Eiropas ķīmiskā rūpniecība šobrīd nonākusi sarežģītā situācijā. Kas būtu jādara, lai to uzlabotu, un kas notiks, nereaģējot uz draudiem, Polijas ekonomikas portālam "wnp.pl" pastāstīja "BASF Polska" komunikācijas un ārējo attiecību direktors Jaroslavs Mučeks.
Pēdējos gados arvien vairāk uzņēmumu ir ieguldījuši uztura bagātinātājos, kas paredzēti sievietēm. Lai gan nav pierādīts, ka vitamīni palīdzētu hormonālām problēmām, daudzi cilvēki uzskata, ka šie uztura bagātinātāji palīdz, tajā pašā laikā mediķi un zinātnieki tos asi kritizē, vēsta Zviedrijas sabiedriskās televīzijas raidorganizācija SVT savā interneta portālā "svt.se".
Donalda Trampa iniciēto Ukrainas mierizlīguma sarunu izgāšanās iezīmē kara turpināšanos un vēl lielākus draudus globālajai drošības sistēmai – šādas un līdzīgas atziņas lasāmas Krievijas opozīcijas un Kremļa propagandistu komentāros.
Kā Tallinā sadzīvo igauņi un krievi, kur slēpjas magnēts, kurš pilsētai pievilina tūristus un vairo iedzīvotāju skaitu, kādēļ Tallinas iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas; kādēļ Tallina būvē jaunas tramvaju un trolejbusu līnijas; ko Tallinai dos “Rail Baltica”, kādēļ Tallinai vajadzīgs nakts mērs; kas mūs Baltijas valstis var paglābt šajā trauksmainajā laikā – “nra.lv” saruna ar Tallinas mēru Jevgeņiju Osinovski.
2025. gada pirmajā ceturksnī Tallinas osta guvusi neto peļņu 6,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 31% vairāk nekā uzņēmuma rādītājs tajā pašā ceturksnī pagājušajā gadā, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR savā interneta portālā “err.ee”.
Pasaules plašsaziņas līdzekļi plaši atspoguļo ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas autoritārā līdera Vladimira Putina 19. maija telefonsarunu uzreiz pēc neveiksmīgā Ukrainas miera sarunu raunda Stambulā. Kaut Putins pēc sarunas izskatījies diezgan apjucis, Tramps nāca klajā ar plašu paziņojumu, kura moto: “Krievija un Ukraina nekavējoties sāks sarunas par pamieru un, kas vēl jo svarīgāk – par pilnīgu kara izbeigšanu.” ASV viceprezidents Džeimss Deivids Venss papildināja: “Apmaiņā pret kara beigām Tramps vēlas piedāvāt Putinam Krievijas ekonomisko attiecību atjaunošanu ar ASV un pārējo pasauli.” Venss pieļāva iespēju, ka Amerikas Savienotās Valstis no Ukrainas miera sarunām izstāsies.
Pārsniegts viens no zīmīgākajiem Pirmā pasaules kara antirekordiem — kauja par Pokrovsku. Tā savā ilgumā pārspēj Verdenas kauju 1916. gadā Rietumu frontē. Starp abiem notikumiem var atrast daudzas līdzības, ne tikai nejaušas sakritības, kaut vai sākot ar okupantu rīcības motīviem.
Aizvadītās nedēļas nogalē Stambulā notika Kremļa vadoņa Vladimira Putina rosinātas tiešas Krievijas – Ukrainas noregulējuma sarunas. Pats Putins uz pasākumu neieradās, atsūtot zema līmeņa ierēdņu delegāciju, demonstrējot Krievijas nostāju mierizlīguma procesā, kas pārvērties par neslēptu farsu.
Pēdējās nedēļās tā dēvētais miera process ir ieguvis īpašu paātrinājumu un ne vienam vien ļāvis domāt un cerēt – ieilgušais karš Ukrainā pavisam drīz tiks izbeigts un karojošajām pusēm izdosies noslēgt pamieru. Izbeigsies vismaz karadarbības aktīvā fāze ar milzīgo bojā gājušo skaitu.
"Vai Polijai vajadzētu uztraukties par lēnāku IKP pieaugumu? Eiropas dati liecina, ka nē," ekonomikas laikrakstā NVS norāda Rafals Hiršs. Poļiem ir iemesls būt apmierinātiem, jo... palielinās pensiju pieauguma iespējas. Tauta pamatoti var cerēt saņemt augstāku pensiju, jo indeksācija šogad ir ļoti augsta. Lai gan Polijas IKP aug lēnāk, tas joprojām ir straujākais Eiropas Savienībā (ES). Gaļa kļūst dārgāka, degviela – lētāka, inflācija samazinās, raksta Polijas ekonomikas ziņu portāls "wnp.pl".
Iekarot Ukrainu par katru cenu, neko sev, visu armijai – tādu politiku šobrīd virza Krievijas vadība. Tas liek domāt, ka tuvākajā laikā nedz ekonomikas lejupslīde, nedz sankciju ietekme nespēs kliedēt Krievijas vēlmi pilnībā okupēt kaimiņvalsti.
