Skaistums&Veselība

27.jan
Neirologs, kurš 80 gadu vecumā joprojām strādā, dalījies ar vingrinājumiem, ko viņš veic, lai saglabātu prāta asumu - Džordžtaunas universitātes neiroloģijas profesors Ričards Restaks ir vairāk nekā 20 grāmatu par prātu autors un bijušais Amerikas Neiropsihiatru asociācijas prezidents, raksta “Inc”.
27.jan
Gandrīz 50% pasaules iedzīvotāju vismaz reizi dzīvē ir saskārušies ar blaugznām. To var izraisīt vairāki faktori: sausa āda, seborejas dermatīts, jutība pret matu kopšanas produktiem, kāds sēnītes veids, arī stress.
27.jan
Šonedēļ Zemi atkal skars magnētiskās vētras, kas var ietekmēt daudzu cilvēku veselību. Nedēļas vidū gaidāmas stiprākas vētras, kurām ir vērts gatavoties.
27.jan
Miljoniem cilvēku visā pasaulē katru dienu dzer kafiju - daudziem tase kafijas ir kļuvusi par neatņemamu rīta rutīnas sastāvdaļu. Taču, ņemot vērā to, ka tieši ikdienas paradumiem ir vislielākā ietekme uz mūsu veselību, ir svarīgi saprast, kā mūsu mīlestība pret kafiju ietekmē mūsu sirdi. Pēc kardiologu domām, viss atkarīgs no tā, kā to dzer, raksta “Parade”.
27.jan
Trīs veidu vaļasprieki var ne tikai dažādot dzīvi, bet arī pozitīvi ietekmēt fizisko, emocionālo un intelektuālo stāvokli. Kā izvēlēties vaļaspriekus, kas padarīs jūs laimīgāku un veselīgāku.
27.jan
Trombi ir viens no biežākajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem, tāpēc visiem ir jāseko līdzi savas sirds un asinsvadu sistēmas stāvoklim, kuras darbība lielā mērā ir atkarīga no mūsu ēšanas paradumiem.
26.jan
Informācijas trūkums par erektilo disfunkciju (ED) nav trūkums, taču problēma ir tā, ka liela daļa no tā vienkārši nav patiesība. Un lasīšana par "brīnumainajām" tabletēm vai uztura bagātinātājiem, kas nedarbojas un var pat kaitēt, nenāks par labu jūsu dzimumloceklim.
26.jan
Zinātnieki no Turku universitātes Somijā ir nākuši klajā ar pārsteidzoši vienkāršu risinājumu: samazināt sēdēšanas laiku. Viņu atklājumi ir publicēti žurnālā “BMJ Open.”
26.jan
Izrādās, ka ēdieni var būt tikpat nomierinoši kā, piemēram, kumelīšu tēja. "Tas, ko ēdat, var uzlabot miera sajūtu, palielinot labas pašsajūtas hormonu, piemēram, serotonīna, ražošanu, veicinot labāku miegu un mazinot trauksmi," skaidro dietoloģe Lorēna Tviga izdevumam “realsimple”.
26.jan
Kafija var izraisīt īslaicīgu asinsspiediena pieaugumu cilvēkiem ar un bez hipertensijas, un šīs īslaicīgās sekas ir atkarīgas no tā, cik labi jūs panesat kofeīnu - uztura eksperts Džeimijs Džonsons izdevumam “Very Well Health” pastāstīja, kāpēc kafija paaugstina asinsspiedienu.
26.jan
Banāni ir ļoti veselīgi augļi. Tie satur daudz organismam noderīgu vielu un ir lieliska izvēle veselīgam uzturam, raksta "verywellhealth.com".
26.jan
Medikamentu efektivitāte nenozīmē to drošību, un daudzi par to mūsdienās aizmirst, tāpēc turpinās plaši izplatīta tādu zāļu lietošana, kas patiesībā nodara lielu kaitējumu organismam.
25.jan
Starp augu izcelsmes alternatīvām ir tradicionālie produkti, piemēram, tofu un tempe, apstrādāti produkti, piemēram, veggie burgeri un augu piens, produkti, kas joprojām tiek izstrādāti, piemēram, laboratorijā audzēta liellopu gaļa un neapstrādāti pārtikas produkti, piemēram, sojas pupas un zirņi.
