Un tas nav ingvers vai ķiploki, kā varētu domāt. Lai gan tie būs labi palīgi aukstajā sezonā. Tieši kurkumai piemīt spēja aktivizēt imūnsistēmu, un gandrīz katras mājsaimnieces virtuvē ir šī spilgti dzeltenā garšviela. Tas viss attiecas uz tajā esošo polifenola savienojumu – kurkumīnu, kam var būt arī pretvīrusu, pretsēnīšu un pretmikrobu īpašības.
“Trauksme ir tipiska cilvēka reakcija uz stresu. Taču pārāk daudz trauksme ikdienā var traucēt dzīvot veselīgu un laimīgu dzīvi. Ja jūtaties uztraukts, izmēģiniet vienu vai dažus no tālāk norādītajiem vingrinājumiem jebkurā laikā un vietā, lai rastu atvieglojumu. Mērķis ir veikt vingrinājumus, kas var ātri palīdzēt tikt vaļā no šā stāvokļa,” raksta healthline.com.
Vasaras karstums, īpaši, ja temperatūra pārsniedz 30 grādus, var būt īsts pārbaudījums organismam, izraisot noguruma, aizkaitināmības un pārkaršanas sajūtu.
Pastāvīgi paaugstinātu asinsspiedienu noteikti nav iespējams pazemināt bez dzīvesveida izmaiņām un medikamentiem. Bet, ja spiediens palielinājies nedaudz un tas ir vienreizējs notikums, var izmēģināt šo metodi.
Augsta stresa reakcijas var ietekmēt garīgo labsajūtu un fizisko veselību un pazemināt vispārējo dzīves kvalitāti. Lūk, kas notiek organismā, reaģējot uz stresu.
Mēs runājam par biežākajiem redzes traucējumu cēloņiem. Acis ir orgāns, kas palīdz cilvēkiem uzzināt daudz ko jaunu un redzēt visu apkārtējo skaistumu.
Doties uz pirtiņu ar slotu, dzeri zāļu tēju, pasēdēt patīkamā kompānijā - kas var būt labāks? Labāk var būt tikai tas, kā doties uz pirti sagatavotiem, pretējā gadījumā pastāv risks kaitēt veselībai.
“Pārtika, ko ēdat, tostarp dārzeņi un olbaltumvielas, arī fiziskās aktivitātes, ar ko nodarbojaties, piemēram, spēka treniņi var palīdzēt atbalstīt un uzturēt kaulu veselību un blīvumu,” raksta healthline.com.
Viss sākas ar sevi. Cik laimīgs šajā brīdī jūties, tik labi jutīsies arī tavi līdzcilvēki. Mūsdienās laime nav vairs pašsaprotama, pie tās jāstrādā katru dienu. “Vai tu esi laimīgs? Vai tu sevi mīli? Ar kādiem palīglīdzekļiem tu parādi, ka sevi mīli?
Dažreiz ir ļoti svarīgi atpūsties no burzmas vai rutīnas, izveidot vai, gluži pretēji, pārtraukt iekšējo dialogu, lai sadzirdētu sevi un savas domas. Šī nav "panaceja" vai universāls līdzeklis psiholoģisko problēmu atrisināšanai, bet piecas idejas, lai paši sev palīdzētu..
Noskaidrots, kas tieši ir jāizslēdz no uztura, lai samazinātu savu bioloģisko vecumu un izskatītos jaunāki. Kalifornijas zinātnieki ir atklājuši saikni starp diētu ar zemu pievienotā cukura saturu un jaunāku bioloģisko vecumu šūnu līmenī.
Jūs, iespējams, esat pieradis, ka katru dienu saņemat padomus par veselību. Izmēģiniet šo. Ēd šo. Dari šo. Nedariet to. Tas var būt grūti "sagremojams". Bet veselīgu paradumu iekļaušanai taču nav jābūt sarežģītai.
Atteikšanās no pievienotā cukura pēc 40 gadiem palīdz palielināt dzīves ilgumu, jo samazinās risks saslimt ar diabētu, aptaukošanos, onkoloģiju un citām mūsdienās bieži diagnosticētām slimībām. Par to runājis medicīnas zinātņu doktors, onkologs Marks Gadzians, vēsta Tengri Life.
Diemžēl stress mūsdienās ir dzīves sastāvdaļa. Neparedzēti apstākļi darbā, negaidīti saplīst mašīna, sastrēguma stunda ne tajā laikā, ģimenē ķildas un citas negaidītas problēmas, tas viss rada stresu. Taču, lai dzīvotu mierīgu dzīvi, ir jāpievērš uzmanība savai ikdienai.
Kokosriekstu eļļā esošās taukskābes mitrinās sausus matus, taču tā var nebūt īstā izvēle katram. Kā izmantot kokosriekstu eļļu matu kopšanai? Vai kokosriekstu eļļa ir laba jūsu matiem?
“Visi vecumi ir piemēroti kustībām. Gan zīdainim, gan senioram ir svarīgi būt fiziski aktīvam, izvēloties savam vecumam un spējām atbilstošāko slodzi,” ir pārliecināta sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace.
“Labi līdzsvarotas un regulāri veiktas izturības aktivitātes, spēka treniņi un ar apzinātību saistīti vingrojumi uzlabo fizisko un garīgo noturību, miega kvalitāti. Tie vairo pašpārliecinātību, enerģiju, izturību un attīsta spēju relaksēties,” stāsta fizioterapeite Madara Sirmace.
Pētnieki ir atklājuši dabisku veidu, kā cīnīties ar plikpaurību. Zinātnieki saka, ka populāra garšviela var palīdzēt veiksmīgi tikt galā ar plikpaurību. Runa ir par cukuru. Patiesībā runa ir nevis par to, kas atrodas virtuvē, bet gan par to, kas tiek ražots cilvēka ķermenī.
Atvaļinājumu, ceļojumu un aktīvās atpūtas sezona rit pilnā sparā. Taču ko darīt, ja pilnvērtīgi izbaudīt šī laika aktivitātes traucē kinetoze jeb jūras slimība? Kādi ir tās iemesli un ko varam darīt, lai to novērstu?
Vasara ir gada aktīvākais periods, īpaši festivālu apmeklēšanai un ceļojumiem. Taču pirms vairāku dienu izbraucieniem ārpus mājām ir jāatceras, ka ir nepieciešams līdzi paņemt svarīgāko līdzekļu aptieciņu.
Mēs jau esam iemācījušies pārvarēt tādas saaukstēšanās izpausmes kā klepus un iesnas. Bet mānīgais ienaidnieks nesnauž un bieži atgādina par sevi. Un šie atgādinājumi ne tikai sabojā mūsu pašsajūtu, bet arī izskatu. Tomēr arī tos var uzvarēt.