Skaistums&Veselība

3.feb
Kafija ir populārākais dzēriens pasaulē un popularitātes ziņā pat pārspēj tēju. Tomēr ne visi zina, ka šis uzmundrinošais produkts ne tikai kalpo kā papildu enerģijas avots, bet arī var būt ļoti labvēlīgs organismam.
3.feb
Neskatoties uz ilgstošu ārstēšanos no vēža, karalis Čārlzs joprojām ir labā formā un turpina aktīvi strādāt. Karaļa veselību rūpīgi uzrauga mediķu komanda, ziņo "express.co.uk".
2.feb
Mutes veselības neievērošana var būt slēpts svara pieauguma faktors. Zobu problēmas var negatīvi ietekmēt vispārējo pašsajūtu, ietekmējot ne tikai mutes dobuma stāvokli, bet arī zarnu darbību un vielmaiņu.
2.feb
Matu kopšana nav vienkārša - it īpaši tad, ja veikalā jāizvēlas īstie starp daudzajām pudelītēm, kas visas sola darīt ar jūsu galvas rotu brīnumus. Lai noskaidrotu, kas patiešām ir nepieciešams jūsu matiem, “RealSimple” kopā ar matu kopšanas ekspertiem sniedz dažus vērtīgus padomus.
2.feb
Meklējot atbildi - kas ir pareizāk, rīta vai vakara duša, ir raisījušās daudzas diskusijas. Vai jums vajadzētu doties dušā no rīta vai vakarā - atbild eksperti no “RealSimple”.
2.feb
Tumšajos ziemas rītos piecelties no gultas var būt īpaši grūti - ir pat zinātnisks izskaidrojums tam, kāpēc tumšajā gaida laikā ir grūtāk piecelties. Gaisma ietekmē mūsu diennakts ritmu, ko mūsu ķermenis ievēro 24 stundu ciklā un ko bieži sauc par mūsu iekšējo pulksteni. Mums ir jāguļ, kad ir tumšs, un jābūt modriem, kad ir gaišs, savukārt pamošanās, kad ārā ir piķa melnums, ir cīņa pret dabu. Par to, kā atvieglot celšanos gada tumšajā laikā, raksta “RealSimple".
2.feb
Ja analizē ilgdzīvotāju dzīvesveidu un ēšanas paradumus, var atrast dažus punktus, kas atšķir šādus cilvēkus no citiem. Pētījums par ilgdzīvotājiem publicēts žurnālā "American Journal of Lifestyle Medicine".
1.feb
Zaļā ir jaunības krāsa - arī pārtikā. Eksperti no “postimees.ee” ir sagatavojuši unikālu produktu izlasi, kas palīdzēs saglabāt jaunību un labu veselību visiem, kas sasnieguši 40 gadu slieksni. Zaļo pārtikas produktu noslēpums ir tāds, ka tie ir pildīti ar antioksidantiem, veselīgiem taukiem, mitrumu un svarīgām uzturvielām. Tie ļauj jūsu ādai izskatīties labāk un jums justies lieliski.
1.feb
Pētījumi liecina, ka cilvēka gremošanas trakta mikrobu sastāvs ietekmē veselību - tajā skaitā arī garīgo veselību. Tomēr tikai nesen zinātnieki ir sākuši precīzi saprast, kāda veida baktērijas ir iesaistītas slimībās un kā tās to dara, raksta “Medical Xpress”.
31.jan
Aukstajā sezonā, kad saaukstēšanās un gripas risks pieaug, īpaši aktuāls kļūst jautājums par organisma dabisko aizsargspēju stiprināšanu. C vitamīns jeb askorbīnskābe šajā procesā spēlē neaizvietojamu lomu, norāda BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
31.jan
Ādas kopšanas speciālisti apgalvo, ka, neskatoties uz to, ka novecošana ir normāla parādība, daudzi cilvēki vēlas atbrīvoties no grumbām un maisiņiem zem acīm. Tomēr viņi pieļauj kļūdas, kas noved pie grumbu veidošanās. ziņo Harvard Health.
