Veselība

1.jūl
Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?
30.jun
Zemenes ar putukrējumu. Vīnogas un siers. Kartupeļi ar sēņu mērci. Daži ēdieni sader kopā labāk nekā citi, veidojot ideālu saskaņu. Izrādās, tas pats attiecas arī uz sirdij svarīgajiem vitamīniem un minerālvielām!
29.jun
“Ādas veselību lielā mērā regulē hormoni. Ideāli, ja tie darbojas vienoti,” norāda Veselības centru apvienības dermatoloģe Ilze Jākobsone, hormonu mijiedarbību salīdzinot ar orķestri, kur katra instrumenta skanējumam ir sava vieta un laiks. Ārste kopā ar farmaceiti Ievu Virzu apkopo padomus un atklāj novēroto – sievietes, īpaši, pusmūžā, cenšas rūpēties par ādas kopšanu, pievēršot pastiprinātu uzmanību gan profilaksei, gan ārstēšanai.
24.jun
Svētki aizvadīti, rīt jau gaidāma darba diena. Ja Līgo svētkos nācies iemalkot par daudz grādīgo dzērienu un šodien plīst pušu galva, tad mēs, "Lifehacks.lv", esam sagatavojuši 8 padomus, kā cīnīties ar paģirām, lai ātrāk justos labi!
20.jun
Lai arī Jāņos dažādu kārdinājumu netrūkst, pārmērības var novest pie dažādām veselības problēmām. Vienkāršus un noderīgus ieteikumus par svētku maltīšu baudīšanu bez riska veselībai un aptieciņas saturu izbraukumiem sniedz Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, gastroenterologs, internists VCA "Aura", Aleksejs Derovs un farmaceite Jeļena Bebre.
14.jun
Ērces ir mazas, zirnekļveidīgas radības, kuras var pārnēsāt slimības, piemēram, Laimas slimību un ērču encefalītu. Tās barojas ar putnu un zīdītāju, tostarp cilvēku, asinīm. Lai pasargātu sevi, svarīgi ir vakcinēties pret ērču encefalītu. Bet kā rīkoties, ja ērce ir jau piesūkusies? To svarīgi ir pareizi noņemt!
13.jun
Kad runājam par sirds veselību un tās uzturēšanu, kā labākā profilakse vienmēr tiek nosaukts veselīgs dzīvesveids. Pirmā doma, kas parasti iešaujas prātā, ir uzturs un kustības. Taču nedrīkstam aizmirst, ka tikpat nozīmīgs ir arī trešais faktors – miegs. Farmaceite Juta Namsone sīkāk raksturo, kā miega trūkums skar sirdi un kādas ir melatonīna bioloģiskās funkcijas organismā.
10.jun
Viens no populārākajiem menopauzes simptomiem, ar kuru saskaras vairums sieviešu, ir karstuma viļņi. Te pēkšņi viss ir kārtībā, bet nākamajā brīdī piemeklē pamatīgs karstums bez pamata. Menopauze ir sarežģīts process, kuram iziet cauri sievietes ķermenis. Menopauze var izpausties dažādi, šoreiz aplūkosim 20 maz zināmus simptomus.
8.jun
Kvalitatīvs miegs ir viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem, lai cilvēks nākamajā dienā justos labi un saglabātu augstas darbaspējas, taču miega kvalitāte un dziļums mēdz ievērojami atšķirties. Kādēļ citi guļ cieši un dziļi, bet dažiem miegs ir trausls un saraustīts, skaidro Epilepsijas un miega medicīnas centra (Bērnu klīniskā universitātes slimnīca) miega speciāliste Dr. Marta Celmiņa, bet farmaceite Amanda Ozoliņa stāsta, kādus preparātus ņemt talkā no aptieku piedāvājuma.
6.jun
Vai tev šķiet, ka svars stāv uz vietas? Tev liekas, ka ēd veselīgi, bet svars pieaug? Varbūt pie vainas ir tas, ka tev ir lēna vielmaiņa! Šeit apkopoti daži padomi, kā dabiski paātrināt vielmaiņu un veicināt svara zudumu!
3.jun
Pirkstu, ceļu vai citu locītavu krakšķēšana ir izplatīta parādība un visbiežāk tas neliecina par neko kaitīgu vai bīstamu. Tomēr, ja locītavu krakšķēšanu pavada sāpes vai pietūkums, nepieciešams apmeklēt ārstu. Šoreiz centīsimies rast atbildi uz jautājumu - kāpēc mēdz krakšķēt locītavas? 
2.jun
Lai sejas āda būtu mirdzoša, veselīga un starojoša, svarīgi ir tas, kā jūs to kopjat. Katru rītu un vakaru nepieciešams īpaši palutināt savu ādu. Svarīgi ir ne tikai izmantotie produkti, bet arī pareizā secība, kā tos izmantot. Šoreiz no "Healthline" ekspertiem uzzināsim, kāda ir pareizā sejas kopšanas rutīna vakarā - ko, kad un kā izmantot!
1.jun
Ar urīnpūšļa vēži var saslimt gan sievietes, gan vīrieši, lai arī stiprā dzimuma pārstāvji atrodas lielākā riska zonā. Vēzis piezogas klusi. Bez sāpēm vai izteiktiem veselības traucējumiem. Tomēr attīstoties tas mēdz izraisīt acīm redzamus simptomus – asins piejaukumu urīnā. Labā ziņa – profilaktiski nododot urīna analīzes, saslimšanu iespējams atklāt agrīnās stadijās, kas nodrošina lielu iespēju izārstēties pilnībā. Latvijas Urologu asociācija aicina negaidīt un reizi gadā lūgt ģimenes ārstam norīkojumu uz analīzēm, slimību atklājot savlaicīgi.
