Skaistums&Veselība

25.okt 2024
Vīrusu un saaukstēšanās sezonā bieži dzirdam par C un D vitamīna nozīmi mūsu organisma aizsargspēju stiprināšanā, kas nepārprotami ir svarīga. Tomēr arī B grupas vitamīniem šajā laikā ir ļoti būtiska loma – tie ne vien palīdz aizsargāties no vīrusiem, bet arī rūpējas par daudzām citām organisma sistēmām. Kāda ir B grupas vitamīnu nozīme cilvēku organismā, stāsta BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
25.okt 2024
“Svara zudums notiek, ja pastāvīgi patērējat mazāk kaloriju, nekā katru dienu sadedzināt. To sauc par kaloriju deficītu. Kaloriju deficīts parasti tiek panākts ar fiziskām aktivitātēm un sabalansētu uzturu. Tomēr citi faktori var ietekmēt ātrumu, kādā iztērējat enerģiju un tādējādi zaudējat svaru,” skaidro healthline.com.
25.okt 2024
Smadzenes sadala pārtikas uzņemšanu dažādās fāzēs. Ēšanas process tiek organizēts šūnu līmenī kā stafetes: ēšanas laikā tas tiek izvadīts starp dažādām neironu komandām, līdz cilvēks patērē nepieciešamo enerģijas daudzumu. Šādi secinājuši nonākuši no Frīdriha-Aleksandra universitātes Erlangenā-Nirnbergā.
24.okt 2024
Daži cilvēki uzskata, ka kristāliem, piemēram, kvarcam un obsidiānam, katram var būt īpašas ārstnieciskas īpašības, kas nāk par labu prātam, ķermenim un dvēselei.
24.okt 2024
“D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kam ir vairākas svarīgas lomas organismā. Šī uzturviela ir īpaši svarīga imūnsistēmas veselībai, liekot daudziem cilvēkiem domāt, vai D vitamīna papildināšana var palīdzēt samazināt risku saslimt ar jauno koronavīrusu, kas izraisa COVID-19,” raksta healthline.com.
23.okt 2024
Mūsdienās cilvēki daudz biežāk atrod iekšējo motivāciju sāpēs un bailēs, nevis mīlestībā un kaislībā pret dzīvi. Kāpēc? Jo viņi pēc dabas ir ieprogrammēti šādām reakcijām. Taču rīcība mīlestības dēļ ir cilvēka, nevis bioloģiskā izvēle. Kādi ir vienkārši veidi, kā mainīt domu gājienu un pārkonfigurēt apziņu.
23.okt 2024
Jau izsenis tieši rudens ir vīrusu un saaukstēšanās laiks. Sākoties lapkritim, gaiss paliek aukstāks un cilvēki bieži šīs gaisa masas ignorē, tāpēc rūpes par veselību un imunitāti paliek otrajā plānā. Ko darīt, ja pirmais par sevi signalizē iekaisis kakls? Lasi tālāk un uzzini! Iespējams, ka tiksi “sveikā, cauri” ar labu tēju.
22.okt 2024
Droši vien kādreiz esat dzirdējuši par dziedināšanu ar kristāliem un par to domājat. Kas tas ir? Kā tas darbojas? Vai tas darbojas? Tik daudz jautājumu var rasties. Papildus tam, ka tendence ir skaista, tai ir arī pamatojums. Tā nav tikai moderna un dīvaina lieta, ko slavenības reklamē pēc nejaušības principa, raksta habittribe.com.
22.okt 2024
“Tavs deguns ir sarkans no iesnām, kakls skrāpējas un galva nemitīgi sāp. Vai tā ir saaukstēšanās vai sezonāla gripa? Simptomi var pārklāties, tāpēc, ja vien ārsts neveic ātro gripas testu, ko veic ar vates tamponu no deguna vai rīkles aizmugures, to ir grūti precīzi zināt,” raksta healthline.com.
22.okt 2024
“Pētījumi liecina, ka bezmiega līmenis visā pasaulē aug straujiem soļiem, jo cilvēkiem ir grūti aizmigt vairāk nekā jebkad agrāk. Tā ir satraucoša tendence, jo pieaugot bezmiegam, palielinās tādu blakuskomplikāciju biežums kā depresija, trauksme, svara pieaugums, aizkaitināmība, grūtības koncentrēties un samazināta produktivitāte ikdienā,” raksta extension.usu.edu.
