Civilizācijai un mūsdienu dzīves ritmam ir sava cena – cilvēki vairs nav spiesti tik daudz pārvietoties, lai izdzīvotu. Turklāt cilvēki ir kļuvuši par ķīlniekiem ne tikai mazkustīgam darbam un dzīvesveidam, bet arī ekrāniem. Sekas tam visam ir fizisko aktivitāšu samazināšanās un līdz ar to paaugstināts risks saslimt ar daudzām hroniskām slimībām, raksta Lietuvas TV3.
Daudzi no mums ir dzirdējuši par kurkumu kā pretiekaisuma līdzekli, kas jāiekļauj savā uzturā. Izrādās, ka arī pārtikas produkti, ko lietojat kopā ar to, var ietekmēt jūsu ķermeņa spēju to absorbēt un gūt labumu no tā, raksta “Eating Well”.
Bieži dzirdam padomus, kā izvairīties no elpceļu saslimšanām un kas jādara, lai mazinātu sirds un asinsvadu slimību risku. Bet, kā jārīkojas, lai izvairītos no nieru slimībām? Par to Nieru veselības dienā 360TV Ziņas sarunājās ar ārsti Ievu Ziediņu.
Iestājoties pavasarim, kas nes garākas dienas un ziedošas ainavas, daži cilvēki var negaidīti piedzīvot melanholijas vai tā dēvēto "pavasara blūza" sajūtu. Šo parādību var saistīt ar dažādiem faktoriem, tostarp traucētiem miega modeļiem palielinātas dienasgaismas dēļ, paaugstinātām sociālajām cerībām un fizioloģiskām izmaiņām. Lūk, daži pavisam vienkārši ieteikumi - kas neko nemaksā! - kas var palīdzēt cīnīties ar saldsērīgo pavasar blūzu, saskaņā ar “supportroom.com”.
Matu nosirmošana ir dabisks process, taču daudzi cenšas no tā atbrīvoties, izraujot matus. Pastāv mīts, ka viena sirma mata vietā izaugs vairāki jauni matiņi, taču dermatologi apgalvo, ka tā nav taisnība.
Vistas gaļu vienlīdz mīl gan veselīga dzīvesveida piekritēji, gan ātrās ēdināšanas cienītāji. Izdevums “TSN” skaidro, kas vistas gaļā ir veselīgs un kuras tās daļas vislabāk neēst vispār.
Dažu pazīmju ignorēšana var izraisīt stāvokļa pasliktināšanos. Ārsts Azmains Šovdharijs dalījās ar svarīgām pazīmēm, kas varētu liecināt par nopietnām veselības problēmām, ja jums ir klepus, raksta bristolpost.co.uk.
Rīt gaidāms īpašs astroloģisks notikums – pilnmēness, kas aptumsuma dēļ būs "asiņains". Kādam tas dos iespēju gūt laimi, bet citiem – problēmas, norāda astroloģe Katerina Solovjova.
Parkinsona slimība izpaužas atšķirīgi katram, kas dzīvo ar šo neārstējamo, progresējošo neiroloģisku traucējumu. Parkinsona slimība ir visātrāk augošais neiroloģiskais stāvoklis pasaulē - nedaudz vairāk nekā 1% cilvēku ar šo slimību ir jaunāki par 50 gadiem. Līdzās vispārzināmajām pazīmēm ir vēl kāda, kurai jau laikus jāpievērš uzmanība, raksta “express.co.uk”.
Ādas kopšanas eksperte Rea Adele atklājusi, ka lielākā daļa cilvēku dezodorantu lieto nepareizi. Pēc viņas domām, šī higiēnas līdzekļa lietošana no rīta vai pēc treniņa var nedot gaidīto efektu, raksta bristolpost.
Kardiologi saka, ka, sākot rūpēties par savu veselību 30 un 40 gados, jūs varat saglabāt veselīgu sirdi līdz 60 un 70 gadiem. Tomēr pat 60 gadu vecumā nav par vēlu mainīt dzīvesveidu un atteikties no kaitīgiem ieradumiem, raksta izdevums “Parade”.
Kafija jau izsenis ir pazīstama ar daudzām noderīgām īpašībām - katrā krūzītē ir tūkstošiem savienojumu, kas palīdz uzlabot garīgo darbību, mazina iekaisumus, atbalsta sirds veselību un pat mazina sāpes pēc treniņa. Papildus tam, raksta “Food&Wine”, nesen žurnālā “Nature Microbiology” publicētais pētījums atklāj arī kafijas milzīgos ieguvumus zarnām.
Jau šodien vari sākt sakārtot savu figūru. Kādi pasākumi jāveic, lai zaudētu svaru divu nedēļu laikā. Pēc eksperta domām, pirmkārt, ir svarīgi pārskatīt pieeju uzturam, raksta RBC.
Vai tiešām apmierinātību un laimi sniedz mūsu pašu smaids? Kā smaids ietekmē mūsu garastāvokli un laimi? Vai smaids var padarīt laimīgāku? Pētnieki ir atklājuši, ka smaids patiešām padara cilvēkus laimīgākus.
Daudzi no mums ir pieraduši uz nakti pie gultas nolikt glāzi ūdens, lai remdētu slāpes, kas rodas, pamostoties nakts vidū. Tomēr izrādās, ka šis var būt ļoti kaitīgs ieradums, raksta “Cosmopolitan”.
Tēja ir dzēriens, ko iecienījuši miljoniem cilvēku visā pasaulē, turklāt ir tik daudz tās šķirņu. Tējai ir daudz ieguvumu veselībai, un viens no tiem ir cukura kontroles uzlabošana, raksta “Eating Well”.
Zaļā tēja un matcha var šķist diezgan līdzīgas, tomēr tās nav identiskas ne pēc garšas, ne pagatavošanas metodes un antioksidantu aktivitātes. Kur slēpjas atšķirība un kura ir veselīgāka, raksta “Realsimple”.
Mikroplastmasa nonāk cilvēka organismā ar ūdeni, pārtiku un pat gaisu. Tomēr 2025.gada pētījums atklāja, ka viens vienkāršs solis varētu samazināt tā patēriņu no 90 000 līdz 4 000 daļiņām gadā.