Skaistums&Veselība

23.jan
Kafija jau sen ir viens no populārākajiem dzērieniem visā pasaulē. Nereti gadās, ka jūs pagatavojat tasi sava iecienītā dzēriena, bet jums nav laika to izdzert. Vai ir ieteicams uzsildīt kafiju mikroviļņu krāsnī? Skaidro “Unian”.
23.jan
Daudzās pasaules valstīs janvāris ir Dzemdes kakla vēža modrības mēnesis, kad ārsti un citi speciālisti dažādi aktualizē nepieciešamību būt modriem par dzemdes kakla vēža riskiem un vienlaikus iespējām to ne tikai novērst, bet izskaust kā problēmu sabiedrībā.
23.jan
Mūsu smadzenes dažreiz izspēlē pārsteidzošus un dažreiz pat mazliet biedējošus trikus. Tomēr tikt ar tiem galā ir pavisam vienkārši. Noteikti esat to piedzīvojis vismaz vienu reizi savā dzīvē: jūs ienācāt istabā un nevarat atcerēties, kāpēc jūs tur ieradāties.
22.jan
Eksperti no Sun Yat-sen universitātes Ķīnā ir atklājuši, ka emocionālā noturība var uz pusi samazināt priekšlaicīgas nāves risku. Pētījumā, kas publicēts žurnālā “BMJ Mental Health”, tika izmantoti dati par 10 569 cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem ASV, raksta thesun.co.uk.
22.jan
Internetā regulāri parādās jaunas diētas un uztura principi, un katrs no tiem sola palīdzēt ātrāk un efektīvāk zaudēt svaru. Viens no jaunākajiem paņēmieniem ir ēšana ar aizvērtām acīm, raksta vācu izdevums “Rsute”.
22.jan
Sertificēta uztura speciāliste Devine Lingo nosaukusi olbaltumvielām bagātu pārtiku, ko ieteicams lietot uzturā asinsspiediena pazemināšanai, raksta “Eating Well”.
22.jan
Speciālisti brīdina, ka daži pārtikas produkti nav piemēroti ilgstošai uzglabāšanai ledusskapī, jo tie ātri var kļūt veselībai bīstami aukstā, mitrā vidē, raksta “limon.postimees.ee”.
21.jan
„Kā dermatologs teikšu: solārijs nav tā labākā vieta, kur atstāt savu laiku un naudu, jo pēc solārija apmeklējuma āda var palikt gan priekšlaicīgi veca, gan var iedzīvoties ādas ļaundabīgā audzējā,” TV24 raidījumā „Uz līnijas” skaidro dermatologs, venerologs Raimonds Karls. Pretēji daudzu uzskatam: jo brūnāk, jo labāk, ārsts stāsta, ka baltajam cilvēkam nav paredzēts būt tumsnēji brūnam. Jo vairāk mēs pakļaujam ādu iedegumam, jo lielāks risks saslimt ar ādas vēzi.
21.jan
Ārsti brīdina, ka alerģiskiem cilvēkiem būtu jābūt īpaši uzmanīgiem, dzerot šķīstošo kafiju, kāda patiešām neparasta iemesla dēļ, raksta “NowThis Food”.
21.jan
Šosezon biežāk tiek runāts par mikoplazmas baktērijas izraisītas pneimonijas izplatību. Kādi ir galvenie šāda veida pneimonijas iemesli un atšķirības no tipiskās pneimonijas, ārstēšana un atlabšanas process? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
21.jan
Augsts ķermeņa apkārtmēra indekss (BRI) ir saistīts ar paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību risku cilvēkiem, kas vecāki par 45 gadiem. Uz to liecina jauns pētījums, kas publicēts “American Heart Association” žurnālā.
21.jan
Honkongas Universitātē veiktais pētījums atklāja, ka vientulība palielina risku saslimt ar depresiju, īpaši, ja cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz savu vientulību. Pētnieki uzskata, ka šim atklājumam ir svarīga terapeitiska ietekme uz vientuļu cilvēku un arī citu iedzīvotāju grupu ārstēšanu, raksta “Nature Mental Health”.
