Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_downwardBizness

Valdība otrdien atbalstīja apropriācijas palielināšanu Finanšu ministrijas (FM) budžeta programmā "Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana" par 48 435 800 eiro, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu veikt hipotekārā kredīta ņēmēju aizsardzības nodevas maksājumus pirmajā pusgadā.
3.apr Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Neskatoties uz Rietumvalstu sankcijām, kokmateriāli no Baltkrievijas caur Poliju joprojām nonāk Lietuvā un citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina Baltkrievijas Pētniecības centra sadarbībā ar Polijas laikrakstu "Gazeta Wyborcza" veiktā analīze.
2.apr Ziņu aģentūra LETA
Zelta cena otrdien sasniegusi jaunu rekordu saistībā ar aizvien lielāku pārliecību par procentlikmju samazināšanu šogad.
2.apr Ziņu aģentūra LETA
Par kuģiem, kravām un naudu Rīgas ostā, par ostas kotēšanu biržā, par to, kāda ostā būs dzīve, ja nebūs vairs ne Krievijas, ne Baltkrievijas preču – “Neatkarīgās” saruna ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu.
2.apr Māris Krautmanis
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas "Tele2" Latvijā valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Viņš stāsta par biznesa vidi Latvijā.
2.apr Portāls nra.lv
Pagājuši 20 gadi kopš Lieldienām, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, bet par piecīti latos tobrīd varēja nopirkt tieši to pašu, par ko vakar nācās samaksāt 17,14 eiro.
1.apr Arnis Kluinis
Tehnoloģiju uzņēmumi "Microsoft” un "OpenAI” plāno būvēt bezprecedenta superdatoru, kas izmantotu miljoniem specializētu serveru mikroshēmu un varētu izmaksāt līdz pat 100 miljardiem ASV dolāru, ziņo izdevums "Business Insider”.
31.mar Portāls nra.lv
Eiropas Savienība (ES) slēgusi savu gaisa telpu Turcijas aviokompānijai "Southwind Airlines", jo Somijas aviācijas iestādes secinājušas, ka šo lidsabiedrību kontrolē Krievijas uzņēmums, ziņo Turcijas izdevums "Turizm Guncel".
31.mar Ziņu aģentūra LETA
Mazumtirdzniecības tīkls "Maxima Latvija" pagājušajā gadā veikalu rekonstrukcijā un to pielāgošanā jaunajam formātam ieguldījis 11,5 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
25.mar Ziņu aģentūra LETA
Tuvojas Lieldienas, un ir sācies olu iegādes drudzis. Kas notiek olu tirgū Latvijā un citviet Eiropas Savienībā; kā tas tiek kropļots ar Ukrainas olām; cik brīvi veikalos ir pieejamas tieši Latvijā ražotās olas; vai marķējumiem var ticēt; kur paliek apjomīgā Ukrainas olu ražotāju virspeļņa un kādas olas izvēlēties Lieldienu galdam, baltās vai brūnās – “Neatkarīgās” saruna ar Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas (LAPNA) valdes priekšsēdētāju Jāni Gaigalu.
25.mar Māris Krautmanis
Kompānija Apple zaudējusi 24% no iPhone pārdošanas apjoma 2024. gada pirmajās sešās nedēļās. Iemesls ir palielināta vietējo konkurentu, īpaši Huawei, konkurence, ziņo Reuters.
24.mar Portāls nra.lv
Kā liecina jauns vides zinātnieku un Eiropas Centrālās bankas pētījums, līdz ar klimata pārmaiņām paaugstināsies ne tikai planētas temperatūra, bet arī pārtikas cenas un kopējā inflācija.
23.mar Portāls nra.lv
Pēdējā laikā ir notikušas izmaiņas Baltijā vadošā medikamentu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma Tamro Baltics vadībā. B2C kanāla un komercdirektors Kristers Tamms (Krister Tamm) iecelts par Tamro Baltics izpilddirektora vietnieku, kā arī valdei pievienojušies trīs jauni dalībnieki – Aleksejs Boroduļins, Uldis Priekulis un Inese Žēpere.
21.mar Portāls nra.lv
Mazākas cenas un bezdarbs, lielākas algas un vispārēja ekonomikas izaugsme, tik optimistikas prognozes izsaka bankas “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš.
20.mar Portāls nra.lv
Eiropas mērogā jāstrādā pie militārās industrijas attīstības, lai spētu atbalstīt gan Ukrainu, gan arī savas vajadzības, šodien sarunā ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu akcentēja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).
19.mar Ziņu aģentūra LETA
Somijas Transporta darbinieku arodbiedrības rīkotā streika dēļ Somijas nacionālā aviokompānija "Finnair" daļu no tālsatiksmes lidmašīnām uzpilda citās lidostās, tostarp Rīgas lidostā, vēsta sabiedrisko mediju portāls "Lsm.lv".
17.mar Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība (ES) laikā no 2024. līdz 2027.gadam sniegs Ēģiptei 7,4 miljardus eiro lielu finansiālo atbalstu, svētdien informējusi Eiropas Komisija (EK).
17.mar Ziņu aģentūra LETA
Japānas autobūves uzņēmumi "Nissan" un "Honda" piektdien paziņoja par vienošanos izvērtēt statēģiskās partnerības iespējas elektrisko automobiļu izstrādē un citās jomās.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Attīstot veikalu tīklu Pierīgā, “Maxima Latvija” uzsākusi veikala būvniecību Baložos, Baložu ielā 5. Veikala būvniecības procesā īpaši tiek domāts par apkārtējās vides saudzēšanu un ilgtspēju, rūpīgi pielāgojot būvniecību apkārtējās dabas prasībām un rūpējoties par veikala apkārtnē esošajām unikālajām dabas vērtībām - ozolu un aizsargājamām skudrām. “Maxima Latvija” plānotās investīcijas veikala izveidē pārsniedz 2,2 miljonus eiro. Plānots, ka “Maxima” veikals Baložos pircējus sagaidīs jau jūnijā, radot 25 jaunas darba vietas.
15.mar Portāls nra.lv
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā par kukuļošanu saistībā ar zemju privatizāciju pie lidostas "Rīga" līdzās bijušajam Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītājam Jānim Vaivodam otrā persona, kam ir tiesības uz aizstāvību, ir uzņēmējs, kādreizējais Rīgas mēra Nila Ušakova (S) palīgs Pāvels Tomiļins, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums "Kas notiek Latvijā?".
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Janvārī pamanītais rūpniecības produkcijas apjoma samazinājums par 5% pret pagājušā gada janvāri izskaidrojams ar būvniecības samazināšanos tajos Eiropas apvidos, kurus Latvija apgādā ar koksni un cementu.
12.mar Arnis Kluinis
Saskaņā ar tirgus pētījumu firmas „Gartner” datiem elektrisko transportlīdzekļu ražošana līdz 2027. gadam būs vidēji lētāka nekā ar degvielu darbināmu automašīnu ražošana.
8.mar Portāls nra.lv