10.lapa
Divas svētdienas pēc kārtas - 21., kā arī 28. maijā plkst. 14.00 Jūrmalas muzejā tēlnieks Egons Peršēvics (attēlā) aicina apmeklētājus uz publisku sarunu par mākslu, kuras laikā varēs tuvāk iepazīties ar skulptūrām un to tapšanas procesu.
Vēl tikai līdz 28. maijam Jūrmalas muzejā var skatīt mākslinieka lielformāta darbu personālizstādi “Skaistas lietas un citi nesmukumi”. Tajā apvienoti viņa nozīmīgākie darbi, kuros konceptuāli tiek risinātas sabiedrībai neērtās tēmas.
“Par tautsaimniecību - tas jokam, bet stāsts noteikti būs par mākslu. Jūs uzzināsiet par manu izstādē eksponēto darbu tapšanu un ar to saistītajiem procesiem, sākot no idejas līdz brīdim, kad gatavu skulptūru satiek skatītājs,” saka tēlnieks Egons Peršēvics.
Mākslinieks sola pastāstīt par katru no izstādes darbiem, norādot uz interesantajām detaļām, kas skatītājam var arī paslīdēt garām. Viņš izstāstīs atšķirību starp to, kā mākslas darbu vēro mākslas zinātnieks-teorētiķis un kā to redz mākslinieks-praktiķis.
Tikšanās laikā ikviens apmeklētājs kļūs par dalībnieku pētījumā par to, kā mākslu vēro skatītājs, jo šī izstāde ir daļa no mākslinieka doktora darba pētījuma par mākslu kā valodu. Pētījuma nolūkos māksla ir uztverta par sarunu, kur viens no sarunu biedriem - mākslinieks, mēģina izstāstīt savu domu otram - skatītājam.
Dalība pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesentus mākslinieks lūdz pieteikties, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu.
Atgādinām, ka tēlnieka Egona Peršēvica izstāde “Skaistas lietas un citi nesmukumi” ir viņa doktora studiju kulminējošais pasākums, kur lielākā daļa no darbiem tapuši praktiskās doktorantūras kontekstā. Mākslu viņš uztver kā zinātnes jomu, kas nodarbojas ar kultūras vērtību pārvērtēšanu, un paša radītās skulptūras ir viņa eksperimenti un zinātniskie traktāti.
Izstādē skatāmie darbi lielākoties ir veidoti kā publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģiju, dzimumu vienlīdzību, dažādas formas diskrimināciju un brīvības ideju.
Vēl šogad tēlnieks un topošais mākslas doktors Egons Peršēvics saņēma Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā “Kilograms kultūras” par savu Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projektu. Viņš ir pedagogs ar vairāk nekā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā.