Juka filamentosa - meklē savas jaunās mājas

© Foto: Dārzs zem Saules

Juka, kas tiek saukta arī par šķiedru juku. Grezna baltu ziedu piramīda, kas pievakarē un naktīs patīkami smaržo. Iespaidīgi augi veido garu, šķēpveidīgu, ziemzaļu lapu rozeti 70 cm augstumā.

Ziednesis ar sniegbaltiem nokareniem ziediem ir līdz 2 metriem augsts. Latvijā audzē vienkārši dārza juku vai dārza jukas šķirni “Golden sword” (šķirnei lapas ir zaļas ar dzeltenām maliņām).

Foto: Dārzs zem Saules

Šogad ziemā daudzos dārzos jukas gāja bojā (kā arī citi augi - rozes, lavandas utt.), kas necieš ūdens sastāvēšanos pie saknēm, kas pēc sasaluma un atkušņiem šogad bija.

Foto: Dārzs zem Saules

Tad nu šoreiz nepaļaujamies uz veiksmi dārzā, bet stādam juku izteikti drenējošā vidē: stādbedrē liekam pie dzīvas, veselīgas augsnes vai nu rupju granti, vai keramzītu, kas patīk vislabāk, vai perlitu, vai vermikulītu.

Foto: Dārzs zem Saules

Ja šos materiālus neliksi apakšā stādbedrē un pašā augsnē pie saknēm, ne katru gadu sanāks skaists jukas pavasaris, bet, ja ievērosi šo pamatnoteikumu, viss būs brīnišķīgi.

Foto: Dārzs zem Saules

“Dārzā zem Saules” skaisti, tulīt ziedoši pēdējie 6 stādi par 30 euro gabalā.

Dzīvesstils

Ideāli piemērots tiem, kas rūpējas par savu veselību un svaru. Salāti ar dārzeņiem un tortiljas čipšiem – vienkārša recepte, kuras gatavošana aizņem tikai 20 minūtes.

Svarīgākais