Skaistums&Veselība

22.mai
Kad pēdējo reizi tu apzināti ievilki elpu? Nevis ātru, paviršu ieelpu starp e-pastiem un telefona zvaniem, bet dziļu, klātesošu elpu, kas sasniedz vēderu un nomierina prātu? Mēs dzīvojam pasaulē, kur elpa kļuvusi par fonu - tomēr tā ir visspēcīgākais instruments, kas mums vienmēr ir līdzās, raksta “Healthline”.
22.mai
Zemenes ir bagātas ar C vitamīnu, folātiem un šķiedrvielām, un, saskaņā ar “Verywellhealth” datiem, šīs uzturvielas var uzlabot imunitāti, atbalstīt cukura līmeņa kontroli asinīs, veicināt dzīšanu un aizsargāt pret tādiem stāvokļiem kā diabēts un sirds slimības. Tomēr cik zemeņu ir par daudz? Atbild eksperti.
21.mai
Atnākot siltajam un saulainajam laikam, arvien vairāk vēlamies uzturēties svaigā gaisā, tai skaitā – grilējot gardus ēdienus. Kā saplānot grila maltīti, lai tā būtu veselīga un organisms justos labi pēc gardā piknika? Kāda piesardzība jāievēro, gatavojot ēdienus pie dabas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
21.mai
Iekaisīgas zarnu slimības (IZS) ir slimības uz visu mūžu, un, lai ar tām produktīvi sadzīvotu, nezaudējot darbaspējas un dzīves kvalitāti, ir nepieciešams būt pastāvīgā sadarbībā ar savu gastroenterologu, tāpat svarīga ir slimības gaitas monitorēšana.
21.mai
Daži bieži sastopami pārtikas produkti var pastiprināt trauksmi un izraisīt panikas lēkmes.
20.mai
Stipri kauli ir ilgtermiņa veselības pamats. Lai izvairītos no osteoporozes un uzturētu veselīgu muskuļu un skeleta sistēmu, ir svarīgi ne tikai dzīvot aktīvu dzīvesveidu, bet arī ēst pareizi, ziņo Eating Well.
20.mai
Ikdienas apskāvieni un pozitīvs fiziskais kontakts ir vairāk nekā tikai patīkamas mijiedarbības formas - tie būtiski ietekmē mūsu fizisko un emocionālo veselību, raksta “medicine.net”.
20.mai
Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku pievēršas aukstajām dušām kā veidam uzlabot savu veselību un pašsajūtu. Bet vai šī prakse tiešām sniedz reālus ieguvumus, vai arī tā ir tikai kārtējā modes tendence? Skaidro “Stanford Center on Longevity”.
20.mai
Linsēklas ir mazas, bet varenas, ja runājam par to uzturvērtību un ieguvumiem veselībai - uztura speciālisti norāda, ka tās atbalsta sirds veselību un cukura līmeni asinīs, raksta “Eatingwell”.
19.mai
Kad vēdera tauki būs izplatījušies jau virs gurniem, no tiem tik ātri vairs nevarēs atbrīvoties.
19.mai
Austrālijas zinātnieki ir atklājuši, ka pat viens īss skrējiens nedēļā ievērojami samazina priekšlaicīgas nāves risku. Saskaņā ar plaša mēroga pētījumu, ko veica Melburnas Viktorijas universitātes speciālisti, jebkura fiziska aktivitāte skriešanas veidā neatkarīgi no ātruma un ilguma samazina nāves risku no jebkura cēloņa par 27%, bet no sirds un asinsvadu slimībām un vēža - attiecīgi par 30% un 23%.
19.mai
Daži simptomi liecina par steidzamu nepieciešamību nekavējoties konsultēties ar psihiatru.
19.mai
Mūsdienu straujajā dzīves ritmā atrast laiku regulārām fiziskām aktivitātēm var būt grūti. Tomēr jauna tendence – mikropastaigas – piedāvā vienkāršu veidu, kā uzlabot veselību, integrējot īsas pastaigas jūsu ikdienas rutīnā, raksta "The Times of India".
18.mai
Ilgi miega periodi var negatīvi ietekmēt kognitīvās funkcijas. Tā secinājuši Teksasas Universitātes Sanantonio zinātnieki pēc tam, kad tika analizēti dati no 1853 dalībniekiem Framinghamas sirds pētījumā.
18.mai
Straujais dzīves temps arvien biežāk liek mums saskarties ar nesabalansēta ikdienas ritma problēmu, kas var sekmēt pārguruma, izdegšanas un citu problēmu attīstību, negatīvi ietekmēt miega kvalitāti un vispārējo organisma stāvokli.
18.mai
Ne visi zina, bet lielveikalos, aptiekās un tiešsaistes tirdzniecības vietās pārdod tējas veidu, kas var būt ļoti kaitīgs veselībai.
18.mai
Vai jums patīk ekstravaganti un smagi auskari, bet nevēlaties, lai ausu ļipiņas sāpētu un izstieptos uz leju? Kāds triks ir nepieciešams, lai tas nenotiktu?
18.mai
Nīderlandes zinātnieki paziņojuši par jauna orgāna atklāšanu cilvēka ķermenī. Šis atklājums varētu radikāli mainīt izpratni par cilvēka anatomiju un dot impulsu jaunām slimību ārstēšanas metodēm, ziņo žurnāls "Radiotherapy and Oncology".
17.mai
Holesterīns ir vaskaina viela asinīs un ir būtiska veselīgu šūnu attīstībai. Tomēr augsts holesterīna līmenis var izraisīt artēriju aizsprostojumus, samazinot asins plūsmu un potenciāli izraisot perifēro artēriju slimību (PAS).
16.mai
Ik gadu maijā tiek atzīmēta Pasaules hipertensijas diena, lai vērstu uzmanību un informētu par paaugstināta asinsspiediena riskiem un profilaksi. Kā uzsver Veselības centrs 4 kardioloģe Anna Labuce un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece – tieši pacientu informētība veicina līdzestību, kas ir viens no būtiskākajiem soļiem veiksmīgā hipertensijas terapijā un risku mazināšanā.
16.mai
Kāpēc uz rētas vai nobrāzuma plāksteris visu laiku nolobās? Izrādās, ka lielākā daļa no mums to dara nepareizi, taču ir gudrs ieteikums, kas palīdzēs plāksteri pareizi nostiprināt un ilgāk noturēt vietā.
16.mai
Pētnieki ir atklājuši veselīgu uzkodu, kas var aizsargāt jūsu redzi - saskaņā ar jaunu pētījumu, par kuru raksta “Best Life”, aptuveni 50 līdz 60 pistāciju riekstu apēšana dienā ievērojami palielina pigmentu līmeni acīs, kas aizsargā pret zilās gaismas bojājumiem, īpaši novecojot.