25.jan
Kafiju var lietot kopā ar daudziem saldinātājiem - ar cukuru, krējumu, pienu, sīrupu un arī ar medu. Medus ir dabisks saldinātājs, kas dod daudz ieguvumu veselībai, esot garšīga un barojoša alternatīva cukuram. Pētījumi liecina, ka medum piemīt pretmikrobu un īpašības, turklāt to lieto arī, lai ārstētu rīkles infekcijas, nogurumu, aizcietējumus un reiboni. Arī jūs varat padarīt savu kafijas tasi veselīgāku un garšīgāku, pievienojot medu, raksta “redcliffelabs.com”.
25.jan
Vesela sirds un nevainojama asinsrites sistēma ir ļoti svarīgi priekšnoteikumi, lai mēs diendienā justos labi un pilnvērtīgi varētu doties savās ikdienas gaitās. Diemžēl gan pasaulē, gan Latvijā sirds un asinsvadu saslimšanas ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem, turklāt sirds un asinsvadu slimības var veicināt arī virkni dažādu veselības problēmu, piemēram, cukura diabētu vai nieru mazspēju. Kā mazināt risku dzīves laikā saslimt ar hroniskām sirds un asinsvadu kaitēm, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa.
25.jan
Ilgmūžības eksperte Leslija Kenija nosaukusi četrus trikus, kas palīdzēs izskatīties jaunākiem. Pirmais padoms attiecas uz matu kopšanu: viņa iesaka, mazgājot matus, mainīt karstu un aukstu ūdeni. Vēss ūdens, kas vērsts uz galvu, palīdz izlīdzināt matu kutikulas, piešķirot spīdumu. Tāpat aukstuma ietekme uz pieres un dekoltē zonu stimulē receptorus, kas pozitīvi ietekmē izskatu.
25.jan
Ziemeļkarolīnas universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka kombučas tējā atrodamajiem mikrobiem ir līdzīga iedarbība kā badošanās laikā. Viņu pētījumi publicēti žurnālā “PLOS Genetics”.
24.jan
Ikviens no mums dzīves laikā veselības problēmu dēļ ir lietojis medikamentus. Tādās situācijās rūp tikai tas, lai pēc iespējas ātrāk justu uzlabojumu, un diez vai aizdomājamies, ka ir daudz faktoru, kas ietekmē zāļu uzsūkšanos organismā jeb absorbciju, no kā lielā mēra ir atkarīgs rezultāts.
24.jan
"Passeggiata" ir vienkārša tradīcija ar daudzām priekšrocībām labklājībai. Ja ceļojat uz Itāliju, jo īpaši tās mazāk tūristu apgabaliem un mazākiem ciematiem, vakaros varat pamanīt pārsteidzoši lielu gājēju satiksmi. Tas nav tikai tāpēc, ka itāļi mēdz iet gulēt vēlu pēc nesteidzīgām vakariņām, kas sastāv no vairākiem ēdieniem (lai gan arī tas ir ierasts).
24.jan
Bērnībā droši vien ikviens no mums ir dzirdējis, cik veselīgi ir katru dienu ēst zupu, taču retais zina, vai šis apgalvojums atbilst patiesībai. Atbildes meklē “postimees.ee”.
24.jan
91 gadu vecā Holivudas aktrise Džoana Kolinsa, neskatoties uz savu vecumu, joprojām izskatās lieliski. Viņu apbrīno gan jaunieši, gan viņas vienaudži. Nesenā intervijā zvaigzne dalījās ar padomiem, kas palīdz viņai izskatīties tik pārsteidzoši, raksta “The Telegraph”.
23.jan
Kafija jau sen ir viens no populārākajiem dzērieniem visā pasaulē. Nereti gadās, ka jūs pagatavojat tasi sava iecienītā dzēriena, bet jums nav laika to izdzert. Vai ir ieteicams uzsildīt kafiju mikroviļņu krāsnī? Skaidro “Unian”.