Skaistums&Veselība

19.okt
“Ja uzzināsiet, ka bērns tiek iebiedēts, jūsu kā vecāka tūlītēja reakcija, visticamāk, būs viņu aizsargāt un aizstāvēt, bet ko darīt, ja uzzināsit, ka jūsu bērns ir tas, kurš iesaistās iebiedēšanas konfliktā?
18.okt
D vitamīna uzņemšana ir būtiska visos vecuma posmos, bet īpaši svarīga tā kļūst senioru vecumā, jo ir viens no būtiskākajiem osteoporozes profilakses pasākumiem. BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece skaidro, kāpēc senioriem jānodrošina pietiekama D vitamīna uzņemšana, lai saglabātu veselību un mazinātu dažādu veselības problēmu riskus.
18.okt
Runājot par veselīgiem graudaugiem, lielākā daļa cilvēku uzreiz iedomājas par auzu pārslām un griķiem. Tomēr ir vēl vieni graudaugi, kas jāēd vismaz reizi nedēļā, īpaši sievietēm.
17.okt
Neuztraucieties — tie visi ir labojami. Pirmkārt, jūs varat savainot sevi. Masturbācija parasti ir nekaitīga, taču ir iespējams nodarīt sev pāri, ja iet pārāk smagi vai pārāk ilgi.
17.okt
Ja mēs pastāvīgi uztvertu visas savas bailes pēc nominālvērtības, mēs būtu aizņemti 24 stundas diennaktī. Tāpēc ir svarīgi rūpīgāk aplūkot tās bailes, kas stāv ceļā jau ilgu laiku. Kuras no tām ir patiešām pamatotas? Sāciet ar savām lielākajām bailēm. Pārskatiet savas bailes un novērtējiet to svarīgumu, habittribe.com.
17.okt
Rudens sezona bieži vien iezīmē arī bērnu biežāku saslimšanu. Kā vecāki var samazināt vīrusu izplatību un veicināt bērnu imunitāti? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
17.okt
“Diētas parasti tiek noteiktas, lai veicinātu svara zudumu un samazinātu daudzu slimību risku. Tā kā standarta ikdienas kaloriju ierobežojuma diētu bieži ir grūti ievērot, tiek izveidotas citas diētu alternatīvas, piemēram, badošanās diētas,” raksta extension.usu.edu.
16.okt
“Ir dabiski redzēt un satraukties, ka svars mainās dzīves laikā, taču veselīga attieksme pret savu veselību un labsajūtu ir svarīga svara kontrolei jebkurā vecumā. Tieši tāpēc - neatkarīgi no pašreizējā dzīves posma, šie padomi var palīdzēt jums pārvaldīt svaru un uzlabot vispārējo veselību,” raksta healthline.com.
16.okt
Rudens nozīmē ne vien krāsainas lapas un dzestrus rītus, bet arī izmaiņas mūsu ikdienas ritmā. Vēlāk uzlecošā saule, tumšāki vakari un zemākas temperatūras var ietekmēt mūsu enerģijas līmeni un emocionālo labsajūtu.
16.okt
Grēmas ir izplatīta kuņģa-zarnu trakta problēma un ļoti nepatīkama. Ārsti neiesaka to ilgstoši atstāt bez uzraudzības, pretējā gadījumā pastāv risks ne tikai pilnībā zaudēt apetīti, bet arī izraisīt barības vada vēzi.
16.okt
“Izdegšanai un depresijai ir līdzīgas iezīmes, kas var apgrūtināt abu atšķiršanu. Turklāt, lai gan dažos aspektos tās var līdzināties viena otrai, vairākas svarīgas atšķirības tās atšķir, un ir svarīgi tās zināt,” raksta healthline.com.
15.okt
“Miegam ir izšķiroša nozīme ķermeņa atjaunošanās procesos. Tomēr daudziem ir problēmas ar aizmigšanu. Faktori tam ir dažādi - gan hroniskas sāpes, gan depresija, gan citi veselības stāvokļi,” raksta healthline.com.
15.okt
“Amerikas vēža izpētes asociācija publicējusi savu 2024. gada vēža progresa ziņojumu, uzsverot ciešu saikni starp alkohola lietošanu un sešiem vēža veidiem,” informē healthline.com.
14.okt
Ikdienas dzīves trakulīgajā ritmā arvien vairāk cilvēku uzskata, ka ir svarīgi noteikt savu veselību un labklājību par prioritāti. Rezultātā ir izveidojies plašs un dinamisks labsajūtas tirgus, kas paredzēts, lai katru dienu palīdzētu dzīvot labāk.
14.okt
“Iekaisums ir dabiska ķermeņa reakcija uz traumu vai infekciju. Tas bieži izraisa lokālu pietūkumu, sāpes vai karstumu un var izraisīt iesaistīto audu funkcijas zudumu. Iekaisums var ietekmēt arī ķermeņa sistēmas un orgānus,” raksta healthline.com.
13.okt
“Dzīvesveids joprojām ir svarīgs ilgmūžībai, neskatoties uz jūsu gēniem,” uzsver healthline.com. Atklājot pieredzes stāstu, šie padomi var likt jums ieklausīties. Amerikāniete Sallija Froeliha tic, ka vienkāršu dzīvesveida ieradumu ievērošana ir palīdzējusi viņai dzīvot 95 gadus ilgu un veselīgu dzīvi.
13.okt
“Uzmanīga ēšana koncentrējas uz labsajūtu un to, kā mēs ēdam, nevis uz to, ko mēs ēdam. Tas ietver uzmanības pievēršanu un pilnīgu apzināšanos, ko mēs domājam un jūtam, kad ēdam,” atklāj extension.usu.edu.
13.okt
Kuram patīk celties no rītiem? Ja nevarat agri piecelties, tad šeit būs 6 lieliski padomi, lai pamostoties justos moži.
13.okt
Ejot cauri pilsētai, visapkārt atskan simtiem skaņu: mašīnas, mūzika, pūļa rūkoņa. Tomēr, tiklīdz jūs dzirdat runas skaņas, dzirde nekavējoties pārslēdzas – un jūs klausāties citādāk. Merilendas štata zinātniekiem izdevies atklāt smadzeņu mehānismu, kas ir atbildīgs par šo parādību.
12.okt
“Ogļhidrāti ir ļoti svarīga uzturviela izturības skrējējiem, jo skrējējiem ogļhidrātu uzņemšana var uzlabot izturības sniegumu,” raksta extension.usu.edu.
11.okt
Tofu sojas siers jau sen ir atzīts par vienu no galvenajiem produktiem simtgadnieku uzturā. Tradicionāli izgatavots no sojas pupiņām un šķidruma, kas paliek pēc sāls izskalošana no jūras ūdens (nigari), šis augu proteīns satur visas neaizvietojamās aminoskābes, kas atrodamas gaļā, mājputnu gaļā, zivīs, olās un piena produktos.
11.okt
“Man mājās nav svaru stieņa vai skrejceliņa, tāpēc es nesportoju.” Sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace ir saskārusies ar šo problēmsituāciju pietiekami daudz, lai saprastu, ka tās ir tikai atrunas.