31.jan
Olīveļļas antioksidanta un pretiekaisuma īpašības padara to par svarīgu elementu smadzeņu veselībai, kuru ir vērts iekļaut jūsu ikdienas uzturā, saka ārsts un funkcionālās medicīnas pētnieks Sogol Ash, raksta “Make it”.
31.jan
Noapaļoti pleci un slikta stāju var rasties ikdienas ieradumu dēļ, kas kaitē mugurai. Šo problēmu var novērst, ja tā tiek novērsta laikus, raksta Health Harvard.
30.jan
Miegam ir galvenā loma, lai organisms atveseļotos, jo tā laikā tiek ražoti citokīni – olbaltumvielas, kas palīdz cīnīties ar iekaisumiem un infekcijām. Eksperti iesaka koncentrēties uz miegu, hidratāciju un pareizu uzturu, lai paātrinātu atveseļošanos, un meklēt medicīnisko palīdzību, ja simptomi saglabājas ilgāk par nedēļu.
30.jan
Viens no visbīstamākajiem galvassāpju veidiem ir tā sauktās "pērkona zvana galvassāpes". To raksturo strauja sāpju sajūtu palielināšanās līdz maksimumam burtiski minūtes laikā. Cilvēki bieži raksturo šīs sāpes kā vissmagākās, ko viņi jebkad ir piedzīvojuši savā dzīvē.
29.jan
Nostaigāt 10 000 soļu dienā ir viens no visizplatītākajiem fitnesa mērķiem pasaulē, tomēr pastaigu eksperts Elrojs Aguiārs, Alabamas universitātes vingrojumu zinātnes asociētais profesors, saka, ka nav nepieciešams tik liels skaitlis, lai sasniegtu lielāko daļu ieguvumu veselībai, raksta “Independent”.
29.jan
Pārāk daudz cukura ēšana var veicināt dažādas problēmas, piemēram, pinnes un nevēlamu svara pieaugumu, kā arī palielina risku saslimt ar hroniskām veselības problēmām, piemēram, sirds slimībām un 2. tipa diabētu. Tomēr ne visi cukura avoti ietekmē jūsu ķermeni vienādi.
29.jan
Lai gan maize bieži tiek uzskatīta par neveselīgu ogļhidrātu un tauku avotu, daudzās valstīs tā joprojām ir galvenais pārtikas produkts, turklāt maizes uzturvērtība var atšķirties atkarībā no maizes veida, raksta “Very Well Health”.
28.jan
Saskaņā ar ASV pārtikas un zāļu kvalitātes kontroles pārbaudes ziņojumu, ASV ir apstiprinājušas ketamīnu saturošu medikamentu kā atsevišķu līdzekli depresijas ārstēšanai deguna aerosola formā, raksta “postimees.ee”.
28.jan
Pastaigas ir ļoti efektīvs vingrinājums, kas var palīdzēt samazināt depresijas, augsta asinsspiediena, sirds slimību un liekā svara risku. Tas ir arī vienkāršs veids, kā palikt aktīvam, un tam nav nepieciešams aprīkojums vai sporta zāles abonements. Tomēr nepareiza staigāšana var izraisīt nopietnas ceļgalu problēmas, izdevumam “EatThis” skaidro trenere Rebeka Stjuarte, nosaucot sešus sliktos ieradumus, no kuriem jāizvairās, dodoties pastaigās.
28.jan
Vai esat viens no tiem, kam glāze šķiet pustukša vai puspilna? Vide, kur uzaug, dzīves pieredze un noteikti ieradumi mēdz padarīt cilvēkus optimistiskus vai pesimistiskus. Bet ir vienkārši triki, kas padarīs dzīvi labāku.
27.jan
Zinātnieki no Hārvardas universitātes ir noskaidrojuši, kā tumšā šokolāde patiesībā ietekmē veselību, un atklājuši negaidītas labvēlīgas īpašības. Salīdzinoši pētījumi tika veikti ar dažādu veidu šokolādi, kas izgatavota no kakao pupiņām (tumšā, baltā, piena šokolāde).