Pētījumi liecina, ka, ēdot daudz īpaši apstrādātas pārtikas jeb tā saukto “junk” vai “fast food”, pieaug kaulu novājināšanās risks, raksta “Daily Mail”.
Zāļu tējas kļūst arvien populārāka, daļēji pateicoties tās funkcionālajām priekšrocībām un cilvēku vēlmei atgriezties pie dabas, tomēr. Tām ir daudz labu īpašību - tās samazina iekaisumu un uzlabo zarnu veselību, turklāt var palīdzēt daudzu slimību ārstēšanā, tomēr Erina Palinski no “Eating Well” brīdina, ka dažu zāļu tējas dzeršana var būt bīstama cukura diabēta slimniekiem.
Pieaugot cilvēka vēdera izmēram, viņa smadzeņu atmiņas centrs saraujas - tas notiek jau 40 un 50 gadu vecumā, krietni pirms kognitīvās funkcijas pasliktināšanās, liecina jauni pētījumi, raksta “CNN”.
Vairāk nekā 70% no sāls daudzuma, ko ēd, nāk no pārstrādātiem pārtikas produktiem un sabiedriskās ēdināšanas vietām, tāpēc nepieciešams lēnām pazemināt nātrija līmeni plašā pārtikas produktu klāstā.
Pēc statistikas datiem sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Kā šo situāciju uzlabot, TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentē RSU profesors, kardiologs, Skrides sirds klīnikas vadītājs Andris Skride.
Izrādās, ka pirmie demences simptomi var būt kas tāds, ko no pirmā acu uzmetiena nevaram saistīt ar šo slimību, turklāt šis simptoms var parādīties pat desmit gadus pirms slimības aktīvās fāzes, raksta “New York Post”.
Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka tomātu sulas dzeršana var pazemināt asinsspiedienu gados vecākiem cilvēkiem ar hipertensiju. Viņu darba rezultāti tika publicēti žurnālā “Vocational Nursing Science”.
Skaistas brīnumpārvērtības veic "Salvijas pārvērtības" Liepājā. Ar meikapa un aksesuāru palīdzību atklāt sievietē skaisto, netveramo, trauslo un īpašo. Nelieli otas pieskārieni spēj darīt brīnumus. Un skaistas esam mēs visas, tikai jāprot to pareizi izcelt un parādīt, sevi raksturo "Salvijas pārvērtības".
Visiem ir zināms, ka pareizs uzturs un pietiekamas fiziskās aktivitātes palielina ilga mūža iespējamību, taču ilgmūžības noslēpums slēpjas kur citur, raksta “Unilad”.
Izrādās, ka mazināt iekaisuma procesus mūsu organismā var arī ar ēdiena, precīzāk, garšvielu palīdzību - zinātnieki apgalvo, ka šī maģiskā garšviela ir kurkuma jeb Indijas safrāns, raksta “Eatingwell” speciālisti.
Mēs visi zinām stāstus par cilvēkiem, kuri no bailēm kļūst sirmi. Domājams, ka stresa dēļ mati zaudē krāsu un kļūst gaiši, tāpat kā ļoti veciem cilvēkiem. Bet vai tas ir reāli? Zinātnieki jau sen ir pētījuši šo jautājumu un atraduši uz to pilnīgi saprotamu atbildi.
Pazīstamā uzņēmēja un grāmatu izdevēja Vija Kilbloka izveidojusi “Veselības tievētāju” grupa “Facebook”, lai motivētu visus sekotājus ar rūpību attiekties pret savu ķermeni, iedvesmotos meklēt aizvien jaunu informāciju grāmatās, dalītos pieredzē un sniegtu savstarpēju atbalstu.
Noteikti pirmais jautājums katrai grūtniecei varētu būt, vai tas ir droši - fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā. Un atbilde ir jā, ja tava grūtniecība ir normāla un nav nekāda apdraudējuma jeb uzraugošais ārsts ir devis atļauju un pati jūties labi.
Kad esam saaukstējušies un saķēruši iesnas, vairumam cilvēku deguna izpūšana šķiet pašsaprotama - un tam ir iemesls. Vismaz uz brīdi brīvs deguns ļauj vieglāk elpot un justies labāk. Bet kā deguna šņaukšana ietekmē mūsu veselību ilgtermiņā? Skaidro CNN.
Novembrī Kongo Demokrātiskās Republikas dienvidrietumu provincē no nezināmas slimības nomira 143 cilvēki. Par to raksta Reuters, atsaucoties uz valdības datiem.
“Augu bāze ir diezgan plašs termins, ko bieži lieto, lai aprakstītu veģetārā uztura variācijas. Tas var nozīmēt augu izcelsmes diētu, kas izslēdz visus dzīvnieku izcelsmes produktus, diētu, kas galvenokārt sastāv no augiem ar nelielu daudzumu dzīvnieku izcelsmes produktu, piemēram, siera vai zivīm,” raksta healthline.com.
Pirms neilga laika Igaunijas ziņu portāls “Elu24” rakstīja par to, kā kāda Tallinas iedzīvotāja iegādājās nedēļu novecojušu auksti kūpinātu lasi. "Man sāka palikt slikti," redakcijai sacīja vīlusies kliente. Igaunijas lauksaimniecības un pārtikas departamenta pārstāve atgādina, ka šis ir produkts, kuram derīguma termiņa ievērošana ir ārkārtīgi svarīga.
Parīzes, Stokholmas, Diogena, Stendāla, Greja un pat menedžera sindroms – ir daudz neparastu garīgo traucējumu. Zinātnieki strādā ar smadzenēm, mēģinot izskaidrot to izcelsmi, taču līdz šim viņi to nevar izdarīt.
Droši vien ikviena sieviete sev kādreiz ir uzdevusi jautājumu - vai krūšturis ir nepieciešams, lai krūtīm palīdzētu cīnīties ar gravitācijas ietekmi, vai arī - gluži otrādi - nēsājot krūšturi, krūtis zaudē savu dabisko tvirtumu? Uz šo jautājumu atbildes meklē “The Guardian” eksperti.
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centrs 4 otorinolaringoloģe Karīna Rapša un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
“Ir daudzas stratēģijas, kas palīdz veicināt labu un kvalitatīvu miegu, tostarp izmaiņas uzturā, jo dažiem ēdieniem un dzērieniem ir miegu veicinošas īpašības. Ir arī noderīgi katru dienu ieturēt maltītes konsekventos laikos,” raksta healthline.com.