Granātābolu augļi, miza, eļļa, ekstrakts un sula var samazināt prostatas, urīnpūšļa, krūts, ādas, plaušu un resnās zarnas vēža attīstības risku, atklājuši zinātnieki no Švabi universitātes Pakistānā starptautiskās pētniecības grupas ietvaros.
Doties pie friziera parasti uzskatām par patīkamu pieredzi - tā ir jauna frizūra, skaisti ieveidoti mati un smaids sejā. Bet dažreiz šī pieredze var pārvērsties par nopietnu apdraudējumu veselībai, raksta izdevums “The Independent”, vēršot uzmanību uz stāvokli, kas pazīstams kā skaistumkopšanas salona insulta sindroms - dažiem cilvēkiem matu mazgāšana frizētavā var izraisīt hospitalizāciju.
Tāpat kā jebkura radoša darbība, mūzika var būtiski ietekmēt labsajūtu, tostarp fizisko un garīgo veselību - četras maģiskās metamorfozes, kas notiek ar veselību, klausoties mūziku.
Vienkāršs veids, kā uzlabot miega kvalitāti, ir iekļaut savā ikdienas rutīnā 30-60 minūšu pastaigu vakarā, apmēram stundu pēc pēdējās ēdienreizes, raksta veselības un fitnesa trenere Keta Pasla-Grīna vietnē “eatthis.com”.
Šis citrusauglis ir bagāts ar C vitamīnu, šķiedrvielām un spēcīgiem antioksidantiem, kas palīdz uzturēt spēcīgu imūnsistēmu un veselīgu ķermeni, raksta “Eatingwell”.
Zārlandes universitātes komanda ir atklājusi, ka vestigiālie ausu muskuļi, kas ir atbildīgi par ausu kustību, tiek aktivizēti, kad cilvēki trokšņa apstākļos mēģina dzirdēt svarīgas skaņas. Pētījums tika publicēts žurnālā “Frontiers in Neuroscience”.
Šo simptomu nevar ignorēt. Liela vēlme ēst kādu raudzētu piena produktu, piemēram, biezpienu, var liecināt par dažu tauku, enzīmu vai baktēriju trūkumu gremošanas sistēmā.
Kafija ir vispopulārākais dzēriens pasaulē, un miljoniem cilvēku visā pasaulē to dzer kopā ar pienu, pat nedomājot, ka šāds maisījums var būt bīstams, vēsta "Prozoro".
Pētnieki no ASV Nacionālā veselības institūta (NIH) atklājuši, ka nepietiekama šķidruma uzņemšana var palielināt hronisku slimību risku un saīsināt dzīves ilgumu, ziņo “New Atlas”.
Ādas kopšanas rutīna ikvienam ir atšķirīga, taču lielākā daļa ietver mitrinātāju. Kā zināt, vai tas ir ādai piemērots? Atbildi palīdzēs atrast dermatologs Freds Bodijs no ASV veselības dermatoloģijas centra, kopā ar izdevumu “Southern Living” nosaucot piecas pazīmes, kas var liecināt, ka sejas mitrinātājs nav jums piemērots.
Lai atbalstītu savu sirdi, britu kardiologs Rojs Džodža iesaka ievērot Vidusjūras diētas principus. Pēc viņa teiktā, uzturā jāiekļauj rieksti, dārzeņi un liesa gaļa.
Pēdējos mēnešos sociālajos tīklos popularitāti guvuši ingvera šoti, kuros tiek dalītas ar šī koncentrētā ingvera bāzes dzēriena receptēm un priekšrocībām, vēsta Marca.
Regulāra zobu diegu lietošana vismaz reizi nedēļā var samazināt insulta risku, ko izraisa asins receklis sirdī, kā arī sirds aritmiju risku, saskaņā ar neseno pētījumu, kas tika prezentēts Amerikas Insulta asociācijas 2025. gada starptautiskajā insultu konferencē, raksta “SciTech Daily”.
Migrēna bieži traucē pilnvērtīgu dzīvi smagu pulsējošu sāpju dēļ. Nosaukts produkts, no kā migrēnas slimniekiem vajadzētu izvairīties, jo tas situāciju var tikai pasliktināt.
Ik gadu 14.februārī tiek svinēti mīlestības svētki - Valentīna diena. Tomēr šajā dienā tiek atzīmēta arī Starptautiskā erektilās disfunkcijas diena, kas veltīta vīriešu seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumu apzināšanai un izglītošanai.
Garšvielas galvenokārt izmantojam, lai uzlabotu ēdiena garšu, taču pētījumi liecina, ka dažas no tiem var ietekmēt svara zaudēšanas procesu, paātrinot vielmaiņu, samazinot apetīti un veicinot tauku dedzināšanu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka tikai garšvielas vien nedos tūlītējus rezultātus - tās ir jāizmanto tikai kā papildu līdzeklis svara zaudēšanai, raksta “VeryWell Health”.
Ziemas sezona rada papildu izaicinājumus – aukstums, vējš un sezonālās saslimšanas var negatīvi ietekmēt ausis, izraisot diskomfortu, iekaisumu un pat dzirdes pasliktināšanos.