Dzīvo gudri!

8:45
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas - vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta. Kas jāņem vērā, lai tā nenotiktu, un kā rīkoties tad, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
21.jun
Līgo svētki daudzās mājās nav iedomājami bez gaļas grilēšanas! Šoreiz Lifehacks.lv apkopoja 7 interesantus faktus par šādu gaļas pagatavošanas veidu! Uzzini kaut ko jaunu un svētkos padalies ar citiem savās zināšanās!
20.jun
Pērn jūnijā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) izmaksājusi vairāk nekā 900 atlīdzību par dažāda rakstura negadījumiem – sadzīves traumām, ērču, citu kukaiņu un čūsku kodumiem, apdegumiem, ceļu satiksmes negadījumiem. Kā rāda pieredze, lielākā daļa negadījumu notiek jūnija otrajā pusē, dodoties uz līgošanas vietām un svinot Jāņus. Lai tā nenotiktu, ir jāievēro piesardzības pasākumi – gan papardes ziedu meklējot un pinot vainagā, gan dedzot jāņugunis un mielojoties ar bagātīgiem gardumiem.
18.jun
Jau pavisam drīz būs klā Līgo svētki, kad galdā celsim dažādus gardumus. Viens no šo svētku galvenajiem ēdieniem ir Jāņu siers. Tam par godu aicinām uzzināt interesantus faktus par sieru!
17.jun
Izlasi un uzzini 10 interesantus, mazzināmus faktus par matiem. Cik no šiem faktiem iepriekš jau biji dzirdējusi?
16.jun
Francijā veikts interesants pētījums, kurā atrasta saistība starp lielāku alkohola patēriņu un skaļu mūziku.
15.jun
Uzmācīgi odi var ne tikai ļoti kaitināt, bet arī radīt nepatīkamas sajūtas. Lai izvairītos no odu kodumiem, dodoties pie dabas, mēs mēdzam nodrošināties ar dažādiem to atbaidīšanas līdzekļiem. Nākamreiz atpūšoties svaigā gaisā izmēģiniet šos dabīgos odu atbaidīšanas līdzekļus!
14.jun
Vēl pirms mazliet vairāk nekā desmit gadiem tika uzskatīts, ka holesterīns ir slikts, kaitīgs veselībai un ka ar uzturu jāuzņem ne vairāk kā 0,2–0,3 grami holesterīna dienā – apjoms, kuru satur 1–1,5 olas. Tomēr pētījumi nav apstiprinājuši olās esošā holesterīna saistību ar insultu un asinsvadu slimībām, saka uztura speciāliste Alise Kindzule Dunavska.
13.jun
Krustnagliņas ir miršu dzimtas mūžzaļā nagliņkoka kaltētie ziedu pumpuri. Šo garšvielu bieži izmanto kulinārijā. Krustnagliņas ne tikai spēj uzlabot ēdienu un dzērienu garšu, aromātu, bet ir arī ļoti labas veselībai. 
12.jun
Netici mītiem, bet zini patiesību! Populārākie ādas kopšanas mīti, kuriem nav vērts ticēt!
11.jun
Daudzi cilvēki nespēj iedomāties savu ikdienu bez karsti kūpošas kafijas tases. Ja arī tev garšo kafija, tad šie fakti tevi varētu interesēt! Uzzini ko jaunu par kafiju!
10.jun
Bioloģisko atkritumu šķirošana ir aktuāls veids, kā samazināt sadzīves atkritumu apjomu gan savā mājsaimniecībā, gan atkritumu poligonos. Taču, pienākot siltākiem laikapstākļiem, rodas bažas par iespējamo smaku, kas varētu rasties šajos konteineros. SIA “Eco Baltia vide” speciālisti un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas eksperte Rūta Bendere dalās padomos, kas palīdzēs izvairīties no smakām, šķirojot bioloģiskos atkritumu.
4.jun
Kāds vīrietis sociālajā medijā "TikTok" atklājis noslēpumu, kā ilgāk noturēt smaržu un pēcskūšanās līdzekļa aromātu, lai tas tik ātri neizplēnētu, bet jūs smaržotu stundām ilgi.
4.jun
Mēs citu acīs vēlamies izskatīties labi un satriecoši. Tomēr reizēm mūsu centība var ciest neveiksmi. Eksperti nosauc sešas lietas, kuras nevajadzētu pirkt, lai citu acīs neizskatītos nabadzīgi.
3.jun
Ir sācies laiks, kad teju ikviens, kam ir tāda iespēja, sēj, stāda, ravē, laista utt. Tā ir iespēja ne tikai parūpēties par skaistu teritoriju pie mājas, bet arī vēlāk nodrošināt sev un ģimenei veselīgus un gardus pašu audzētus augļus, ogas un dārzeņus.
2.jun
Kafija ir daudzu cilvēku iemīļots dzēriens. Daudzi to bauda ik dienu, taču vien retais zina, ka kafiju, piemēram, atklāja kazas Etiopijā. Uzzini interesantus faktus par kafiju!
1.jun
Vasaras neizbēgama sastāvdaļa ir cīņa ar odiem. Šoreiz atklāsim, kādu interesantu faktu par šiem tik ļoti nemīlētajiem kukaiņiem!
1.jun
Viens no populārākajiem sieviešu garderobes apģērbiem ir bikses. Tās var būt dažāda materiāla, krāsu un stila bikses. Bikses ir ērtas, un tieši tāpēc tās ir daudzu sieviešu iecienīts ikdienas apģērba gabals. Vai esat kādreiz aizdomājusies, kas notiktu, ja pēkšņi bikšu vairs nebūtu? Būtu vien svārki un kleitas. Izrādās, ka bikšu nevalkāšana var nākt par labu veselībai!
31.mai
Kurus augus ieteicams audzēt savā dārzā, lai vēsākās dienās varētu baudīt gardu un aromātisku tēju?
30.mai
Piparmētras ziemā visbiežāk tiek izmantotas gardas tējas pagatavošanai, bet vasarā - kokteiļu. Izrādās, ka ar to vien neaprobežojas piparmētru izmantošanas iespējas. Uzziniet, kur vēl var izmantot piparmētras!
29.mai
Vasarā cīņa ar odiem ir neizbēgama. Brīžos, kad tiem ir izdevies uzbrukt nepamanītiem un iekost, rodas nepatīkama sajūta. Daudziem odu kodumi mēdz niezēt. Kāpēc tā?
28.mai
Higiēnas preču veikalos pieejami dezodoranti un antiperspiranti. Vai jūs zināt, kāda ir to atšķirība un kurā gadījumā nepieciešams lietot vienu vai otru?