Veselība

21.mai
No 5. līdz 13.jūlijam Rīgā notiks XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki - vieni no nozīmīgākajiem notikumiem bērnu un jauniešu kultūras dzīvē. Svētki būs spraigi, emocionāli un fiziski intensīvi. Lai bērnam šī pieredze būtu patīkama, droša un veselīga, ļoti svarīga ir savlaicīga un pārdomāta sagatavošanās. 
20.mai
Trauksme ir ķermeņa dabiska reakcija uz dažām stresa vai bīstamām situācijām. Jūs varat izjust satraukumu, ja esat noraizējies par kaut ko, ko piedzīvojat vai kas drīz notiks. Piemēram, eksāmens, publiska uzstāšanās, darba intervija vai saviesīgs pasākums. Normas robežās trauksme var būt veselīga, bet reizēm nemiera un stresa rezultātā varam nespēt valdīt pār sevi un trauksme var pārņemt ikdienu. Kā tikt galā ar trauksmi?
19.mai
Ikvienam būtu svarīgi noskaidrot savas ģimenes slimību vēsturi, lai uzzinātu ar kādām slimībām sirguši tuvinieki, lai savlaicīgi zinātu vai pastāv kādi lieli veselības riski. Ir vairākas slimības, kuras var būt iedzimtas, piemēram, cukura diabēts, astma, sirds slimības, Alcheimers un demence, artrīts u.c. Lai pasargātu sevi un parūpētos par savu veselības stāvokli, svarīgi ir noskaidrot savas ģimenes slimības vēsturi.
16.mai
Insultu var piedzīvot ikviens cilvēks jebkurā vecumā. Insults ir asinsrites traucējumi vienā vai vairākos galvas smadzeņu asinsvados. Insulta iespējamību var palielināt augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis asinīs, dažādas sirds slimības, palielināts svars, diabēts. Tomēr ir arī vairāki ikdienas paradumi, kurus daudzi no mums piekopj, kas var palielināt insulta risku.
14.mai
Ir produkti, kas var paaugstināt holesterīna līmeni asinīs un ir tādi, kas to var pazemināt. Šoreiz pievērsīsim uzmanību otrajiem - produktiem, kas spēj pazemināt augstu holesterīna līmeni asinīs!
12.mai
Ne vairāk kā trīs glāzes dienā – 36 % iedzīvotāju ikdienā dzer kritiski maz ūdens, savukārt visvairāk ūdeni patērē jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.
8.mai
Ikviens no mums ir pazīstams ar terminu "holesterīns". Ir zināms, ka augsts holesterīna līmenis ir veselībai bīstams. Bet kas tieši ir holesterīns un kādi produkti var veicināt augstu holesterīna līmeni, skaidro kardiologs Romits Batčaharijs.
7.mai
Īpaši kokteiļi toksīnu izvadīšanai, ekstrēmas diētas, dārgas tējas un sulu kūres – pavasaris ir laiks, kad jo īpaši aktuālas kļūst dažnedažādas metodes, kas sola atbrīvoties no ziemas periodā uzkrātajiem kilogramiem un veikt ķermeņa atjaunošanu. Lai gan rūpes par veselību, nenoliedzami, ir svarīgas visa gada garumā, pirms ķeries pie dažādām diētām un metodēm, kas sola ātru rezultātu, ir būtiski atšķirt mītus no zinātniskiem faktiem. Ko vērts zināt par detoksikāciju un kas patiesībā palīdz ķermenim attīrīties, skaidro farmaceite Alīna Fleišmane.
3.mai
Blaugznas jeb skalpa ādas zvīņošanās ir ļoti bieži sastopama problēma, un kādā dzīves brīdī tā var skart pat katru otro iedzīvotāju. Blaugznu veidošanās parasti sākas pubertātes vecumā un biežāk skar vīriešus, tomēr tās nereti ir sastopamas arī zīdaiņiem kā piena krevele un cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Blaugznu attīstību ietekmē arī sezonalitāte, un vairāk cilvēku sūdzas par skalpa zvīņošanos tieši aukstajā un mitrajā laikā, tas ir, rudenī, ziemā un pavasarī. Kāpēc blaugznas veidojas un kā no tām atbrīvoties, stāsta dermatoloģe, veneroloģe un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Dr. Alise Balcere un farmaceite Ivanda Krastiņa.
2.mai
Laiks aiz loga paliek arvien patīkamāks, siltāks un saulaināks, bet pašsajūta neuzlabojas, jūtat spēku izsīkumu, enerģijas trūkumu? Iespējams, ka jums ir pavasara astēnija. Kas ir pavasara astēnija? Psiholoģijā vārds "astēnija" apzīmē spēku izsīkumu. Pavasara astēnija vienkāršoti būtu pavasara nogurums.
