Skaistums&Veselība

27.feb
Tā vietā, lai dzertu otro vai pat trešo kafijas tasi, labāk uzvārīt melno tēju - šis dzēriens satur ne tikai kofeīnu, bet arī papildu uzturvielas, kas palīdzēs paaugstināt enerģijas līmeni, uzlabos koncentrēšanos un atbalstīs garastāvokli, raksta “Eating Well”.
27.feb
Vai brūnajām un baltajām olām ir atšķirīgs uzturvielu saturs vai arī atšķirība ir tikai čaumalas krāsa? Skaidro “Very Well Health”.
26.feb
Strauji tuvojoties pavasarim, nereti plānojam pavadīt vairāk laika svaigā gaisā, taču jāatceras, ka pēc ziemas perioda organisma aizsargspējas mēdz būt novājinātas. Lai gan visbiežāk runājam par C un D vitamīna nozīmi, arī minerālvielas un ārstniecības augi ir svarīgi organisma imunitātes sargi.
26.feb
Slavenais biohakeris Braiens Džonsons, kurš pazīstams ar saviem centieniem palēnināt novecošanos, ir dalījies ar vienkāršiem, bet efektīviem veidiem, kā palīdzēt parastiem cilvēkiem dzīvot ilgāk un justies labāk.
26.feb
Apvienotajā Karalistē to cilvēku skaits, kuri miruši pēc medikamentu lietošanas diabēta un svara zaudēšanas ārstēšanai, ir pieaudzis līdz 82, liecina Apvienotās Karalistes zāļu regulatora jaunākie dati, raksta Independent.
26.feb
Kafija ir vispopulārākais dzēriens pasaulē, un miljoniem cilvēku visā pasaulē to dzer kopā ar pienu, pat nedomājot, ka šāds maisījums var būt bīstams, vēsta "Prozoro".
25.feb
Atsevišķi iedzīvotāji e-veselības sistēmā saņēmuši kļūdainus paziņojumus par nepieciešamību samaksāt noteiktu naudas summu, lai it kā būtu iespējams saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, vēsta portāls "LSM.lv".
25.feb
Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka regulāra tikai viena konkrēta ēdiena ēšana brokastīs var ievērojami samazināt resnās zarnas vēža attīstības risku, liecina pētījums, kas publicēts žurnālā Gut Biomes Reports.
25.feb
Gastroenteroloģe Kristīna Lī brīdina par maz zināmām briesmām, kas saistītas ar rīsu un makaronu vārīšanu. Viņa sacīja, ka nepareiza šo pārtikas produktu uzglabāšana un apstrāde var izraisīt saindēšanos ar pārtiku, kas pazīstama kā "ceptu rīsu sindroms", raksta bristolpost.
25.feb
Stilists iesaka šādu matu veidošanu veikt pēc iespējas retāk. Friziere Lilija Levina nosauca frizūras, kas negatīvi ietekmē matu un galvas ādas veselību. Pēc ekspertes domām, pirmkārt, ir svarīgi izvairīties no biežas taisnotāju, lokšķēru un citu karstu instrumentu lietošanas.
25.feb
Katru gadu ar gripu saslimst tūkstošiem cilvēku, bet kāpēc lielākā daļa cilvēku slimo tieši rudenī, ziemā vai pavasarī un kā pasargāt sevi no slimībām? Atbild aptieku tīkla “Apotheka” farmaceite Katrija Valnere, raksta “postimees.ee”.
25.feb
Nesen veikta aptauja atklāja, ka gandrīz puse aptaujāto nezina par jaunām veselības vadlīnijām, kurās teikts, ka risks, lietojot nelielu aspirīna devu katru dienu, pārsniedz ieguvumus, raksta “Science Alert”.
24.feb
Uztura speciāliste Melisa Nīvesa stāsta par čia sēklu ieguvumiem veselībai un iespējamām blakusparādībām. Šis populārais superprodukts ir bagāts ar šķiedrvielām, omega-3 taukskābēm, olbaltumvielām, minerālvielām un antioksidantiem.
24.feb
Viena no matu kopšanas tendencēm, kas sola palīdzēt uzturēt skaistus un autaudzēt jūsu matus, ir rozmarīna eļļa - tā it kā stimulē matu augšanu. Vai rozmarīna eļļa patiešām ir īsts brīnumlīdzeklis matu augšanai, skaidro izdevums “Martha Stewart”.
24.feb
Aukstas kājas ziemā ir izplatītas, taču, ja problēma turpinās visu gadu, ir pienācis laiks paskatīties uz savu veselību, saka Džesija Brakamonte, ģimenes ārste no Mayo klīnikas ASV. Pēc viņas domām, pastāvīgi aukstas kājas var signalizēt par problēmām ar asinsriti, imūnsistēmu vai nervu sistēmu.
24.feb
Daudzi uzskata, ka putras ir ļoti veselīgs ēdiens, taču, kā izrādas, ne visas.
23.feb
Riekstu priekšrocības ir grūti pārvērtēt, ir svarīgi tikai ņemt vērā to augsto kaloriju saturu. Kādas ir dažāda veida riekstu īpašības un kas ir īpaši labvēlīgi kuņģim.
23.feb
Omega-3 taukskābes ir neaizstājami tauki, kuriem ir izšķiroša nozīme vispārējās veselības uzturēšanā - tie ir saistīti ar sirds un asinsvadu, smadzeņu un acu veselību, un tie ir īpaši svarīgi grūtniecības laikā. Lasis parasti tiek uzskatīts par labāko omega-3 avotu, tomēr, kā izdevumā “Eatingwell” raksta doktore Laurena Manašera, ir arī citi, budžetam draudzīgāki pārtikas produkti, kas satur vēl lielāku šo labo taukskābju daudzumu.
23.feb
Lielākā daļa cilvēku parasti izmanto matu suku reizi dienā vai biežā - bet kad jūs pēdējo reizi tīrījāt savu matu suku? Neskatoties uz to, cik bieži tās tiek izmantotas un cik tiešā veidā tās ietekmē mūsu matu veselību un ikdienas izskatu, cilvēki nereti aizmirst par to pareizi kopšanu. Lūk, kas jāzina par matu sukas tīrīšanu un kāpēc tas, iespējams, jādara biežāk, nekā domājat, raksta “Southern Living”.
22.feb
Japānas zinātnieki izpētījuši, ka cilvēkiem ar samazinātu jutību pret sāli var būt paaugstināts priekšlaicīgas nāves risks, liecina JAMA.
22.feb
Vēža risku ietekmē daudzi faktori - sākot no gaisa piesārņojuma un beidzot ar uztura paradumiem, tomēr jauni pētījumi liecina, ka priekšnoteikumi slimības attīstībai var tikt radīti jau pat pirms dzimšanas, raksta “Science Alert”.
22.feb
Kurš gan nesapņotu ilgāk palikt jauns? Izrādās, ka novecošana nesākas tad, kad mēs to domājam. Pirmās pazīmes var parādīties jau 20 vai 30 gadu vecumā, taču ir veidi, kā palīdzēt ilgāk saglabāt sevi jaunāku, informē rbc.ua.