Vecāku klubs

10.feb
Rotaļlietu jucekļa savākšana mājās bieži nozīmē izkaisītu puzles gabaliņu, plastmasas rotaļlietu un spēļu virtuves piederumu savākšanu, un katrs vecāks zina arī to, kā ir atkal un atkal savākt grozā nebeidzamo rotaļu dzīvnieku komandu. Kāpēc bērniem šīs mīkstās rotaļlietas tik ļoti patīk un kāpēc nekad nevajag noniecināt, ja bērns rotaļlietas sauc par saviem draugiem - skaidro psihologi kopā ar “romper.com”.
9.feb
Vecāki bieži saviem bērniem meklē jautras un izglītojošas aktivitātes, kas palīdzētu viņiem attīstīt svarīgas dzīves prasmes, tomēr, saskaņā ar “kumon.com”, papildus dažādi interešu izglītībai un sociālajiem pulciņiem, kāda pavisam vienkārša aktivitāte ir pieejama mums visiem, neizejot no mājām - tā ir ēst gatavoša kopā ar bērniem.
7.feb
Situācija ar drošības jostu izmantošanu vieglajos transportlīdzekļos ar gadiem ir krietni uzlabojusies, bet šī tendence nav attiecināma uz mikroautobusiem un autobusiem, ikdienā novērojusi Valsts policija. Negadījuma brīdī sekas šādam lēmumam nepiesprādzēties var būt smagas gan pašam, gan apkārtējiem pasažieriem.
7.feb
Nav noslēpums, ka fizikas un citu eksakto priekšmetu apgūšana bērniem un jauniešiem skolās arvien biežāk mēdz sagādāt grūtības.
29.jan
Kad jūsu bērns uzvedas pārāk izaicinošs vai kategoriski atsakās kaut ko darīt, ir svarīgi nevis spiest un kaunināt, bet gan mēģināt uzklausīt viņa viedokli, saka Stenfordas universitātes psiholoģe Kerolaina Fleka. izdevumam “Make.it”.
25.jan
Diez vai ir cilvēks, kurš nekad nebūtu nonācis situācijā, kad viņam bija jāsaka "nē", bet tā vietā viņš teica "jā", iepriecinot citus, bet nododot sevi. Kāpēc ir tik grūti izrunāt šo īso vārdu? Un pats galvenais, kā pārstāt baidīties no atteikumiem un iemācīties pateikt “nē”, vienlaikus paliekot pārliecinātam un mierīgam, stāsta Tengri Life.
22.jan
Katram no mums ir “iekšējais bērns”, tas palīdz dzīvot harmonijā ar sevi, priecāties un būt pārsteigtiem. Bet dažreiz spontanitāte pārvēršas infantilismā, kas kavē panākumus un laimi.
21.jan
Pirms jebkuras procedūras veikšanas, ārstam ar pacientu ir jāizveido emocionālā saikne un jārada viņam drošības sajūta, īpaši, ja tas ir bērns, uzskata Kristers Dzenis, Zobārstniecības klīnikas “SIROWA Rīga” mārketinga direktors.
16.jan
Zinātnieki no Aalto universitātes Somijā ir izveidojuši unikālu karti, kas parāda, kā mīlestība pret dažādiem objektiem ietekmē smadzeņu darbību. Pētījums ir publicēts žurnālā “Cerebral Cortex”. Cilvēka smadzenēs atrastas sešas mīlestības formas.
9.jan
Daudziem vecākiem bērnu audzināšana sagādā lielas bažas - vecāki uztraucas par viņu atzīmēm un to, vai viņi iegūst draugus. Vecākiem, kuru bērniem ir grūtības iekļauties, šīs problēmas var saasināties. Izdevums “Tango” raksta, ka šķietami dīvaina bērnu uzvedība patiesībā var norādīt, ka ģimenē aug mazs ģēnijs.
8.jan
Pat maigākā un pareizākā partnera “pārvaldība” savās interesēs ne pie kā laba nenovedīs. Ir ētiskāki veidi, kā ieinteresēt cilvēku un panākt savstarpējo ieinteresētību.
8.jan
Iemācīties pateikt savam bērnam “nē” ir svarīgs veids, kā parādīt viņam, ka viņa vecāki viņu mīl, raksta “CNBC”.
7.jan
Profesore Emīlija Ostere, vecāku audzināšanas speciāliste, sniedz padomus, kā atrast savu ceļu kā vecākiem. Ar padomiem dalās “The Guardian”.
2.jan
Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka “īstai mīlestībai” jābūt bez trūkumiem, pārpratumiem un sirdssāpēm, tomēr patiesa mīlestība nav balstīta uz pilnību, žurnālam “Forbes” raksta amerikāņu psihologs Marks Travers. Viņš minēja četrus iemeslus, kāpēc "nepilnīga mīlestība" ir ne tikai neizbēgama, bet arī dziļi dziedinoša.
29.dec 2024
Šai parādībai nav nekā kopīga ar mātes bioloģisko nāvi, taču tai ir visnelabvēlīgākā ietekme uz bērna psihi. Izskaidrojums, kā to atpazīt. Jēdziens "mirusi māte", ko 1980. gadā ieviesa franču psihoanalītiķis Andrē Grīns, apraksta sarežģīto dinamiku mātes un bērna attiecībās, kur mātes fiziskā klātbūtne nekompensē viņas emocionālo klātbūtni.
25.dec 2024
Medus satur daudz antioksidantu, un tas parasti ir labs veselībai. Bet kāpēc bērniem, kas jaunāki par vienu gadu, to nevajadzētu dot ēst?
24.dec 2024
Ziemassvētku vecītis savu lidojumu no Ziemeļpola apkārt pasaulei sāka 24. decembrī plkst. 06:00 no rīta pēc Latvijas laika.
19.dec 2024
Ja jūsu bērnam reizēm ir problēmas ar miegu, tā visticamāk ir fāze vai dienas iespaidu un notikumu rezultāts, taču jauns pētījums liecina par iespējamām nopietnām sekām smagiem bērnu miega traucējumiem, piemēram, lielāku pašnāvību risku nākotnē, raksta “CNN”.
15.dec 2024
Ja cīnāties ar erektilo disfunkciju vai nevarat “noturēties taisni” seksa laikā, tieši diēta var būt ar to saistīta. Izrādās, ka slikts uzturs var darīt vairāk, nekā tikai sabojāt vidukļa līniju — tas var arī pazemināt erekciju.
12.dec 2024
Jaunais gads ir svētki, ko daudzi cilvēki labprātāk svin ģimenes vai draugu lokā. Taču pāriem šī diena var būt īpašs gadījums, lai kopā radītu neaizmirstamus mirkļus.
10.dec 2024
Tuvojas mācību gada semestra beigas, kas nozīmē, ka drīz sāksies ilgi gaidītais skolēnu brīvlaiks, kuru lielākā daļa skolēnu, visticamāk, pavadīs ģimenes lokā mājās, kāds varbūt svinēs svētkus siltajās zemēs zem palmas, saņems dāvanas un atpūtīsies. Bet, iespējams, ka daļai bērnu nebūs ko ēst, jo noteiktai sabiedrības grupai ir samazināti sociālie atbalsti.
8.dec 2024
Žurnāliste, tantras trenere un visādi citādi ļoti koša personība Ieva Adamss ciemojas raidījumā "Māmiņu klubs", kur dalās savās pārdomās un zināšanās par sievietes dzīvi.