Skaistums&Veselība

11:10
Cukura diabēts ir astotais galvenais nāves izraisītājs pasaulē. Tajā pašā laikā šī slimība ir ļoti mānīga, jo tā var “slēpties” gadiem ilgi, neradot nekādus simptomus.
10:03
Zinātnieki apgalvo, ka paredzamā dzīves ilguma palielināšana līdz deviņiem gadiem nav tik sarežģīta. Dažas aktivitātes var uzlabot veselību, atjaunot psihi un vienlaikus sniegt baudu.
9:20
Tas, ka alkohols ir kaitīgs organismam, nevienam nav noslēpums, taču dažādi dzērieni mūs ietekmē atšķirīgi, nodarot kaitējumu mūsu organismam dažādos mērogos.
9:03
Mēdz teikt, ka mēs jūtamies tik labi, cik labi jūtās mūsu gremošanas sistēma. Kā rūpēties par tās labsajūtu un ko vērtīgu organismam sniedz skābpiena produkti, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Vakar, 18:40
Ja miegā bieži grozāties, meklējot ērtu pozu, vai agri pamostaties no rīta, nejūtoties atpūties, iespējams, jums ir miega traucējumi. Mūsdienās miega traucējumi ir kļuvuši par bieži sastopamu parādību, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Tomēr šo problēmu var atrisināt bez medikamentu lietošanas.
Vakar, 16:03
Gribasspēks ir galvenā lieta, kas cilvēkam nepieciešama, cenšoties atmest smēķēšanu. Tomēr arī citas palīgmetodes būs nepieciešamas cīņā pret šo atkarību.
Vakar, 13:09
Rukola ir iecienīts zaļums, kas satur lielu skaitu vitamīnu un mikroelementu: A, B, C, E, K, folātu, kāliju, magniju, cinku, dzelzi, selēnu. Pateicoties šim sastāvam, tas palīdz stiprināt veselību un saglabāt vitalitāti. Rukola satur flavonoīdus un glikozīdus, vielas ar spēcīgām antioksidanta īpašībām, kas palīdz aizsargāt organismu no dažādām slimībām, tostarp vēža.
Vakar, 11:43
Ārsti ir oficiāli atzinuši jauna diabēta veida esamību. Runa ir par 5. tipa slimību, kas atšķiras no visizplatītākās slimības formas (2. tips) tās rašanās cēloņa ziņā.
Vakar, 11:13
Alkoholiskie dzērieni, piemēram, baltvīns un šampanietis, var būt veids, kā samazināt pēkšņas sirdsdarbības apstāšanās risku. To apliecina jauns pētījums, kas publicēts Kanādas kardioloģijas žurnālā, ziņo "The Independent".
Vakar, 11:03
Sākoties siltajai sezonai, palielinās arī risks saskarties ar dažādiem kukaiņiem, kuru kodumi var radīt ne vien diskomfortu, bet arī nopietnas veselības problēmas. Kā uzsver BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins, īpaši svarīga aizsardzība ir, uzturoties dabā – mežos, pie ūdenstilpnēm vai pārgājienos.
Vakar, 10:13
Ir vispārpieņemts, ka liekais svars parādās taukainu pārtikas produktu un dažādu saldumu dēļ.
Vakar, 9:03
Nra.lv studijā trīs burvīgas dāmas - režisore, aktrise un žurnāliste Kristīne Krūze - Hermane, "Dzintara" mārketinga vadītāja Baiba Čipa-Ziemele un "Dzintara" mārketinga speciāliste Dace Grigorjana - diskutē par katrai sievietei tik svarīgo tematu - kosmētiku. Patiesībā par kopjošo kosmētiku mūsdienās interesējas arī stiprais dzimums.
Vakar, 8:20
Somijas Laurea Lietišķo zinātņu universitātes pētnieki veica plaša mēroga, ilgtermiņa pētījumu un noteica kritisko vecumu, pēc kura slikto ieradumu sekas kļūst īpaši bīstamas. Par to ziņo izdevums Unilad.
23.mai
Mūsu smadzenes ir unikālas, un, zinot, kā tās darbojas, realitāti ir viegli mainīt. Tas ir absolūti zinātnisks apgalvojums. Piemēram, Bādera-Meinhofa fenomenu, kad uzzināt kaut ko jaunu un pēc tam redzat to visur, var izmantot savā labā. Kā to izdarīt?
23.mai
Miljoniem cilvēku visā pasaulē savu rītu sāk ar tasi aromātiskas kafijas, tomēr ārsti atgādina - šis populārais dzēriens nav piemērots visiem, un lūk, kāpēc, raksta “TSN”.
23.mai
Ir cilvēki, kas izskatās daudz jaunāki par savu vecumu. To ietekmē ne tikai ģenētika un dzīvesveids. Pēc ekspertu domām, sejas izteiksmes kontrolē novecošanos. Turklāt smadzenes ir tik ļoti ieprogrammētas reaģēt uz emocijām, ka tās var viegli atšķirt patiesu smaidu no viltus.
23.mai
Marija Braņasa Morera, kura nodzīvoja līdz 117 gadu vecumam, pusotru gadu saņēma vecākā cilvēka uz Zemes titulu. Kā vēsta laikraksts “The Telegraph”, pētnieki, kas cenšas atklāt viņas ilgmūžības noslēpumu, ir pētījuši viņas zarnu mikrobiomu un nonākuši pie dažiem pārsteidzošiem secinājumiem.
22.mai
Pārslodze nav tikai noguruma sajūta. Jauns pētījums atklāj, ka ilgstoša darba slodze maina smadzeņu struktūru. Un sekas var būt daudz nopietnākas, nekā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena.
22.mai
Kad pēdējo reizi tu apzināti ievilki elpu? Nevis ātru, paviršu ieelpu starp e-pastiem un telefona zvaniem, bet dziļu, klātesošu elpu, kas sasniedz vēderu un nomierina prātu? Mēs dzīvojam pasaulē, kur elpa kļuvusi par fonu - tomēr tā ir visspēcīgākais instruments, kas mums vienmēr ir līdzās, raksta “Healthline”.
22.mai
Zemenes ir bagātas ar C vitamīnu, folātiem un šķiedrvielām, un, saskaņā ar “Verywellhealth” datiem, šīs uzturvielas var uzlabot imunitāti, atbalstīt cukura līmeņa kontroli asinīs, veicināt dzīšanu un aizsargāt pret tādiem stāvokļiem kā diabēts un sirds slimības. Tomēr cik zemeņu ir par daudz? Atbild eksperti.
22.mai
Šo vecumu var uzskatīt par nelaimes "pīķa" vecumu. Izrādās, ka pastāv precīzs vecums, ko var uzskatīt par nelaimes "virsotni".
21.mai
Atnākot siltajam un saulainajam laikam, arvien vairāk vēlamies uzturēties svaigā gaisā, tai skaitā – grilējot gardus ēdienus. Kā saplānot grila maltīti, lai tā būtu veselīga un organisms justos labi pēc gardā piknika? Kāda piesardzība jāievēro, gatavojot ēdienus pie dabas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.