Skaistums&Veselība

16:03
Zinātnieki no Aalto universitātes Somijā ir izveidojuši unikālu karti, kas parāda, kā mīlestība pret dažādiem objektiem ietekmē smadzeņu darbību. Pētījums ir publicēts žurnālā “Cerebral Cortex”. Cilvēka smadzenēs atrastas sešas mīlestības formas.
15:03
Žurnāliste Aleksa Melardo 30 dienas kafiju aizstāja ar matcha jeb matča tēju un sajuta pārsteidzošas izmaiņas savā ķermenī, ko viņa aprakstīja izdevuma “Eat This Not That” lappusēs.
14:03
Pēdējos gados nereti nākas dzirdēt izskanām šaubas, vai tik populārās lauru lapas piešķir ēdienam garšu. Eksperti saka, ka tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no lapu daudzveidības, no tā, cik tās ir svaigas, un pat no tā, vai cilvēki spēj izgaršot to unikālo garšu, jo, kā liecina pētījumi, ne visi to spēj, raksta “Live Science”.
10:03
Smadzeņu atmiņa katru vakaru tiek "pārstartēta". Labs miegs dod ķermenim enerģiju, taču jauns Kornela universitātes pētījums atklāja, ka tas atjauno vēl vienu svarīgu funkciju: atmiņu. Zinātniskais darbs tika publicēts žurnālā “Science”.
Vakar, 18:03
Eksperts iesaka aizstāt dažus īpaši apstrādātus pārtikas produktus ar vieglākiem alternatīviem produktiem, kas samazinās uzņemto kaloriju daudzumu un uzlabos vispārējo veselību.
Vakar, 16:03
Reibonis ir nepatīkams stāvoklis, kad šķiet, ka viss apkārt griežas vai kustas. To var izraisīt dažādi iemesli, tostarp zems asinsspiediens, stress, nogurums, izmaiņas vidē un citi faktori. Šeit ir daži veidi, kā cīnīties ar reiboni.
Vakar, 13:48
Šobrīd, vīrusu, tai skaitā gripas, izplatības sezonā, organisma aizsargspēju stiprināšanai un vīrusu profilaksei ir būtiska nozīme, lai izvairītos no saslimšanas vai atvieglotu atveseļošanās un atlabšanas procesu. Par vitamīnu nozīmi imunitātes stiprināšanā stāsta BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Vakar, 12:03
Ir daudz dažādu dārzeņu, kurus varam ēst “zaļus” jeb neapstrādātus - piemēram, burkāni, kāposti, gurķi un citi. Bet kā ir ar kartupeļiem? Atbildi meklē “Health Digest”.
14.jan
Ir vairākas pazīmes, kas var liecināt par to, ka neēdat pietiekami daudz, piemēram, pastāvīgs izsalkums vai aizkaitināmība. Jums var būt arī zems enerģijas līmenis, matu izkrišana un biežas slimības. Sasniegt un uzturēt veselīgu ķermeņa svaru var būt izaicinājums, jo īpaši sabiedrībā, kur pārtika ir pastāvīgi pieejama, raksta Healthline.
14.jan
Labāks miegs, nomierināti muskuļi un uzlabota atmiņa ir tikai dažas no priekšrocībām, ko jūsu organismam var sniegt skābo ķiršu sula, raksta “womenshealthmag.com”.
14.jan
Speciālisti brīdina, ka daži pārtikas produkti nav piemēroti ilgstošai uzglabāšanai ledusskapī, jo tie ātri var kļūt veselībai bīstami aukstā, mitrā vidē, raksta “limon.postimees.ee”.
14.jan
Laiku pa laikam ikviens no mums piedzīvo nepārvaramu vientulības sajūtu, kad šķiet, ka šo tukšumu nav iespējams pārvarēt - tomēr tas tā nav, norāda psihologi. “Independent” apraksta galvenās vientulības pazīmes un 7 lietas, kas jādara, lai atbrīvotos no šīs sajūtas.
14.jan
Ingvers nav tikai aromātiska garšviela, kas ēdieniem piešķir raksturīgu pikantu garšu. Tas ir augs, kas gadsimtiem izmantots gan kulinārijas, gan ārstniecības nolūkos.
13.jan
Mandeļu piens ir augu izcelsmes produkts, ko iegūst, samaļot mandeles un sajaucot tās ar ūdeni. Tā ir alternatīva tradicionālajam govs pienam, un tai ir vairākas priekšrocības. Trīs iemesli, kādēļ savā uzturā iekļaut šo neikdienišķo produktu.
13.jan
Amerikāņu ģimenes ārsts Pedi Mirdamadi, kurš dalās ar veselības padomiem vietnē “TikTok”, stāsta par kādu produktu, kas ir izplatīts daudzās mājās un var nopietni kaitēt mūsu veselībai.
13.jan
Vēdera vīrusi var būt ļoti novājinoši un arī kaitinoši, taču savlaicīga rīcība un pareizo līdzekļu lietošana var sniegt atvieglojumu un palīdzēt ātrāk atveseļoties. Farmaceits dalās padomos, kā atpazīt vēdera vīrusus, novērst inficēšanos ar tiem un kā uzveikt slimību, ja tā tomēr piemeklējusi, raksta “limon.postimees.ee”.
13.jan
Ja kafija, pretēji gaidītajam, nepalīdz pamosties, vai kādu iemeslu dēļ to nevarat dzert, izmēģiniet citus produktus un dzērienus - dabiskos enerģijas dzērienus. Daudziem rīta kafijas tase ir rituāls un jaunas dienas sākuma simbols.
13.jan
Saišu plīsumi ir nopietna problēma, kas var ietekmēt ikviena cilvēka ikdienu, neatkarīgi no tā, vai esat sportists vai aktīva dzīvesveida piekritējs. Atveseļošanās process pēc šādas traumas prasa ne tikai pacietību, bet arī strukturētu pieeju.
12.jan
Miljoniem cilvēku cieš no hroniskām galvassāpēm, taču daudzi meklē dabiskas alternatīvas bezrecepšu pretsāpju līdzekļiem.
12.jan
Reģistrēta diētas ārste Destinija Mūdija nosaukusi 10 populārus dzērienus, no kuriem vajadzētu atteikties, ja vēlaties zaudēt vēdera taukus, raksta “eatthis.com”.
11.jan
Labs garastāvoklis ir svarīgs mūsu dzīves aspekts, kas ietekmē mūsu vispārējo labsajūtu un produktivitāti. Laba garastāvokļa uzturēšana prasa zināmu piepūli un uzmanību sev.
11.jan
Nacionālās kafijas asociācijas 2023. gadā veiktais pētījums atklāja, ka 63% amerikāņu katru dienu dzer kafiju - tas ir vairāk nekā jebkurš cits dzēriens, izņemot ūdeni. Tajā pašā gadā kafija apsteidza tēju arī Apvienotajā Karalistē - saskaņā ar Britu Kafijas asociācijas datiem Apvienotā Karaliste patērē apmēram 98 miljonus tasīšu kafijas dienā. Aktuāls ir jautājums - cik daudz kafijas krūzīšu dienā ir par daudz? Atbildi meklē “The Guardian”.