21.okt 2024
Mēs jau zinām, ka ķiploki ir neticami veselīgs ēdiens, bet vai esat kādreiz aizdomājušies, cik veselīgi tie patiesībā ir? Izrādās, ka uztura eksperti ķiplokus uzskatīta par superēdienu, un tas ir pamatota iemesla dēļ.
21.okt 2024
Pazīstamā iluzioniste, rakstniece, producente un kāzu svinību vadītāja Jeļena Paļčevska atkal pārsteigusi savus draugus un atbalstītājus – viņa kļuvusi par saimnieci skaistuma studijai pašā Rīgas centrā.
21.okt 2024
Vai tev ir kādreiz bijusi sajūta, ka esi iekāpis ātrgaitas vilcienā, bet nezini, kā no tā izkāpt? Ja tā, tad tu neesi tāds vienīgais. “Dzīves pienākumu līdzsvarošana var būt sarežģīta, jo īpaši, pārvaldot darbu, ģimenes dzīvi un personīgās intereses. Faktiski darba pienākumu un ģimenes pienākumu līdzsvarošana ir nepārtraukta cīņa daudziem pieaugušajiem,” akcentē extension.usu.edu.
20.okt 2024
“Nav svarīgi, vai jūs bijāt tas, kurš ierosināja šķiršanos, vai arī tas, kuram tika paziņots, ka attiecību vairs nebūs. Jebkurā gadījumā, dzirdēt ko tādu, kas apliecina, ka attiecības ir izirušas, ka otrs vairs nav jūsu dzīves sastāvdaļa, var sāpēt un radīt sekas, jo mīlestība tik ātri neizgaist,” raksta extension.usu.edu.
20.okt 2024
«Dzimšanas datums pasē ir tikai cipars, un tas, kā jūtas dvēsele un organisms šūnu līmenī, ir atkarīgs no mums pašiem. «Jaunības formula» ir izvēle, tas ir ceļš dzīves garumā,» saka dermatoloģe un preventīvās medicīnas ārste, Rīgas Stradiņa universitātes lektore un zinātniskā pētniece Dr. Med. Jana Janovska.
19.okt 2024
Daudzi kļūst par vegāniem, jo diēta bez dzīvnieku izcelsmes produktiem, piemēram, gaļas, zivīm, piena produktiem un olām, ir ētiska un videi draudzīga.
19.okt 2024
“Ja uzzināsiet, ka bērns tiek iebiedēts, jūsu kā vecāka tūlītēja reakcija, visticamāk, būs viņu aizsargāt un aizstāvēt, bet ko darīt, ja uzzināsit, ka jūsu bērns ir tas, kurš iesaistās iebiedēšanas konfliktā?
18.okt 2024
D vitamīna uzņemšana ir būtiska visos vecuma posmos, bet īpaši svarīga tā kļūst senioru vecumā, jo ir viens no būtiskākajiem osteoporozes profilakses pasākumiem. BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece skaidro, kāpēc senioriem jānodrošina pietiekama D vitamīna uzņemšana, lai saglabātu veselību un mazinātu dažādu veselības problēmu riskus.
18.okt 2024
Runājot par veselīgiem graudaugiem, lielākā daļa cilvēku uzreiz iedomājas par auzu pārslām un griķiem. Tomēr ir vēl vieni graudaugi, kas jāēd vismaz reizi nedēļā, īpaši sievietēm.
17.okt 2024
Neuztraucieties — tie visi ir labojami. Pirmkārt, jūs varat savainot sevi. Masturbācija parasti ir nekaitīga, taču ir iespējams nodarīt sev pāri, ja iet pārāk smagi vai pārāk ilgi.
17.okt 2024
Ja mēs pastāvīgi uztvertu visas savas bailes pēc nominālvērtības, mēs būtu aizņemti 24 stundas diennaktī. Tāpēc ir svarīgi rūpīgāk aplūkot tās bailes, kas stāv ceļā jau ilgu laiku. Kuras no tām ir patiešām pamatotas? Sāciet ar savām lielākajām bailēm. Pārskatiet savas bailes un novērtējiet to svarīgumu, habittribe.com.
17.okt 2024
Rudens sezona bieži vien iezīmē arī bērnu biežāku saslimšanu. Kā vecāki var samazināt vīrusu izplatību un veicināt bērnu imunitāti? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.