Somijas ekonomikas ministrs Ville Rudmans (Somu partija) ir pārliecināts, ka Somijai tiks pievērsta īpaša uzmanība, pateicoties tur plānotajai "Tiktok" datu centra būvei. Tiek ziņots par miljardu eiro investīcijām, t.i., plāniem būvēt datu centru Korijas pilsētas teritorijā Kouvolā. Ir jau apstiprināts, ka datu centra galvenais lietotājs būs Ķīnai piederošs sociālo mediju pakalpojuma sniedzējs "Tiktok". Eksperti uzskata: "Jūs varat uztraukties par "Tiktok", bet ne tik daudz par datu centru", arī par datu centra atrašanās vietu nebūtu jāraizējas.
Vai fotoelementu sistēma ir uzliesmojoša, apdraud kultūraugus, kaitē dabai un cilvēku veselībai? Vai tie ir rentabli? Vai varbūt saules paneļi, kas tagad ir modē, drīz kļūs par pagātni? Polijas pašvaldību portāls "portalsamorzadowy.pl" iztaujāja ekspertus un pārlapoja zinātniskos pētījumus.
Saskaņā ar Igaunijas statistikas datiem, 2025. gada martā Igaunijas preču eksports faktiskajās cenās palielinājās par 17% līdz 1,7 miljardiem eiro, bet imports palielinājās par 13% līdz 1,9 miljardiem eiro. Kopumā pirmajā ceturksnī ārējās tirdzniecības apjoms palielinājās par 14%, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR savā interneta portālā “err.ee”.
Pagājušās nedēļas nogalē Ženēvā ASV un Ķīna vienojās par pagaidu izlīgumu prezidenta Donalda Trampa uzsāktajā tirdzniecības karā. 12. maijā tika publicēts kopīgs paziņojums par abpusēju tirdzniecības tarifu pazeminājumu 115% apmērā, kas būs spēkā 90 dienas un sāks darboties 14. maijā. Ķīna ievedmuitas tarifu likmes ASV precēm pazeminās no 125% līdz 10%, ASV tarifus preču importam no Ķīnas – no 145% līdz 30%. Ķīnai piemērota 10% bāzes un papildus 20% likme – kompensācijai par ASV ievestā sintētiskā opioīda fentanila epidēmijas radītiem zaudējumiem.
Vatikāns mēdz piedalīties pasaulē sāpīgu jautājumu risināšanā, nevairīdamies no aktīvās diplomātijas. Vai jaunievēlētais pāvests Leons XIV būs dedzīgs cīnītājs diplomātisko kauju laukos, un kur vērsīsies viņa skats karu un konfliktu krustugunīs? Skaidrojām, kā jaunā pāvesta pirmos soļus vērtē mūsu Baznīcas vīri.
Viena no “Radio Brīvība” un vietnes www.currenttime.tv veidotā materiāla varonēm ir dzimusi un visu savu dzīvi nodzīvojusi Mariupolē, kas jau trīs gadus ir okupēta un atrodas Krievijas pakļautībā. Viņa bija lieciniece pirmajai pilsētas okupācijai, ko veica Krievijas hibrīdspēki 2014. gadā. Pēc tam, pilna mēroga Krievijas iebrukuma laikā 2022. gadā, viņa izdzīvoja 86 dienas intensīvās cīņās pilsētā – bez ēdiena, bez ūdens, bez saziņas, bez gaismas un siltuma.
Maija sākumā trīs dienu garumā Krievijas prokremliskajos un opozīcijas plašsaziņas līdzekļos izvērsās vērienīga mediju kampaņa saistībā ar iespējamo varas maiņu Čečenijā pēc Ramzana Kadirova paziņojumiem par viņa valdīšanas beigām, par ko rakstīja arī Latvijas mediji.
Igaunijas valdība ir apstiprinājusi pirmo Efektivitātes un ekonomiskās izaugsmes padomes priekšlikumu kopumu, kas galvenokārt attiecas uz darba vietas prasību samazināšanu, alkohola reģistra likvidēšanu un mājokļu kredītu refinansēšanas vienkāršošanu, informē Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas portāls EER.
Gaisa dronu izmantojuma joma frontē nepārtraukti paplašinās. Droni ne tikai veic izlūkošanu un attālinātu mīnēšanu, regulē uguni un trāpa mērķos, bet arī pārtver ienaidnieka bezpilota lidaparātus gaisā, rīkojot reālus dueļus debesīs. Ukrainas dronu operatoru darbs aprakstīts Ukrainas “Radio Brīvība” projektā "Donbasa realitātes".
Ja ceļojat uz Krieviju, esiet uzmanīgi: jebkurš tur esošs ārzemnieks tagad var tikt arestēts kā spiegs. Eksperti norāda: risks ārzemniekam Krievijā nonākt cietumā ir satraucoši pieaudzis, brīdina Somijas sabiedriskās TV ziņu vietne “yle.fi”.
Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Sibiha Kremļa pasludināto trīs dienu pamieru nosauca par "farsu" un rakstīja, ka Krievija turpina uzbrukumus visā frontes līnijā. Pēc viņa datiem, Maskava pamieru ir pārkāpusi 734 reizes. "Current Time" korespondents 8. maija naktī bija frontes līnijas tuvumā Limanas virzienā un runāja ar Ukrainas karavīriem par to, ko viņi redz savās pozīcijās un ko viņi gaida.