Uzturs

7:45
Veikalos pieejami dažādi produkti, kuri vēsta, ka tie ir diētiski un labi figūrai, ja vēlaties zaudēt svaru. Dietologi norāda ar kuriem it kā diētiskiem produktiem nevajadzētu pārlieku aizrauties, ja jūsu mērķis ir zaudēt svaru, jo tie var apgrūtināt šo procesu.
7.dec
Ikdienas steiga, laika trūkums, stress, emocionālā ēšana, ieradums, nezināšana – tie ir vien daži no faktoriem, kuru rezultātā ikdienas maltītes apēdam pārlieku ātrā tempā, tādējādi nodarot kaitējumu savai veselībai un labsajūtai.
5.dec
Rieksti ir gardi un veselīgi. Tie organismam var sniegt daudz laba. Svarīgi, kā jau ar visu, ir ievērot mērenību un neēst katru dienu saujām riekstu, jo tā varat arī iedzīvoties liekajos kilogramos. Daudzi rieksti ir kalorijām bagāti. Noskaidrojiet, kuri rieksti satur visvairāk kaloriju!
3.dec
Vai zinājāt, ka ar pārtiku, ko ēdat, varat palielināt savu laimes hormonu? Ar to, kādi ēdieni jāēd, lai justos laimīgāks, dalās “cnet.com”.
3.dec
Mandarīnu iegāde reizēm līdzinās loterijai – reizēm veikalā atrast patiešām saldus mandarīnus ir izaicinājums. Daži vadās pēc miziņas krāsas, citi pēc izmēra, un tam ir savs pamats. Postimees iesaka, kā izvēlēties mandarīnus, lai tie būtu saldi un bez sēkliņām (vai gandrīz bez tām).
2.dec
Kas ir vērtīgāks - vistas olas baltums vai dzeltenums? Zinātnieki skaidro, kāpēc uzturā ir jālieto abi.
29.nov
Daudzi cilvēki ikdienā sadzīvo ar D vitamīna deficītu. Tā kā Latvijā saule nespīd tik bieži, kā siltajās zemēs, tad, lai uzņemtu nepieciešamo D vitamīna daudzumu, nepietiks vien ar iziešanu laukā.
28.nov
Svara zaudēšana un metodes, kā palīdzēt veicināt svara zudumu, vienmēr būs aktuāls temats. Šoreiz vēršam uzmanību uz 20 produktiem, kuri var palīdzēt svara zaudēšanas procesā jeb ēdot šos produktus tiek dedzināti tauki vēdera zonā, kā rezultātā tiek veicināts svara zudumus. Bet neaizmirstiet, lai zaudētu svaru, nepieciešams ēst ne tikai veselīgi, bet arī sportot!
27.nov
Aromātiskā un siltā tēja ir viens no iecienītākajiem dzērieniem pasaulē, un ne velti - tā lieti noder kā mundrumam, tā siltumam, turklāt, pateicoties tējas sastāvā atrodamajām vērtīgajām vielām, tā ir arī neatņemams palīgs vīrusu un saaukstēšanās sezonā, palīdzot aizsargāt organismu pret saslimšanām.
26.nov
Noskaidrojiet, kuri pārtikas produkti ir labākie olbaltumvielu jeb proteīna avoti.
23.nov
Olbaltumvielas ir svarīgas organismam dažādu iemeslu dēļ. Ēdot olbaltumvielām bagātus ēdienus, mēs palīdzam uzturēt labu imūnsistēmu, veicinām muskuļu augšanu, labāk strādā vielmaiņa u.c. Tomēr, ikdienā uzņemot pārlieku daudz olbaltumvielas, varam nodarīt sev pāri. Kas par daudz, tas par skādi! Noskaidrojiet trīs būtiskākās blakusparādības ar kurām var nākties saskarties, ja olbaltumvielas tiek uzņemtas pārlieku lielā daudzmā.
21.nov
Olbaltumvielas ir viens no četriem makroelementiem, ko nepieciešams uzņemt katru dienu, lai saglabātu sāta sajūtu, veicinātu muskuļu augšanu un uzturētu vispārējo veselību. Tas, cik daudz olbaltumvielu dienā nepieciešams uzņemt, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem - vecuma, aktivitāšu daudzuma u.c.
