radītas 25 jaunas darba vietas. Rūpējoties par pircēju ērtībām ir labiekārtota apkārtējā veikala teritorija un saglabātas veikala apkārtnē esošās dabas vērtībās – ozols un aizsargājamās skudras.
13.jun
Veikalu tīkls “Mego” ir sācis videi draudzīgāku maisiņu iepirkumu procedūru un līdz gada beigām plāno pilnībā pāriet uz 100 % pārstrādājamu iepakojumu savai kulinārijas produkcijai, informēja uzņēmumā.
11.jun
Pārtikas cenas gada laikā gandrīz nav mainījušās (+0,8%), jau trešo mēnesi pēc kārtas pārtikas gada inflācija ir zem 1%. Taču ir lielas atšķirības dažādās pārtikas groza daļās, kas ilustrē pamatproduktu un luksusa patēriņa atšķirīgo stāstu, skaidro "Luminor Bank" ekonomists Pēteris Strautiņš.
10.jun
"Skandāli ietekmē banku nozari. Atšķirībā no citām nozarēm, finanšu, banku sektors ir daudz vairāk pakļauts reputācijas satricinājumiem. Banku kā mušu ar avīzi var nosist," intervijā raidījumā "Nra.lv sarunas" saka “Industra Bank” padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs.
7.jun
Rīgas ielu uzturēšanas konkursā konkurence ir maza, liecina iepirkuma finanšu piedāvājumu kopsavilkums.
4.jun
Lai uzsvērtu olu, kā daudzveidīgu un veselīgu pārtikas produktu, viens no vadošajiem Ziemeļeiropas un Baltijā lielākais olu un olu produktu ražotājs AS "Balticovo" saviem klientiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā sāk piedāvāt olu makaronus. Tas ir jaunums Balticovo olu produktu sortimentā, kas no 4. jūnija sākotnēji būs pieejams “Maxima” veikalu plauktos, bet vēlāk arī citos Latvijas veikalos.
3.jun
Ir publicēts Rietumu Bankas un Grupas finanšu pārskats par 2024. gada janvāri-martu.
31.mai
Ķīnas tiešsaistes iepirkšanās platformai "Temu" nāksies ievērot stingrākus drošības noteikumus, jo Eiropas Komisija (EK) kompāniju iekļāvusi to digitālo uzņēmumu sarakstā, kam tiek piemērotas Eiropas Savienības (ES) Digitālo pakalpojumu akta (DSA) prasības.
31.mai
AS "Latvenergo" koncerna apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 599,316 miljons eiro, kas ir par 17,9% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 59,1% un sasniedza 172,449 miljonus eiro, liecina "Latvenergo" sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".
31.mai
Zinātnieki no Pitsburgas universitātes ir atklājuši lielu daudzumu litija, kas atrodas slānekļa gāzes ieguves laukos Pensilvānijā, sakot, ka tas galu galā varētu nodrošināt vairāk nekā trešdaļu no Amerikas vajadzībām pēc minerāla.
30.mai
Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) organizētajā ikgadējā konkursā "Latvijas labākais tirgotājs" ceturtdien apbalvoti Latvijā 37 labākie tirgotāji.
30.mai
ASV ekonomikas apmēra kāpums šogad pirmajā ceturksnī bijis mazāks par iepriekš lēsto, liecina Savienoto Valstu Tirdzniecības ministrijas ceturtdien publiskotie pārskatītie dati.
30.mai
Līdz 9. jūnijam sabiedrība aicināta balsot par saviem iecienītākajiem produktiem aptaujā “Gada augu produkts 2023” un iepazīties ar aizvadītā gada vegāniskās pārtikas jaunumiem Latvijā, stāsta "Augi & Draugi" programmas vadītāja Lilita Kenta.
29.mai
Bezdarbs pasaulē šogad nedaudz samazināsies, nevis palielināsies, kā tika prognozēts iepriekš, trešdien paziņoja ANO Starptautiskā Darba organizācija (ILO).
29.mai
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no kopumā 25 biedriem, kuri minēti Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotajā sarakstā starp uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju, pārtrauks sadarbību ar desmit uzņēmumiem, saka LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
29.mai
Vācijas autobūves koncerns "Volkswagen" otrdien paziņoja par plāniem Eiropas tirgū piedāvāt līdz šim lētāko pilnībā elektrisku automobili, ņemot vērā aizvien sīvāku Āzijas uzņēmumu konkurenci.
27.mai
Lidmašīnu ražotājs „Boeing” 2024. gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, saņēmis sešas reizes lielāku sūdzību skaitu no darbiniekiem, kas bažījas par uzņēmuma produktu kvalitāti un drošību, teikts „Boeing” ikgadējā ziņojumā.
24.mai
AS "Latvenergo" iegādājusies 100% "Utilitas Wind" projektu "Telšiai", un tas ļaus uzsākt vēja enerģijas ražošanu ar jaudu 124 megavatu (MW) jau 2026.gada pirmajā ceturksnī. Līdz projekta pabeigšanai būvniecības darbus vadīs Utilitas Wind. Projekta ietvaros plānots uzstādīt 20 Vestas 6.2MW vēja turbīnas, nodrošinot vairāk nekā 125 000 mājsaimniecību ikgadējo elektroenerģijas patēriņu. Projekta īstenošana ir nozīmīga konkurences pozīcijas stiprināšanai Lietuvas tirgū, kā arī elektroenerģijas cenu pazeminošs faktors klientiem Baltijā. Latvenergo šis darījums ir būtisks izrāviens koncerna stratēģijas izpildē.
23.mai
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien ASV saldumu un dzērienu ražošanas uzņēmumam "Mondelez" piemēroja 337,5 miljonu eiro naudassodu par produktu tirdzniecības ierobežošanu Eiropas Savienībā (ES).
20.mai
Kosovas policija paziņoja, ka pirmdien slēgusi sešas Serbijas bankas filiāles serbu apdzīvotajos valsts ziemeļos, šo soli sperot gandrīz četrus mēnešus pēc tam, kad Priština aizliedza veikt darījumus Serbijas dināros.
20.mai
Latvijas šūpuļtīklu ražotājs SIA "Modern Nomad" sācis sadarbību ar zīmolu "Dior", informē uzņēmuma pārstāvji.
19.mai
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas VAS "Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis.