Antra Batraka / Autori

Vakar, 14:13
Vai zināji, ka daudzas priežu šķirnes, ko dēvējam par dzeltenajām, vasarā ir pieticīgi zaļas, esot par brīnišķīgu fonu košajiem ziediem, bet laikā, kad sākt trūkt saules, pirmajās salnās sāk mainīt toni uz dažāda toņa dzelteno atkarībā no šķirnes un līdz pat vēlam pavasarim priecē ar košu saules toni mūsu dārzos.
10.jūl
Par Venēcijas Biennāles teātra departamenta māksliniecisko direktoru iecelts amerikāņu aktieris Vilems Defo, ziņo "Euronews".
8.jūl
Dārznieku iesācēju kļūda - mēs savārījām augam sakni. Ieraugam dārzniecībā skaistu augu, nopērkam, viss ar to ir kārībā un nesam mājā, noliekam pie fasādes vai tur, kur stādīsim. Un tūlīt jau vakarā iestādīsim, bet ko mēs darām?
1.jūl
Hortenziju koki jau nav sen retums Latvijas dārzos, bet iesācēji dārza jomā ir un būs, un tas ir burvīgi. Atbilde par augststumbra hortenziju šķirnēm lasāma šeit.
26.jun
Atceries, ka zāļu vircu tagad pēc Jāņiem vairs nevar izmantot daudzgadīgie augiem, jo zāļu virca ir spēcīgs slāpekļa avots, bet šajā laikā ir jābeidz piebarot ar slāpekli, jo citādi ziemā augi var izsalt.
18.jun
Par bonsai varam izveidot jebkuru koku, ja proporciju un augšanas pamatnoteikumi ir iekļaujami miniatūrā. Līdz ar to iegādāties bonsai sēklas būtu diezgan muļķīgi. Tāpēc, ka, iesējot arī tā saucamās bonsai sēklas, izaugs parasts, konkrētās šķirnes koks.
12.jun
Juka, kas tiek saukta arī par šķiedru juku. Grezna baltu ziedu piramīda, kas pievakarē un naktīs patīkami smaržo. Iespaidīgi augi veido garu, šķēpveidīgu, ziemzaļu lapu rozeti 70 cm augstumā.
7.jun
Vai tā ir magnolija? Šādu jautājumu mūsu klienti bieži uzdod redzot krāšņi ziedošo kalikantu 'Afrodite', kura ziedēšana sākas maija beigās un ilgst līdz pat 2-3 mēnešiem.
29.mai
Šodien iepazīstieties ar diviem ļoti vērtīgiem augiem Parastais kizils- ēdamais (Cornus mas) un Persijas dzelzskoks 'Bella' (Parrotia persica 'Bella').
19.mai
Divas īpašas Ķīnas miskantes ir Memory un Polonus. Kā pārdomāti tās kopt pēc tik smagas augiem ziemas.  Abu skaistums ir izcils!
8.mai
Šoreiz divas šķirnes - koši, koši rozā Pinky Promise un baltā Magical Matterhorn. Tiem, kuri vēl nezina, iepazīstieties!
28.apr
Jaunākajā dārzniecības “Dārzs zem Saules” raidījuma “Ar dārzu pa dzīvi” 4. epizodē piedalās Dārzniecība Dobītes saimniece Sandra Marcinkeviča. Runājām par garšaugu dobēm, par grieztajiem ziediem un superīgām dārza pērlēm.
18.apr
Dārzniecības “Dārzs zem Saules” 3. raidījumā “Ar dārzu pa dzīvi” ar lielu prieku izjautājām Jūliju Vilcāni, agronomi, mikrobioloģi, padomu vietnes "Dārzniece" radītāju, īpaši sirsnīgu un burvīgu personību.
16.apr
Dārzniecībā Dārzs zem Saules beidzot ir uzziedējusi magnolija 'Rose Marie' un varu komentēt tās raksturlielumus un īpašības.
8.apr
Daudzi dārzu saimnieki uzdod jautājumu, ko darīt, ja skujeņi ir veseli, bet pavasarī sāk palikt brūni, piemēram, tūjas, sudrabegles un citi.
6.apr
Juris Zauers no SIA “Brīvdārznieks” ir dārzkopis ar 40 gadu pieredzi, kura sirds aicinājums ir būt dārzniekam, jo jau 15 gadu vecumā, kad viņš sāka mācīties Bulduru dārzkopības tehnikumā, audzēkņiem lika doties praksē un patstāvīgi darboties skolas dārzā.
5.apr
Spārnotais segliņš (Euonymus alatus) “Blade runner” ir līdz 1,5 m augsts un plats lapu koku krūms, kam raksturīgi plati, korķaini spārni uz zariem.
31.mar
Prunus incisa Oshidori ir skaists maza auguma dekoratīvais Fudži ķirsis, ko mēs labāk pazīstam ar sakuras vārdu. Tā tiek saukta arī par Oshidori princesi, kas tiek uzskatīts par iespējami vienu no labākajiem veidiem mazākiem dārziem.
20.mar
Kā un kur stādīt magnolijas, kā kopt, jo sevišķi tagad pavasarī, kādas ir kopšanas un piesegšanas īpatnības un pamati, kāda forma, izmēri varētu būt magnolijām, vai pirkt lielu vai mazu magnoliju.
17.mar
Ar lielāko prieku paziņojam, ka pēc daudzu gadu pārtraukuma, atkal šogad dārzniecība “Dārzs zem Saules” sagatavojuši super rožu piedāvājamu sadarbībā ar īpašu dārzniecību, kurai ir tiesības izplatīt slavenās Kordes, Tantau un Noack rozes.
9.mar
Skarainā hortenzija Royal Flower – ir absolūti atšķirīga un tiešām karaliski aristokrātiska. Tās īpašā atšķirības zīme ir zvaigžņoti smalkie ziediņi, kas savā daudzumā un biezumā šo balto ziedējumu padara neatkārtojamu, biezu un piepildītu.
7.mar
Nostalgija pēc pērļu kremīgi baltām rozēm ar tumši sarkanu un rozā maliņu, milzīgiem ziediem. Tas ir katra dārza saimnieka rožu lepnums. Bet kā ar segšanu ziemā?