31.mai
Zarnas ir atbildīgas par gandrīz 70% imūnsistēmas, un tām ir arī svarīga loma, nosakot garastāvokli, svara kontroli, smadzeņu darbību un, protams, gremošanu, tāpēc rūpēties par zarnu veselību ir īpaši svarīgi. Jūs droši vien esat dzirdējuši ieteikumus palielināt šķiedrvielu uzņemšanu un ēst pārtiku, kas bagāta ar probiotikām, bet uztura speciālisti ir dalījušies ar vēl vienu padomu - pirms miega dzert "zelta pienu", raksta “EatingWell”.
31.mai
Ēdot pārtikas produktus, kas satur kolagēnu, ķermenis uzņem vērtīgas aminoskābes, kuras var palīdzēt organismam pašam radīt vairāk kolagēna. Kāpēc mums ir nepieciešams kolagēns?  Kolagēns ir viena no svarīgākajām olbaltumvielām cilvēka ķermenī. Tā galvenā loma ir nodrošināt labu audu veselību, kolagēns ir svarīgs gan kā kauliem un locītavām, tā arī ādai, muskuļiem, asinsvadiem, iekšējiem orgāniem un pat matiem un nagiem.
30.mai
Katram ir sava ik rīta un vakara rutīna, kāds dušā iet tikai vakarā, cits no rīta, bet vēl kāds gan no rīta, gan vakarā. Tas viss atkarīgs no mūsu paradumiem. Tomēr visbiežāk visi cilvēki no rīta pēc pamošanās un vakarā pirms gulētiešanas tīra zobus un nomazgā seju. Lai arī katram ir sava rīta un vakara rutīna, eksperti iesaka neaizmirst par pareizu sejas kopšanu. Šoreiz noskaidrosim, kāda, pēc "Healthline" ekspertu domām, ir pareizā rīta rutīna sejas ādas kopšanā. 
29.mai
Domājot par saviem matiem, daudzi ar tiem nav apmierināti. Kādam šķiet, ka tie nav pietiekami biezi, gari, ir pārāk taisni vai cirtaini, tikmēr citi cīnās ar blaugznām un matu izkrišanu. Vairumā gadījumu pie vainas var būt gēni, piemēram, cik biezi vai plāni ir mati. Tomēr reizēm viss nav tik vienkārši, matu stāvoklis var "pateikt priekšā" par to, ka kaut kas nav labi ar veselību. 
26.mai
Vasaras sezonas tuvošanās nes ilgi gaidītās pārmaiņas – dienas kļūst siltākas un garākas – taču tai pat laikā ne viens vien sastopas ar negaidītiem miega traucējumiem, ko izraisa gan sakarsušās guļamistabas, gan kaiju klaigāšana aiz loga un citi pilsētas trokšņi. Par to, kāpēc siltajos mēnešos izgulēties ir arvien grūtāk un kā saglabāt kvalitatīvu miegu, stāsta farmaceite Ksenija Lukjanova un “Profesora Skrides Sirds klīnika” neiroloģe Dr. Sintija Strautmane.
21.mai
No 5. līdz 13.jūlijam Rīgā notiks XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki - vieni no nozīmīgākajiem notikumiem bērnu un jauniešu kultūras dzīvē. Svētki būs spraigi, emocionāli un fiziski intensīvi. Lai bērnam šī pieredze būtu patīkama, droša un veselīga, ļoti svarīga ir savlaicīga un pārdomāta sagatavošanās. 
20.mai
Trauksme ir ķermeņa dabiska reakcija uz dažām stresa vai bīstamām situācijām. Jūs varat izjust satraukumu, ja esat noraizējies par kaut ko, ko piedzīvojat vai kas drīz notiks. Piemēram, eksāmens, publiska uzstāšanās, darba intervija vai saviesīgs pasākums. Normas robežās trauksme var būt veselīga, bet reizēm nemiera un stresa rezultātā varam nespēt valdīt pār sevi un trauksme var pārņemt ikdienu. Kā tikt galā ar trauksmi?
19.mai
Ikvienam būtu svarīgi noskaidrot savas ģimenes slimību vēsturi, lai uzzinātu ar kādām slimībām sirguši tuvinieki, lai savlaicīgi zinātu vai pastāv kādi lieli veselības riski. Ir vairākas slimības, kuras var būt iedzimtas, piemēram, cukura diabēts, astma, sirds slimības, Alcheimers un demence, artrīts u.c. Lai pasargātu sevi un parūpētos par savu veselības stāvokli, svarīgi ir noskaidrot savas ģimenes slimības vēsturi.
16.mai
Insultu var piedzīvot ikviens cilvēks jebkurā vecumā. Insults ir asinsrites traucējumi vienā vai vairākos galvas smadzeņu asinsvados. Insulta iespējamību var palielināt augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis asinīs, dažādas sirds slimības, palielināts svars, diabēts. Tomēr ir arī vairāki ikdienas paradumi, kurus daudzi no mums piekopj, kas var palielināt insulta risku.