21.nov
Aukstajā gada laikā, gaisa temperatūrai krītoties, vīrusiem klejojot apkārt, pavisam viegli varam saaukstēties. Lai nesaslimtu, nepieciešams pievērst īpašas rūpes savai veselībai. Viens no veidiem ir iekļaut uzturā vairāk augļu, kas bagāti ar C vitamīnu, antioksidantiem un citām vērtīgām uzturvielām. Kurus augļus jāēd gada aukstajā laikā, lai būtu veseli un justos labi?
19.nov
Bieži vien runājot par svara zaudēšanu tiek izcelts, ka no ēdienkartes nepieciešams izslēgt ātro ēdināšanas iestāžu piedāvājumus, piemēram, hamburgerus, frī kartupeļus, picas u.c. Tomēr kā vēl šādi ēdieni ietekmē mūsu ķermeni, neskatoties uz svara pieaugumu?
15.nov
Laba veselība ir cieši saistīta ar jauneklīgumu. Jo labāka būs pašsajūta, jo labāk izskatīsieties. Savukārt laba veselība ir cieši saistīta ne tikai ar fiziskām aktivitātēm, bet arī uzturu. Eksperti izceļ četras lietas, kuras ieviest savā ikdienas ēdienkartē, lai varētu ilgāk saglabāt labu veselību un jauneklīgumu!
14.nov
Novecojot mūsu ķermenis mainās. Mainās ne tikai mūsu izskats, bet arī pašsajūta. Lai palēninātu novecošanās procesu, nepieciešams ieviest izmaiņas dzīvesveidā, sākot jau ar uzturu. Sabalansēts uzturs var palīdzēt jums dzīvot ilgāk, veselīgāk un pilntiesīgāk. Sievietēm, kuras ir vecākas par 50 gadiem, ieteicams ēst šos septiņus produktus, lai justos un izskatītos labi!
12.nov
Alūra sarkanais AC (E129) ir sarkanā krāsviela, kura tiek pievienota klāt dažādiem ēdieniem, dzērieniem, lai tie iegūtu košu krāsu un piesaistītu uzmanību, veicinot vēlmi tos iegādāties. Šī mākslīgā krāsviela, kas bieži vien ir atrodama daudzās uzkodās, raisa diskusijas par to, cik tā vispār ir veselīga. Daļa veselības ekspertu uzskata, ka šī krāsviela ir neveselīga un cilvēkiem nevajadzētu uzturā lietot produktus, kuru sastāvā ir E129. 
11.nov
Vēloties zaudēt lieko svaru, uztura speciālisti iesaka izvairīties no dažādiem saldiem un sāļiem našķiem. Uzziniet, kuri paši neveselīgākie našķi pēc uztura speciālistu domām.
10.nov
"Lido" nosauc piecas pazīmes pēc kurām vadīties, lai varētu atpazīt izcilus burgerus.
8.nov
Nevadas universitātes pētnieku grupa atklāj, ka pati pirmā kafijas tase tukšā dūšā agri no rīta var nebūt labākais veids, kā sākt savu dienu. Faktiski ārsti uzskata, ka labākais laiks, lai baudītu kafiju ir no 9:30 līdz 11:30. Noskaidrojiet, kāpēc agrā rīta stundā tukšā dūšā nav ieteicams dzert kafiju un kādas var būt sekas.
4.nov
Šokolāde var būt ne tikai garšīga, bet arī veselīga. Izrādās, ka kakao var pazemināt asinsspiedienu, samazināt “slikto” holesterīnu un cukura līmeni asinīs. Tas ir svarīgi, jo visi minētie rādītāji ir sirds un asinsvadu sistēmas slimību riska faktori. Jaunā pētījumu metaanalīze atklāj kakao vai tumšās šokolādes labvēlīgo ietekmi uz veselību. Tika arī novērots, ka kakao lietošana neietekmē ķermeņa masas indeksu (ĶMI), vidukļa apkārtmēru, triglicerīdus, “labo” ABL holesterīnu un HbA1c, kas ir svarīgs diabēta biomarķieris.
3.nov
Sāls nav veselīgs, taču tas spēj ēdienus padarīt gardākus! Lietojot pārlieku daudz sāls, jums var rasties tādas veselības problēmas kā paaugstināts asinsspiediens, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks, aptaukošanās, osteoporoze, palielinās risks iegūt nieru slimības un pat kuņģa vēzi. Tieši tāpēc ir svarīgi limitēt uzņemtā sāls daudzumu, bet kā to paveikt?