29.apr
Vienu brīdi jūs mierīgi guļat, sapņojat sapņus, bet nākamajā pēkšņi esat pamodies un esat pilnīgā nomodā. Vai šāda situācija izklausās pazīstama?Pēkšņa pamošanās nakts vidū nav nekas neparasts — pētījumā, kurā piedalījās 8937 cilvēki, tika noskaidrots, ka aptuveni trešdaļa amerikāņu pēkšņi pamostas naktī vismaz trīs reizes nedēļā. Kas liek mums pamosties nakts vidū? Apkopojām astoņus visbiežāk izplatītos iemeslus!
27.apr
Atbildot uz lielāko daļu no šiem 10 apgalvojumiem apstiprinoši, tas var liecināt par to, ka jums ir problēmas ar alkohola lietošanu un, iespējams, nepieciešams meklēt palīdzību!
13.apr
Alkoholiķis ir cilvēks, kurš lieto alkoholiskos dzērienus pārmērīgā daudzumā, nespēj to kontrolēt un pats saviem spēkiem nespēj atteikties no grādīgo dzērienu malkošanas. Nav definēts viens alkoholisma cēlonis, kuru varētu attiecināt uz visiem, kas slīgst atkarībā. Alkohola atkarību var veicināt dažādi faktori. Šoreiz aplūkosim piecus faktorus, kuri var veicināt atkarību no alkohola!
11.apr
Mainoties gadalaikiem, mainās ne tikai laikapstākļi, bet arī mūsu pašsajūta. Daudzi, iestājoties pavasarim, piedzīvo nogurumu un enerģijas trūkumu. Lai šajā pavasarī uzlabotu savu pašsajūtu, svarīgi ir ne tikai ieturēt veselīgas maltītes un būt aktīviem, bet arī uzlādēt organismu ar vitamīniem un minerālvielām, lai justos labi un būtu enerģijas pilni baudīt patīkamo laiku!
10.apr
"Gada farmaceites 2024" Irinas Korčaginas 10 padomi labai veselībai. 
9.apr
Iestājoties pavasarim, daudzi cilvēki piedzīvo spēku izsīkumu un enerģijas trūkumu. Šādu stāvokli mēdzam dēvēt par pavasara nogurumu. Zinātnieki joprojām nav atraduši vienu izskaidrojumu, kāpēc, mainoties gadalaikiem, piedzīvojam pēkšņu spēku izsīkumu, taču tas varētu būt saistīts gan ar ārējām, gan iekšējām izmaiņām. 
8.apr
Lai gan gāzu izdalīšanās un atraugas ir dabiski veidi, kā ķermenis var atbrīvoties no liekā gaisa, kas nokļuvis zarnās, pārmērīga gāzu veidošanās var būt neērta vai pat sāpīga. Ir ēdieni un dzērieni, kas var pastiprināt gāzu veidošanos un vēdera uzpūšanos. 
5.apr
Ziedojot asinis, katrs donors tikai pusstundas laikā var palīdzēt trīs cilvēkiem. Asinis ir neaizstājamas, tāpēc pacientu liktenis ir tiešā veidā atkarīgs no donoru atsaucības. Valsts asinsdonoru centra (VADC) dati liecina, ka vien nepilni 4% Latvijas iedzīvotāju ir pastāvīgie donori - visbiežāk no ziedošanas attur neziņa un bailes par procesu. Kādi ir visbiežāk sastopamie mīti par asins ziedošanu?
4.apr
Svaiga elpa, veselas smaganas un baktēriju iznīcināšana - tās ir tikai dažas priekšrocības, kuras sniedz regulāra mutes skalojamā līdzekļa lietošana. Zobārsti iesaka lietot mutes skalojamo līdzekli, taču, ja tas tiek lietots nepareizi, var rasties pretējs efekts. Zobārsts Taruns Nagpals nosauc piecas izplatītākās kļūdas, lietojot mutes skalojamo līdzekli!
2.apr
Novecošanās ir dabisks process no kura neviens nav pasargāts. Kļūstot vecākiem, mūsu āda zaudē elastību, parādās krunciņas. Lai ilgāk saglabātu ādu tvirtu, varam lietot dažādus kosmētiskos līdzekļus un veikt dažādas procedūras. Ādas novecošanos var palēnināt, taču ne apturēt. Eksperti nosauc septiņas lietas, kas veicina ātrāku ādas novecošanos!
1.apr
Uzturvielu trūkums var ietekmēt matu veselību un tie var sākt pastiprināti izkrist. Eksperti iesaka, paralēli lietojot dažādus matu kopšanas līdzekļus un vitamīnus, kas palīdz novērst matu izkrišanu, ieteicams pārskatīt arī savu ēdienkarti. Ieviešot uzturā dažādus pārtikas produktus, piemēram, olas, zaļumus un treknas zivis, varat panākt to, ka mati sāk ātrāk augt!
28.mar
Zinātnieki ir atklājuši, ka tomāti efektīvi cīnās pret baktēriju infekcijām zarnās - Kornela universitātes pētnieki tomātos ir identificējuši divus savienojumus, kas nogalina baktērijas, ziņo “Science Alert”.