Jūs droši vien zināt, ka virtuves virsmas ir jātīra katru dienu, plīts virsma - katru nedēļu, gultas veļa jāmaina ik pēc septiņām dienām, bet, it kā ar to vēl nepietiktu nekad nebeidzamajā tīrīšanas grafikā, ir daudzas citas vietas mājās, kas būtu jātīra ik nedēļu, raksta “Southern Living”. Eksperti stāsta par septiņām lietām, kas ir jātīra katru nedēļu un paskaidro, kāpēc.
Kāpēc tas jātīra katru nedēļu: laika gaitā uz dušas galviņām var uzkrāties minerālu nogulsnes un baktērijas, samazinot ūdens plūsmu un ietekmējot ūdens kvalitāti.
Kā to tīrīt: Piepildiet plastmasas maisiņu ar balto etiķi un piesieniet to ap dušas uzgali, lai tas ir iegremdēts. Atstājiet to uz nakti, pēc tam noņemiet maisu un notīriet dušas uzgali ar vecu zobu suku, birsti vai sūkli, lai iztīrītu visus atlikušos gružus. Varat arī izmantot mazus zobu bakstāmos, lai iekļūtu dušas uzgaļa atverēs.
Kāpēc tas jātīra katru nedēļu: trauku mazgājamās mašīnas filtrs mazgāšanas cikla laikā aiztur pārtikas daļiņas, gružus un atliekas. Laika gaitā šī uzkrāšanās var ietekmēt trauku mazgājamās mašīnas darbību, radīt nepatīkamas smakas un atstāt traukus mazāk tīrus.
Kā to tīrīt: skatiet trauku mazgājamās mašīnas lietotāja rokasgrāmatu, lai atrastu un izņemtu filtru. Noskalojiet filtru zem tekoša ūdens, lai noņemtu netīrumus. Izmantojiet mīkstu birsti vai vecu zobu suku, lai notīrītu visus noturīgos atlikumus. Lai veiktu dziļāku tīrīšanu, iemērciet filtru silta ūdens un maigu trauku ziepju maisījumā. Pārliecinieties, ka filtrs ir pareizi salikts, pirms ievietojat to atpakaļ trauku mazgājamajā mašīnā.
Kāpēc tās jātīra katru nedēļu: tālvadības pults, datoru tastatūra un pele var saturēt ievērojamu daudzumu baktēriju, netīrumu un drupatas, ja tās netiek regulāri tīrītas.
Kā tos tīrīt: lai notīrītu tastatūru, izslēdziet datoru un atvienojiet tastatūru. Apgrieziet to otrādi un viegli sakratiet, lai izbērtu gružus. Izmantojiet saspiestu gaisu, lai notīrītu noturīgus netīrumus. Notīriet taustiņus un virsmas ar mīkstu, nedaudz mitru drānu vai dezinfekcijas salvetēm, uzmanoties, lai tastatūrā neieplūst šķidrums.
Izpildiet to pašu paņēmienu attiecībā uz tālvadības pultīm, noņemiet visus lipīgos atlikumus, kas varētu uz tām būt palikuši no rokām.
Kāpēc tās jātīra katru nedēļu: putekļi, netīrumi un gruži mēdz uzkrāties uz mēbeļu kājām, it īpaši vietās, kuras ikdienas tīrīšanas laikā bieži netiek ņemtas vērā, nemaz nerunājot par putekļu un nokritušo pārtikas drupatu uzkrāšanos, kas var piesaistīt kaitēkļus.
Kā tos tīrīt: izmantojiet mikrošķiedras lupatiņu, uz kura ir uzsmidzināts nedaudz ūdens, lai notīrītu putekļus no krēslu, galdu un citu mēbeļu kājām. Pēc tam noslaukiet galdu un krēslu kājas un pamatnes ar mitru drānu vai tīrīšanas šķīdumu, kas ir drošs jūsu mēbeļu materiālam, lai noņemtu visus netīrumus vai lipīgos atlikumus.
Kāpēc tās jātīra katru nedēļu: ja par to domājat, jūs izmantojat savu matu suku katru dienu, un matu eļļas un netīrumi pāriet uz jūsu suku. Ja jūs to nekad netīrīsiet, jūs pastāvīgi smērēsiet eļļu un blaugznas savos tīrajos matos.
Kā to notīrīt: noņemiet no sariem liekos matiņus un pūkas. Ķemmes, kurām nav koka detaļu, varat mazgāt ar maigu šampūnūdeni, ļaujot tām nožūt ar saru pusi uz leju uz dvieļa.
Kāpēc tās jātīra katru nedēļu: kanalizācijā var uzkrāties pārtikas daļiņas, tauki un ziepju putas, izraisot nepatīkamas smakas un iespējamus aizsērējumus. Dušas kanalizāciju un virtuves izlietni pastāvīgi klāj mati, losjonu un ziepju pārpalikumi, un tas var radīt lielu uzkrāšanos tajos, padarot tos grūti lietojamus un aizsprostojot kanalizāciju.
Kā tos tīrīt: noņemiet visus iespējamos noteku vāciņus un izņemiet matus vai pārtiku, kas ir redzama, ar cimdiem un lupatu.
Izvairieties no ķīmisko kanalizācijas tīrīšanas līdzekļu lietošanas, jo tie var kaitēt caurulēm, tāpēc labāk caurules tīrīt, pirms tās ir aizsērējušas.
Vienmēr izmantojiet matu vai ēdiena savācējsietiņus - tas palīdzēs samazināt aizsprostojumu.
Kāpēc tie jātīra katru nedēļu: uz šīm bieži aiztiktajām virsmām var atrasties baktērijas, jo īpaši mājsaimniecībās ar vairākiem iemītniekiem vai biežiem apmeklētājiem.
Kā tos tīrīt: izmantojiet dezinfekcijas līdzekli vai salveti, lai notīrītu durvju rokturus, gaismas slēdžus un skapju rokturus. Noteikti ievērojiet dezinfekcijas līdzekļa ražotāja norādījumus, lai tas būtu efektīvs. Tīriet šīs virsmas biežāk, ja kāds no jūsu mājsaimniecības ir slims, gripas sezonas laikā vai pēc viesu apmeklējuma.