Dārza dzīve

29.aug 2023
Aprēķināts, ka uz Zemes kopumā ir dzīvojušas apmēram 4 miljardi dzīvnieku sugu. 99% no tām bija izmirušas jau pirms cilvēka parādīšanās uz Zemes, un lielāko daļu no tiem mēs vairs nekad nevarēsim atklāt.
12.aug 2023
Latvijā pēc statistikas vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Instagramā ir neskaitāmi kaķu dzīves ainiņu konti. Viņi ir īstas mājas dvēseles, protams, ar pamatīgu ego un asiem nadziņiem. Taisnības labad gan jāsaka, ka kaķis nav ne egoists, ne ļauns. Mēs, divkājainie, tos personificējam ar sevi vai citiem cilvēkiem, radot tam cilvēcīgus vaibstus. Dzīvnieks dzīvo pēc saviem dabas likumiem, ko veterinārijā sauc par uzvedības protokolu.
26.jūl 2023
Japānā ir īsta augļu kulta tradīcija. Lai gan tos var iegādāties jebkurā lielveikalā, šeit tie tiek augstu vērtēti. Ja dzimšanas dienā jums uzdāvina meloni, arbūzu vai paciņu ar desmit baltajām zemenēm, tā ir visaugstākās cieņas zīme.
19.jūl 2023
Šī ideja noderes ikvienam, kurš vēlas vasaras laikā mieloties ar svaigiem, pašu audzētiem garšaugiem, bet nevēlas veidot tiem īpaši paredzētu dobi.
12.jūl 2023
Kāda augsta kalna pakājē Jūtas štatā ASV dzīvo vislielākais dzīvais organisms pasaulē. Tas par mājvietu ir izvēlējies Fišleikas Nacionālo Parku, kā arī tas pats kalpo par dzīvesvietu daudzām kukaiņu, putnu un zīdītāju sugām.
25.mai 2023
Siltais un saulainais laiks vedina brīvdienās doties tālākos un tuvākos ceļojumos. Esam apkopojuši dažus ieteikumus tiem, kuri dodas atvaļinājumā, bet uztraucas par mājās atstāto augu labsajūtu.
24.mai 2023
Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien atbalstīja 318 423 eiro piešķiršanu no Rīgas vides aizsardzības fonda 15 dažādu vides projektu realizācijai, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
18.mai 2023
Agrākos laikos dzīvžogi tika izmantoti īpašumu robežu iezīmēšanai, kā arī veidojot dārza vizuālo tēlu. Mūsdienās dzīvžogiem ir ne tikai dekoratīva nozīme, bet tie pilda arī daudz praktiskas funkcijas – pasargā no vēja un putekļiem, samazina troksni, aizsedz no ziņkārīgiem skatieniem, norobežo dažādas dārza zonas, kalpo kā aizsargjoslas un barjeras savvaļas dzīvniekiem u.c.
20.apr 2023
Kas ir pirmie signāli, ka konkrētais augs ir jāpārstāda? Katra auga augšana ir ļoti individuāla, tas ir galvenais priekšnoteikums, kas jāpatur prātā, runājot par jebkāda veida augu kopšanu. Signāli par to, ka augs ir jāpārstāda ir vairāki.
3.apr 2023
Sākumā gribu iepazīstināt ar rožu iedalījumu un dažām pamatlietām, kas jāievēro. Pavasaros Rīgas centrāltirgū, tirgojot rožu stādus, liela daļa pircēju vēlas iegādāties krūmu rozes. Izjautājot pircēju, kādu krūmu rozi viņš vēlas, parasti saprotu, ka daudzi pircēji ar jēdzienu krūmu roze saprot ko aršķirīgu.
27.mar 2023
Mēs vienmēr ļoti gaidām pavasari, brīdi, kad pēc pelēcīgās un aukstās ziemas, daba ar jaunu spēku sāks zaļot. Pavasaris ir sezona, kurā visvairāk ilgojamies pēc ziediem.
20.mar 2023
Siltumnīcas izvēle var būt gana grūts uzdevums, jo vispirms ir jātiek skaidrībā ar plašo ražotāju un piegādātāju klāstu, jāsalīdzina dažādi modeļi, konstrukcijas, izmēri un cenas.
16.mar 2023
Celiņi jeb takas mājas pagalmā ir viens no ainavas elementiem - tie nodrošina gan ērtu pārvietošanos, savienojot dažādus pagalma objektus, gan arī veic dekoratīvu funkciju.
15.mar 2023
Ja dārzā rudens parasti sākas jau augustā, tad pavasaris dārzā sākas jau janvārī. Liekas dīvaini - kāpēc janvārī? Ārā vēl ir sniegs un aukstums, tikko sagaidīts Jaunais gads - kāds vēl pavasaris? Taču uzreiz pēc Jaunā gada svinībām, mēs jau varam iesēt dažas sēkliņas, tāpēc dārza darbi, lai arī vēl tikai telpās, jau pamazām var sākties.
9.mar 2023
Katrai gada sezonai telpaugu kopšanā raksturīgi savi noteikumi. Ziema ir gada tumšākais laiks. Tas ir laiks, kad liela daļa augu šķiet kā “iesaldēti”, bet patiesībā vairumam augu ziemas tumšais periods kļūst par miera periodu, līdzīgi kā lāčiem ziemas miegs.
20.feb 2023
Katra dārza īpašnieka sapnis ir izveidot savu dārzu par skaistu oāzi. Un lai tas atbilst viņa prasībām un vēlmēm. Ar ko tad sākt plānot dārzu?
14.feb 2023
Lai gan februāris ir ziemas mēnesis, no dārzkopības viedokļa februāris ir tas mēnesis, kad pēc ziemas miera palēnām ir jāsāk rosīties dārzā. Ko februārī var darīt dārzā? No 15. februāra līdz 15. martam ir visspilgtākā saule. Šī saule ir visbīstamākā augiem, kuriem ir tendence apdegt. Pie tādiem augiem pieder daudzi skuju koki, piemēram, Kanādas eglītes, bukši, mūžzaļie rododendri, ja tie ir iestādīti saulē, protams, arī pacipreses un īves, kā arī apdegšanas riskam ir pakļautas dažas kadiķu šķirnes. Vajadzētu piesegt arī nesen stādītas tūjas.