Ēšana pēc treniņa: 5 zelta likumi, kas jāievēro

© Foto: Pexels.com

Kurš gan nav piedzīvojis šo situāciju pēc treniņa: vēders rūc, un uzreiz gribas paēst. Bet tajā pašā laikā nevēlaties izjaukt savu sportisko sniegumu. Tātad, kā ir ar ēšanu pēc treniņa? Cik ilgi jāgaida? Un kādi pārtikas produkti ir atļauti? Kas jāievēro, lai efektīvi atjaunotos?

Intensīvs treniņš patiešām noslogo ķermeni. Tas atņem tam daudz enerģijas, kas kļūst uzreiz pamanāms neilgi pēc treniņa. Proti, milzīga izsalkuma dēļ. Nevajadzētu uzreiz pēc treniņa sevi apbalvot ar taukainu ātro ēdienu. Tā vietā vajadzētu saprātīgi dot savam ķermenim vairāk enerģijas pēc treniņa. Tātad, ko vislabāk ēst pēc treniņa un no kā vajadzētu sastāvēt maltītei? vēsta desired.de.

Ēšana pēc treniņa: galvenie noteikumi pēc treniņa

Padoms iepriekš: ja pirms treniņa ēdīsiet pietiekami daudz, pēc tam neradīsies tūlītēja kāre, ļaujot nesteigties un pagatavot saprātīgu, sabalansētu maltīti. Svarīgākie noteikumi par ēšanu pēc treniņa.

Negavējiet

Neēšana pēc treniņa nepalīdzēs ātrāk zaudēt svaru. Gluži pretēji, tas faktiski var negatīvi ietekmēt ķermeņa atjaunošanos un svara zaudēšanas efektu. Ķermenim ir nepieciešama jauna enerģija, lai atjaunotu saspringtos muskuļus. Ja tam nav piekļuves ogļhidrātiem, tas enerģiju smelsies no paša ķermeņa, ne tikai tauku rezervju veidā, bet arī no muskuļos esošajām olbaltumvielām. Tāpēc, ja neēdīsiet pēc treniņa, noārdīsiet muskuļus, kuru veidošanai esat tik smagi strādājis.

Ēdiet tūlīt pēc treniņa

Negaidiet stundu vai ilgāk, lai ēstu, bet gan uzpildiet savu ķermeni pirmās stundas laikā pēc treniņa. Tieši tad atjaunošanās ir vislielākā.

Foto: Pexels.com

Ēdiet ogļhidrātu un olbaltumvielu maisījumu

Lai iegūtu vairāk enerģijas tauku dedzināšanai un vienlaikus enerģiju muskuļu atjaunošanai, ķermenim ir nepieciešami gan ogļhidrāti, gan olbaltumvielas. Tāpēc vajadzētu uzņemt abus kopā ar maltīti pēc treniņa. Kā būtu ar bļodu pilngraudu kukurūzas pārslu ar pienu, rīsiem ar tītaru, proteīna kokteili un (ar zemu tauku saturu) granolas batoniņu vai veselīgu smūtiju ar augļiem, spinātiem un auzu pārslām? Šī maltīte liek organismam izdalīt insulīnu, kas savukārt stimulē organisma pašu olbaltumvielu, t. i., muskuļus veidojošo vielu, ražošanu.

Izvēlieties viegli sagremojamas maltītes

Tomēr nevajadzētu pārslogot ķermeni ar smagām maltītēm tūlīt pēc treniņa. Atjaunošanās fāzē palielinās asins piegāde muskuļiem, kas nozīmē, ka gremošanai ir pieejams mazāk asiņu. Smagas, sātīgas maltītes vienkārši stāvētu kuņģī un radītu nepatīkamu sajūtu. Tāpēc labāk ēst vieglus ēdienus, piemēram, dārzeņus, zivis vai omleti.

Īpaši vakarā pēc treniņa jāuzmanās, lai nepārspīlētu ar ogļhidrātiem un cukuru (ieskaitot fruktozi). Piemēram, porcija zema tauku satura biezpiena ar vistu un dārzeņiem ir ideāli piemērota kā maltīte pēc treniņa, jo tā remdē izsalkumu un novērš kāri pēc ēdiena.

Foto: Pexels.com

Neaizmirstiet dzert

Treniņa laikā organisms zaudē daudz šķidruma, svīstot. Tas pēc treniņa lēnām jāatjauno ūdens daudzums organismā. Vislabāk ir uzreiz pēc treniņa izdzert vienu vai divas glāzes minerālūdens. Kokosriekstu vai vitamīnu ūdens ir arī laba iespēja minerālvielu un elektrolītu rezervju papildināšanai.

Kā redzat, ir dažas kļūdas, ko var pieļaut, ēdot pēc treniņa. Svarīgi ir ne tikai kaut ko ēst, bet arī tas, ko ēdat. Ja ievērosiet dažus padomus, varēsiet ātri un, galvenais, pareizi cīnīties ar izsalkumu pēc treniņa.

Dzīvesstils

Arvien vairāk cilvēku dod priekšroku īsziņu sūtīšanai, nevis zvanīšanai. Dažiem tas var pat nepatikt. Taču nesteidzieties īsziņu sūtīšanas cienītājus saukt par slinkiem vai noslēgtiem, viņu uzvedībai ir izskaidrojums.