20.jan
Ziemā vairāk laika pavadām telpās, kas nereti netiek pietiekami labi vēdinātas, tā paverot ceļu elpceļu vīrusiem. Līdztekus sarunai par proaktīvu rīcību ir svarīgi saprast, kas atšķir vieglu saslimšanu no smaga, pat dzīvībai bīstama stāvokļa - pneimonijas. Sīkāk par pneimoniju kā aktuālu sabiedrības veselības problēmu ģimenes ārste Linda Šauriņa un "Mēness aptiekas" farmaceite Ieva Turonoka.
20.jan
Par 2025. gada visefektīvāko diētu atzīta Vidusjūras diēta, ziņo “CNBC”.
19.jan
Kļūstot vecākam, ķermenis netiek cauri tik daudzām izmaiņām. Mati kļūst sirmi, pamanāt, ka uz sejas parādās dažas smalkas līnijas, un var nebūt tik daudz enerģijas kā agrāk, bet vecums var ietekmēt arī dzimumlocekli — tā formu, izmēru un darbību.
19.jan
Četri ieradumi ir kaitīgi sirds veselībai. Pieredzējis amerikāņu kardioķirurgs ar 25 gadu pieredzi Džeremijs Londons nosaucis četrus ieradumus, no kuriem stingri iesaka izvairīties, lai saglabātu sirds veselību. Par kaitīgiem faktoriem dakteris pastāstīja, balstoties uz daudzu gadu dzīvības glābšanas praksi.
19.jan
Infarkts un insults ir vieni no galvenajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem lielākajā daļā pasaules valstu, tostarp attīstītākajās valstīs. Šajā sakarā zinātnieki dažādās pasaules malās nenogurstoši meklē dažādas metodes šo slimību profilaksei.
19.jan
Skaistas brīnumpārvērtības veic "Salvijas pārvērtības" Liepājā. Ar meikapa un aksesuāru palīdzību atklāt sievietē skaisto, netveramo, trauslo un īpašo. Nelieli otas pieskārieni spēj darīt brīnumus. Un skaistas esam mēs visas, tikai jāprot to pareizi izcelt un parādīt, sevi raksturo "Salvijas pārvērtības".
19.jan
Nacionālās kafijas asociācijas 2023. gadā veiktais pētījums atklāja, ka 63% amerikāņu katru dienu dzer kafiju - tas ir vairāk nekā jebkurš cits dzēriens, izņemot ūdeni. Tajā pašā gadā kafija apsteidza tēju arī Apvienotajā Karalistē - saskaņā ar Britu Kafijas asociācijas datiem Apvienotā Karaliste patērē apmēram 98 miljonus tasīšu kafijas dienā. Aktuāls ir jautājums - cik daudz kafijas krūzīšu dienā ir par daudz? Atbildi meklē “The Guardian”.
18.jan
Zinātnieki no Kalifornijas Universitātes Sanfrancisko pārskatīja zinātniskos pierādījumus un secināja, ka pietiekams ūdens patēriņš var pozitīvi ietekmēt vairāku slimību ārstēšanu. Viņu pētījums ir publicēts žurnālā “JAMA Network Open”.
18.jan
Ziemā ādu ietekmē gan āra aukstie un mainīgie laikapstākļi, gan iekštelpu sausais gaiss. Tas var radīt diskomfortu, īpaši, ja āda ir sausa un jutīga, kā arī saasināt esošās ādas problēmas. Kā veiksmīgāk tikt galā ar ziemas radītajiem izaicinājumiem ādas labsajūtai, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, dermatoloģe Elīza Sālījuma un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
18.jan
Arvien vairāk pierādījumu liecina, ka diennakts laiks, kurā mēs vingrojam, ietekmē mūsu sniegumu un veselību, taču vai mēs varam apmācīt savu ķermeni sasniegt maksimumu dažādos diennakts laikos? Atbildi meklē BBC.