Ātri padomi aizņemtiem cilvēkiem: kā iztīrīt māju tikai 15 minūtēs

© Foto: pixabay.com

Nav jātērē daudz laika mājas uzkopšanai un tīrīšanai, ja šo jautājumu risina apzināti. Kādi vienkārši mājsaimniecības ieradumi palīdzēs uzturēt mājokli sakoptu un tīru, bet prasīs ne vairāk kā pāris minūtes dienā?

Kārtības uzturēšana mājās ir vienkārša un ātra, ja nav lieku lietu un ir sistēma. Saskaņā ar šo nosacījumu visas tās rutīnas, kas ir aprakstītas, neizraisīs pretestību, bet būs dabisks ieradums. Izmēģiniet un būsiet pārsteigti, cik daudz tīrāka kļūst māja, un tas prasīs ļoti maz laika.

1.padoms: nekavējoties saklājiet gultu

Foto: pixabay.com

Gulta ir lielākā vizuālā “vieta”. Ja to nesaklāj, tas uzreiz sabojā telpas iespaidu. Un, ja tā ir sakārtota, tas uzreiz uzlabo telpas izskatu un garastāvokli. Tas ir vēl aktuālāk, ja runā par studijas tipa dzīvokli, kur guļamistaba ir savienota ar dzīvojamo istabu. Tāpēc izveidojiet noteikumu: tūlīt pēc pamošanās saklāt gultu. Sakoptas gultas izskats radīs kārtības sajūtu visā telpā.

2.padoms: ievietojiet nolietotās drēbes tieši miskastē

Daudzi cilvēki atstāj uz atzveltnes krēsla drēbes, kas skapim nav pietiekami svaigas, bet vēl nav tik netīras, lai tās mazgātu. Tas tiek darīts, jo lēmums par to, vai atkal vilksim, nav pieņemts. Lietas sakrājas, telpas izskats pasliktinās. Piekrītiet, ja uz krēsla, pie durvīm vai uz velotrenažiera pakarināsiet tikai vienu vai divas reizes uzvilktas drēbes, pēc dažām dienām tās tik un tā nokļūs netīrās veļas grozā. Tātad, kāpēc radīt izkaisītu lietu sajūtu? Iestatiet par noteikumu: drēbes nekavējoties sakārtot.

3.padoms: pēc ēšanas ievietojiet traukus trauku mazgājamajā mašīnā

Foto: pixabay.com

Daudz vienkāršāk un ātrāk ir uzreiz ievietot šķīvi, dakšiņu vai krūzi trauku mazgājamā mašīnā, nekā vakarā iztukšot pilnu izlietni. Ir lieliski, ja ģimenes locekļi rīkojas tāpat. Ja jūsu mājās tas netiek pieņemts, mēģiniet vienoties, jo šāda pieeja ietaupīs pūles un laiku.

Ja nav trauku mazgājamās mašīnas, izveidojiet noteikumu, ka traukus pēc sevis visi uzreiz nomazgā. Tas aizņems burtiski pāris minūtes. Galvenais ir nodot šo vienkāršo darbību vērtību pārējai ģimenei.

4.padoms: pirms gulētiešanas virtuvi atstājiet tīru

Foto: pixabay.com

Gadās, ka dienas laikā nebija iespējams atstāt virtuves izlietni tukšu un tīru. Trauku uzkrāšanās ātri vien pārvēršas nekontrolējamā procesā un turklāt rada pilnīgas nekārtības un paviršības iespaidu. Tāpēc ievērojiet noteikumu: pirms gulētiešanas vienmēr atstājiet virtuvi tīru. Jā, tas var aizņemt vairāk nekā pāris minūtes, taču, ja jūs to nedarīsit vairākas dienas pēc kārtas, būs vajadzīgas stundas un daudz pūļu, lai šeit atgrieztu kārtību.

5.padoms: pēc lietošanas uzreiz noslaukiet vannas istabas izlietni un jaucējkrānu

Foto: pixabay.com

Šīs ir tikai dažas vienkāršas darbības, kas neaizņems daudz laika, taču piešķirs vannas istabai tīru un skaistu izskatu. Jaucējkrānus var kopt ar skābi saturošiem savienojumiem - tos ir viegli iegādāties vai izgatavot pats. Lai to izdarītu, vienkārši pievienojiet ūdenim etiķi vai citronskābi. Jaucējkrāns spīdēs un izskatīsies kā jauns, un galvenais, uz tā nepaliks ūdens pilieni un neveidosies aplikums.

6.padoms: atbrīvojieties no liekajām drēbēm

Foto: pixabay.com

Dažreiz uzglabājam vairāk nekā izmantojam, un jebkurš audums vienmēr ir papildu putekļu avots. Un skapī, meklējot piemērotu tērpu vai cerot atrast vajadzīgo lietu, paši radām putekļus. Lai no tā izvairītos un būtu jātīra mazāk, ir vērts pārskatīt apģērba un tekstilizstrādājumu daudzumu mājoklī. Vai tiešām tas viss ir vajadzīgs šādos apjomos?

7.padoms: izveidojiet efektīvu uzglabāšanas sistēmu

Foto: pixabay.com

Drošākais veids, kā samazināt kārtības uzturēšanai patērēto laiku, ir glabāšanas sistēmas izveidošana. Taču vispirms jānoskaidro, vai nav sakrājies kaut kas, ko ilgi nelietojat, kas ir salūzis vai nav kārtībā. Un tikai tad veido sistēmu, kurā katrai lietai ir sava vieta, un katrs ģimenes loceklis zina, kas ir kur.

Atceries, kas notika...?

Svarīgākais